لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: جادوی خنیاگری ...

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض جادوی خنیاگری ...

0 Not allowed! Not allowed!
    هرکه را از نغمهٔ ساز سلامت‌ آگهیست
    نیست جز ضبط نفس دربزم دل، خنیاگرش
    نسخهٔ دل عالمی دارد که‌ گر وا میرسی
    هست صحرای قیامت صفحهای از دفترش
    سلام وقت شما به خیر

امروزه دیگر جادوی خنیاگری یا موسیقی برای همه ی ما ثابت شده و امری انکار ناپذیر است. شده و کارکرد مغز را بهبود می‌بخشد.. موسیقی در ایجاد هماهنگی بینفعالیت‌های دو نیم‌کره مغز موثر است ، شاید به همین دلیل باشد که موسیقی دانان خوب گذشته از داشتن احساسات جاری و انعطاف پذیری بالا، معمولا در حل مسائل ریاضی و فیزیک هم قوی هستند!!! موسیقی در رشد عاطفی و تعادل روحی کودکان نیز تاثیر به‌سزایی دارد. و زيباترين موسيقي براي کودکان و شيرخواران لالايي مادر است. اکثر نوزادان و کودکان با شنيدن لالايي مادر به خواب مي‌روند و اين عمل به صورت واکنش شرطي در آنها به يادگار مي‌ماند سرطان های بدخیم یا افسردگی های حاد و سایر بیماری ها با موسیقی درمانی علمی و اصولی تا حد زیادی قابل کنترل است... حتی لکنت زبان هم مشکلیست که با موسیقی به طور کامل رفع می شود... طبق یک تحقیق واقعی که در سال 1996 انجام شد این مسئله کاملا به اثبات رسید که کندی و کم هوشی و تنبلی سیستم های عصبی بدن با موسیقی درمانی حل شدنیست. یکی از افرادی که با روش موسیقی درمانی روی توانایی های کودکان فعالیت می کرد، شاگردی داشت که علاوه بر برخی نارسایی های جسمی دچار نوعی تاخیر و کندی در انجام حرکات بدنی، ناتوانی در صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران بود و لکنت شدیدی داشت.
    این دختر کوچک شش ساله از سن سه سالگی تحت درمان توسط موسیقی قرار گرفته بود و باوجود داشتن تنها چهار انگشت در هر دست خود، خیلی زود توانست توانایی نواختن پیانو را بدست آورد. او با وجود آنکه به ندرت صحبت می کرد، می توانست بدون داشتن غلط موسیقایی درست آواز بدون کلام بخواند. او در پایان سه سال درمان - یعنی در سن شش سالگی - لکنت زبان را شکست داد و می توانست به راحتی جملات سه یا چهار کلمه ای بسازد، و اعتماد بنفس لازم را برای زندگی متکی به خود را کسب کرده بود و بسادگی بصورت گروهی با دوستان خود ساز می زد. او در شش سالگی با پیانو ملودی اجرا می کرد و درمانگر در کنار او و یا با ساز دیگر با او همراهی می کرد. هنگامی که در مراسمی از او خواسته می شد که برای دیگران پیانو بزند براحتی آنرا قبول می کرد.

2. 8 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

3. # ADS

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

مطالعات علمی نیز نشان داده‌اند كه موسیقی برای دو عضو حیاتی بدن یعنی قلب و مغز بسیار بسیار مفید و سازنده است و عملکرد و بهره وری آن دو را بالا می برد بر عكس گوش كردن به موسیقی هایی كه استرس زاست باعث تنگ شدن عروق و موجب پاسخ نامناسبی در فرد می شود و باید گفتكه گوش كردن به یك موسیقی خوب به شما حیات می بخشد در حالی كه گوش كردن به یك موسیقی بد دشمن سلامتی است!!! برای مثال همانطور که میزان هورمون كورتیزول هنگام بروز استرس بالا می رود ، میزان آزادسازی اندورفینها نیز توسط موسیقی افزایش می‌یابد (اندورفینها هورمون های طبیعی هستند كه در بدن انسان موجب نشاط و سرخوشی و کاهش درد می‌گردند)
    موسیقی درمانی قادر است به افراد درون‌گرا كمك کند تا به شخصیتی برون‌گرا تبدیل شوند و به بیماران اوتیستیک(درخود مانده) و اسكیزوفرن ( دچارجنون جوانی) هم برای كاهش گوشه‌گیری كمک می‌نماید. موسیقی درمانی برای بیماران مبتلا به سكته مغزی و اختلالات نورولوژیک دیگر نیز می‌تواند موثر واقع گردد. وقتی اینگونه بیماران به موسیقی‌‌های ریتمیک گوش می دهند، بطورهمزمان حركات عضلات آنها بیشتر و بهتر می‌گردد. موسیقی درمانی قادر است افكار و احساسات و تجارب منفی را از بیماران دور نماید. به عنوان مثال درد ناشی از اعمال جراحی و دندانپزشكی و ... با موسیقی درمانی كاهش می‌یابد... همچنین در بعضی کشورها پیش از عمل جراحی در طول عمل و حتی پس از آن برای بیماران موسیقی های آرامشبخش پخش می کنند. بر اساس تحقيقات صورت گرفته افرادي كه قبل از عمل جراحي برايشان موسيقي پخش مي شود در هنگام درد تحمل بيشتري دارند و همچنين كساني كه پس از عمل جراحي به موسيقي گوش مي دهند براي تسكين درد خود كمتر تقاضاي مسكن دارند و آستانه تحمل درد در آنها افزايش مي يابددر حین عمل نیز با این وجود که بیمار بیهوش است اما موسیقی ناخودآگاه سیستم اعصاب او را آرام کرده و استرس را از او دور می کند.
    طی دو دهه ی اخیر با مشهور شدن تمرینات ذهنی آرامشبخش مثل ریلکسیشن ،روش های درمانی جدیدی نیز برای درمان بیماری های صعب العلاج نظیر سرطان ها به اثبات رسیده است مثل موزارت درمانی، بتهوون درمانی و این اواخر هم یانی درمانی!!!

5. 7 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

اگر به خواندن رومان های کلاسیک علاقه داشته باشید حتما در رومان جک و لوبیای سحرآمیز خوانده اید که غاز تخم طلایی فقط وقتی صدای چنگ را می شنید می توانست تخم طلا بگذارد و غول نخراشیده ی قصه هم هر روز با صدای آرامبخش چنگ سحرآمیز به خواب می رفت!!!

روی همین اصل مشخص است که موسیقی همه ی جانداران را تحت تاثیر قرار می دهد و حيوانات نیز از جادوی موسیقی بی نسیب نیستند . در ادامه می خوام شما رو با تاثیرات شگرفی که موسیقی بر سایر جانداران می گذارد شما رو آشنا کنم:

نخست گیاهان...

موسیقی بر روی گیاهان نیز تاثیرات شگفت انگیزی بر جای می گذارد. در یک آزمایش عجیب،یک استاد رشته ی زيستشناسى دانشگاه آمريکا، چند نمونه گياه را براى انجام مطالعات خود انتخاب کرد. يک نمونه از گياهان در مقابل بلندگوئى که صدای تند موسيقى 'راک' از آن پخش مىشد و نمونه هاى مشابه ديگر در مقابل موسيقى ملايم کلاسيک قرار داده شد و غرض اين بود که رشد آن گياهان، بانمونه هاى مشابهى که در فضاى ساکت نگاهدارى مىشد مقايسه شود .. نتيجهٔ آزمايش نشان داد که گياهان دستهٔ اول سعى داشتند تا آنجا که ممکن است خود را از منبع صدا دور کنند تا آنجا که زاوي هٔ انحراف و خمش گياه تا ۸۰ درجه رسيد، ساقه ها باريک و شکننده شد و چندى بعد بعضى از آنها به کلى خشکيد. در حالىکه در گياهان دستهٔ دوم عکس اين حالت مشاهده شد، ساقه ها خود را به بلندگو نزديک ساخته و به دور آن پيچيدند ريشه ها قوت گرفت، شکوفه ها زودتر از موعد شکفتند و گياه درشت و استوار گرديد. به این ترتیب نتايج این آزمایش به این صورت به ثبت رسید: ‌ ‌‌ ‌‌ ‌ ‌‌ ‌‌

۱. در صورتى که گياه با موسيقى مطبوع خود تغذيه شود، در يک سوم زمان طبيعى لازم، شکفته مىشود و به ثمر مىرسد.‌ ‌‌

۲. چنانچه شدت و ارتفاع صوت و يا زمان 'تغذيهٔ صوتى گياه' بيش از حد لازم باشد، در اينصورت واکنش منفى نشان مىدهد و نتيجه معکوس مىشود.‌ ‌‌

۳. انواع آلات موسيقى بر روى گياهان تأثيرهاى متفاوت دارند، نوع موسيقى و زمان تغذيهٔ صوتى هرگياه بايد بر حسب تجربه مشخص شود.

۴. هر گياه آهنگ و موسيقى خاص خود را دوست دارد و در مقابل آن بيشترين حساسيت را نشان مىدهد. بسيارى از گياهان ظاهراً به نواى 'فلوت' يا 'ويلون' بيش از سازهاى ديگر عکسل العمل نشان مىدهند. ‌‌ ‌

5 . موسيقى موجب مىشود که گياه به مقدار ۶۰% الى ۱۰۰% درصد اکسيژن بيشتر از حد متعارف آزاد کند .

7. 7 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

در سال های اخیر دامپزشکان سعی کرده اند که برای درمان مکمل و حتی آموزش حیوانات از قدرت موسيقي بهره بگيرند.
    اليانا بون، يکي از موسيقيدان هايي است که مدتی است قصد دارد از هنرش براي کمک به حيوانات استفاده کند. او که براي درمان حيوانات بيمار يک لوح فشرده موسيقي تهيه کرده است، مي گويد: „صداي چنگ بسيار آرامش بخش است و شباهت زيادي به صداي انسان دارد. به همین دلیل چنگ مي تواند حتي وحشي ترين و خشن ترین حيوانات را آرام کند.”
    سگ ها از جمله مهم ترین حيواناتي هستند که به موسيقي عکس العمل نشان مي دهند. تاثیرموسیقی درسگها بسیار شدید است و سگ هنگامی که قطعات معروف موسیقی را می شنود ، گوشهای خود را تیز کرده و آماده پاسخ می شود.
    گذاشتن موسیقی ملایم برای سگ ها موجب ایجاد آرامش و پرهیز از رفتارهای خشونت آمیز در آنها می شود. حتی آزمایش ما روی 130 سگ آپارتمانی و 85 سگ نگهبان نشان می دهد، موسیقی موجب کاهش درد در بیش از 68 درصد این حیوانات شده است. در این آزمایش سگ ها به دلیل شکستگی، عمل جراحی، مشکلات بلع و گوارش و … دچار درد متوسط تا شدید بودند و پس از گوشدادن به یک موسیقی کلاسیک 18 دقیقه ای دچار تغییر شگرفی شدند و علایم کاهش درد در آن ها به خوبی نمایان شد
    او ادامه می دهد:
    یکی از بیماران من، کانزا، سگ 3 ساله ای از نژاد اسکای تریر بود که به دلیل رفتار خشن صاحبان قبلی خود به افسردگی مبتلا شده بود. من در کنار درمان دارویی ار تاثیر موسیقی (پیانو و ویلون) استفاده کردم و هر روز به مدت 15 دقیقه و آن هم هنگام خواب یک موسیقی آرام را برای کانزا می گذاشتم و بعد از 12 روز متوجه شدم که کانزا هنگام خواب منتظر شنیدن موسیقی است و در صورت نشنیدن آن بیقراری می کند اما به محض شنیدن موزیک آرام می خوابد. در عین حال، بعد از گذشت 53 روز از شروع درمان افسردگی کانزا بیش از 85 درد بهبود یافت؛ در حالی که درمان موارد مشابه بدون استفاده از موسیقی درمانی بیش از سه ماه طول می کشد.
    گرگ برعکس سگ بی اندازه از موسیقی فراری است. به همین جهت در بسیاری از دهکده های روسیه کشاورزان برای بیرون کردن دسته گرگها از دهکده، آلات موسیقی را به صدا درآورده و گرگ ها را از حوالی دهکده فراری می دهند

بسیاری از شکارچیان خرس، در آفریقا و آمریکا با نواختن فلوت این حیوان را شکار می کنند . خرس ازشنیدن صدای فلوت ، تعادل خود را از دست می دهد و روی پا و دست چپ خود بلند می شود و شکارچیان بلافاصله حیوان را به دام می اندازند.
    فیل ازشنیدن موسیقی خوشحال می شود. به همین دلیل است که در سیرکها تا ارکستر به صدا در نیاید فیلها نمایش اعجاب انگیز خود را نشان نمی دهند.
    عنکبوت با شنیدن صدای موسیقی از تنیدن تار دست می کشد.
    شیر با شنیدن موسیقی بی حرکت می شود . یکی از نقاشان فرانسوی برای این که از شیرهای باغ وحش پاریس نقاشی کند ، ارکستری را استخدام کرد و آنها با نواختن، شیرها را مدتی بی حرکت نگاه می داشتند و به این وسیله نقاش می توانست از شیرها نقاشی کند.
    هنگامی که آهنگ فلوت یا ویلون در آب منعکس شود، ماهیهای شناور در آن حوضچه ها هم از حرکت می ایستند و در وسط آب موزیک گوش می کنند
    میشله" نویسنده معروف فرانسوی نقل می کند که جوان هنرمندی که اغلب ساعات روز را به نواختن ویولون در اطاق خود می گذارنید ، روزی مشاهده می کند روی دستش که آرشه گرفته عنکبوتی سراپا به نوای ویولون گوش داده و بی حرکت ایستاده است.
    همچنین فردی که دراتاق مشغول نواختن نی لبک بود ، رو به روی او بر روی دیوار اتاق عنکبوتی تار می تنید . هنگامی که صدای نی لبک را شنید از تارتنیدن باز ایستاد و بی حرکت ماند .

9. 6 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

یکی از دانشمندان حیوان شناس آلمان که از موسیقی نیز سر رشته دارد . آهنگی ساخته که بانواختن آن، مرغها زودتر از موعد معین تخم گذاری را آغاز می کنند. همچنین گاو ها نیز نسبت به موسیقی واکنش فوق العاده ای نشان می دهند. طبق تحقیقی که روي طرح تاثير موسیقی بررفتارهاي طبيعي گاو و ميزان شير دهي انجام گرفت محققان دریافتند که موسیقی باعث آرامش عجیبی در گاو ها می گردد پس از 26 روز از اجرای طرح مشخص شد كه چنانچه به هنگام شیردوشی صدای موسیقی آرامی نظیر پیانو ، فلوت یا نی به گوش گاو ها برسد ميزان شير دهي گاوها نسبت بهگذشته 820 كيلو افزايش می یابد!!! این روش برای مرغ ها، گاو ها و سایر حیواناتی که محصولات آن ها به مصرف انسان می رسد هم اکنون اجرا شده و بسیار موفقیت آمیز است. همچنین در روستاها معمولا شخص شیردوش گاو را قبل از شروع شیردوشی ناز و نوازش کرده و شروع به حرف زدن با صدای آرام یا خواندن آوازی آرام می کند به این ترتیب گاو می تواند بیش از دو برابر حد معمول شیر بدهد!
    کبوتر بازان برای دستگیر کردن کبوتر دیگران، اشخاصی که می توانند با دهان و کمک دو انگشت „سوت ممتد” بزنند را استخدام می کنند ، یا خود آن را می آموزند و هنگامی که کبوترها در پروازند و یا لب بام نشسته اند„سوت بلبلی” می زنند ؛ در نتیجه به کبوتران حالت رخوت و سستی دست می دهد و قدرت پرواز از آنها سلب می گردد . لذا به زمین می نشینند و یا از جای خود بر نمی خیزند و شخص دیگری که منتظر چنین فرصتی است آنها را دستگیر می کند. کبوتر بازان به کسانی که می توانند سوت ممتد بکشند „بلبل” می گویند . نتیجه این که چون „سوت بلبلی” یک نوع موسیقی است ، در ساختمان بدن کبوتر تاثیر سوء می گذارد و غدد داخلی را از وظایف خود باز می دارد . کبوتر از حرکت باز می ماند و در نتیجه طعمه دیگران می گردد

11. 6 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

juse ferandes tors آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    36730
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    258
    466 بار تشکر شده در 187 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یکی از دانشمندان حیوان شناس آلمان که از موسیقی نیز سر رشته دارد . آهنگی ساخته که بانواختن آن، مرغها زودتر از موعد معین تخم گذاری را آغاز می کنند. همچنین گاو ها نیز نسبت به موسیقی واکنش فوق العاده ای نشان می دهند. طبق تحقیقی که روي طرح تاثير موسیقی بررفتارهاي طبيعي گاو و ميزان شير دهي انجام گرفت محققان دریافتند که موسیقی باعث آرامش عجیبی در گاو ها می گردد پس از 26 روز از اجرای طرح مشخص شد كه چنانچه به هنگام شیردوشی صدای موسیقی آرامی نظیر پیانو ، فلوت یا نی به گوش گاو ها برسد ميزان شير دهي گاوها نسبت بهگذشته 820 كيلو افزايش می یابد!!! این روش برای مرغ ها، گاو ها و سایر حیواناتی که محصولات آن ها به مصرف انسان می رسد هم اکنون اجرا شده و بسیار موفقیت آمیز است. همچنین در روستاها معمولا شخص شیردوش گاو را قبل از شروع شیردوشی ناز و نوازش کرده و شروع به حرف زدن با صدای آرام یا خواندن آوازی آرام می کند به این ترتیب گاو می تواند بیش از دو برابر حد معمول شیر بدهد!

کبوتر بازان برای دستگیر کردن کبوتر دیگران، اشخاصی که می توانند با دهان و کمک دو انگشت „سوت ممتد” بزنند را استخدام می کنند ، یا خود آن را می آموزند و هنگامی که کبوترها در پروازند و یا لب بام نشسته اند„سوت بلبلی” می زنند ؛ در نتیجه به کبوتران حالت رخوت و سستی دست می دهد و قدرت پرواز از آنها سلب می گردد . لذا به زمین می نشینند و یا از جای خود بر نمی خیزند و شخص دیگری که منتظر چنین فرصتی است آنها را دستگیر می کند. کبوتر بازان به کسانی که می توانند سوت ممتد بکشند „بلبل” می گویند . نتیجه این که چون „سوت بلبلی” یک نوع موسیقی است ، در ساختمان بدن کبوتر تاثیر سوء می گذارد و غدد داخلی را از وظایف خود باز می دارد . کبوتر از حرکت باز می ماند و در نتیجه طعمه دیگران می گردد
    سلام مطالب جالبی گذاشتی یادم میاد اول دبیرستان بودیم دبیر زیست شناسی همین صحبتها رو برامون کرد خودش دوستدار موسیقی بود عوضش بچه ها یه چیزی بلد بشن زدن زیر مسخره بازی خنده فقط من و دبیرمون ساکت بودیم یکیشون که باباش گاو داری داشت گفت من میرم بلندگو های بزرگ منظورش همون آمپلی فایر بود میذارم تو گاوداریمون که یدفعه دبیرمون قاطی کرد طرف رو گرفت با لگد پرتش کرد بیرون از کلاس دل من همچین حال اومد که نگو...
    خودم هم تجربش رو داشتم و دارم همین دیشب سر درد و دندون باهم دست داده بودن بهم که میخواستم خودم رو خلاص کنم بیست دقیقه نشستم قطعات توماتیتو رو گوش کردم خوب خوب شدم یه خواب راحتی رفتم مسکن اساسی هست خودش مثه ژلوفن و اینا... میمونه
    ببخشید صبحبتهای مسخره ای کردم
    ویرایش توسط juse ferandes tors : Saturday 5 November 2011 در ساعت 11:58 AM
    زمانی که مردم نادان برای اثبات خدایانشان همدیگر را تکه و پاره می کردند من با چهار سیم و یک تکه چوب اصوات خدا را روی کاغذ می نگاشتم (آنتونیو ویوالدی)

13. 5 کاربر برای این پست از juse ferandes tors تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط juse ferandes tors [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مطالب جالبی گذاشتی یادم میاد اول دبیرستان بودیم دبیر زیست شناسی همین صحبتها رو برامون کرد خودش دوستدار موسیقی بود عوضش بچه ها یه چیزی بلد بشن زدن زیر مسخره بازی خنده فقط من و دبیرمون ساکت بودیم یکیشون که باباش گاو داری داشت گفت من میرم بلندگو های بزرگ منظورش همون آمپلی فایر بود میذارم تو گاوداریمون که یدفعه دبیرمون قاطی کرد طرف رو گرفت با لگد پرتش کرد بیرون از کلاس دل من همچین حال اومد که نگو...
    خودم هم تجربش رو داشتم و دارم همین دیشب سر درد و دندون باهم دست داده بودن بهم که میخواستم خودم رو خلاص کنم بیست دقیقه نشستم قطعات توماتیتو رو گوش کردم خوب خوب شدم یه خواب راحتی رفتم مسکن اساسی هست خودش مثه ژلوفن و اینا... میمونه
    ببخشید صبحبتهای مسخره ای کردم
    سلام دوست فوتبالیستم!!!
    نه بابا مسخره چیه؟ خیلی هم جالب بود... بله واقعا موسیقی خوب ، یه مسکن واقعیه... خیلی آدمو ترمیم می کنه و گاهی هم کاملا التیام بخشه...
    ممنونم از این که این تاپیک رو خوندی درضمن از آشنایی با شما هم خوشبخت شدم ال نینو!!!

15. 4 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

juse ferandes tors آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    36730
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    258
    466 بار تشکر شده در 187 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

سلام من فوتبال خوشم نمیاد اون اسم کاربری من اسم یه نوازنده گیتار فلامنکو هست خوزه فرناندز تورس ملقب به توماتیتو اگه فلامنکو گوش کرده باشی اسمش باید آشنا باشه واست اسم خودم هم حامد هست
    زمانی که مردم نادان برای اثبات خدایانشان همدیگر را تکه و پاره می کردند من با چهار سیم و یک تکه چوب اصوات خدا را روی کاغذ می نگاشتم (آنتونیو ویوالدی)

17. 4 کاربر برای این پست از juse ferandes tors تشکر کرده اند:

mary1510 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31304
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    362
    262 بار تشکر شده در 117 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

خانم لاکشمی اگه اطلاعاتی درمورد این که چه آهنگی برای چه بیماری ای مفیداست داری لطفا اونارم بگو تا حظ ما از نوشته هات کامل بشه . ضمنا نوشته هات خیلی عالی ان . میدونستی!

19. 2 کاربر برای این پست از mary1510 تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط juse ferandes tors [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من فوتبال خوشم نمیاد اون اسم کاربری من اسم یه نوازنده گیتار فلامنکو هست خوزه فرناندز تورس ملقب به توماتیتو اگه فلامنکو گوش کرده باشی اسمش باید آشنا باشه واست اسم خودم هم حامد هست
    اِاااااا؟؟؟؟؟ اوه ببخشید من فکر کردم خوزه فرناندو تورس خودمونو می گی!!!
    شرمنده من فلوت کار می کنم و زیاد اهل گیتار نیستم ولی دوست گیتاریست زیاد دارم . گیتار خیلی ساز قشنگیه خصوصا در همین سبک فلامنکو ... به هر حال بازم خوشبخت شدم حامد عزیز. منم که دیگه همه جا تابلو شدم: بانو لاکشمی هستم!!!

21. 3 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mary1510 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خانم لاکشمی اگه اطلاعاتی درمورد این که چه آهنگی برای چه بیماری ای مفیداست داری لطفا اونارم بگو تا حظ ما از نوشته هات کامل بشه . ضمنا نوشته هات خیلی عالی ان . میدونستی!
    سلام دوست عزیزم... ممنونم چشماتون قشنگ می بینه. خیلی لطف دارین.
    عارضم خدمت شما که در مورد جنبه های درمانی موسیقی شما باید به دنبال آثار آهنگسازانی برید که یا بسیار عاشق بودن... یا بسیار مومن و خداترس بودن و در یک کلام تفکرات آسمانی داشتن... این نوع موسیقی هاست که التیام بخشه.
    این آهنگسازان معمولا در موسیقی کلاسیک به چشم می خورن، آثار کلاسیک البته از نوع تمپوی کمش بسیار بسیار برای تازگی روح موثره اما به طور مشخص آثار موزارت اثرات درمانی شگفت انگیزی دارن خصوصا سونات های موزارت فوق العاده اند... همینطور ویوالدی... این بشر خود خود مسکنه!!! جدی می گم کنسرتو های ویولون اون مرده رو زنده می کنه... خداوند در هر نتش شناوره... باله های چایکوفسکی هم آدمو جوون می کنن... ولی در کل به عنوان یک طرفدار یانی می گم یانی دوای هر درد و بیماریست!!! اما اگه می خوای خیلی موشکافانه انواع موسیقی ها رو نام ببرم می تونم برات بگردم و پیدا کنم... اگه یافتم حتما تقدیم می کنم.
    بازم ممنون.

23. 2 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

کبوتر بازان برای دستگیر کردن کبوتر دیگران، اشخاصی که می توانند با دهان و کمک دو انگشت „سوت ممتد” بزنند را استخدام می کنند ، یا خود آن را می آموزند و هنگامی که کبوترها در پروازند و یا لب بام نشسته اند„سوت بلبلی” می زنند ؛ در نتیجه به کبوتران حالت رخوت و سستی دست می دهد و قدرت پرواز از آنها سلب می گردد . لذا به زمین می نشینند و یا از جای خود بر نمی خیزند و شخص دیگری که منتظر چنین فرصتی است آنها را دستگیر می کند. کبوتر بازان به کسانی که می توانند سوت ممتد بکشند „بلبل” می گویند . نتیجه این که چون „سوت بلبلی” یک نوع موسیقی است ، در ساختمان بدن کبوتر تاثیر سوء می گذارد و غدد داخلی را از وظایف خود باز می دارد . کبوتر از حرکت باز می ماند و در نتیجه طعمه دیگران می گردد.

25. 3 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

کبوتر بازی (همون کفتر بازی خودمون) هم عالمی داره!

منم خیلی دوست دارم ولی شرایطش جور نیست.

در گذشته چون کبوتر بازان آدمای درستی نبودند لذا کلا نگاه به این کار منفی شد تا به الان.
    ویرایش توسط M_T : Sunday 6 November 2011 در ساعت 04:51 PM
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

27. 3 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

کبوتر بازان برای دستگیر کردن کبوتر دیگران، اشخاصی که می توانند با دهان و کمک دو انگشت " سوت ممتد" بزنند را استخدام می کنند ، یا خود آن را می آموزند و هنگامی که کبوترها در پروازند و یا لب بام نشسته اند" سوت بلبلی" می زنند ؛ در نتیجه به کبوتران حالت رخوت و سستی دست می دهد و قدرت پرواز از آنها سلب می گردد . لذا به زمین می نشینند و یا از جای خود بر نمی خیزند و شخص دیگری که منتظر چنین فرصتی است آنها را دستگیر می کند. کبوتر بازان به کسانی که می توانند سوت ممتد بکشند " بلبل" می گویند . نتیجه این که چون " سوت بلبلی" یک نوع موسیقی است ، در ساختمان بدن کبوتر تاثیر سوء می گذارد و غدد داخلی را از وظایف خود باز می دارد . کبوتر از حرکت باز می ماند و در نتیجه طعمه دیگران می گردد.

چه جالب... نميدونستم... فكر ميكردم كبوتر ها خودشون با اراده خودشون ميذارن ديگران اونها رو بگيرن!!!
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

29. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط honey111 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چه جالب... نميدونستم... فكر ميكردم كبوتر ها خودشون با اراده خودشون ميذارن ديگران اونها رو بگيرن!!!
    البته فقط سوت زدن نیست ها.

یه مدل دست زدن خاص هم داره.
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

31. 2 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)