لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 21 از 21

موضوع: لطفا در مورد تنبك زدنم نظر بديد

ali_aly آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34706
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    327
    101 بار تشکر شده در 52 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کارتون خوبه ... شیوه استاد اسماعیلی رو فکر کنم دنبال میکنید ... آینده بسیار درخشانی دارید ..
    ممنونم دوست خوبم...
    نظرات شماهاست که به من انرژی میده...
    لطف دارید...

ali_aly آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34706
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    327
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed-sgh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست گلم،کارت خیلی قشنگ و عالی بود. بنظر من اگه میخوای همراهی تنبکت توی یه کار واقعا جا بیوفته و زیبا در بیاد سعی کن ملودی رو خوب درک کنی! این مهارتم فقط با تمرین،تمرکز و گوش کردن به کارهای اساتید بدست میاد ولی بازم کارت جالب بود. مرسی. بازم از کارات واسمون بذار
    مرسی دوست خوبم...
    دقیقا حرف شما رو قبول دارم. اصل دونوازی همینه که شما میگید...
    بازم ممنون

ali_aly آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34706
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    327
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام . من هم گوش دادم ، اما در مورد تنبک نوازی نمی تونم نظری بدم چون هیچ سررشته ای ازش ندارم. ولی در مورد سه تار ، این حساسیت کوک سازهای ایرانی هم مشکل بزرگیه که اگر ساز خوب نباشه و نوازنده هم حواسش جمع ، می تونه مشکل آفرین بشه! مثل همین اجرا که سه تار کوک نیست! موقع شروع به اصطلاح چهار مضراب هم دو تا پایه ی اولی که سه تار میزنه 2/4 هست بیشتر تا 6/8(یا 6/16) بعد کم کم میاد تو باغ! و باز جمله ی اولیه ای که زده میشه آدم فکر میکنه قراره یک ضربی و یا به اصطلاح چهارمضرابی توی چهارگاه زده بشه! که در ادامه وقتی به اصفهان ختم میشه کمی گوش تعجب میکنه! البته مسلما اون شنونده ها تعجب نکردن چون از قبل می دونستن فضای کار در چه مایه ای هست ولی خوب در این قسمتی که شما گذاشتی این حس در شنونده ایجاد میشه! و ظاهرا در قسمتی که تمپو بالا میره هم کمی کم میاره به قول بر و بچز!
    موفق و پیروز باشید.

ممنون از نظرتون...
    یکی از چیزایی که تو موسیقی خیلی مهمه کوک بودن ساز تو دستگاهیه که میخواد ریتم زده بشه.
    هر چه قدر هم که نوازنده ساز مضرابی حرفه ای باشه، ولی اگه ساز کوک نباشه ریتمی که میزنه نمیتونه حسش رو به شنونده منتقل کنه...

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_aly [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از نظرتون...
    یکی از چیزایی که تو موسیقی خیلی مهمه کوک بودن ساز تو دستگاهیه که میخواد ریتم زده بشه.
    هر چه قدر هم که نوازنده ساز مضرابی حرفه ای باشه، ولی اگه ساز کوک نباشه ریتمی که میزنه نمیتونه حسش رو به شنونده منتقل کنه...
    یه کم باید با نظر شما مخالفت کنم!
    ریتم به عقیده ی حقیر مقوله ای جداست از مایه و تنالیته و دستگاه و هر چیزی که اسمش رو بگذاریم _که در واقع مربوط به فواصل صوتی و صدا میشه _ باید گفت این دو بخش قابل تفکیک هستند به نوعی که لزوما در کار یک نوازنده می تونن دارای سطوحی متفاوت از نظر تکنیکی باشن یا به عبارت دیگه ، یک نوازنده در هر دو زمینه یعنی هم شناخت و درک و توانایی اجرای ریتم باید مسلط و قوی باشه و هم گوشش از نظر شناخت فواصل و درک درست اون باید قوی باشه! اما اینکه احسس ریتم مربوط به دستگاه و مایه باشه و در نشون دادن مایه اثری داشته باشه و یا بالعکس مایه و دستگاهی که زده میشه اثری در احساس ریتم داشته باشه! به نظر من چنین چیزی نیست. یعنی می تونه ساز شما کوک نباشه اما ریتم شما درست باشه و یک نوازنده ی ویلن می تونه خارج بزنه اما با ریتم درست! و بالعکس! یکی می تونه سازش کوک باشه و فواصلش هم درست باشه اما در اجرای ریتم مشکل داشته باشه و نتونه حق مطلب رو ادا کنه!
    اینه که کار این دوست سه تار نوازمون و مشکلاتشون که در ریتم بهش اشاره کردم (سوای کوک نبودن ساز و حالا اصل مطالبی که زدن و من نمی خوام خیلی وارد جزییات بشم و اونها رو نقد کنم) مربوط به ضعف تکنیکی ایشون در اجرای ریتم هست مورد هاش رو هم همونطور که اشاره کرده بودم :ابتدای چهار مضراب پایه رو با ریتم غلط شروع می کنن و هم در ادامه در قسمتی که تند میشه کمی جا می مونن!
    البته فقط جهت روشن شدن بیشتر قضیه دوباره تاکید کردم.
    موفق و پیروز باشید.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

ali_aly آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34706
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    327
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه کم باید با نظر شما مخالفت کنم!
    ریتم به عقیده ی حقیر مقوله ای جداست از مایه و تنالیته و دستگاه و هر چیزی که اسمش رو بگذاریم _که در واقع مربوط به فواصل صوتی و صدا میشه _ باید گفت این دو بخش قابل تفکیک هستند به نوعی که لزوما در کار یک نوازنده می تونن دارای سطوحی متفاوت از نظر تکنیکی باشن یا به عبارت دیگه ، یک نوازنده در هر دو زمینه یعنی هم شناخت و درک و توانایی اجرای ریتم باید مسلط و قوی باشه و هم گوشش از نظر شناخت فواصل و درک درست اون باید قوی باشه! اما اینکه احسس ریتم مربوط به دستگاه و مایه باشه و در نشون دادن مایه اثری داشته باشه و یا بالعکس مایه و دستگاهی که زده میشه اثری در احساس ریتم داشته باشه! به نظر من چنین چیزی نیست. یعنی می تونه ساز شما کوک نباشه اما ریتم شما درست باشه و یک نوازنده ی ویلن می تونه خارج بزنه اما با ریتم درست! و بالعکس! یکی می تونه سازش کوک باشه و فواصلش هم درست باشه اما در اجرای ریتم مشکل داشته باشه و نتونه حق مطلب رو ادا کنه!
    اینه که کار این دوست سه تار نوازمون و مشکلاتشون که در ریتم بهش اشاره کردم (سوای کوک نبودن ساز و حالا اصل مطالبی که زدن و من نمی خوام خیلی وارد جزییات بشم و اونها رو نقد کنم) مربوط به ضعف تکنیکی ایشون در اجرای ریتم هست مورد هاش رو هم همونطور که اشاره کرده بودم :ابتدای چهار مضراب پایه رو با ریتم غلط شروع می کنن و هم در ادامه در قسمتی که تند میشه کمی جا می مونن!
    البته فقط جهت روشن شدن بیشتر قضیه دوباره تاکید کردم.
    موفق و پیروز باشید.
    منم تقریبا با شما هم عقیده ام.
    ممنون از توجهتون
    دوستان دیگه نظری ندارند؟؟؟!!! ؟؟؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)