لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 81

موضوع: قطعه شناسی

mary1510 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31304
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    362
    262 بار تشکر شده در 117 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

0 Not allowed! Not allowed!
    واقعا یکی از تاپیکهای بسیار زیبای این سایت بدون شک همین تاپیک هست
    اگر دگمه سپاس جا داشت 100 بار سپاس ارسال میکردم

دوستان دیگر هم شاید مانند من از ارسال پست خودداری میکنند بخاطر اینکه این تاپیک زیاد شلوغ نشه و جنبه آموزشی خودش رو حفظ کنه.

از دلایلی که خود من به شخصه پست ارسال نمیکنم این هست که جناب رازونیاز (چه نام زیبایی) اینقدر دقیق توضیح میدهند با اون کلام شیواشون که حاصل تمدن چندهزار ساله هست. که آدم رو مدتها به فکر فرو میبره. تا اینکه بخواد پست ارسال کنه

قصد تملق و زیاده گویی نداشتم. این پست رو زدم تا مطمئن باشید این تاپیک علاقه مندان خودش رو داره و منتظر آهنگها و تفسیرهای زیبا هستیم.

با سپاس
    -----------------------------------------
    درود برشما
    جانا توسخن از دل ما می گوئی ...

2. 3 کاربر برای این پست از mary1510 تشکر کرده اند:

mary1510 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31304
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    362
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

جناب رازونیاز نکنه خدای نکرده دلسرد بشید . میدونید یاد بچه گیا بخیر آدم دلش میخواد زودبزرک بشه تا مثل بزرگترها ... باشه . الآن هم من دلم میخواد بلد بودم روی این قطعات بحث کنم ونظر بدم ولی حیف بلد نیستم .
    ولی مشتاق زیاد داره نگا نکنید نظر نمیدن شاید...
    درودبرشما هزار بار

4. 2 کاربر برای این پست از mary1510 تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    56512
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    437
    735 بار تشکر شده در 264 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    15

با سلام و احترام

دوستان عزیز ممنون میشم چنانچه این موسیقی برای شما آشنا هست اسم قطعه و نام نوازنده تار آذربایجانی را بفرمایید

با سپاس

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    [SIGPIC][/SIGPIC]

6. کاربران زیر از piano4all به خاطر این پست تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

جناب رازونیاز من هنوز راجع به قطعه قبلی چند تا سوال دارم.
    نمیدونم چرا توی تحلیلی که گذاشتید همه ی زمانهایی که مشخص کردید با اختلاف حدودا یک دقیقه اشتباه هستن.
    سوال اولم اینه که شما گفتید توی شور فا هستش. وقتی که نسبت فاصله ها به هم دیگه دستگاه ما رو مشخص میکنه چطور میشه با گوش دادن یه قطعه فهمید که نوازنده داره شور فا میزنه یا ر یا سل؟
    منظورم اینه که مثلا فکر کنید این قطعه شور فا هست من میام کوک سازم رو طوری تعیین میکنم که نت سل من مطابق نت فای توی قطعه بشه. اینطوری میتونم این قطعه در شور سل بزنم و همصدا با قطعه ی اصلی باشه. یعنی میشه گفت قطعه ی اصلی توی شور سل هست. اشتباه میکنم؟
    ای کاش چیزهایی که من گفتم هم میگفتید درست بودن یا نه. سلمک و شهناز رو که فهمیدم اشتباه کردم چون اونجاها اصلا رفته توی ابوعطا و من شاهد ابوعطا رو با شهناز قاطی کردم و گفتم چرا کرن نداره!!!
    اما فکر میکنم گریلی رو درست گفتم. یعنی جایی که میخاد وارد شهناز بشه قبلش یه کوچولو گریلی میزنه و بعد وارد شهناز میشه. درسته یا غلطه؟
    ویرایش توسط alireza_jafarian : Sunday 27 November 2011 در ساعت 09:25 AM
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

8. 3 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946
    4,151 بار تشکر شده در 1,000 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 112/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب رازونیاز من هنوز راجع به قطعه قبلی چند تا سوال دارم.
    نمیدونم چرا توی تحلیلی که گذاشتید همه ی زمانهایی که مشخص کردید با اختلاف حدودا یک دقیقه اشتباه هستن.
    سوال اولم اینه که شما گفتید توی شور فا هستش. وقتی که نسبت فاصله ها به هم دیگه دستگاه ما رو مشخص میکنه چطور میشه با گوش دادن یه قطعه فهمید که نوازنده داره شور فا میزنه یا ر یا سل؟
    منظورم اینه که مثلا فکر کنید این قطعه شور فا هست من میام کوک سازم رو طوری تعیین میکنم که نت سل من مطابق نت فای توی قطعه بشه. اینطوری میتونم این قطعه در شور سل بزنم و همصدا با قطعه ی اصلی باشه. یعنی میشه گفت قطعه ی اصلی توی شور سل هست. اشتباه میکنم؟
    ای کاش چیزهایی که من گفتم هم میگفتید درست بودن یا نه. سلمک و شهناز رو که فهمیدم اشتباه کردم چون اونجاها اصلا رفته توی ابوعطا و من شاهد ابوعطا رو با شهناز قاطی کردم و گفتم چرا کرن نداره!!!
    اما فکر میکنم گریلی رو درست گفتم. یعنی جایی که میخاد وارد شهناز بشه قبلش یه کوچولو گریلی میزنه و بعد وارد شهناز میشه. درسته یا غلطه؟
    سلام دوست عزیز. ممنونم که توی بحث شرکت می کنید.
    در مورد اختلاف زمانها من احساس می کنم که فایل ممکنه مشکل داشته باشه چون وقتی با مدیاپلیر ویندوز اجرا می کنم زمانها دقیقا همون چیزیه که ذکر کردم ولی الان که با موبایل گوش دادم دیدم زمانها متفاوته! برای خودم هم عجیب بود.
    در مورد سوال اولتون باید عرض کنم که هر نت فرکانس مشخصی داره که توسط دستگاه تیونر قابل اندازه گیری هست. وقتی به طور مثال نوازنده در حال نواختن نت تونیک یا همون نت شاهد شور هست می تونیم با تشخیص اون نت، تشخیص بدیم که نوازنده در حال نواختن کدام شور می باشد. برای تشخیص اون نت هم یکی از راهها استفاده از تیونر هستش.
    ولی در مورد اینکه فرضا من سازم را به گونه ای کوک کنم که بتونم قطعه ای را که در شور „فا” هست در شور „سل” بزنم (یعنی یک پرده کوک ساز را پایین بیاورم) دیگر شوری که من می زنم شور „سل” نخواهد بود بلکه شور „فا” هستش. همچنین نمیشه نتیجه گرفت که قطعه اصلی در شور „سل” اجرا شده.
    مثال بارز این مسئله سنتورهای „لا” کوک هست. نوازنده وقتی با ساز „لا” کوک قطعه ای را در شور „سل” می نوازد دقیقا مانند این است که دارد آن را با سنتور „سل” کوک می نوازد یعنی نت تونیک روی خرک سوم هر دو ساز اجرا می گردد ولی صدای حاصله یک پرده متفاوت است. و وقتی فرضا نوازنده تاری در کنار نوازنده سنتور بنشیند باید شور „لا” بنوازد تا با سنتور هماهنگ باشد.
    پس ملاک تیونر و فرکانس حاصله از نت می باشد نه ساز.
    در مورد آخر هم عرض کنم که شما شروع را با رهاب نوشته بودید که به نظر من قطعه در همون درآمد شور شروع می شه نه رهاب. در مورد گریلی هم حق با شماست احساس می کنم که سنتور در جملاتش یه اشاره کوچیکی به مقدمه گریلی داشت.
    شاد باشید دوست عزیز.
    فقر شب را بی غذا به سر بردن نیست،فقر روز را بی اندیشه به سر کردن است!

10. 6 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

جناب رازونیاز این صحبت های شما در واقعیت موسیقی ایرانی صدق نمیکنه. همونطور که میدونیددر واقعیت موسیقی ایرانی تیونر معنی نداره. و هر نتی میتونه به طور نسبی „دو” حساب بشه.
    البته فکر میکنم چون ساز شما سنتور هستش زیاد با این مسئله برخورد نداشتید. توی موسیقی ما(چه درست چه غلط) هر کسی از هر مبنایی که دوست داره ساز میزنه.
    به عنوان مثال در سی دی های ردیف نوازی آقای علیزاده کوک سیم اول سه تار یعنی سیم „دو” ، „سی بمل” هستش. اگه با این دیدی که شما گفتید نگاه کنیم در واقع علیزاده داره ماهور „سی بمل” میزنه!!
    ----------------
    در مورد رهاب نمیدونم،احتمالا شما درست میگی. اما رهاب هم درامد محسوب میشه دیگه. و اون اولش به من حس حرکت فاصله ی چهارمی رهاب رو داد. نمیدونم.
    متشکرم.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

12. 3 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب رازونیاز این صحبت های شما در واقعیت موسیقی ایرانی صدق نمیکنه. همونطور که میدونیددر واقعیت موسیقی ایرانی تیونر معنی نداره. و هر نتی میتونه به طور نسبی „دو” حساب بشه.
    البته فکر میکنم چون ساز شما سنتور هستش زیاد با این مسئله برخورد نداشتید. توی موسیقی ما(چه درست چه غلط) هر کسی از هر مبنایی که دوست داره ساز میزنه.
    به عنوان مثال در سی دی های ردیف نوازی آقای علیزاده کوک سیم اول سه تار یعنی سیم „دو” ، „سی بمل” هستش. اگه با این دیدی که شما گفتید نگاه کنیم در واقع علیزاده داره ماهور „سی بمل” میزنه!!
    ----------------
    در مورد رهاب نمیدونم،احتمالا شما درست میگی. اما رهاب هم درامد محسوب میشه دیگه. و اون اولش به من حس حرکت فاصله ی چهارمی رهاب رو داد. نمیدونم.
    متشکرم.

دوست عزیزم. بهتره با تامل بیشتری نسبت به این موضوع بحث بشه. به طور مثال شما به عنوان نوازنده سه تار وقتی قراره به طور مثال در دستگاه شور گروه نوازی کنید، اولین چیزی که می پرسید چیست؟ قراره چه شوری بزنم، راست کوک یا چپ کوک؟ حالا اگر راست کوک بود شور „سل” ، شور „لا” یا شور „فا” و اگر چپ کوک بود شور „ر” یا شور „می” یا ... اصلا خواننده خانمه یا آقا، صداش راست کوک هست یا چپ کوک؟ اگه آقا هست صداش در حد „سل” هست یا „لا” ؟ و ...
    همه این سوالات نشون می ده که مبنایی وجود داره و برای اندازه گیری این مبنا استانداردهای مشخصی وجود داره که یکی از اونها استفاده از تیونر هستش. اتفاقا من برعکس شما اهمیت زیادی برای تیونر در موسیقی ایرانی قائل هستم بخصوص برای گروه نوازی.
    در مورد ردیف آقای علیزاده هم اگر نت تونیک ایشون „سی بمل” باشه، بله از لحاظ علمی ایشون دارن ماهور „سی بمل” می زنن که یک پرده از ماهور „دو” بمتر هستش. هیچ مشکلی هم در کار نیست ، ایشون داره از روی نتی که برای ماهور „دو” نوشته شده می زنه ولی صدایی که به گوش می رسه ماهور „سی بمل” هستش. یه نوازنده دیگه هم اگه قرار شد با ایشون همنوازی کنه باید در ماهور „سی بمل” نوازندگی کنه تا با ایشون هماهنگی داشته باشه نه در ماهور „دو”
    شاد باشید دوست عزیز

14. 5 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

بله به نظرم لزوم وجود این تفاوت مبناها توی گروه نوازی به چشم میاد.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

16. کاربران زیر از alireza_jafarian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mary1510 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب رازونیاز نکنه خدای نکرده دلسرد بشید . میدونید یاد بچه گیا بخیر آدم دلش میخواد زودبزرک بشه تا مثل بزرگترها ... باشه . الآن هم من دلم میخواد بلد بودم روی این قطعات بحث کنم ونظر بدم ولی حیف بلد نیستم .
    ولی مشتاق زیاد داره نگا نکنید نظر نمیدن شاید...
    درودبرشما هزار بار
    ممنونم از شما مریم خانم که بحث را دنبال می کنید. مطمئن باشید این تاپیک به یاری شما و همه دوستان عزیز ادامه پیدا می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad24 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واقعا یکی از تاپیکهای بسیار زیبای این سایت بدون شک همین تاپیک هست
    اگر دگمه سپاس جا داشت 100 بار سپاس ارسال میکردم

دوستان دیگر هم شاید مانند من از ارسال پست خودداری میکنند بخاطر اینکه این تاپیک زیاد شلوغ نشه و جنبه آموزشی خودش رو حفظ کنه.

از دلایلی که خود من به شخصه پست ارسال نمیکنم این هست که جناب رازونیاز (چه نام زیبایی) اینقدر دقیق توضیح میدهند با اون کلام شیواشون که حاصل تمدن چندهزار ساله هست. که آدم رو مدتها به فکر فرو میبره. تا اینکه بخواد پست ارسال کنه

قصد تملق و زیاده گویی نداشتم. این پست رو زدم تا مطمئن باشید این تاپیک علاقه مندان خودش رو داره و منتظر آهنگها و تفسیرهای زیبا هستیم.

با سپاس
    ممنونم احمد جان واقعا نظر لطف شماست. صمیمانه از شما دوست عزیزم سپاسگزاری می کنم.

---------------------------------------------------
    خب دوستان این هم یکی دیگه از برنامه های زیبای تکنوازان در دستگاه شور هست که توسط زنده یاد استاد حبیب الله بدیعی و استاد توکل و زنده یاد استاد جهانگیر ملک اجرا شده.
    روح استاد بدیعی قرین رحمت باد که هر وقت به سازش گوش می دم ناخودآگاه اشک از چشمام جاری می شه. ایشون واقعا زیبا و روان ساز می زنن و در بحث مرکب نوازی هم واقعا تبحر دارن. به هرحال خودتون قطعه رو که گوش دادید متوجه این موضوع خواهید شد.
    مطمئنم از این قطعه زیبا لذت خواهید برد. شاد باشید.

18. 4 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

ahmad24 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    50311
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    226
    138 بار تشکر شده در 50 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    13

درود

سپاس فراوان بابت ارسال این آهنگ زیبا

من در جایگاهی نیستم که بتونم در مورد بررسی این قطعات نظر بدم ولی با گوش دادن این قطعه یاد مسائلی افتادم که دوست داشتم بیان کنم:
    در پاسخ به منتقدان نا آگاهی که در هر گوشه و کناری موسقی سنتی ایرانی را مورد بی مهری قرار داده و ایراداتی از قبیل تک صدایی بودن و پیشرفت نکردن و... را به این موسقی نسبت میدهند باید از این قطعات مثال زد و از ایشان پرسید در کدام یک از سبکهای به اصطلاح پیشرفته دنیا چنین عمق ماورایی در ملودی ها و همنوازیها و فرم ها به گوش میرسد؟آیا پیشرفت یک سبک موسقی به چند صدایی بودن آن هست؟
    اگر موسقی غرب به سوی چند صدایی پیش رفت (در همان دوره باروک) دلیلش ماهیت این موسقی بود که همچنین تکاملی را طلب میکرد.
    اگر موسقی سنتی ایران به سوی چند صدایی(هارمونی) پیش رود شاید باید ماهیت و شخصیت این نوع موسقی را فدای موردی کرد که وجود آن لازم نیست و اگر هم لازم باشد اصول هارمونی غرب به درد این موسقی نمیخورد و برای آن باید هارمونیی غیر از هارمونی با فواصل سوم در نظر گرفت.
    یک مثال غیر موسیقایی میزنم: یک ده را در نظر بگیرید. طبیعت. دام. زراعت. هوای پاک برای تنفس و آلایش روح و ...
    حالا افراد کم سن و سال این ده که با رفت و آمد به شهر با زندگی متفاوتی آشنا شده اند تجربیات خود را برای بزرگترها بیان میکنند و خلاصه کلام این ده رفته رفته به شهری تبدیل میشود . دیگر از هوای سالم خبری نیست. برای تهیه ملزومات زندگی باید آنها را بصورت بی کیفیت و غیر طبیعی از مغازه بخرند و موارد دیگری که احتیاج به بیان نیست.
    در این وضعیت هست که افراد آگاه به اشتباه خود پی میبرند ولی دیگر جایی برای برگشت نیست.

برای موسقی ما هم همین اتفاق افتاده و در پاره ای موارد دارد می افتد.
    هنوز زمان زیادی از درگذشت یا ازکارافتادگی اساتید موسقی نواحی و موسقی سنتی نگذشته که عموم متوجه از بین رفتن این فرهنگ شفاهی بشوند. و نسلهای آینده مان در زمانی که هیچ فرهنگ شخصیی برایشان نمانده. بی هویت در حال دویدن در پی مسائل سطحی دنیا شاید به فرهنگ حتی امروز خود ما بنازند و بگویند ما قبلا این بودیم.

حرفهای و دردهای زیادی در اعماق ذهنم وجود دارند ولی افسوس که معمولا انسانها همیشه دنبال چیزی هستند که ندارند و قدر داشته ها رو نمیدونند.

با بیان این مطالب شاید دوستان فکر کنند من سنتی کار هستم و تعصب بیجا نسبت به این موسقی دارم. ولی باید عرض کنم اینطور نیست. من موسقی سنتی رو فقط گوش میکنم و لذت میبرم . البته دست و پا شکسته یه چیزایی میزنم ولی تخصصم (متاسفانه) موسقی سنتی نیست.

در پایان هم خسته نباشید میگم به دوستانی که تو این تاپیک فعالیت دارند.
    ویرایش توسط ahmad24 : Saturday 3 December 2011 در ساعت 10:02 PM

20. 3 کاربر برای این پست از ahmad24 تشکر کرده اند:

ahmad24 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    50311
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    226
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

خب دوستان این هم یکی دیگه از برنامه های زیبای تکنوازان در دستگاه شور هست که توسط زنده یاد استاد حبیب الله بدیعی و استاد توکل و زنده یاد استاد جهانگیر ملک اجرا شده.
    کمک

22. کاربران زیر از ahmad24 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

پیش فرض برنامه شماره 751 تکنوازان

نقل قول نوشته اصلی توسط Razoniaz [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    روح استاد بدیعی قرین رحمت باد که هر وقت به سازش گوش می دم ناخودآگاه اشک از چشمام جاری می شه. ایشون واقعا زیبا و روان ساز می زنن و در بحث مرکب نوازی هم واقعا تبحر دارن. به هرحال خودتون قطعه رو که گوش دادید متوجه این موضوع خواهید شد.
    مطمئنم از این قطعه زیبا لذت خواهید برد. شاد باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Razoniaz [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام دوستان
    این برنامه که برنامه شماره 751 تکنوازان می باشد با هنرمندی هنرمندان: زنده یاد استاد حبیب الله بدیعی، استاد فضل الله توکل و استاد جهانگیر ملک در دستگاه شور اجرا گردیده است.
    این برنامه در شور „می” اجرا شده است. برنامه با تکنوازی استاد بدیعی در درآمد خارا شروع می گردد و با اجرای جملاتی زیبا در ثانیه 30 به درآمد شور فرود میآیند. همانطور که می دانید در „درآمد خارا” درجه ششم گام ربع پرده افزایش می یابد. (در شور „می” نت „دو” سری می شود و در شور „سل” نت „می” کرن می شود). و برای بازگشت به درآمد شور این نت به حالت قبلی خود باز می گردد.
    جملات درآمد بسیار زیبا و پر احساس بیان می گردند بعد از آن استاد توکل جملاتی زیبا را در درآمد شور اجرا می کنند. زیبایی و حس نوازندگی این استاد عزیز واقعا قابل تحسین است. در زمان 2:41 استاد بدیعی قطعه ضربی را با ریتم 3/4 شروع می نمایند و جملاتی را در درآمد شور می نوازند. پس از آن هم در زمان 3:48 استاد توکل جملاتی را در درآمد شور می نوازند.
    تا اینجا همه چیز معمولی به نظر می رسد ولی ادامه نوازندگی استاد بدیعی از زمان 4:34 به بعد شاهکاری می سازد که تنها از عهده چنین استادانی برمیآید. در زمان 4:50 تا 5:06 استاد بدیعی به سه گاه اشاره ای می کند و جملاتی اجرا می نماید که گوشه شاه ختائی را در ذهن تداعی می کند و بعد از آن به درآمد شور فرود میآیند.
    در زمان 5:15 فضا را برای ورود به دشتی آماده می کنند و در زمان 5:22 جملاتی را در دشتی اجرا می کنند (البته احساس می کنم این جملات به دشتی بیرجندی شبیه می باشند). پس از اجرای جملاتی چند که روی درجه چهارم گام (نت „لا”) ایست دارند، در زمان 5:38 به زیبایی بسیار با پایین آوردن نیم پرده ای درجه پنجم گام (نت „سی” بکار به „سی” بمل تبدیل می شود) تغییر مدولاسیون می دهند و به گام همایون وارد می گردند و پس از اجرای جملاتی در شوشتری در زمان 5:54 جملاتی
    را در گوشه بختیاری اجرا می کنند. سپس در زمان 6:07 به درآمد شور فرود می آیند.
    در زمان 7:14 نیز استاد توکل جملاتی را در درآمد شور می نوازند. در زمان 8:15 استاد بدیعی قطعه ضربی زیبایی را با ریتم 6/8 (شش-هشت) در درآمد شور شروع می کنند. پس از آن هم استاد توکل در همین ریتم جملات زیبایی را اجرا می کنند. بار دیگر استاد بدیعی پس از اشاره ای به دشتی مجددا در زمان 10:34 پس از تغییر مدولاسیون، جملاتی را در شوشتری اجرا می نمایند و در زمان 10:48 به شور فرود می آیند. در زمان 10:58 همزمان با تغییر ریتم به 6/16 ، استاد بدیعی جملات تکنیکی بسیار زیبایی را به همراه تنبک زنده یاد استاد ملک اجرا می نمایند که نیاز به تعریف ندارند فقط باید گوش داد و لذت برد. پس از آن هم کاهش سرعت قطعه و اجرای جملاتی زیبا در ریتم 3/4 سنگین و بعد هم اجرای جملات آوازی زیبا و پایان.

امیدوارم شما هم مانند من از این برنامه زیبا لذت برده باشید.
    ویرایش توسط Razoniaz : Wednesday 7 December 2011 در ساعت 06:41 AM دلیل: تصحیح اشتباه تایپی

24. 3 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

پیش فرض برنامه شماره 115 تکنوازان

درود دوستان
    امروز به بهانه روز تولدم یکی از زیباترین برنامه های تکنوازان که توسط زنده یاد استاد حبیب الله بدیعی، استاد منصور صارمی و زنده یاد استاد امیر بیداریان نژاد در شور اجرا شده را خدمت شما معرفی می کنم. برنامه ای که بارها با گوش دادنش گریه افتادم و بارها خندیدم. قطعه ای که گاه مرا به رقص می آورده و گاه با شنیدنش چنان رخوت و بی حسی ای مرا فرا می گرفت که حتی قدرت پلک زدن هم از من سلب می شد. واقعا حکایت عجیبی است موسیقی ایرانی. براستی جمع اضداد است. خنده و گریه، رقص و رخوت، شادی و غم، بزم و رزم، آرامش و اضطراب، وصل و هجران...
    سخن دراز نکنم، این قطعه را هر بار که می شنوم احساس متفاوتی را تجربه می کنم. احساسی که از قبل قابل پیش بینی نیست. و هر بار با احساس زیبایی که ناشی از شک و تردید از چگونگی احساسم پس از شنیدن قطعه است، قطعه را گوش می دهم و هنوز نمی دانم که ...

26. 4 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

ahmad24 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    50311
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    226
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

درود جناب رازونیاز عزیز
    تولدتون رو تبریک میگم و بهترینها رو براتون آرزو میکنم

ممنون از زحماتتون تو این تاپیک و همچنین و تاپیک آموزش ردیف دوره ابتدایی سنتور. خسته نباشید.

در پست شماره44
    در زمان 2:41 استاد بدیعی قطعه ضربی را با ریتم 3/4 شروع می نمایند و جملاتی را در درآمد شور می نوازند.
    ریتم خیلی به 6 ضربی نزدیکه یه جاهاییش که کاملا 6 ضربی میشه. درست میگم ؟یا اشتباه متوجه شدم؟

فکر میکنم زمان رو اشتباه تایپ کردید:
    در زمان 4:38 به زیبایی بسیار با پایین آوردن نیم پرده ای درجه پنجم گام (نت „سی” بکار به „سی” بمل تبدیل می شود) تغییر مدولاسیون می دهند و به گام همایون وارد می گردند
    در زمان 5:38 دقیقه این مد گردی رخ میده.

باز هم سپاس بابت در اختیار گذاشتن دانشتون

28. 3 کاربر برای این پست از ahmad24 تشکر کرده اند:

simsimm آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49549
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    447
    183 بار تشکر شده در 65 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    13

سلام
    با تشکر از قطعه زیبایی که گذاشتید و تبیرک فراوان روز میلادتون
    در اجاقی طمع شعله نمیبندم ....خردک شرری هست هنوز

30. 2 کاربر برای این پست از simsimm تشکر کرده اند:

mary1510 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31304
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    362
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

درودبرشما وتولدتان مبارک استاد ارجمند .
    این خصلت کریمان است که روز تولدشان هم هدیه میدن .
    دانش تان پرثمر . لبتان خندان . عمرتان به بلندای آفتاب .

32. 2 کاربر برای این پست از mary1510 تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)