لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 27 از 30 نخستنخست ... 172324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 417 به 432 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

Jo0O0oLy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65543
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    181
    202 بار تشکر شده در 91 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Jo0O0oLy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 50/1
    Given: 37/0
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید بویيه جناب استاد پرویز
    راستش من چند وقتیه 60 اتود ولفارت رو شروع کردم به زدن.
    الان در مرود اتود 8 این کتاب یه سری سوال دارم که نمیدونم اینجا جای مناسبی واسه مطرح کردنش هست یا نه اما میدونم شما میتونید کمکم کنید

راستش ما هر وقت به این اتود برخوردیم استادم گفت این اتود در عین سادگی کار هرکسی نیست و یه کلاسیک کار حرفه ای میتونه این اتود رو اونجوری که باید اجرا و تدریس کنه و میگه خودش که یه ایرانی کاره هیچ نمیتونه به طور کامل و اونطور که باید و شاید بهم درس بده...
    و حالا من از خودم میپرسم مگه این اتود چی داره... اما وقتی دست به ساز شدم واسه اجراش دیدم شاید نتارو بتونم اجرا کنم...
    اما ذره ای از کرشندو و دکرشندو ها عملی نمیشه... اصن نمیشه در حالی که داری 6 ضرب رو با یه ارشه میزنی صدا قوی تر شه... بالاخره خب هر چی باشه ارشه هرچی به اخرش میرسه صدا ضعیف تر میشه!!... و یا اجرای درست فورته و پیانو ها...
    خلاصه سرتونو درد نیارم میخوام بدونم این اتود با همه ی ریزه کاریاش چطوری نواخته میشه و چه فوت و فن هایی داره؟اگه بتونید یه اجرا هم ازش بذارید که فوق العادست... خیلی ممنون... نتشو میذارم
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

2. 2 کاربر برای این پست از Jo0O0oLy تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110407
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    77
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سوال (ویبراسیون)

یه سوال کوچیک از محضر اساتید٬

وقتی ویبراسیون (ویبراتو؟!) انجام میشه انگشت شست دست چب باید به دیواره جانبی گریف متصل باشه یا تقریبا بیاد زیر گریف؟!
    راجع به اینکه استاد آزاده گفتن موازی انگشت دوم باشه نمیگما...

آخه تا جایی که خاطرم هست اون اوایل که ویولن گرفتنو یاد می گرفتم میگفتن شست (بند آخرش) باید بچسبه به دیواره جانبی گریف نه اینکه متمایل به زیرش باشه ولی حالا که می خوام ویبراسیون شروع کنم احساس می کنم اگه شستم یخورده بیاد زیر گریف تسلط انگشتای دیگه برای انگشت گذاری و اون ویبر هایی که انجام میشه بیشتر میشه

4. کاربران زیر از lostinviolin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Jo0O0oLy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید بویيه جناب استاد پرویز
    الان در مرود اتود 8 این کتاب یه سری سوال دارم که نمیدونم اینجا جای مناسبی واسه مطرح کردنش هست یا نه اما میدونم شما میتونید کمکم کنید

راستش ما هر وقت به این اتود برخوردیم استادم گفت این اتود در عین سادگی کار هرکسی نیست و یه کلاسیک کار حرفه ای میتونه این اتود رو اونجوری که باید اجرا و تدریس کنه و میگه خودش که یه ایرانی کاره هیچ نمیتونه به طور کامل و اونطور که باید و شاید بهم درس بده...
    و حالا من از خودم میپرسم مگه این اتود چی داره... اما وقتی دست به ساز شدم واسه اجراش دیدم شاید نتارو بتونم اجرا کنم...
    اما ذره ای از کرشندو و دکرشندو ها عملی نمیشه... اصن نمیشه در حالی که داری 6 ضرب رو با یه ارشه میزنی صدا قوی تر شه... بالاخره خب هر چی باشه ارشه هرچی به اخرش میرسه صدا ضعیف تر میشه!!... و یا اجرای درست فورته و پیانو ها...
    خلاصه سرتونو درد نیارم میخوام بدونم این اتود با همه ی ریزه کاریاش چطوری نواخته میشه و چه فوت و فن هایی داره؟اگه بتونید یه اجرا هم ازش بذارید که فوق العادست... خیلی ممنون... نتشو میذارم
    سلام آقا سینا. البته سوالت تخصصیه و کار خود آقای آزاده اس ولی من چیزی که میدونم رو خدمتتون عرض می کنم تا خود آقا پرویز بیاد. اتفاقا خودم هم این اتود رو خیلی خوب اجرا نمی کنم و توضیحات ایشون قطعا میتونه برای من هم مفید باشه.
    تمپوی قطعه (سرعت قطعه) با توجه به اینکه Largo (نت سیاه = 50 ... تقریبا) هست خیلی پایینه و همین کار رو یه مقدار سخت می کنه. به نظر من اول باید یه مقدار خیلی کم این اتود رو سریع تر نواخت و بعد به مرور کندش کرد (مثلا نت سیاه = 60) ... این اتود تاکید ویژه ای روی تسلط بر آرشه داره و ضمنا تقسیم بندی آرشه رو هم تقویت می کنه.
    برای اجرای این قطعا باید هنرجو بتونه با یه حرکت آرام و یکنواخت آرشه کشی کنه ... خیلی آروم. ضمنا باید از نیرو و فشار روی آرشه هم بصورت کنترل شده و دقیق در کنار افزایش یا کاهش سرعت استفاده کرد که نیاز به تسلط نسبتا خوبی داره.
    کرشندو ها و دکرشندوها اکثرا قابل اجرا هستن اما توی چندتا میزان یه مقدار مشکل تر هستن. (البته این نکته هم بگم که کیفیت آرشه و ویلن هم توی اجرای این اتود موثره)

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط lostinviolin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

وقتی ویبراسیون (ویبراتو؟!) انجام میشه انگشت شست دست چب باید به دیواره جانبی گریف متصل باشه یا تقریبا بیاد زیر گریف؟!

آخه تا جایی که خاطرم هست اون اوایل که ویولن گرفتنو یاد می گرفتم میگفتن شست (بند آخرش) باید بچسبه به دیواره جانبی گریف نه اینکه متمایل به زیرش باشه ولی حالا که می خوام ویبراسیون شروع کنم احساس می کنم اگه شستم یخورده بیاد زیر گریف تسلط انگشتای دیگه برای انگشت گذاری و اون ویبر هایی که انجام میشه بیشتر میشه
    سلام دوست عزیز.
    من هر دو شکل رو دیدم (هم دیدم بعضیا یه مقدار شستشون رو به سمت زیر دسته متمایل می کنن برای ویبره هم اینکه در حالت معمولی قرار میدن)
    به نظر من فقط کافیه که یه مقداری شست رو شل بگیرین تا مانع ویبره دادن نشه اما حرکتش به سمت زیر دسته درسته که یه مقدار ویبره دادن رو آسون می کنه ولی یه حرکت اضافی محسوب میشه و بالا و پایین رفتن شست شاید حرکت کل دست چپ رو موقع نواختن تحت الشعاع قرار بده

6. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

سلام خدمت آقای احمدی
    علامت کرشندو ها و دکرشندوها که در زیر نتها قرار داره بعد از اینکه علامت تموم میشه نتهای بعدی باید به چه حالتی نواخته بشند؟
    بعنوان مثال میزان پنجم همین اتود شماره هشت باید چه جوری نواخته بشه ... منظورم f یا ff یا p یا ... ؟
    . سوال بعدی هم اینکه منظور از کرشندو که همون از ضعیف به سمت قوی رفتن صداست... ضعیف و قوی یعنی کدوم ضعیف و قوی؟ F یا P یا اینکه مینیمم و ماکزیمم مد نظره؟
    سوال بعدی هم اینکه وقتی علامت p یا f در یه قسمتی میاد آیا فقط مربوط به اون میزانه یا تا موقعی که علامت دیگه ای نیومده ادامه داره؟

8. 2 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110495
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ُسلام دوستان این ی قسمت از نت اهنگ چشمای خیس هستش... میشه ی مقدار راجب طرز زدن این نتا بهم بگید ؟؟هر نکته ای میتونه بهم کمک کنه ممنون
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست xmt49se704llcok9f3l.jpg  
    ویرایش توسط Saghi_ghafari : Sunday 13 July 2014 در ساعت 03:30 PM

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت آقای احمدی
    علامت کرشندو ها و دکرشندوها که در زیر نتها قرار داره بعد از اینکه علامت تموم میشه نتهای بعدی باید به چه حالتی نواخته بشند؟
    بعنوان مثال میزان پنجم همین اتود شماره هشت باید چه جوری نواخته بشه ... منظورم f یا ff یا p یا ... ؟
    . سوال بعدی هم اینکه منظور از کرشندو که همون از ضعیف به سمت قوی رفتن صداست... ضعیف و قوی یعنی کدوم ضعیف و قوی؟ F یا P یا اینکه مینیمم و ماکزیمم مد نظره؟
    سوال بعدی هم اینکه وقتی علامت p یا f در یه قسمتی میاد آیا فقط مربوط به اون میزانه یا تا موقعی که علامت دیگه ای نیومده ادامه داره؟
    سلام آقا وحید. البته آقای آزاده حتما خودشون تشریف میارن و جاهایی رو که من اشتباه گفتم تصحیح می کنن (حضور من فقط بخاطر اینه که سوال دوستان بدون جواب باقی نمونه)
    بعد از علامت کرشندو اگه علامتی نیاد باید تا همون جایی که صدا رو بالا بردیم، حفظش کنیم. این سلیقه ای هست. مثلا می تونین فورته یا دبل فورته باشه (f یا ff) ... توی دکرشندو هم همینطوره (البته به نظر آهنگساز و رهبر ارکستر بستگی داره ولی ما فعلا برای تمرین هنرجو داریم صحبت می کنیم)
    اون میزان پنجم توی چاپی که من دارم نوشته mf (متزو فورته یا متسو فورته) یعنی اینکه بعد از کرشندو که انجام میشه، نت های بعدی باید نیمه قوی نواخته بشن. حالا سوال پیش میاد که ما باید جوری میزان های قبلی صداشون رو قوی کنیم که دقیقا به متسو فورته برسیم یا اگه به فورته برسیم ایرادی داره؟ این هم سلیقه ای هست. کرشندو فقط به معنای قوی کردن صدا هست. بعضی جاها بهتره که به همون میزان قدرتی برسیم که بالا یا پایین میزان بعد کرشندو (یا دکرشندو) نوشته شده. حالا اینکه کدومش معمول تره رو نمیدونم.

نه مینیمم یا ماکزیمم مد نظر نیست. کاملا سلیقه ای هست. فقط باید صدا از قوی به ضعیف یا برعکس بشه.

اثر علامت ها یا حروفی که برای نشون دادن حالت ها استفاده میشن تا جایی که علامت یا حرف بعدی نوشته نشده به قوتش خودش باقیه. بعضی علائم مخصوص یه نت هستن مثل نقطه (مقطع کردن) یا آکسان که من منظورم اونا نبود (اونا مربوط به اجرای یه نت هستن که بهش اعمال میشن و نه حالت ها)
    ویرایش توسط virtuoso : Sunday 13 July 2014 در ساعت 04:17 PM

11. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Saghi_ghafari [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ُسلام دوستان این ی قسمت از نت اهنگ چشمای خیس هستش... میشه ی مقدار راجب طرز زدن این نتا بهم بگید ؟؟هر نکته ای میتونه بهم کمک کنه ممنون
    دوست عزیز کلی نکته داره
    کدوم قسمتش مد نظرتونه؟

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Jo0O0oLy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید بویژه جناب استاد پرویز

والا عرضم به حضورتون که اینا که الان میخوام بگم تجربیات خودمه. هم خودم و هم اونایی که سر کلاس تدریس من بودن. ببین به دردت میخوره یا نه :
    اول بگم که اگه داری اتود های ولفارت رو ار می کنی و این یعنی این که میخوای کلاسیک کار کنی باید خودتو توی اون فضا هم قرار بدی. در روز اگه وقتشو داری عی کن تا چند ساعت موسیقی کلاسیک گوش کنی. حتی از این اتودها که میگی اجراشون توی نت پیدا میشه. شاید توی یو تیوب باشه. من میدونم الان مشکلت چیه. آرشه کم میاری . درسته ؟ وقتی آرشه کم میاری یعنی دیگه فکرت از اجرای دینامیک ها بر میگرده به سمت میزون کردن آرشت و این کار رو به کل خراب می کنه. تو الان به احتمال خیلی زیاد سرعتت کمه. متاسفانه وقتی کسی اینجا مشکلی رو مطرح می کنه کامل توضیح نمیده. مثلا من الان از کجا بدونم چند وقته که داری ساز میزنی و تا الان چیا رو زدی که الان اومدی سراغ ولفارت. فرض میگیرم که چیزای لازم رو زدی و الان اومدی سراغ ولفارت بعدش اینم مهمه که اصلا بلدی دینامیک ها رو چه طور باید رعایت کنی. استادی که میگه من بلد نیستم اینو بزنم پس برای چی پیشش موندی؟ تو کدوم شهری ؟ نمیتونی بری پیش کس دیگه ای ؟ اگه استادت ایرانی کاره و میگه من بلد نیستم اینو بزنم پس والس شرقی استاد خالقی از کتاب دوم هنرستان که برای موسیقی ایرانی نوشته شده رو چه طور میزنه. اونم والسه و تقریبا مفصل تر از این اتود هم هست. در مورد دینامیک ها یه جایی وسطای همین تاپیک نوشتم . چند تا پست هست. توی صفحات مختلف. بگرد پیداشون کن. شاید به دردت بخوره. سرعت پا زدنت رو هم ببر بالاتر. اگه میزنی البته. برای هر سیاه هم یه پا نزن. برای هر سه تا سیاه یعنی هر ضرب یه پا. اگه با مترونوم کار میکنی هر تیک که میزنه برای یه سیاهه. اون که محکم تر از بقیه میزنه برای سیاه سر ضربه که هر دو بار در میون تکرارش می کنه. مشکلی داشتی باز. بگو تا برات توضیح بدم. شاید سر فرصت برات یه کلیپ بذام و با توضیح اجراش کنم. الان که نمیتونم.
    ای پادشاه ، سایه ز درویش وا مگیر
    ناچار خوشه چین بود آنجا که خرمن است

14. 2 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lostinviolin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

عزیز دلم من کی گفتم موازی انگشت دوم باشه. گفتم کمی عقب تر. خودت امتحان کن بهتر در میاد. برا من که این طوره.
    در مورد چیزی هم که گفتی باید بگم نه زیره نه کنار. بین این دو تاست. البته وقتی به پوزیسیون میریم کم کم میره زیر دسته و ووقتی بر می گردیم دوباره میاد کنار دسته. زیاد زیر نیست. جوری که انگار دسته روی شسته که البته برای این کار هم مجبور میشی شستتو کاملا از وسط خم کنی که باعث درد دست هم میشه. ویبره هم خوب نمیشه با این وضعیت اجرا کرد. البته هر چی به کناره گریف بیشتر شست رو ببری بهتره تا ببریش زیر دسته. برای هر کسی فرق داره کلا. باید دید قلق دست شما چیه.
    تسلط هم بیشتر نمیشه. شما احتمالا ساز رو با گردن و شانه نگه نمیداری. یه بخشیش رو با دستت نگه میداری . و این کار رو خراب می کنه. سعی کن ساز رو با گردن و شانه و فک هر جور میشه نگه داری. یه توضیحاتی راجع به این کار توی همین تاپیک هست بگردی پیداشون می کنی. اگه هم گردنت دراز و بلنده حتما از بالشتک استفاده کن.

16. 3 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Saghi_ghafari [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شما چون با این چیزی که گذاشتی هیچ نکته ای نیست که بتونه کمکت کنه و من الان باید سه ساعت راجع به این قطعه ناقص هم حدس بزنم و هم جواب بنویسم ، ترجیح میدم به این سوال جواب ندم. احتمالا خودت هم نمیدونی چی میخوای و آهنگ هم که مشخصه برای یه سریاله که حتما مورد علاقت هم هست و حالا نتش رو از توی نت پیدا کردی. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که البته من الان می تونم برات این قطعه رو هم انالیز کنم (که حتما به دردت نمی خوره) و هم بگم چه طوری میتونی اجراش کنی (که اینم به دردت نمیخوره) ولی چون هیچ مشخصه ای ندادی که ما بفهمیم کجاش رو مشکل داری نمیتونیم راجع به جوابی که میخوایم بدیم مطمئن باشیم. اگه میتونی سوالت رو تغییر بده یا اصلاح کن که ما هم بفهمیم در چه مورد میخوایم حرف بزنیم.

فکر کنم به همه والا جواب دادم. البته من هر روز به این تاپیک سر میزنم. اگه سوالی باشه که قابلیت جواب دادن رو داشته باشه فقط چیزی می نویسم یا اینکه بخوام مطلبی رو با دوستان به اشتراک بذارم. از این که بعضی پست ها رو جواب نمیدم هم عذر میخوام ولی سوال اگه مناسب نباشه من آخه چه جوابی باید بدم ؟ به هر حال همگی موفق باشید.

18. 3 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110495
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بله من متاسفم بابت این سئوال کلیم نه در حقیقت من اصلا علاقه ای ندارم به این اهنگ فقط استادمون گفته روش کار کنم تا اخر هفته تحویل بدم من راستیش این همه نت کنار هم ندیده بودم تا حالا
    الان این خطایی که بین نتا هس و ی 3 بینش نوشته شده اسمش چیه و چ کاربردی داره؟؟(البته جنابvirtuoso جواب دادن)
    واینکه چرا خط لگاتو هم از پایین کشیده شده هم از بالا؟؟
    ویرایش توسط Saghi_ghafari : Sunday 13 July 2014 در ساعت 05:58 PM

20. کاربران زیر از Saghi_ghafari به خاطر این پست تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

بله من متاسفم بابت این سئوال کلیم نه در حقیقت من اصلا علاقه ای ندارم به این اهنگ فقط استادمون گفته روش کار کنم تا اخر هفته تحویل بدم من راستیش این همه نت کنار هم ندیده بودم تا حالا
    الان این خطایی که بین نتا هس و ی 3 بینش نوشته شده اسمش چیه و چ کاربردی داره؟؟(البته جنابvirtuoso جواب دادن)
    واینکه چرا خط لگاتو هم از پایین کشیده شده هم از بالا؟؟
    متاسفانه من در این مورد که چرا خط رو هم از پایین کشیدن هم از بالا نظری ندارم. سوالتون رو در تاپیک دیگری مطرح بفرمایید. موفق باشید.

22. 2 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت آقای احمدی
    البته ببخشید که بنده جواب میدم . این سوال از شخص دیگری پرسیده شده. منم قصد بی ادبی نداشتم. ولی چون اقا وحید بعدا متذکر شدن که چرا بهسوال ایشون جوابی ندادم یه کم توضیح دربارش می دم. شاید به درد خورد.
    این علامات که برای شدت و ضعف صدا هستن تو دست هر نوازنده ای با دیگری فرق داره. تنها در گروه هایی که رهبر ارکستر دارن همه نوازنده ها با توجه به مهارت رهبر ارکستر این علامات رو تقریبا همسان اجرا می کنن. اونم طبق نظر رهبر. حتی توی این ارکستر ها هم این شدت ضعف از منظر رهبران متفاوت صداهای متفاوتی رو ایجاد می کنه. توی این اتود همونطور که هست نوشته لارگو. این نوشته ها رو می نویسن و سرعت سیاه رو تعیین نمی کنن چون همین کلمات هم طبق معنی ای که میدن تو اجراهای مختلف ، متفاوت اجرا میشن. این که بگیم حتما سیاه برابر 60 نیست. همه ریتم والس رو میشناسید. از اون آروم تر باید اجرا بشه. بعد هم این که شما یه قطعه رو با سرعت دلخواه ذهنی خودتون بزنید. کم کم میتونید اونو با هر سرعت دیگه ای بزنید. این قطعه خیلی آومه. نمیشه تند هم زدش. تند بزنی از شکل میفته اصلا.
    این اصطلاحات هم که میزنه تا وقتی که علامت دیگه ای نیومده موثقه. الان اتود بعدیش رو ببینید . همه قطعه باید متسو فورته اجرا بشه. یعنی کاملا معمولی. نه با صدای ضعیف نه قوی. توی این قطعه اگه آرشه موازی خرک حرکت کنه یعنی کاملا صاف باشه با دور و نزدیک کردن به خرک و فشار بیشتر سبابه دستی که داره آرشه می کشه به راحتی میشه صدا رو کم و زیاد کرد. کمی تمرین میخواد. یه توضیح مفصلی درباره این که این صدا ها رو چطور تولید کنیم توی صفحات قبل هست.
    پوزش مجدد از آقای احمدی . چون این سوال از ایشون پرسیده شده بود.

24. 4 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

خواهش می کنم پرویز خان، شما بهتر و کاملتر توضیح میدی، من هم یاد می گیرم. آقا وحید هم بهتر بود منو خطاب قرار نمیدادن.
    کلا بهتره وقتی سوالی پرسیده میشه شخص خاصی مورد خطاب نباشه.

ضمنا حالا که شما گفتین هر روز این تاپیک رو چک می کنین دیگه چه بهتر.
    این تاپیک واقعا مفیده. دست شما درد نکنه.

26. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

دوستان عزیز (پرویز خان و محمد خان):
    مقصر بنده بودم... (به قول استاد ایرج اگر من با تو بد کردم غلط کردم، خطا کردم)
    خدمت آقا پرویز هم عرض کردم که چون بیشتر آقای احمدی به سوالات پاسخ میدادند ایشون رو خطاب قرار دادم و منظوری نداشتم.

28. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Jo0O0oLy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65543
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    181
    202 بار تشکر شده در 91 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Jo0O0oLy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 50/1
    Given: 37/0
    میزان امتیاز
    12

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا عرضم به حضورتون که اینا که الان میخوام بگم تجربیات خودمه. هم خودم و هم اونایی که سر کلاس تدریس من بودن. ببین به دردت میخوره یا نه :
    اول بگم که اگه داری اتود های ولفارت رو ار می کنی و این یعنی این که میخوای کلاسیک کار کنی باید خودتو توی اون فضا هم قرار بدی. در روز اگه وقتشو داری عی کن تا چند ساعت موسیقی کلاسیک گوش کنی. حتی از این اتودها که میگی اجراشون توی نت پیدا میشه. شاید توی یو تیوب باشه. من میدونم الان مشکلت چیه. آرشه کم میاری . درسته ؟ وقتی آرشه کم میاری یعنی دیگه فکرت از اجرای دینامیک ها بر میگرده به سمت میزون کردن آرشت و این کار رو به کل خراب می کنه. تو الان به احتمال خیلی زیاد سرعتت کمه. متاسفانه وقتی کسی اینجا مشکلی رو مطرح می کنه کامل توضیح نمیده. مثلا من الان از کجا بدونم چند وقته که داری ساز میزنی و تا الان چیا رو زدی که الان اومدی سراغ ولفارت. فرض میگیرم که چیزای لازم رو زدی و الان اومدی سراغ ولفارت بعدش اینم مهمه که اصلا بلدی دینامیک ها رو چه طور باید رعایت کنی. استادی که میگه من بلد نیستم اینو بزنم پس برای چی پیشش موندی؟ تو کدوم شهری ؟ نمیتونی بری پیش کس دیگه ای ؟ اگه استادت ایرانی کاره و میگه من بلد نیستم اینو بزنم پس والس شرقی استاد خالقی از کتاب دوم هنرستان که برای موسیقی ایرانی نوشته شده رو چه طور میزنه. اونم والسه و تقریبا مفصل تر از این اتود هم هست. در مورد دینامیک ها یه جایی وسطای همین تاپیک نوشتم . چند تا پست هست. توی صفحات مختلف. بگرد پیداشون کن. شاید به دردت بخوره. سرعت پا زدنت رو هم ببر بالاتر. اگه میزنی البته. برای هر سیاه هم یه پا نزن. برای هر سه تا سیاه یعنی هر ضرب یه پا. اگه با مترونوم کار میکنی هر تیک که میزنه برای یه سیاهه. اون که محکم تر از بقیه میزنه برای سیاه سر ضربه که هر دو بار در میون تکرارش می کنه. مشکلی داشتی باز. بگو تا برات توضیح بدم. شاید سر فرصت برات یه کلیپ بذام و با توضیح اجراش کنم. الان که نمیتونم.
    سلام
    اولا میخواستم تشکر کنم از توضیحاتتون و وقتی که گذاشتین واسه جواب به من
    والا من ولفارتو بیشتر واسه قوت و قدرتی که به انگشتا میده و کلا فوایدی که واسه آرشه کشی و نوازندگی داره کار میکنم... در مورد هنوز تصمیم قاطعی نگرفتم چون واقعا به هر دو تا سبک خیلی علاقه دارم و در مرود این نکته ای که گفتین باید بگم که خب از لحاظ مشکلی ندارم و چیزی ک زیاد گوش میدم قطعات کلاسیک ویولونه
    اما در مورد اجرای این نت ها راستش زیاد جدی نگشتم اما تو گوگل که چیزی پیدا نکردم... و گرنه من از خدامه اجرا های این کتابو داشته باشم
    دقیقا... دقیقا همینه که گفتین... اصن وقتی آرشه کم میارم یعنی مدر اون نوکشم دیگه اصن اجرای دینامیک ها غیر ممکن میشه برام... سرعتمم واسه این قطعه آره خب... کمه.. چون فک میکردم باید آروم زده بشه... البته الان باتری مترونمم تموم شده و گرنه دقیقا بهتون میگفتم با چه سرعتی میزنم...
    من معذرت میخوام... من الان حدود 7 ماهه که کار میکنم... دو تا نمونه کار گذاشتم اگه خواستید میتونید برید ببینید.. کتاب اولو همین چن وقت پیش تموم کردم.. کنارشم کلی نت و گام از استادم گرفته بودم... الان هم دارم اون اولای کتاب دوم رو در کنار ولفارت کار میکنم... فقط تا قبل تکیه ها چون نمیخوام وارد موسیقی خالص ایرانی بشم.. بعد که به تکیه رسیدم کلا دیگه میچسبم به ولفارت... بعدشم میخوام برم ل ویولون کار کنم(استادم خیلی تاکید داره که دو کتاب اولش نوازدنگیمو قوی میکنه... بعدشم ببینیم چی میشه دیگه یا میرم ایرانی یا همون ل ویولون رو ادامه میدم...
    نمیگه نمیتونم... زدنشو میزنه... اما میگه این اجرا بازم اون چیزی نیست که باید باشه... میگه فقط کسی میتونه اینو بهت تدریس کنه که ی کلاسیک کار ماهر باشه... بیشتر از لحاظ تدریس و انتقالش میگه یعنی...
    الان میرم اون مطالبی رو که گفتین هم میگردم پیدا میکنم... چشمم کور... دندم نرم هر 28 صفرو میگردم
    به هر حال بازم ممنون که وقت گذاشتین و جواب دادین.
    چه توماری نوشتم

30. 2 کاربر برای این پست از Jo0O0oLy تشکر کرده اند:

صفحه 27 از 30 نخستنخست ... 172324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)