لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 33 به 41 از 41

موضوع: موزیک شاد یا موزیک ضعیف یا موزیک تفریحی؟؟

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام ...
    در این مورد یادم هست قبلا تاپیکی وجود داشت که خیلی هم داغ شد و فکر کنم نهایتا نتیجه ای هم گرفته نشد

موسیقی خوب و موسیقی بد ... یا تفاوت سلیقه ها ...

اونطور که من در پست های قبلی دیدم از نامهایی مثل سندی - اندی - ساسی مانکن و غیره برای مثال از موسیقی های اصطلاحا آبکی نام برده بودید ...
    من به عنوان کسی که تا حدودی دستی در تنظیم و میکس و مستر و ریمیکس دارم میخوام موضوعی رو عنوان کنم ...
    ببینید اولا بحث متن با موسیقی جداست... خودتون هم اشاره کرده بودید ...
    مثلا در مورد فردی مثل اندی --- این آدم یه آهنگی داره به نام (تک و تنها تو خیابون) .
    من در موضع یک آهنگساز (چه پر رو !!) بارها سعی کردم این آهنگ رو با تجهیزات کافی که در اختیارم هست رمیکس کنم ... توجه کنید : رمیکس !! نه حتی ساخت یک آهنگ مشابه !! ولی نشد که نشد ...
    مثل اشعار سعدیه لامصب ... سهل و ممتنع ... اول به نظر آبکی و ساده میاد ... آدم میگه : هه این که کاری نداره
    ولی وقتی عملا وارد کار میشی میبینی چقدر این کار پیچیده است و جزئیات داره

آهنگهای قمیشی دیگه بدتر ... میتونم به جرات بگم رمیکس کارهای سندی از همه مشکلتره ..
    چون مضمون داره برا خودش .. منظورم اینه که وقتی میاد بسازه یه ساختار خاص رو کاملا رعایت میکنه ...
    خودش هم اسمشو گزاشته تکنو بندری !!
    یعنی تو مجبوری از پارامترهای تکنو در ریتم بندری استفاده کنی ..
    بعد همین یارو میاد روی این موسیقی بشدت پیچیده ، یه متن بی محتوا میزاره ...!!
    این کار در نگاه اول غیر حرفه ای به نظر میرسه ... ولی باور کنید بشدت حرفه ای هست... ببینید این آدما مجبورن آهنگها و ترانه هایی ارائه کنن که طیف وسیعی از افراد رو در بر بگیره و این باعث میشه از عمق معانی متون ترانه ها کاسته بشه ... نمونش همین ساسی مانکن .. من نمیگم حرفه ایه ...

ولی یک بار دیگه آهنگ هاش رو گوش بگیرید .. این بار از جنبه کیفیت میکس - نوع آکورد ها - ملودی سازی پیش زمینه و غیره ...
    کاری به ترانش نداشته باشید ... همین آدم برا موسیقیش از بهترین تنظیم کننده ها استفاده میکنه ...
    کلا موسیقیش ضعیفه ولی وقتی بخوای همینو بسازی کمی مشکل به نظر میرسه ..

البته مقایسه امثال ساسی مانکن با غولهای متال خنده داره ...
    ولی این حرف رو من در مورد اندی و شهرام آزر (سندی) قبول ندارم

یه موضوع رو خوب دقت کنید ... ترانه های حدود ده دوازده سال پیش این آدما اصولا با رایانه کار نشدن ... با سینتی سایزر کار شده که علم و دانش خاص خودش رو داره ... نمونش آلبوم بیقرار اندی .. کار فرخ آهی .. اینها رو الان اگه با وی اس تی بخوای بسازی مشکل داری چه برسه به سینتی سایزر و کیبورد ... بله ممکنه ترانه آبکی باشه ولی موسیقی اونها آبکی نیست

2. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    40597
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,051
    2,488 بار تشکر شده در 808 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/44
    Given: 5/10
    میزان امتیاز
    0

نمونش همین ساسی مانکن .. من نمیگم حرفه ایه ...

ولی یک بار دیگه آهنگ هاش رو گوش بگیرید .. این بار از جنبه کیفیت میکس - نوع آکورد ها - ملودی سازی پیش زمینه و غیره ...
    کاری به ترانش نداشته باشید ... همین آدم برا موسیقیش از بهترین تنظیم کننده ها استفاده میکنه ...
    البته که ایشون سبکی رو به نام 9 و 8 اختراع کردند که مسلماً هیشکی به گرد پاش نمیرسه ! ببینین به نظر من اندی و ... دوره شون دیگه تموم شده ... همچین هم از نظر آهنگسازی حرفه ای نیستن در حال حاضر ! جالبه که حتی سیاوش قمیشی هم یه مقدار دچار تکرار شده ...

4. 2 کاربر برای این پست از hopital تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hopital [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته که ایشون سبکی رو به نام 9 و 8 اختراع کردند که مسلماً هیشکی به گرد پاش نمیرسه ! ببینین به نظر من اندی و ... دوره شون دیگه تموم شده ... همچین هم از نظر آهنگسازی حرفه ای نیستن در حال حاضر ! جالبه که حتی سیاوش قمیشی هم یه مقدار دچار تکرار شده ...
    احتمالا شما منظور اصلی بنده رو خوب متوجه نشدید ... شاید هم انقدر از ساسی مانکن متنفرید که هر بحثی از ایشون بیاد شما خوشتون نمیاد ... ولی اولا اینکه من رسما بگم به هیچ عنوان این فرد رو قبول ندارم .. و امیدوارم صداشو دیگه نشنوم ...
    ببینید مخاطب این افراد چه کسانی هستند ... من میگم سلیقه مخاطب سندی همین رو میخواد ... وگرنه من با تحلیلهایی که دارم کاملا به قدرت آقای آزر در موسیقی معتقدم ... یه سوال میپرسم : شما ترانه خانوم بزرگ سندی رو شنیدید ؟
    این ترانه رو من 15 سال پیش گوش کردم ... با سینتی سایزر و پیانو اکوستیک و با همراهی تار - نی - و گیتار باس ساخته شده ... ببینید تلفیقاتی که از حدود شش هفت سال پیش در موسیقی ایران شروع شد این فرد در 15 - 16 سال پیش انجام داده ... و تازه ارزش اون بیشتر هم هست چون با سینتی سایزر های Moog و یاماهای اون زمان کار کردن ... شما میدونید آهنگ دختر آبادانی بیقراره از شهرام آزر با 14 سینتی سایزر کار شده و هر کدوم جداگانه برنامه داده شدن ...
    این کار رو در حد حرفه ای افرادی مثل ژان میشل ژار و استاد ونجلیس انجام میدن ..
    این یه جورایی در حد کارهای یانی تلقی میشه ولی یانی مخاطبش مردم رشد یافته از نظر موسیقی در جوامع پیشرفته بوده و تلفیق خودش رو در سبک کلاسیکال انجام داده ولی شهرام آزر و مخصوصا اندی این نوآوری رو در برابر مخاطب ایرانی انجام دادن ...

میدونید تعداد افرادی که در ایران میتونن سینتی سایزر ها رو ترکیب کنن به تعداد انگشتان یک دست هم نمیرسه ... شهرام آزر بر اساس موسیقیش خبره این کار هست...

در ضمن بحث تکرار شد ... یه فردی مثل ژان میشل ژار رو در نظر بگیرید ... شاید نزدیک به 300 - 400 کنسرت داده تا حالا ...
    و در همه اونها از حدود 20 اهنگ خودش استفاده میکنه و همه اونها رو هی تکرار میکنه ... یعنی 40 ساله که حدود بیست آهنگ خاص بیشتر نداره ... و همه افراد اونو به عنوان یک موسیقیدان جهانی و فوق حرفه ای میشناسن ... به اعتقاد من این مربوط به اینه که اصولا این فرد دانش بالایی داره نه اینکه سالی ده دوازده آهنگ ساخته باشه که به تکرار نیفته

این رو من میخوام به این دو فرد ربط بدم و من نهایتا معتقدم اندی و سندی دارای دانش بالایی در حیطه موسیقی هستند ولی متاسفانه مخاطبانی با سطح سلیقه و دانش فوق العاده پایین دارن که اونها رو به درستی نشناختن !

6. کاربران زیر از Dj_MAN به خاطر این پست تشکر کرده اند:

emgjey آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42511
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    463
    191 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ...
    در این مورد یادم هست قبلا تاپیکی وجود داشت که خیلی هم داغ شد و فکر کنم نهایتا نتیجه ای هم گرفته نشد

موسیقی خوب و موسیقی بد ... یا تفاوت سلیقه ها ...

اونطور که من در پست های قبلی دیدم از نامهایی مثل سندی - اندی - ساسی مانکن و غیره برای مثال از موسیقی های اصطلاحا آبکی نام برده بودید ...
    من به عنوان کسی که تا حدودی دستی در تنظیم و میکس و مستر و ریمیکس دارم میخوام موضوعی رو عنوان کنم ...
    ببینید اولا بحث متن با موسیقی جداست... خودتون هم اشاره کرده بودید ...
    مثلا در مورد فردی مثل اندی --- این آدم یه آهنگی داره به نام (تک و تنها تو خیابون) .
    من در موضع یک آهنگساز (چه پر رو !!) بارها سعی کردم این آهنگ رو با تجهیزات کافی که در اختیارم هست رمیکس کنم ... توجه کنید : رمیکس !! نه حتی ساخت یک آهنگ مشابه !! ولی نشد که نشد ...
    مثل اشعار سعدیه لامصب ... سهل و ممتنع ... اول به نظر آبکی و ساده میاد ... آدم میگه : هه این که کاری نداره
    ولی وقتی عملا وارد کار میشی میبینی چقدر این کار پیچیده است و جزئیات داره

آهنگهای قمیشی دیگه بدتر ... میتونم به جرات بگم رمیکس کارهای سندی از همه مشکلتره ..
    چون مضمون داره برا خودش .. منظورم اینه که وقتی میاد بسازه یه ساختار خاص رو کاملا رعایت میکنه ...
    خودش هم اسمشو گزاشته تکنو بندری !!
    یعنی تو مجبوری از پارامترهای تکنو در ریتم بندری استفاده کنی ..
    بعد همین یارو میاد روی این موسیقی بشدت پیچیده ، یه متن بی محتوا میزاره ...!!
    این کار در نگاه اول غیر حرفه ای به نظر میرسه ... ولی باور کنید بشدت حرفه ای هست... ببینید این آدما مجبورن آهنگها و ترانه هایی ارائه کنن که طیف وسیعی از افراد رو در بر بگیره و این باعث میشه از عمق معانی متون ترانه ها کاسته بشه ... نمونش همین ساسی مانکن .. من نمیگم حرفه ایه ...

کلا موسیقیش ضعیفه ولی وقتی بخوای همینو بسازی کمی مشکل به نظر میرسه ..

البته مقایسه امثال ساسی مانکن با غولهای متال خنده داره ...
    ولی این حرف رو من در مورد اندی و شهرام آزر (سندی) قبول ندارم

یه موضوع رو خوب دقت کنید ... ترانه های حدود ده دوازده سال پیش این آدما اصولا با رایانه کار نشدن ... با سینتی سایزر کار شده که علم و دانش خاص خودش رو داره ... نمونش آلبوم بیقرار اندی .. کار فرخ آهی .. اینها رو الان اگه با وی اس تی بخوای بسازی مشکل داری چه برسه به سینتی سایزر و کیبورد ... بله ممکنه ترانه آبکی باشه ولی موسیقی اونها آبکی نیست
    البته من اصلاً بحثم پیچیدگی و قدرت! موسیقی این عزیزان نبود. بلکه بیشتر در مورد محتوا داشتم بحث میکردم
    در ضمن به نظرم پیچیدگی یک اثر ارتباطی به زیبایی و ارزش هنری اون نداره .
    همین که محتوا براشون بی اهمیته پس شما شک نکن موسیقیشون هم از جای جالبی سرچشمه نگرفته. بحث سر ذوق هنریه. سر منشا پیدایش یک اثره. شما وقتی فقط به پول و عوام پسندی و... فکر کنی ناخود آگاه موسیقیت هم بدرد نخور میشه.
    شما داری میگی سندی اومده تکنو بندری ابداع کرده! خوب واقعاً ارزش و زیبایی آثار ایشون در چه حدیه؟ چرا مخاطبش نوجوونای 15 سالست؟ چرا هیچ جای دنیا برای این کار ارزشی قائل نیست؟ هر چرندی که من از خودم در بیارم دلیلی بر زیباییش وجود نداره. میزان جذب مخاطب فهیمه.
    بهر حال بنده با هیچ یک از المان های موسیقی سندی و اندی و ساسی و ... ارتباط برقرار نمیکنم.
    The man in me will hide sometimes to keep from being seen
    But that's just because he doesn't want to turn into some machine
    Take a woman like you
    To get through to the man in me

8. کاربران زیر از emgjey به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط emgjey [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته من اصلاً بحثم پیچیدگی و قدرت! موسیقی این عزیزان نبود. بلکه بیشتر در مورد محتوا داشتم بحث میکردم
    در ضمن به نظرم پیچیدگی یک اثر ارتباطی به زیبایی و ارزش هنری اون نداره .
    همین که محتوا براشون بی اهمیته پس شما شک نکن موسیقیشون هم از جای جالبی سرچشمه نگرفته. بحث سر ذوق هنریه. سر منشا پیدایش یک اثره. شما وقتی فقط به پول و عوام پسندی و... فکر کنی ناخود آگاه موسیقیت هم بدرد نخور میشه.
    شما داری میگی سندی اومده تکنو بندری ابداع کرده! خوب واقعاً ارزش و زیبایی آثار ایشون در چه حدیه؟ چرا مخاطبش نوجوونای 15 سالست؟ چرا هیچ جای دنیا برای این کار ارزشی قائل نیست؟ هر چرندی که من از خودم در بیارم دلیلی بر زیباییش وجود نداره. میزان جذب مخاطب فهیمه.
    بهر حال بنده با هیچ یک از المان های موسیقی سندی و اندی و ساسی و ... ارتباط برقرار نمیکنم.
    شما هم دقیقا همون سوء تفاهمی رو دارید که مدتی قبل دیگر عزیزان داشتند ..
    ببین این آدما مخاطبان خودشون رو دارند ... تعدادشون هم کم نیست... بزرگان سبکهای دیگه هم مخاطبان خودشون رو دارند ... اینکه شما آهنگهای یک فرد در یک سبک خاص رو نمی پسندید و باهاش ارتباط برقرار نمیکنید دلیل نمیشه که بفرمایید ارزشی نداره ...

من میگم به عنوان یک فرد بی طرف ، ساختار موسیقی این افراد منسجم هست ، به این دلیل که خود موسیقی ساخته شده دارای پشتوانه عمیقی از دانش موسیقی و الکترونیک هستش .

در ضمن شما از کجا فهمیدی در هیچ کجای دنیا برای کار اینها ارزشی قایل نیستند ... بیشتر افراد حاضر در کنسرتهای اندی خارجی اند ... ترانه ایران ای مرز پر گهر رو که می خوند خارجی ها هم باهاش می خوندن ... این فرد در خارج به شناساندن ریتمها و پارامترهای موسیقی ایران کمک شایانی کرده .. بله خیلی از آهنگاش رو من هم دوست ندارم و خیلی خیلی ضعیف کار شدن ... ولی جو ساتریانی هم آهنگایی داره که خیلی کم شنیده شدن ... همینطور خود قمیشی ... ولی برداشت کلی از کار یک هنرمند و میزان دانش اونه که ارزشش رو مشخص میکنه ..

فرض کن من از متال یا راک متنفر باشم ... میتونم بگم کرک همت هیچی بارش نیست ؟
    در ثانی توی همین سایت افرادی هستند که آهنگهای جو ساتریانی رو عین خودش میزنن با کمترین امکانات...
    ولی شما با بزرگترین و بروز ترین بانک VST هم نمیتونین آهنگ بابا اومده سندی رو عین خودش در بیارین .. چون کاملا لایو و سینتی سایزریک کار شدن

10. کاربران زیر از Dj_MAN به خاطر این پست تشکر کرده اند:

emgjey آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42511
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    463
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شما هم دقیقا همون سوء تفاهمی رو دارید که مدتی قبل دیگر عزیزان داشتند ..
    ببین این آدما مخاطبان خودشون رو دارند ... تعدادشون هم کم نیست... بزرگان سبکهای دیگه هم مخاطبان خودشون رو دارند ... اینکه شما آهنگهای یک فرد در یک سبک خاص رو نمی پسندید و باهاش ارتباط برقرار نمیکنید دلیل نمیشه که بفرمایید ارزشی نداره ...

من میگم به عنوان یک فرد بی طرف ، ساختار موسیقی این افراد منسجم هست ، به این دلیل که خود موسیقی ساخته شده دارای پشتوانه عمیقی از دانش موسیقی و الکترونیک هستش .

در ضمن شما از کجا فهمیدی در هیچ کجای دنیا برای کار اینها ارزشی قایل نیستند ... بیشتر افراد حاضر در کنسرتهای اندی خارجی اند ... ترانه ایران ای مرز پر گهر رو که می خوند خارجی ها هم باهاش می خوندن ... این فرد در خارج به شناساندن ریتمها و پارامترهای موسیقی ایران کمک شایانی کرده .. بله خیلی از آهنگاش رو من هم دوست ندارم و خیلی خیلی ضعیف کار شدن ... ولی جو ساتریانی هم آهنگایی داره که خیلی کم شنیده شدن ... همینطور خود قمیشی ... ولی برداشت کلی از کار یک هنرمند و میزان دانش اونه که ارزشش رو مشخص میکنه ..

فرض کن من از متال یا راک متنفر باشم ... میتونم بگم کرک همت هیچی بارش نیست ؟
    در ثانی توی همین سایت افرادی هستند که آهنگهای جو ساتریانی رو عین خودش میزنن با کمترین امکانات...
    ولی شما با بزرگترین و بروز ترین بانک VST هم نمیتونین آهنگ بابا اومده سندی رو عین خودش در بیارین .. چون کاملا لایو و سینتی سایزریک کار شدن
    اینکه چند نفر برن کنسرت یک نفر و آهنگشو بخونن دلیل نمیشه موسیقی طرف از استقبال جهانی برخوردار بوده.
    منظور از اینکه میگم کسی اونور ارزشی براش قائل نیست اینه که جایی در موردش بحث نمیشه. تحلیل نمیشه. حالا رقابت با بازار جهانی بخوره تو سرشون.

البته ساتریانی ممکنه اثر کم شنیده شده زیاد داشته باشه. ولی آثاری داره که بسیار شنیده شده... دنیا بهش احترام میذاره. جهانیه. نه واسه یه کوچه و محله. نه واسه یه گروه رو به انقراض.

در ضمن شما تو این زمینه چرا خودتون رو بیطرف حساب میکنید؟
    میتونم در مورد خودم بگم که هر اثر موسیقی قابل تامل رو گوش میدم. ولو اینکه اصلاً بهش اعتقاد نداشته باشم. پس منو نمیتونید به بحث جانبداره متهم کنید و بگید چون طرفدار سبک خاصی هستم آثار اندی رو مبتذل میدونم.
    بنده موسیقی رو همیشه فارق از سبک گوش دادم.
    بازم میگم بحث در مورد ابتذال و بی ریشه بودنه نه قدرت موسیقی.
    شما این مسئله رو هم هیچ وقت فراموش نکن که تو همه ی دنیا بیشترین توجه به خلق آثاره. نه قدرت موسیقی. نه دانش بالای افراد. شما یه کار از اندی نام ببر که ماندگار به صورت کلی شده ؟ ولی از هر بچه ای بپرسی اله ی ناز رو شنیده. پس بیخودی از این آقا بت درست نکنید

پس اینکه میگید کار طرف منسجمه و دانش موسیقیش بالاست و ... (که بازم فکر نمیکنم سندی و اندی تو این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشن و اصلاً من کوچکتر از اونم که در محضر اساتید در این مورد بحث کنم ولی خوب نظرم اینه) بازم ارزش کاراشو نمیتونه ثابت کنه

مثلاً شما همین ساتریانی رو با دیلن مقایسه کن. اولی شاید بهترین نوازنده ی گیتار دنیا باشه. ولی دومی اصلاً بلد نیست گیتار دست بگیره. حالا به نظر شما کدوم اسطوره شده؟ دیلن یا ساتریانی؟
    Take a woman like you

12. کاربران زیر از emgjey به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اینکه چند نفر برن کنسرت یک نفر و آهنگشو بخونن دلیل نمیشه موسیقی طرف از استقبال جهانی برخوردار بوده.
    چند نفر ؟ ده هزار نفر بسه ؟ آخرین کنسرت اندی 132 هزار نفر بودن ... خوبه کافیه؟

منظور از اینکه میگم کسی اونور ارزشی براش قائل نیست اینه که جایی در موردش بحث نمیشه. تحلیل نمیشه
    شما اونوری ؟اطلاع داری ؟ من امریکا بودم میگم همه مردم لس انجلس و سانفرانسیسکو و حتی به جرات بگم کل ایالت کالیفرنیا اندی رو میشناسن ... شما طالب متال و راکی و غیره ... خب مسلمه که از اندی چیزی نمیشنوی ... برو یه سرچ کن هزار تا سایت موسیقی پیدا میکنی که درمورد آثارش بحث دارن ... انگلیسیهاش هیچ .. فارسی سرچ کن

در ضمن شما تو این زمینه چرا خودتون رو بیطرف حساب میکنید؟
    شما اگه بحثت بی محتوا بودن کار ساتریانی یا متالیکا یا هر کس دیگری با هر سبکی بود هم من همین موضع رو میگرفتم ... میگم حساب کارشون جداست چون موسیقی شون ساختار حساب شده ای داره .. بررسی کردم که میگم ... شما نمیتونی اندی رو با ساسی مانکن مقایسه کنی .. بگی هردو موسیقی شون آبکیه

بازم میگم بحث در مورد ابتذال و بی ریشه بودنه نه قدرت موسیقی.
    این پارامتر کاملا مبتنی بر متن هست نه موسیقی ... در مورد این افراد به اعتقاد من موسیقی قوی با متن سخیف همراه شده و باعث شده افرادی من جمله شما به سوء تفاهم دچار بشید

شما یه کار از اندی نام ببر که ماندگار به صورت کلی شده ؟ ولی از هر بچه ای بپرسی اله ی ناز رو شنیده. پس بیخودی از این آقا بت درست نکنید
    شما یه کار از راخمانینف نام ببر ... اینکه شما مثلا اسم یه آهنگ از یوهانس برامس رو خاطرت نیست دلیل بر اینکه ایشون موسیقی دان بزرگی نیست نمیشه
    بنده بت درست نکردم .. من میگم موسیقی اونها آبکی نیست... اتفاقا دانش بالایی هم دارند که خیلی ها به گردپاشون هم نمی رسند ولی در انتخاب متن سلیقه پایینی دارند .. که حالا یا عمدیه و یا اینکه واقعا از ادبیات پارسی چیزی حالیشون نیست

پس اینکه میگید کار طرف منسجمه و دانش موسیقیش بالاست و ... (که بازم فکر نمیکنم سندی و اندی تو این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشن و اصلاً من کوچکتر از اونم که در محضر اساتید در این مورد بحث کنم ولی خوب نظرم اینه) بازم ارزش کاراشو نمیتونه ثابت کنه
    ببین دوست من : البوم بیقرار اندی رو در نظر بگیر ... سال 1373 ساخته شده ..
    برای اینکه چنین آهنگهایی رو در اون سالها (که نرم افزار های Daw وجود نداشتن بسازی) به این موارد نیاز داری:
    1- سینتی سایز Moog مینی دو کابله برای باس
    2- سینتی سایزر Virus از کمپانی یاماها با کابل میدی دو طرفه (هم کنترلر و هم مجری)
    3- پیانو الکتریک یاماها Sx -380 i برای سبک دنس
    4- یک عدد Wawe Sampler همراه با دانش سمپل گیری سخت افزاری
    5- multitrack sequencer
    6- برنامه هاست رولند برای ترکیب سینتی سایزرها
    7-درام ست
    8- یک عدد تنبک برای گرفتن لوپ و توانایی ترکیب دستگاه سمپلر با سکوئنسر برای اجرای اتوماتیک
    9- سینتی سایزر CS80-V از شرکت یاماها (من توی کار کردن با وی اس تیش موندم چه برسه به خودش)
    10- آشنایی کامل با موسیقی الکترونیک
    11- در اون موقع شرکت مایکروسافت دوره مهندسی Midi داشت که فرخ آهی اون رو گزرونده
    12 - در اون زمان هنوز استودیوها رکورد سخت افزاری داشتند (این آلبوم روی Rack رکورد شده)
    13 - سینتی سایزر Kick modular
    14- یک دستگاه complecser (من سه دوره موسیقی الکترونیک در امریکا گزروندم هنوز یکیشو از نزدیک ندیدم)

و در ضمن آشنایی کامل با مفهوم کنترپوان و بحث هارمونی اختصاصا در سبکهای دنس و پاپ
    پس لطفا بحث افرادی مثل فرخ آهی - اندی - کورس و شهرام آزر رو جدا بدونید .. این افراد دانش بالایی دارند
    دوباره هم عرض میکنم این بحث اگه در مورد یانی هم بود من خیلی جبهه میگرفتم .. یا مثلا دیگر بزرگان مثل شهرداد روحانی - ساتریانی و کسی که حس کنم در موردش حق مطلب ادا نمیشه
    امیدوارم این پست منظورمو کاملا رسونده باشه و شما قانع بشید وگرنه بهتر از این نمیتونم توضیح بدم

بسیار ممنونم و دیگه این مبحث رو ادامه نمیدم ...

14. کاربران زیر از Dj_MAN به خاطر این پست تشکر کرده اند:

emgjey آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42511
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    463
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

بنده هم دیگر ادامه نمیدم
    چون شما به ماهیت حرفم توجه نمیکنی.
    من که گفتم اصلاًً در حدی نیستم در مورد بعد فنی قضیه صحبت کنم.
    Take a woman like you

16. کاربران زیر از emgjey به خاطر این پست تشکر کرده اند:

agalloch آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48777
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    257
    335 بار تشکر شده در 89 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehraneh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوباره خدمت همه نت آهنگیای عزیز!

یه سوالی هست یه مدته ذهنمو مشغول کرده می خوام نظر شما رو هم راجع بهش بدونم!

اول اینکه شما با این موضوع موافقید یا مخالفید که موزیک شاد یک موزیک ضعیفه؟؟؟؟

در ضمن این سوال رو از 2 جنبه می شه بررسی کرد!
    اول اینکه شاد بودن آهنگ از بابت ترانه ی آهنگ...
    دوم هم شاد بودن آهنگ از بابت آهنگ سازی و تنظیم!

سوال دومی که خیلی برام همه اینه که!
    به نظر شما اگه مثلا کسی که موزیک و سبک مورد علاقش موزیک کلاسیکه... یا همچین چیزی@
    برای اوقات شاد بودن و بزن برقصش دقیقا باید چیکار کنه؟:دی
    شاید سوالم کمی خنده دار به نظر برسه اما جدیه!

چون در جمع یه سری دوستانم همچین بحثی پیش اومد!
    یک سری از دوستان این نظر رو دارند که آدم باید هنر اصیل رو بخواد و در هر صورت همونو گوش بده!
    یه سری دیگه از دوستان هم نظرشون این بود که دیگه مثلا داری تو ماشین با سرعت 200 تا() میری یا وسط جشن تولد و اینا نمیشه مثلا سمفونی موزارت گذاشت!
    واسه همین منطقیه که بری یه آهنگ مثه سوسن خانوم(:دی) بذاری و گوش بدی!

نظر شما چیه؟؟؟
    سلام به همه
    من گمان ميكنم اگر موضوع رو از اين زاويه ببينيم يك مقدار نقاط تاريكش روشن بشود.
    گوش دادن به موزيك بتهوون و گوش دادن به موزيك ساسي هرگز يك كار نيست.
    پس هرگز نبايد بر مبناي تشابه مقايسه و يگانه تلقي شود.

روشن تر اينكه:
    ما بتهوون گوش مي دهيم براي موسيقي، براي خود موسيقي براي نياز به ذات پاك موسيقي؛
    اما ساسي گوش مي دهند براي تكان خوردن، براي گرم شدن و براي تشديد هيجان.

حال روشن شد كه آن براي چه بود و اين براي چه پس روشن است كه اين دو با وجود اينكه هردو به ناحق موسيقي محسوب مي شوند كاملا دوگانه اند.

اين دو درست مانند دوست داشتن ذات يك انسان و يا دوست داشتن يك انسان به دليل يك ويژگي يا يك منفعت است.

اكنون به من بگوييد آنچه كه كمك مي كند تا تكان بخورند موسيقيست يا يك كاتاليزوريست براي آن رفتار مورد نظر؟

(اگر دومي باشد چيزي در حد يك ماده ي شيميايست)
    ویرایش توسط agalloch : Saturday 25 February 2012 در ساعت 01:15 PM

18. کاربران زیر از agalloch به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)