لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 23

موضوع: مراحل ساخت يك قطعه موسيقي حرفه اي از ابتدا تا انتها

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    45885
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    17 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض مراحل ساخت يك قطعه موسيقي حرفه اي از ابتدا تا انتها

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستاني كه مراحل ساخت يك قطعه آهنگ حرفه اي رو از «ب» بسم الله تا قطعه مستر نهايي بشه رو بلدن لطفا به طور مفصل و كامل توضيح بدن, تا افرادي مثل من تمام بحث هاي مربوط به ساخت موسيقي رو مثل انتخاب شعر, انتخاب سبك, آواز, آهنگ سازي و ملودي, تنظيم, ضبط و ركورد, ميكس, مستر و ... رو به طور دقيق ياد بگيرن, من خودم به طور خلاصه فكر ميكنم كه اين مراحل بايد طي بشه, لطفا دوستان, تخصصي در موردي كه سر رشته دارن بحث كنن:
    1. انتخاب شعر با توجه به سبك خواننده (پاپ, كلاسيك و...)
    2. ساخت ملودي اصلي, وكال, آكوردگذاري و... توسط آهنگساز
    3. تعيين ساز ها و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نويسي براي آنها و ريتم و تمپو و... توسط تنظيم كننده
    4. ضبط و ركورد اجراي ساز ها توسط نوازندگان (چه زنده چه با كامپيوتر و الكترو و...) و اجراي آواز توسط خواننده
    5. ميكس و مسترينگ اوليه و نهايي آهنگ و...
    و در آخر مرز دقيق بين آهنگ ساز و تنظيم كننده رو هم اگه مشخص كنيد خيلي عالي ميشه, آخه هر كسي تعرف خودش رو از آهنگ سازي و تنظيم داره. يه جا خوندم آهنگ ساز نياز داره [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ها رو بشناسه و يه ساز بلد باشه بزنه و احساس و خلاقيت داشته باشه كافيه اما تنظيم كننده بايد همه ساز ها رو بشناسه و خيلي چيزاي ديگه و تنظيم يه كار علمي با اطلاعات علمي بالاست و نياز به احساس و... خاصي نداره, لطفا بحث كنيد.
    در ضمن كسي كه بخواد آهنگ ساز بشه و يا حتي تنظيم كننده بايد چه دوره ها رو بگذرونه و چيا ياد بگيره, در مورد ميكس و مسترينگ چطور؟

2. 5 کاربر برای این پست از rezanegahban تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    45885
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    17 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اينم يه تعريف از آهنگ سازي از يه نفر:

آیا این همه آهنگی که ما گوش می کنیم واقعا یه شخص آهنگساز ساخته؟ آیا اصلا این دوستان که یه مشت چرند سر هم می کنن و سریع پخش می کنن آهنگسازن؟ اصلا می دوونن معنی آهنگساز چیه؟ اصلا کاری که درست می کنن ارزش موسیقایی داره؟
    من که فکر نمی کنم
    حالا ببینیم آهنگساز واقعی به کی میگن...
    آهنگساز شخصی است که آثار موسیقی تالیف می‌نماید.
    آهنگساز در حقیقت نویسنده موسیقی است که با احاطه کامل به علم موسیقی ایده‌های فکری خود را در غالب موسیقی به رشته تحریر در می‌آورد. آهنگسازی این نیست که شخص ملودی بسازد و یا تنها در صورتی که قطعه‌ای موسیقی ساخت وی لقب آهنگساز را به خود نسبت دهد، بلکه آهنگساز مانند هر حرفه علمی دیگر می‌بایست در مراکزآموزش علمی موسیقی در رشته آهنگسازی تحصیل و یا می‌بایست از علوم مختلف موسیقی از جمله رهبر ارکستر، سازشناسی، سازبندی، هارمونی، پولیفونی، کنتراپوئن و... که لازمه کار آهنگسازیست برخوردار باشد.
    فردی که تنها ملودی می‌سازد و آن را به شخص دیگری برای سازبندی می‌سپارد آهنگ‌ساز به‌شمار نمی‌آید و نغمه‌پرداز یا نواساز است. اما اگر کسی دیگر مقولات آهنگ‌سازی یعنی ملودی، هارمونی، ریتم، فورته، ضرب، و سازبندی را با هم پیش ببرد یک آهنگ‌ساز به شمار می‌رود.
    هر آهنگساز می‌بایست یک ساز را به خوبی بنوازد. در حقیقت در دنیای موسیقی به دلیل نیاز به دانش زیاد و گستردگی کار آهنگساز، از وی به عنوان دانشنامهٔ موسیقی نام می‌برند.

نظرتون در مورد اين چيه؟

5. 10 کاربر برای این پست از rezanegahban تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

برای ساخت یک آهنگ ممکنه راهای خیلی مختلفی باشه. آهنگ ساز نباید زوری کار کنه. باید بهش الهام بشه. بتونه ایده بگیره و بعد با استفاده از خلاقیتش بتونه کارشو وسطع و عمق بده. یک آهنگ ممکنه با نوشتن شعرش شروع بشه. این شعر میتونه بداهه باشه یا با فکر و کنار هم گذاشتن کلمات ساخته بشه. میشه با شروع آهنگ شروع بشه. میشه یکی از اینهارو تمام کرد یا باهم پیش برد.
    در رابطه با تعیین سبک. فکر نکنم خیلی کار جالبی باشه. هر کسی به طور ناخودآگاه در یه سبک هایی که علاقه داره فعالیت میکنه و ذهنش هم به همون سبک ها میره، اینکه بیایم خودمون رو محدود به یک سبک خاص و مشخص کنیم 100% دیگه از جدابیت و خلاقیت کار کنم میکنه.
    به نظر من برای ساز هم نباید محدودیت گذاشت. مثلا یک آهنگ ممکنه 6 7 تا یا حتی خیلی بیشتر ترک گیتار داشته باشه، ممکنه حتی فقط برای یک میزان و ایجاد یک ریتم یا یک بریج کوجیک یه ساز اضافه کنیم. نباید باز هم محدودیتی باشه.
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

7. 6 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

hbhb آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    978
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    31
    107 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanegahban [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اينم يه تعريف از آهنگ سازي از يه نفر:

آیا این همه آهنگی که ما گوش می کنیم واقعا یه شخص آهنگساز ساخته؟ آیا اصلا این دوستان که یه مشت چرند سر هم می کنن و سریع پخش می کنن آهنگسازن؟ اصلا می دوونن معنی آهنگساز چیه؟ اصلا کاری که درست می کنن ارزش موسیقایی داره؟
    من که فکر نمی کنم
    حالا ببینیم آهنگساز واقعی به کی میگن...
    آهنگساز شخصی است که آثار موسیقی تالیف می‌نماید.
    آهنگساز در حقیقت نویسنده موسیقی است که با احاطه کامل به علم موسیقی ایده‌های فکری خود را در غالب موسیقی به رشته تحریر در می‌آورد. آهنگسازی این نیست که شخص ملودی بسازد و یا تنها در صورتی که قطعه‌ای موسیقی ساخت وی لقب آهنگساز را به خود نسبت دهد، بلکه آهنگساز مانند هر حرفه علمی دیگر می‌بایست در مراکزآموزش علمی موسیقی در رشته آهنگسازی تحصیل و یا می‌بایست از علوم مختلف موسیقی از جمله رهبر ارکستر، سازشناسی، سازبندی، هارمونی، پولیفونی، کنتراپوئن و... که لازمه کار آهنگسازیست برخوردار باشد.
    فردی که تنها ملودی می‌سازد و آن را به شخص دیگری برای سازبندی می‌سپارد آهنگ‌ساز به‌شمار نمی‌آید و نغمه‌پرداز یا نواساز است. اما اگر کسی دیگر مقولات آهنگ‌سازی یعنی ملودی، هارمونی، ریتم، فورته، ضرب، و سازبندی را با هم پیش ببرد یک آهنگ‌ساز به شمار می‌رود.
    هر آهنگساز می‌بایست یک ساز را به خوبی بنوازد. در حقیقت در دنیای موسیقی به دلیل نیاز به دانش زیاد و گستردگی کار آهنگساز، از وی به عنوان دانشنامهٔ موسیقی نام می‌برند.

نظرتون در مورد اين چيه؟
    ...
    در موسیقی پاپ آهنگساز فقط ملودی وکال(کلام) رو می سازه و بقیه چیزا کار تنظیم کننده هست. برای آهنگسازی(برای موسیقی پاپ) الزاما دانش خاصی نیاز نیست. هر شخصی ممکنه بتونه یه ملودی از خودش در آره و زمزمه کنه یا مثلا یه شعرو با یه آهنگی بخونه اما مسلما دانش موسیقی و تجربه خیلی کمک می کنه که آهنگ پخته تری ساخته بشه.
    وبلاگ دانلود نت http://notestun.blogfa.com/
    وبلاگ آموزش موسیقی http://learnmusic.blogfa.com

9. 3 کاربر برای این پست از hbhb تشکر کرده اند:

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    14

به نظر من آهنگساز فقط ملودی نمیسازه که.. خیلی کم لطفیه در حق آهنگ ساز.. آهنگ ساز باید کار هارمونی و فضا سازی رو هم انجام بده.. و البته بازم به نظر من آهنگساز باید پارت بقیه ی سازها رو هم خلق کنه.. کار تنظیم کننده همونطور که از اسمش معلومه کار درست نویسی نتها برای هر ساز و البته میکس و مسترینگ که دوستان فرمودند رو انجام بده.. به نظر من کار مهم و دشوار رو آهنگساز باید انجام بده (صرف نظر از رسم جاری این دور و زمونه) .. چون ایده پردازی یک کار فاخر و قدرت فضا سازی مو به تن سیخ کن کار خیلی دشواریه.. و تنظیم کننده در واقع به آهنگساز کمک میکنه که به هدفش برسه.. این فقط نظر این حقیر و ارزش مادی و معنوی نداره :دی
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

11. 3 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

hbhb آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    978
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    31
    107 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر من آهنگساز فقط ملودی نمیسازه که.. خیلی کم لطفیه در حق آهنگ ساز.. آهنگ ساز باید کار هارمونی و فضا سازی رو هم انجام بده.. و البته بازم به نظر من آهنگساز باید پارت بقیه ی سازها رو هم خلق کنه.. کار تنظیم کننده همونطور که از اسمش معلومه کار درست نویسی نتها برای هر ساز و البته میکس و مسترینگ که دوستان فرمودند رو انجام بده.. به نظر من کار مهم و دشوار رو آهنگساز باید انجام بده (صرف نظر از رسم جاری این دور و زمونه) .. چون ایده پردازی یک کار فاخر و قدرت فضا سازی مو به تن سیخ کن کار خیلی دشواریه.. و تنظیم کننده در واقع به آهنگساز کمک میکنه که به هدفش برسه.. این فقط نظر این حقیر و ارزش مادی و معنوی نداره :دی
    اون چیزی که شما گفتین آهنگساز در معنای ایده آلشه. اگه کسی بتونه به قول شما هارمونی،فضاسازی و پارت بقیه سازارو ایجاد کنه مطمئنا می تونه برای هر ساز درست نویسی کنه و اون شخص میشه آهنگساز و تنظیم کننده که بخوان کلی بگن میگن آهنگساز. مثلا اگه تو خواستگاری بپرسن دوماد چیکارست میگن آهنگسازه نه آهنگساز و تنظیم کننده! یا مثلا می گن بتهوون آهنگساز بزرگی بود. بحث جدا کردن آهنگساز و تنظیم کننده معمولا مختص موسیقی پاپه
    وبلاگ دانلود نت http://notestun.blogfa.com/
    وبلاگ آموزش موسیقی http://learnmusic.blogfa.com

13. 2 کاربر برای این پست از hbhb تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    45885
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    17 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hbhb [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اون چیزی که شما گفتین آهنگساز در معنای ایده آلشه. اگه کسی بتونه به قول شما هارمونی،فضاسازی و پارت بقیه سازارو ایجاد کنه مطمئنا می تونه برای هر ساز درست نویسی کنه و اون شخص میشه آهنگساز و تنظیم کننده که بخوان کلی بگن میگن آهنگساز. مثلا اگه تو خواستگاری بپرسن دوماد چیکارست میگن آهنگسازه نه آهنگساز و تنظیم کننده! یا مثلا می گن بتهوون آهنگساز بزرگی بود. بحث جدا کردن آهنگساز و تنظیم کننده معمولا مختص موسیقی پاپه
    منم موافقم! اصلا ديدن تا حالا توي دانشگاه و آموزش آكادميك براي رشته موسيقي شاخه يا چيزي به اسم تنظيم كنندگي ايجاد كرده باشن, همه اينا در حد حرفه اي در آهنگسازي خلاصه ميشه

15. 2 کاربر برای این پست از rezanegahban تشکر کرده اند:

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    14

خوب دوست من این همه زحمت کشیدی برای من ریپلی کردی.. من تو پرانتز که گفتم صرف نظر از رسم جاری.. و علاوه بر اون چندبار تاکید کردم روی عبارت „به نظر من” .. و آخرش هم گفتم این نظر منه و قرار نیست نظر همه مثل هم باشه..
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

17. 3 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

rootail آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25868
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    469
    271 بار تشکر شده در 116 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام
    چرا همه ی دوستان فقط به سوال انتهایی جواب دادن؟؟؟؟؟؟؟؟
    کسی نمی خواد مراحل اهنگسازی رو به صورت مجموع توضیح بده؟؟؟(از اساتید حاضر در جمع تقاضا داریم برای رفع مشکل کمک کنند)

19. 3 کاربر برای این پست از rootail تشکر کرده اند:

saber1740 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    1010
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    61
    404 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    0

چرا این تاپیک به بحث اصلی خودش نپرداخته

لطفا در باره ی مراحل اهنگسازی توضیح بدید

(البته برای خودم دونستن درباره مراحل پایانی کار بیشتر اهمیت داره مثل نحوه میکس مسترینگ یا نحوه ضبط و نواختن نوازنده ها در استدیو)

21. کاربران زیر از saber1740 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saber1740 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چرا این تاپیک به بحث اصلی خودش نپرداخته

لطفا در باره ی مراحل اهنگسازی توضیح بدید

(البته برای خودم دونستن درباره مراحل پایانی کار بیشتر اهمیت داره مثل نحوه میکس مسترینگ یا نحوه ضبط و نواختن نوازنده ها در استدیو)

مقوله ی میکس و مسترینگ و نحوه رکورد سازها، به علوم مهندسی صدا و صدابرداری مربوط میشه...

اینجا بخش آهنگسازی هست... باید نکات تئوری و مباحث هارمونی و ... مطرح بشه!!!
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

saber1740 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    1010
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    61
    404 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    0

خوب به هر حال امروزه اینها هم جزوی از کارهایی که یک اهنگساز(تنظیم کننده) باید دربارش بدونه هارمونی وسلفژ ارکستراسیون و... مباحثی هستند که براحتی میشه ازشون اطلاعات جمع کردوکتاب های زیادی هم به خودشون اختصاص داده اند.

اما میکس مسترینگ ونحوه نوازندگی تو استدیو مسئله ی تجربی هستش پس اگه دوستان اطلاعاتی دارند دریغ نکنند. باتشکر

24. کاربران زیر از saber1740 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mahras آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14875
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    55
    91 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بیشتر از 1 سال از ایجاد این تاپیک میگذره ولی متاسفانه هیچ کس راجع به مراحل آهنگسازی و میکس و مسترینگ چیزی نگفته!
    از بروبچه های حرفه ای نت آهنگ بعیده که این چیزارو ندونن یا نتونن توضیح بدن!
    من هم دوباره از اساتید محترم و از مسئولین سایت خواهش می کنم اگه در این زمینه ها اطلاعاتی دارند به ما هم بگن.
    با تشکر

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80977
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    6 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

عزیزم سوال شما در رابطه با مراحل آهنگسازی بسیار کلی هست. آهنگسازی یک علم هست. مثلا مهندسی عمران یک علم هست. یا پزشکی یک علمه. حالا اگه از یه دکتر یا مهندس پرسیده بشه کار شما دارای چه مراحلی هست به نظرت یعنی چی! ؟ در این رشته هم مثل سایر رشته ها یک سری علوم دست به دست هم میدن تا شما کاری رو بسازی با این تفاوت که شما در طرح کلی کار آزادانه می تونی مثل یک نقاش کار کنی اما اصول زیباشناسی رنگ ها رو با توجه به تجربیات بزرگان تاریخ باید یادبگیری(دروسی مثل هارمونی و کنترپوان و ارکستراسیون و...) این ها همه مکمل همدیگه هستند. اینکه دوستان جواب شما رو ندادن بیشتر واسه این بوده که احتمالا سوال شما بسیار کلی بود... و من هم جواب کلی رو به شما رسوندم. موفق باشی.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71596
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    83
    145 بار تشکر شده در 61 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز گشتم نبود نگرد نیست. خیلی هم گشتم ولی بازم نیست..
    اینجا ایرانه. کنسرواتوار که نداره . دانشگاه که هر روز یه چیزی رو کم میکنه به جای اینکه اضافه کنه تازه با چه کیفیتی؟. (دانشگاه هنر موسیقی رو عرض میکنم.)
    خودمونم که اینقدر کم بلدیم که همین یه ذره رو میخوایم برا خودمون نگه داریم . لبب کلام همین بود. بله برای آهنگسازی باید بری هارمونی و کنترپوآن و ساز شناسی وفرم فوگ و... حتی روانشناسی و جامعه شناسی فلسفه و زیبایی شناسی و... بخونی
    ولی همه اینها رو به صورت منقطع و خودت باید پیدا کنی . و هیچ کسی هم نیست که وقتی مثلا داری هارمونی میخونی بهت بگه این قطعه ای که کار کردی به لحاظ هارمونی درسته یا نه؟چرا؟ چون در واقع نمیخوان یاد بگیری . میخوان یه کتابی رو رو خونی کنی بعدشم یه پولی بسلفی بعدشم بای بای. با یه دوست تنظیم کننده پاپ صحبت میکردیم بهش گفتم من کلی نرم افزار برای سلفژ رو رایگان در اختیار هم کلاسیام قرار دادم. عجیبه که این نرم افزار ها رو کسی نمیشناسه! بهم میگفت تو (...) یعنی دیوونه ای یه جورایی! میخوای بعدا برات شاخ بشن!!

من پیش استادش هم رفتم . همین آقا که تازه از نوع خیلی خوب استادان هم هستن فرمودن که من فقط درس میدم . من نمیتونم بهت آهنگسازی درس بدم. خودمو کشتم تا راضی شد یه ورک شاپ هم آخر هر ترم بذاره. آخه خدا خیرتون بده مطالعه بدون کار عملی اونم تو رشته موسیقی اصلا چه معنی میده؟!!! مگه من اومدم مثلا فلسفه بخونم ؟تازه اونم کار عملی میخواد. میری انستیتو های موسیقی اونور (نمیگم دانشگاه . نمیگم کنسرواتوار میگم موسسه موسیقی همین) مجبورت میکنن بری بین جمعیت ساز بزنی اصلا نمره داره. حالا من تو تنهایی با مترونوم 140 چنگ میزنم وقتی میرسم به جمعیت انگشتام عینهو سنگ میشه ، به استاد میگم میگه: درست میشه!!!

این دوستمون که سوال کرد خیلی معصومانه پرسید سوالشو . چرا واقعیتها رو نمیگیم بهش؟. نه رفیق گشنم نبود نگرد نیست. اینجا غیر از همه بدبختیای موسیقی و اصلا هنر باید یه پوست کلفت هم داشته باشی. . و البته حسابی اهل ریسک باشی. چرا ؟ چون اگه بخوای به موسیقی بچسبی باید زندگیت رو روش بزاری . یعنی دیگه وقتی برا پول در آوردن . تشکیل خونواده و ... اینها بای بای. !

که البته چی بگم. میخواستم برم خارج درس بخونم که اونم با این وضعیت. اصلا امکانپذیر نیست. گندش بزنن! نمیشد من از موسیقی خوشم نیاد!!!

- - - Updated - - -

بزار اونی که خودم فهمیدم رو باهات در میون بزارم.

اولا که هر چی دوستان راجع به هارمونی و ... گفتن کاملا درسته..

ولی از همه چی مهمتر شنیدنه. بعدشم دست به کار شو! یه کامپیوتر و یه کیبورد . آستیناتو بزن بالا. شروع کن به اشتباه کردن و آزمایش خطا . و البته پوست کرگدن. من پدرم در اومد تا فهمیدم مثلا صدای ویولون با گیتار کلاسیک خیلی باحال میشه. شروع کن اون ایدت رو پیاده کن. کیو بیس کار کن. سی دی ش تو پاساژ ایرانیان هست 12000 تومن. فقط بپر تو آب همین.
    ویرایش توسط Spiritual : Sunday 23 June 2013 در ساعت 03:04 PM

28. 4 کاربر برای این پست از Spiritual تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    89180
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

واقعا باید تاسف خورد از اینکه شاهد حرف های آقای spiritual که البته عین واقعیته باشیم. تو مملکتی زندگی میکنیم که دوستان این علم رو یا هر علم دیگه ای رو دارن از هم دریغ میکنن فقط به خاطر اینکه فردای روزگار برا هم شاخ نشن!!! دوست خوبم آقای رضا نگهبان همون مراحلی رو که داری رو تا ته برو ببین آهنگت چی از اب در میاد به قول spiritual آزمون و خطا میکنی تجربه کسب میکنی بالاخره تش در میاد عزیز من. شخصا فکر نمیکنم اسم بردن از چند مرحله آهنگسازی اینقدر سخت باشه اما دوستان بیشتر ترجیح دادن راجع به تفاوت های آهنگساز و تنظیم کننده و درسهایی که برای آهنگساز شدن باید بخونید و دوره هایی که باید بگذرونید صحبت کنند. به هر حال بهشون خسته نباشید عرض میکنم. ضمنا تو پست های دیگه بگردید ممکنه مطالب مفید دیگه ای پیدا کنید. یا حق.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)