لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 13 از 30 نخستنخست ... 39101112131415161723 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 193 به 208 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

0 Not allowed! Not allowed!
    ببخشيد استاد... يه سوال راجع به تكنيك آرشه داشتم ازتون... ميخواستم بدونم چرا بعضي وقتا نوازنده ها از كنار موي آرشه براي نواختن استفاده ميكنن؟منظورمو متوجه ميشين؟يعني مچ دست راستشون رو به سمت خودشون ميچرخونن به طوري كه موي آرشه به صورت اريب روي سيم ويولون قرار بگيره. نه اينكه تمام موي آرشه روي سيم باشه. من چند بار ديدم سامول يروينيان اين كارو ميكنه. يعني اينطوري باعث ميشه صدا نرم تر بشه؟!
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

2. 6 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض انحنای مچ

نقل قول نوشته اصلی توسط honey111 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشيد استاد... يه سوال راجع به تكنيك آرشه داشتم ازتون... ميخواستم بدونم چرا بعضي وقتا نوازنده ها از كنار موي آرشه براي نواختن استفاده ميكنن؟منظورمو متوجه ميشين؟يعني مچ دست راستشون رو به سمت خودشون ميچرخونن به طوري كه موي آرشه به صورت اريب روي سيم ويولون قرار بگيره. نه اينكه تمام موي آرشه روي سيم باشه. من چند بار ديدم سامول يروينيان اين كارو ميكنه. يعني اينطوري باعث ميشه صدا نرم تر بشه؟!
    اولا :
    من استاد نیستم.
    دوما :
    علاوه بر کم کردن سرعت یا فشار یا نزدیک دماغه حرکت کردن یکی از راههای رسیدن به صدای آهسته تر در ویولن استفاده کمتر از موهای آرشه هست. البته همون جور که مثلا در ریکوشه ها از تمام موهای آرشه استفاده میشه در بعضی تکنیک های دیگر آرشه کشی مثل اسپیکاتوها و انتهای مارتلاتوها هم مجبوریم از نصف موهای آرشه استفاده کنیم تا آرشه در برخورد با سیمها گز نده. صدا نرم تر و شفاف تر میشه.
    البته این از قوانین آرشه کشی محسوب میشه ولی موارد خاص داره. همیشگی نیست. تنها قانون همیشگی اینه که آرشه باید موازی با خرک حرکت کنه.

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط v_i_o_l_i_n_i_s_t [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هانی جان من فکر کنم یکی از قوانین آرشه کشی اینه که آرشه مایل به خرک باشه...
    ولی محمد جان تکنیک هایی مثل استاکاتو حتما باید تمام موی آرشه روی سیم باشه و گرنه اون صدای مقطعی که باید بده نمیده. مثلا یه آهنگ مثل پرواز زنبور عسل.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

5. 6 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اولا :
    من استاد نیستم.
    دوما :
    علاوه بر کم کردن سرعت یا فشار یا نزدیک دماغه حرکت کردن یکی از راههای رسیدن به صدای آهسته تر در ویولن استفاده کمتر از موهای آرشه هست. البته همون جور که مثلا در ریکوشه ها از تمام موهای آرشه استفاده میشه در بعضی تکنیک های دیگر آرشه کشی مثل اسپیکاتوها و انتهای مارتلاتوها هم مجبوریم از نصف موهای آرشه استفاده کنیم تا آرشه در برخورد با سیمها گز نده. صدا نرم تر و شفاف تر میشه.
    البته این از قوانین آرشه کشی محسوب میشه ولی موارد خاص داره. همیشگی نیست. تنها قانون همیشگی اینه که آرشه باید موازی با خرک حرکت کنه.
    خیلی ممنونم. شاید اینجا جاش نباشه ولی باید بگم کسی که به دیگران مطالب مفید و ارزنده یاد میده و اونارو راهنمایی میکنه خود استاده. استاد موسیقی حتما نباید بهترین نوازنده باشه. باید بلد باشه چطوری مطالب رو انتقال بده که شما این کار رو درست انجام میدی.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

7. 10 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

Almaseaby آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    38790
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    825
    495 بار تشکر شده در 152 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 27/1
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط honey111 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنونم. شاید اینجا جاش نباشه ولی باید بگم کسی که به دیگران مطالب مفید و ارزنده یاد میده و اونارو راهنمایی میکنه خود استاده. استاد موسیقی حتما نباید بهترین نوازنده باشه. باید بلد باشه چطوری مطالب رو انتقال بده که شما این کار رو درست انجام میدی.
    کاملا موافقم...
    وقتی خوشبخت هستی که وجودت آرامش بخش دیگران باشد
    امروز همان فردایی است که دیروز منتظرش بودی
    !
    *music is love and my love is music*

9. 6 کاربر برای این پست از Almaseaby تشکر کرده اند:

ghazaleh96 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44372
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    63
    53 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اولا :
    من استاد نیستم.
    دوما :
    استاد منم خیلی تاکید دارن که این جوری از آرشه استفاده کنم...
    ولی دلیلشو نمی دونستم و فکر می کردم سلیقه ایه
    ممنون از توضیحتون :)
    Not everything is as it seems...

11. 5 کاربر برای این پست از ghazaleh96 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

Talking اي بابا. يه نفر ديگه كه كم داريم هنوز......مطالعه ........آرشه جديد من

درود به همگي دوستان. از لطف دوستان خيلي خيلي سپاسگذارم. ولي خداييش به اين كلمات استاد و اين حرفا اصلا اعتقادي ندارم. مثلا اگه يكي مثل من استاد باشه پس ساير اساتيد نامدار ويلن كه الان دارن تدريس ميكنن به اونا چي بايد بگيم؟ براي يكي مثل من همون پرويز خالي ، كافيه. از نظر سنجي بالا متوجه شدم كه مطالبي كه تا الان نوشته شده بدك نبوده و به درد يه عده اي خورده. هر چند هنوز يه نفر كم داريم تا تعداد موافقين به يه عدد رند برسه.

ميدونيد خوندن در مورد موسيقي تا حد زيادي كمك ميكنه به اين كه در فضاي موسيقي قرار بگيريد. من يادمه چند سال پيش ميخواستم متد سوزوكي رو شروع كنم به كار كردن. از قضا همون موقع به مطالبي در سايت هارموني تاك برخوردم در باره روش هاي آموزشي شي ني چي سوزوكي. خب بعد از مطالعه اونا ديد كلي من نسبت به طرح اصلي كتاب عوض شد حالا هر قطعه از كتاب رو كه ميخواستم بزنم ميدونستم هدف آقاي سوزوكي چي بوده از نگارش اون و چرا اين قطعه از فلان آهنگ ساز در اين جا گنجونده شده. يا مثلا از مراجعه به كتاب شش درس ويلن از يهودي منوهين متوجه شدم كه مثلا چرا ميگن آرشه رو بايد اين طور كشيد يا چنان كرد و ... خيلي مطالعه در مورد موسيقي به انسان كمك مي كنه و حتي ديدن تصوير از يه اجراي موسيقي خيلي ميتونه مفيد باشه. داشتن انگيزه لازم قبل از آغاز تمرين اصلي ترين شرط براي شروع يه تمرين ايده ال خواهد بود.

همين ديشب يه آرشه هوفلر Hofler خريدم . آلمانيه. بسيار سبك و مناسب. قيمتش هم 150/000 تومن. يه مدل آرشه هم تازگي اومده بيرون كه از الياف كربن درست ميشه. يعني به جاي چوب از الياف كربن استفاده كردن. واقعا عالي بودن. خيلي نرم و خوش صدا و براي مجموعه آرشه هايي كه احتياج به پرش دارن عالي. ولي خب قيمت 800/000 تومن براي من خيلي گرون بود. موفق باشيد.

13. 15 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

rootail آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25868
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    469
    271 بار تشکر شده در 116 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

درود به همگی. والا عرضم به حضورت که قبل از سده اخیر همه جا از آرشه هایی استفاده می کردن که بهش میگن آرشه های دوره باروک. این آرشه ها دارای کمان بر عکسی هستن. یعنی قوس و انحنای چوب به بیرون هست. مثل تیر و کمان. این آرشه ها کمی کوتاه تر بودن هم در قسمت طول چوب و هم موهاشون کمتر و کوتاهتر بود.
    عجیب اونه که نوازنده هایی که استفاده میکردن میگن که در آرشه های بلند و کشیده اصلا به نظر نمی رسه که کوتاه باشن. من فکر می کنم به خاطر این بوده که چون قوس کمان از بیرونه پس میشه با انگشت اشاره بدون اینکه آرشه صدای گز بده فشار بیشتری رو وارد کرد و با سرعت کم صدای قوی تولید کرد. اخیرا هم مد شده که در اروپا آثار دوره باروک رو مثلا کارهای باخ یا ویووالدی و یا هندل و کرللی و از این دست آهنگسازا رو با اون آرشه های قدیمی اجرا میکن که اتفاقا خوب هم جواب داده. مشکل اون آرشه ها بیشتر در استاکاتو ها هست که چون آرشه دوست داره همش بپره از روی سیم کمی کنترل سخت میشه و در عوض برای آرشه های ساتیه و ریکوشه و اسپیکاتو عالی هستن.
    بعد از اینکه آرشه ها به شکل فعلی در اومدن نشون دادن که آرشه های بی کیفیت در این مدل نمیتونن خوب جواب بدن. یعنی اون فاصله چوب تا موها رو حتما باید رعایت کرد در ساخت آرشه.
    الان اونچه در بازار ایران داریم از آرشه های باروک که خبری نیست و از آرشه های جدید هم باید بگم که دیگه نازل ترین نوع اصلی و خوب با قیمت 120 شروع میشه. از همین مدل چینیشون هم هست که بد جواب نمیدن و با قیمت 50000 تومن شروع میشه . شاید هم چهل باشه. دقیق نمیدونم. خارج از این آرشه ها فکر نکنم چیز خوبی گیر بیاد.
    در مورد چیزی که شما گفتی باید بگم احتمالا پیچ مو گیر خوب نیست. یعنی اگه بازش کنی و نگاش کنی احتمالا هنوز به انتهای بخش حدیده شده نرسیده که به چوب میرسه و گیر میکنه و دیگه نمیتونه جلو بره. اگه این طور بود که من خودم تا حالا چند تاشونو درست کردم. یه کم اون حفره ای که موگیر توی اون پیچ میشه رو تراشیدم و بزگترش کردم که جواب داد. غیر از این باشه نمیدونم.

سلام خیلی ممنون که در مورد ارشه ها توضیح دادید من تازگی با تست چند ارشه متوجه شدم که
    وقتی با ارشه ی خودم می خوام„مقتع” بنوازم زمانه پریدن ارشه صدا یک مقدار خشکه ولی برای نرم نواختن باید در کنترل نیروی دستم خیلی مراقب باشم
    اما بعضی از ویلن های „فکر کنم المانی بود” که تست کردم با هر نیروی دستی که پریده می زدم ارشه هم موقع بلند شدن هم موقع فرود صدای نرمی داشت و سیم براش حم یک بالشت نرم رو داشت و صدا اصلا ضمخت نمی شد

می شه راهنمایی کنید در مورد این ارشه ها که نوعشون چی هستند و قیمتشون(ایا همون کربنی که دوستمون m_rv_2008 فرمودند) ؟
    ممنون از زحمات شما
    ویرایش توسط rootail : Wednesday 7 September 2011 در ساعت 01:35 PM

15. 4 کاربر برای این پست از rootail تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

اولا دوستمون كيه؟ خودم بودم ديگه.
    دوم اين كه خيلي چيزا مهمه تا صدا يه نواخت و مطلوب بشه. از نوع نواختن شما بگير بيا تا جنس موي آرشه و چوب آرشه و كلوفون و جنس سيم. از نواختن شما كه بگذريم ميمونه يه سري عوامل كه قابليت بر طرف كردن دارن. اولين چيزي كه به ذهنم مياد و خيلي مهم هست داشتن يه كلوفن خوب هست. بيشتر جيز جيز توي برخورد آرشه با سيم از همين كولوفن نامرغوب حاصل ميشه. عوامل ديگه هم البته بي تاثير نيست. مثلا شما اصلا نميتوني دوبل نتها رو با يه جنس سيم معمولي مثلا آليس چيني به دست بياري . حتي سيمي مثل پيراسترو هم در اين ميون ضعيف عمل ميكنه. اگه از سيمهاي زهي بگذريم كه تقريبا عالي هستن براي اين كار در سيم هاي فلزي توماستيك به خاطر الياف ابريشمي توش از كارايي بيشتري برخورداره. چوب آرشه هم خيلي مهمه. يعني بايد در خود چوب حالت ارتجاعي كافي وجود داشته باشه. فاصله موهاي آرشه تا چوب هم مهمه. مثلا شما از يه آرشه اي اي كه در محكم ترين حالت و كشيده ترين وضعيتش فاصله چوبش تا موها تنها نيم سانتي متره چه انتظاري داريد؟ يا برعكس. وقتي كه فاصله هم خيلي زياد ميشه خوب در نمياد. وقتي فاصله كمه كه اصلا آرشه نميپره. وقتي فاصله زياده كه همش آرشه ميخواد بپره. جنس موها هم مهمه كه الان حتي آرشه هاي چيني خوب هم دارن از جنس موي مرغوب توليد ميشن . از بابت موها كمتر مشكلي هست. ولي كلوفن و سيمها و سلامت فيزيكي آرشه خيلي مهمه. اونجا هم گفتم آرشه چيني خوب ها. نه هر آرشه اي. اين آرشه هاي 15000 تومني توي بازار فقط براي پر كردن سوراخ سد ميخورن.

ااااااااااااااااااااااا.
    ما گير يه نفر بوديم كه سي تابشيم. حالا كه يكيم زده بالا. عجب.
    ویرایش توسط m_rv_2008 : Wednesday 7 September 2011 در ساعت 06:49 PM

piano63 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    36863
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    46
    37 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پرویز جان هنگام آرشه کشی روی سیمهای یکی درمیون،هیچ تماسی بین آرشه وسیم مابین اون دوتا سیم مذکور صورت میگیره یانه؟من هر کاری میکنم یه تماس کوچیک بین آرشه وسیم مابین صورت میگیره وصدای خیلی کمی که تقریبا"در صدای سیم اصلی گم میشه شنیده میشه. این طبیعیه؟
    راستی کلیپ در مورد کنت رو هنوز خواهانم.
    ممنون.

18. 4 کاربر برای این پست از piano63 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض تعویض سیم

نقل قول نوشته اصلی توسط piano63 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هنگام آرشه کشی روی سیمهای یکی درمیون،هیچ تماسی بین آرشه وسیم مابین اون دوتا سیم مذکور صورت میگیره .
    درود به همه. نه نباید صدای دیگه ای غیر از اون که باید بیاد شنیده بشه. برای این کار باید آرشه رو کاملا با بالا بردن آرنج تغییر سیم بدی. یعنی دستت رو باز کنی نه اینکه ساعد رو بالا ببری. برای تمرینش هم آرشه رو بذار روی سیم لا و بدون این که بخوای آرشه بکشی برو روی سیم سل. و بر عکس. با اون دو تا سیم دیگری هم تمرین کن. برای این تمرین لازم نیست آرشه بکشی. بدون صدا انجام میشه. با هر سه ناحیه آرشه تمرین کن. اول هم با وسط شروع کن. اگه درست دستت رو باز و بسته کنی میبینی که کاملا برای هر سه حالت یه جور حرکت می کنه.

در مورد کلیپ باید بگم که شدیدا حسش رو ندارم. شرمنده.

20. 11 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    39644
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    18 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درود به همه. نه نباید صدای دیگه ای غیر از اون که باید بیاد شنیده بشه. برای این کار باید آرشه رو کاملا با بالا بردن آرنج تغییر سیم بدی. یعنی دستت رو باز کنی نه اینکه ساعد رو بالا ببری. برای تمرینش هم آرشه رو بذار روی سیم لا و بدون این که بخوای آرشه بکشی برو روی سیم سل. و بر عکس. با اون دو تا سیم دیگری هم تمرین کن. برای این تمرین لازم نیست آرشه بکشی. بدون صدا انجام میشه. با هر سه ناحیه آرشه تمرین کن. اول هم با وسط شروع کن. اگه درست دستت رو باز و بسته کنی میبینی که کاملا برای هر سه حالت یه جور حرکت می کنه.

در مورد کلیپ باید بگم که شدیدا حسش رو ندارم. شرمنده.
    سلام پرویزجان. اولا تبریک میگم بابت تاپیکتون. (به قول خودتون) دوما!! من به دنبال خریدن یه ساز تقریبا1 تومنی بودم که با تاپیک شما آشنا شدم. حالام یه چند تا سوال داشتم:
    1:این جنس گریف حتما باید آبنوس باشه؟اگه نباشه چه تاثیری میذاره؟
    2:صفحه ی پشتی ویلن بهتره یک تکه باشه یا 2 یافرقی نداره؟
    3:اگه به این ساز هم نظر بدین ممنون میشم([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])
    4:من اگه برم تهران و نمایندگی هافنر , فروشنده هاش چه جور آدمایی هستن. جنس رو میندازن یا راهنمایی میکنن؟خودشون هم ساز میزنن که اونجا کمکم کنن یا کلا با یکی که ساز میزنه برم؟
    5:کلا هافنر رو ترجیح میدین یا ساز های آقای طالبی و اکبری و... رو(البته با بوجه ی 1تا 1.5!!)
    ممنون میشم

22. 2 کاربر برای این پست از ahmad_viul تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_viul [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام پرویزجان. اولا تبریک میگم بابت تاپیکتون. (به قول خودتون) دوما!! من به دنبال خریدن یه ساز تقریبا1 تومنی بودم که با تاپیک شما آشنا شدم. حالام یه چند تا سوال داشتم:
    1:این جنس گریف حتما باید آبنوس باشه؟اگه نباشه چه تاثیری میذاره؟
    2:صفحه ی پشتی ویلن بهتره یک تکه باشه یا 2 یافرقی نداره؟
    3:اگه به این ساز هم نظر بدین ممنون میشم([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])
    4:من اگه برم تهران و نمایندگی هافنر , فروشنده هاش چه جور آدمایی هستن. جنس رو میندازن یا راهنمایی میکنن؟خودشون هم ساز میزنن که اونجا کمکم کنن یا کلا با یکی که ساز میزنه برم؟
    5:کلا هافنر رو ترجیح میدین یا ساز های آقای طالبی و اکبری و... رو(البته با بوجه ی 1تا 1.5!!)
    ممنون میشم
    1 - خواهش می کنم.
    2 - من اشتباه کردم. دوما اشتباهه. متوجه شدم. کلمه فارسی با تنوین عربی جمع نمی شه. مرسی از تذکرتون.
    3 - شما دنبال مارکش نباش . ببین صداش چه طوره. من که نمی تونم از رنگش نظر بدم. ولی رنگش که چیز جالبی نیست. کلا سازهای قدیمی رو با این کیفیت رنگ نی کردن. معمولا تک رنگ بودن و زیاد هم براق نمی شدن. حالا باز شما به یکی دو تا نوازنده نشون بده ببین چی می گن. شاید هم نور فلاش دوربین این کارش کرده. من چیزی نمی تونم بگم.
    4 - در این زمینه آخه من الان باید چه نظری بدم ؟ برید خودتون از نزدیک ببینید. معمولا کسی هست که براتون با سازهاشون کمی بزنه. من یه روز رفتم و یه آقای بود که می زد. الان رو نمی دونم. حتی نمی دونم اون آقا اونجا کار می کرد یا نه.
    5 - نه این که من ساز سازنده خاصی رو ترجیح بدم . من دنبال صدا هستم و البته که ساز دست ساز از نظر شفافیت صدا و طنینش مسلما چیز دیگه ایه. به هر حال از چند نفر صاحب نظر دم دستت بپرس . اونا راحت تر کمکت می کنن.
    6 - آبنوس زیاد مهم نیست. چون چوب نرمی هست از آبنوس استفاده میشه. زیاد بهش فکر نکن. امروزه دیگه همه ویولن ساز ها از آبنوس استفاده میکنن.
    7 - از همه اونایی هم که توی نظر سنجی ما رو شرمنده خودشون کردن بینهایت سپاس گذارم و از کم کاری این روزهای خودم هم شرمنده شما هستم . ایشالا جبران می کنم.
    ویرایش توسط m_rv_2008 : Sunday 2 October 2011 در ساعت 02:30 PM

24. 8 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    39644
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    18 بار تشکر شده در 10 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسخ و پیام خصوصی تون. (اون اولا دوما شوخی بود هااا... امید وارم به دل نگیرینD:) راهنمایی تون بسیار مفید بود. باز هم ممنون
    ویرایش توسط ahmad_viul : Wednesday 5 October 2011 در ساعت 08:38 PM

26. کاربران زیر از ahmad_viul به خاطر این پست تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض شروع نوازندگي و توهمات عوام......

شايد اونايي كه دستي در تدريس داشتن تا حالا با اين سوال زياد مواجه شده باشن : آقا ما از كي ميتونيم يه آهنگ بزنيم؟ حالا يا خودشون ميپرسن يا اگه كوچولوتر باشن پدر يا مادرشون مي پرسه. اين سوال جزو مسخره ترين سوالاتي هست كه كسي در باره يادگيري موسيقي ميتونه بپرسه. جوابي هم كه بهش داده ميشه بخش زياديش از همين حماقت برخورداره.
    هيچ كسي - با در نظر گرفتن هر گونه شرايطي - نميتونه حتي حدس بزنه كه كي ميتونه يه آهنگ مشخص رو بزنه. چون گاهي حتي فكر ميكني كه اون آهنگ رو الان داري ميزني. ولي بعد از چند وقت كه به اجرايي كه ضبط كردي گوش مي كني تنها متوجه ميشي كه اشتباه كردي و چيزي كه زدي تنها يه ماكت از اوني هست كه بايد نواخته بشه. غالبا هنرجوها به اين مراحل مي رسن. خيليا نا اميد ميشن. يه عده كمي هم تلاششون رو بيشتر ميكنن.
    مثلا فلان كس مياد توي كلاس ميگه : استاد من وقتي ساز ميزنم و ميخوام تمرين كنم يه كم كه مي زنم كتفم درد ميگيره. حالا مثلا اين آقا يا خانوم سي چهل سالش هم هست. عشق به نوازندگي جلوي ديد و منطقش رو گرفته ديگه. يه ورزشكار هم كه يه ماه رفته خوابيده توي تخت خواب حالا كه بياد دور ميدون رو 30 بار بدوه پاهاش قفل ميكنه و ماهيچه هاش ميگيره. بايد كم كم آماده شد. ده دقيقه كه تمرين كردي يه چند دقيقه اي كوتاه دستت رو بنداز پايين و استراحت كن. دوباره از اول. چون با دست خسته كه اصلا نميشه تمرين كرد. يعني فقط ميشه غليان احساسات رو خارج كرد وگرنه اسمش تمرين نيست. حالا هي بهش ميگيم اونم هي تو كتش نميره. هر هفته كه مياد همونه. عجب...
    بعضيا هم كه حتي نمي تونن تشخيص بدن چي ميخوان بزنن. پسره از پاي ساسي مانكن بلند شده اومده ميخواد باخ بزنه. اصلا روحيات مذهبي مردم قرون وسطي رو نميدونه چه طور بوده. اعتقادات اون زمان چي بوده. مگه باخ كسي غير از يك مصنف آثار كليسايي بود كه توي كليساها كار ميكرد؟ اونا كه ميان موسيقي ملي كار كنن كه وضعشون خراب تره. چون نظام نظم موسيقي توي ذهنشون خراب ميشه. تا حالا نشنيده ديگه. راديو تلويزيون كه ماشالله. وضع كار موسيقي دانها هم كه همچنين. همه سرمايه يكي مثل پرويز ياحقي اندازه يه شب عروسي رفتن فلاني و بهماني نبود. خب اين كسي كه تا حالا نشنيده اين موزيك رو و به اصرار پدرش و يا ماردش كه خاطراتي مثلا با آهنگهاي همايون خرم و بديعي و شاپوري و اينا دارن اومده كلاس معلومه كه نمي تونه خوب ياد بگيره. آخه من بايد به اينا چي ياد بدم؟ چرا باباش مياد به من قر ميزنه؟ عجب...
    اونا يكي مياد ساز رو فقط چپكي نگرفته. ميگم اين طور بگير گوش نمي كنه. ميگم اون كار رو بكن گوش نمي كنه. خب وقتي يه آرشه صاف نمي تونه بكشه با چه وجداني درس جديد بهش بدم. ؟ عجب...
    اين يكي مياد ميگه آقا ميشه من با پام ضرب نگيرم؟ ميگم باشه . با مترونوم كار كن. ميره هفته ديگه مياد همه نتهاي سياه رو درست ميزنه. دو تا چنگ كه قاطيش ميكنيم مثل افليجها ساز رو ميگيره و لكنت پيدا ميكنه. خب بايد درك كنه ديگه. حركات بدن خيلي مهمه. بهترين سخنرانان دنيا وقتي صحبت ميكنن قواعد بادي لانگويج رو رعايت مي كنن. يعني حركات بدن رو در حين حرف زدن به تابعيت كلام در ميارن تا هم در مخاطب تاثير بذاره و هم خودشون سر رشته كلام رو گم نكنن. حالا من هي ميگم پا بزنيد اونا هم هي گوش نمي كنن. عجب ...

melodyekohan آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    33269
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    109
    566 بار تشکر شده در 157 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/1
    میزان امتیاز
    14

یعنی شما در طول یادگیریتون از این مشکل ا نداشتین

البته قبول دارم این روز ها دیگه شاگرد با انگیزه وجود نداره مگر در هر 50 نفر 1 نفر
    ویرایش توسط melodyekohan : Saturday 8 October 2011 در ساعت 07:12 PM
    هر کی داد زن خویش طلاق به خداوندی خداوند خر است زیرا باقیمت سکه امروز دیه از مهریه با صرفه تر است

29. 5 کاربر برای این پست از melodyekohan تشکر کرده اند:

صفحه 13 از 30 نخستنخست ... 39101112131415161723 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)