لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از کدام پلاگین بیشترین استفاده رو میبرید ؟

رأی دهندگان
27. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Omnisphere

3 11.11%
  • Trilian

5 18.52%
  • Nexus

13 48.15%
  • NI Kontakt

4 14.81%
  • Sytrus

12 44.44%
  • HAlionOne

6 22.22%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 61

موضوع: روش آهنگسازی

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض روش آهنگسازی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام ...

همه میدونید که به دلایلی ، بسیاری از امکانات و تجهیزات و همچنین تمرکز افراد نخبه و درخشان در زمینه های مختلف در شهر تهران جمع شده و به همین دلیل افرادی که از پایتخت دور هستند و لاجرم امکانات و ارتباطات کمتری دارند پیشرفت کند تری خواهند داشت...

در این تاپیک میتونیم با به اشتراک نهادن بعضی تکنیکها و روشهای خودمون به افزایش مهارت همدیگه در آهنگسازی کمک کنیم ...

ok بریم سر اصل مطلب ...

خب اصل مطلب زیاد نیست... در مورد آهنگسازی خودتون و روشهایی که دارید صحبت کنید ...
    فرضا شما پشت دستگاه خودتون میشینید و قصد دارید یه آهنگ بسازید ... خب اول چکار میکنید ؟
    من خودم به شخصه طبق ایده اولیه ای که به ذهنم میرسه شروع میکنم ...

مثلا یه ریتم باس الکترونیک خفن شنیدم .. میرم اول سعی میکنم مثل اونو بسازم ... بعد بقیه اجزاء رو بهش اضافه میکنم .. مثل درامز - pad - ملودی ...
    [COLOR=„rgb (72, 61, 139)”]اصلا با چه افزونه هایی کار میکنید ... ؟؟؟[/COLOR]
    مثلا اگه قرار شد باس الکترونیک بسازید از چه VST استفاده میکنید ؟
    از چه پلاگینی برای pad و string استفاده میکنید ؟

اصلا شما شروع میکنید با DAW ور میرید تا ببینید آیا به کجا ختم شود ؟ یا نه در ابتدا برای هر قطعه از موسیقی میشینید نت مینویسید ؟

چطوری مستر میکنید ؟ با چه پلاگینی ؟

مثلا پشت اف ال میشینید و یه درامز یا باس سکوئنس میسازید و بعد چیزای دیگه رو بهش اضافه میکنید ؟

کلا چطوری و با چه VST هایی کار میکنید ؟

البته من میدونم هیشکی حاضر نیست رازهای خودشو بگه ...!!! ولی تا اونجا که مقدوره کمی در مورد روشهای خودتون بگید تا بقیه هم استفاده کنن ... اگه کسی سوالی هم داره (با هر نرم افزاری) همینجا مطرح کنه

ممنون از همه

2. 8 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

3. # ADS

Mohammad_ngml آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29171
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    1,716
    2,590 بار تشکر شده در 807 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    میزان امتیاز
    14

ممنون از شما.. راستش من موسیقی الکترونیک کار نمیکنم و حتی آهنگسازی رو هم تاحالا تجربه نکردم.. ولی خوب از اونجایی که تو کاور بعضی آهنگها نیاز میشه به تکنولوژی متوصل بشم اینه که به خودم اجازه میدم تو بحث دخالت کنم :دی

اکثر کارهایی که انجام دادم متشکل از ریتم گیتار و ملودی و لاین های درامز و گیتار بیس و صداهای اضافی. مثل پد و این حرفها..
    راستش من راز ندارم به اون صورت.. چون فقط از پلاگین های اورجینال fl استفاده میکنم و واسه همین بعضی وقتا اصلا از ساختن لاین درام و گیتار بیس و پد منصرف میشم.. چون واقعا بد ترکیب میشن و شباهتی به آهنگ اصلی ندارن.. البته استثنا هم وجود داره..

من اگه ملودی سخت باشه نسبتا اول سعی میکنم نتش رو با گیتار پرو بنویسم.. و این اصلا دخلی به fl نداره چون میدی ایمپورت نمیکنم.. و این نوشتن نت برای اینه که چندبار پلی کنم و باهاش بزنم.. چون حفظ کردن نت اوایل برام ممکن نیست.. یعنی تقریبی میزنما ولی با حس خودم و این کار برای شبیه شدن ملودی به آهنگ اصلیه... شروع میکنم با هندزفری تو گوشم همزمان با آهنگ اصلی ریتم رو میزنم و ضبط میکنم(در صورتی که بدونم تمپوش تا آخر آهنگ متغیر نیست و یا اگه هست بدونم که نمیخوام درام و مخلفات بهش اضافه کنم.. چون در این صورت نمیدونم چطور باید تو fl تمپوی متغیر درست کرد.. و اگه هیچکدوم از حالا امکان نداشت یعنی هم تمپو متغیر بود هم من به امکانات صدا سازی fl احتیاج داشتم بیخیال آهنگ اصلی میشم و با مترونوم مینوازم)
    لازم به توضیحه چون معمولا حداقل 2 لاین ریتم ضبط میکنم یکی آکوردهای سردسته (بم تر) یکی آکوردهای باره (زیر تر) و شایدم لاین دیگه ریتم با آکوردهای آلترنتیو..
    بعد اگه نیاز به ست درام باشه با همون صداهای اورجینال داغون یه چیزهایی میسازم (راستی این قسمت و قسمت نوشتم پد ها و گیتار بیس برام خیلی سخته چون با piano roll مینویسم و همونطور که میدونید عمر آدم نصف میشه توش.. ولی خوب در میاد معمولا نت نویسیش.. و تاحالا امتحان نکردم میدی بسازم و ایمپورت کنم) و بعد شروع میکنم به ضبط ملودی ها.. از اونجایی که تو کارهای جیپسی کینگز یه سری ملودی های همنوازی داره مجبور میشم این رو هم چند بار ضبط کنم.. وبعد هم صدای آپاگادو ها. آبانیکو ها.. و هرچی زیر صدا که با گیتار هست. راستی با یه نرم افزار ساده به اسم GoldWave ضبط میکنم و نویز گیری میکنم (بماند که تو نویز گیری صدا خیلی داغون میشه ولی حداقل صدای هوا کم میشه).. و بعد ایمپورد میکنم تو fl. برای هرصدایی که ضبط میکنم اعم از ریتم و ملودی یه کانال میکسر درست میکنم برای اعمال ریورب.. صدا ها رو میچینم به ترتیب تو اون جدول سمت راست.. و کانال های صداهای درامز رو هم جدا با دقت میچینم.. اگرم جایی کمی با ریتم سازگاری نداشت درستش میکنم.. معمولا اگه پد ها و گیتار بیس نیاز باشه یا صداهای اضافی تو همین مرحله همشونو با پیانو رول درست میکنم و اضافه میکنم(تو پیانو رول هم ولوم و پن رو برای بعضی نتها اگه لازم باشه تنظیم میکنم).. در نهایت سعی میکنم بلندی ولوم و پن هر کدوم از صداها رو روبروی کانالشون تنظیم کنم.. اگه لازم باشه به پد یا درامز هم ریورب میدم در حد نیاز..
    فکر کنم همینا باشه دیگه.. زیاد در مورد مستر سر در نمیارم.. چون آخرشم این همه زحمت میکشم میبینم صداها خیلی سطحیه و با اونی که تو آهنگ اصلی بود زمین تا آسمون فرق داره.. البته میدونم امکانات ضبط و همینطور سخت افزار و وی اس تی و سواد بالاتری میخواد.. که من اینا رو ندارم..

به هر حال اینهایی که من نوشتم مطمئنا به درد راهنمایی کسی نمیخوره.. امیدوارم حداقل درس عبرتی باشه :دی

فداتون
    از خانه بیرون میزنم اما کجا امشب...
    [glow=FFC600]نمونه کارهای من[/glow]

5. 7 کاربر برای این پست از Mohammad_ngml تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

خب... منم كه بچه ها قبلا ازم پرسيده بودن توي نمونه كارهام... دوباره ميگم... خوشحال ميشم همه بدونن... براي آهنگ سازي،من اول دونه دونه نت هر ساز رو تو برنامه گيتار پرو 5 مينويسم... البته نوشتن نت سازهايي كه مينويسم نظم خاصي نداره... ممكنه يه ساز رو مثلا دو ميزانشو بنويسم و برم سراغ يه ساز ديگه و نتشو بنويسم تا همگامي توي آهنگ رعايت بشه و زود تر بفهمم داره چه بلايي سر آهنگ مياد...:))... بعد از اينكه همه چي تموم شد و نت نويسي به پايان رسيد،از گيتار پرو،فايل MIDI اكسپورت ميكنم... بعد توي fl studio فايلي رو كه توي گيتار پرو اكسپورت كرده بودم رو ايمپورت ميكنم... بعدش هر ساز رو با يه VSTi مناسب عوض ميكنم(من زياد از وي اس تي آي هاي fl استفاده نميكنم)... متاسفانه صداهايي كه در فايل midi ميشنويم اگه با VSTi عوض بشن به علت كيفيت هاي مختلف VSTi ها،خروجي صداي هر ساز كمي تغيير ميكنه و ممكنه صداها كم يا زياد تر بشن كه بايد اونها رو اديت كنيم... من ميذارم آهنگ Play بشه... بعد شدت صداهاي هر ساز رو به نوبت در حين اجرا اگه نياز بود كم يا زياد ميكنم... بعد بدون دستكاري ولوم سازها از تك تك ساز ها با فرمت ويو اكسپورت ميگيرم(همه صدا ها بدون افكت و خام)
    حالا توي يه پروژه جديد فايل هاي ويو رو ايمپورت ميكنم... سازها رو طوری لول بندی میکنم که ولوم کلی بیشتر از -6 دسیبل نشه!... حالا وقت قرار دادن هر ساز توي كانال هاي ميكسر براي ميكس هست... ابتدا هر ساز رو تك تك باتوجه به محدوده فركانسي اون ساز اكولايز ميكنم... بعد كمپرس و افكت گذاري و پنينگ و ... در مرحله بعدي اگر نياز بود براي بعضي سازها اتوماسيون اعمال ميكنم.

(البته بهتره بعد از پایان میکس، 2-3 روزی رو به گوش استراحت داد تا خستگی اون برطرف بشه و دوباره سراغ میکس رفت و پروژه رو با دقت شنید تا اشتباهات ناشی از خستگی گوش رو بشه اصلاح کرد)

در نهايت هم اگه ميكس خوب شده باشه مسترينگ راحت تر انجام ميشه... با پلاگين هاي Waves مستر ميكنم.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Friday 22 November 2013 در ساعت 04:13 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

7. 5 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

Arshia_H آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51568
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    103 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ...

همه میدونید که به دلایلی ، بسیاری از امکانات و تجهیزات و همچنین تمرکز افراد نخبه و درخشان در زمینه های مختلف در شهر تهران جمع شده و به همین دلیل افرادی که از پایتخت دور هستند و لاجرم امکانات و ارتباطات کمتری دارند پیشرفت کند تری خواهند داشت...

در این تاپیک میتونیم با به اشتراک نهادن بعضی تکنیکها و روشهای خودمون به افزایش مهارت همدیگه در آهنگسازی کمک کنیم ...

ok بریم سر اصل مطلب ...

خب اصل مطلب زیاد نیست... در مورد آهنگسازی خودتون و روشهایی که دارید صحبت کنید ...
    فرضا شما پشت دستگاه خودتون میشینید و قصد دارید یه آهنگ بسازید ... خب اول چکار میکنید ؟

مثلا یه ریتم باس الکترونیک خفن شنیدم .. میرم اول سعی میکنم مثل اونو بسازم ... بعد بقیه اجزاء رو بهش اضافه میکنم .. مثل درامز - pad - ملودی ...
    [COLOR=„rgb (72, 61, 139)”]اصلا با چه افزونه هایی کار میکنید ... ؟؟؟[/color]

اصلا شما شروع میکنید با DAW ور میرید تا ببینید آیا به کجا ختم شود ؟ یا نه در ابتدا برای هر قطعه از موسیقی میشینید نت مینویسید ؟

مثلا پشت اف ال میشینید و یه درامز یا باس سکوئنس میسازید و بعد چیزای دیگه رو بهش اضافه میکنید ؟

البته من میدونم هیشکی حاضر نیست رازهای خودشو بگه ...!!! ولی تا اونجا که مقدوره کمی در مورد روشهای خودتون بگید تا بقیه هم استفاده کنن ... اگه کسی سوالی هم داره (با هر نرم افزاری) همینجا مطرح کنه

ممنون از همه

درود
    راستش به نظرتون زیادی کلی نشد !!!
    آخه اینا که جوابش یه کتاب میشه !!!
    اما تا اونجایی که بشه من در بحث شرکت میکنم اما اگه سوال ها محدودتر بود بهتر بود.
    اینکه بچه های تهران فقط پیشرفته هستن !!! من کاملا مخالفا مثلا همین بابل با نه این شمال ما اینو دیگه همه میدونم بچه های الکترونیک کار همه شمالی ان !!! (به شوخی میگم یه لحظه حس نسترالوژی ام گل کرد). اما این حرف شما با تکنولوژِی امروز (اینرنت ، ماهواره ...) فکر نکنم درست باشه.

در مورد اینکه چطوری آهنگ میسازیم در حالت کلی من به شخصه بستگی داره
    بعضی اوقات یه ایده ای در ذهنمه میام و اجراش میکنم .
    بعضی اوقاتم نه همینطوری دارم با پیانو یا نرم افزار بازی میکنم یه ایده یا شانسی یه ملودی میاد
    بعضی اوقاتم بداهه یه چیزی در میاد یا مثلا دارم یه تکنیکی رو تمرین میکنم یا یه صدای خاصی میسازم یهو بهش یه ملودی یا بیس میدم.
    کلا کار آهنگسازی من دور همینا میگرده .

در مورد vst ها هم من بیشتر صدا هامو خودم میسازم اونم با پلاگین های خوده اف ال اگه صدای مده نظرم باشه که خیلی ساختنش برام سخت باشه میگردم دنبالش با اگه ایده ای برای صدای ملودی نداشته باشم بازم میگردم یه صدای خوب پیدا کنم.
    من به شخصه عاشق sylenth و massive ام به نظرم عالین. (خارج از پلاگین های اف ال)
    برای pad اونو اکثر اوقات میسازم یا با چندتا preset ترکیب میکنم.
    string بستگی به سبک داره اما اکثر اوقات یا از بانک LASS استفاده میکنم یا از بانک Symphobia 2 .
    و همین دیگه !!!
    Smile Like U Mean It !

9. 4 کاربر برای این پست از Arshia_H تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

ممنونم بچه ها ... پست هاتون خیلی بدردم خورد ...

ولی من خودم شخصا مخالف کارکردن با فایلهای MIDI هستم ... معتقدم هر نرم افزار فایلهای Midi رو به زبان خودش ترجمه و پخش میکنه ...

و این باعث میشه حسی که در نرم افزار سازنده Midi ایجاد میشه در نرم افزار گیرنده بوجود نیاد .. حالا ... این نظر شخصیه

ولی یه مشکل هم من خودم در حیطه ساخت درامز دارم .. مخصوصا درامز های اکوستیک ...
    به فرض که با EZ هم ساخته باشم باز اونجوری که باید خوب در نمیاد ...
    احساس میکنم الگوی اولیه ای که برای ساخت درامز دارم چندان علمی نیست..

چه توصیه ای دارید ؟؟

وقتی می خواین برا درامز نت بنویسید چجوری نت میزارید ؟ مثلا قسمت Hi hat رو من میزارم بصورت متوالی تا آخر لاین بزنه ..
    فکر کنم تو دنیای واقعی هیچ درامری „های هت” رو تا آخر همینجور نمیزنه نه ؟

یه فایل صوتی ضمیمه کردم ... با ریزون ساخته شده ... (کار من نیست) ولی می خوام چیزی شبیه این بسازم
    شما اگه بخواین با نرم افزار اینو بسازین یا مشابهشو بسازین ... دقیقا چکار میکنین ؟

میشه یکی برا من بسازه یا خود فایل صوتی و یا MIDI اونو برا دانلود بزاره ... ؟؟

درود
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

11. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

ولی من خودم شخصا مخالف کارکردن با فایلهای MIDI هستم ... معتقدم هر نرم افزار فایلهای Midi رو به زبان خودش ترجمه و پخش میکنه ...

و این باعث میشه حسی که در نرم افزار سازنده Midi ایجاد میشه در نرم افزار گیرنده بوجود نیاد .. حالا ... این نظر شخصیه
    منم با شما موافقم... ولی حیف که میدی کنترلر ندارم... گاهی اوقات اگه بخوام زنده با کیبردم بزنم باید اول کار رو با کیبردم رکورد کنم بعد فایل midi رو از کیبردم به کامپیوتر و در نهایت به fl studio منتقل کنم.

وقتی می خواین برا درامز [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] بنویسید چجوری [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] میزارید ؟ مثلا قسمت Hi hat رو من میزارم بصورت متوالی تا آخر لاین بزنه ..
    فکر کنم تو دنیای واقعی هیچ درامری "های هت" رو تا آخر همینجور نمیزنه نه ؟
    البته كه نه... اينطوري نيست و بايد حتما اصولي باشه...

یه فایل صوتی ضمیمه کردم ... با ریزون ساخته شده ... (کار من نیست) ولی می خوام چیزی شبیه این بسازم
    شما اگه بخواین با نرم افزار اینو بسازین یا مشابهشو بسازین ... دقیقا چکار میکنین ؟

میشه یکی برا من بسازه یا خود فایل صوتی و یا MIDI اونو برا دانلود بزاره ... ؟؟
    خدمت شما... يه فايل midi شبيهش درست كردم

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

كلا 10 دقيقه طول كشيد
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Monday 19 December 2011 در ساعت 10:14 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

13. کاربران زیر از Honey_Shababi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

honey111

بابا تو کولاکی پسر ... خب دقیقا باید برام توضیح بدی که چکار کردی ... مو به مو ...

البته اینم اضافه کنم ... من فایل شما رو توی ریزون باز کردم و دقیقا همین سمچلها رو جای گزاری کردم ... خیلی شبیه شد ولی عینا مثل خودش نشد ...

ولی بهرحال من متوجه شدم که اصولا توی کار درام ضعف اساسی دارم ...

خب این فایلو چطور ساختی .. ؟؟؟؟؟ (با شرح جزئیات)

15. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

honey111

بابا تو کولاکی پسر ... خب دقیقا باید برام توضیح بدی که چکار کردی ... مو به مو ...

البته اینم اضافه کنم ... من فایل شما رو توی ریزون باز کردم و دقیقا همین سمچلها رو جای گزاری کردم ... خیلی شبیه شد ولی عینا مثل خودش نشد ...

ولی بهرحال من متوجه شدم که اصولا توی کار درام ضعف اساسی دارم ...

خب این فایلو چطور ساختی .. ؟؟؟؟؟ (با شرح جزئیات)
    قربان شما... البته چون خیلی سریع میخواستم تمومش کنم مثل خودش نشده بود وگرنه اگه وقت بذارم روش دقیقا مثل خودش رو درست میکنم... (اگه تو نمونه کارهام آهنگ خداحافظ حامی رو شنیده باشی و با آهنگ اوریجینالش مقایسه کنی،درامش عین آهنگ اوریجینال شده)... والا کار خاصی نکردم... فقط هرچی شنیدم رو پیاده سازی کردم... توی گیتار پرو این کار رو انجام دادم... اول با hihat نت های دو لا چنگ رو توی سراسر یک میزان پرکردم... بعد کیک و اسنیر و ... رو بر اساس چیزی که میشنیدم وارد کردم... البته یعضی جاها نت ها باید تریوله میشد... بعدش hihat های اضافی رو پاک کردم... ولی در کل من قانون خاصی برای این کار ندارم و هر چی رو که میشنوم پیاده سازی میکنم... فقط یکم دقت میخواد.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Monday 19 December 2011 در ساعت 10:52 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

17. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

Arshia_H آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51568
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

راستش منم با honey111 موافقم . روش خاصی نداره. گوشه فقط دیگه . سخترین چیز این درامی که شما جناب dj_man گذاشتین sanre roll بود که ریز میزد که اونم خیلی راحت با تمرین میشه زد.
    به نظر من بهترین راه تمرین باز کردن ez drummer بعد به فایل MIDI رو لود کنید بعد اکسپورت بگیرید گوش کنید سعی کنید اونو بسازیدو بعد ساخته خودتونو با MIDI اورجینال مقایسه کنید. بنظر اینطوری خیلی سریع پیشرفت میکنید.
    Smile Like U Mean It !

19. 3 کاربر برای این پست از Arshia_H تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    1,182 بار تشکر شده در 290 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

[COLOR=„rgb (72, 61, 139)”]اصلا با چه افزونه هایی کار میکنید ... ؟؟؟[/color]

ممنون از همه

دوست عزیزم سلام.

در مورد بنده معمولا روال کار به این صورت است:

ابتدا باید ایده ای داشته باشم. این ایده الزاما از اول موسیقی یا بخشی از موسیقی نیست. حتی یک حس ناگهانی در یک روز پائیزی برای من ایده است.

این ایده ممکن است تبدیل به فرمول هارمونیک (توالی چند آکورد در گام) شود یا گاهی به صورت یک ملودی ساده و کوتاه. بعد پشت پیانو نشسته و با آن ساعت ها بازی می کنم! آنقدر که تقریبا از اطراف رشد کرده و ابعاد کلی پروژه بر من روشن شود. این ایده اولیه حتی ممکن است بخش میانی آهنگی باشد که در نهایت ساخته می شود.

در مرحله ی بعدی چهارچوب و عناصر اولیه را روی برگه ی نت می نویسم (هنوز ایده ی دقیقی از ارکستراسیون وجود ندارد)

بعد نرم افزار Encore را به خدمت گرفته و پارت ملودی را کامل نت نویسی می کنم و روی تک تک آکوردها و انتخاب آن ها با وسواس بسیار زیاد می اندیشم. فرمول هارمونیک را به زبان اعداد رومی در زیر ملودی پرینت گرفته شده می نویسم.

در این مرحله به فرم می اندیشم و بعد از ساخت اسکلت بندی قطعه نوبت به تعیین ارکستراسیون و سازبندی می شود. پروژه ای جدید مجددا در Encore باز کرده و کل پارتی تور را برای تمام سازها تایپ می کنم (مرحله ای که ممکن است چندین ماه طول بکشد) بعد از چاپ و اتمام پارتی تور دو حالت ممکن است رخ بدهد.

یا ارکستر زنده بر روی کار خواهند نواخت یا باید کار را سمپل کنیم (و البته معمولا ترکیبی از هر دو اتفاق می افتد)

در صورت نیاز به سمپل، از خروجی Encore یک اکسپورت MIDI گرفته می شود.

فایل MIDI پروژه را در نرم افزار Cubase وارد می کنم. برای تراک های میدی صداهای سمپل در نظر می گیرم و سپس با حذف تمام افکت های مربوط به هر صدا (نظیر ریورب و ...) از هر تراک میدی به تنهایی خروجی Wave 48 KHz & 24 bit می گیرم.

پروژه ی جدیدی دوباره در Cubase می سازم و تمام فایل های Wave مرحله ی قبل را دانه به دانه وارد این پروژه می کنم.

برای هر تراک Audio افکت های مناسبی نظیر اکولایزر مجزا ریورب مجزا کمپرسور مجزا و ... در Rack مربوطه قرار می دهم و به کمک محاسبات ریاضی بر روی کاغذ با ابزار مولتی بندر یا اکولایزر مدوده ی صدایی سازهای مختلف را از هم تفکیک می کنم (مرحله ی تفکیک فرکانسی) این مرحله بسیار وقت گیر است ولی در نهایت صدایی شفاف را به شما هدیه می دهد که همه ی سازها به درستی شنیده می شوند...

تا این جا نیمی از مسیر طی شده است.

21. 5 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مرحله بعدی که بسیار مهم است „اتوماسیون” نام دارد. کیوبیس نرم افزاری است که واقعا در این زمینه عالی عمل کرده. فرض کنید در حین شنیده شدن آهنگ فرار است ولوم صدا های زهی ها (استرینگ) تغییر کند یا با PAN یک ساز حین اجرا بازی شود. با دقت بسیار زیاد باید روی تک تک اتو ماسیون های „هر ساز به تنهایی” وقت گذاشت و تازه احتمالا بعد از این مرحله شما یک میکس معمولی 48 - 24 از کارتان دارید. (با فرض اینکه این آهنگ فاقد خواننده یا ساز زنده باشد)

هنوز مراحل اکولایزر مستر و مسترینگ نهایی اثر باقی مانده که البته اگر مایل باشید توضیح خواهم داد.

23. 5 کاربر برای این پست از alone_composer تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

alone_composer
    شما خیلی حرفه ای کار میکنید ... پروژه های من ساده تر بسته میشن ...
    البته عمده ترین تفاوت کار من با شما اینه که من از کانالها خروجی wave نمیگیرم ...
    پروژه های من همونطوری که شروع شدن تا انتها پیش میرن ...

البته من زیاد با نت متداول هم سروکله نمی زنم .. بیشتر اطلاعات پروژه های من بصورت MIDI هستند ..

کارکردن با فایلهای Wave به سلیقه من نیست.. به این دلیل که به عنوان مثال اگه قرار باشه یه VST مثل تریلیان یا امنیسفیر برای من اتومیشن انجام بده این کار هیچ وقت تا آخر پروژه قطعی و غیر قابل تغییر نیست و دوست دارم همیشه هر زمان که خواستم بتونم همه چیز رو تغییر بدم بنابراین پروژه رو با اطلاعات MIDI نگه میدارم و سیو میکنم ... از همون هم اکسپورت نهایی میگیرم

شما چه نقدی به این موضوع دارید ؟

25. 3 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

Arshia_H آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51568
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

به نظر من این امر کاملا سلیقه ای هستش ، هر کسی یه جوری راحت تره.

dj_man عزیز
    اگر اون فایل رو که در این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] گفتم برای من بفرسید ممنون میشم.
    Smile Like U Mean It !

27. 4 کاربر برای این پست از Arshia_H تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    56512
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    437
    735 بار تشکر شده در 264 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    15

البته عمده ترین تفاوت کار من با شما اینه که من از کانالها خروجی wave نمیگیرم ...

البته من زیاد با نت متداول هم سروکله نمی زنم .. بیشتر اطلاعات پروژه های من بصورت MIDI هستند ..

کارکردن با فایلهای Wave به سلیقه من نیست.. به این دلیل که به عنوان مثال اگه قرار باشه یه VST مثل تریلیان یا امنیسفیر برای من اتومیشن انجام بده این کار هیچ وقت تا آخر پروژه قطعی و غیر قابل تغییر نیست و دوست دارم همیشه هر زمان که خواستم بتونم همه چیز رو تغییر بدم بنابراین پروژه رو با اطلاعات MIDI نگه میدارم و سیو میکنم ... از همون هم اکسپورت نهایی میگیرم

جسارت بنده رو ببخشید

فایل های میدی رو باید همیشه مهم و با ارزش دونست

اما اکسپورت کلی از تمام میدی ها رو من نمی پسندم

مثلا از فلوت بصورت میدی اکسپورت میگیرم در کیوبیس باز میکنم

از باسون هم بصورت مجزا اکسپورت میگیرم در کیوبیس باز میکنم

و بقیه سازها رو هم به همین روش ...

البته زمانی این کار رو انجام می دم که بابت میدی ها خیالم راحت باشه که به ویرایش نیازی ندارند

اگر هم حرفه ای نیستید ، حرفه ای عمل کنید
    [SIGPIC][/SIGPIC]

29. 5 کاربر برای این پست از piano4all تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

Arshia_H

آقا اون کاری که گفتی من انجام دادم [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

فقط تورو خدا دیگه بحث نوع نرم افزار پیش نیاد ...
    قدرت نرم افزار اصلا شرط نیست... مهم بار علمیه یه آهنگسازه .. این تاپیک رو هم واسه همین زدیم

اصولا به نظر من این بحث ها سلیقه ایه ... بابا مثل نقاشی که هرکی یه سبکی برا خودش داره ..!!!
    یکی رنگ و روغن کار میکنه یکی آبرنگ یکی هم مداد !!

من خودم کیوبیس کار میکنم ... گوش من با کیوبیس بهتر جور در میاد ... پروتولزم رفتم گرفتم 3 تومن هم خرج کردم ... خوشم نیومد ... برگشتم کیوبیس

ما اومدیم اینجا تکنیک یاد بگیریم ... حالا هر نرم افزاری باشه

بیخیال بابا ...

31. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20585
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

درود دوست هنرمندم. شما استاد و سرور بنده هستید.

نقدی به نوشته ی شما ندارم چرا که حرفتان درست است. فقط در مورد اینکه چرا خروجی نهایی را باید از استودیو ویو بگیریم و نه از استودیو می دی همانطوری که علی عزیز فرمودند بعضی کنترل ها در مرحله ی میکس (نهایی) فقط بر روی ویو ها امکان پذیر است. مثلا شما باید بر روی هر تراک یک اکولایزر (مجزا) داشته باشید. آیا راهی هست که بشود در مورد تراک های می دی هم تک تک اکولایزر مجزا قرار داد؟ (من در کیوبیس نتوانستم راهش را پیدا کنم اگر شما می دانید خواهشا به من هم یاد بدهید).

موفق و پایدار باشید DJ-Man عزیز.

33. کاربران زیر از alone_composer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)