لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 30 از 30

موضوع: ویلن التو چیه؟؟؟؟

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    62174
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    26
    66 بار تشکر شده در 49 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/41
    Given: 3/23
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    آهنگ gipsy (چشمان سياه) اثر paul mauriat رو گوش بديد وسطش يه سولوي ويولايي مياد كه اصن آدمو له ميكنه باور كنيد

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    63878
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    4 بار تشکر شده در 1 پست

شبکه های اجتماعی من

Add hamed_violin69 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز

ویولن با ویولن آلتو تفاوتهای مختصری داره. ویولن آلتو یه درجه از ویولن معمولی با سایز 4/4 بزرگتره. کلید این ساز „دو” و کلید ویولن „سل” هستش. ویولن 4 تا سیم داره به نام های E, A, D, G. تو ویولن آلتو سیم زیر از A شروع میشه و سیم های دیگه به این ترتیب هستن: A, D, G, C که محدوده ی این ساز رو کمی بم تر میکنه. خلاصه من پیشنهاد میکنم ویولن معمولی بگیری و باهاش حال کنی.
    اینم بگم که ویولن ساز بسیار سختیه و اگه بتونی باهاش کنار بیای و تمرینت زیاد باشه میتونی بهش غلبه کنی... موفق باشی

3. 4 کاربر برای این پست از hamed_violin69 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    81725
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    11 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/1
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان این سازی که نوازندگان ترکی میزنن و بسیار سوزناکم میزنن ویولا هستش؟آخه صدای ویولن ترک ها با ویولن ما فرق داره

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    151 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 65/0
    Given: 29/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

نه ویولنهای ترکیه هیچ فرقی با ویولنهای ما نداره کوکش فرق میکنه من یه اهنگ ترکیه خودم زدم و ضبط کردم متاسفانه بلد نیستم براتون بذارم در ضمن برا ترکیه ای زدن هم باید سبک ترکیه یاد بگیری مثل سبک کلاسیک سبک ایرانی سبک عربی ...

6. کاربران زیر از mehrabnasiri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    81725
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    11 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabnasiri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نه ویولنهای ترکیه هیچ فرقی با ویولنهای ما نداره کوکش فرق میکنه من یه اهنگ ترکیه خودم زدم و ضبط کردم متاسفانه بلد نیستم براتون بذارم در ضمن برا ترکیه ای زدن هم باید سبک ترکیه یاد بگیری مثل سبک کلاسیک سبک ایرانی سبک عربی ...
    آره ولی انگار صدای ویولنشون با ما خیلی فرق داره... انگار یه حالتی صدای بم تر و ... من خودم سبک ترکیه ای خیلی دوست دارم... مخصوصا این نوازنده ilyas tetik... واقعا خدای غمه...

از یکی شنیده بودم ویولن هاشون با ما فرق داره منظورم اینه اگر میخوای سبکشو یاد بگیری کلا باید ویولنتم مثل اونا باشه... الان مثلا ویولن کلاسیک و ایرانی... نمیشه با ساز ایرانی یکی که کلاسیک کار حرفه ایه زیاد خوب بزنه... نه اینکه نشه ولی هر کشوری واسه سبک خودش سازش هم مختص خودشه... یه ویدیو دیدم نوازنده ترکی آرشرو که میکشید صدای سازش زمین تا آسمون با ماها فرق داشت... الان مثلا شما فکر کن بیژن مرتضوی با صدای سازش به هیچ عنوان نمیشه ترکی زد... چون صداش خیلی فرق داره اگر دقت کرده باشین

خیلی دوس دارم یکی بخرم.. ولی میگن قیمتاش خیلی بالاست

حالا من زیاد در جریان نیستم...

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

ارمین جان از نظر اناتومی سازشون هیچ فرقی با ویولن ایرانی نداره همونطور که ویولن ایرانی هیچ تفاوتی با کلاسیک نداره ولی از نظر جنس سیم و خرک چرا فرق میکنه بخاطر سوزناک تر کردن صدای ساز- وکوکشون که لا ر سل دو -ویا سل ر سل دو هست
    دراين سبك به شدت از نت هاي سري و كرن (ربع پرده) استفاده ميشه . و همچنين بيشترين تكنيكي كه در اين سبك ازش استفاده ميشه اسلايد (كشيدن و سر دادن انگشتان بر روي سيم) و ويبراسيون هست
    خط اتحاد هم خيلي زياد در نوازندگيه ويلن در سبك تركيه اي استفاده ميشه . و بعضي از جاهاي آهنگ نوازنده ده الي بيست نت رو با يه آرشه چپ يا راست) میزنه حالا حساب کن سرعت ارشه کشی چغد کمه
    انگشتان بسيار بسيار نرمي هم ميخواد
    البته براي نوازنده ي ويلني كه اصالتا تركيه اي نيست ، خيلي مشكله كه بخواد دقيقا اون حالو هوا و مخصوصا سوزناک بودنشو اجرا رعایت کنه
    چرا با هر ویولن حرفه ای از جمله ویولن بیژن کاملا میتونی سبک ترکیه اجرا کنی همونطور که من با ویولن دست ساز ایرانیم کاملا ترکیه اجرا میکنم عرض کردم بلد نیستم اینجا براتون بذارم خواستی ایمیلتو بفرست تا چن تا اهنگای ترکیه که خودم اجرا کردمو برات بفرستم خواهی دید که اصلا وابدا سوزناک بودن صدا هیچ تفاوتی با اهنگای الیاس تتیک که شنیدی نداره

- - - Updated - - -

در مورد آموزشش باید بگم که تو خود ترکیه که بعد دو سال که آکادمی ویلن که طبق روال همه ی دنیا تدریس میشه ، بعد تازه یه شاخه جدا میشه به نام ana turka که همین لهجه ها و ربع پرده ها و.. اونجا تدریس میشه

9. کاربران زیر از mehrabnasiri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

ویولن التو یا همون(ویولا) یک سایز از ویولن چهار چهارم بزرگتره وبطبع نسبت به ویولن صداش بم تر هست در گذشته ابتدا سه عدد سیم داشت بعدا دوسیم بهش اضافه شد شدپنج تا سیم بعد دوباره یک سیم کم کردند حالا استانداردش چهار سیمه است ولی سه سیمه و پنج سیمه هم ازش استفاده میشه در کل برای تکنوازی ساز خوبی نیست از بیان جزئیات صرف نظر میکنم چون دوستان قبلا اشاره کردن
    در ضمن معذرت میخام در مورد ویولن ترکیه حرف زدم مجبور شدم اطلاعاتمو در اختیار دوستم قرار بدم حالا شما به دل نگیرید و خشونت به خرج ندید

ویولن آلتو (ویولا) (Viola – Bratsche – Viole – Viola)

این ساز که از نظر ساختمان و طرز قرار گرفتن شبیه ویولن می باشد بیشتر در همنوازی(یکی از اعضای مهم در همنوازی های کوچک و بزرگ «سمفونیک و نظایر آن» است) کاربرد دارد. ویولا به نام‌های آلتو و ویولن آلتو نیز نامیده می‌شود. یکی از تفاوت های آن با ویولن آن است که چند سانتی متر از ویولن بزرگتر می باشد. ویولا صدای منطقه متوسط سازهای این خانواده را می‌دهد: از ویولن بم‌تر و از ویولن‌سل زیرتر است.

کوک ویولا از زیرترین به بم ترین سیم :لا – ر – سل – دو

چهار سیم ویولا مانند ویولن با فاصله پنجم درست با هم کوک می‌شوند. زیرترین سیم نت لا با بسامد ۴۴۰ هرتز است که به فاصلهٔ ششم بزرگ بالای نت دوی وسط پیانو است. سیم‌های بعدی به ترتیب ر، سل، و دو کوک می‌شوند. نت‌هایی که آلتو اجرا می‌کند در کلید دوی خط سوم نوشته می‌شوند.

وسعت صدا در این ساز عبارت است از :

دو(دو اکتاو بمتر از دوی بین پنج خط حامل در کلید سل) تا نت ر (دو اکتاو بالاتر از نت ر بین پنج خط حامل در کلید سل)
    این هم خدمت شما
    ویرایش توسط mehrabnasiri : Wednesday 16 October 2013 در ساعت 10:16 PM

11. 2 کاربر برای این پست از mehrabnasiri تشکر کرده اند:

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabnasiri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویولن التو یا همون(ویولا) یک سایز از ویولن چهار چهارم بزرگتره وبطبع نسبت به ویولن صداش بم تر هست در گذشته ابتدا سه عدد سیم داشت بعدا دوسیم بهش اضافه شد شدپنج تا سیم بعد دوباره یک سیم کم کردند حالا استانداردش چهار سیمه است ولی سه سیمه و پنج سیمه هم ازش استفاده میشه در کل برای تکنوازی ساز خوبی نیست از بیان جزئیات صرف نظر میکنم چون دوستان قبلا اشاره کردن
    در ضمن معذرت میخام در مورد ویولن ترکیه حرف زدم مجبور شدم اطلاعاتمو در اختیار دوستم قرار بدم حالا شما به دل نگیرید و خشونت به خرج ندید
    سلام دوست عزیز ..

دلیلتون برای جمله ای که بولد کردم چی هستش ؟؟ ممنون میشم توضیح بدین ..

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

سلام بله چون براحتی ویولن نمیشه صدای یکنواخت و دلنشین ایجاد کرد سیم ها ضخیمتر هستند و براحتی ویولن قابل ارتعاش نیستند صدای بم هم طول موج بیشتری داره حالا شما تصور کنید یک اهنگ با نتهای (ریز) مثلا چهار لاچنگ و (زینتی) وسرعتی چگونه با ویولا اجرا میشود مشکل نگهداشتن ساز و ارشه سنگین و انگشت گذاری سخت برای اجرای اهنگ سرعتی رو هم به اینها اضافه کنید اینها دلایلی بودن که بنده میدونستم وتوانایی توضیح دادنشونو داشتم ولی چرا در ارکستر مشکلی نداره چون اکثرا نتهای طولانی وکم سرعت برای ویولا در نظر گرفته میشه ونقش مهم ولی کمتری رو ایفا میکنه چرا مهم؟چون ویولن نمیتونه اون صدای بم مورد نظر اهنگساز رو اجرا کنه
    البته بنده نمیگم ساز بدیه هر کس دوس داشته باشه میتونه برای تکنوازی هم استفاده کنه همونطور که اشاره کردید بنده عرض کردم درکل ساز خوبی برای تکنوازی نیست نه اینکه اصلا نباید برای تکنوازی استفاده بشه اکثر موسیقیدانها اهنگسازان در این مورد اتفاق نظر دارن بنده هم کاملا موافق این نظرشون هستم
    ویرایش توسط mehrabnasiri : Thursday 17 October 2013 در ساعت 01:38 AM

14. 2 کاربر برای این پست از mehrabnasiri تشکر کرده اند:

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سلام بله چون براحتی ویولن نمیشه صدای یکنواخت و دلنشین ایجاد کرد سیم ها ضخیمتر هستند و براحتی ویولن قابل ارتعاش نیستند صدای بم هم طول موج بیشتری داره حالا شما تصور کنید یک اهنگ با نتهای (ریز) مثلا چهار لاچنگ و (زینتی) وسرعتی چگونه با ویولا اجرا میشود مشکل نگهداشتن ساز و ارشه سنگین و انگشت گذاری سخت برای اجرای اهنگ سرعتی رو هم به اینها اضافه کنید اینها دلایلی بودن که بنده میدونستم وتوانایی توضیح دادنشونو داشتم ولی چرا در ارکستر مشکلی نداره چون اکثرا نتهای طولانی وکم سرعت برای ویولا در نظر گرفته میشه ونقش مهم ولی کمتری رو ایفا میکنه چرا مهم؟چون ویولن نمیتونه اون صدای بم مورد نظر اهنگساز رو اجرا کنه
    البته بنده نمیگم ساز بدیه هر کس دوس داشته باشه میتونه برای تکنوازی هم استفاده کنه همونطور که اشاره کردید بنده عرض کردم درکل ساز خوبی برای تکنوازی نیست نه اینکه اصلا نباید برای تکنوازی استفاده بشه اکثر موسیقیدانها اهنگسازان در این مورد اتفاق نظر دارن بنده هم کاملا موافق این نظرشون هستم
    ممنونم از توضیحات خوبتون ..

درسته که ویولن سرعت بیشتری هنگام اجرا در اختیار نوازنده قرار میده .. اما دلیل نمیشه که این ساز رو با ویولن مقایسه کنیم ..

یا اینکه محدوده ی صدایی کمی بم تر نسبت به ویولن دلیل جالبی برای عدم استفاده از این ساز به عنوان تکنواز نیست..

دقیقا مثل اینه که بگیم تمام سولو های ساکسوفون رو بدین ساکسوفون سوپرانو یا تنور بزنن .. درحالی که ساکسوفون آلتو نقش بسیار زیادی در نواختن سولوهای مختلف داره ..

در زمینه موسیقی کلاسیک هم کنسرتو های بسیار زیادی وجود داره که برای ویولا نوشته شده ..

پس بم بودن محدوده ی صدایی یک ساز نمیتونه دلیل مناسبی بر عدم استفاده از اون ساز به عنوان تکنواز باشه .. همونطور که میبینیم ویولن سل سازی با صدای کاملا بم هستش اما نقش بسیار مهمی در تکنوازی ها داره ..

مورد بعدی که فرمودین سرعت بسیار بالا برای اجرای نت های مثلا چهارلاچنگ هست.. به دلیل شباهتی که بین ویولا و ویولن هست دائما درحال مقایسه این دو ساز با هم هستیم .. درحالی که باید بپذیریم که این دو ساز کاملا باهم متفاوتند .. پس در قدم اول نباید باهم مقایسشون کنیم ..

و نهایتا برای هر سازی سولویی متناسب با توانایی های خود اون ساز نوشته میشه و لزومی نداره که ویولا بتونه سولوی ویولن اجرا کنه (البته غیر ممکن هم نیست) و یا اینکه کلارینت بتونه سولویی که برای فلوت نوشته شده رو اجرا کنه ..

16. 2 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

مرسی استفاده کردم نظراتتونو کاملا قبول دارم دوست خوب وعزیز
    شما که خودت از منم بهتر میدونین چرا میپرسین منم فک کردم میخای بین این دوتا ساز یکی رو انتخاب کنین و از موسیقی سر رشته ای ندارین
    وگرنه مثل شما با مثالهای خوبی توضیح میدادم در کل ممنونم استفاده کردم

18. کاربران زیر از mehrabnasiri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    81725
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    11 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز از توضیح خوبتون...

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

مرسی استفاده کردم نظراتتونو کاملا قبول دارم دوست خوب وعزیز
    شما که خودت از منم بهتر میدونین چرا میپرسین منم فک کردم میخای بین این دوتا ساز یکی رو انتخاب کنین و از موسیقی سر رشته ای ندارین
    وگرنه مثل شما با مثالهای خوبی توضیح میدادم در کل ممنونم استفاده کردم
    خواهش می کنم دوست عزیز ..

راستش من این سوال رو در مورد ویولا از همه ی کسانی که این ساز رو میشناسن می پرسم ..

شنیدن نظرات بقیه در این مورد میتونه خیلی بهم کمک کنه ..

ممنونم از شما ..

آرزوی موفقیت..

21. کاربران زیر از Sampler به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

خواهش میکنم فقط یجوری سوال بفرمایین که بدونیم از موسیقی سر در میارید راحت تر نظرمونو بگیم چون من تا نظر خودمو تبدیل به بیان ساده عوام فهم کنم مردمو زنده شدم مرسی منم برای شما ارزوی موفقیت میکنم

23. کاربران زیر از mehrabnasiri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)