لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 35

موضوع: ويولنيست‌ها حتما بخواننند (قسمت اول)

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    ما منتظر دومیش هستیم... هیچ جا نمیریم همین جا هستیم

2. کاربران زیر از m_rv_2008 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    1,272 بار تشکر شده در 356 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    13

Hmmmmmmmmmmmmm!
    الان که این متنو می خونید من دیگه اینجا نیستم! امیدوارم که همگی خوش باشید! ببخشید اگه این مدت همتونو زحمت دادم!
    ببخشید اگه آزاری از من دیدید
    سعی کنید گهگاهی ساز مخالف بنوازید تا یاد من بیفتید
    دوستان من خرد نگهدار (نوشته شده توسط ماریتا...)

BaBak_ParSian آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    17123
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    150
    1,966 بار تشکر شده در 770 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/2
    میزان امتیاز
    16

درود - بسیار مفید بود - سپاس فراوان - متاسفانه برخی از استادان برای ادا و اطفالهایشان از ل ویلن استفاده می کنند ک خودشان هم درک نکردند که این کتاب بدرد چی میخورد فقط شنیده اند امیدوارندم نوازندگان در گامهای پیشرفت خالص پیش روند و سمت کتابهای عبث نروند .

5. 2 کاربر برای این پست از BaBak_ParSian تشکر کرده اند:

kak_maki_new آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    16869
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    5,484
    3,749 بار تشکر شده در 876 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/3
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    15

درود ..
    جنابmaritaaaa ممنون که اطلاعاتتون رو در دید عموم قرار دادید... نظریه شما در این مورد رو تایید میکنم ..
    اما بهتر بود برای اینکه تا÷یک و بحثتون هدفمند تر بشه قسمت بندی رو اینقدر طولانی نمیکردید که اینهمه ابهام به وجود بیاره ..
    در ضمن اون مطالبی که با قوانین سایت و فروم ناهماهنگ بود کدوم هست ؟؟(تو پیام خصوصی واسم بفرستید)
    چون مسئولین واسه مطلبی که منبع ذکر بشه مشکلی ندارند .. شاید شما متنتون مشکل دیگه ای داشته ..
    متن اصلی رو بدون تغییر واسم بفرستید تا اگه قراره کاربران چیزی مفید دستگیرشون بشه کامل باشه ..
    قسمت دوم رو هم که فرمودید بذارید تا ببینیم شما طبق تحقیقاتتون به کدوم منابع و متد دست پیدا کردید ..
    در ضمن من کتاب ها و جزوه های بسیاری دیدم ... اکثرشون کاملا مطالب ل ویولن بود با تغیراتی جزئی که هر استادی برای تدریس و مطابق با نیاز زمان میتونه اون تغیرات رو در حال اجرا به هنرجو منتقل کنه ...
    من توی متد های مختلف و کتاب های زیادی متوجه شدم خیلی جاهاش دقیقا الگو از ل ویولن بود ولی گام رو عوض کرده بود یا آرشه کشی رو و یا تکیه های اضافی و با فاصله مختلف ..
    بهتره که اگه قراره نقد کنید کلی تر باشه و همه چیز رو با دلیل مشخص بیان کنید ..
    در ضمن تمام فرمایشات شما صحیح ... به نظر شما استادی هست که بتونه تو ایران همین ل ویولن رو بی نقص تمام جملاتش رو و نت ها رو اجرا کنه .. ؟؟؟
    چه برسه به مباحث سخت تر و ÷یشرفته تر که خود استاد باید بشینه و تا 2 سال روشون مسلط بشه و بعدش به هنرجوش تدریس کنه ..
    اونوقت این هنرجو تو این 2 سال چیکار کنه؟؟
    بحث زیبایی هست... ولی باید موشکافی بیشتری بشه ..
    منتظر توضیحات هستم .. این سوالات من ، سوال کاریران بود .. و منتظر جوابیم تا دوستان رو قانع کنید
    پاینده باشید
    ویرایش توسط kak_maki_new : Thursday 20 October 2011 در ساعت 11:35 AM دلیل: اشتباه تایپی...
    آمورش ويولن (رديف نوازي)
    http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13801

7. 7 کاربر برای این پست از kak_maki_new تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط kak_maki_new [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود ..
    جنابmaritaaaa ممنون که اطلاعاتتون رو در دید عموم قرار دادید... نظریه شما در این مورد رو تایید میکنم ..
    اما بهتر بود برای اینکه تا÷یک و بحثتون هدفمند تر بشه قسمت بندی رو اینقدر طولانی نمیکردید که اینهمه ابهام به وجود بیاره ..
    در ضمن اون مطالبی که با قوانین سایت و فروم ناهماهنگ بود کدوم هست ؟؟(تو پیام خصوصی واسم بفرستید)
    چون مسئولین واسه مطلبی که منبع ذکر بشه مشکلی ندارند .. شاید شما متنتون مشکل دیگه ای داشته ..
    متن اصلی رو بدون تغییر واسم بفرستید تا اگه قراره کاربران چیزی مفید دستگیرشون بشه کامل باشه ..
    قسمت دوم رو هم که فرمودید بذارید تا ببینیم شما طبق تحقیقاتتون به کدوم منابع و متد دست پیدا کردید ..
    در ضمن من کتاب ها و جزوه های بسیاری دیدم ... اکثرشون کاملا مطالب ل ویولن بود با تغیراتی جزئی که هر استادی برای تدریس و مطابق با نیاز زمان میتونه اون تغیرات رو در حال اجرا به هنرجو منتقل کنه ...
    من توی متد های مختلف و کتاب های زیادی متوجه شدم خیلی جاهاش دقیقا الگو از ل ویولن بود ولی گام رو عوض کرده بود یا آرشه کشی رو و یا تکیه های اضافی و با فاصله مختلف ..
    بهتره که اگه قراره نقد کنید کلی تر باشه و همه چیز رو با دلیل مشخص بیان کنید ..
    در ضمن تمام فرمایشات شما صحیح ... به نظر شما استادی هست که بتونه تو ایران همین ل ویولن رو بی نقص تمام جملاتش رو و نت ها رو اجرا کنه .. ؟؟؟
    چه برسه به مباحث سخت تر و ÷یشرفته تر که خود استاد باید بشینه و تا 2 سال روشون مسلط بشه و بعدش به هنرجوش تدریس کنه ..
    اونوقت این هنرجو تو این 2 سال چیکار کنه؟؟
    بحث زیبایی هست... ولی باید موشکافی بیشتری بشه ..
    منتظر توضیحات هستم .. این سوالات من ، سوال کاریران بود .. و منتظر جوابیم تا دوستان رو قانع کنید
    پاینده باشید
    سلام
    - شما ظاهرا تا به حال با كسی به طور رسمی صحبت نكرديد كه به شخص مقابلتون ميگيد ((عرض كنيد)). ((فرمايش)) درسته. با اين حال خدمتتون عرض كنم قسمت‌هايی كه حذف شده طبق قوانين و مقررات سايت حق درج نداشته. چون مربوط به مسائل اجتماعی سياسی ميشدند
    - كاربرانی كه ظاهرا از طريق شما سوالاتشون رو مطرح كردند، اكثرا نظرات و سوالات خودشونو اعلام كردند و تمام سوالاتشون كاملا پاسخ داده شده. ميتونيد يه مرور كلی در اين دو صفحه داشته باشيد.
    - نيازی نداره كه دليلی مثل فيلم مستند بذارم تا اثبات شه كه مكتب ل ويولن از تمام كنسرواتوارها و آكادمیهای جهان حذف شده و مكاتب جديدی جاشو گرفتند كه هم تكنيك‌های بيشتر و مسلط تری رو آموزش ميدند و هم خيلی سريعتر راه ترم‌های اول آكادمی رو رد ميكنند. نيازی نيست توضيح بدم كه هيچ شخصی در دو دهه‌ی جديد مشاهده نشده كه با كمك ل ويولن در سطح جهانی مطرح‌شه.
    به نظر شما كداميك با ل ويولن آموزش ديدند؟
    - نفر اول تا سوم كنكور پاگانينی؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال چايكفسكی؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال توكيو؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال نوی اشتوت؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال وين (به سرپرستی بيژن خادم ميثاق) ؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال واشنگتون؟
    - نفر اول تا سوم كنكور رايلاندش؟
    - برندگان جايزه گرمی؟
    آها فهميدم... نفر اول فستيوال بين المللی موسيقی فجر!
    ميتونيد وارد سايت‌های كنسرواتورهای جهان شيد و يه نگاهی به صفحات بندازيد يا با ارسال يك ايميل به مديريت آموزشی هر كنسرواتوار پاسخ تكميلی سوالتون رو بگيريد (البته اگر جواب اينگونه سوالات رو بدند).
    - تمام مطالبی كه بنده نوشتم از منابع مستقيم گرفته شده كه نام تمام اونهارو ذكر كردم.
    - باقی سوالات شما از جمله عدم وجود اساتيد خوب و دارای متد روز در ايران ،كاملا در متن قسمت‌های بعدی نوشته شده كه پس از مشاهده‌ی كامل اين تاپيك، قسمت دوم رو هم درج خواهم كرد.
    شما فرموديد كه كتاب‌ها و جزوات زيادی ديديد. لطفا نام يكی از اون كتابهای بين الملليتون كه حداقل در چند كنسرواتوار در حال تدريسه رو ذكر كنيد.
    ممنون از شما دوست خوب
    ویرایش توسط kak_maki_new : Thursday 20 October 2011 در ساعت 11:36 AM
    الان که این متنو می خونید من دیگه اینجا نیستم! امیدوارم که همگی خوش باشید! ببخشید اگه این مدت همتونو زحمت دادم!

9. کاربران زیر از white384 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

با وجود اينكه اكثر علاقمندان ويولن، با مكتب ل ويولن آموزش ديده اند و اساتيدشون با اين شيوه آموزش رو بازگو كردند، من اصلا فكر نمی كردم كه دوستان، اين مطلب رو انقدر خوب و صادقانه درك كنند. و با وجود اينكه افراد اكثرا دوست ندارند كه از تجربيات اشتباهشون پرده وردارند، به اعضای انجمن واقعا بابت اين اتفاق تبريك ميگم...
    ویرایش توسط white384 : Wednesday 19 October 2011 در ساعت 08:00 PM

11. کاربران زیر از white384 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

با ایجاد تاپیک دوم تمامی بحث ها برداشته میشه ...

13. کاربران زیر از Pathetique به خاطر این پست تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    750 بار تشکر شده در 273 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط maritaaaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با وجود اينكه اكثر علاقمندان ويولن، با مكتب ل ويولن آموزش ديده اند و اساتيدشون با اين شيوه آموزش رو بازگو كردند، من اصلا فكر نمی كردم كه دوستان، اين مطلب رو انقدر خوب و صادقانه درك كنند. و با وجود اينكه افراد اكثرا دوست ندارند كه از تجربيات اشتباهشون پرده وردارند، به اعضای انجمن واقعا بابت اين اتفاق تبريك ميگم...
    خوب فکر کنم دلیلش این باشه که کسی خوشش نمیاد وقتش تلف بشه... هر چقدر هم که برای تمرین یک سیستم وقت گذاشته شده باشه،وقتی معلوم میشه که سیستم بهتری به وجود آمده... آدم عاقل میره سراغ سیستم بهتر!
    در مورد لو ویولن یک چیزی برام سوال بود... اینکه بااینهمه حرکت تاتی تاتی وار در جلد 1و2 چرا در جلد سوم،به یکباره هنرجو با انبوهی از گامهایی مواجه میشه که مقادیر معتابهی(!!) دیز و بمل دارند؟؟؟آیا مولف کتاب صبر و حوصله رو از دست داده بوده؟یا دلیل خاصی وحود داشته؟
    از این مساله که بگذریم میخوام از حضرتعالی بپرسم به نظر شما بهتر نیست بجای اینکه یک نوازنده معمولی ارکستر اقدام به ایجاد یک متد آموزشی بکنه، یک ویرتئوز چنین کاری رو انجام بده؟(میدانید که متیو کریک بوم ویولن دوم بوده).
    ویرایش توسط am3000 : Wednesday 19 October 2011 در ساعت 11:56 PM

15. 3 کاربر برای این پست از am3000 تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط am3000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب فکر کنم دلیلش این باشه که کسی خوشش نمیاد وقتش تلف بشه... هر چقدر هم که برای تمرین یک سیستم وقت گذاشته شده باشه،وقتی معلوم میشه که سیستم بهتری به وجود آمده... آدم عاقل میره سراغ سیستم بهتر!
    در مورد لو ویولن یک چیزی برام سوال بود... اینکه بااینهمه حرکت تاتی تاتی وار در جلد 1و2 چرا در جلد سوم،به یکباره هنرجو با انبوهی از گامهایی مواجه میشه که مقادیر معتابهی(!!) دیز و بمل دارند؟؟؟آیا مولف کتاب صبر و حوصله رو از دست داده بوده؟یا دلیل خاصی وحود داشته؟
    از این مساله که بگذریم میخوام از حضرتعالی بپرسم به نظر شما بهتر نیست بجای اینکه یک نوازنده معمولی ارکستر اقدام به ایجاد یک متد آموزشی بکنه، یک ویرتئوز چنین کاری رو انجام بده؟(میدانید که متیو کریک بوم ویولن دوم بوده).

سوالای خوبی كرديد دوست من...
    ببينيد هيچوقت ل ويولن مكتبی اينچنين نبوده كه در ايران داره بكار گرفته ميشه! در ايران هر شخصی كه كمی ويولن ياد گرفته ادعای استادی ميكنه، كتابهای ل ويولنو ميذاره جلوی شاگرد بيچارش و ميگه از روش بزن!
    اما نكته اينجاست كه ل ويولن مكتبی آزاد نيست. ل ويولن در آكادمی ها و كنسرواتوارهای موسيقی دنيا تدريس ميشده كه هر هنرجو در كنار ياد گرفتن تئوری موسيقی، هارمونی، كنترپوان و دروس تخصصی ديگر موسيقی يادگيری اين كتاب رو هم در عنوان ساز تخصصی ادامه ميداده. پس هنگامی كه يك هنرجو به كتاب سوم ميرسه با توجه به معلوماتی كه براش جاافتادست، كار سختی رو پيش رو نداره!
    اما در مورد سوال دومتون...
    ماتيو كريك بوم نوازنده‌ی بسيار بسيار چيره دست و بزرگی بوده. اما از شانس بدش در اون زمان و در كشور بلژيك كه محل اقامت و تحصيلات اين شخص بوده، ويولنيستهای بزرگی از طريق اوژن ايزايی تربيت ميشند و در يك مدت زمانی چندين و چند ويولنيست و گروه خوب تشكيل ميشه كه ماتيو كريك بوم و افراد ديگه هم در همين راستا فعاليت ميكنند!
    از طرفی ديگه اين فكر اشتباه در همه‌ی ما جا افتاده كه ((نوازنده)) و ((معلم)) رو هر دو يكی ميبينيم. در حالی كه اينطور نيست! در دنيا ويولنيست های بزرگی رو داشتيم كه نتونستند معلمان خوبی باشند! همينطور معلمان خوبی رو هم داريم كه نتونستند نوازندگان خوبی باشند!
    امروز در تمام كنسرواتوارهای كشورهای دنيا برای سازهای ويولن و پيانو دو ورودی جدا برای تحصيلات وجود داره:
    - نوازندگی ساز
    - معلمی ساز
    هر شخص در ورود به سيستم آموزشی بايد يكی از اين دورو انتخاب كنه و تا دوره‌ی پروفسورا ديگه نميتونه در رشته‌ی ديگری تحصيلات انجام بده!
    ویرایش توسط white384 : Thursday 20 October 2011 در ساعت 09:16 AM

17. 4 کاربر برای این پست از white384 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    49118
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    40
    24 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من ۱۰۰درصدقبول دارم چون توعمل درکش کردم به دوروبرتون نگاه کنید چرا خیلی ها باعلاقه شدیدشروع میکنن ولی رهامیکنن. درحالی که هنوزعلاقه دارن. چون ازخودشون ناامیدمیشن. یکیش خودم تو۳ماه اول شروع به یادگیریم آهنگ ای ایران روباچندتاغلط کامل میزدم الان ۷سال گذشته ۲تال ویلن زدم ورهاکردم.

kak_maki_new آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    16869
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    5,484
    3,749 بار تشکر شده در 876 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/3
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط maritaaaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    - شما ظاهرا تا به حال با كسی به طور رسمی صحبت نكرديد كه به شخص مقابلتون ميگيد ((عرض كنيد)). ((فرمايش)) درسته. با اين حال خدمتتون عرض كنم قسمت‌هايی كه حذف شده طبق قوانين و مقررات سايت حق درج نداشته. چون مربوط به مسائل اجتماعی سياسی ميشدند
    - كاربرانی كه ظاهرا از طريق شما سوالاتشون رو مطرح كردند، اكثرا نظرات و سوالات خودشونو اعلام كردند و تمام سوالاتشون كاملا پاسخ داده شده. ميتونيد يه مرور كلی در اين دو صفحه داشته باشيد.
    - نيازی نداره كه دليلی مثل فيلم مستند بذارم تا اثبات شه كه مكتب ل ويولن از تمام كنسرواتوارها و آكادمیهای جهان حذف شده و مكاتب جديدی جاشو گرفتند كه هم تكنيك‌های بيشتر و مسلط تری رو آموزش ميدند و هم خيلی سريعتر راه ترم‌های اول آكادمی رو رد ميكنند. نيازی نيست توضيح بدم كه هيچ شخصی در دو دهه‌ی جديد مشاهده نشده كه با كمك ل ويولن در سطح جهانی مطرح‌شه.
    به نظر شما كداميك با ل ويولن آموزش ديدند؟
    - نفر اول تا سوم كنكور پاگانينی؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال چايكفسكی؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال توكيو؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال نوی اشتوت؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال وين (به سرپرستی بيژن خادم ميثاق) ؟
    - نفر اول تا سوم فستيوال واشنگتون؟
    - نفر اول تا سوم كنكور رايلاندش؟
    - برندگان جايزه گرمی؟
    آها فهميدم... نفر اول فستيوال بين المللی موسيقی فجر!
    ميتونيد وارد سايت‌های كنسرواتورهای جهان شيد و يه نگاهی به صفحات بندازيد يا با ارسال يك ايميل به مديريت آموزشی هر كنسرواتوار پاسخ تكميلی سوالتون رو بگيريد (البته اگر جواب اينگونه سوالات رو بدند).
    - تمام مطالبی كه بنده نوشتم از منابع مستقيم گرفته شده كه نام تمام اونهارو ذكر كردم.
    - باقی سوالات شما از جمله عدم وجود اساتيد خوب و دارای متد روز در ايران ،كاملا در متن قسمت‌های بعدی نوشته شده كه پس از مشاهده‌ی كامل اين تاپيك، قسمت دوم رو هم درج خواهم كرد.
    شما فرموديد كه كتاب‌ها و جزوات زيادی ديديد. لطفا نام يكی از اون كتابهای بين الملليتون كه حداقل در چند كنسرواتوار در حال تدريسه رو ذكر كنيد.
    ممنون از شما دوست خوب
    در اون مورد از شما عذرخواهی میکنم چون من با موبالم آن شده بودم و بسیار هم با عجله تایپ کردم متوجه نبودم ..
    در مورد مسائل سیاسی که درسته نباید متنی قرار بگیره .. اما با این حال شما در صورت لزوم میتونی مطلب رو واسم پست کنی تا متن کامل رو مرور کنیم و اگه مشکل خاصی نداشت.. کامل تر قرار بدیم ..
    کاربرانی که ظاهرا؟؟؟؟؟ خواهش میکنم ازتون توهین نکن .. هنرتون و اطلاعاتتون قابل ستایش هست و واسش زحمت کشیدید ... اما نه اینکه جمله من رو وارد دایره ابهام کنی ...

نیاز به فیلم و سریال هم نیست... چون نیازی به اثبات نیست... ما داریم شما رو محاکمه نمیکنیم .. فقط خدمتتون عرض کردم که اگه اطلاعاتی دارید کامل تر قرار بدید که شما فرمودید در بخش دوم .. خوب بخش دوم رو قرار میدادی (کلا بهتر بود کل مطلب رو قرار میدادی در بخش مقالات آموزشی) تا بهتر مورد استفاده قرار بگیره و از این حالت پراکندگی خارج بشه ..
    من نظری در مورد فستیوال هایی که فرمودید ندارم چون به گوشم هم نخورده و دنبالش نبودم که بخوام اطلاعاتی داشته باشم به همین دلیل گفتم شما ذکر کن متد روز کدوما هست که شما فرموید در ادامه مطلب یا قسمت دوم ...
    من از منبع مشکل نگرفتم و کاملا هم متوجه شدم که منابع درج شده .. منظورم به خود مطالبی که حذف شده بود و منبع رو به عنوان مثال ذکر کردم..
    متاسفانه من از کنسرواتوار ها اطلاعی ندارم که بخوام ذکر کنم و همچنین شاخه بنده سنتی هست نه کلاسیک ، شما کلا منظور من رو بد متوجه شدید..
    چون نیازی نبود با این لحن جواب بدید... یعنی چی که بعد از مشاهده کامل این تاپیک؟؟؟
    شما تو پست اول فقط موضوع اصلی رو قرار دادید و هر کاربر به محض ورود مشاهده میکنه ... مگه قراره تمام بحث ها هم مشاهده بشه تا قسمت بعد قرار بگیره؟
    اگه یه روز این تاپیک به 10 صفحه برسه اون موقع هم باید منتظر موند که مشاهده کامل بشه؟
    ما همچنان منتظریم که منابع رو معرفی کنی تا خودمون هم بتونیم آپیت بشیم
    ممنون
    آمورش ويولن (رديف نوازي)
    http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13801

20. 3 کاربر برای این پست از kak_maki_new تشکر کرده اند:

winx آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    37449
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    42
    35 بار تشکر شده در 18 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من ل ویولن رو تموم کردم اما حتی یه ذره هم خوشم از کتابش نمیومد. الان سوزوکی 1 رو تمام کردم و خیلی احساس رضایت دارم اما یه مشکل بزرگ دارم با اینکه استادم بهترین استاد شهر ماست اما الان که ل ویولن1 و سوزوکی 1 رو تموم کردم هنوز معنی واریاسیون ویا آرپژ رو توضیح نداده و یا حتی من که انگشت 4 رو مشکل دارم هیچ راه حلی در اختیارم قرار نمیده فقط منتظرم که دانشگاه تهران یا کرج قبول شم که بتونم از استادای اونجا بهره بگیرم.

22. 2 کاربر برای این پست از winx تشکر کرده اند:

am3000 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    11490
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    1,685
    750 بار تشکر شده در 273 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/3
    میزان امتیاز
    16

سوالای خوبی كرديد دوست من...
    ببينيد هيچوقت ل ويولن مكتبی اينچنين نبوده كه در ايران داره بكار گرفته ميشه! در ايران هر شخصی كه كمی ويولن ياد گرفته ادعای استادی ميكنه، كتابهای ل ويولنو ميذاره جلوی شاگرد بيچارش و ميگه از روش بزن!
    اما نكته اينجاست كه ل ويولن مكتبی آزاد نيست. ل ويولن در آكادمی ها و كنسرواتوارهای موسيقی دنيا تدريس ميشده كه هر هنرجو در كنار ياد گرفتن تئوری موسيقی، هارمونی، كنترپوان و دروس تخصصی ديگر موسيقی يادگيری اين كتاب رو هم در عنوان ساز تخصصی ادامه ميداده. پس هنگامی كه يك هنرجو به كتاب سوم ميرسه با توجه به معلوماتی كه براش جاافتادست، كار سختی رو پيش رو نداره!
    اما در مورد سوال دومتون...
    ماتيو كريك بوم نوازنده‌ی بسيار بسيار چيره دست و بزرگی بوده. اما از شانس بدش در اون زمان و در كشور بلژيك كه محل اقامت و تحصيلات اين شخص بوده، ويولنيستهای بزرگی از طريق اوژن ايزايی تربيت ميشند و در يك مدت زمانی چندين و چند ويولنيست و گروه خوب تشكيل ميشه كه ماتيو كريك بوم و افراد ديگه هم در همين راستا فعاليت ميكنند!
    از طرفی ديگه اين فكر اشتباه در همه‌ی ما جا افتاده كه ((نوازنده)) و ((معلم)) رو هر دو يكی ميبينيم. در حالی كه اينطور نيست! در دنيا ويولنيست های بزرگی رو داشتيم كه نتونستند معلمان خوبی باشند! همينطور معلمان خوبی رو هم داريم كه نتونستند نوازندگان خوبی باشند!
    امروز در تمام كنسرواتوارهای كشورهای دنيا برای سازهای ويولن و پيانو دو ورودی جدا برای تحصيلات وجود داره:
    - نوازندگی ساز
    - معلمی ساز
    هر شخص در ورود به سيستم آموزشی بايد يكی از اين دورو انتخاب كنه و تا دوره‌ی پروفسورا ديگه نميتونه در رشته‌ی ديگری تحصيلات انجام بده!
    به نظرم پرسشهای بنده رو درست متوجه نشدید...
    1) منظور بنده شناخت گام نبود... بلکه انگشت گذاری گامها بود... توی 94 صفحه که شامل دو جلد قبل و چندین صفحه از جلد سوم میشه،هنرجو با گامهایی با انگشت گذاری ساده مواجه هست اما به یکباره در 6-7 صفحه(94-101) هنر جو با گامهایی مثل فامینور با 4 بمل و گامهایی با 4و 5 دیز(می ماژورو سی ماژور) مواجه میشه... یعنی در زمانی کم کل انگشت گذاریش تغییر میکنه ... جمع شدن انگشتان روی فامینور و بعد انبساط شدید روی سی ماژور... به نظر من خیلی عجله شده و منظورم همین بود نه اینکه اطلاعات شاگرد به لحاظ تئوریک در چه سطحی باشه.
    2) منظور من بحث شخصی در مورد متیو کریک بوم نبود! ضمن اینکه بحث من هم در مورد متد بود نه تفاوت بین نوازنده خوب و معلم خوب... معلمی یک مساله هست و تالیف متد که استزاتژی تربیتی هست چیز دیگه... نه اینکه ربطی نداشته باشه ولی تا این حد هم وابستگی وجود نداره... همینطور بین نوازنده خوب بودن و معلم خوب بودن هم „سنخیت” یا „مغایرت” مطلق وجود نداره و بحث به آمار و ارقام کشیده میشه... به هرحال یک تکنواز زمان تمرین(و استراحت) به مراتب بیشتری رو نیاز داره و طبیعی هست که نتونه به اون شدت نوازندگان عادی به تدریس بپردازه ولی تالیف متد قضیه ش فرق میکنه و میتونه برپایه تجربیات تدریس محدود به تعداد شاگردهای کمتری هم بنا بشه چون کیفیت مهمه نه کمیت. در کل منظور من اینه که یک ویرتئوز در مسیر نوازندگیش مراحل و پیچ و خمهایی رو طی کرده که نتیجه ش ویرتئوز شدنش هست... دقت نظر و نوع نگاه و نحوه تمرین و ... . خوب اگه اینها در یک متد لحاظ بشه خیلی تفاوت داره با وقتی که متد رو یک نوازنده عادی بنویسه که با چالشهای یک تکنواز مواجه نبوده یا اگه بوده نتونسته از این مرحله با موفقیت عبور کنه (که نتیجتآ تکنواز نشده و نوازنده عادی ارکستر هست)... وقتی شما از یک مانع عبور نکردی میتونی „اشراف کامل” ی داشته باشی که چطور میشه از اون مانع عبور کرد؟... البته من اصراری ندارم که بگم درست میگم بلکه میخوام منظورم رو درست برسونم که اگه پاسخی ارائه میشه هم در ارتباط با مفهوم پرسش باشه و هم اینکه پاسخ منطقی باشه.
    در ضمن من هم مثل دیگر دوستان منتظر معرفی متد جدید و کارآمد تر هستم. ای کاش سریعتر این اتفاق بیفته.
    ممنون.
    ویرایش توسط am3000 : Thursday 20 October 2011 در ساعت 04:14 PM

24. 2 کاربر برای این پست از am3000 تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط am3000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظرم پرسشهای بنده رو درست متوجه نشدید...
    1) منظور بنده شناخت گام نبود... بلکه انگشت گذاری گامها بود... توی 94 صفحه که شامل دو جلد قبل و چندین صفحه از جلد سوم میشه،هنرجو با گامهایی با انگشت گذاری ساده مواجه هست اما به یکباره در 6-7 صفحه(94-101) هنر جو با گامهایی مثل فامینور با 4 بمل و گامهایی با 4و 5 دیز(می ماژورو سی ماژور) مواجه میشه... یعنی در زمانی کم کل انگشت گذاریش تغییر میکنه ... جمع شدن انگشتان روی فامینور و بعد انبساط شدید روی سی ماژور... به نظر من خیلی عجله شده و منظورم همین بود نه اینکه اطلاعات شاگرد به لحاظ تئوریک در چه سطحی باشه.
    2) منظور من بحث شخصی در مورد متیو کریک بوم نبود! ضمن اینکه بحث من هم در مورد متد بود نه تفاوت بین نوازنده خوب و معلم خوب... معلمی یک مساله هست و تالیف متد که استزاتژی تربیتی هست چیز دیگه... نه اینکه ربطی نداشته باشه ولی تا این حد هم وابستگی وجود نداره... همینطور بین نوازنده خوب بودن و معلم خوب بودن هم „سنخیت” یا „مغایرت” مطلق وجود نداره و بحث به آمار و ارقام کشیده میشه... به هرحال یک تکنواز زمان تمرین(و استراحت) به مراتب بیشتری رو نیاز داره و طبیعی هست که نتونه به اون شدت نوازندگان عادی به تدریس بپردازه ولی تالیف متد قضیه ش فرق میکنه و میتونه برپایه تجربیات تدریس محدود به تعداد شاگردهای کمتری هم بنا بشه چون کیفیت مهمه نه کمیت. در کل منظور من اینه که یک ویرتئوز در مسیر نوازندگیش مراحل و پیچ و خمهایی رو طی کرده که نتیجه ش ویرتئوز شدنش هست... دقت نظر و نوع نگاه و نحوه تمرین و ... . خوب اگه اینها در یک متد لحاظ بشه خیلی تفاوت داره با وقتی که متد رو یک نوازنده عادی بنویسه که با چالشهای یک تکنواز مواجه نبوده یا اگه بوده نتونسته از این مرحله با موفقیت عبور کنه (که نتیجتآ تکنواز نشده و نوازنده عادی ارکستر هست)... وقتی شما از یک مانع عبور نکردی میتونی „اشراف کامل” ی داشته باشی که چطور میشه از اون مانع عبور کرد؟... البته من اصراری ندارم که بگم درست میگم بلکه میخوام منظورم رو درست برسونم که اگه پاسخی ارائه میشه هم در ارتباط با مفهوم پرسش باشه و هم اینکه پاسخ منطقی باشه.
    در ضمن من هم مثل دیگر دوستان منتظر معرفی متد جدید و کارآمد تر هستم. ای کاش سریعتر این اتفاق بیفته.
    ممنون.

من چندان زياد با شرح و متن ل ويولن آشنا نيستم چون با استفاده از اين كتاب رشد نكردم. اما بعدها اين كتب رو هم مانند كتب ديگه مرورش كردم.
    موضوع بحث شما گرچه اينطور به نظر نمياد، اما دقيقا برميگرده به بحث گام و چگونه پرورش يافتن هنرجو با انگشتگذاری گام ها. هنرجويی كه ميدونه گام دقيقا چيست و چرا در هنگام بمل بودن يك نت بايد انگشت نيم پرده عقب تر گذاشته بشه (يا هنگام ديز بودن برعكس) ، در صورت درك موضوع توناليته و دانستن علت نامگذاری هر توناليته هيچ مشكلی نخواهد داشت! به شرطی كه طی دو كتاب گذشته نحوه‌ی صحيح قرار گيری انگشتان در حالات مختلف بمل، بكار و ديز و تكنيك سر خوردن انگشتان روی هم رو به خوبی توسط معلمش ياد گرفته باشه!
    گام فقط يك اسمه. بمل، بكار يا ديز بودن يك نت در ويولن وابسطه به موضوعات پيچيده نيست، بلكه به عكس العمل و توانايی های يك فرد بستگی داره!
    (ويولنيست بزرگ هايفتز در شيوه بخصوص خود، انگشتگذاری علمی برايش معنايی نداشت. او به گريف ويولن آنقدر مسلط بود كه هر نت موجود را ميتوانست با فقط يك انگشت بنوازد)
    اين رو هم مطمئن باشيد اين كتاب هيچ نقصی نداره. چراكه سالها به كار گرفته شد و افراد زيادی با اون پرورش يافتند.
    پس تمرينات كافی، شيوه‌ی آموزش و نحوه درك موضوع توناليته ميتونه برطرف كننده اين موضوع باشه...
    ممنون
    ویرایش توسط white384 : Saturday 22 October 2011 در ساعت 03:05 AM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    49118
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    40
    24 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض مژده تون چی بود

سلام نظرتونو هم درک کردم هم قبول دارم. نظرشما باتحقیقات میدانی قابل اثباته . کافیه آمار مایوس شده ها از نوازندگی رودربیارید. به نظرم افرادی که قبل از یک سال مایوس شدن تو آمارنباشن بهترن. چون احتمال داره استعدادشو نداشتن. سوال من اینه شما درجواب یکی گفته بودید واسه هنرآموزاتوتهران وشیراز مژده دارید. مژده تون من شیرازی ام. باتشکر

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

ما همچنان منتظر دوميش هستيم... هيچ جا نميريم همين جا هستيم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)