لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 4 از 30 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44371
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    16
    12 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه سایت خیلی خیلی خوب هم در زمینه موسیقی میشناسم که بذارید بهتون معرفی کنم. اسمش گفتگوی هارمونیک هست. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مطالب خوبی توش هست. از تئوری بگیر تا نت و سایر مطالب خوندنی دیگه. به شما ها که ویولن میزنید توصیه میکنم از طریق لینک نویسندگان سایت برید مطالبی که آقایون رضا ضیایی و نوربخش و خانوم نقره چی مینویسن رو دنبال کنید . تخصصا در مورد ویولن مینویسن . سایت خوبیه. من که باهاش حال میکنم.
    استاد سلام ممنونم از راهنمایی های بسیار ارزشمند و مفیدتون دختر من هشت سالش هست و چهرسال هست که موسیقی کار میکنه و 9 ماهه که ویولن . تا به حال از 2 استاد خانم و اقا استفاده کردم نظرات بسیار متفاوتی در تدریس ویولن دارند یکی از اونها میگه کتاب ال ویولن کتاب بسیار خوبی هست و یکی از اونها کتاب سوزوکی رو معرفی میکنه با توجه به اینکه دخترم خیلی استعداد موسیقی داره راهنمایی کنید از کدوم کتاب استفاده کنیم و ایا استاد خوب در تهران میشناسید دخترم رو برای اموزش اونجا ببرم ممنون میشم راهنمایی کنید [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

2. 7 کاربر برای این پست از smrmzb تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض رقص مجار

اینم اجرای رقص مجار. نمیدونم خوبه یا بد. همینه دیگه. داغ داغ دارم میذارم.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض اینم یه بداهه در اصفهان

اینم یه بداهه در اصفهان. داغ داغ میذارم. یعنی همین الان زدم. بلا فاصله هم میذارم تو سایت. شرمنده که کیفیت ندارن این کلیپا. وقتی فرمتشونو عوض می کنم کیفیتشون از دست میره. تصویر که کلا میره به سمت نابودی. رو صداشون هم کمی اثر میذاره. البته بیشتر از یه کم. خلاصه این ازم بر میاد دیگه. شرمنده. مرسی که اینا رو نگاه می کنید.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4170
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1
    337 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 14/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست عزیز یه سوال داشتم چرا با سیمها کار میکنم مخصوصا سیم سل بعد از اینکه چند دقیقه ای زدم مچم درد میگیره وهمچنین پشت دستم نمی دونم دلیلش چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون.

6. 8 کاربر برای این پست از lebas تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض مچ دستت که نباید درد بگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط lebas [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز یه سوال داشتم چرا با سیمها کار میکنم مخصوصا سیم سل بعد از اینکه چند دقیقه ای زدم مچم درد میگیره وهمچنین پشت دستم نمی دونم دلیلش چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون.
    یکی اینکه وقتی ویولن رو دستت گرفتی باید ارنج اون دستت که زیر ویولنه رو ببینی. اگه نبینی یعنی دستت زیاد به سمت چپ متمایاه و این یعنی اینکه برای انگشت گذاری روی سیم سل انگشتات رو به محلشون میرسونی نه اینکه اونا رو روی سیم قرار میدی. نوک انگشتا باید در فاصله یک سانتی تا دوسانتی سیما بمونه. مچتم هم به سمت بیرون یا داخل کج نکن. صاف بمونه. کف دستتو کمتر گود کن تا انگشت سوم و چهارم راحت تر بشینن.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4170
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست عزیز واقعا ممنون از راهنمایت خیلی سپاسگذارم

9. 8 کاربر برای این پست از lebas تشکر کرده اند:

mana44g آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34510
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1,738
    281 بار تشکر شده در 108 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

باسلام مطالبتون واقعا عاليه دستتون درد نکنه. ممنون
    ببخشيد يه سوال داشتم! من وقتي ويولنو ميگيرم دستم بعد از يه مدتي بازو و ساعدم منقبض ميشه و درد ميگيره ميخواستم راهنماييم کنيد کجاي کارم اشتباه و براي رفعش چيکار کنم؟ ممنون

11. 9 کاربر برای این پست از mana44g تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض میدونی چرا دستت درد میگیره ؟ چون ... .

نقل قول نوشته اصلی توسط mana44g [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    باسلام مطالبتون واقعا عاليه دستتون درد نکنه. ممنون
    ببخشيد يه سوال داشتم! من وقتي ويولنو ميگيرم دستم بعد از يه مدتي بازو و ساعدم منقبض ميشه و درد ميگيره ميخواستم راهنماييم کنيد کجاي کارم اشتباه و براي رفعش چيکار کنم؟ ممنون
    به نظرم باید اکشن سازت بالا باشه. وقتی اکشن ساز یعنی ارتفاع سیمها از روی گریف زیاد باشه نتیجه این میشه که باید فشار بیشتری برای گرفتن نتها روی دسته اعمال کنی. این فشار در نهایت روی عملکرد بازو و ساعدت تاثیر داره. یا اینکه بیخودی نوک انگشتای دستت رو زیاد فشار میدی رو دسته. از این سازای چینی که توی بازار ایران هست با این سیمهای روشون انتظار صدای ساز میلانوی ایتالیایی رو نداشته باش. حد اقل کاری که میکنی این باشه که یه دست سیم پیراسرو سبز بگیر بنداز روی سازت که نرم باشه. اکشن سازت رو هم پایین ببر و از فشار دان غیر عادی انگشتات هم پرهیز کن. کمی هم روی این مسئله با تمرکز زیادتری کار کن. مثل کسی که در حین زدن یه میبینه دهنش باز شده . چون تمرکزش رو از دست داده. یه چیز دیگه هم هست. ساز رو فقط با سر نگه دار. دست کاملا آزاد باشه. یعنی شصتت اون زیر فشار بار دسته ساز رو نباید متحمل بشه. این کارا که گفتم رو بکن و البته باید کمی هم در این شرایط تمرین کنی تا عضلات دستت به این شرایط عادت کنن. یه دونده هم از دور اول با سرعت زیاد نمی دوه. بلکه از سرعت کم کار میکنه. این شرایطی رو که گفتم با ارشه های بلند و کشیده انجام بده . کم کم درست میشه. اینم که میگم کم کم ، فکر نکن مثلا یه ماه میشه ها. تو یه هفته عادت میکنی. اگر این ها رو رعایت میکنی هم بگو و شرایطت رو کاملتر بگو تا ببینم بات چه کار کنم خب. یه کلیپ برا استاکاتو گذاشتم یکی هم برا اسپیکاتو درست کردم . الان که سر کارم . چند روز دیگه آپلودش میکنم که حالشو ببرید. از این که میاید و رو کلید تشکر کلیک میکنید صمیمانه سپاسگذارم. حد اقل میفهمم که اینا رو یه عده ای هستن که بخونن. مرسی.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4170
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست عزیز سوال داشتم خدمتتون اگر استکاتو بالای4 یا 6 نت چنگ و همچنین دو لاچنگ قرار گیره چطور نواخته میشه و همچنین اگر همراه با لگاتو باشه چی؟ کتاب چهارم ل ویولن پوزیسیون هفتم تمرین 325 و 46 و همچنین پوسیون ششم تمرین 317 در مورد مطلب بالاست لطف منو راهنمای کنید اگه تصویری باشه اونکه محشره ممنون.

14. 5 کاربر برای این پست از lebas تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    22613
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    8 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    میشه لطف کنید یه کلیپ و توضیح درمورد ویبره هم بذارین؟

16. 8 کاربر برای این پست از sahar.94_b تشکر کرده اند:

mana44g آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34510
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    1,738
    281 بار تشکر شده در 108 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظرم باید اکشن سازت بالا باشه. وقتی اکشن ساز یعنی ارتفاع سیمها از روی گریف زیاد باشه نتیجه این میشه که باید فشار بیشتری برای گرفتن نتها روی دسته اعمال کنی. این فشار در نهایت روی عملکرد بازو و ساعدت تاثیر داره. یا اینکه بیخودی نوک انگشتای دستت رو زیاد فشار میدی رو دسته. از این سازای چینی که توی بازار ایران هست با این سیمهای روشون انتظار صدای ساز میلانوی ایتالیایی رو نداشته باش. حد اقل کاری که میکنی این باشه که یه دست سیم پیراسرو سبز بگیر بنداز روی سازت که نرم باشه. اکشن سازت رو هم پایین ببر و از فشار دان غیر عادی انگشتات هم پرهیز کن. کمی هم روی این مسئله با تمرکز زیادتری کار کن. مثل کسی که در حین زدن یه میبینه دهنش باز شده . چون تمرکزش رو از دست داده. یه چیز دیگه هم هست. ساز رو فقط با سر نگه دار. دست کاملا آزاد باشه. یعنی شصتت اون زیر فشار بار دسته ساز رو نباید متحمل بشه. این کارا که گفتم رو بکن و البته باید کمی هم در این شرایط تمرین کنی تا عضلات دستت به این شرایط عادت کنن. یه دونده هم از دور اول با سرعت زیاد نمی دوه. بلکه از سرعت کم کار میکنه. این شرایطی رو که گفتم با ارشه های بلند و کشیده انجام بده . کم کم درست میشه. اینم که میگم کم کم ، فکر نکن مثلا یه ماه میشه ها. تو یه هفته عادت میکنی. اگر این ها رو رعایت میکنی هم بگو و شرایطت رو کاملتر بگو تا ببینم بات چه کار کنم خب. یه کلیپ برا استاکاتو گذاشتم یکی هم برا اسپیکاتو درست کردم . الان که سر کارم . چند روز دیگه آپلودش میکنم که حالشو ببرید. از این که میاید و رو کلید تشکر کلیک میکنید صمیمانه سپاسگذارم. حد اقل میفهمم که اینا رو یه عده ای هستن که بخونن. مرسی.
    با سلامي دوباره
    مي خواستم بگم سازم چيني نيست بلکه دست سازه برام درستش کردن. سيمهاشم ازون جنس خوباست. فکر کنم مشکل از سازم نيست از خودمه. به هر حال ممنون از کمکتون اينايي رو که گفتين انجام ميدم تا ببينم چي ميشه.
    بازم خيلي ممنون

18. 7 کاربر برای این پست از mana44g تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض درباره استکاتوهای تمرین شماره 317 لو ویولن

نقل قول نوشته اصلی توسط lebas [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز سوال داشتم خدمتتون اگر استکاتو بالای4 یا 6 نت چنگ و همچنین دو لاچنگ قرار گیره چطور نواخته میشه و همچنین اگر همراه با لگاتو باشه چی؟ کتاب چهارم ل ویولن پوزیسیون هفتم تمرین 325 و 46 و همچنین پوسیون ششم تمرین 317 در مورد مطلب بالاست لطف منو راهنمای کنید اگه تصویری باشه اونکه محشره ممنون.
    بله. چشم. تو همون کلیپ اول هم که راجع به استکاتو بود توضیح دادم. توی اون مجموعه اقای رجا محمدی هم اینا رو اجرا نکرده. کلا از کتاب سوم به بعد اونجا ها که ممکنه کسی مشکلی داشته باشه رو نگفته. جای تعجبه. ولی تو چون بچه خوبی هستی دوباره برات یه کلیپ تصویری میذارم. راه کار زدن اون تمرین هم میگم. اینم لینکش. چشم. در مورد ویبره هم میذارم. برای اسپیکاتو هم میذارم. اگه اینا رو در تمرینهای خاصی مد نظر دارین هم بگین تا با همون تمرین توضیح بدم. مثل این دوستمون. کلا فکر میکردم سوالات بچه ها بیشتر از این حرفا باشه. از اون چها نفری هم که اسمشون مدام زیر هر تاپیک من هست خیلی خیلی تشکر میکنم. مرسی.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض یه نمونه کار و یه کم توضیح

سلام. این کاری که براتون میذارم اسمش چهار مضراب زنگ شتر هست از کتاب دوم ردیف استاد ابوالحسن صبا که در راست کوک نوشته شده. واقعا چهار مضراب مشکلیه. این چهار مضراب و قطعه کاروان و زرد ملیجه و تمرین دشتی از مشکلترین کارهای صبا هستن. با عجله زدم . دیگه ببخشید. mp4 آپلود کردم که کیفیتش کمتر از دست بره. اما اونی که خودم با گوشیم گرفتم از این خیلی خیلی بهتره. اما چون حجمش بالاست نزدم اینجا. فلشش کردم همین روزا تو یوتیوب آپلود میکنم. لینکشو بهتون میدم. دیگه اینکه درباره اسپیکاتو یه کلیپ در اوردم . همین امروز فردا براتون میذارم. بازم اگه مشکل خاصی بود بپرسید. و اینکه دیگه کم کم این تاپیک داره از موضوعش جدا میشه. اما من یه تاپیک دیگه باز نمی کنم. همین جا خوبه. همیشه همین جا میمونم. اونا که میخوان میان همینجا. مرسی. کلا تاپیکم مخاطبینشو از دست داده. چون پست اولم 18 نفر خونده بودن. اما پست آخرمو 1 نفر. به هر حال من کارمو میکنم. میدونید با خودم افتادم تو رودر بایستی. مرسی که میخونید اینا رو.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44371
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    16
    12 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از زحمات شما دوست عزیز

22. 5 کاربر برای این پست از smrmzb تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست سخاوتمند من . بخشش رایگان علم و مهارت،گاهی از انفاق مال هم سخت تره و کسایی که دانششونو به راحتی در اختیار دیگران قرار می دن حقیقتاً سخاوتمندن!!!
    اما سوالی دارم. در آرشه کشی قطعاتی که تمپوی اونا خیلی بالاست مثلاً پِرستو. چطور می شه در حال سرعت،بی زحمت و بدون غلط از سیم سل به سیم می رفت؟ می شه ترفندی معرفی کنین؟ ممنون می شم!
    ویرایش توسط lakshemi : Monday 6 June 2011 در ساعت 06:56 PM

24. 9 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض کرشندو و دیکرشندو یا همون دیمینیوئندو

درود به همگی دوستان. الان میخوام در مورد کم و زیاد کردن صدا ها و ارشه های نا مساوی و خلاصه از این جور چیزا که به سونوریته ساز هم البته ربط داره صحبت کنم. ببینید اول از همه این که اگه تازه کار هستید حتما وقتی آرشه میکشید دقت کنید که آرشه رو با همه موهاش روی سیم دلخواهتون بذارید. از همون ابتدا باید عادت کنید که مچ دستتون رو به هیچ سمتی گرد نکنید تا موها از بغل به سیم نچسبن. این کار باعث میشه که بعدها نتونید ارشه های استکاتو و اسپیکاتو و ریکاچت رو در بیارید. در بلند و کم کردن صدا هم موثر هست این کار. حالا بذارید اینو بگم که بلندی و کمی صدا با این عوامل درست میشن. یکی درگیر کردن تعداد بیشتری از موهای آرشه و دومی سرعت در کشیدن آرشه و دیگری وارد کردن فشار بیشتر روی آرشه و آخریش هم میشه انتخاب محلی از سیم بین خرک تا دماغه که همه اینا روی صدایی که از کاسه ساز در میارید تاثیر میذارن. هرچه مچ رو به سمت داخل بگردونیم که موهای کمتری از ساز درگیر بشن صدا ضعیفتر میشه. لازم نیست آرشه رو توی هوا نگه دارید و فقط یکم ازش رو به سیما بچسبونید. اگه از پهلو بذارید روی سیم ، موهاش رو هم سوار میشن و خواه ناخواه تعداد کمتری میشنن روی سیم. برعکسش هم برای افزایش صدا به کار میره. حالا هر چه آرشه رو به دماغه نزدیک کنیم باز هم صدا کم میشه و هر چه به خرک نزدیک کنیم صدا بلند تر میشه. اما دقت کنید تا جایی به خرک نزدیک میکنیم که صدای ناهنجاری ازش در نیاد. نزردیک شدن به خرک مستلزم وارد کردن فشار بیشتر برای کنترل صدای سازه. یعنی اگه به خرک نزدیک میشیم باید فشار رو روی آرشه زیاد تر کنیم تا صدای بدی نده. دیگری هم کم و زیاد کردن سرعته که همه بلدین. حالا اگه نزدیک به دماغه حرکت کنیم و فشار روی آرشه رو هم کم کنیم و سرعت رو هم همین طور و ارشه رو هم از پهلو روی سیما قرار بدیم ، صدایی که تولید میشه ppp هست و اگه برعکس این کارا رو انجام بدیم اون صدا یه صدای فورته خیلی بلند میشه. جونم براتون بگه که اونا که ویلن ایرانی میزنن و صدای ساز مرحوم استاد حبیب الله بدیعی رو شنیدن گاها شنیدن که ایشون یه صدایی از سازشون در میاره که شبیه به ربابه های قدیمیه. علی الخصوص وقتی شور میزنن و ملودی رو به شور عربی نزدیک میکنن. این با همون تکنیک نزدیک کردن ارشه به خرک به دست میاد منتها بر عکس کلاسیک نوازی باید فشار رو کم کنید و به ارشه سرعت بدید. این قدر باید فشار رو کم کنید که ارشه با وزن خودش روی سیما بیفته و شما فقط اونو بکشید همین. اینا میشه کرشندو و دیکرشندو. تمرینات ابتدای کتاب لو ویولن شماره 3 در این باره هست. این کارا رو با آرشه های بلند و کشیده انجام بدید. و مشق سرعت نکنید. توی کتاب ولفارت هم اتودهای جالبی در این باره هست. شماره اتود یادم نیست. ولی یه والس زیباست در همون ابتدای کتاب. الان سر کار هستم و به کتاب دسترسی ندارم. اون اتود برای این تمرین خیلی خوبه و البته خود تمرینای لو ویولن هم عالی هستن. باز هم اگه سوالی بود بپرسید خوشحال میشم.

صفحه 4 از 30 نخستنخست 1234567814 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)