لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 2 از 30 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

masram آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    41936
    میانگین پست در روز
    0.47
    تشکر از پست
    9,129
    3,639 بار تشکر شده در 2,134 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام من یه مشکل تو رفتن آرشه از سیم لا به سیم می دارم چون وقتی آرشه ام از سیم لا به سیم می میره صدای جیغ وحشتناکی میده!!! میشه راهنماییم کنیدکه چطور صدای جیغشو رفع کنم!

2. 7 کاربر برای این پست از masram تشکر کرده اند:

ali2920 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    23951
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    775
    431 بار تشکر شده در 146 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    میزان امتیاز
    15

فقط میشه گفت مرسی از این همه سخاوت تو دادن اطلاعاتی به این قشنگی...
    اینا خیلی به درد من میخوره.
    بازم ممنون...

4. 10 کاربر برای این پست از ali2920 تشکر کرده اند:

zendegieh_khabha آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    37581
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    2,871
    1,815 بار تشکر شده در 721 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام دوست عزيز سپاس بابت مطالب مفيدت فقط يه خواهش اگر براتون زحمتي نيست يكم بزرگتر بنويسيد آخه چشمم ضعيفه.
    بازم ممنون
    Nothing Rhymed
    While thousands of children are starving to death in some African countries, Britney Spears fans pay up to $14000 for her second hand chewing gums!

6. 9 کاربر برای این پست از zendegieh_khabha تشکر کرده اند:

TurkOghlan آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    27102
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    387
    664 بار تشکر شده در 220 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام
    ممنون از مطالب مفیدتون.
    من یه مشکلی دارم، خواستم ببینم بقیه بچه ها هم این مشکل رو دارن یا نه؟!!
    من وقتی ساز میزنم ناخواسته دهنم باز میمونه، یعنی تمرکزم کلا میره رو ساز و دهنمو فراموش میکنم. شما هم اینجوری هستین؟ خیلی هم تمرین میکنم که درستش کنم

8. 10 کاربر برای این پست از TurkOghlan تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض رفتن از سیم لا به سیم می

نقل قول نوشته اصلی توسط masram [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من یه مشکل تو رفتن آرشه از سیم لا به سیم می دارم چون وقتی آرشه ام از سیم لا به سیم می میره صدای جیغ وحشتناکی میده!!! میشه راهنماییم کنیدکه چطور صدای جیغشو رفع کنم!
    این مشکلیه که در تمرینات تعویض سیمها باید حل بشه. بزودی یه مطلب میذارم در این مورد. عجله نکنید. اخه بعضیا از ابتدا گام به گام میان جلو. به هر حال من تو این چند سال انواع مشکلات بچه ها رو دیدم. البته اگه کسه دیگه هم میدونه کمک کنه. اما من یه راه بلدم که این مشکل رو رفع میکنه. فقط نمیخوام مطالبی که میگم در پاسخ به سوالات باشه که اگر کسی برای بار اول میاد این ماجرا لب مطالبو یه جا پیدا کنه. فردا در این مورد یه مطلب میذارم. مرسی که میخونید این مطالبو.

10. 12 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط TurkOghlan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    ممنون از مطالب مفیدتون.
    من یه مشکلی دارم، خواستم ببینم بقیه بچه ها هم این مشکل رو دارن یا نه؟!!
    من وقتی ساز میزنم ناخواسته دهنم باز میمونه، یعنی تمرکزم کلا میره رو ساز و دهنمو فراموش میکنم. شما هم اینجوری هستین؟ خیلی هم تمرین میکنم که درستش کنم
    روش خیلی حساسیت نشون بده تا زمانی که رفع بشه. استاد شجریان همایون رو جلوی اینه می نشوند تا توی اینه خودشو ببینه و این کاری که افتخاری می کنه رو انجام نده. یعنی وقتی میخونه اخماشو تو هم نکنه. شما هم باید جلوی اینه بایستی و خودتو تماشا کنی. میگن ویوالدی هم وقتی ساز میزد بسیار قرمز و برافروخته میشد. میبینی که نوابغ هم گاها این مشکل رو داشتن. من خودم هم دهنمو کج میکردم . البته الان دیگه نه. اوایل اینطور بودم . با یه اینه قدی حلش کردم. البته چند ماه طول کشید. مرسی که درمیون گذاشتید.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض انگشت اول و دوم

انگشت اول تقریبا متر ما روی دسته ساز . هر وقت حالت خودشو در بند سوم از دست بده یعنی که بقیه انگشتا هم دارن خراب میشن. توی رفتن به پوزیسیون ها هم همین طوره. ملاک انگشت اول به خصوص بند سوم انگشته. یعنی اون بند از انگشت که به به کف دست متصله. خط بند سوم رو نگاه کنید همون خطی که از اتصال انگشت اول با کف دست حاصل شده. حالا سعی کنید نوک انگشت اولتون رو بهش خیلی نزدیک کنید. این حالت انگشت اوله تقریبا. منتها باید جاشو روی ساز هم پیدا کنید. همین خط که گفتم رو با همین حالت کنار شیطونک قرار بدید. اگه از بغل نگاه کنید میبینید که بند اول و دوم و سطح گریف تشکیل تقریبا یه مثلث رو دادن. منتها مفصل دوم انگشت کمی از سطح گریف بالاتر قرار میگیره. کمی فقط . شاید چند میلیمتر. اینقدر که وقتی از بغل نگاهش میکنی پیدا باشه. همین. این میشه جاش. انگشت دوم هم که در مثلا گام دو به انگشت اول میچسبه. خوب بچسبونیدش. کامل کامل. از بغل که نگاهش کنید نباید حتی نور از بینش عبور کنه. همین. این میشه انگشت اول و دوم. حالا اگه دیز بشه انگشت دوم، میره جلو تا پشت (دقیقا پشت) انگشت سوم قرار بگیره. جای انگشت سوم و چهارم رو تو مطلب بعدی میگم. یه چیزی یادتون باشه. فقط انگشت اول با نرمی زیر انگشت روی گریف میشینه. همونجایی که اگه خیاطی کنید ممکنه سوزن بره توش و برای اجتناب از ش انگشت دونه دست می کنید. قسمت نرمه ای که پشت ناخن قرار میگیره . یعنی ناخن یه طرف انگشته و اون طرف ناخن جاییه که من دارم میگم. بقیه انگشتا باید با نوک بشینن. نوک انگشت رو هم که گفتم کجاست. میتونید برید تو مطالب قبلی پیداش کنید. اگه اون مثلثی که توضیح دادم و تو مطالب اینده عکسش رو هم قرار میدم درست کردید، مطمئن باشید که انگشت سوم و چهارمتون کاملا درست و صحیح روی گریف میشینن. من اینو تضمین می کنم. حد اقل تا الان شاگردی نداشتم که انگشتاش مشکلی داشته باشه. بازم مرسی که میخونید اینا رو.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض یه توضیح کوتاه

بعضی از دوستان از طریق آف گذاشتن روی ایدی یاهوم و بعضی ها هم در پبام های خصوصی همین جا خیلی تشکر کردن بابت مطالب. من باید بگم که خیلی وقت پیش اومدم توی نت اهنگ. اما فضای خوبی توش ندیدم. یعنی فضای آموزشی خوبی. اگه برید کار گروهها رو ببینید میبینید که همش تو چطوری و من خوبم و کجا بودی و از این چیزاست. منتها دیدم بعضیا هم واقعا مشکل دارن و دارن میپرسن . جوابایی هم که بهشون داده شده خیلی سطحیه. یا این که کپی پیست شده است از سایتای دیگه. من فقط تصمیم گرفتم تجربه های عملی خودم رو در اختیار بچه ها بذارم . همین . دنبال این هم که خودمو معرفی کنم نبودم. شاید بعدها برای دوستان یکی دوتا کار از خودم گذاشتم. اونم برای اشنایی. همین. یه چیز دیگه هم بگم . از این مقدمات که در بیام. میخوام یه دوره اموزشی ویلن ایرانی و یکی هم کلاسیک بذارم. البته تصویری که حرفی هم توش نباشه. ایرادات رو بگم و راه حلها رو عملی نشون بدم. فکر نمی کنم سخت باشه. با گوشیم فیلم میگیرم و کم حجم میکنم و میذارم رو سرور سایت. فکر کنم بیشتر به درد بخوره. نمیخوام بگم دوست دارم تشکر کنید. ولی وقتی روی کلمه تشکر پایین مطلب کلیک می کنید من میفهمم که چند نفر این کار رو دنبال میکنن و البته خودمم کمی دلگرم تر میشم. مرسی که وقت میذارید.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض یه نمونه کار براتون بذارم

یه نمونه کار براتون گذاشتم که کاملا بداهه هست. چهار مضرابی در سه گاه که یه مقدمه کوچولو هم اولش داره. شرمنده وقتی 3gp کردم کاملا کیفیت صداش از دست رفت. برا همین اول flv کردم بعد 3gp. واسه همین کیفیتش خیلی رفت پایین. یه کلیپ هم از کارهای کلاسیک میذارم بعدا. یکی هم از کمانچه نوازیم. ولی بعدش دیگه شرمنده. مجبورم فقط صوتی آپلود کنم. چون فضایی هم که سایتدر اختیار کاربر میذاره نامحدود نیست که. به هر حال تشکر میکنم که میاید اینجا.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض انگشت سوم و چهارم

در مورد این دوتا انگشت باید بگم که امکان فالش زدن در مورد این دو تا انگشت خیلی بیشتره. مداوما باید مراقبت بشه که ایا این انگشتا سر جای خودشون هستن یا نه. همین طور که دارید میزنید یه دفعه بایستید و چک کنید ببینید درسته یا نه. اگه ویولنتون کوکه انگشت سوم رو با سیم قبلی به صدا درارید. ببینید یه صدا هستن یا نه. اگه انگشت چهارم هستید با سیم بعدی به صدا در بیارید این دو تا باید دقیقا یک صدا بدن. کف دست اونجایی که به انگشت چهارم متصل میشه باید خیلی فاصله نداشته باشه از گریف. برای این کار اون قسمت از کف دستتون که به انگشت اول میرسه نه از بغل بلکه با خود کف دست کمی به دسته میچسبه. کلا انگشتا باید همیشه سر جاشون باشن و هیچ فشاری رو برای رسیدن به محل خودشون متحمل نشن. چون شاید بخوایم تو یه آهنگ مرتبا با انگشتای اول و چهارم کار کنیم نمیشه که استیل دست رو مدام تغیر بدیم. بلکه باید فقط انگشتا رو بچینیم و برداریم. مثلا یه تایپیست رو بینید . فقط انگشتاشو روی دکمه ها فشار میده. از همه انگشتاش استفاده میکنه که دکمه ها زیر انگشتاش باشن. نه اینکه بخواد انگشتاشو مدام به این کلید و اون کلید برسونه. انگشت سوم و چهارم باید عمود بشینن رو دسته تا اگه خواستیم مثلا نت سی رو روی سیم لا با نت لا روی سیم ر به صدا در بیاریم بتونیم این کار رو انجام بدیم.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض اینم در مورد ارشه گرفتن

خب طریقه ارشه گرفتن رو خیلی خیلی ساده الان نشون میدم بهتون. کافیه برید به این لینک و دانلودش کنید. دقت کنید چیزی که یادم رفت بگم اینه که از بند دوم انگشت دست تا ارنج توی یک خط مستقیم قرار میگیره. دقت کنید میبینید.

masram آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    41936
    میانگین پست در روز
    0.47
    تشکر از پست
    9,129
    3,639 بار تشکر شده در 2,134 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه نمونه کار براتون گذاشتم که کاملا بداهه هست. چهار مضرابی در سه گاه که یه مقدمه کوچولو هم اولش داره. شرمنده وقتی 3gp کردم کاملا کیفیت صداش از دست رفت. برا همین اول flv کردم بعد 3gp. واسه همین کیفیتش خیلی رفت پایین. یه کلیپ هم از کارهای کلاسیک میذارم بعدا. یکی هم از کمانچه نوازیم. ولی بعدش دیگه شرمنده. مجبورم فقط صوتی آپلود کنم. چون فضایی هم که سایتدر اختیار کاربر میذاره نامحدود نیست که. به هر حال تشکر میکنم که میاید اینجا.
    خیلی ممنون خیلی به درد خورد.

18. 7 کاربر برای این پست از masram تشکر کرده اند:

kak_maki_new آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    16869
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    5,484
    3,749 بار تشکر شده در 876 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/3
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    15

درود
    تاپيك جالب و كار آمدي هستش ...
    روش تدريستون رو خيلي ميپسندم ..
    از تاپيك هم ممنون ... ولي بهتر بود اسمش رو ميذاشتي سوالات عمومي ويولن نوازان ...
    يا از اين مايه ها تا همه گير باشه ... بعضي فقط استيل رو ميبينن شايد نخوان مطالعه كنند
    ممنون
    موفق باشي
    آمورش ويولن (رديف نوازي)
    http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13801

20. 8 کاربر برای این پست از kak_maki_new تشکر کرده اند:

kak_maki_new آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    16869
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    5,484
    3,749 بار تشکر شده در 876 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/3
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آفرين زيبا بود ...
    يه مورد البته اگه نارحت نميشي.
    1 - آرنجت خيلي به بدنت ميچسبه ... يا شايد زاويه دوربين گاهي اوقات بد بوده
    2- توي زمان 2:32 تا 2:34 كه با با انگشت دوم رفتي تو پوزيسيون كه تكنيك 5 رو روي نت اجرا كني فالش بود كاملا
    3-توصيه كرده بوده سر ويولن با زمين موازي باشه ... اما از اول تا آخر سر ويولنتون يه لحظه هم موازي
    4:از 2:55 خيلي زيبا شد كارتون توي سيم مي خيلي زيبا اجرا كرديد
    5: 3:11 هم شل گرفتي نت رو
    6: اون حركت آخر رو كه دادي (تكنيك # يا 0/4 ) كاملا اشتباه بود) اون حركت يه مرز خاصي داره نه اينكه هرطور ميخواي اجرا كني ... با اون حركت كاملا خارج از گامت بود ... بايد تو هر گامي هستي اجراش كني

شرمنده زياد پر حرفي كردم ... اميدوارم دلخور نشي
    آمورش ويولن (رديف نوازي)
    http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13801

22. 9 کاربر برای این پست از kak_maki_new تشکر کرده اند:

ali2920 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    23951
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    775
    431 بار تشکر شده در 146 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

کار از زدن دکمه تشکر دیگه گذشته. ممنون که اینقدر ارزش میذاری... دوتا کلیپا عالی بودن..

24. 8 کاربر برای این پست از ali2920 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض یه توضیح دیگه

از اون جا که قصدم آموزش بود نه اجرا ، برای همین بداهه زدم و داغ داغ گذاشتم تو سایت حتی یه بار هم نگاهش نکردم که ببینم دوبار گفتم برای نت اهنگیا هم اول و هم آخر که حد اقل یکیشو ببرم تو تغییر فرمت که زمانش کمتر بشه. . فقط اینو بگم کیفیت کاری که با گوشی ضبط میشه خود به خود میاد پایین چه برسه به این که دوبار تبدیل بشه. دوم اینکه دنبال اجرای تکنیکا نبودم. در مورد حد جلو رفتن دست در پوزیشن ها برای تولید صداهای فرعی هارمونیک و آن هارمونیک بعدا برا بچه ها مطلب با فیلم میذارم. الان وقتش نیست. اونجا هم قصد اجرای تکنیکشو نداشتم. ارشه رو شل گرفتن روی یه نت خاص از تکنیکهای اجرای ویلن ایرانیه که البته از کمانچه منتقل شده و نمود بسیار زیادی در ساز استاد یاحقی داشت. به هر حال منم بداهه زدم و هیچ پیش زمینه ای در مورد اجراش نداشتم. یه چیز دیگه من تکنیک 5 اصلا اجرا نکردم. اون اخر هم صدای فرعی تولید نکردم . چون در گام سه گاه اون حرکت اصلا نباید انجام بشه این کار برای وقتایی که صدای مورد نظر با نت شاهد و یا نت پایه گامی که میزنیم یکی باشه. اون حرکت همین طوری بود. دوم اینکه دستم به بدنم نزدیک بود و این کاملا درسته. به کتاب لو ویولن و عکسای ابتداش البته در چاپ قدیمش که مربوط به انتشارات سرود هست نگاه نکنید. سالهاست که متد عوض شده و طریقه آقای کرک بوم که فرانسوی هست رو کنار گذاشتن امروزه از متد روسی که مبدعش داوید اوییستراخ بود استفاده میشه. البته اونا که انگشتای بسیار بلند و کشیده دارن میتونن به راحتی از متد فرانسوی استفاده کنن و موفق هم باشن. اما غالب ماها که انگشتای کوچیکی داریم از متد روسی استفاده میکنیم و کارمون هم راه میفته
    پیرامون این مطالب که گفتم یه کلیپ تصویری میذارم. در مورد تعویض سیم هم همین طور.
    در مرود کلاسیک نوازا که به ایدی یاهوم پی ام دادن یا پیام خصوصی گذاشتن هم باید بگم عجله نکنید. استیل دست رو درست کردن مربوط به هر سبک از نوازندگی ویولنه. فعلا به ایرانی یا کلاسیک چیزایی که میگم مربوط نیست. مال هر دو گروهه.
    خداوکیلی اینا که میگم سر کلاس هم همین طور درس میدم. ضرب پا رو تو تمرینات فراموش نکنید.

صفحه 2 از 30 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)