لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 25 از 25

موضوع: میشه آرشه رو با دست چپ گرفت؟؟

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    750 بار تشکر شده در 273 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/3
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    دوست عزیز اولآ که این تصمیمی هست که خودت باید بگیری.
    امادومآ:
    فقط با عوض کردن ترتیب قرار گرفتن سیمها و محل زیر چانه ای که ویولنت درست نمیشه!!!
    شما باید ویولنت رو به یک رگلاژ کار حرفه ای بدی. اونهم اول صفحه ی رویی رو باز میکنه و جای „BASS BAR” رو عوض میکنه و بعد از چسب زدن دوباره ی صفحه ی رویی، پل رو هم در جهت مخالف اونی که الان هست قرار میده. ضمنآ جهت شیب خرکت هم حتمآ باید برعکس بشه... یعنی خرک هم باید عوض بشه.

2. 2 کاربر برای این پست از am3000 تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

آقا من به شدت توصیه میکنم که این کار رو نکنی. رگلاژ که این نیست. ندی سازتو بشکافن. اشتباهه. نباید این کار رو بکنیا.

4. کاربران زیر از m_rv_2008 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

شهریور آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29268
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    149
    174 بار تشکر شده در 59 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    14

منم چپ دستم بیشتر کارامو هم با دست چپ انجام میدم
    از روز اولی هم که رفتم کلاس آرشه رو با دست راست گرفتم هیچ مشکل خاصی
    هم باهاش نداشتم
    این روز ها فقط نگاهت میکنم
    بیچاره تو که بجای نواخته شدن تماشا میشوی!

6. کاربران زیر از شهریور به خاطر این پست تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا من به شدت توصیه میکنم که این کار رو نکنی.
    به شدت توصیه میکنید؟؟؟تا اونجاییکه من دیدم حداقل دونفر اینجا گفتند که جای سیمها و زیرچانه ایشون رو عوض کردن یا میخوان اینکار رو بکنن و شما هیچ توصیه ای در این زمینه نکردید!!! اگه شما از رگلاژ و ساختمان ساز سر در میاوردید حتمآ یه عکس العملی نشون میدادید دوست عزیز! چون یه همچین کاری خیلی خیلی غیر معقوله! خیلی جالبه که از نظر شما، اینکه ساز رو به یک متخصص بدن تا بطور اصولی کار رو انجام بده اشتباهه و شما به شدت توصیه میکنید که انجامش ندن!!! (؟) ولی وقتی میبینید طرف مقابل میخواد فقط جای سیمها و زیرچانه ای رو عوض کنه و با سازی که از لحاظ فیزیکی مشکل دار هست و خرکش هم شیب غلط داره و آرشه کشیش هم غلط اندر غلط میشه،تمرین کنه عین خیالتون هم نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رگلاژ که این نیست.
    ببخشید پس به چی میگن رگلاژ؟؟؟عزیز من بستگی داره که ساز چه نوع رسیدگی نیاز داشته باشه. یه وقت فقط تعویض خرک نیاز هست یا ساز مشکل پل داره که بدون باز کردن انجام میشه... یه وقت ساز از لحاظ اکشن مشکل داره،اونوقت باید گریف و فینگر برد باز بشن و دستکاری بشن... یه وقت هم حتمآ باید „بس بار” داخل ویولن دست کاری بشه که دیگه بدون باز شدن ساز نمیشه اینکار رو انجام داد... شما اگه روش جادویی ای سراغ داری که بشه بدون باز کردن ویولن ،بس بار رو دستکاری کرد،برید یک ثبت رسمی انجام بدید و روش خودتون رو به جهانیان عرضه کنین. ماهم خوشحال میشیم.
    ندی سازتو بشکافن.
    ببینم اصلآ مگه از اول ویولن رو همینطور یک تکه قالب زدن که شما با این شدت و حدت از شکافتن صحبت میکنی؟؟منکه نگفتم خودش ساز رو باز کنه گفتم بده به یه متخصص. کار محیرالعقولی هم نیست فقط زمان بره و تجربه و تخصص میخواد. صفحه رو از محل چسب باز میکنن و بعد از انجام تغییرات لازم دوباره میچسبونن.
    اشتباهه. نباید این کار رو بکنیا.
    اینجا روی صحبتم به دوستانی هست که مشکل مشابهی دارند... شما اگه میخواید بر خلاف روش معمول ویولن دست بگیرید و بزنید دو راه پیش رو دارید:
    1) بگردید و اگه گیرتون اومد یک سازی که برای این منظور ساخته و رگلاژ شده باشه رو پیدا کنید و بخرید که بعید میدونم به این سادگی پیدا بشه... مگه سفارش ساخت بدید.
    2) شک نکنید و حتمآ همون کاری که من گفتم و صدالبته نه کشف خودمه و نه اولین باری هست که در تاریخ انجام میشه رو انجام بدید و مطمئن باشید که اشتباه اینه که بدون اطلاع و شناخت از ساختمان ویولن،سر خود فقط جای سیمها و زیرچانه ای روعوض کنید و باسازی که از لحاظ فیزیکی مشکل داره و خرکش برعکس هست (!!) تمرین کنید و فکر کنید که دیگه همه چیز بر وفق مراده!!!
    موفق باشید

8. کاربران زیر از am3000 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

tahmoores69 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39834
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    122
    247 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    14

یکی از استاد های برجسته ی موسیقی خودمون با دست چپ ویولن میزنه.
    اسمشون رو نمیدونم... حتی نمی دونم زنده هستن یا نه.
    اصلا هیچ نیازی به تغییر سیم ها نیست. اصلا نیازی نیست جای سیم ها رو عوض کرد. اصلا نیازی نیست جهت شیب خرک رو عوض کرد.
    همه ی این ها برای راحتی کار این جوری تنظیم شدن و شما میتونی به استاندارد رایج عمل نکنی.
    من خودم خرک سازم رو شیب ننداختم. کاملا حالت نیم دایره بیضی بهش دادم چون راحت تر می تونم ساز بزنم تا اون حالت شیبش. تازه بر دقت آرشه کشی من هم اضافه شده.

هیچ تغییری هم در صدای ساز بوجود نمیاد.

تمام قسمت های ساز قرینه ی هم هستن و با عوض کردن جای سیم ها هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

هیچ فرقی هم بین اون کسی که با دست چپ ساز میزنه با کسی که با دست راست ساز میزنه نیست.

شما زرد ملیجه از استاد صبا رو چه با دست راست بزنی چه با دست چپ فرق میکنه؟ یا کاپریس های پاگانینی؟ اصلا فرقی نمیکنه.

آه... در احساس فرق میکنه... برو بابا. مغز آدم قرینه هست. هیچ فرقی در راست و چپ نیست. تمام این ها به روحیه ی آدم بستگی داره.

10. کاربران زیر از tahmoores69 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

tahmoores69 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39834
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی خوبه... من خیلی وقت پیش نبودم که آقای شاپوری رو ببینم... خیلی خوبه که می بینم نوازنده ای خودشو به خاطر ساز عوض نمی کنه... ساز باید برده ی نوازنده باشه نه برعکس... عالیه... چپ دست های گرامی،ادامه بدییییییییییییین !!! منم به شدت درگیری ذهنی با این مسئله دارم... و نه به عنوان ویولونیست که به عنوان یه نویسنده در نوشته هام یه عالمه از شما چپ دست ها دفاع کردم !!!

هیچ کس برده ی کسی نیست.

هیچ چیزی برده ی چیز دیگری نیست.

شما چطور نوازنده ای هستی که سازت رو برده ی خودت میدونی؟

این حرف از اون جا برمیاد که شخصی که به برده و برده بازی فکر میکنه عملا یک روز نشسته پای سازش و با سازش حرف بزنه و حتی به نظر من به صدای سازش به دقت گوش نداده.

آخه ساز به این نازنینی و خوشگی کجا بردگی بهش میاد؟

آر یو اوکی؟ آف کورس یورنات.
    ویرایش توسط tahmoores69 : Friday 15 July 2011 در ساعت 06:33 AM دلیل: توپولویم توپولو. صورتم مثل هلو!

12. کاربران زیر از tahmoores69 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.44
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط tahmoores69 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هیچ کس برده ی کسی نیست.هیچ چیزی برده ی چیز دیگری نیست. شما چطور نوازنده ای هستی که سازت رو برده ی خودت میدونی؟ این حرف از اون جا برمیاد که شخصی که به برده و برده بازی فکر میکنه عملا یک روز نشسته پای سازش و با سازش حرف بزنه و حتی به نظر من به صدای سازش به دقت گوش نداده. آخه ساز به این نازنینی و خوشگی کجا بردگی بهش میاد؟آر یو اوکی؟ آف کورس یورنات.

دوست عزیز شما بدترین برداشت ممکن رو از حرف من کردین...من ابداً چنین منظوری نداشتم که برده داری رو تایید کنم. شاید شما با آرایه ی ادبیکنایهآشنا نبودید.مقصود من این بود که ساز باید در تسلط کامل نوازنده باشه... و ما بتونیم بهترین کارایی و بالاترین استفاده و لذت رو از سازمون ببریم... از جنبه های مختلفی می شه این مسئله رو بررسی کرد یکی از این جنبه ها اینه که ساز ، یک آلت و ساخته ی دست بشره...و انسان اونو ساخته که کارشو راحت کنه مث آسانسور یا تلویزیون و ما رو برای ابراز احساسمون یاری می کنه .این یعنی ما ولی نعمت سازهامون هستیم و اون گوش به فرمان ماست...جنبه ی دیگه اما می تونه این باشه که ساز ، مرید و مراد ماست ... برای ما مث یه معشوقه ،دلفریب و طنازه ... ما عاشق اون هستیم و به خاطر اون و هنرنمایی اون حاضریم هر سختی و مرارتی رو تحمل کنیم... هر چقدر که لازمه پول بپردازیم یا از خواب و خوراکمون برای اون بزنیم...حتی غذا نخوریم و حمام نریم ... در اینجا درست برعکسه و ما گوش به فرمان اون هستیم... جنبه های خیلی بیشتری هم وجود داره که از حوصله ی این تاپیک خارجه ولی مسلماً منظور من توهین به هیچ کدوم از جناح ها نبود...لبّ کلام من این بود که ما از این جهت ارباب سازهامون هستیم که اون ها رو طوری که احساسمون می گه و قلبمون فرمان می ده می نوازیم...مثلاً من یه جور فلوت می زنم و مجتبی طور دیگه... محمد یه جور ویولون می زنه و راضیه به شکلی متفاوت و ساز هم به ساز ما می رقصه و هر چی ما می گیم به گوش جان می شنوه و می پذیره... امیدوارم رفع ابهام شده باشه.در ضمن حال من خوبه...حال جنابعالی چطوره؟
    ویرایش توسط lakshemi : Friday 15 July 2011 در ساعت 12:19 PM

14. 2 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

tahmoores69 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39834
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

دوست عزیز شما بدترین برداشت ممکن رو از حرف من کردین...من ابداً چنین منظوری نداشتم که برده داری رو تایید کنم. شاید شما با آرایه ی ادبیکنایهآشنا نبودید.مقصود من این بود که ساز باید در تسلط کامل نوازنده باشه... و ما بتونیم بهترین کارایی و بالاترین استفاده و لذت رو از سازمون ببریم... از جنبه های مختلفی می شه این مسئله رو بررسی کرد یکی از این جنبه ها اینه که ساز ، یک آلت و ساخته ی دست بشره...و انسان اونو ساخته که کارشو راحت کنه مث آسانسور یا تلویزیون و ما رو برای ابراز احساسمون یاری می کنه .این یعنی ما ولی نعمت سازهامون هستیم و اون گوش به فرمان ماست...جنبه ی دیگه اما می تونه این باشه که ساز ، مرید و مراد ماست ... برای ما مث یه معشوقه ،دلفریب و طنازه ... ما عاشق اون هستیم و به خاطر اون و هنرنمایی اون حاضریم هر سختی و مرارتی رو تحمل کنیم... هر چقدر که لازمه پول بپردازیم یا از خواب و خوراکمون برای اون بزنیم...حتی غذا نخوریم و حمام نریم ... در اینجا درست برعکسه و ما گوش به فرمان اون هستیم... جنبه های خیلی بیشتری هم وجود داره که از حوصله ی این تاپیک خارجه ولی مسلماً منظور من توهین به هیچ کدوم از جناح ها نبود...لبّ کلام من این بود که ما از این جهت ارباب سازهامون هستیم که اون ها رو طوری که احساسمون می گه و قلبمون فرمان می ده می نوازیم...مثلاً من یه جور فلوت می زنم و مجتبی طور دیگه... محمد یه جور ویولون می زنه و راضیه به شکلی متفاوت و ساز هم به ساز ما می رقصه و هر چی ما می گیم به گوش جان می شنوه و می پذیره... امیدوارم رفع ابهام شده باشه.در ضمن حال من خوبه...حال جنابعالی چطوره؟
    وقتی مطلبی رو منتشر می کنید اون مطلب دیگه در اختیار شما نیست.

هر کسی میتونه دربارش نظر بده و ردش کنه.

شما اگر منظورتون چیز دیگه ای بود نباید مطلب دیگه ای می نوشتید.

افراد نمیدونن در ذهن شما چی میگذره. شما میخوای با استفاده از واژه ها مطالبی رو به دیگران حالی کنی.

پس بهتره که رک و راست حرفت رو بگی نکه هی لای دستمال بپیچونی بعد بگی من منظور اون نبودهاااا... منظور من این بود. کی میدونه منظور شما چی بود غیر از خودت؟

یک نکته ی دیگه برای دوستمون.

دوست عزیز شما اصلا میتونی هر چهار سیم رو نازک ترین سیم (یعنی سیم اول) بگذاری.

استانداردهایی که شما میبینی برای این طراحی شدن که وقتی چند ساز کنار هم می یان تا یک آهنگی نواخته بشه نظمی در کار باشه. شما میتونی استاندارد معمول رو در نظر نگیری و راه خودت رو بری.

در روسیه برای اینکه قطارهای اروپایی وارد سیستم راه آهنی روسیه نشن ریل های راه آهن رو بزرگ تر در نظر گرفته بودن تا قطارهای اروپایی وارد سیستم راه آهنی روسیه نشن. این یکی از دلیل های پیروزی روس ها بوده.

16. کاربران زیر از tahmoores69 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط tahmoores69 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یکی از استاد های برجسته ی موسیقی خودمون با دست چپ ویولن میزنه.
    اسمشون رو نمیدونم... حتی نمی دونم زنده هستن یا نه.
    اصلا هیچ نیازی به تغییر سیم ها نیست. اصلا نیازی نیست جای سیم ها رو عوض کرد. اصلا نیازی نیست جهت شیب خرک رو عوض کرد.
    همه ی این ها برای راحتی کار این جوری تنظیم شدن و شما میتونی به استاندارد رایج عمل نکنی.
    بله شاید اینجوری هم بشه. ولی غیر معمول در غیر معمول میشه... ولی خوب اینهم یه جور سلیقه هست دیگه باید در عمل دید چی از آب در میاد. اگه خودتون بودین چنین ریسکی رو میپذیرفتید؟؟
    تمام قسمت های ساز قرینه ی هم هستن و با عوض کردن جای سیم ها هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
    خیر به هیچ وجه اینطور نیست و شما سخت در اشتباهیدو با اعتماد به نفس تمام توصیه ی اشتباه میکنید. لطفآ توجه بفرمایید که وقتی یه بنده ی خدا تاپیک میزنه و سوال میپرسه لزومآ اطلاعات دقیقی در اون مورد نداره بنابراین مهمه که توصیه های درست و اصولی بهش بشه تا بر مبنای اطلاعات صحیح تحلیل بکنه و راهش رو انتخاب کنه. قرار نیست که بنده ی خدا رو هلش بدیم توی چاه!
    اجزای داخلی ساز بسته به کارکردشون شکل و اندازه متفاوت دارند و قرینه هم نیستند. (اگه لازم بود توضیح میدم) وقتی ترتیب قرار گیری سیمها عوض بشه و اجزای داخلی بدون تغییر باقی بمونن،فرایند انتقال صوت و تشدید دچار مخاطره میشه... ساز از لحاظ فیزیکی عملکرد صحیح نخواهد داشت و نوازنده صدای درست و مناسب رو از ساز دریافت نمیکنه.

18. 2 کاربر برای این پست از am3000 تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)