لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 65 به 77 از 77

موضوع: {}{} سوال در مورد مشكلات فني ويولن {}{}

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به همگی
    من بعد از سرچ هایی که برای پیدا کردن تاپیک مربوط به سوالم انجام دادم دیدم که اینجا سوالم رو مطرح کنم.
    من سازم رو ۱ سال و نیم پیش خریدم. تا به امروز هم ازش راضیم. ۷- ۸ ماه پیش کلیفنم رو که عوض کردم از سازم صدای غاز در اومد. وقتی با یه آرشه دیگه میزدم صداش مشکلی نداشت. تا یه هفته با یه آرشه ی دیگه زدم. بعدش خود به خود درست شد. یعنی با همون آرشه اولی و کلیفن جدید دیگه مشکلی نداشت. (واقعا نمی دونم چرا و خیلی دوست دارم که بدونم که یهو چه اتفاقی افتاد.) حالا الان من آرشه ام رو عوض کردم و از همون کلیفن (که تو این ۸ ماه هم استفاده میکردم) بهش زدم. دوباره اون وضع پیش اومده و روی سیم های ر و سل وز وز میکنه. (می و لا خوبه). الان نتیجه گیری درست اینه که بگیم مشکل از کلیفنه. اما وقتی با یه آرشه ی بسیار داغون که از همون کلیفن بهش خورده آرشه میکشم این مشکل نیست واقعا نمیدونم دردش چیه. آیا ارشه های نو این طوری میشن؟ اصلا چرا اینجوری میشه؟
    کلیفنم هم پیراسترو پیرانیتوه
    سلام نیلیا خانم.
    راستش در مورد اینکه دقیقا چه اتفاقی افتاده که آرشه ی شما چنین شرح حالی پیدا کرده دقیقا اطلاعی ندارم اما چیزی که میدونم رو خدمتتون می گم. (مطالبی که عرض می کنم اکثرا تجربه ی شخصی هست و مبنای علمی براشون پیدا نکردم تا حالا) ... ایراد از کلیفونتون نیست به نظر من (کلیفون خوبی دارین)

کلیفون همون اول که نو هست یه مقدار به سختی به آرشه می چسبه (یعنی در اثر کشیده شدن بخوبی جدا نمیشه و اصطلاحا خوب روی موهای آرشه نمی شینه) اما بعد از مدتی که لایه ی نازکی از روش برداشته شد درست میشه.
    یه نکته ی دیگه: وقتی یه کلیفون جدید به آرشه مون می زنیم بخاطر اینکه جنسش با کلیفون قبلی (که آرشه به اون آغشته اس) تفاوت داره معمولا همخونی ندارن. بنابراین کلیفون جدید یه لایه روی موها تشکیل میده اما این لایه بخوبی به موها نمی چسبه چون یه لایه کلیفون قدیمی که اتفاقا بخوبی به موها چسبیده مانع میشه (البته ممکنه دوتا کلیفون با هم سازگار باشن اما معمولا این اتفاق نمی افته)
    برای همینه که بعضیا میگن از کلیفون دیگران استفاده نکنید صدای ساز بد میشه (آرشه یکنواخت صدا ایجاد نمی کنه) ...
    پس بهتره وقتی آدم میخواد از کلیفون جدیدی استفاده کنه آرشه رو یه بار با الکل (الکل تقلیبی شده) بشوره بعد اونو به کلیفون جدید آغشته کنه.
    نکته ی بعدی: وقتی آرشه نو هست و موهای آرشه کاملا تمیز هستن ، معمولا خوب کلیفون بهشون نمی چسبه. برای همین نیاز هست بار اول و دوم باید بیش از حد معمول به آرشه کلیفون زده بشه (به قول یکی از کاربرای اینجا که می گفت بهتره بار اول آرشه چند مرتبه از پشت و رو و بغل کلیفون زده بشه تا کلیفون بخوبی به لابلای موها نفوذ کنه)
    بعدش باید کمی آرشه رو بذاریم تا کلیفون با دمای محیط به تدریج به موهای آرشه بچسبه (گرما باعث میشه کلیفون چسبناک بشه) ... اگه به محض اینکه کلیفون می زنیم آرشه کشی کنیم، بیشترِ کلیفون از روی آرشه بلند میشه.
    (من معمولا پیشنهاد می کنم وقتی آرشه خیلی به کلیفون آغشته میشه، قبل از آرشه کشی با یه دستمال پارچه ای به آرامی یه لایه از کلیفون روی موها برداشته بشه چون معمولا اون لایه از کلیفون با اولین آرشه کشی توی هوا پخش میشه)

2. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

آقای احمدی مرسی از توضیحاتتون. من این کارا رو کرده بودم. حتی وقتی به آرشه نوِهِ کلیفون زدم یه شب گذاشتم موند. طی صحبتی که با استادم در مورد وضیعت نابسامان آرشه ام داشتم ایشون گفتن که آرشه ات هنوز جا نیافتاده. که من کامل نفهمیدم یعنی چی. دلیل علمیش رو هم نفهمیدیم. گفت که یه هفته باش بزن اگه درست نشد یه فکری میکنیم. حالا دیگه توکل کردم به خدا. خدا خودش آرشه امو شفا بده.

4. کاربران زیر از Nilya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقای احمدی مرسی از توضیحاتتون. من این کارا رو کرده بودم. حتی وقتی به آرشه نوِهِ کلیفون زدم یه شب گذاشتم موند. طی صحبتی که با استادم در مورد وضیعت نابسامان آرشه ام داشتم ایشون گفتن که آرشه ات هنوز جا نیافتاده. که من کامل نفهمیدم یعنی چی. دلیل علمیش رو هم نفهمیدیم. گفت که یه هفته باش بزن اگه درست نشد یه فکری میکنیم. حالا دیگه توکل کردم به خدا. خدا خودش آرشه امو شفا بده.
    خواهش می کنم.
    اصولا بحث صدا دهی ویلن خیلی مفصل هست. در مورد نقش آرشه باید به عناصری مثل موها، کلیفون و البته سیم ها توجه کرد.
    جا افتادن آرشه یعنی هماهنگ شدن این سه عنصر ... موها باید به کلیفون عادت کنن و مجموعه ی موها و کلیفون (آرشه ی آماده) باید با سیم تطبیق پیدا کنن تا ارتعاش مورد نیاز ایجاد بشه. گذشت زمان باعث میشه که آرشه و کلیفون بتونن به هم عادت کنن و بعد از مدتی کشیدن شدن روی سیم، مجموعه هماهنگ میشه.
    البته نظر دادن از راه دور یه مقدار سخته ... چون من نه آرشه ی شما رو دیدم و نه آرشه کشیتون رو.
    به هر حال اگه مشکلتون حل نشد پیشنهاد می کنم به یه تعمیر کار ویلن خبره مراجعه کنید... که البته بنده آقای قیدی رو پیشنهاد می کنم (تا اونجایی که میدونم علاوه بر ساخت و رگلاژ ویلن، در زمینه ی آرشه هم تجربه ی خیلی خوبی دارن)

6. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    44 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    10

سلام ب دوستان عزیز ی سوال داشتم اینکه سیم های ویولن باید روی چه فرنکانسی تنظیم بشن؟وقتی که کوک میشن

- - - Updated - - -

سلام ب دوستان عزیز ی سوال داشتم اینکه سیم های ویولن باید روی چه فرنکانسی تنظیم بشن؟وقتی که کوک میشن

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

- - - Updated - - -

440 هرتز سیم لا
    من با تیونر کوک می کنم خود تیونر مشخص کرده
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    440 هرتز سیم لا
    من با تیونر کوک می کنم خود تیونر مشخص کرده
    خب اینو میدونم سیمای دیگ چنده؟

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا امین تو گوگل که سرچ کنید Frequencies of musical notes جدول نت ها و فرکانس هاشون رو میاره براتون. سیم لا که میشه لای میانی یعنی لای اکتاو چهارم ۴۴۰ هرتزه. همه هم اینو حفظ هستن چون بقیه همه اعداد اعشاری هستند. اگه مشکلتون اینه که تو اون جدولا نمیدونید هر سیم کدوم اکتاوه باید بگم که:
    می= E5
    لا= C4
    ر= D4
    سل= G3
    حالا تو جدول نگا کن ببین چندن اینا. ببخشید میپرسم ، واسه چی میخواید بدونید؟ دلیل خاصی داره یا همینجوری واسه اطلاع؟

11. کاربران زیر از Nilya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

من اینو از ویولن خودم برات اندازه گرفتم
    می ۶۵۸
    ر۲۹۳
    سل ۱۹۶
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

13. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

آقا امین تو گوگل که سرچ کنید Frequencies of musical notes جدول نت ها و فرکانس هاشون رو میاره براتون. سیم لا که میشه لای میانی یعنی لای اکتاو چهارم ۴۴۰ هرتزه. همه هم اینو حفظ هستن چون بقیه همه اعداد اعشاری هستند. اگه مشکلتون اینه که تو اون جدولا نمیدونید هر سیم کدوم اکتاوه باید بگم که:
    می= E5
    لا= C4
    ر= D4
    سل= G3
    حالا تو جدول نگا کن ببین چندن اینا. ببخشید میپرسم ، واسه چی میخواید بدونید؟ دلیل خاصی داره یا همینجوری واسه اطلاع؟
    ممنون برای پاسخ... حقیقتش اینه از صدای ویولن راضی نیستم نه اینکه صدای ویولنم بد باشه ها استادم باهاش میزنه فوق العادس ولی خودم میزنم صداش عوض میشه:(... خیلی این موضوع عصبیم کرده... آرشه رو کامل وسط میکشم بدون اسلاید تکنیک کول بوینگ رو رعایت میکنم نحوه گرفتن آرشه دقیقا مثل ساموئل یروانیان یعنی سبک روسی آرشه رو کلیفون پیراسترو اصل میزنم و میزارم چندساعت که عادت کنه انگشت گذاری هم با تیونر چک میکنم هیچ ایرادی ندارم الان توی پوزیسیون دوم هستم و راحت میزنم ولی بازم صدایی که میخوامو نمیده جدیدا مثل ایزاک پرلمن آرشه میکشم البته نه مقایسه کنم ها منظورم اینه که بازومو حرکت میدم و از تمام طول آرشه استفاده میکنم برای صدای بهتر خیلی بهتر شد ولی راضی نیستم:(... اگه میخواین یه نمونه کار جدید میزارم که متوجه شین چی میگم واقعا دارم زده میشم با این همه تمرین هیچ پیشرفتی نیس:(نمیدونم ایراد کار کجاس حالا اومدم ببینم شاید فرکانسا اشتباه باشه که اونم ایراد نداره توی آرشه کشی حتی وقتی پایین میام و بالا میرم انگشت کوچیکه و انگشت اشاره رو تکون میدم مثل ایزاک تماما کپی برداری کردم ولی بازم تاثیر چندانی نداشته خیلی به کمک احتیاج دارم

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون برای پاسخ... حقیقتش اینه از صدای ویولن راضی نیستم نه اینکه صدای ویولنم بد باشه ها استادم باهاش میزنه فوق العادس ولی خودم میزنم صداش عوض میشه:(... خیلی این موضوع عصبیم کرده... آرشه رو کامل وسط میکشم بدون اسلاید تکنیک کول بوینگ رو رعایت میکنم نحوه گرفتن آرشه دقیقا مثل ساموئل یروانیان یعنی سبک روسی آرشه رو کلیفون پیراسترو اصل میزنم و میزارم چندساعت که عادت کنه انگشت گذاری هم با تیونر چک میکنم هیچ ایرادی ندارم الان توی پوزیسیون دوم هستم و راحت میزنم ولی بازم صدایی که میخوامو نمیده جدیدا مثل ایزاک پرلمن آرشه میکشم البته نه مقایسه کنم ها منظورم اینه که بازومو حرکت میدم و از تمام طول آرشه استفاده میکنم برای صدای بهتر خیلی بهتر شد ولی راضی نیستم:(... اگه میخواین یه نمونه کار جدید میزارم که متوجه شین چی میگم واقعا دارم زده میشم با این همه تمرین هیچ پیشرفتی نیس:(نمیدونم ایراد کار کجاس حالا اومدم ببینم شاید فرکانسا اشتباه باشه که اونم ایراد نداره توی آرشه کشی حتی وقتی پایین میام و بالا میرم انگشت کوچیکه و انگشت اشاره رو تکون میدم مثل ایزاک تماما کپی برداری کردم ولی بازم تاثیر چندانی نداشته خیلی به کمک احتیاج دارم
    البته این مسئله عنوان کردنش تو این تاپیک درست نیست اگه منتقل میشد به سوالات مربوط به آرشه کشی خیلی بهتر بود.
    خیلی خوبه که شما همش به فکر پیشرفتی و مطمئنم پیشرفتت خیلی هم عالیه اما یه واقعیتی هست و اونم اینه که نباید از خودت توقع بیجا داشته باشی. کسی که دو ساله ساز میزنه با کسی که ۲۰ ساله ساز میزنه فرقش تو چیه پس؟ اونم یه سازی مثل ویولن که تا ۶ ماه فقط صدای انواع و اقسام حیوانات ازش در میاد. من استادم ۱۶ - ۱۷ ساله که ساز میزنه و خیلی هم خوب میزنه ولی ساز زدنش با استاد ِ خودش زمین تا آسمون تفاوت داره. یعنی که هنوز کلی راه داره تا به استاد خودش برسه. نمیشه راه صد ساله رو یه شبه طی کنی و این مسئله فقط مختص به موسیقی نیست.
    این که شما استیل نوازنده های بزرگ رو نگاه کنی خوبه ولی کپی برداری ازش درست نیست. چون اون نوازنده بعد از کلی ممارست و تمرین به یه استیلی رسیده که واسه خودش مناسبه. حتی یه سری از نوازنده های بزرگ از چارچوب استاندارد ها هم خارج میشن.
    یه اجرا از گلن گولد ببین. یکی از بد استیل ترین هاست ولی نابغه ی پیانو. استیلشم مختص خودشه. انقدر استیلش بده که آدم گریه اش میگیره. اما نوازندگیش... اتفاقا امروز داشتم یه ویدئو ازش میدیدم و همش به همین موضوع فکر میکردم که این آدم با این کمر قوز کرده، با این ساعد کج و ... چه جوری این طوری کلاویه ها رو با سرعت درمی نورده و آخ نمیگه. بگذریم.
    اگه پرلمن میخواست اون مدلی که هایفتز ساز میزنه ساز بزنه شاید هیچ وقت نمیتونست خودش و پیدا کنه و بشه پرلمن. سعی کن مدل خودت و پیدا کنی، در کنار اون اصولی که میدونی.
    این رو هم در نظر بگیر که همه چی اونقدر که تو حرف سادست ساده نیست و پیچیدگی خودش رو داره. الان من مثلا من بلدم اسپیکاتو بزنم، استادمم بلده. اما این کجا و آن کجا... یا همین انگشت گذاری. اینکه انگشتت فقط سر جاش باشه و فالش نشه ابتدایی ترین مسئله هست. بعضی وقتا پیشرفت انقدر مورچه ای رخ میده که به چشمت نمیاد و اعصابت رو میریزه به هم. اکثر آدم ها هم تو این شرایط قرار میگیرن. و کلا هیشکی از خودش راضی نیست. اما مهم اینه که اون پیشرفته هست. اون حرکت رو به جلو هست. سرعتش یه جاهایی کم و زیاد میشه، اما هست. پس دلسرد نشو و عجول نباش. موفق باشی.

پینوشت: اگه شما اکل پرلمن رو کپی کردید باید بگم که بیشتر به بلژیکی شبیه هست. ولی خب جاهایی که نیاز نداره انگشت چهارمش رو هی برمیداره از رو آرشه. همینجوری واسه اطلاع گفتم وگرنه به نظر من خودمون رو در ابتدا درگیر این اسامی نکنیم بهتره.
    ویرایش توسط Nilya : Saturday 30 May 2015 در ساعت 12:09 AM

16. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

پاسخ کامل رو که نیلیا خانم دادن فقط من چندتا نکته در مورد قسمت هایی که بولد کردم عرض کنم
    سامول یروینیان به سبک روسی آرشه نمی کشه بلکه یه جورایی تلفیقی عمل می کنه (هایفیتز کاملا به سبک روسی آرشه کشی می کرد)
    همونطوری که گفتن شما اصلا از نوازنده های بزرگ تقلید نکنید. اونم از نوازنده ای مثل پرلمن که هم از نظر انگشت گذاری هم آرشه کشی سبک خودشو داره. شما باید استانداردها رو یاد بگیرید و طبق اونا آرشه کشی کنید.

18. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

البته این مسئله عنوان کردنش تو این تاپیک درست نیست اگه منتقل میشد به سوالات مربوط به آرشه کشی خیلی بهتر بود.
    خیلی خوبه که شما همش به فکر پیشرفتی و مطمئنم پیشرفتت خیلی هم عالیه اما یه واقعیتی هست و اونم اینه که نباید از خودت توقع بیجا داشته باشی. کسی که دو ساله ساز میزنه با کسی که ۲۰ ساله ساز میزنه فرقش تو چیه پس؟ اونم یه سازی مثل ویولن که تا ۶ ماه فقط صدای انواع و اقسام حیوانات ازش در میاد. من استادم ۱۶ - ۱۷ ساله که ساز میزنه و خیلی هم خوب میزنه ولی ساز زدنش با استاد ِ خودش زمین تا آسمون تفاوت داره. یعنی که هنوز کلی راه داره تا به استاد خودش برسه. نمیشه راه صد ساله رو یه شبه طی کنی و این مسئله فقط مختص به موسیقی نیست.
    این که شما استیل نوازنده های بزرگ رو نگاه کنی خوبه ولی کپی برداری ازش درست نیست. چون اون نوازنده بعد از کلی ممارست و تمرین به یه استیلی رسیده که واسه خودش مناسبه. حتی یه سری از نوازنده های بزرگ از چارچوب استاندارد ها هم خارج میشن.
    یه اجرا از گلن گولد ببین. یکی از بد استیل ترین هاست ولی نابغه ی پیانو. استیلشم مختص خودشه. انقدر استیلش بده که آدم گریه اش میگیره. اما نوازندگیش... اتفاقا امروز داشتم یه ویدئو ازش میدیدم و همش به همین موضوع فکر میکردم که این آدم با این کمر قوز کرده، با این ساعد کج و ... چه جوری این طوری کلاویه ها رو با سرعت درمی نورده و آخ نمیگه. بگذریم.
    اگه پرلمن میخواست اون مدلی که هایفتز ساز میزنه ساز بزنه شاید هیچ وقت نمیتونست خودش و پیدا کنه و بشه پرلمن. سعی کن مدل خودت و پیدا کنی، در کنار اون اصولی که میدونی.
    این رو هم در نظر بگیر که همه چی اونقدر که تو حرف سادست ساده نیست و پیچیدگی خودش رو داره. الان من مثلا من بلدم اسپیکاتو بزنم، استادمم بلده. اما این کجا و آن کجا... یا همین انگشت گذاری. اینکه انگشتت فقط سر جاش باشه و فالش نشه ابتدایی ترین مسئله هست. بعضی وقتا پیشرفت انقدر مورچه ای رخ میده که به چشمت نمیاد و اعصابت رو میریزه به هم. اکثر آدم ها هم تو این شرایط قرار میگیرن. و کلا هیشکی از خودش راضی نیست. اما مهم اینه که اون پیشرفته هست. اون حرکت رو به جلو هست. سرعتش یه جاهایی کم و زیاد میشه، اما هست. پس دلسرد نشو و عجول نباش. موفق باشی.

پینوشت: اگه شما اکل پرلمن رو کپی کردید باید بگم که بیشتر به بلژیکی شبیه هست. ولی خب جاهایی که نیاز نداره انگشت چهارمش رو هی برمیداره از رو آرشه. همینجوری واسه اطلاع گفتم وگرنه به نظر من خودمون رو در ابتدا درگیر این اسامی نکنیم بهتره.
    ممنون بابت پاسخ دوستان... استفاده کردم از توضیحتون البته منظورمو متوجه نشدین منظورم اینه که آرشه کشی اصولی که میگین رو انجام میدم هرچند با تغییر استاد که اجباری بود چون استادم به بلژیک رفت مجبور شدم نوع آرشه گرفتن رو تغییر بدم و روسی بگیرم صدا بهتر شد بعد از این کار استفاده از تمام آرشه و با فشار کم انگشت گذاری کردن و با کناره چپ و ... اما بعد از اینا دیدم که استادم نکته ی خاصی رو بهم نمیگه اومدم ویولن زدن بزرگان رو نگاه کردم و یه سری نکاتی که فهمیدم نه دقیقا کپی رو انجام دادم که اونم تاثیر خوبی داشت ولی خب بازم زیاد عوض نشد... الانم ی ماه میشه به خاطر امتحانات دانشگاه نمیتونم کلاس برم و ناراحتم بابت این قضیه... نیلیا خانم واقعا اون اوایل با ویولن مشقی و با اون مهارت هربار صدای یه حیوون درمیاد:)))... ممنون بابت کمکتون اگه نکات آرشه کشی پیشرفته نه نکات ابتدایی رو اساتید سایت بگن خیلی ممنون میشم

20. کاربران زیر از amin_20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

لطفا مطالب مربوط به آرشه کشی رو توی تاپیک مربوط به آرشه کشی بنویسید. متشکرم

22. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)