لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 68

موضوع: هارمونی موسیقی ایرانی

mohammadshojaee آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44929
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    70
    48 بار تشکر شده در 20 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله
    موسیقی ما در واقع یک بخشه که میشه همون مونوفونیک
    در مورد هتروفونیک .. در این موسیقی معمولا بخش اصلی ملودی صدای خواننده هست و بخش فرعی یک ساز هست که ملودی خواننده رو با کمی تاخیر تکرار میکنه... که این نوع بافت توی موسیقی مشرق زمین و بیشتر در موسیقی ایرانی پیدا میشه که به اصطلاح خودمون میگیم جواب آواز
    آره به اصطلاح خودمون سازو آواز محسوب میشه.
    فقط دوست عزیز دچار اشتباه نشید تعریف هتروفونی یچیز دیگه است اینی که میگین توی موسیقی غرب یچیز تو مایه های فرم فوگ که البته با تشبهات خیلی کم میشه گفت شبیه ساز و آواز خودمونه
    ولی هتروفونی در واقع یه نوع بافت موسیقی محسوب میشه که الان اکثرا موسیقی شرق همینطوریه.
    جواب آوازی که میگین فرق میکنه با ملودی اصلی همراه با تزیینات ریتمیک و غیره.
    باز بهتره تحقیق کنید تا اشتباه نشه.
    هنر گوش دادن را فرا گیرید
    گاهی فرصتها به آرامی در میزنند

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadshojaee [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آره به اصطلاح خودمون سازو آواز محسوب میشه.
    فقط دوست عزیز دچار اشتباه نشید تعریف هتروفونی یچیز دیگه است اینی که میگین توی موسیقی غرب یچیز تو مایه های فرم فوگ که البته با تشبهات خیلی کم میشه گفت شبیه ساز و آواز خودمونه
    ولی هتروفونی در واقع یه نوع بافت موسیقی محسوب میشه که الان اکثرا موسیقی شرق همینطوریه.
    جواب آوازی که میگین فرق میکنه با ملودی اصلی همراه با تزیینات ریتمیک و غیره.
    باز بهتره تحقیق کنید تا اشتباه نشه.
    مطالبی که گفتم دقیقا برگرفته از کتاب سرایش نوشته ی حسین مهرانی هست... صفحه ی 323
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44929
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مطالبی که گفتم دقیقا برگرفته از کتاب سرایش نوشته ی حسین مهرانی هست... صفحه ی 323
    احتمالا با یه دیدگاه کلی نگاه کرده به این بافت موسیقی.
    شباهت هایی هست ولی کاملا اشتباه که ساز و آواز رو شبیه به این بافت دونستن.
    توی کتاب درک و دریافت موسیقی (راجر کیمی ین) صفحه 838 میتونین پیدا کنید تعریف کلی بافت و این نوع بافت.
    در کتاب خلاقیت موسیقی (کیوان جعفری نژاد) هم به همین مطلب اشاره شده. صفحه هاب آخر کتاب. تعاریف فرم.

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadshojaee [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    احتمالا با یه دیدگاه کلی نگاه کرده به این بافت موسیقی.
    شباهت هایی هست ولی کاملا اشتباه که ساز و آواز رو شبیه به این بافت دونستن.
    توی کتاب درک و دریافت موسیقی (راجر کیمی ین) صفحه 838 میتونین پیدا کنید تعریف کلی بافت و این نوع بافت.
    در کتاب خلاقیت موسیقی (کیوان جعفری نژاد) هم به همین مطلب اشاره شده. صفحه هاب آخر کتاب. تعاریف فرم.
    بله اما آقای کیمی ین هم توضیح شفاف و کاملی در مورد تتروفونیک ندادند... همین الان نگاه کردم... در تعریف بافتها که اصلا اسمشو نیاوردند و فقط همون صفحه که گفتید یک اشاره ی کوچیک کردن
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44929
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    70
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بله اما آقای کیمی ین هم توضیح شفاف و کاملی در مورد تتروفونیک ندادند... همین الان نگاه کردم... در تعریف بافتها که اصلا اسمشو نیاوردند و فقط همون صفحه که گفتید یک اشاره ی کوچیک کردن
    اگه کلا این کتاب رو خونده باشین میبینین کلا همه ی توضیح هاشون شبیه به اشاره ی کوچیکه ولی کامل باز باید تحقیق کرد.
    درود.

korutzer آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29165
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    179
    547 بار تشکر شده در 206 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 23/4
    Given: 5/3
    میزان امتیاز
    14

سلام
    با عرض معذرت هر دو شما دوستان کمی در اشتباه هستید
    من دانشجوی موسیقی جهانی و دیپلم موسیقی هستم
    متاصفانه چون کتابها بطور خلاصه توضیح میدن ادم یکم گمراه میشه
    موسیقی ایران منوفونیک است و منوفونیک یعنی تک صدایی
    اما هتروفونی اصلا جواب اواز و این چیزها نیست و به معنی اجرای یک خط ملودی با همه سازها با کمی زینت و این چیزها هم نیست
    هتروفونی یعنی صدایی که توسط سیمهای واخوان در سازهایی مانند سنتور و سه تار سیتار و غیره به وجود می اید تقریبا صدای وزوز که با لرزش سیمهای مجاور سیم اصلی به وجود می اید
    این توضیح برگرفته از توضیحات استاد دکتر هما سادات افسری در کلاس دانشکاه بود
    لازم به ذکر است که ایشون 2 مدرک دکتری و یک کارشناسی ارشد دارند و تقریبا 60 درصد کتابها رو قبول ندارند و معتقدند که اشتباه نوشته شده اند.
    دیروز گفتم باشد, از فردا یک جور دیگر هستم.
    امروز نگفتم باشد, از فردا یک جور دیگر هستم.
    تو تا بحال, هیچ, از دست این جورها, کلافه نشده ای؟...

7. کاربران زیر از korutzer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

tabass آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59409
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    337
    51 بار تشکر شده در 21 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

چي شد الان ؟

korutzer آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29165
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط tabass [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چي شد الان ؟
    چی چی شد؟؟؟

tabass آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59409
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    337
    51 بار تشکر شده در 21 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

هتروفوني کدوم يک از اين تعاريف شد!

korutzer آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29165
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط tabass [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هتروفوني کدوم يک از اين تعاريف شد!
    سلام
    هتروفونی یعنی صدایی که توسط سیمهای واخوان در سازهایی مانند سنتور و سه تار سیتار و غیره به وجود می اید تقریبا صدای وزوز که با لرزش سیمهای مجاور سیم اصلی به وجود می اید

12. کاربران زیر از korutzer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    78194
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    76 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 15/5
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط korutzer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    با عرض معذرت هر دو شما دوستان کمی در اشتباه هستید
    من دانشجوی موسیقی جهانی و دیپلم موسیقی هستم
    متاصفانه چون کتابها بطور خلاصه توضیح میدن ادم یکم گمراه میشه
    موسیقی ایران منوفونیک است و منوفونیک یعنی تک صدایی
    اما هتروفونی اصلا جواب اواز و این چیزها نیست و به معنی اجرای یک خط ملودی با همه سازها با کمی زینت و این چیزها هم نیست
    این توضیح برگرفته از توضیحات استاد دکتر هما سادات افسری در کلاس دانشکاه بود
    لازم به ذکر است که ایشون 2 مدرک دکتری و یک کارشناسی ارشد دارند و تقریبا 60 درصد کتابها رو قبول ندارند و معتقدند که اشتباه نوشته شده اند.
    ببخشید اما اون چیزی که استادتان گفته هتروفونی نیست... به اون Sympathetic resonance میگن .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط korutzer [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    اگه استاد شما دو کلمه english va latin بلد بود . این اشتباه را نمی کرد

14. کاربران زیر از yohanovic به خاطر این پست تشکر کرده اند:

korutzer آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29165
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط yohanovic [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید اما اون چیزی که استادتان گفته هتروفونی نیست... به اون Sympathetic resonance میگن .- - - Updated - - -اگه استاد شما دو کلمه english va latin بلد بود . این اشتباه را نمی کرد
    مطمعن باشید استاد من صد برابر بیشتر از شما زبان میدونندکتر افسری به 4 زبان فرانسه ایتالیایی اینگلیسی و عربی تسلط کامل دارن پیشنهاد میکنم قبل از اینکه حرفی از روی عصبانیت بزنید یکم تو همین اینترنت در مورد ایشون تحقیق کنید اونوقت خودتون میفهمید این حرفتون چقدر خنده داره.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط yohanovic [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید اما اون چیزی که استادتان گفته هتروفونی نیست... به اون Sympathetic resonance میگن .- - - Updated - - -اگه استاد شما دو کلمه english va latin بلد بود . این اشتباه را نمی کرد
    مطمعن باشید استاد من صد برابر بیشتر از شما زبان میدونندکتر افسری به 4 زبان فرانسه ایتالیایی اینگلیسی و عربی تسلط کامل دارن پیشنهاد میکنم قبل از اینکه حرفی از روی عصبانیت بزنید یکم تو همین اینترنت در مورد ایشون تحقیق کنید اونوقت خودتون میفهمید این حرفتون چقدر خنده داره.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    78194
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    76 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 15/5
    میزان امتیاز
    11

آقا طرف دکتر باشه یعنی هیچ وقت اشباه نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما اینو بخون
    Sympathetic resonance or [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] is a [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] phenomenon wherein a formerly passive string or vibratory body responds to external vibrations to which it has a harmonic likeness. The classic example is demonstrated with two similar tuning-forks of which one is mounted on a wooden box. If the other one is struck and then placed on the box, then muted, the un-struck mounted fork will be heard. In similar fashion, strings will respond to the external vibrations of a tuning-fork when sufficient harmonic relations exist between the respective vibratory modes. A unison or octave will provoke the largest response as there is maximum likeness in vibratory motion. Other links through shared resonances occur at the fifth and, though with much less effect, at the major third. The principle of sympathetic resonance has been applied in musical instruments from many cultures and times. Apart from the basic principle at work on instruments with many undamped strings, such as harps, flutes, guitars and pianos with the dampers raised, other instruments are fitted with extra choirs of [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید], which respond with a silvery halo to the tones played on the main strings

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

- - - Updated - - -

آقا ی عزیز... من ادعایی ندارم... اما هرگز اینقدر مطمئن حرف نمیزنم... اینکه کسی 60 درصد کتابهارو قبول نداشته باشه که هنر نیست... اتفتقا در آینده یاد خواهید گرفت که هرچه بزرگتر بشوید (از لحاظ موسیقایی عرض میکنم) کمتر از دیگران ایراد میگیرید... چون نصف این ایرادها برای خود بزرگ نمایی هست... من اگه اسم اساتیدی که پیششون کار کردم رو بیارم ... مطمئنا شما روتون نمیشه اسم استادتون رو بیارید... تهران بزرگه... و پر از اساتید کله گنده... پس اینکه بیای بگی من راست میگم چون استادم فلانیه... اصلا قابل قبول نیست

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

آقا ی عزیز... من ادعایی ندارم... اما هرگز اینقدر مطمئن حرف نمیزنم... اینکه کسی 60 درصد کتابهارو قبول نداشته باشه که هنر نیست... اتفتقا در آینده یاد خواهید گرفت که هرچه بزرگتر بشوید (از لحاظ موسیقایی عرض میکنم) کمتر از دیگران ایراد میگیرید... چون نصف این ایرادها برای خود بزرگ نمایی هست... من اگه اسم اساتیدی که پیششون کار کردم رو بیارم ... مطمئنا شما روتون نمیشه اسم استادتون رو بیارید... تهران بزرگه... و پر از اساتید کله گنده... پس اینکه بیای بگی من راست میگم چون استادم فلانیه... اصلا قابل قبول نیست

18. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

korutzer آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29165
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

آقا ی عزیز... من ادعایی ندارم... اما هرگز اینقدر مطمئن حرف نمیزنم... اینکه کسی 60 درصد کتابهارو قبول نداشته باشه که هنر نیست... اتفتقا در آینده یاد خواهید گرفت که هرچه بزرگتر بشوید (از لحاظ موسیقایی عرض میکنم) کمتر از دیگران ایراد میگیرید... چون نصف این ایرادها برای خود بزرگ نمایی هست... من اگه اسم اساتیدی که پیششون کار کردم رو بیارم ... مطمئنا شما روتون نمیشه اسم استادتون رو بیارید... تهران بزرگه... و پر از اساتید کله گنده... پس اینکه بیای بگی من راست میگم چون استادم فلانیه... اصلا قابل قبول نیست- - - Updated - - - آقا ی عزیز... من ادعایی ندارم... اما هرگز اینقدر مطمئن حرف نمیزنم... اینکه کسی 60 درصد کتابهارو قبول نداشته باشه که هنر نیست... اتفتقا در آینده یاد خواهید گرفت که هرچه بزرگتر بشوید (از لحاظ موسیقایی عرض میکنم) کمتر از دیگران ایراد میگیرید... چون نصف این ایرادها برای خود بزرگ نمایی هست... من اگه اسم اساتیدی که پیششون کار کردم رو بیارم ... مطمئنا شما روتون نمیشه اسم استادتون رو بیارید... تهران بزرگه... و پر از اساتید کله گنده... پس اینکه بیای بگی من راست میگم چون استادم فلانیه... اصلا قابل قبول نیست
    خواهش میکنم از اینکه گفتم در اشتباه هستید عصبانی نشید . زیرا خنده بر هر درد بی درمان دواست مطمعنا اساتید شما خیلی کوچکتر از استاد کمال پور تراب و استاد همایون رحیمیان و دکتر افسری و کلارا بکوچاوا هستند که از اساتید بنده بوده و هستند. شایدم شما راست بگید . به سازتون که نمیاد. تحصیلات موسیقی هم که اصلا ندارید . به هر حال امید به خدا . ایشالا همه موفق میشیم

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

خواهش میکنم از اینکه گفتم در اشتباه هستید عصبانی نشید . زیرا خنده بر هر درد بی درمان دواست مطمعنا اساتید شما خیلی کوچکتر از استاد کمال پور تراب و استاد همایون رحیمیان و دکتر افسری و کلارا بکوچاوا هستند که از اساتید بنده بوده و هستند. شایدم شما راست بگید . به سازتون که نمیاد. تحصیلات موسیقی هم که اصلا ندارید . به هر حال امید به خدا . ایشالا همه موفق میشیم
    خب فکر میکنم از اساتید فقط اسمشون رو یاد گرفتید نه خصوصیات اخلاقیشون رو... یعنی محسن الهامیان کوچیکتر از پورتراب و رحیمیانه؟ یا مثلا حمیدرضا دیبازر که عضو هیئت علمی دانشگاه تهرانه اشتباه میگه که موسیقی ایرانی هتروفونیه؟.. اونوقت شما درست میگی؟منظورت همون رحیمیانه که هیچکدوم از کاپریس ها رو نمیتونه بزنه... و وقتی در مسابقات ویلون نوازی در اروپا شرکت کرد ..4 میزان که زد بهش گفتند دیگه نزن؟؟ یا منظورت همون پورترابه که آلزایمر داره و کلاسهارو تو دانشگاه اشتباهی میرفت سر یک کلاس دیگه؟
    من از اینکه اینارو گفتم هدفم کوچک شمردن اساتید نیست... چون اصلا در این حد نیستم.. اما خب بعضی حقایقو نباید در مکان عمومی گفت... که ما گفتیم
    اما آفرین به شما که تحصیلات موسیقی دارید... راستی میدونستی آمار نشون داده که تعداد نوازنده و اهنگساران خوبی که رشته هایی غیر از موسیقی تحصیل کردن در کشورمون بیشتر از کسانیه که رشته ی موسیقی درس خوندن؟
    بهر روی هرکس نظری داره... من نمیخواستم اینجا نظری بدم... اما چون دیدم چندبار با این قاطعیت اومدید از استادتون گفتید گفتم نظری بدم... وگرنه من از روی منابعی که گفتم عرض کردم نظرم رو... و هیچوقت نمیام بگم : چون استادم گفته پس حرف من درسته...
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Wednesday 12 June 2013 در ساعت 11:31 AM

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)