لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 41

موضوع: در جستجوی هیپ هاپ...

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    1,272 بار تشکر شده در 356 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض در جستجوی هیپ هاپ...

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام معمولا موسیقی و شاخه های اون رو از هیچ جهاتی نمیتوان به طور کلی نگاه کرد. اما به جرات می توان گفت که موسیقی هیپ هاپ در ایران با وجود اینکه در شاخه های مختلف جریان داره، اما از نظر فنی میشه اونو کلی نگریست. موسیقی رپ فارسی (پارسی) شاید در سطوح بالای خودش از نظر شعر و محتوای کلامی گاها خوب پیش رفته باشه (کمتر از 5%) اما شاهد این هستیم که حتی در این راستا هم از موزیک های کاور یا بازسازی شده معروف و یا کارهای ساخته شده ضعیف استفاده میشه و ما چیزی رو در قالب یک موسیقی نمیتونیم به رپ کشورمون نسبت بدیم. درحالی که در سطح اول رپ دنیا واقعا موسیقی رو هم احساس می کنیم.

گفتم شاید این بتونه مقدمه خوبی برای بررسی و تبادل اطلاعات در مورد رپ فارسی (پارسی) باشه...
    ویرایش توسط white384 : Friday 6 January 2012 در ساعت 09:25 AM
    الان که این متنو می خونید من دیگه اینجا نیستم! امیدوارم که همگی خوش باشید! ببخشید اگه این مدت همتونو زحمت دادم!
    ببخشید اگه آزاری از من دیدید
    سعی کنید گهگاهی ساز مخالف بنوازید تا یاد من بیفتید
    دوستان من خرد نگهدار (نوشته شده توسط ماریتا...)

2. 5 کاربر برای این پست از white384 تشکر کرده اند:

3. # ADS

Arshia_H آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51568
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    103 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درود بر همگان.

بحث بسیار جالبی خانم آواکیان که جاش اینجا خالی بود. راستش موسیقی هیپ هاپ در ایران از اول با رپ خیلی ساده بود(از لحاظ موسیقی) اما شعر های نسبتا قوی اجتماعی شروع شد. خوب شاید من و هم سن های من (من19 سالمه) از نسلی هستیم که کامل در جریان این موسیقی بودیم. و تغییرات اونو دنبال میکردیم. فکر کنم اوج تب موسیقی رپ سال های 82-83 بود که همه میخواستم رپ بخونن ! شاید یکی از دلایلش همین سادگی این نوع موسیقی بود وقتی که میددن کسانی که با این موسیقی معروف شدن خودشون آهنگ های کاور میخونن پس این امر تداعی شد که ما هم همینطوری میتونیم رپ بخونیم و موسیقی اون مهم نیست! (هر چند شعر هم برای این دسته مهم نبود.). خلاصه من یادمه خواننده های اولیه رپ آهنگ های خودشونو داشتن و واقعا کار های سطح بالایی داشتن مثل شایان،دیو،چنگیزو تیمور و خیلی از اولی ها که دیگه نخوندن یا خیلی کم و کم کم همه اون ها رو فراموش کردن ! با مطرح شدن موسیقی الکترونیک و این حس که شما با یک کامپیوتر میتونید آهنگ بسازید کم کم همه شروع به آهنگسازی کردم فکر میکنم زمانش برای موسیقی رپ 84-85 بود. خوب مسلما سطح کار ها پایین بود اما امروزه با کذشت تقرییا 10 سال این سطج آهنگ سازی سطح بالاتری پیدا کرده. اما باز هم ما این رو فقط در موسیقی عده کمی میبینیم ! که خوشبختانه یا بدبختانه تقریبا تمامی این عزیزان به خارج از کشورن رفتن.
    اما نکته ای که مهمه اینه که مثلا یه آهنگ ساز در دنیای امروز در ایران یه مرجع برای انتخاب خواننده نداره یعنی نمیتونه تشخیص بده که آیا این خواننده پتانسیل کار کردن با اونو داره یا نه و مسلما برعکس (یعنی خواننده به دنبال آهنگساز بگردد).
    و هنور در ایران ما بیش از چند خواننده مطرح برای مقایسه نداربم که همین امر باعث میشه اونارو بت کنیم. نکته دیگه هم تبلیغ های کاذب سایت ها برای آهنگ هایی که واقعا سطح بالایی ندارن. و همه اینها در آشفته بازار موسیقی و به خصوص رپ دست به دست هم میده تا این موسیقی به سطح های بالا نرسه.
    در مورد موسیقی هیپ هاپ و هیپ هاپ دنس و پارتی راک باید گفت تقریبا این نوع موسیقی در ایران وجود نداره اگر هم موسیقی که به رپ 6/8 معروف شده رو جزو این دسته بدونیم باید گفت که این نوع موسیقی ها هم از نظر مضموم و هم موسیقی در خیلی سطح پایینتری هستن. اصولا مضمومه این نوع موسیقی ها در کشورهایی مثل آمریکا بیشتر طنز و شوخی و نوعی مسخره بازی برای تنوع جو و شادی هستش. و کمتر به مسائل ابتذالی به اون شکل که در این نوع موسیقی ها در ایران میپردازن، میپردازن.
    فکر کنم این مطلب هم برای شروع خوب باشه.
    Smile Like U Mean It !

5. 7 کاربر برای این پست از Arshia_H تشکر کرده اند:

metal-militia آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    37939
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    22,664
    6,555 بار تشکر شده در 2,303 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow metal-militia On Twitter Add metal-militia on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/2
    Given: 5/45
    میزان امتیاز
    16

مثلا اوایل وضع راک و متال ایرانی افتضاح بود
    کی همچین حرفی میزنه؟؟؟یه مثال از راک ضعیف بیارین برای من.
    اتفاقا به نظر من آهنگهایی که در اوایل در رپ پارس بود خیلی بهتر بوده. از نظر من رپ پارس بعد از ساسی مانکن که به سمت تجاری شدن رفت فاتحه اش خونده شد.
    My Pain is Constant and Sharp،I do not hope for a better world for anyone،In fact I want my pain to be infected on others

7. 6 کاربر برای این پست از metal-militia تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

من با نظر آقا پوریا موافقم. دوره رپ از سالهای ابتداییش تا چندسال بعد (از نظر رواج) با توجه به وجود برخی اشخاص که تا امروز هم صاحب نام هستند، واقعا برای خیلی ها جالب بود. من خودم بشخصه کارهای آقای مهدی یار آقاجانی رو در موزیک های مختلف آقای سروش لشکری هنوز که هنوزه به خاطر دارم. من موسیقی رو در این کارها حس می کردم!
    البته افرادی مانند آقای سروش لشکری تعدادشون خیلی کم بود. ولی در عوض فعالیت گسترده داشتند.
    اما متاسفانه یا خوشبختانه، در حال حاضر رپرها در 4 دسته تقسیم شده اند (از نظر شخص حقیر من):
    1- عده ای که سعی می کنند با توجه به موج برقرار، به سوی کارهای فلسفی پیش برند (از نظر شعر) (مثل آقای رضا ناصری). که چندان به موزیک توجه ندارند و تمام هدفشون شعره...
    2- کسانی که سعی می کنند از بهترین های این سبک تقلید کنند
    3- کسانی که صاحب سبک هستند (6و9) :)))))))))
    4- کسانی که هم از نظر موسیقی و هم از نظر شعر کارشون نسبتا خوب بود، اما امروز در ایران نیستند...
    ویرایش توسط white384 : Saturday 7 January 2012 در ساعت 12:05 PM
    الان که این متنو می خونید من دیگه اینجا نیستم! امیدوارم که همگی خوش باشید! ببخشید اگه این مدت همتونو زحمت دادم!

9. 6 کاربر برای این پست از white384 تشکر کرده اند:

Arshia_H آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51568
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط metal-militia [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

کی همچین حرفی میزنه؟؟؟یه مثال از راک ضعیف بیارین برای من.
    این قضیه ضعف کاری . من یه توضیح کوتاه میدم ،و چون جای این بحث اینجا نیست ولش میکنم.

کارهای اولیه موسیقی راک و متال فارسی (در ایران) اوایل ضعیف بود چرا ؟ من ضعیف بودن چند قسمت میکنم.
    در اوایل نو پا بودن این موسیقی(راک و متال) گروه ها اشعار انگلیسی استفاده و بعد که از شعر فارسی استفاده کردن اصلا زیبا و درخور نبود کماکان که امروزه هم این دسته کم هستن !

و نکته دیگه کیفیت کار ها بسیار ضعیف بود چرا ؟ چون برای ضبط درام متال یا راک ما نیاز به تچهیزات و دد روم های بسیار عالی هست. و علم میکس و مستر برای موسیقی راک و متال تقریبا نبود. اما این وضع امروزه کاملا عوض شده.
    اما چرا رپ از اول قوی ظاهر شد ! ؟ دلیلش سادس یه رپر فقط نیاز به یه آهنگ داره. و اکثرا این آهنگ ها رو به صورت بیت آماده میگرفتن که میکس و مستر شده بود. اما خوب بعضی ها هم خودشون کار میدادن !!! ۱

فکر کنم الان رفع اتهام شدم !:D
    ----
    خانم آواکیان اسم اون آهنگ ساز مهتیار بود تا اونجا که یادمه !
    ----

من یه سوال برای ادامه بحث مطرح میکنم :
    آیا این حرف که ما بگیم هیچکس پدر رپ فارسی درسته ؟
    کماکان که این حرف رو در مورد کس هاس دیگم میگن مثلا میگن دی جی سروش اس جی ترک پدر تنظیم مدرنه !!! یا متین دو حنجره پدر راک ایران !!! از من ایراد نگیرید از این اراجیف تو نت پره .
    بحث من اینه آیا این لقب برای کسی مثل سروش لشکری مناسبه ؟ کماینکه خودشم بدش نمیومد ! و خودشو به این نام خطاب میکرد‌؟
    ویرایش توسط Arshia_H : Saturday 7 January 2012 در ساعت 12:34 PM
    Smile Like U Mean It !

11. 3 کاربر برای این پست از Arshia_H تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    48950
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

آقا ارشیا شما دیگه چرا آخه؟ شما که خودتون معتقد بودید بحث قبلی به دلیل بی ارتباطی به این تاپیک منتقل شه. حالا در این تاپیک میگید پدر و مادر رپ کیه؟ :-w :دی

13. 3 کاربر برای این پست از white384 تشکر کرده اند:

metal-militia آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    37939
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    22,664
    6,555 بار تشکر شده در 2,303 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow metal-militia On Twitter Add metal-militia on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/2
    Given: 5/45
    میزان امتیاز
    16

فکر کنم الان رفع اتهام شدم
    خیر. شما یه آهنگ برای من بزار که کیفیت پائین داشته باشه. از هر نظر. موسیقیومیکس. مستر. تنظیم. شعر.
    ----------------------------------------------------
    آیا این حرف که ما بگیم هیچکس پدر رپ فارسی درسته ؟
    من کم و بیش این حرف رو قبول دارم. چون اولین رپری که ارزش گوش دادن داشت هیچکس بود. اما اگه کلی بخوای نگاه کنی اولین کسی تو مایه های شبیه به رپ کار میکرد سندی بود.
    متین دو حنجره پدر راک ایران
    خیلی ببخشید پس استاد کوروش یغمائی چی؟؟؟کارهای ایشون مانند گل یخ و پرنده مهاجر واقعا عالی هستند.
    My Pain is Constant and Sharp،I do not hope for a better world for anyone،In fact I want my pain to be infected on others

15. 5 کاربر برای این پست از metal-militia تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

من هنوز هم معتقدم موسیقی که با چند سمپل و لوپ تولید میشه (که معمولا خریداری شده هستند از سبک های دیگر مانند پاپ، دیسکو، ترنس و هاس) و یک شعر روش گذاشته میشه رو نمیشه به عنوان سبک مطرح کرد.
    البته بماند که رپ و راک با هم قبال مقایسه نیستند. چون ما چهار سبک اصلی به نام های جاز، راک، کلاسیک و فولک داریم. برخی فولک رو حذف کرده اند و معتقدند به جای فولک پاپ جایگذین است. در صورتی که این نظریه را قبول کنیم رپ زیر مجموعه سبک: پاپ - دیسکو - هیپ هاپ میشود. در واقع یک کلیت نیست و یک جزئیت است. التبه مکتب رپ مسئله اش جداست که مکتب مسقتلی به حساب می آید و آوازه فراوانی هم داشته است و در ابتدا با معیارهای درستی بنا شده است که بعدها طی گذشت زمان از هدف خود منحرف شده است.
    (مثلا رپ در دهه 60 از جنگ جهانی و مشکلات میخواند، در عصر حاضر از اینکه گردنبند من از تو گران تر است و من ده تا دوست دختر دارم تو چند تا داری و این کلکل های ابلحانه که حتی گوش کردن به آنها سخیف است)
    به هر حال این سبک ها را با هم مقایسه نکنیم که درست نیست. (خدا هم خوشش نمی آید و به گونه ای حرام است)
    اگر رپ را سبکی از موسیقی تلقی کنیم باید دلکمه را نیز در میان سبک ها قلمداد کنیم. در میان دوستان رپر آیا کسی هست که نت ارزشمندی از یک گروه رپر برای ما رو کند که ارزش موسیقیایی هم داشته باشد؟
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

17. 5 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

Arshia_H آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    51568
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Marita_Avakian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا ارشیا شما دیگه چرا آخه؟ شما که خودتون معتقد بودید بحث قبلی به دلیل بی ارتباطی به این تاپیک منتقل شه. حالا در این تاپیک میگید پدر و مادر رپ کیه؟ :-w :دی
    نه من منظورم این نبود که بیاییم انتخابش کنبم ! آیا اصلا این حرف درسته !!! منظورم اینه و فکر کنم این کاملا مرتبط باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط metal-militia [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

خیر. شما یه آهنگ برای من بزار که کیفیت پائین داشته باشه. از هر نظر. موسیقیومیکس. مستر. تنظیم. شعر.
    ----------------------------------------------------

خیلی ببخشید پس استاد کوروش یغمائی چی؟؟؟کارهای ایشون مانند گل یخ و پرنده مهاجر واقعا عالی هستند.
    کارهای اولیه گروه هایی مثل آلیاژ ، مدمتال،کربان و ... من که اون سال ها گوش میدادم اینطوری بود !
    ---
    منم گفتم دوست من اینا تو وب نوشته !!! نگفتم منم موافقم ،بله ۱۰۰٪ حق با شماست مسلمه آقای کوروش یغمایی یکی از تاثیر گذاران این سبک هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من هنوز هم معتقدم موسیقی که با چند سمپل و لوپ تولید میشه (که معمولا خریداری شده هستند از سبک های دیگر مانند پاپ، دیسکو، ترنس و هاس) و یک شعر روش گذاشته میشه رو نمیشه به عنوان سبک مطرح کرد.
    البته بماند که رپ و راک با هم قبال مقایسه نیستند. چون ما چهار سبک اصلی به نام های جاز، راک، کلاسیک و فولک داریم. برخی فولک رو حذف کرده اند و معتقدند به جای فولک پاپ جایگذین است. در صورتی که این نظریه را قبول کنیم رپ زیر مجموعه سبک: پاپ - دیسکو - هیپ هاپ میشود. در واقع یک کلیت نیست و یک جزئیت است. التبه مکتب رپ مسئله اش جداست که مکتب مسقتلی به حساب می آید و آوازه فراوانی هم داشته است و در ابتدا با معیارهای درستی بنا شده است که بعدها طی گذشت زمان از هدف خود منحرف شده است.
    (مثلا رپ در دهه 60 از جنگ جهانی و مشکلات میخواند، در عصر حاضر از اینکه گردنبند من از تو گران تر است و من ده تا دوست دختر دارم تو چند تا داری و این کلکل های ابلحانه که حتی گوش کردن به آنها سخیف است)
    به هر حال این سبک ها را با هم مقایسه نکنیم که درست نیست. (خدا هم خوشش نمی آید و به گونه ای حرام است)
    اگر رپ را سبکی از موسیقی تلقی کنیم باید دلکمه را نیز در میان سبک ها قلمداد کنیم. در میان دوستان رپر آیا کسی هست که نت ارزشمندی از یک گروه رپر برای ما رو کند که ارزش موسیقیایی هم داشته باشد؟
    جان یعنی چی سمپل لوپ هستن! شما اول بیا اینا رو تعریف کن بعد ! که معمولا برای سبک های دیگه ای مثل پاپ !!! دیسسسسکو !!! ترنس و هاوس !!! شما حالتون خوبه !!! اصلا درام این سبک ها زمبن تا آسمون فرق داره ! سازها فرق داره ! یعنی چی ؟ منو میشه روشن کنید !!

راستی اگه ما ۴ سبک اصلی داریم من شاخه عظیم Trance-Allgemi-IDM-Dudstep رو کجا بزارم !!!
    رپ خودش کلی زیر شاخه داره که به یاد دوستان بیارم metal-rap هم جزو اوناس.
    من فکر کنم دوستان کلا دچار مشکل در تعریف رپ هستن !
    گروهی که واقعا موفق بوده به نظر من جادوگران) که واقعا قشنگ کار کرده.
    و در مورد شعرهای رپ شما هر موقع مثلا مثل همین دیو تکست نوشتین چشم ما دکلمه رو هم میاریم جز سبک های موسیقی البته با اجازه شما استاد.
    Smile Like U Mean It !

19. 2 کاربر برای این پست از Arshia_H تشکر کرده اند:

mika120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    26796
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    998
    1,443 بار تشکر شده در 490 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

واقعاً تاسف خوردم این مطالب رو دیدم که چقدر آدم آخه ... !!!
    از شما بعیده دوستان ... !!!
    آقا به والله چیزی گوش ندادین دربارش بحث نکنید ...
    دوستان راک و متال باز رو مورد خطابمه. آقا شما که حتماً اروان انزابی پور رو میشناسید و به عنوان یه متالهد تو ایران قبول دارید ؟
    این صحبت عین صحبت اردوانه که بهم زد که آقا : تموم موسیقی ها و آهنگا رو گوش کن . یعنی وایسا برا هر اهنگ یه هفته !!! وقت بزار خوب گوش کن ببین چی داره و ازش چی یاد میگیری. نگو از فلان کار بدم میاد. گوشش کن اگه دیدی هیچ رابطه ای باهاش نداری فقط بگو با این کار هیچ ارتباطی برقرار نکردم ... آقا حتی گفت از اون کارهایی که تا حالا گوش ندادی یه لیست تهیه کن و گوش بده !!!
    دوستان چرا درباره موسیقی رپ اینجوری برخورد می کنید ... موسیقی رپ برا خودش فرم و ساختار خودشو داره . فرم آهنگسازی خودشو داره وکال خودشو داره تکست خودشو داره تفکرات و اعتقادات خودشو داره !!!
    رهايي نيابد كس از دست كس / گرفتار را چاره صبرست و بس

21. 2 کاربر برای این پست از mika120 تشکر کرده اند:

akerfeldt آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42848
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    2,784
    3,152 بار تشکر شده در 838 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 23/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    13

پنهان -فرشيد اعرابي
    نهال حيرت-اوهام
    آلبوم 1 -فرزاد گلپايگاني
    آلبوم صفير عرش
    و كارهاي نوريك ميساكيان كه پخش شده بود از آثار ابتدايي راك ايران بعد انقلابه ... كدومشون ضعيفه ؟؟؟؟
    سوئيپ هاي ميساكيان تو آهنگ into millenium سلول هاي مغز من رو پر پر ميكنه
    ---------------------------------------------------------------------------
    بگذريم به نظر من كارهاي افرادي مثل هيچكس و شاهين نجفي و اين پسره جديده اومده الله هم صل الله محمد و آل محمد !!! اسمش يادم رفت اين تيپ رپر ارزش گوش دادن داره چون مكتب اصلي رپ رو گم نكردن
    ---------------------------------------------------
    فقط در عجب اين صاحب سبك ها هستم :)) طرف ميگه من خداي 6/8 هستم حالا همون خارجي ها هم 6/8 ميسازن خدا مثل لمب آو گاد laid to rest

23. 2 کاربر برای این پست از akerfeldt تشکر کرده اند:

akerfeldt آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42848
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    2,784
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mika120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واقعاً تاسف خوردم این مطالب رو دیدم که چقدر آدم آخه ... !!!
    از شما بعیده دوستان ... !!!
    آقا به والله چیزی گوش ندادین دربارش بحث نکنید ...
    دوستان راک و متال باز رو مورد خطابمه. آقا شما که حتماً اروان انزابی پور رو میشناسید و به عنوان یه متالهد تو ایران قبول دارید ؟
    این صحبت عین صحبت اردوانه که بهم زد که آقا : تموم موسیقی ها و آهنگا رو گوش کن . یعنی وایسا برا هر اهنگ یه هفته !!! وقت بزار خوب گوش کن ببین چی داره و ازش چی یاد میگیری. نگو از فلان کار بدم میاد. گوشش کن اگه دیدی هیچ رابطه ای باهاش نداری فقط بگو با این کار هیچ ارتباطی برقرار نکردم ... آقا حتی گفت از اون کارهایی که تا حالا گوش ندادی یه لیست تهیه کن و گوش بده !!!
    دوستان چرا درباره موسیقی رپ اینجوری برخورد می کنید ... موسیقی رپ برا خودش فرم و ساختار خودشو داره . فرم آهنگسازی خودشو داره وکال خودشو داره تکست خودشو داره تفکرات و اعتقادات خودشو داره !!!
    عزيز من نميدونم از كجا قضاوت كردي كه تتا حالا رپ گوش نداديم خود من 1 ماه رو آلبوم دوم شاهين نجفي هنگ كرده بودم ... حتي تو يه تاپيك هم گفتم كه موافق استايل وكال رپرا توئ متال هستم كاري كه جيمز لابريه و مايك پورتنوي انجامش دادن و خوب از آب در اومده ... بحث سر اينه كه الان دو موج رپ تو ايران وجود داره خوب و بد... درست مثل هر موزيكي كه خوب و بد داره
    در ضمن آدم عاقل اونيه كه از تجريه بقيه استفاده كنه ... ترجيح ميدم وقتم رو روي موزيك هاي خوبي مثل بلوز .. جز و... بزارم به توصيه استادمون رفتيم كاراي ويني رو دانلود كرديم الان ميتونم بگم كه جديدا عاشق موزيك جز شدم حتي از بعضي متال ها هم بيشتر خوشم اومده عاليه اين پسر به علاقه مندان جز توصيش ميكنم
    ویرایش توسط akerfeldt : Saturday 7 January 2012 در ساعت 02:34 PM

25. 3 کاربر برای این پست از akerfeldt تشکر کرده اند:

mika120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    26796
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    998
    1,443 بار تشکر شده در 490 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط akerfeldt [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عزيز من نميدونم از كجا قضاوت كردي كه تتا حالا رپ گوش نداديم خود من 1 ماه رو آلبوم دوم شاهين نجفي هنگ كرده بودم ... حتي تو يه تاپيك هم گفتم كه موافق استايل وكال رپرا توئ متال هستم كاري كه جيمز لابريه و مايك پورتنوي انجامش دادن و خوب از آب در اومده ... بحث سر اينه كه الان دو موج رپ تو ايران وجود داره خوب و بد... درست مثل هر موزيكي كه خوب و بد داره
    حق با شماست. منم نمیگم که شما گوش ندادین ... ولی طوری بعضیاصحبت می کنن که انگار رپ دیگه چه نجاستی هست!!!
    بله به قول شما هر موزیکی خوب و بد داره ... همین راک و متال خودمون چقدر نخاله و بند بنجل توش هست... بعضیا هم یه چیزی مثل همینا !!!
    ولی دیگه حرف از تعیین یه limit واسه ساخت یه آهنگ رپ دیگه نزنیم !!!
    رهايي نيابد كس از دست كس / گرفتار را چاره صبرست و بس

27. 2 کاربر برای این پست از mika120 تشکر کرده اند:

akerfeldt آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42848
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    2,784
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

آره خوب تو همين راك ايراني هم گروههاي مسخره هم داريم ... اما تعدا به اصطلاح رپر مسخره تو ايران واقعا زياده منظورم اينه كه تعداد خوبهاش از انگشت هاي يك دست كمتره متاسفانه مثل بهرام-هيچكس و... اما تعداد بد هاش خيلي زياده ... تو شيراز يه دوست داريم خودش سبك بلوز كار ميكنه و دارن رو آلبوم خودشون كار ميكنن اين رفيق ما براي اينكه خرج خريد تجهيزات و اين چيزا رو در بياره سر 1 ماه يه آلبوم رپ آماده ميكنه و مشتري هم كه بچه مايه داره پول خوبي به دوست ما هم ميده خودش ميگه دو تا آلبوم اينچنيني آماده كرده و با پولش گيبسون و افكت هم خريده ... خودش هم از اين وضع راضي نيست اما ميگه تنها كاري كه بلده موزيكه و بايد از راه موزيك پولي بدست بياره كه خرج موزيك خودش كنه اين چيزها خيلي بده

29. 2 کاربر برای این پست از akerfeldt تشکر کرده اند:

salar1366 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    52403
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    737
    563 بار تشکر شده در 167 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia_H [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نه من منظورم این نبود که بیاییم انتخابش کنبم ! آیا اصلا این حرف درسته !!! منظورم اینه و فکر کنم این کاملا مرتبط باشه .

کارهای اولیه گروه هایی مثل آلیاژ ، مدمتال،کربان و ... من که اون سال ها گوش میدادم اینطوری بود !
    ---
    منم گفتم دوست من اینا تو وب نوشته !!! نگفتم منم موافقم ،بله ۱۰۰٪ حق با شماست مسلمه آقای کوروش یغمایی یکی از تاثیر گذاران این سبک هستن.

جان یعنی چی سمپل لوپ هستن! شما اول بیا اینا رو تعریف کن بعد ! که معمولا برای سبک های دیگه ای مثل پاپ !!! دیسسسسکو !!! ترنس و هاوس !!! شما حالتون خوبه !!! اصلا درام این سبک ها زمبن تا آسمون فرق داره ! سازها فرق داره ! یعنی چی ؟ منو میشه روشن کنید !!

راستی اگه ما ۴ سبک اصلی داریم من شاخه عظیم Trance-Allgemi-IDM-Dudstep رو کجا بزارم !!!
    رپ خودش کلی زیر شاخه داره که به یاد دوستان بیارم metal-rap هم جزو اوناس.
    من فکر کنم دوستان کلا دچار مشکل در تعریف رپ هستن !
    گروهی که واقعا موفق بوده به نظر من جادوگران) که واقعا قشنگ کار کرده.
    و در مورد شعرهای رپ شما هر موقع مثلا مثل همین دیو تکست نوشتین چشم ما دکلمه رو هم میاریم جز سبک های موسیقی البته با اجازه شما استاد.

مد متال مگه متاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
    خندیدیم.

من یادمه علی متالیکا تو همیهن گاهی شعر میگفت، بیشترم طنز بود. جریان مال 4.5 سال ÷یشه. الان نمیدونم هنوز میگه یا چشمه شعرش خشکیده. داش علی بگو براش

31. 2 کاربر برای این پست از salar1366 تشکر کرده اند:

salar1366 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    52403
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    737
    563 بار تشکر شده در 167 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط akerfeldt [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پنهان -فرشيد اعرابي
    نهال حيرت-اوهام
    آلبوم 1 -فرزاد گلپايگاني
    آلبوم صفير عرش
    و كارهاي نوريك ميساكيان كه پخش شده بود از آثار ابتدايي راك ايران بعد انقلابه ... كدومشون ضعيفه ؟؟؟؟
    سوئيپ هاي ميساكيان تو آهنگ into millenium سلول هاي مغز من رو پر پر ميكنه
    بگذريم به نظر من كارهاي افرادي مثل هيچكس و شاهين نجفي و اين پسره جديده اومده الله هم صل الله محمد و آل محمد !!! اسمش يادم رفت اين تيپ رپر ارزش گوش دادن داره چون مكتب اصلي رپ رو گم نكردن
    فقط در عجب اين صاحب سبك ها هستم :)) طرف ميگه من خداي 6/8 هستم حالا همون خارجي ها هم 6/8 ميسازن خدا مثل لمب آو گاد laid to rest
    تو کارهای متالی که گفتی همه بی ایراد هستند و خیلی خوبند.
    تو ر÷ هم من یاس رو قبول دارم واقعا، مثلا همین شعری که راجب بچه های کلاس مدرسه ای در دروزن خونده. واقعا أدم رو نابود میکنه. اما به قول داش علی از نظر موسیقی چیز خاصی نیست. میشه از نظر معنی و تکست بهش نگاه کرد و از ارزشهاش صحبت کرد.

33. 2 کاربر برای این پست از salar1366 تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)