لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اينا كه مينويسم اصلا به دردتون ميخوره يا نه

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله. به در بخور بود.

182 85.45%
  • شرمنده. به كار ما كه نيومد.

10 4.69%
  • خودم از قبل ميدونستم

11 5.16%
  • خوب نميتونيد انتقال بديد.

1 0.47%
  • نظر خاصي ندارم.

9 4.23%
صفحه 6 از 30 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 96 از 477

موضوع: بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض چون خیلیا در مورد خرید ساز میپرسن اینو مینویسم ....

0 Not allowed! Not allowed!
    اول از همه که سلام. دوم این که خب میدونید که من رفته بودم تهران و البته قبلش هم رفتم اصفهان. شماره دو تا از سازنده های ویولن توی اصفهان رو از یکی از بچه های همین سایت گرفتم که دستش درد نکنه. دو تا هم خودم میشناختم ه البته فقط یکیشون توی اصفهان بود یعنی آقای رضوانی. سه تای دیگه یکی شهرضا و یکی شاهین شهر و یکی هم نجف آباد بود. یکی هم توی ***** شهر پیدا کردم که در اصل ***** شهریه ولی الان رفته تهران ، که منم خودم توی تهران باشون آشنا شدم. آقای رضوانی که توی پاساژ عالی قاپو خودشون مغازه دارن. کلا سازهای این سازندگان اصفهانی ایرانی خوان بود. پل رو میبرن عقب تر و انحنای صفحه رو کم میگیرن که صدا نرم و کم حجم بشه. اینا همه سازهاشون زیر یک میلیون میگفتن و البته آقای رضوانی یه نمونه می ساخت که حدود 1 میلیون و نیم بود اگه اشتباه نکنم. بعدش رفتم تهران. توی تهران سه تا سازنده خوب پیدا کردم. اولی آقای اکبری بود که سازهاشو میگفت از 4 میلیون شروع میکنه به ساخت. آقای اکبری از شاگردان استاد قنبری مهر هستن. یکی دیگه آقای ضیایی بودن که توی سایت گفتگوی هارمونیک هم مطلب مینویسن. اتفاقا همین امروز هم که شنبه هست رفتن ایتالیا. سازهایی که توی کارگاهشون میسازن میگفتن دو میلیون. سازهایی که خودشون بسازن گفتن از 3 میلیون و نیم شروع میکنن ولی من توی کارگاهشون یک ساز هفت میلیونی دیدم فقط که البته خودشون ساخته بودن. این آقا از سازهای دسته دوم اروپایی هم زیاد داره و کلا حق انتخاب بیشتری دارید. یکی دیگه که ***** شهری بودن و به اتفاق آقای ضیایی طرفای میدون رسالت بودن اسمشون آقای طالبی بود. آقای اکبری هم که طرف عباس آباد هستن. آقای طالبی یه مدتی پیش آقای ضیایی کار کردن ولی الان خودشون میسازن. من از سازندگان اصفهانی به همین آقای طالبی اکتفا میکنم که البته تهران هستن و از سایر اونا که اصفهان بودن نمی نویسم چون سازای درخوری هم نداشتن. من اول رفتم پیش آقای ضیایی. ایشون یه ساز داد دستم گفت اینو توی کارگاهشون شاگردانشون ساختن. اینو میگفت دو میلیون ولی صدای یه ویولن معمولی که قیمتش باید خیلی از این رقم پایین تر باشه رو میداد. اصلا قیمتش به دک و پوزش نمیومد. من حاضر بودم برای اون ساز 100 تومن بدم. من یه کم براش ساز زدم. بعد گفت این جور که شما میزنی باید این یکی رو بگیری. رفت یه ساز اورد گفت این 7 میلیون. انصافا ساز خوبی بود و البته نو بود و هنوز صداش جا نیفتاده بود. خلاصه با اونم زدم و خدا شاهده قیمتشون برام مهم نبود. من میخواستم تا ده میلیون برای ساز هزینه کنم. خلاصه وعده دیدار مجدد دادیم و اومدیم بیرون رفتیم پیش آقای اکبری. ادم خوش برخوردی بود. سازهاش خوب میخوند. خوش رنگشون می کرد و طنین خوبی داشتن. ولی در اون لحظه برای فروش آماده نداشت و باید سفارش میدادی که بسازه که طول میکشید و البته منم که کم حوصله هستم و بی خیالش شدم و رفتم پیش آقای طالبی. از صحبت کردن باشون متوجه شدم که آره ایشون هم توی باغ هستن و تقریبا مثل آقای ضیایی از اطلاعات بی نصیب نیستن. این آقا ***** شهری بود. اول یه ساز آورد که از شیره آبنوس رنگ کرده بود. خیلی خوشگل بود. گفت این ساز یک میلیون و نیم. نسبت به اون ساز که آقای ضیایی گفت دو میلیون پادشاه محسوب میشد. یه پادشاه دیگه هم بود که یک میلیون بود. چرا قیمتش کم بود؟ واسه اینکه توی رنگ آمیزی خود چوب دو تا لکه پس داده بود که از قضا خیلی کم رنگ هم بودن. جاشون هم پیدا نبود. روی صفحه پشتی ویولن بود. ولی به خاطر همون از قیمتش کم کرده بود. خداییش ساز خوبی بود. اونا که دنبال ساز یک میلیونی بودن برن اونجا تا نداده اونو بگیرنش. من خودم ضمانتش می کنم. یکی دیگه داشت دو میلیون که تازه ساخته بودش. خیلی خوش رنگ بود. صدای پری داشت و حجیم می خوند. منتها خیلی نو بود و هنوز اون صدایی که در آینده پیدا میکنه رو به دست نیاورده بود. ولی چون من خیلی زبل و تیز هستم تا دیدمش چشممو گرفت و خواستار همین شدم. یه ساز آلمانی هم داشت که قدیمی بود و خوب میخوند که می گفت 4 میلیون. ولی خداییش هم انسان خوبی بود و هم سازای خوبی میساخت. حالا اگه کسی هم میخواد بره اونجا بگه آقای آزاده معرفیم کرد چون منو میشناسه. دیگه اینکه شماره همه اینا که گفتم رو دارم. منتها اینجا نمیشه زد. خصوصی بگید تا بهتون شماره بدم. تاپیک بعدی هم مربوط میشه به ساز. بخونید. مرسی.

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض قسمت دوم ...چون خیلیا در مورد خرید ساز میپرسن اینو مینویسم 2 ....

والا یه سری پیغامها اومد که همینجا راهنمایی کلی کنم. ببینید آخه چه فرقی هست بین ایرانی و کلاسیک زدن. هر دوش محتاج صدای خوب هستن. اگه آقای قنبری مهر یه ساز به یهودی منوهین داده و از داوید اوئیستراخ روسی هم تاییدیه گرفته خب یکی هم دست استاد صبا داده و به یاحقی و ملک و تجویدی و سایرین هم داده. همه دوست دارن صدای خوب بشنون. این که این ساز برای ایرانی زدنه و اون یکی نه حرف درستی نیست. صدای ساز حبیب الله بدیعی از هر کلاسیک نوازی کلاسیک تر بود. ولی باهاش ایرانی می زد و خیلی هم خوب میزد. البته اصطلاح شده که به سازهایی که خوب صدا نمیدن و بلند نیست صداشون و حجم نداره میگن ایرانی خون که بیشتر برای پوشش ضعف خود ساز و کلاه گذاشن سر اینو اونه وگرنه همه صدای خوب رو ترجیح میدن. اگه ساز خارجی میگیرید بدونید که دست ساز نیست پس دنبال ساز دست ساز خارجی توی بازار نباشید . خیلی گرون هستن و واد ایران نمیشن. اصلا درکل دنبال ساز خریدن از بازار نباشید . نمیدونم چرا ولی در ایران ساز خوب توی بازار نمیاد . میره توی یه سری از خونه ها که باید بگردید اونجا ها پیداش کنید. که البته من اون جا ها رو توی پست قبلی گفتم و آقای ترین پییشه رو هم اینجا معرفی کنم که از دوستان هستن و وارد کننده سازهای اروپایی هستن. آموزشکاه نسیم صبا توی اکباتان مربوط به برادرشون هست که خودشون هم ویلن میزنن. راستی یه جا هم بلدم که سازهای چک وارد میکنه و بد نیست سازاش. قیمتشون 900 هزار تومن بود. ولی اون که گفتم یک میلیون خیلی بهتر بود. خلاصه اینا بود دیگه. اگه سوالی هم دارید بگید. آها... راستی گوشیم فعلا توی تعمیر گاهه. خراب شده. اون کلیپا هم که آماده کرده بودم پاک شدن. باید از نو ضبط کنم. اگه چند روز طول کشید ... دیگه باید ببخشید.

ali2920 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    23951
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    775
    431 بار تشکر شده در 146 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

ممنون m_rv_2008 عزیز . با این مطالبی که شما گفتین من پس دیگه سراغ شرکت کیمیای هنر نرم ؟؟؟؟
    اگه میشه آدرس دقیق و شماره تلفن آقای طالبی که فرمودید رو به من بدید ... ممنون

4. 5 کاربر برای این پست از ali2920 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    27384
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    48
    72 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض در مورد تئوری موسیقی

سلام
    واقعا کار خوبی کردید من بعد از مدتها دلسردی اومدم سایت و وقتی تایپیکتون رو دیدم خیلی امیدوار شدم
    فقط 1سوال
    چقدر لازمه که قبل از شروع یادگیری ویلون با تئوری موسیقی آشنا باشیم
    حقیقتش من اطلا از اصطلاحات فنی که بکار میبرید سر در نمیارم (منظورم همون استکاتو و اسپیکاتو و...) هست

6. 9 کاربر برای این پست از almas.66 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44270
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    35 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یه مشکلی داشتم خواستم اینجا مطرح کنم : سیم می من وقتی نت فا دیز رو اجرا میکنم صدای سوت میده تا هفته پیش هر موقع آرشه میکشیدم همه سیمای ویولونم صدای سوت میداد نمی دونستم باید کولیفن استفاده کنم اما پرسیدم گفتند کولیفن استفاده کنم حالا اون صدا درست شده اما یه کمی تغییر کرده صدا در مورد صدای نت فادیز سیم ویولن هنوز مشکل حل نشده ممنون میشم کمک کنن دوستان چون فعلا در شهر ما کلاس موسیقی نیست

8. 6 کاربر برای این پست از aminkordi تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض بازگشت از سلیمان سپانلو - نت فا دیز سوت کش - لزوم تئوری موسیقی

سلام. یکی از دوستان و بچه های ثابت این تاپیک یه درخواستی کرد که نیدونم چرا تو پیغام خصوصی این کارو انجام داد. خب همین جا میگفتی که بقیه هم روشون باز بشه. به هر حال منم اسم نمی برم. گفت که اگه میشه آهنگ بازگشت از کتاب سوم خالقی رو اجرا کنم و بذارم اینجا که منم اجراش کردم.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

دیگه اینکه یکی از دوستان هم در مورد این نت فا دیز پرسیده بود که باید بگم هیچ ربطی نداره به این نت. ممکن بود این اتفاق برای سی بیفته یا هر نت دیگه. من که سازتو ندیدم. اما حدس میزنم که چشه. تا حالا به شخصه دو مورد از بچه ها رو دیدم که این مشکل رو داشتن . من خودم درستش کردم. نمیدونم حالا بهت بگم یا نه. آخه میترسم خرابش کنی. ببین اگه کسی هست که میتونه تعمیر کنه حتما ازش بخواه اون این کار رو بکنه. دو حالت داره. یا چسب چسبوندی که جای انگشتاتو مشخص کنی ولی اکشن سازت پایینه و سیم به این چسب میگیره یا اینکه خود گریف مشکل داره. جنس گریف از چوب آبنوس و به راحتی تراشیده میشه. یعنی اگه با یه چاقوی تیز یا تیزبر روش بکشی خیلی راحت ساییده میشه. جلوی اون جای انگشت که فا دیز میشینه رو باید کمی سایید که درست بشه و دیگه سیم بهش نگیره. اگه خارج از این تجربیات من باشه هم که باید بگم شرمنده. من نمیدونم. .

در مورد تئوری موسیقی باید بگم که اصلا پیش شرط آموزش ساز نیست. من خودم همزمان با آموزش عملی اون چیزی که لازم هست رو بهشون میگم. مثلا در کتاب دوم و سوم که تنالایته ها خونده میشن در مورد این که گام ماژور با یک پرده کامل شروع میشه یا یک نیم پرده و این که فواصل چی هستن صحبت میکنیم. پیش از ان لازم نیست. البته میدونی چیه؟ تو اگه تو جیبت یه چک پول 50000 تومنی باشه و یکی دیگه هم بهت بخوان بدن حتما میگیریش. اینم همونه اگه میتونی بری کلاسش برو. اما لازم آموختن ویولن نیست. استاکاتو و اسپیکاتو دو تا از تکنیکهای ویولن هستن که مربوط میشن به تکنیکهای دست راست و آرشه کشی. در استاکاتو ارشه از سیم جدا نمیشه. اما در اسپیکاتو باید جدا بشه. فارسیشون میشه آرشه های بریده و آرشه های پریده. در مورد استاکاتو دو تا کلیپ قبلا گذاشتیم و در مورد اسپیکاتو هم فردا یه کلیپ میذاریم.

10. 15 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض آرشه های اسپیکاتو

خب در مورد آرشه ای اسپیکاتو یه کلیپ آماده کردم که الان براتون آپلود میکنم. فقط حواستون باشه که این آرشه های پریده خیلی تمرین میخواد. اتودهای یک و دو و سه از مجموعه 60 اتود ولفارت برای شروع خیلی عالی هستن. آرشه های ریکاچت و ساتیه هم براشون باید کلیپ درست کنیم بذاریم. این دو تا آرشه از هم خانواده های استکاتو و اسپیکاتو هستن. به هر حال هم اگه سوالی دارید بگید تا اگه بلد بودم راهنمایی کنم.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

12. 14 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست گرامی
    ممنونم از فایل مفیدی که زحمت کشیدین و گذاشتین اما سوالی دارم:
    کسانی که در نت خوانی سریع در هنگام اجرا یا حفظ کردن نت قطعه مشکل دارند چطور می تونن این نقطه ضعفشونو رفع کنن؟

14. 6 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض حفظ قطعه

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست گرامی
    ممنونم از فایل مفیدی که زحمت کشیدین و گذاشتین اما سوالی دارم:
    کسانی که در نت خوانی سریع در هنگام اجرا یا حفظ کردن نت قطعه مشکل دارند چطور می تونن این نقطه ضعفشونو رفع کنن؟
    عجب سوالی. حالا که بهش فکر میکنم میبینم کسی تا حالا از من یه همچین سوالی نپرسیده بود. ولی میشه گفت یه سری قلق داره مثلا اینکه کلی قطعه رو اول بررسی کنی. این که بدونی قطعه دوتاییه یا سه تاییه و از این حرفا. یا اینکه سر کلید چی داری و یه دور کل قطعه رو نگاه کنی و بدونی کجاها علامات عرضی پیدا کرده یا مدولاسیون شده و یا ریتم تغیر کرده . اصلا شاید بهتر باشه یه دور با ضرب پا قطعه رو فقط بخونی. چون گم کردن ریتم باعث میشه که بقیه قطعه هم با مشکل مواجه بشه. پاساژها و آکوردها و آرپژها رو باید جدا گونه و با حوصله بیشتر تمرین کرد. کلا یه قطعه کلاسیک رو من میزان به میزان تمرین میکنم. مثلا امروز ده میزان اول. اینقدر میزنم تا روان و تمیز اجرا بشه. فردا ده میزان دیگه بهش اضافه میکنم. ببیستاشو با هم میزنم. البته این تعداد میزان برای قطعات مختلف بسته به دشواریشون فرق داره. مثلا در یک سونات از باخ برای ویولن تکنواز این تعداد کافیه. کلا آثار کلاسیک مثل آوازهای ایرانی نیست که اگه نتش باشه بزنی و بری. خیلی کار میبره. همین تکرار مکررات باعث یاد گیری میشه و البته حفظ قطعه. هر چه به آثار دوران رمانتیک و مدرن نزدیک تر بشیم سخت تر میشه. چون بعضی از آهنگ سازان این دوره ها ویولنیست نبودن و به قول اوئیستراخ ایت ایز وری دیفیکولت. واقعا زدنشون از روی نت هم سخته چه برسه به حفظ کردنشون. البته اگه سلفژ وارد باشی که همون اول قطعه رو میخونی بدون ساز. این قدر میخونی تا حفظت میشه . اینا رو فی البداهه نوشتم. شاید راهکاری داشته باشه که من بلد نیستم. .

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44270
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    35 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام از جوابت بابت مشکل ویولونم ممنون میخوام جواب سوالتو بدم ایراد میگیره

17. 5 کاربر برای این پست از aminkordi تشکر کرده اند:

سجاد فتوح آبادي آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36365
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    317
    154 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مرسي از اينكه تجربه هاتو در اختيار بقيه دوستات قرار ميدي. ايشاله موفق باشي

19. 6 کاربر برای این پست از سجاد فتوح آبادي تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست گرامی باید ببخشید که من چپ و راست سوال می پرسم!
    استیل ویولون ایستاده است اما در کنسرت ها نوازندگان می نشینند. حالا یک فرد تازه کار باید چه مقدار نشسته و چه مقدار ایستاده تمرین کند تا بدنش به هر دو وضعیت عادت کتد؟ ممنونم از اهمیت و توجه شما.

21. 8 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    27384
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    48
    72 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض طرز گرفتن آرشه

سلام
    راهنمائیهاتون خیلی عالی بود چندتا از کلیپهاتون رو هم دیدم خیلی عالی بود
    فقط در مورد گرفتن آرشه هم اگر کلیپ یا عکس بذارید خیلی ممنون میشم

23. 8 کاربر برای این پست از almas.66 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

پیش فرض ایستاده یا نشسته ؟.... مسئله اینست..... !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

استیل ویولون ایستاده است اما در کنسرت ها نوازندگان می نشینند. حالا یک فرد تازه کار باید چه مقدار نشسته و چه مقدار ایستاده تمرین کند تا بدنش به هر دو وضعیت عادت کتد؟
    خب باید بگم در ابتدای کار هنر جو فقط باید ایستاده تمرین کنه. فقط و فقط ایستاده. این کار باعث میشه که یاد بگیره حتی وقتی میخواد بشینه هم باید در حالتی قرار بگیره که گودی کمرش پر نشه. منظورم اینه که صاف و رسمی بشینه و قوز نکنه. ایستاده تمرین کردن باعث میشه تا دستش زاویه های تعویض سیمها رو درست یاد بگیره و وقتی روی صندلی نشست به دنبال اجرای اون شکلی باشه. البته نشستن هم یه سری آداب داره. مثلا باید پای راست روکمی به طرف زیر صندلی ببریم تا دست یه دفعه به زانومون برخورد نکنه و از این حرفا دیگه... .

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست من ممنونم که مث همیشه به سوالات جواب می دین. من درباره ی نواختن bravura در پیانو زدن خیلی شنیدم ولی ممکنه کمی توضیح بدین نواختن bravura در ویولون به چه صورتیه؟ ممنون می شم!
    ویرایش توسط lakshemi : Friday 24 June 2011 در ساعت 11:29 AM

26. 5 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44270
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    35 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    آقای m_rv_2008 خواستم بهتون پی ام بدم اما میگه تعداد پست هام کمه نتونستم جوابی بدم

28. 5 کاربر برای این پست از aminkordi تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 30 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)