لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 1 از 30 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام. من پرویز هستم. الان 11 ساله که ویولن میزنم. اول با کلاسیک شروع کردم. کتابای لو ویولن رو زدم. بعدش به ایرانی علاقه مند شدم. پیش استادم که از شاگردای جهانبخش پازوکی بود کتابای خالقی و صبا رو کار کردم. الان چیزی حدود 5 ساله که تدریس میکنم. راستی من کمانچه هم میزنم . بعد از این که با ویولن ایرانی اشنا شدم. از صدای کمانچه هم خوشم اومد. دنبالش کردم . از سبک استاد رحمت الله بدیعی پیروی می کنم. بسیار دلنشین میزنن. هدفم هم از ایجاد این تاپیک این بود که اطلاعاتم رو و البته تجربیات تدریسم رو در اختیار همه قرار بدم. خیلی از این تاپیک ها رو دیدم. نظرات خیلیا رو هم خوندم. اما تعجب کردم وقتی دیدم بیشتر افراد رو تازه کارها تشکیل میدن ، اما مطالب پیرامون آهنگا و نحوه اجراشونه. چیزی که تا مدتها باید ذهن یه نوازنده ویولن رو مشغول کنه اینه که ایا سازشو درست تو دستش گرفته یا نه؟ اصلی ترین چیز در مورد ویولن اینه. وقتی ساز رو درست توی دستت بگیری اونوقت صداشو خوب در میاری و در اجرای پوزیسیون ها و حالات مختلف ارشه کشی نیازی به خوندن حمد و سوره و نذر و نیاز نیست که آیا این بار درست در میاد یا نه. یک ویولنیست اونه که هر موقع هر صدایی رو بخواد از سازش در بیاره. خلاصه اینجا میخوام اگه کمکی از دستم بر بیاد در این راه انجام بدم. از جمع بندی کارای اموزشی روی شاگردام به این نتیجه ها رسیدم و خوشحال میشم که با شماها قسمتشون کنم. اینم بگم که ساز رو درست به دست گرفتن اصلا کار مشکلی نیست. یه سری تجسم ذهنی میخواد. همین و البته این که بفمی منظور اونی که اموزش میده چیه؟ چون اونایی که اموزش میدن که خودشون خوب میزنن. میمونه این که خوب هم انتقال میدن یا نه؟ من سعی میکنم این کار رو انجام بدم. از مطلب بعدی شروع میکنم به این کار. سعی میکنم همراه با عکس باشه. از شاگردام زیاد عکس دارم. تو کلاس ازشون با موبایل خودشون بیشتر وقتا عکس میگیرم تا همیشه نگاه کنن. دیدن یک ویولنیست که سازشو درست تو دستش گرفته هم خیلی کمک می کنه. پس فعلا تا مطلب بعدی . راستی اگه دوستان مشکلاتشون رو با من در میون بذارن میتونم بهتر کمک کنم. اونایی هم که مطلب اموزشی خاصی در این راستا به ذهن دارن با بقیه قسمت کنن.
    ویرایش توسط m_rv_2008 : Sunday 23 October 2011 در ساعت 02:18 PM

2. # ADS

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

برای شروع بذارید یه چند تا نکته رو شرح بدم. ببینید، از اون لحظه ای که ساز رو به دست میگیرید تا لحظه ای که اونو زمین میذارید اگه کسی در حال نگاه کردن شما باشه دو جور دارید براش اجرا میکنید. یکی به صورت صوتی ، یعنی اون صداهایی که میشنوه و یکی هم به صورت سیمایی که اون چیزاییه که از حرکات شما میبینه. حتما شنیدید که میگن ساز زنده تاثیرش بیشتر از شنیدن یک اثر ضبط شدست. منظورشون دقیقا همینه. یکی از شکالاتی که اهل فن به صدا و سیما میگیرن دقیقا مربوط به همین جنبه بصری موسیقی هست که مثلا چرا تو تلویزیون نمای ساز نشون داده نمیشه. از این بحث الان میگذریم.
    بریم سر اصل موضوع.
    با این شروع میکنم که همیشه سازتون رو باید موازی با سطح زمین نگه دارید. یعنی نوک ویولن نه به سمت بالا باشه و نه به سمت زمین. ممکنه کمی فقط کمی انحراف از این توازی مجاز باشه. توی کنسرتها اگه میبینید یکی این کار رو به نظر شما انجام نمیده در اشتباهید. حرکات اونا از ناحیه کمر انجام میشه که اونم به دلیل قرار گرفتن نوازنده در حالتهای مختلف اجرایی و همراهیش با احساس موزیکال اون اهنگ هست. به اصطلاح داره با اون اهنگ حال میکنه. اما در هر حالتی اگه مجبورش کنیم یه عصا قورت بده ، ویولنش رو میبینید که با زمین موازیه. منظورم اینه که صاف بایسته. این در مورد زاویه ویولن با زمین.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

حالا این نکته اساسی رو هم بخونید. ببینید میگن وقتی ادم توی بهشت بود و سیب یعنی همون میوه ممنوعه رو خورد اون سیب توی گلوش گیر کرد و نزدیک بود ادم رو خفه کنه آخه اون سیبه خیلی بزرگ بوده . از بزرگی اون سیب همین بس که جای اون برای همیشه روی گلوش باقی موند و به سایر نسلهای بشر هم منتقل شد . این یک روایت قدیمی از کتاب عهد عتیق هست. انگلیسیا بهش میگن adem's apple یعنی سیب ادم. این سیب ادم همون برجستگی هست که اگه روی گلوتون دست بذارید متوجهش میشید و اگه بازم محسوس تر بخواید اینه که دستتون رو روی گلوتون بذارید و اب دهنتون رو قورت بدید. تکون میخوره نه؟ سیب ادم رو داشته باشید تا برگردیم بهش. حالا به انتهای ویولن نگاه کنید یه گیره هست که از طریق یه زه پلاستیکی سیم گیر ویولن رو نگه داشته. یه نکته راجع به این قطعه کوچیک چوبی یادم اومد که به این موضوع ربطی نداره ولی جالبه اونا که میخوان بعدا یاد اوری کنن تا بهشون بگم. حالا ببینید باید این جای ویولن رو که گفتم با یه فاصله 2 تا 3 سانتی متری به گردنتون بچسبونید و ویولن رو جوری نگه دارید که زیر ساز بوسیله بدنتون پر شده باشه. یعنی شانه زیر ساز قرار میگیره. حالا اگه سرمون رو هم روی ساز به درستی قرار بدیم باید بدون کمک گرفتن از دستها ساز رو به راحتی نگه داریم.

ali2920 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    23951
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    775
    431 بار تشکر شده در 146 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

اقا ممنون. بسیار کار خوبی رو شروع کردین و این کمک بسیار بزرگی به ما تازه کاراست. ایشاالله موفق باشین. منم این سری به طور کامل دنبال میکنم. فقط اگه تو اجراها مشکل داشتیم میتونیم از شما کمک بگیریم؟؟

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

رسیدیم به قرار دادن سر روی ساز. پیش از همه چیز باید بگم مسخره ترین چیز در اسم گذاری قطعات ویولن مربوط میشه به چانه گیر. چون چیزی که مردم به اسم چانه به هم معرفی میکنن اون چیزی نیست که ما روی چانه گیر قرار میدیم. من بودم بهش میگفتم ارواره گیر. یا فک گیر. یا یه چیز دیگه. دقیقا اصلا به چانه هیچ ربطی نداره. ببینید فک پایینی از دو نیمه سمت راستی و سمت چپی درست شده دیگه. چیزی که این دو تا رو از وسط تقسیم میکنه همون چانه هستش. حالا از چانه تا انتهای فک سمت چپ که ما باهاش ویولن رو نگه میداریم رو در نظر بگیرید. چیزی که داخل چانه گیر قرار میگیره قسمت میانی این فک هست. حالا اینو چه طور انجام بدیم؟ وقتی اون تکه چوبی که با یک زه سیم گیر رو نگه داشته و رو کلاف پایینی ویولن قرار داره رو به گردن چسبوندیم باید سرمون رو در حالی که قایم به بدن هست (دقت کنید که سر رو روی ساز نخوابونید، سر باید راست ایستاده باشه) به سمت ساز کمی بچرخونیم. یعنی گردن رو بچرخونیممثل وقتی که صبحها تو مدرسه نرمش انجام میدادیم. اگه یادتون باشه یکیش حرکت گردن بود که به چپ و راست سر رو میگردوندیم. اینم دقیقا همونجوریه. سر رو میگردونیم و مستقیم فرود میاریم. چه قدر میگردونیم؟ اونقدر که ناحیه ای که گفتم باید توی چانه گیر قرار بگیره بالای چانه گیر بیاد. وقتی به محل مورد نظر رسید سر رو مستقیم فرود میاریم. در این حالت هم سر سر روی بدن باید ایستاده باشه. یعنی قایم باشه. این کار رو که کردید میبینید که زیر چانه واقعی خودتون خالیه و اثری از چانه گیر نیست. اگه انگشتتون رو زیر چونه بذارید و به سمت پایین برید میبینید که به صفحه بالای ساز برخورد میکنه. حالا باید بدون دست ساز رو با شانه و سر نگه دارید. این از ساز رو نگه داشتن. اونا که از بالشتک استفاده میکنن، یه مطلب در مورد استفاده از بالشتک میذارم بعدا. مطالب بعدی شامل ارشه و ارشه به دست گرفتن میشه. بعدشم میریم سر وقت دستی که باید باهاش انگشت گذاری کنیم.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2920 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اقا ممنون. بسیار کار خوبی رو شروع کردین و این کمک بسیار بزرگی به ما تازه کاراست. ایشاالله موفق باشین. منم این سری به طور کامل دنبال میکنم. فقط اگه تو اجراها مشکل داشتیم میتونیم از شما کمک بگیریم؟؟
    چرا که نه؟ ایدی من اینه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] . این برای اونا که خصوصا سوالی دارن. اگه هم چیزیه که از حوصله این بحث خارج نیست همین جا بپرسید. سعی میکنم به زبون ساده بگم مطالبو.

ali2920 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    23951
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    775
    431 بار تشکر شده در 146 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    15

مرسی..

9. 12 کاربر برای این پست از ali2920 تشکر کرده اند:

masram آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    41936
    میانگین پست در روز
    0.47
    تشکر از پست
    9,129
    3,639 بار تشکر شده در 2,134 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    16

سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون. من 10 ماه هست که ویلن یاد میگیرم وکتاب ل ویلن 1 وخالقی 1 و دو کتاب که فقط نت آهنگ توش بود رو تموم کردم. همون جلسه ی اول تونستم آرشه رو درست بگیرم وهمینطور ویلن را. الآن هم هیچ مشکلی تو پوزیسیون و آرشه کشی ندارم. به ندرت هم انگشت هامو فالش میگیرم تنها مشکل من آرشه ی استکاتو هست ولی استادم به من میگه درست میشه اما هنوزم درست نشده. میشه لطفا راهنماییم کنید. ممنون.

11. 14 کاربر برای این پست از masram تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4170
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1
    337 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 14/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

سلام یه سوال داشتم خدمتتون وقتی با سیم چهارم یعنی سیم سل کار میکنم انگشت شصتم بعد از مدتی درد میگیره چرا؟

13. 11 کاربر برای این پست از lebas تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض آرشه استاکاتو

نقل قول نوشته اصلی توسط masram [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون. من 10 ماه هست که ویلن یاد میگیرم وکتاب ل ویلن 1 وخالقی 1 و دو کتاب که فقط نت آهنگ توش بود رو تموم کردم. همون جلسه ی اول تونستم آرشه رو درست بگیرم وهمینطور ویلن را. الآن هم هیچ مشکلی تو پوزیسیون و آرشه کشی ندارم. به ندرت هم انگشت هامو فالش میگیرم تنها مشکل من آرشه ی استکاتو هست ولی استادم به من میگه درست میشه اما هنوزم درست نشده. میشه لطفا راهنماییم کنید. ممنون.
    با سلام خدمت شما
    میخواستم استیل نوازندگی رو تمام کنم بعد استیل دست برای حالات مختلف ارشه رو بگم. اما الان که پرسیدید اینو جداگانه میگم. امیدوارم به دردتون بخوره.
    ببینید ارشه رو باید روی سیم بذارید. فکر کنم ارشه شما در هنگام توقف کردن روی سیم صدای گوش خراش کوتاهی تولید کنه. غالبا که اینطوری هستن. من توصیه میکنم با سیم سوم تمرین کنید و بعدش سیم چهارم بعد دوم و در اخر سیم اول. این طور باید تمرینش کرد. خب بذارید شروع کنیم. ارشه رو بذار روی سیم سوم. اگه یه حرکت دورانی توی مچ دستی که باهاش ارشه رو نگه داشتی ایجاد کنی، مثلا آرشه رو به دست بگیر و روی سیم بذار و به این فکر کن که یه لیوان آب رو توی دستت نگه داشتی، حالا سعی کن اون لیوان اب رو روی زمین خالی کنی. میبینی که با انگشت اولت روی چوب ارشه داره فشار وارد میکنه این باعث میشه که قوس چوب ارشه که به سمت موهای ارشه هست بیشتر بشه و به قول معروف شکم ارشه گود تر بشه. این اتفاق وقتی بیفته یعنی داری درست فشار وارد میکنی. تو داری ارشه رو میچرخونی جوری که نوک ارشه رو میخوای به سمت زمین هل بدی اما سیمها نمیذارن چون آرشه روی سیمهاست دیگه. تقریبا مثل وقتی که میخوای شیر آب رو باز کنی باید مچ دست رو تاب بدی . دقیقا همین منظورمه. حالا اگه بخوای ارشه رو بکشی رو سیمها چون فشار زیادی روش وارد کردی. صدای قیژ قیژ تولید میشه. برای استاکاتو الان آماده شدی. ارشه رو بذار روی سیم و این فشار رو که گفتم به طریقه ای که الان خوندی وارد کن اما نه به طور خیلی زیاد. جوری وارد کن که موهای ارشه کاملا روی سیم بشینه. حالا یه دفعه دست رو شل کن و ارشه رو بکش و بایست. پس با موهای ارشه سیم رو بگیر و یه دفعه ولش کن و ارشه رو بکش. این رها کردن موهای ارشه و کشیدن اون باید دقیقا همزمان باشن. نه این که فشار رو ورداری بعد ارشه رو بکشی. این یه کار همزمان نیست. مثل وقتی که میخوای نت های سفید رو پشت سر هم اجرا کنی و ضرب رو با پات نگه داشتی. با شماره یک ارشه حرکت میکنه و در شماره دو هم حرکت ادامه پیدا میکنه. همزمان باشماره سه هم ارشه برمیگرده و تغیر جهت میده و هم پات به زمین میخوره. دقیقا در یک لحظه. حالا در این مورد که گفتم باید در یک لحظه هم ارشه رو رها کنی از اون فشار و هم بکشیش. این کار رو که بکنی یه صدای تقه خیلی خیلی خیلی خیلی کوتاه در ابتدای ارشه میشنوی. این یعنی ارشه رو به صورت استاکاتو به حرکت در آوردی. برای ایستادن ارشه هم باید مچ بسیار نرمی داشته باش تا بتونی حرکت ارشه رو کنترل کنی. حالا چه طور مچ نرم میشه رو باید صبر کنی تا موقعش برسه تا بگم. یه سری توضیح پیش زمینه لازم داره. و البته عکس. الان که تو محل کارم هستم و فکر نکنم تا فردا پس فردا بتون براتون این عکسا رو اماده کنم. اینم بگم که اگه بخوای توی یه ارشه چند تا نت استکاتو رو که با یه خط اتصال به هم وصل شدن اجرا کنی، به اصل موضوع خللی وارد نمیشه. یعنی باز باید پس از توقف ارشه در هر بار، اون فشار رو وارد کنی و ارشه رو دوباره همزمان با رها کردنش از اون فشار به حرکت در بیاری. برای چنین ارشه هایی حرکت زیاد ارشه کارایی نداره. سعی کن با حرکت های کوتاه ارشه درش بیاری. عکس یا فیلم میذارم بیشتر کمکت میکنم. کمی صبر کن فقط. دوست دارم همه یاد بگیرن و درست بزنن. .

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض انگشت شصت

نقل قول نوشته اصلی توسط lebas [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام یه سوال داشتم خدمتتون وقتی با سیم چهارم یعنی سیم سل کار میکنم انگشت شصتم بعد از مدتی درد میگیره چرا؟
    سلام lebas
    ببین اگه میتونی یه کم صبر کنی تو قسمت استیل دست چپ توضیحش میدم. الان میخوام تمرکز کنم روی ارشه گرفتن که مهمترین بخش ساز هست و همه تکنیکا با درست گرفتن ارشه به دست میان. عکس میذارم بهت دقیق میگم.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

یه نفر اگه میتونه بهم بگه چه طور میتونم کیفیت یه عکسی رو به حدی برسونم که بشه راحت آپلودش کرد اینجا. دوربین گوشیم خیلی حجیم عکس میگیره. 12 مگاپیکسله. حجمشون خیلی بالاست. با چه برنامه ای؟ چه جوری؟ مرسی.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض رسیدیم به مبحث ارشه

آرشه باید یه قسمتی از دست شما بشه. این رمز اصلی کار ماست. یعنی ارشه رو جوری کنترل کنی که به اراده شما به حرکت در بیاد و همین طور به اراده شما بایسته. شاید شنیده باشید عوام این جمله رو میگن که ویلن یه ساز سرکش هست که باید رام بشه. این حرف رو از روی حرف اساتید برداشتن. منظور اساتید هم دقیقا موضوعیه که الان گفتم. وقتی ارشه به امان خدا رها شد دیگه ویلن در کنترل شما نیست. به جای اینکه شما اونو برونید اون شروع میکنه به شما فرمان دادن. خب بریم سر اصل کارمون.

ته ارشه یعنی اونجا که موگیر ارشه قرار داره رو جلوی صورتتون بگیرید و برید جلوی آینه بایستید تا شروع کنیم. حالا قبل از این که شروع کنیم یه چیزی رو براتو بگم. ببینید شصت دست راست مثل تکیه گاه یه الاکنگ میمونه. تکیه گاه الاکلنگ کجای الاکلنگه؟ زیرش. دقیقا زیرش. هر جا دیگه باشه الاکلنگ خراب میشه. شصت شما هم تکیه گاه ارشه هست. دقیقا باید از زیر به سمت چوب ارشه بره. جای شصت کنار موگیر ارشه هست. نه توی اون گودی موگیر . وصت رو
    توی اون نذارید. بیرون از اون و کنار موگیر قرار میگیره. حالا جلوی اینه ایستادید و موگیر ارشه در حالی که زیر ارشه قرار گرفته روبروی صورتتونه. میخوایم شصت رو به صورت درست بذاریم سر جاش. اگه شصت رو درست بذاریم بقیه انگشتا خود به خود تقریبا سر جاشون قرار میگیرن. راههای زیادی هست برای توضیحش. اینو نگرفتید بگین تا یه جور دیگه بگم. حالا شصت دست رو یه جوری قرار بدید جلوی موگیر ارشه که بتونید تمام ناخن دستتون رو توی اینه ببینید. تمام تمامشو. نه اینکه کمیش پشت انگشت پنهان شده باشه. میبینید که ارنج دستتون برای این کار بالا میاد و پشت دستتون به سمت نوک ارشه میگرده. درسته؟ الان دستتون حالت درست رو پیدا کرده. یادتون باشه دستتون رو سوار ارشه نکنید بذارید ارشه بالاتر از دستتون باشه. انگشتها رو هم که توضیح میدم همون قدری که لازمه تا ارشه رو نگه دارن استفاده کنید نه بیشتر. حالا انگشت اول رو کمی از بقیه انگشتا جدا کنید و روی چوب بذارید. بند دوم از بغل باید روی چوب بیفته. نه از زیر انگشت که نرمه گوشتی داره، از بغل. یه جور دیگه بذار بگم. شصتتو از بقیه انگشتا جدا کن و دستتو مشت کن. حالا دستتو بذار کنار بقیه انگشتات. همین جا که شصتت خورده به انگشت اول. همین جا جاییه که انگشت اولت باید روی چوب قرار داده بشه. هنوزم پشت دست به سمت نوک ارشه هست. دوتا انگشت وسطی رو روی موگیر باید بذاریم. واضحه که چون دست تاب خورده. اونا به صورت مورب روی موگیر قرار میگیرن.. حالا اگه ببینید نوک شصت زیر ارشه قرار گرفته (نوک شصت رو به چوب آرشه بچسبونید نه قسمت گوشتی پشت ناخن شصت رو) و آگه چوب ارشه نبود به بند دوم انگشت وسطیتون برخورد میکرد. یعنی درست گرفتید. انگشت کوچیکه رو هم به صورت گرد شده کنار بقیه قرار بدید. اگه زیاد از بقیه دورش کنید گردیشو تو ی ارشه کشی از دست میده. اگرم زیاد نزدیکش کنید نمیتونه کارش رو درست انجام بده. اگه درست ارشه رو الان گرفته باشید، اگه انگشت اول و دوم و سوم رو بردارید ارشه نباید سقوط کنه. چون الان ارشه میله الاکلنگ شده که تکیه گاه اون شصت دستتونه. اما چون یه طرف ارشه بلند تره ، طرفی که بلندتره میخواد به سمت زمین کشیده بشه که انگشت کوچیکه شما وارد عمل میشه و مانع این کار میشه. راستی باید انگشت کوچیکه رو به صورت گرد روی چوب بذارید و نوکش رو هم روی چوب بذارید. نوک انگشت میدونید کجاست. دستتون رو روی میز بذارید و سعی کنید با ناخوناتون روی میز تمبک بزنید. اگه اون ناخونا رو از ته بچینید نوک انگشتاتون به میز برخورد میکنه. ناخن هاتون رو از ته بچینید. یه نوازنده ویولن نباید ناخن داشته باشه. برای خانم هایی که دوست دارن لاک بزنن متاسفم. نمیشه هم ویولن زد و هم ناخن لاک زده داشت. .
    در تمام مدت اون حالت دورانی رو جوری که انگار میخواید یه لیوان اب رو روی زمین خالی کنید یا یه شیر اب رو باز کنید در مچ دست راستتون حفظ کنید. نباید این حالت از دست بره. دو تا انگشت وسطیتون روی چوب موگیر قرار میگیرن، منظورم این نیست که روی چوب ارشه اون قسمتی که موگیر بهش وصل شده. منظورم خود چوب موگیره. برای اینکار ابتدای بند دوم انگشتای وسطی رو روی چوب ارشه میذاریم و دو تا بند اول رو روی چوب موگیر خم میکنیم. بذارید با گوشت تویی انگشتا موگیر رو لمس کنید. مرسی که اینا رو میخونید. این طوری متوجه میشم که فقط حرافی نکردم. اینم از ارشه. اگه سوالی دارید بگید تا جواب بدم.

mahboube آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28023
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    326
    240 بار تشکر شده در 90 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    14

سلام تشکر میکنم
    برای پایین آوردن حجم عکس ها میتوانید از برنامه picasaاستفاده کنید حجم عکس ها را پایین میاره و در کنارش کیفیت عکس را زیاد کاهش نمیده همین طور میتونید عکس های تیره را به راحتی روشن کنید و قابلیت های دیگه ای داره امیدوارم به دردتون بخوره
    ما همیشه صداهای بلند را میشنویم پر رنگها را می بینیم خوبها را می خواهیم غافل از اینکه خوبان آسان می آیند بی رنگ می مانند و بی صدا میروند.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض دست چپ

نمیدونم بگم مهمترین چیزه همینه یا نه. اخه تو ویولن همه چیز به یه اندازه اهمیت داره. همشونم مهمترین هستن. اگه بخواین به دیوار چنگ بزنید دستتون رو چه طور میگیرید؟ این حالت رو که به دستتون دادین انگشتاتون رو به هم بچسبونید. حالا با انگشتای چسبیده حالت چنگ زدن رو بگیرید. این طرز استیل دست چپ هست. تقریبا. همین جور که هستید . شصت رو رهای رهای کنید. جوری که هیچ گونه انقباضی توش ایجاد نشده باشه. اینم جای شصت. حالا کافیه ببریمش و روی ساز قرارش بدیم. همین حالت رو که نگاه کنید میبینید که بند بالایی شصت کنار خط بند انگش اول قرار داره. همین جا جاییه که باید دسته ساز بشینه. پس بند انگشت اول رو کنار شیطانک قرار بدید. اگه این بند انگشت (نمیدونم بش میگن بند سوم یا اول، همونی که به کف دست چسبیده رو میگم) رو کمی پایین تر از شیطانک هم قرار بدیم اشکالی نداره. شصت رو هم جوری که هیچ فشاری بهش نیاد در همون جایی که قرار داره به دسته ساز نزدیک کنید تا بهش بچسبه. تقریبا جایی میچسبه که انگشت اولتون باید بشینه اگه قوس شصت به سمت داخل هم باشه طوری نیست. یعنی یه کم حالت طاقچه پیدا کنه که دسته روش بشینه. اما مراقب باشید که شصت به کناره کف دستتون نچسبه. حالا همه دست رو با هم از ارنج بگردونید طوری که کف دست به دسته نزدیکتر بشه. فاصله کف دست در اونجایی که انگشت اول به کف دست میچسبه با دسته نباید بیشتر از 3 سانتی متر یا همین حدود بشه. دوبند اول انگشت اول که روی دسته قرار میگیرند اگه از بالا بهش نگاه کنید تقریبا موازی سیمهای ویولن هستن. یه نکته خیلی مهمه اونم این که کف دستتون رو مراقبت کنید که گود نشه. یعنی کف دستتون باید همیشه صاف باقی بمونه حتی وقتی با انگشت چهارم دارید کار میکنید. و یا وقتی که همه انگشتا روی صفحه انگشت گذاری قرار گرفتن. مرسی که میخونید و نظر میدید. این بحث حالا حالا ها کار داره. .

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

یه عالمه چیز تو سرم هست که یهو چند تاش هجوم میاره تو مخم. نمیدونم کدومشون رو بگم. از اینجا بگم که این مطالب چون به صورت حضوری نیست به درد اونا که خیلی خیلی تازه کارن نمیخوره. یعنی باید یه کم کار کرده باشن و به این مشکلاتی که اینجا اشاره میشه برخورد کرده باشن تا بتونن از این مطالب استفاده کنن. خب این از این. حالا اینو براتو بگم وقتی میخواید دستتون رو از روی یک سیم به سیم دیگر منتقل کنید باید این کار رو به کمک ارنجتون که الان زیر ویولن قرار گرفته انجام بدید تا از حرکت دایره ای که ممکنه انگشتا ایجا کنن جلوگیری بشه و نت حاصله فالش نباشه. یعنی مثلا انگشت چهارم وظیفه اش تنها فرود اومدن روی سیم و بلند شدن از روی سیمه نه اینکه خودشو بخواد از موقعیتی که برای نت می روی سیم لا داره به موقعیتی که باید روی سیم چهارم برای گرفتن ر داشته باشه برسونه. این کار رو باید براش به کمک ارنج انجام داد. چون طفلی این انگشته کوچولوئه و ممکنه خستش بشه (شوخی). پس آرنجی که زیر ویولن هست باید برای هنگامی که میخوایم روی سیم سل انگشت گذاری کنیم بیاد به سمت جلوی سینمون. هر چی بیشتر بیاد نتها رو سالمتر و با انقباض کمتر میشه گرفت. و وقتی میخوایم برگردیم روی سیم اول طبیعتا دست هم به زیر ویولن بر میگرده.

صفحه 1 از 30 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)