لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 80

موضوع: بحث درمورد اهنگ جديد شادمهر "حــــالم عوض ميـــشه"

lohrasebii آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45663
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    33
    76 بار تشکر شده در 32 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض حالم عوض نشد!

0 Not allowed! Not allowed!
    دقت کردید در قسمت حالم عوض میشه چقدر تحریرهای شادمهر عوض شده؟
    اینقدر از حمید عسکری بد گفتیم حقشم هست اما این تحریر شادمهر خیلی به عسکری نزدیکه.
    تنظیم های این آقای ناهیدی هم افتضاحه هم برای لهراسبی و هم برای شادمهر .
    این ترنس خیلی منو یاد تن تو انداخت.
    راستی من فکر میکنم اگه شادمهر در جایی غیر از ایران بزرگ میشد هیچ وقت شادمهر نمیشد چون این سرزمین سرزمین احساسه و محشره اینجا درسته که یه مشکلاتی هم هست اما اینجا کجاو آلمان کجا! فقط از لحاظ تکنیکال از ما جلوترن اونا از لحاظ احساس ما یکیم تو دنیا!
    یه چیزی که آزارم میده در مورد آهنگ آزادی :
    کاش هیچ وقت سیاسی نمیخوند این نابغه ی موسیقی دنیا. کاش... (فارغ از همه ی گروه بندی های سیاسی اینو گفتم).
    شادمهر هم اگه الان ایران بود نامبر وان دنیا میشد ! مطمئنم که تصمیم اشتباهی گرفت رفت اونجا .
    فقط از لحاظ کمیت موسیقی اش بهتر شد و کنسرت البته.
    اما لحاظ کیفیت حسی بدتر شده به نظرم.
    واینکه کاش تنظیمو میداد سیروان خسروی تا یه کار جاودانه بشه این ترنس حالم عوض میشه تا حال همه مون عوض میشد..
    حیف شادمهر ... حیف.

2. 3 کاربر برای این پست از lohrasebii تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط schadmehr [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چون سبکشون سبک شادمهری بود. اینم یه سبک جدیده برای شادمهر که بنظرم عالیه تو این سبک و برای اولین بار

همچين سبك جديدي هم نيست. سبكي كه الان تو ايران مد شده و هر كي ميخاد خواننده بشه ازين جور سبكها(منظورم ترنسه) ميخونه. در كل بازم من با صداي شادمهر كار دارم كه بينظيره. مطمئن باشيد اگه تنظيم رو خودش انجام ميداد يه چيز ديگه ميشد!
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

4. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

metal-militia آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    37939
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    22,664
    6,555 بار تشکر شده در 2,303 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow metal-militia On Twitter Add metal-militia on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/2
    Given: 5/45
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط lohrasebii [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اینقدر از حمید عسکری بد گفتیم حقشم هست اما این تحریر شادمهر خیلی به عسکری نزدیکه.
    راستی من فکر میکنم اگه شادمهر در جایی غیر از ایران بزرگ میشد هیچ وقت شادمهر نمیشد چون این سرزمین سرزمین احساسه و محشره اینجا درسته که یه مشکلاتی هم هست اما اینجا کجاو آلمان کجا! فقط از لحاظ تکنیکال از ما جلوترن اونا از لحاظ احساس ما یکیم تو دنیا!
    کاش هیچ وقت سیاسی نمیخوند این نابغه ی موسیقی دنیا. کاش... (فارغ از همه ی گروه بندی های سیاسی اینو گفتم).

شادمهر هم اگه الان ایران بود نامبر وان دنیا میشد ! مطمئنم که تصمیم اشتباهی گرفت رفت اونجا .

واینکه کاش تنظیمو میداد سیروان خسروی تا یه کار جاودانه بشه این ترنس حالم عوض میشه تا حال همه مون عوض میشد..
    حیف شادمهر ... حیف.

با اون حرفت که گفتی شادمهر اگر در جایی غیر از ایران بزرگ میشد اینطور معروف نمیشد موافقم.
    با اینکه گفتی ایکاش سیاسی نمیخوند مخالفم. هنره هنرمند برای بیان افکارشه. نه برای لذت منو شما
    به نظره من شادمهر کار بسیار عالی کرد که رفت خارج.
    درضمن از شما خواهش دارم اصلا. تاکید میکنم اصلا شادمهر رو با این خواننده ها دوزاری مقایسه نکنید. لهراسبی و چاووشی و محسن یگانه اصلا در برابر شادمهر جایی ندارند. فکر کنم با کمی عدالت خودشون هم اینو قبول میکنن.
    My Pain is Constant and Sharp،I do not hope for a better world for anyone،In fact I want my pain to be infected on others

6. 3 کاربر برای این پست از metal-militia تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    40597
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,051
    2,488 بار تشکر شده در 808 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/44
    Given: 5/10
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lohrasebii [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اتفاقاً برعکس ! این کار سیاسی نبود بلکه مردمی بود ! با خوندن این آهنگ طرفداران شادمهر حتی بیشتر هم شدن 100 درصد و نشون داد که خواننده ای هست که همیشه با مردم بوده . این توی عکس هاش هم مشخصه .
    اما میگی شادمهر اگه الان توی ایران بود نامبر وان شده بود !!! نمی دونم روی چه حسابی شما حرف می زنین ؟ توی کشوری که برای موسیقی ارزشی قائل نیستن نمیدونم چطور میشه نامبر وان شد ؟ همه ی خواننده ها و آهنگسازهای خوبی که توی ایران بودن به نوعی سرکوب شدند! شادمهر هم با اکراه ایران رو ترک کرد و این بغض همیشگی توی آهنگهاش هست! نذاشتن بخونه مثل خیلیای دیگه صداشو قطع کردن ...

8. 4 کاربر برای این پست از hopital تشکر کرده اند:

BaBak_ParSian آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    17123
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    150
    1,966 بار تشکر شده در 770 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

کاش خود شادمهر این اهنگ را تنظیم می کرد زیرا تو این اهنگ شادمهر حرفی واسه گفتن نداشت

10. 3 کاربر برای این پست از BaBak_ParSian تشکر کرده اند:

metal-militia آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    37939
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    22,664
    6,555 بار تشکر شده در 2,303 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow metal-militia On Twitter Add metal-militia on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/2
    Given: 5/45
    میزان امتیاز
    16

همونطور که یکبار گفتم. چون ما عادت نداریم از شادمهر از این آهنگها بشنویم برامون عجیبه. شاید اگه چاووشی یا یگانه یا هرکس دیگه ای این آهنگ رو میداد بیرون کلی سروصدا میکرد
    My Pain is Constant and Sharp،I do not hope for a better world for anyone،In fact I want my pain to be infected on others

12. 3 کاربر برای این پست از metal-militia تشکر کرده اند:

lohrasebii آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45663
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض شادمهر سیاسی نبود

شادمهر سیاسی نبود اما سیاسی اش کردند...

اگر شادمهر سیاسی خون بود همون موقع که با بی مهری مسئولین از ایران رفت یکی دوتا میخوند اما ذات شادمهر سیاسی خون نیست! به خاطر مسائل دیگه ای سیاسی خوند!!!

بعدشم آهنگ آزادی از لحاظ فنی هم یکی از ضعیف ترین کارای شادمهره .
    اگر هم قرار بود سیاسی بخونه باید یه چیز تاپ میخوند و اینکه تاپ نشد این آزادی به نظرم به خاطر همون دلیلیه که عرض کردم: شادمهر سیاسی خون نیست! (بدون تعصب لطفا!)

ضمن اینکه شادمهر رو با لهراسبی و یگانه و... مقایسه نکردم(هرچند به محبوبیت و پیشرفت یگانه و لهراسبی شدیدا اعتقاد دارم) فقط عرض کردم ناهیدی برای هردو تنظیم ضعیفی کرده و اگه سیروان تنظیم میکرد شاهکار میشد.

و بازم میگم به نظرم تحریرهای قسمت دوم بسیار بسیار به حمید عسکری نزدیکه.

نکته ی دیگه اینه که اکثر موزیسین های بزرگ داخل جاهایی نبوغ خودشون رو نشون دادن که تحت فشارهای زیادی بودن از همه جهت.

شاید شادمهر اسمی تر و محبوب تر شد اونور اما یادمون نره همیشه اونایی که جاودانه میشن بعد از مرگشون همه میفهمن که این کی بود!

اگر چندین سال دیگه یکی مثل مانی رهنماو حامی و امثالهم(شاید حتی زمانی که دیگه تو این دنیا نیستند) یا وقتی به دوران کهولت برسن همه ی دنیا یادشون میوفته که یکی هم اینجا تو همین ایران بوده که یک بوده تو موسیقی پاپ !

حالا دیگه شادمهر که جای خود دارد!

و اینکه من همچنان معتقدم این کار از عاشقانه های متوسط(نه عالی و نه ضعیف) شادمهره که که البته جزو شگردهای شادمهر هم نیست این سبک ترنس !

14. کاربران زیر از lohrasebii به خاطر این پست تشکر کرده اند:

lohrasebii آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45663
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

هنره هنرمند برای بیان افکارشه. نه برای لذت منو شما

موافقم و اتفاقا به همین علته که شادمهر در آهنگ آزادی موفق نبود چون افکار شادمهر سیاسی نیست و کاملا سفارشی خوند این آهنگ رو و شادمهرتحت فشار شدیدی هم بود دو سال قبل برای خوندن یه کار آنچنانی! تا جایی که یه روزهایی به خاطر اجرا در نوکیا کلاب از همه طرف بهش هجوم آوردن که چرا در این مکان اجرا کرده! این یعنی اگه میخوای اینجا بخونی(L. A) باید اونطور که ما میگیم بخونی!

این کار سیاسی نبود بلکه مردمی بود

مخافلفم!!! این که دیگه خیلی صحبت احساسی ای هست. از کی تا حالا ترانه ی سیاسی متعلق به یک جناح خاص شده مردمی؟

یعنی شما اونایی که با این گروه موافق نیستند رو مردم نمیدونین؟ حالا یه مسائلی بین دو گروه متفاوت از نظر عقیدتی بود و خیلی هم دردناک بود به نظر من ! که طرفین اشتباهاتی داشتند!

اما این که فقط یه دسته ی موافق رو مردمی بدونین و بقیه رو نه از انصاف به دوره!
    اونی که موافق جریان سبز نیست از شادمهر انتظار نداره کار سفارشی بخونه! (کشور هفتاد وپنج میلیون جمعیت داره با سلایق سیاسی مختلف با دو گروه سیاسی بزرگ که البته اکثریت شهرهای کوچیک هم که بیش از دوسوم جمعیت کشور رو تشکیل میدن با این جریان نبودن حالا درست و غلطش مطرح نیست اینجا! منظورم طیف های مختلف جامعه است از نظر سیاسی)
    ...

16. 2 کاربر برای این پست از lohrasebii تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    40597
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,051
    2,488 بار تشکر شده در 808 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/44
    Given: 5/10
    میزان امتیاز
    0

حزف شد به دلیل وجود آزادی بیان در اینترنت!
    ویرایش توسط hopital : Friday 22 July 2011 در ساعت 05:33 PM

18. 3 کاربر برای این پست از hopital تشکر کرده اند:

ashburtongrove آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    23584
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    174
    592 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

حیف شادمهر ... حیف.

کاملا با شما موافقم
    من خودم از هواداران قدیمی شادمهر هستم. از سال های 77 به اینور. با اینکه 22 سالم بیشتر نیست
    تا قبل این آهنگ اعتقاد داشتم کمی افت کرده و با شنیدن این آهنگ کاملا نا امید شدم. آخه این چه آهنگی بود؟ متن ترانه هم افتضاح کامل بود. چرا نباید با نیلوفر لاریپور همکاری کنه، من واقعا برای خانم مونا برزویی متاسفم با این شعر بیخود. و البته برای شادمهر با این آهنگ خیلی سطح پایین.. واقعا کجان اون آهنگ های با احساس که حتی تو شرایط خارج از کشور هم آهنگ های با احساس زیادی داده بیرون شادمهر

20. 4 کاربر برای این پست از ashburtongrove تشکر کرده اند:

schadmehr آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22958
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    778
    2,564 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/1
    میزان امتیاز
    15

حیف شادمهر ... حیف.
    منم با شماها موافقم که این کا نامبر1 نبود،ولی واقعا عالیه خیلی بی انصافیه که در موردش اینقد بیمهری میشه و بهش میگید متوسط!
    ناهیدی توی این آلبوم 4 تا تنظیم داره،که البته شادمهر تنظیم یکیش و عوض کرد آهنگ:الینکه نگات نمیکنم یعنی گرفتار تو ام ... که هنوز پخش نشده.
    در مورد حسشم که تو این اهنگ اوج حس شادمهره،نمیدونم درجریان هستی یا نه،این شعر یه شعر سفــارشی بوده و خود شادمهر فضای شعر و به مونا برزویی گفته و این شعر و مونا براش سروده که البته به گفته ی خود مونا متن شعر 2 برابر این بوده و شادمهر این بیتها رو انتخاب کرده،فکر نمیکنم وقتی فضای شعر و خودت درخواست داده باشی،امکان داشته باشه اون اهنگ و با احساس نخونی

ویدیو کنسرتهای شادمهر - ویولن :http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=11081
    ویدیو کنسرتهای دیوید گرت:http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13314
    فول آلبوم دیوید گرت:http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=11508

22. کاربران زیر از schadmehr به خاطر این پست تشکر کرده اند:

schadmehr آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22958
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    778
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط honey111 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همچين سبك جديدي هم نيست. سبكي كه الان تو ايران مد شده و هر كي ميخاد خواننده بشه ازين جور سبكها(منظورم ترنسه) ميخونه. در كل بازم من با صداي شادمهر كار دارم كه بينظيره. مطمئن باشيد اگه تنظيم رو خودش انجام ميداد يه چيز ديگه ميشد!
    منظورم جدید برای شادمهر بود،البته یه کار فوقالعاده هم توی ایران داشت به اسم ژینا،که توش از ویولن هم استفاده شده بود.
    تنظیم کارم من خیلی قبول دارم،این شعر و شما رو هر اهنگ ترنسی بذاری میتونی با همین تنظیم بخونی. امتحان کن.

ویدیو کنسرتهای شادمهر - ویولن :http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=11081

24. 2 کاربر برای این پست از schadmehr تشکر کرده اند:

schadmehr آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22958
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    778
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط metal-militia [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با اون حرفت که گفتی شادمهر اگر در جایی غیر از ایران بزرگ میشد اینطور معروف نمیشد موافقم.
    با اینکه گفتی ایکاش سیاسی نمیخوند مخالفم. هنره هنرمند برای بیان افکارشه. نه برای لذت منو شما
    به نظره من شادمهر کار بسیار عالی کرد که رفت خارج.
    درضمن از شما خواهش دارم اصلا. تاکید میکنم اصلا شادمهر رو با این خواننده ها دوزاری مقایسه نکنید. لهراسبی و چاووشی و محسن یگانه اصلا در برابر شادمهر جایی ندارند. فکر کنم با کمی عدالت خودشون هم اینو قبول میکنن.
    موافقم منم برای هنرمندای داخلی احترام زیادی قایلم (امثال حامی و ...) ولی نمیشه با شادمهر مقایسشون کرد. چون تمام هنرشون،خوانندگیه،یا آهنگسازی و یا نوازندگی،ولی شادمهر تمام اینارو در حد اعلا با هم و یه جا دارهفاین مرد نابغست

26. 2 کاربر برای این پست از schadmehr تشکر کرده اند:

schadmehr آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22958
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    778
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط hopital [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اتفاقاً برعکس ! این کار سیاسی نبود بلکه مردمی بود ! با خوندن این آهنگ طرفداران شادمهر حتی بیشتر هم شدن 100 درصد و نشون داد که خواننده ای هست که همیشه با مردم بوده . این توی عکس هاش هم مشخصه .
    اما میگی شادمهر اگه الان توی ایران بود نامبر وان شده بود !!! نمی دونم روی چه حسابی شما حرف می زنین ؟ توی کشوری که برای موسیقی ارزشی قائل نیستن نمیدونم چطور میشه نامبر وان شد ؟ همه ی خواننده ها و آهنگسازهای خوبی که توی ایران بودن به نوعی سرکوب شدند! شادمهر هم با اکراه ایران رو ترک کرد و این بغض همیشگی توی آهنگهاش هست! نذاشتن بخونه مثل خیلیای دیگه صداشو قطع کردن ...
    شادمهر اگه تو ایران بود به 1 دهم این افتخارات نمیرسید،اوج افتخار توی موسیقی پاپ ایران چیه؟ کنسرت تو برج میلاد!!!

28. 2 کاربر برای این پست از schadmehr تشکر کرده اند:

schadmehr آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22958
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    778
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط BaBak_ParSian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کاش خود شادمهر این اهنگ را تنظیم می کرد زیرا تو این اهنگ شادمهر حرفی واسه گفتن نداشت

30. 2 کاربر برای این پست از schadmehr تشکر کرده اند:

schadmehr آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22958
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    778
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط metal-militia [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همونطور که یکبار گفتم. چون ما عادت نداریم از شادمهر از این آهنگها بشنویم برامون عجیبه. شاید اگه چاووشی یا یگانه یا هرکس دیگه ای این آهنگ رو میداد بیرون کلی سروصدا میکرد
    بله چون اونا توی این سبک خیلی کار خوندن ولی همشون داغون بوده و این اهنگ شاهکار معلومه صدا میکرد

32. 2 کاربر برای این پست از schadmehr تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)