لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 30 از 30 نخستنخست ... 202627282930
نمایش نتایج: از 465 به 477 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    129915
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    6 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 14/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    با درود خدمت استاد پرویز (باور کن این اسم واقعا شایسته , حداقل نسبت به اون استادی که پیشش بودمم فقط میگفت بزن برو)
    از پست اول شما تا اخر خوندم(حدود دو هفته طول کشید) , کاشکی میتونستم بیشتر از یه بار ازت تشکر کنم چون بارها اشتباهاتم رو درست کردی(خیلی خوشحالم که همچین انسان هایی هم پیدا میشن)

(در ضمن من سه ماهه ویالن کار میکنم روزیانه مفید سه ساعت و اواسط کتاب ل ویالن و خالقی ام)
    دو سوالم اینکه :
    1) وقتی روی سیم می انگشت گذاری میکنم دست چپم میاد پایین . (منظورم انگشتاست) مخصوصا وقتی فواصل چندتاست یعنی چند انشگت رو باید باهم بزارم
    میخاستم بدونم چطور این رو درست کنم؟

2) روی سیم لا و ر که دست چپ تقریبا ثابته . میخاستم بدونم آیا این طبیعی که وقتی روی سیم می میایم دست چپ کمی از بدن دور بشه و روی سیم سل به بدن نزدیک بشه ؟

2. 2 کاربر برای این پست از pesarekhob07 تشکر کرده اند:

pedarkhande آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132209
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    31
    11 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام پسر خوب با اجازه اقا پرویز من چند نکته به دوست عزیزمون بگم اولین توی انگشت گذاری روی سیم های مختلف هر کدوم راه کاری داره من خودم تازه فهمیدم استاد بهم گفت مثلا وقتی میخواهی رو سیم سل انگشت گذاری کنی باید انرنجت کمی به سمت راست بیاد روی سیم ر باید کمی به سمت چپ بره لا کمی چپ تر طوری وقتی به ساز رو گرفتی و به ویولن نگاه میکنی ارنجت رو ببینی جوری هم باید انگشت تات رو بزرای که به سیم ها دیگه برخورد نکنه اگه اگر حرکت دست چپ منظورم همین ارنج رو که توضیح دادم رو رعایت کنی انگاشتات به خوبی قرار میگیره بعدشم خیلی فشار نده در حدی صدا شفاف بده همین وقتی زیاد میدی مثلا اگه یه قطه ایی باشه که نت هاش باشه لا سی وقتی میزنی یک مدت کوتاهی صدای جیغ میده و درضمن چابکی دست هم از بین میره
    یک چیز دیگه خیلی راحت دستتو بگیر نه شکسته داخل با شه نه به بیرون این نکته واقعا مهمه حتما رعایت کن
    منم خودم از وقتی که این نکات که بهت گفتم راعایت میکنم خیلی بهتر ساز میزنم
    موفق باشی
    به قدرتمندی صدای این بانوی بهشتی هیچ صدای دیگر تاحالا نشنیده ام
    http://s4.picofile.com/file/8162762284/1_3_.jpg

4. 4 کاربر برای این پست از pedarkhande تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

سلام پسر خوب ، دقیقا همین مطالبی که پدرخوانده گفته درستن ، حالا قبلا برا اینا فیلم گذاشته بودم از خودم ، پاک شدن. ولی تو نت احتمالا فیلمای آموزشی براش باشه. بگردی پیدا می کنی.
    ای پادشاه ، سایه ز درویش وا مگیر
    ناچار خوشه چین بود آنجا که خرمن است

6. 3 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    10

می شه مدل های دیگه ویبره هم با ویدیو یاد بدید و توضیح بدید؟
    من اون فیلم ویبره که گذاشتیدو دیدم ولی مدل دیگه ای ویبره دادن مدل نظرمه
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    134503
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

...

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض در مورد انگشت گذاری

با سلام.
    برای اینکه بتونیم انگشت گذاری مناسبی رو روی گریف انجام بدیم چند تا نکته خیلی مهمه که در موردشون یه کم صحبت می کنیم :
    مطمئنا همه دوست دارن وقتی ویولن می زنن صداهای خارج به گوش کسی نرسه و این مستلزم این هست که انگشت گذاری که توسط دست چپ انجام میشه مطمئن و دقیق باشه.
    بهترین راه برای این کار اینه که شکل کلی پنجه در همه حالات حفظ بشه. (برای پیدا کردن شکل اولیه و درست پنجه کنار گریف راهی به جز مراجعه به استاد راهنما نیست) یعنی ناکل دست (همون پنجه) باید مثل کلاویه های پیانو عمل کنه. نباید انعطاف انگشتان در حدی باشه که شل و ول باشن. حتی اگه بخوایم اغراق کنیم باید بگیم که انگشتان باید به قدری خشک و منظم کنار گریف ویولن باشن که شک کنیم که شاید این پنجه فلزی هست و انگشتان با زدن دکمه هایی مکانیکی در خارج از بدن دارن حرکت می کنن.
    دوم اینکه هرگز هرگز هرگز نباید انگشتان رو از سیم ها دور کرد. اگه داریم به عنوان مثال انگشت اول که نت سی رو روی سیم دوم شکل میده روی سیم می ذاریم و بر میداریم، انگشت دوم و سوم و چهارم هم باید روی سیم لا باشن. نه این که به سیم بچسبن که تغییر صدا ایجاد بشه. نه . بلکه باید به قدری نزدیک باشن که وقتی باشون کار داریم بلافاصله بتونیم ازشون استفاده کنیم. این کار کم کم باعث میشه که انگشتها در تنالیته های مختلف سر جاشون و بالای سیم مربوطه حاضر بشن. در این صورت وقتی که مثلا بخوایم نت سل رو روی سیم سوم به صدا در بیاریم تنها کافیه که انگشت سوممون رو به اندازه کمتر از نیم سانتیمتر به پایین ببریم. خود به خود میفته سر جاش و نت دقیق و شفاف سل شنیده میشه.
    روی بقیه سیم ها هم همین وضعیت هست. یعنی نباید برای اینکه نت ر که انگشت چهارم روی سیم سل میشه رو وقتی میخوایم بزنیم انگشتمون رو با تردید و دو دلی روی سیم فشار بدیم. باید انگشت از قبل در فاصله تقریبا نیم سانتی سیم روی جای خودش باشه. این برای حتی یکی دو سال ائل دستور آموزشی برای همه هنر جو هاست. اون انعطاف دست و پنجه که در فیلم ها از نوازندگان بزرگ تر میبینید چیزی هست که با مرور زمان و در عرض چند سال ایجاد میشه. از روز اول و بلکه از سال اول انرژیتون رو صرف اون نکنید. بیشتر متمرکز و دقیق بشید و روی صداهای صاف و شفاف فکر کنید. قبل از تمرین خوب فکر کنید. فکر کردن خوب به چیزی که قراره بزنید خودش سه چهارم راه یادگیری هست. مرسی که وقت میذارید و مطالعه می کنید.

10. 4 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    154081
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من چند وقته کمانچه رو شروع کردم و بو انگشت چهارمم مشکل دارم
    نمیدونستم از کجا به صاحب تاپیک ایمیل بزنم سوالمو بپرسم
    تروخدا اگه کسی هموز هست اینجا راهنماییم کنه
    چرا انگشت چهارمم نمیرسه به جای خودش با اینکه انگشتامم کوتاه نیستن ولی هنوز نتونستم
    استادمم اونقدر دلسوز راهنمایی نمیکنه چیکار کنم

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

بدون دیدن وضعیت دست کمی توضیح سخته ولی احتمالا شما دست و مچ چپتون رو به سمت بیرون (گوشیهای کوک) قعر میدید و این باعث میشه انگشت چهارم به جایگاهش نرسه و اگر هم میرسه انگشت ناکلهاش خم نبوده و در وضعیت تنش و خیلی صاف شده قرار میگیرند. با توجه به اینکه میگید دستتون زیاد هم کوچک نیست و خب بالطبع انگشتان خپلی ندارید سعی کنید مچ رو نشکونید به هیچ طرفی و با ساعد در یک راستا نگه دارید. امیدوارم این مشکل برطرف بشه.

- - - Updated - - -

در صورت امکان استادتون هم تعویض کنید. کسی که به چنین مشکلات پایه ای اشاره ای نمیکنه به درد اموزش نمیخوره. ولو اینکه نابغه ی نوازندگی باشه. اصلاح وضعیت دست چپ و راست و اکول صحیح بسیار مهم هستند و رعایت نکردنشون منجر به کوتاه شدن عمر نوازندگی شما و اسیبهای فیزیکی خواهد شد. مثلا در رابطه با همین وضعیت دست چپ من بارها به ویلنیستهای مختلفی از همین سایت تذکر دادم اما با توجیهات مزخرفی از قبیل مکتب روس ساز میزنم و امثالهم استایلشون رو تغییر ندادند . الان یکیشون با کیست گانگلیون روی مچ دستش اواره ی مطب این دکتر و اون دکتر هست. این کیست هم به دلیل کار کشیدن غلط و بیش از حد از یک مفصل تشکیل میشه که در بین نوازندگان سازهای زهی متاسفانه شایع هست.

13. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط selenstar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    من چند وقته کمانچه رو شروع کردم و بو انگشت چهارمم مشکل دارم
    نمیدونستم از کجا به صاحب تاپیک ایمیل بزنم سوالمو بپرسم
    تروخدا اگه کسی هموز هست اینجا راهنماییم کنه
    چرا انگشت چهارمم نمیرسه به جای خودش با اینکه انگشتامم کوتاه نیستن ولی هنوز نتونستم
    استادمم اونقدر دلسوز راهنمایی نمیکنه چیکار کنم
    سلام. تقریبا می تونم بگم که کوچکترین انگشت چهارم ها هم میتونن صدای صحیح رو استخراج کنن. خود من هم انگشت کشیده ای ندارم. شما باید یه عکس آپلود کنی تا ببینینم وضعیتت چیه. ولی مطمئنا کف دستت رو از دسته ساز دور می کنی که این مشکل پیش میاد. ببین دستت رو به حالت کف گرگی بگیر. انگشتات رو جمع کن. جوری که بتونی کف دستت رو کاملا به مثلا دیوار بچسبونی. انگشتات هم گرد اون بالای دست باشن. این میشه حالت گرفتن. مچ دستت صاف باشه. از آرنج تا نوک انگشت باید توی یه خط باشه به جز دو بند اول همه انگشت ها که گرد میشن به داخل. حالا انگشت اولت رو جوری که این حالت تغییر نکنه بذار سر جاش. میبینی که آرنجت هم به سمت کاسه ساز متمایل شده. با حفظ حالت انگشت چهارمت رو بذار سر جاش.

15. 2 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    168690
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام،روز بخير و خسته نباشيد به استاد گرامي بابت همچين تاپيك خوبي
    اميدوارم كه هنوز اينجا چك بشه و جواب منو بديد
    من مبتدي هستم و كتاب ل ويولن 1 رو تموم كردم. اما مشكلي كه دارم استادم ميگه تو ضرب مشكل داري و ضرب رو خوب درك نميكني. راستش با مترونوم هم كه تمرين ميكنم همين مشكل رو دارم. تا وقتي نتها سياه يا سفيده خوب ميزنم،اما نت چنگ نقطه دار يا يه چنگ بين دو تا نت سياه يا سفيد كارمو خراب ميكنه و ضربم به هم ميريزه
    با مترونوم هم تا وقتي چشمم به صفحه باشه خوب ميزنم. اما اونجا هم اگر مثلاً مترونوم روي نت سياه تنظيم شده باشه،نميتونم تو فاصله اي كه صداي يه نت سياه رو ميشنوم دوتا نت چنگ رو بزنم. به نوعي دقيقاً همون صدايي كه از مترونوم ميشنوم رو ميزنم. اميدوارم خوب تونسته باشم توضيح بدم مشكلم رو
    البته استاد هم فقط ميگه با تمرين مشكل حل ميشه و هيچ تمرين خاص يا راهكاري نميده. ناگفته نماند كه من شهرستان هستم و وقتي از اداره ارشاد پرسيدم كه استاد خوب تو شهر كي هست؟گفتن اينجا اصلاً استاد نداريم و همه نوازنده هستن

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    171999
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام چند ساعت در روز تمرین لازمه برای پیشرفت در ویولن ؟

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

دو الی سه ساعت تمرین روزانه ی متمرکز و با علم درست زیر نظر استادی که به پداگوژی ویولن و مسائل فیزیولوژیک و روانشناختی آموزش آشنایی داشته باشه و تواما دانش موسیقایی و اشراف به ساز در حد معقول و هم طراز با سطح هنرجویی که درس میده جهت demonstration حین تدریس داشته باشه،کافیه. بیشتر از این مقدار برای تمرین روزمره ی عمومی توصیه نمیشه و احتمال آسیب دیدن فیزیکی افزایش پیدا میکنه. مگر مواردی مثل آماده سازی برای کنسرت یا مسابقات یا آزمونهای ورودی کنسرواتوارها و ارکسترها که میتونید به صورت دوره ای و کوتاه مدت به چهار تا پنج ساعت هم برسید. پیوستگی تمرین و چگونگی اون از مدت زمانش مهمتره. ولی به عنوان یک حد وسط و قاعده ی کلی همین ۳ ساعت رو در نظر داشته باشید. هیچ سولیستی روزی شش ساعت خودش رو در اتاق حبس نمیکنه. بلکه یاد گرفته در دوز کم و اینقدر موارد در دست کار رو تقسیم به بخشهای کوچک و ساده بکنه که تمرکزش در هربار تمرین،فقط روی یک مورد(ویبراتو-رنگ صوتی-جمله بندی و نوانس و...) باشه و در نتیجه چیزی به اسم خطا و اشتباه یا سختی در تمرینش وجود نداره و وقتی هر تمرین به حد مطلوب رسید،دوباره شروع میکنه به سر هم بندی مصالح تکنیکی. تلاشتون الزاما بیشتر کردن ساعت تمرین نباشه چون مغز بد عادت میشه و در شرایط اضطراری که مثل هر روز در منزل نیستید و فرصت گرم کردن و یک ساعت آرشه ی دست باز کشیدن ندارید و درگیریها و زندگی روزمره باعث میشه گاهی از ساز فاصله بگیرید، ممکنه در شرایط اجرا یا تست،کار رو خراب کنید و استرس بگیرید چون تصور میکنید به حد کافی کار فیزیکی انجام نداده اید. به جاش به نظرم به سوال* „چگونه در کمترین زمان،بیشترین یادگیری و استفاده رو از تمرینم داشته باشم؟” * فکر کنید که اونهم مستلزم تحقیق و یادگیری مادام العمر توام با تحلیل مداوم خودتونه و نه تکرار صرف بی هدف و هزاران باره ی فیزیکی امور که تصور کنیم مثلا شاید یک روز تونستم چهار نت مارتله در یک آرشه رو تبدیل به استکاتوی سرعتی بکنم یا یک پاساژ سرعتی شاید یکروز در تمپوی درستش نواخته شد یا شاید برگشت پوزیسیون هفت به سه روی سیم می از انگشت اول به چهار،یکروز فالش نشد و تعویض پوزیسیون باعث لرزش آرشه نشد.
    متاسفانه یک دیدگاهی حول محور تمرین موسیقی و ویولن در کشور ما شکل گرفته و اونهم قیاس این کار با امور فیزیکی و تشابیه ورزشی و کار صرف بدنیست. هرچند که امور یدی و عضله سازی هم علم خودشان را دارند. گزاره هایی نظیر قانون ده هزار ساعت_افراطی در دیدگاه با تمرین است که استاد میشوی_تشبیه ویولن به اسب سرکش و رم کرده_در آتش عشق سازم میسوزم و اینقدر مینوازم تا از انگشتانم خون بیاد و ذهنیت عرفان شرقی و حدودی ژاپنی که فاقد تفکر و خلاقیت،فقط دعوت به تکرار یدی بینهایت میکنه و صرفا کمیت رو هدف میگیره،اینها همه اباطیل هستند و باید آگاه بود و زیاده روی نکرد. هروقت در تمرین فکر کردید از نظر ایده و خلاقیت کم آوردید و مشکلی ظاهر شد(لرزش آرشه_تنش دست چپ در تعویض پوزیسیون و...) سریعا به تناسب فکر کنید. ویولن نواختن یعنی کم و زیاد و تنظیم کردنهای مکرر. شاید آرنج دست راست زیادی پایین یا بالاست. شاید شصت دست چپ زیادی داره دسته ی ساز رو فشار میده و الی آخر...

19. 2 کاربر برای این پست از sigismond تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    170964
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 55/0
    میزان امتیاز
    0

بسیار ممنونم از زحماتتان

صفحه 30 از 30 نخستنخست ... 202627282930

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)