لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 23 از 23

موضوع: آخه چرا؟

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    من چند تا دلیل میگم :
    1 - آهنگهای امروزی به اون صورت ملودی ندارن که بخواد بی کلام بشه
    2- موسیقیدانها ی ما ساکت نشستن هیچ کاری نمیکنن . کسانی مثل ساسی مانکن بدرد عروسی میخوره . کسانی مثل داریوش و ... ماندگارن . شما توی همین سایتها به چرخی چند تا از هنرمندان معروف میمبینی که آهنگشون توی این سایتها باشه . خدای کدوم سنتی نواز اومد آهنگاشو اجازه داد تو سایت باشه ؟ جز نامجو . جز شجریان ؟ دیگه کیا ؟ببینید موسیقیدانهای ما هم کاری نمیکنند . حاظر نیستن کمکی کنن. هیچ وقت ما نمیتونیم بدیو پاک کنیم بگیم دیگه روی زمین بدی وجود نداره همه خوبن . موسیقدانهای ما هم دارن همین راه میرن . میگن بدی اول از بین بره بعدا ما خوبا میام . جوانان ما مشکلات زیاد دارن . تو زندگی سختی زیاد میبینن. نسل سوختن . تفریح ندارن . مشکلات دارن . بی سوادی و ... .
    من امروز میشنم خونه میزنم رو میزم همینجوری چرت پرت میگم ظبط میکنم . دوست دارم میذارم تو سایت. اگه مدیر سایت عاقل باش میگه نمیزارم اگه نباشه میگه باشه . 100 نفر میان دانلود میکنن . اگه کنار این آهنگ من یک آهنگی باش توش ساز به کار رفت باشه . این 100 نفر میان بد بیرا میگن . میگن آقا این چی گذاشتی ملت مسخره کردی ولی وقت نباشه همه همونو گوش میدن میگن به به چقد قشنگه .

از طرف تکنولوِژی پیشرفت کرد . بکاری کرد که با کامپیوتر بتونی آهنگ بسازی و پیشرفترم میشه . چرا نمیام این علم به راه درست حرکت بدیم . آقا موسیقی با کامپیوتر میسازی مثلا اینجا اینجا این ساز به کار ببر . این کار رو کن . گیتار بزن صداش ضبط کن به این قسمت اضافه کن . نه اینکه 100 تاپیک بزنیم توی همش بگیم آقا این چه وضعی این موسیقی چی . موسیقی یعنی اینی که ما میگیم . علم الکل پیشرفت کرد اصلا درست نیست. چرا به جونام یاد ندیم بتونن حتی یه آهنگ سنتی هم با کامپوتر بسازن . بگیم فقط ما میتونیم هیچ کسه دیگه نمیتونه . الان همه جای دنیا 80 درصد آهنگها . خواننده یه جا میخونه . سازها یه جای دیگه زده میشه . تنظیم یه جا دیگه میشه . یه آهنگ میاد بیرون . نمیشه که پیشرفت علم نادیده بگیریم . چرا راهنمایی نمیکینیم . ببینم کسانی که این برنامها رو ساختن یعنی موسیقی نمیدونستن که اینقد دقیق درست کردن ؟ یعنی نمیدونستن ممکن چه اتفاقی بی افته ؟
    ویرایش توسط joojefarary : Wednesday 29 June 2011 در ساعت 12:18 PM

2. 7 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من چند تا دلیل میگم :
    1 - آهنگهای امروزی به اون صورت ملودی ندارن که بخواد بی کلام بشه
    2- موسیقیدانها ی ما ساکت نشستن هیچ کاری نمیکنن . کسانی مثل ساسی مانکن بدرد عروسی میخوره . کسانی مثل داریوش و ... ماندگارن . شما توی همین سایتها به چرخی چند تا از هنرمندان معروف میمبینی که آهنگشون توی این سایتها باشه . خدای کدوم سنتی نواز اومد آهنگاشو اجازه داد تو سایت باشه ؟ جز نامجو . جز شجریان ؟ دیگه کیا ؟ببینید موسیقیدانهای ما هم کاری نمیکنند . حاظر نیستن کمکی کنن. هیچ وقت ما نمیتونیم بدیو پاک کنیم بگیم دیگه روی زمین بدی وجود نداره همه خوبن . موسیقدانهای ما هم دارن همین راه میرن . میگن بدی اول از بین بره بعدا ما خوبا میام . جوانان ما مشکلات زیاد دارن . تو زندگی سختی زیاد میبینن. نسل سوختن . تفریح ندارن . مشکلات دارن . بی سوادی و ... .
    من امروز میشنم خونه میزنم رو میزم همینجوری چرت پرت میگم ظبط میکنم . دوست دارم میذارم تو سایت. اگه مدیر سایت عاقل باش میگه نمیزارم اگه نباشه میگه باشه . 100 نفر میان دانلود میکنن . اگه کنار این آهنگ من یک آهنگی باش توش ساز به کار رفت باشه . این 100 نفر میان بد بیرا میگن . میگن آقا این چی گذاشتی ملت مسخره کردی ولی وقت نباشه همه همونو گوش میدن میگن به به چقد قشنگه .

از طرف تکنولوِژی پیشرفت کرد . بکاری کرد که با کامپیوتر بتونی آهنگ بسازی و پیشرفترم میشه . چرا نمیام این علم به راه درست حرکت بدیم . آقا موسیقی با کامپیوتر میسازی مثلا اینجا اینجا این ساز به کار ببر . این کار رو کن . گیتار بزن صداش ضبط کن به این قسمت اضافه کن . نه اینکه 100 تاپیک بزنیم توی همش بگیم آقا این چه وضعی این موسیقی چی . موسیقی یعنی اینی که ما میگیم . علم الکل پیشرفت کرد اصلا درست نیست. چرا به جونام یاد ندیم بتونن حتی یه آهنگ سنتی هم با کامپوتر بسازن . بگیم فقط ما میتونیم هیچ کسه دیگه نمیتونه . الان همه جای دنیا 80 درصد آهنگها . خواننده یه جا میخونه . سازها یه جای دیگه زده میشه . تنظیم یه جا دیگه میشه . یه آهنگ میاد بیرون . نمیشه که پیشرفت علم نادیده بگیریم . چرا راهنمایی نمیکینیم . ببینم کسانی که این برنامها رو ساختن یعنی موسیقی نمیدونستن که اینقد دقیق درست کردن ؟ یعنی نمیدونستن ممکن چه اتفاقی بی افته ؟
    ابدا مخالفتی با موسیقی کامپیوتری نیست. بلکه مسئله اینه که ما میگیم نرم افزار کامپیوتری باید برای کمک به بوجود آوردن موسیقی بهتر و زیباتر گرفته بشه. نه بالعکس!!
    باید از تکنولوژی درست استفاده کرد. هر چیزی در جای خود.

4. 5 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

mixer آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    13039
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,197
    1,501 بار تشکر شده در 502 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mahras [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سپاس فراوان از همه دوستان. هم اونهایی که اینجا نظر دادن و هم اون تعداد زیادی که اومدن فقط خوندن و نظر ندادن و رفتن!
    و امّا یک سوال:
    آیا فکر نمی کنید این وظیفه شما افراد آگاه به علم موسیقی هست که فرهنگ مسائل مربوط به موسیقی را درست کنید؟ (1)

اون کسی که علم موسیقی نداره و میره آهنگ میخونه , یا اون کسی که میره آهنگ یکی دیگه رو می دزده که خودش روش بخونه و معروف بشه , چشم و گوشش بسته هست! شاید نمیدونه این کار در نهایت حتی به ضرر خودش هم هست!(2)
    و البته من فکر می کنم نباید هیچ کسی رو بیکار و بی سواد خطاب کرد! باید همگی به هم احترام بگزاریم . مطمئناً اینطور به نتیجه بهتری می رسیم! (3)

1) خیر ، چگونه می توان برای افراد بی سواد جامعه (ازنظر موسیقی) این مسئله رو روشن کرد ...
    تلاش هایی شده ولی نتیجه ای نداشت متاسفانه . . .
    برداشت اینگونه افراد فقط شنیدن موسیقی های به اصطلاح (شاد) دوپ تیش دوپ تیش کن و گوش دادن به اراجیف هایی است که متاسفانه اسمش را (ترانه) گذاشته اند
    در مورد فرهنگ سازی : ابتدا باید بی فرهنگی را از جامعه ی هنر به دور کرد که بی فرهنگ ترین افراد کسی است که برای دریافت پول زیاد از یک فرد بی سواد و صرفا برای معروف شدنش ، آهنگسازی می کند .

2) این شخص برای مشهور شدن و (کلاس گذاشتن) این کار رو انجام میدهد ، دیگر مسائل برایش پشیزی ارزش نخواهد داشت. (چون زحمتی در قبالش نکشیده و قدر هنرش را نمی داند)
    فقط تمثال خروس آواز سر میدهد (البته خروس هم سال های متمادی تجربه کسب کرده تا اذانی بی عیب و نقص را بگوید) بنده شخصا شاهد بوده ام . . .

3) با این حرف شما کاملا مخالفم . . .
    چطور امکان دارد شخصی در حد صفر با شخصی که 30 سال یا بیش و کم ، عمرش را به پای موسیقی گذاشته است در یک سطح باشد . . .
    شخصا برای استادی که زحمت موسیقی را کشیده است بی نهایت ارزش و احترام قائلم و برای فردی که بدون سواد موسیقی و با پول ، هنرش را خریده است ، هیچ احترامی قائل نیستم و کما به چشم تمسخر به ان نگاه میکنم . شاید نظر شما با من فرق کند و این حق شماست و در این زمینه است که من به عقاید دیگران احترام می گذارم و نه ، چیزی که شما فرمودید . بدرود

موفق باشید .
    با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی
    تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی
    دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
    با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی

6. 3 کاربر برای این پست از mixer تشکر کرده اند:

saram آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42448
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    488
    989 بار تشکر شده در 454 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/2
    میزان امتیاز
    14

فکر میکنم کار درست رو بنده بعد 9 سال کردم . بنده 10 سال پیش موسیقی الکترونیک رو شروع کردم با اولین ورژنهای نرم افزارهای موسیقی الکترونیک که اون موقع دوستم از خارج برام میاورد و مثل الان نبود که بری از بقالی نرم افزار اهنگسازی بگیری . اما 9 سال که کار کردم دیدم ارزش نداره با سمپل اهنگسازی کرد و الانم که دیگه نرم افزارها دست همه افتاده . از اونطرف دیدم ای وای بنده 9 سال وقت گذاشتم برا اهنگسازی ولی یه سازم بلاد نیستم کامل بزنم. و پارسال بهترین تصمیم رو گرفتم و کلا اهنگسازی رو برای چند سال گذاشتم کنار و شروع به یادگیری ساز پیانو کردم و الان در کنارش هم میخوام هارمونی هم کار کنم. به شماها هم توصیه میکنم از همین حالا برین دنبال یادگگیری اصولیه اهنگسازی . اشتباه منو نکنین. اون زمان من 15 سالم بود که اینکار رو شروع کردم . زرق و برق نرم افزارهای اهنگسازی و راحتیشون منم گول زد همه وی اس تی های موجود بازار رو نیومده میگرفتم. اهنگای خیلی خوبی هم میساختن واسه خودم یلی بودم ولی الان کاملا متاسفم که 9 سال عمرمو تلف کردم برا موسیقی الکترونیک . من اگه از 15 سالگی دنبال یادگیری پیانو میرفتم هم الان پیانیست بودم هم اینکه تا الان کل گام ها و اصول هارمونی رو هم برای اهنگسازی علمی یاد گرفته بودم چون به هر حال یه پیانیست باید گام ها رو یاد بگیره. بازم میگم من الان 95 در صد هر نرم افزار اهنگسازی به جز پروتولز رو به خاطر نداشتن سخت افزاراش رو کامل بلدم ولی خودم نمیام اموزش بدم چون حوصلش رو ندارم من چیزایی از نرم افزارهای اهنگسازی میدونم که تو هیچ ویدیو یا کتابی نمیتونین پیداش کنین. ساسی ماسی رو فراموش کنین. این افراد یه 2 یا 3 سالی میانو بعد دمشون رو میذارن رو کولشونو میرن. گول این معروفیتهای 1 ساله رو هم نخورین . این نوع موسیقی تاریخ مصرفش به زور نهایت به یک سال میرسه اما اگه ساز بلد باشین یه چیز دیگه هست. چند سال میخوایین با نرم افزارها ور برین هی این سمپل اون vst رو بگیرین بعد اینکهع به سن الان من رسیدین تازه خواهید فهمید که هی عمرم تلف شد نه سازی بلدم نه چیزی... از من گفتن بود.
    ویرایش توسط saram : Tuesday 12 July 2011 در ساعت 10:34 AM

8. 3 کاربر برای این پست از saram تشکر کرده اند:

mixer آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    13039
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,197
    1,501 بار تشکر شده در 502 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

بله . . .
    بسیار عالی . . .
    البته ناگفته نماند یادگیری مسائل آهنگسازی با کامپیوتر هم یکسری مهارت ها می خواد و همچنین بعضی از مهارت ها رو بالا میبره . . .
    به نظر من ضرر نکردی اما چه خوب بود که در کنارش برای ساختن فلان سمپل مثلا از ساز طبیعی خودت (پیانو) استفاده می کردی . . .

((حالا بحث ما این هست که رفقا میگن باید برای همه احترام قائل بود)) آیا فرق شما که 9 ساله با نرم افزار کار کردی با کسی که به قول تو ، یک سال بیشتر توی بورس نیست ، و اهنگ هاش در و پیت هست ، یکسان می باشید ؟؟ . . .
    با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی
    تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی
    دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
    با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی

10. 4 کاربر برای این پست از mixer تشکر کرده اند:

saram آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42448
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    488
    989 بار تشکر شده در 454 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/2
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mixer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله . . .
    بسیار عالی . . .
    البته ناگفته نماند یادگیری مسائل آهنگسازی با کامپیوتر هم یکسری مهارت ها می خواد و همچنین بعضی از مهارت ها رو بالا میبره . . .
    به نظر من ضرر نکردی اما چه خوب بود که در کنارش برای ساختن فلان سمپل مثلا از ساز طبیعی خودت (پیانو) استفاده می کردی . . .

((حالا بحث ما این هست که رفقا میگن باید برای همه احترام قائل بود)) آیا فرق شما که 9 ساله با نرم افزار کار کردی با کسی که به قول تو ، یک سال بیشتر توی بورس نیست ، و اهنگ هاش در و پیت هست ، یکسان می باشید ؟؟ . . .
    دوست عزیز بنده سالها ابتدا کیبورد و بعدها که میدی کنترلر وارد ایران شد با کابل میدی و بعدها یو اس بی وصل کردم به کامپیوتر و زیاد باهاش ضبط کردم.
    فرق که داره یک ساله کجا و بنده کجا!!! اما مسعله اینه که به خدا ارزش نداره . میدونم اکثرا نوجوونید و این حرف بنده شماها رو دلخور کرده که چرا شما رو دلسرد میکنم ومیدونم وقتی پشت صندلی میشینین و شروع میکنین به کار با نرم افزارهای اهنگسازی(fl reason sonar neando cubase protools final sibles adob aution,...) چه کیفی میکنین!!1اما حقیقت همینه . کشورای غربی رو نگاه نکنین اونا از بچگی هم ساز یاد میگیرن هم اهنگسازیه علمی . همونطور که قبلا گفتم اون زمانی که سر امثال بنده رو با دروس عربی شیره میمالیدن و عمرمون هدر میشد در اروپا و امریکا از 6 سالگی بچه ها رو به انواع کلاسهای هنر حالا چه موسیقی چه نقاشی و ... میفرستادن و استعداد یابی میکردن. حالا میدونم که برای بعضیاتون این دلسوزی فایده نداره ولی من وظیفه خودم دیدم که این مطالب رو بگم. واسه اهنگسازی الکترونیک همیشه وقت هست خیالتون راحت باشه حتی تو 30 سالگی ولی برای یادگیری سازو اصول هارمونی و حتی کنترپوان و اهنگسازی علمی و بعدش رفتن به سمت اهنگسازی با کامپیوتر متاسفانه نخیر همیشه وقت نیست. ادم باید از یه جا دوبار ضربه نخوره.
    ویرایش توسط saram : Tuesday 12 July 2011 در ساعت 04:04 PM

12. 3 کاربر برای این پست از saram تشکر کرده اند:

Sohrab Iwis آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    22708
    میانگین پست در روز
    0.23
    تشکر از پست
    585
    1,350 بار تشکر شده در 692 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    16

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط mahras [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به همه,

تا حالا پیش اومده دنبال موسیقی بی کلام یه آهنگ بگردید؟
    اکثر آهنگهای خارجی , موسیقی بی کلامشون خیلی راحت در اینترنت پیدا میشه. یا با فرمت MID یا Mp3 یا فایل کارائوکه ! دقیقاً مثل آهنگ اوریجینال!
    ولی من واقعاً نمیدونم چرا برای آهنگهای ایرانی (چه سنتی چه پاپ ...) هیچ جا نمیشه آهنگ بی کلامشونو پیدا کرد؟!!!
    خارجیها یکی از تفریحاشون اینه که جمع میشن دور هم و با استفاده از این موسیقی های بی کلام , با هم مسابقه خوانندگی میدن ! ولی ما ایرانیا که نداریم از این تکنولوژی های پیشرفته!!!

نمی دونم دلیلش چیه که خواننده های گرامی ایرانی , لطف نمی کنن بعد از چند ماه یا چند سال از انتشار آهنگاشون , نسخه بی کلام آهنگها رو هم بدن؟!

شاید هم تقصیر نوازنده های عزیز کیبورد هست که نمیان این آهنگها رو دوباره با همون کیفیت اوریجینال ضبط کنند و بفروشند! باور کنید خوب پولی توش هست!!!

خلاصه ما که نفهمیدیم آخه چرا اینطوریه؟
    شما میدونید چرا؟

پ. ن : اگه از دوستان کسی موسیقی بیکلام ایرانی داره , ممنون میشم اگه لطف کنید و اینجا بگذارید تا بقیه هم استفاده کنن!
    سلام دوست عزيز

فكر كنم به فرهنگ ما برگرده

نميخوام به شخص خاصي اشاره كنم اما اينطور كه تجربه به من گفته ما چون همگي استعداد خوانندگي از بچگي درونمون هست بعد از اينكه از كار استوديو و مخلفاتش آگاهي پيدا كرديم هعمش دنبال اينيم كه كارهاي اول خودمونو يه كار كاور انجام بديم !!!

اين يكيش

بعديش هم اينه كه خودتون ميتونيد خيلي راحت با برنامه اين كارو انجام بديد و صدا رو برداريد

از برنامه هايي كه ميشناسم ميتونم به music clean و wave lab 3.0 اشاره كنم

موفق باشيد
    قسمتی از وصیت گزنفون یونانی خطاب به کوروش :
    چون من بميرم تن من را در زر نپوشانيد و بلكه با شتاب آن را به خاك بسپاريد . چون همه عمر دوستدار مردمان بوده ام و كام من آن است كه پس از مرگ نيز به آغوش خاك برگردم ... !

14. 3 کاربر برای این پست از Sohrab Iwis تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)