لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 12 از 30 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 177 به 192 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    ممنون و سپاسگذارم پرویز جان ... چه جالب! این لقب خاله تا کجاها که نرسیده!!!
    پس راهی نداره! من شنیده بودم اگه قدرت دست رو کنترل کنی احتمال پارگی تارهای آرشه پایین میاد...
    راستی خیلی ممنونم که به فلوت لطف داری!!! بالاخره نمردیم و یه غیر فلوتیست توو این سایت از فلوت تعریف کرد!!! واقعا ممنونم پرویز جان... منم عاشق ویولون و صدای خارق العاده ش هستم... خصوصاً ویولون کلاسیک !!! تبریکات صمیمانه ی منو به خاطر سوناتی که تصنیف کردی بپذیر... واقعاً براوو ... امیدوارم به بالاترین درجات موفقیت موسیقایی برسی دوست من.

2. 5 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سلام
    پیشاپیش عذر میخام اگه باعث خلل در بحث این تاپیک میشم.

برخی از بیاناتم که در خطاب به جناب پرویز خان در گروه سه تار ایراد کردم رو در اینجا کپی میکنم:

و اما پرویز... ای پسر شیطون نمک نشناس...
    با احترام تمام پرویز جان، شما خیلی بیخود میکنی ازینجا بری ، اومدنت دست خودن بود رفتنت دست خودت نیست.
    تا جایی که من یادمه اینجا با کسی مشکل نداشتی و کسی باهات مشکل نداشته . من یه جایی بهت گفتم بلد نیستی انتقاد کنی ، هنوزم میگم ، تو طوری انتقاد میکنی که اون طرف در برابرت موضع میگیره و انتقادت رو نمیپذیره هرچند که به حق باشه. بر عکس من، یه کم موزیانه انتقاد میکنم!
    اگه ازین حرف من ناراحت شدی، که بعید میدونم اینطوری باشه ، به عنوان انتقاد نگاش کن، کسی که خودش اهل نقد کردنه نباید از نقد شدن خودش ناراحت بشه،نه؟
    اینجا کسی باهات مشکل نداره و همه از مطالبت استفاده میکنن ، من خودم کلی ازت چیز یاد گرفتم ، درباره انتقاد هم من که گفتم خودم انتقاد توهین آمیز رو به غیر توهین آمیز ترجیح میدم!
    تا فردا بهت وقت میدم که مطلب بعدیت رو اینجا بگذاری وگرنه میام اون تاپیکت رو روو سرت خراب میکنم!

ممنون از لطف و فروتنی ات پرویز.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

4. 7 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    46572
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    12 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

من تازه شروع به یادگیری ویولن کردم
    مشکلم اینه که نمیتونم آرشه رو صاف بکشم .. یعنی اینکه آرشه همیشه به یه طرف مایل و کجه
    چیکار کنم ؟

6. 7 کاربر برای این پست از saeed_cpu_full تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

Lightbulb آرشه های صاف

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_cpu_full [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من تازه شروع به یادگیری ویولن کردم
    مشکلم اینه که نمیتونم آرشه رو صاف بکشم .. یعنی اینکه آرشه همیشه به یه طرف مایل و کجه
    چیکار کنم ؟
    والا سعید خان، اگه دستت کج نباشه با یه کم تمرین میتونی آرشه هات رو صاف کنی. یعنی با یه کم تمرین بیشتر. آینه حتما اوایل کار لازمه. اما نباید بهش عادت کنی. میزان انحنای مچها در آرشه های رفت با برگشت کمی تفاوت داره. فکر کنم یه کلیپ در موردش گذاشته باشم. اینکه مچمون تا چه حد در انتهای حرکت رفت یا برگشت باید خمیده بشه فقط با مشاهده عینی در آینه قابل درکه و این که به ذهن کمی فشار بیاری و بعد از چند بار دیدن در آینه سعی کنی همون کار رو بدون دیدن در آینه انجام بدی. بگذریم که یه مدل آرشه کشی هشتی هم هست که با رعایت کردن محل اتصال آرشه به سیم میتونیم آرشه رو هم کج بکشیم که از نظر دیداری جالب نیست. با تمرین بیشتر حل میشه. اگه هم درست تمرین بشه و از یه آینه کمک بگیری و با تمرکز انجام بدی کمتر نیم سات برای هر روز طول نمی کشه. ولی این کار رو تا یه مدتی باید همیشه قبل از آغاز به تمرین انجام بدی نه این که فکر کنی خب این تمرین جدیه و منم الان درست آرشه میکشم و این تمرین جدی تیست و منم رعایت نمی کنم. این کارها تبدیل به قسمتی از دستت میشه و باید همیشه درست باشه تا کم کم نهادینه بشن. مرسی.

سجاد فتوح آبادي آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36365
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    317
    154 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

درود پرويز جان و بقيه دوستان گل
    من از همه عذر ميخوام اگه باز هم ندونستم كجا بايد نمونه كار بذارم ولي بخدا توي سايت نميتونم آپ كنم... حالا ميدونم شايد اينجا صحيح نباشه گذاشتنش ولي چون اينو ميدونم كه اينجا همه ويلونيست هستن و همه هم اهل فن گفتم بذارم تا ايرادامو بگيريد خصوصاً آقا پرويز كه خيلي خيلي به من لطف دارن
    اين لينكشه بچه ها... براي من كه فقط 12-13 ماه هست دارم ساز ميزنم و قبل از اون هم هيچ آشنايي با موسيقي نداشتم لطفاً بگيد چطوره
    راستي اين آهنگ رو يكي از بچه هاي همين سايت بنام آقا مهرداد زدن و 9 دقيقه هم بود كه من فقط تونستم 3 دقيقشو بصورت گوشي در بيارم... ديگه بايد ببخشيد

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در اين ظلمت سرا تا كي به كوي دوست بنشينم
    گهي انگشت بر دندان، گهي سر بر سر زانو

9. 2 کاربر برای این پست از سجاد فتوح آبادي تشکر کرده اند:

piano63 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    36863
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    46
    37 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پرویز جان در مورد کنت (فاصله ی پنجم) اگه میشه کلیپ بذار تا خوب متوجه بشم. آخه شنیدم واسه زدنش انگشت از حالت هلالی در میاد ودیگه هلالی روی 2سیم مجاور هم قرار نمیگیره. ممنون از جوابی که دادی.

11. 7 کاربر برای این پست از piano63 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط piano63 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شنیدم واسه زدنش انگشت از حالت هلالی در میاد ودیگه هلالی روی 2سیم مجاور هم قرار نمیگیره. ممنون از جوابی که دادی.
    آره. كمي از انحناي انگشت بايد كم بشه. با نرمه گوشتي دست اگر سيمها رو بگيري ، انگشت پهن تر ميشينه روي سيمها و هر دو رو ميشه گرفت. باشه. ميذارم.

13. 11 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

صادق آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    27781
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    0
    14 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من خودم سه تار میزنم اما ویولون در دستگاه ایرانی اجرا بشه رو دوست دارم.

15. 3 کاربر برای این پست از صادق تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

درود به همه. از اون جا كه آقاي كك مكي دارن زحمت رديف لشگري رو ميكشن دوستان مرحمت بفرمايند نه در پست خصوصي و در اين تاپيك درخواست اجرا از اون رو نفرمايند. هم از حوصله من خارجه و هم در كار ايشون نقص ايجاد مي كنه. خيلي ممنون.
    ... ...
    اين آقا صادق هم كه از راه نرسيده اومده نشسته سر سفره و بدون اطلاع از موضوع تاپيك كامنت ميذاره. كلا كار گستاخانه و بي ادبي هست. فكر كنم چون بالاي آواتارش نوشته كاربر جديد براي بالا بردن پستهاش اين كار رو كرده كه طبيعتا كار غلطي انجام داده.
    ... ...
    در مورد مطالب جديد هم بايد بگم كه فعلا اصلا حالو حوصله كليپ پر كردن رو ندارم چون گوشيم تو تاكسي جا موند و راننده تاكسي بردش و يه آب هم روش. به هر حال فكر نكنم به اين زودي ها مطلب جديدي تو اين تاپيك بذارم. البته يه خورده هم گير فيس بوكم هستم و هفته آينده هم تا آخر ماه بايد برم تهران. اينا همه باعث ميشن كه كمي كم كار بشم.

17. 7 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض در مورد کوچه باغی

درود. خب بذارید یه چند کلامی در مورد کوچه باغی صحبت کنیم. البته این که میگن ما یه آواز داشتیم به اسم بیات تهران واقعیت نداره. این یه لحن خوندنه. مثل مثنوی خوانی. در همه آوازهای ایرانی خونده میشه و در حقیقت سبک خوندن مردم قدیم تهران هست. البته مردم عوام. کلا ما اصلا گوشه ای به اسم کوچه باغی نداریم. بعضیا در تهران به بیات راجع دشتی می گفتن کوچه باغی و حالا که با بیات راجع آشنا شدن یه نغمه در اون حد درمیارن و میگن کوچه باغی. کلا در هر ردیفی که بگردی گوشه کوچه باغی نیست مگر ردیف لشگری که البته خودشون تهرانی قدیمی هستن و حتما با پیش زمینه ذهنی وارد کردن در ردیفشون. از نمونه های این کار قدیمتر آقایان ایرج و منتشری آلبوم دارن. حسین خواجه امیری به همراهی ویولن پرویز یاحقی و بربت منصور نریمان و تار شهناز یه آلبوم داد به اسم گل فروش که خیلی قشنگ هم هست و در مجموع بر گرفته از 5 یا 6 تا شغله. چون کوچه باغی آواز کاسبهای دوره گرد بود که برای جلب توجه مشتری می خوندن.
    مثلا گلفروش در چهار گاهه و آواز بنا در ابوعطا و بقیه هم در سه گاه و مخالف سه گاه و کلا مجموعه قشنگیه. به خصوص ویولن ایرانی نوازا گوش بدن که خیلی دل نشینه. آواز ایرج هم که میدونید حرف نداره.
    این خواجه امیری با اینکه کاشانی بود از هر تهرونی بهتر میخوند. من تو نت پیداش کردم که لینکشو براتون میذارم ولی فکر کنم باید برید تو سایتش ثبت نام کنید که اونم کاری نداره.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

19. 11 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh96 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام و خسته نباشید
    یک سئوالی برام پیش اومده بود ...
    من وقتی ساز رو دستم می گیرم (که کاملا درست هم می گیرم) چون استخوان های ترقوه ام برجسته هستند ، قسمتی که زیر چانه ای رو به ساز وصل می کنه (یه قسمت فلزی هست) خیلی به ترقوه ام فشار میاره و طی 5 دقیقه قرمز می شه و جای اون قسمت فلزی روش می مونه و اگر بیشتر ساز دستم باشه دیگه کاملا اون قسمتو زخمی می کنه ... استادم گفتن که یه پارچه حوله ای زیر ساز بذار ولی وقتی این کارو می کنم یا ساز از روی پارچه لیز می خوره یا خیلی ارتفاع پیدا می کنه ... که اصلا راحت نیستم ... :(
    یه مشکل دیگه هم داشتم که وقتی دست چپم رو زیر ساز می ذارم کتفم بعد از یه مدت شروع می کنه به درد گرفتن ... ولی دستمو هم درست می گیرم. .. نمی دونم مشکل از کجاست...
    لازم به ذکره که تازه شروع به یادگیری ویلن کردم .
    ممنون
    بهترين كار براي شما اينه كه يه زير چانه اي واسه سازت بگيري كه ميله اتصالش به ويولون،از بغل به ويولون وصل ميشه كه ديگه به ترقوت فشار نياره.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

21. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

ببخشيد من يه سوال در مورد آرشه داشتم. ميخواستم بگم اين چيزي كه من ميگم واقعا خطاي ديد در ويديو كنسرت ها هست يا من درست ميگم؟ من به آرشه نوازنده ها تو ويديو هاي مختلف نگاه ميكنم،ميبينم كه فاصله موي آرشه با چوب آرشه اونا زياده. مثلا حدود 2.5 سانت. در حالي كه آرشه من پيچشو تا آخر آخر باز كني ميشه 1 سانت. البته منظورم فاصله در مركز آرشه هست. لطفا اگه درست ميگم بگين اين آرشه ها چه قيمتي هستن. ممنونم.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

23. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض آرشه های باروک

نقل قول نوشته اصلی توسط honey111 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشيد من يه سوال در مورد آرشه داشتم. ميخواستم بگم اين چيزي كه من ميگم واقعا خطاي ديد در ويديو كنسرت ها هست يا من درست ميگم؟ من به آرشه نوازنده ها تو ويديو هاي مختلف نگاه ميكنم،ميبينم كه فاصله موي آرشه با چوب آرشه اونا زياده. مثلا حدود 2.5 سانت. در حالي كه آرشه من پيچشو تا آخر آخر باز كني ميشه 1 سانت. البته منظورم فاصله در مركز آرشه هست. لطفا اگه درست ميگم بگين اين آرشه ها چه قيمتي هستن. ممنونم.
    درود به همگی. والا عرضم به حضورت که قبل از سده اخیر همه جا از آرشه هایی استفاده می کردن که بهش میگن آرشه های دوره باروک. این آرشه ها دارای کمان بر عکسی هستن. یعنی قوس و انحنای چوب به بیرون هست. مثل تیر و کمان. این آرشه ها کمی کوتاه تر بودن هم در قسمت طول چوب و هم موهاشون کمتر و کوتاهتر بود.
    عجیب اونه که نوازنده هایی که استفاده میکردن میگن که در آرشه های بلند و کشیده اصلا به نظر نمی رسه که کوتاه باشن. من فکر می کنم به خاطر این بوده که چون قوس کمان از بیرونه پس میشه با انگشت اشاره بدون اینکه آرشه صدای گز بده فشار بیشتری رو وارد کرد و با سرعت کم صدای قوی تولید کرد. اخیرا هم مد شده که در اروپا آثار دوره باروک رو مثلا کارهای باخ یا ویووالدی و یا هندل و کرللی و از این دست آهنگسازا رو با اون آرشه های قدیمی اجرا میکن که اتفاقا خوب هم جواب داده. مشکل اون آرشه ها بیشتر در استاکاتو ها هست که چون آرشه دوست داره همش بپره از روی سیم کمی کنترل سخت میشه و در عوض برای آرشه های ساتیه و ریکوشه و اسپیکاتو عالی هستن.
    بعد از اینکه آرشه ها به شکل فعلی در اومدن نشون دادن که آرشه های بی کیفیت در این مدل نمیتونن خوب جواب بدن. یعنی اون فاصله چوب تا موها رو حتما باید رعایت کرد در ساخت آرشه.
    الان اونچه در بازار ایران داریم از آرشه های باروک که خبری نیست و از آرشه های جدید هم باید بگم که دیگه نازل ترین نوع اصلی و خوب با قیمت 120 شروع میشه. از همین مدل چینیشون هم هست که بد جواب نمیدن و با قیمت 50000 تومن شروع میشه . شاید هم چهل باشه. دقیق نمیدونم. خارج از این آرشه ها فکر نکنم چیز خوبی گیر بیاد.
    در مورد چیزی که شما گفتی باید بگم احتمالا پیچ مو گیر خوب نیست. یعنی اگه بازش کنی و نگاش کنی احتمالا هنوز به انتهای بخش حدیده شده نرسیده که به چوب میرسه و گیر میکنه و دیگه نمیتونه جلو بره. اگه این طور بود که من خودم تا حالا چند تاشونو درست کردم. یه کم اون حفره ای که موگیر توی اون پیچ میشه رو تراشیدم و بزگترش کردم که جواب داد. غیر از این باشه نمیدونم.
    ویرایش توسط m_rv_2008 : Sunday 4 September 2011 در ساعت 12:04 AM دلیل: اشتباه تایپی

ghazaleh96 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44372
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    63
    53 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط honey111 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بهترين كار براي شما اينه كه يه زير چانه اي واسه سازت بگيري كه ميله اتصالش به ويولون،از بغل به ويولون وصل ميشه كه ديگه به ترقوت فشار نياره.
    البته الان عادت کردم و با اینکه به ترقوه ام فشار میاد دیگه دردم نمی گیره هرچند تا نیم ساعت جاش می مونه ... :)
    به هر حال ممنون از توجه و پاسختون :) حتما امتحان می کنم
    ویرایش توسط ghazaleh96 : Sunday 4 September 2011 در ساعت 01:09 AM
    Not everything is as it seems...

26. 5 کاربر برای این پست از ghazaleh96 تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود به همگی. والا عرضم به حضورت که قبل از سده اخیر همه جا از آرشه هایی استفاده می کردن که بهش میگن آرشه های دوره باروک. این آرشه ها دارای کمان بر عکسی هستن. یعنی قوس و انحنای چوب به بیرون هست. مثل تیر و کمان. این آرشه ها کمی کوتاه تر بودن هم در قسمت طول چوب و هم موهاشون کمتر و کوتاهتر بود.
    عجیب اونه که نوازنده هایی که استفاده میکردن میگن که در آرشه های بلند و کشیده اصلا به نظر نمی رسه که کوتاه باشن. من فکر می کنم به خاطر این بوده که چون قوس کمان از بیرونه پس میشه با انگشت اشاره بدون اینکه آرشه صدای گز بده فشار بیشتری رو وارد کرد و با سرعت کم صدای قوی تولید کرد. اخیرا هم مد شده که در اروپا آثار دوره باروک رو مثلا کارهای باخ یا ویووالدی و یا هندل و کرللی و از این دست آهنگسازا رو با اون آرشه های قدیمی اجرا میکن که اتفاقا خوب هم جواب داده. مشکل اون آرشه ها بیشتر در استاکاتو ها هست که چون آرشه دوست داره همش بپره از روی سیم کمی کنترل سخت میشه و در عوض برای آرشه های ساتیه و ریکوشه و اسپیکاتو عالی هستن.
    بعد از اینکه آرشه ها به شکل فعلی در اومدن نشون دادن که آرشه های بی کیفیت در این مدل نمیتونن خوب جواب بدن. یعنی اون فاصله چوب تا موها رو حتما باید رعایت کرد در ساخت آرشه.
    الان اونچه در بازار ایران داریم از آرشه های باروک که خبری نیست و از آرشه های جدید هم باید بگم که دیگه نازل ترین نوع اصلی و خوب با قیمت 120 شروع میشه. از همین مدل چینیشون هم هست که بد جواب نمیدن و با قیمت 50000 تومن شروع میشه . شاید هم چهل باشه. دقیق نمیدونم. خارج از این آرشه ها فکر نکنم چیز خوبی گیر بیاد.
    در مورد چیزی که شما گفتی باید بگم احتمالا پیچ مو گیر خوب نیست. یعنی اگه بازش کنی و نگاش کنی احتمالا هنوز به انتهای بخش حدیده شده نرسیده که به چوب میرسه و گیر میکنه و دیگه نمیتونه جلو بره. اگه این طور بود که من خودم تا حالا چند تاشونو درست کردم. یه کم اون حفره ای که موگیر توی اون پیچ میشه رو تراشیدم و بزگترش کردم که جواب داد. غیر از این باشه نمیدونم.
    فرمايش شما كاملا درسته. چون قيمت آرشه اي كه من خريدم حدود 20000 تومن بود. پس من اشتباه نميكردم. يه مدتي نميدونم به علت تغيير آب و هوا بود يا چيز ديگه پيچش بيشتر ميچرخيد. ولي اون قوس آرشه از بين ميرفت و همچنين چوب يكم منحرف ميشد. كلا بايد عوضش كنم. از همون اولش خراب بود!
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Sunday 4 September 2011 در ساعت 09:36 AM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

28. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

سجاد فتوح آبادي آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36365
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    317
    154 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

از پرويز عزيز و هاني بسيار بسيار ممنونيم كه در مورد آرشه و چانه گير كاملاً توضيح دادن
    حالا من يه سئوال ديگه هم دارم...
    پرويز جان من تا حالا 3 تا ويلن خريدم (البته يكيش الكتريكه) كه هر كدوم يه آیشه روشون بوده و تا حالا نرفتم آرشه جداگونه بخرم... اگه بخوام اينكارو كنم، آرشه هاي خوب اسم خاصي دارن يا نه همه بدون اسم هستن؟
    ممنون ميشم حتماً راهنمايي كنيد...
    در اين ظلمت سرا تا كي به كوي دوست بنشينم
    گهي انگشت بر دندان، گهي سر بر سر زانو

30. 5 کاربر برای این پست از سجاد فتوح آبادي تشکر کرده اند:

صفحه 12 از 30 نخستنخست ... 2891011121314151622 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)