لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 34

موضوع: آیا تاکید بیش از حد روی سلفژ و تئوری موسیقی درست است؟

nasimsad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    60504
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    26 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    خواهش میکنم
    نه نگران نباشید...
    البته سعی کنید زیاد در عوض کردن استاد وسواس بخرج ندید و هی استاد عوض نکنید...
    اما فعلا عوض کنید... ببینید کی خوبه
    شما کدوم شهر هستید؟ شاید بتونم استادی رو پیشنهاد کنم
    یکیو پیدا کنید که نوازنده مطرحی باشه
    اختیار دارید... سو استفاده چیه...
    ببینید وارد کلوپ میشید و اونجا گزینه ی عضویت در کلوپ رو میزنید... و بعد از اون میتونید مطلب بنویسید
    فقط بعضی از کلوپ ها هستند که نیاز به دعوت نامه دارن... و باید یکی واستون بفرسته...
    اون کلوپها هم به یکی از عضوهای کلوپ پیام خصوصی بدید و بگید واستون بفرسته
    خواهش میکنم... کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم
    بازم ممنون ازتون که با این دقت و حوصله جوابمو می دین. من تهران هستم. اما فکر نمی کنم نوازندگان مطرح شاگرد تازه کار قبول کنن. من که خیلی دلم می خواد بتونم با یکی از کسانی که تو ارکسترسمفونیک یا ملی هستن کلاس داشته باشم. اما فکر نکنم اونا بخوان!
    راستی می شه خودتون برای من یه دعوتنامه کلوب بفرستین؟ من برای هر کی پیام خصوصی می دم سیستم قبول نمی کنه می نویسه من نمی تونم پیام خصوصی بدم

2. 2 کاربر برای این پست از nasimsad تشکر کرده اند:

nasimsad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    60504
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ap300261 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقای رامین من نمی دونم شما چه سازی می زنید؟
    ولی مطمئنم که ویولن نمی زنید
    چون در این ساز حالا شاید به قول شما تئوری در اول کار همچین مهم نباشه و در طول زمان بشه اون رو یاد گرفت
    اما اگه یک نفر همزمان با شروع ویولن سلفژ رو هم کار کنه می تونه در مدت زمان کمتری به نتیجه ی بهتری برسه
    اینو من که ویولن کار کردم و سلفژ کار نکردم میگم چون که دارم خودمو با یکی از دوستام که چندین سال بعد از من شروع کرده مقایسه می کنم و الان می بینم چطوری داره ساز می زنه

خانم نسیم شما که به قول خودت دیر شروع کردی و ویولن رو انتخاب کردی اگه بخوای درست فکر کنی باید سلفژ رو از حالا شروع کنی
    سلفژ هیچ ربطی به ویولن یا ساز دیگه نداره که بگی من هنوز به جایی نرسیدم که بخوام سلفژ کار کنم
    سلفژ مثل یک ساز جداگانه است که با حنجره نواخته میشه و اگر شما این رو یاد بگیری قطعا در یادگیری ویولن شما رو جلو می اندازه (چون ویولن پرده بندی نداره و یک اپسیلون که انگشتت رو عقب و جلو بگیری صدای فالش از خودش در میاره و تا مدتها درست نمیشه و قول میدم بهت که گوش شما رو هم خراب می کنه مگر اینکه همزمان به تقویت گوش یا سلفژ هم بپردازی)
    از شما هم ممنونم. اما میشه راهنمایی کنید من چطوری می تونم سلفژ رو کار کنم؟ آخه هر دفعه استادم سر کلاس می گه من همراه با صدای پیانو نت ها رو بخونم و اگه درست بخونم یا اشتباه اون خودش بهم می گه. و من تا امروز که 1 ساله دارم کار می کنم با این قضیه مشکل دارم و توخونه هم که بخوام کار کنم می شه مثل جریان انگشت گذاری ویولن که تشخیص فالش بودن یا نبودنش برام سخته! تئوری موسیقی هم که بحثش جداست!
    اصلا آیا شما فکر می کنید سلفژ برای همه افراد چه حرفه ای و چه آماتور ضروریه؟

4. 2 کاربر برای این پست از nasimsad تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    1,843 بار تشکر شده در 491 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط ap300261 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر من بهترین کار رو می کنه
    شما می خواین ویولن رو سریع یاد بگیرین
    فکر می کنی داره وقتت رو تلف میکنه
    اما اگه به حرفش گوش بدی متوجه میشی که چقدر از کسانی که دارن ویولن کار می کنن جلو میفتی
    من در اسفند ماه سال 74 شروع به یادگیری ویولن کردم
    حالا بگذریم که اولش کند پیش می رفتم و دو سه سال هم بخاطر سربازی کلا ساز نزدم و غیره
    ولی از سال 83 بطور مرتب دارم ساز می زنم 4 کتاب هنرستان و ردیف لشگری و صبا رو تموم کردم
    الان دارم تو یه گروه ساز می زنم و حس می کنم که چقدر وقتم رو به اشتباه گذروندم
    الان می فهمم که ای کاش سلفژ کار کرده بودم بعد انگشت گذاری رو شروع می کردم
    الان که 30 سال دارم و دیگه اصلا وقت ندارم
    شما هم اگه وقت نداری پیشنهاد می کنم بجای استاد، سازت رو عوض کنی

اره کاملا میدونم که شما چی میگید من خودم یک سال و هشت ماه ایرانی کار کردم از 11 صبح تا 7 عصر موسسه با استادم و بقیه بچه ها ساز می زدم کتاب 5 به نصفه رسید کل 18 قطعه و 30 تصنیف و ردیف 1 صبا به اضافه مقداری از 3 رو زده بودم . به بداهه نوازی تو دستگاه ماهور و دشتی و اصفهان هم رسیدم ولی وقتی تو یه گروه نوازی با بچه های کلاسیک افتادم دیدم اوضاع خیلی خوب نیست از انگشت گذاری و نجوه ارشه کشی بگیر تا عدم رعایت کشش صحیح نتها و شرایط فیزیکی نا مناسب و مشکل دار

خلاصه سرتون درد نیارم جلوی بجه هایی که ل ویلن یک رو فقط زده بودند کم ا وردم امدم کلاسیک رو شروع کردم

اول خیلی سخت بود که ان شرایط فیزیکی و اکولم رو درست کنم بعد استادم روی ریتم و تئوری من کار کرد به مرور و یواش یواش درست شد

یک سال در کنار سازم کلاس سلفژ اقای مهدی قاسمی رهبر گروه کر تهران را رفتم و کتاب new sight to singing رو به بخش چهار رسوندم 6 ماه هم کلاسهای مبانی اجرای موسیقی اقای شریف لطفی رو رفتم

دو سال و نیم پیش پورنگ ثقفی ساز زدم خیلی سخت گیر بود الان تو اتریش داره رهبری میخونه ولی تمام اطلاعات اولیه و پایه ای موسیقیم رو مدیون سخت گیری های ایشان هستم منم حتی تا یک سال اول که سر کلاسش میرفتم استرس داشتم ولی خوب الان نتیجه این هم سخت گیری رو می بینم بعد از پورنگ که پیش پدرام پورقاضی شروع به ساز زدن کردم از شرایط گذشته من و نحوه ساز زدنم کاملا راضی بود و ادامه دادیم

الان هم که پیش تینا جامه گرمی هستم ان هم از مدتی که من پیش پورنگ بعد پدرام ساز زدم کاملا راضی بود و الان دارم روی اتودهای مازاس گامهای فلش و کنسرتو ویلن لا مینور اکولای کار میکنم خیلی از مراحل پیشرفتم راضی هستم

البته یه دورانی سختی کشیدم ولی الان کاملا راضی هستم امیدوارم که سخت گیری های استاد این دوستمون هم منطقی وبه جا باشه

ولی یه پیشنهاد میکنم تو هر سبکی که کار میکنید با علم به موسبقی یعنی تئوری سلفژ شنیدن موسیقی دیدن فیلم و مطالعه پیش برید

سربلند باشید
    ارامش دنیا مال اون کسی است که با وجدان صادق زندگی می کند

6. 6 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

چون در این ساز حالا شاید به قول شما تئوری در اول کار همچین مهم نباشه و در طول زمان بشه اون رو یاد گرفت
    اما اگه یک نفر همزمان با شروع ویولن سلفژ رو هم کار کنه می تونه در مدت زمان کمتری به نتیجه ی بهتری برسه
    اینو من که ویولن کار کردم و سلفژ کار نکردم میگم چون که دارم خودمو با یکی از دوستام که چندین سال بعد از من شروع کرده مقایسه می کنم و الان می بینم چطوری داره ساز می زنه

خانم نسیم شما که به قول خودت دیر شروع کردی و ویولن رو انتخاب کردی اگه بخوای درست فکر کنی باید سلفژ رو از حالا شروع کنی
    سلفژ هیچ ربطی به ویولن یا ساز دیگه نداره که بگی من هنوز به جایی نرسیدم که بخوام سلفژ کار کنم
    سلفژ مثل یک ساز جداگانه است که با حنجره نواخته میشه و اگر شما این رو یاد بگیری قطعا در یادگیری ویولن شما رو جلو می اندازه (چون ویولن پرده بندی نداره و یک اپسیلون که انگشتت رو عقب و جلو بگیری صدای فالش از خودش در میاره و تا مدتها درست نمیشه و قول میدم بهت که گوش شما رو هم خراب می کنه مگر اینکه همزمان به تقویت گوش یا سلفژ هم بپردازی)
    درود
    بهرحال اینهم نظر شماست
    منم نظر شخصی خودمو گفتم
    سلفژ به دوتا دو دو سل سل گفتن نیست... سلفژ بقدری سخته که باید قبل از کلاس سلفژ رفتن به تئوری بطور کامل (گامها... فواصل... آکوردها .. مدولاسیون...) مسلط باشید... و وزن خوانی رو هم بسیار مسلط باشی... و کلید فا رو هم بتوی مثل کلید سل مسلط بخونی تا بتونی پارلاتی رو هم بخونی...
    آخه هنرجوی 1 ساله... که نمیتونه...
    میبینی یه نفر 5 ساله داره ساز میزنه ... اما یه نفر که 2 سال زده از اون بهتر میزنه
    دلیل اصلیش اینه که اکثر هنرجوها و نوازندگان ما... بجای اینکه وقت صرف کار اصلی بکنن... به چیزهای حاشیه ای و تئوری و غیره رو میارن... و به چیزایی رو میارن که توی اون زمان و اون برهه ی زمانی بدردشون نمیخوره
    مسلما دلیل پیشرفت دوستتون نسبت به شما هم سلفژ نبوده
    اصلا شما برو تو یکسال اول نوازندگیت هارمونی یاد بگیر... وقتی ندونی چیه و به چه دردت میخوره و کجا باید ازش استفاده کنی... چه فایده ای داره... و حتی وقتی نتونی قطعات اساتید بزرگ که از این علم در قطعاتشون استفاده کردن رو بزنی... چه فایده ای داره
    حالا بهرحال اینها نظرات شخصی من بود... اجبارا لزومی نداره که همه با من موافق باشن...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

8. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsad [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بازم ممنون ازتون که با این دقت و حوصله جوابمو می دین. من تهران هستم. اما فکر نمی کنم نوازندگان مطرح شاگرد تازه کار قبول کنن. من که خیلی دلم می خواد بتونم با یکی از کسانی که تو ارکسترسمفونیک یا ملی هستن کلاس داشته باشم. اما فکر نکنم اونا بخوان!
    راستی می شه خودتون برای من یه دعوتنامه کلوب بفرستین؟ من برای هر کی پیام خصوصی می دم سیستم قبول نمی کنه می نویسه من نمی تونم پیام خصوصی بدم
    خواهش میکنم
    تهران اساتید خیلی زیادی داره... اینقدر استاد داره که آدم نمیدونه پیش کی بره...
    باز اگه از دوستان ویولونی ساکن تهران در سایت بپرسی بهتر میتونن کمکت کنن
    نمیونم تو چه گروهی میخواید عضو بشید که عضویتش دعوتنامه میخواد؟ کدومشون؟
    من توی هیچکدوم از گروههایی که دعوتنامه میخواد نیستم... هیچکدوم... پس نمیتونم در این زمینه کمکتون کنم
    آره فکر کنم تا قبل از 50 پست نتونی پیام خصوصی بدید
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

10. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

باز یه مطلب دیگه هم میگم... که نباید اینو هم اینجا بگم... اما میگم
    اصولا یکی از بزرگترین اشتباه افراد اینه که همه چیزو اینترنتی میخوان بدونن...
    این یکی از مواردیه که نمیشه اینترنتی به جواب درستش رسید
    یعنی شما میای توی نت و یه سوال میپرسی... بعد چندین نفر با سطوح علمی و تجربه های متفاوت میان هرکدوم یه جوابی میدن... که باعث میشه بیشتر گیج بشین (واسه همین اول کار گفتم توضیح نمیدم... فقط میگم که عوض کنید استادرو)

البته این موضوعی که گفتم... دلیل بر این نیست که حرف من درسته ... یا حرف دیگران غلطه... یا برعکس
    خیر... من کلی گفتم اینو
    شما به نظر من کلا فرض کن هممون اشتباه میگیم... و واسه اینکه به جواب درست برسی خارج از فضای اینترنت دنبال جواب سوالاتت بگرد... (این نظر منه)
    حالا هرجور صلاح میدونید باز

12. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

nasimsad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    60504
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنونم که وقت می ذارین و جواب می دین. شاید سوالم رو باید جور دیگه ای حالا مطرح کنم. من تو همین مدتی هم که کار کردم به اهمیت سلفژ پی بردم. اما چون نتنونستم توش پیشرفتی داشته باشم ازش خسته شدم. فکر می کنید ایراد از روش تدریسه استادمه؟ نظرتون راجع به تئوری موسیقی چیه؟ آیا این درسته که من که هنوز اول راهم بخوام انواع گام های ماژور و مینور و فواصل و ... رو بلد باشم؟ استادم به من گفته کتاب آقای پورتراب رو بخونم. اما درک اون کتاب برای من خیلی سخته. من حتی رشته تحصیلی خودم مدیریت بوده. ینی رشته ای که هیچ ربطی به موسیقی نداره. من خیلی گیج شدم.

14. 2 کاربر برای این پست از nasimsad تشکر کرده اند:

nasimsad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    60504
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماریا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اره کاملا میدونم که شما چی میگید من خودم یک سال و هشت ماه ایرانی کار کردم از 11 صبح تا 7 عصر موسسه با استادم و بقیه بچه ها ساز می زدم کتاب 5 به نصفه رسید کل 18 قطعه و 30 تصنیف و ردیف 1 صبا به اضافه مقداری از 3 رو زده بودم . به بداهه نوازی تو دستگاه ماهور و دشتی و اصفهان هم رسیدم ولی وقتی تو یه گروه نوازی با بچه های کلاسیک افتادم دیدم اوضاع خیلی خوب نیست از انگشت گذاری و نجوه ارشه کشی بگیر تا عدم رعایت کشش صحیح نتها و شرایط فیزیکی نا مناسب و مشکل دار

خلاصه سرتون درد نیارم جلوی بجه هایی که ل ویلن یک رو فقط زده بودند کم ا وردم امدم کلاسیک رو شروع کردم

اول خیلی سخت بود که ان شرایط فیزیکی و اکولم رو درست کنم بعد استادم روی ریتم و تئوری من کار کرد به مرور و یواش یواش درست شد

یک سال در کنار سازم کلاس سلفژ اقای مهدی قاسمی رهبر گروه کر تهران را رفتم و کتاب new sight to singing رو به بخش چهار رسوندم 6 ماه هم کلاسهای مبانی اجرای موسیقی اقای شریف لطفی رو رفتم

دو سال و نیم پیش پورنگ ثقفی ساز زدم خیلی سخت گیر بود الان تو اتریش داره رهبری میخونه ولی تمام اطلاعات اولیه و پایه ای موسیقیم رو مدیون سخت گیری های ایشان هستم منم حتی تا یک سال اول که سر کلاسش میرفتم استرس داشتم ولی خوب الان نتیجه این هم سخت گیری رو می بینم بعد از پورنگ که پیش پدرام پورقاضی شروع به ساز زدن کردم از شرایط گذشته من و نحوه ساز زدنم کاملا راضی بود و ادامه دادیم

الان هم که پیش تینا جامه گرمی هستم ان هم از مدتی که من پیش پورنگ بعد پدرام ساز زدم کاملا راضی بود و الان دارم روی اتودهای مازاس گامهای فلش و کنسرتو ویلن لا مینور اکولای کار میکنم خیلی از مراحل پیشرفتم راضی هستم

البته یه دورانی سختی کشیدم ولی الان کاملا راضی هستم امیدوارم که سخت گیری های استاد این دوستمون هم منطقی وبه جا باشه

ولی یه پیشنهاد میکنم تو هر سبکی که کار میکنید با علم به موسبقی یعنی تئوری سلفژ شنیدن موسیقی دیدن فیلم و مطالعه پیش برید

سربلند باشید
    می تونم بپرسم شما چند ساله هستین و هدفتون از ساز زدن چیه؟ اینو که می پرسم واسه اینه که می خوام بدونم تو چه شرایطی هستین وروزی چند ساعت وقت تمرین کردن رو دارید؟ آخه من قبلا هم توضیح دادم که الان 27 سالمه و متاسفانه می دونم دیگه دیر شده برای حرفه ای کارکردن من اونم با توجه به اینکه من از 8 صبح تا 6 سر کارم. من سازم و کلا موسیقی رو خیلی دوست دارم و به خصوص این مدت انس خاصی هم پیدا کردم با ویولنم. واسه همین نمی خوام طوری بشه که علاقم رو از دست بدم و زده بشم ازش... این درسته که من چند جلسه ساز نبرم سر کلاس و فقط سلفژ و تئوری کار کنم؟ خسته کننده میشه خوب و آیا تئوری موسیقی هم لازمه که از الان یاد بگیرم و یا در حین درس ها باشه؟ آخه این کتاب پورتراب منو خسته کرده خیلی.
    من از حرفاتون به این نتیجه رسیدم که شما حرفه ای کار می کنید. درسته؟
    و یه سوال دیگه. آیا از کار با خانم جامه گرمی راضی هستین؟ من خیلی دوست دارم با ایشون یا یکی از افرادی که تو ارکستر سمفونیک یا ملی هستن کلاس داشته باشم.

16. کاربران زیر از nasimsad به خاطر این پست تشکر کرده اند:

nasimsad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    60504
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    باز یه مطلب دیگه هم میگم... که نباید اینو هم اینجا بگم... اما میگم
    اصولا یکی از بزرگترین اشتباه افراد اینه که همه چیزو اینترنتی میخوان بدونن...
    این یکی از مواردیه که نمیشه اینترنتی به جواب درستش رسید
    یعنی شما میای توی نت و یه سوال میپرسی... بعد چندین نفر با سطوح علمی و تجربه های متفاوت میان هرکدوم یه جوابی میدن... که باعث میشه بیشتر گیج بشین (واسه همین اول کار گفتم توضیح نمیدم... فقط میگم که عوض کنید استادرو)

البته این موضوعی که گفتم... دلیل بر این نیست که حرف من درسته ... یا حرف دیگران غلطه... یا برعکس
    خیر... من کلی گفتم اینو
    شما به نظر من کلا فرض کن هممون اشتباه میگیم... و واسه اینکه به جواب درست برسی خارج از فضای اینترنت دنبال جواب سوالاتت بگرد... (این نظر منه)
    حالا هرجور صلاح میدونید باز
    راستش من این سوال رو از خیلی ها پرسیدم نه فقط تو اینترنت. تو این سایت هم پرسیدم چون به نظرم اینجا بیشتر می تونم کسانی رو پیدا کنم که تجربه داشته باشن. آخه متاسفانه دور و برم تعداد کسانی که موسیقی کار می کنن خیلی کمه. و اونا هم همه آماتورن. نظراتی که این چند روزه اینجا بهم دادن خیلی بهتر بوده برام!
    حالا شاید استادمو موقتا عوض کنم برم پیش استاد دیگه تا ببینم روش تدریس همه مثل همه و من کلا تو سلفژ و تئوری انقدر که استادم می گه ضعیفم یا اینکه اون دره زیادی خشک و سخت بهم درس می ده

18. کاربران زیر از nasimsad به خاطر این پست تشکر کرده اند:

nasimsad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    60504
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان عزیز از همه ممنونم که برام وقت گذاشتین. جدای از بحث سلفژ آیا تئوری موسیقی هم واجبه که از الان یاد بگیرم؟ مثلا گامها و فواصل و ...
    آخه خودم احساس می کنم اگه اینا در حین یادگیری باشه فهمشون راحت تره تا اینکه الان بشینم و حفظ کنم که مثلا تو گام سل ماژور چه نتهایی دیز داره و گام مینور چیه و فاصله چهارو و پنجم و...!
    آخه اینا برای کسی که رشتش موسیقی هست مثل الفبا می مونه و درکش راحته. اما برای من که رشته تحصیلیم کاملا متفاوت بوده و تازه هم شروع کرده سخته به خدا! شاید برای خیلی ها این حرفم خنده داره. اما خوب منو بدجوری درگیر کرده. به خصوص که استادم که رشته خودش موسیقی بوده همش می گه اینا که چیزی نیست تو نمی فهمی. دیگه کلافه شدم

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimsad [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان عزیز از همه ممنونم که برام وقت گذاشتین. جدای از بحث سلفژ آیا تئوری موسیقی هم واجبه که از الان یاد بگیرم؟ مثلا گامها و فواصل و ...
    آخه خودم احساس می کنم اگه اینا در حین یادگیری باشه فهمشون راحت تره تا اینکه الان بشینم و حفظ کنم که مثلا تو گام سل ماژور چه نتهایی دیز داره و گام مینور چیه و فاصله چهارو و پنجم و...!
    آخه اینا برای کسی که رشتش موسیقی هست مثل الفبا می مونه و درکش راحته. اما برای من که رشته تحصیلیم کاملا متفاوت بوده و تازه هم شروع کرده سخته به خدا! شاید برای خیلی ها این حرفم خنده داره. اما خوب منو بدجوری درگیر کرده. به خصوص که استادم که رشته خودش موسیقی بوده همش می گه اینا که چیزی نیست تو نمی فهمی. دیگه کلافه شدم

سوالتون دقیقا مثل اینه که بپرسی..: من بلدم فارسی حرف بزنم... اما لازمه قواعد زبان فارسی و هجا بندی و فعل و فاعل و مفعول و کلیه ی قواعد دستور زبان فارسی رو یاد بگیرم یا نه؟
    مسلمه که تئوری لازمه و بدرد میخوره... اما شما اول صحبت کردنت (ساز زدنت) رو خوب کن... بعد تئوری

capablanca آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    57663
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    48 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان. من هم با نظر ap300261 موافقم. سلفژ لازمه یادگیری اصولی هر سازی مخصوصا ویولونه. اما تاکید بیش از حد بر روی هرکاری موجب خستگی و دلزدگی میشه. فکر و بدن انسان نیاز به ریکاوری داره و اگه بصورت مداوم بهش فشار بیاد باعث کندی در روند یادگیری میشه و در بعضی موارد کلا اونو متوقف میکنه. به نظر بنده بهترین راه اینه که برای یادگیری سلفژ یک استاد مجزا داشته باشید تا زمان کلاس سازتون با سلفژ تداخل نداشته باشه.

22. 2 کاربر برای این پست از capablanca تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    40201
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    11 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

منم با نظر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] موافقم که میگه برای هر کاری استاد مجزا داشته باشی
    و با نظر آقای رامین در این حدی موافقم که استادت رو عوض کن تا ببینی دنیا دست کیه
    که اگه روش تدریس درستی نداره بیخودی وقت تلف نکنی (تازه این کار باعث میشه صاحب نظر هم بشی) ولی تو این کار باید حواست رو جمع کنی یعنی زیاد استاد عوض نکنی که آخرش متوجه نشی چی به چی بود و راحت طلب هم نباشی که سراغ یه استادی بری که اصلا کار به کارت نداشته باشه
    هدف به نظر من همزمان کار کردن همزمان بین سلفژ و ویولنه و چه بهتر که هر کدوم پیش متخصص خودش باشه
    من خودم راه اشتباهی رو رفتم (سلفژ کار نکردم) و اگه دارم اینها رو به شما میگم می خوام بدونید که اگه من به اون زمان که تازه داشتم ویولن یاد می گرفتم با دیدی که الان دارم بر می گشتم چه کاری انجام می دادم
    به نظر من اگه بخوای فقط ویولن کار کنی و کتاب های مختلف بزنی بدون اطلاع از تئوری و سلفژ یعنی وقت خودت رو داری هدر میدی و چندین سال بعد یکی از همکلاسی هاتو میبینی که چقدر ازت جلو افتاده و تو هنوز داری کتاب بعدی رو فالش و فولش واسه خودت می زنی در حالی که دوستت شاید بخاطر مشغلهزیاد بابت کار کردن همزمان این ها، کتاب کمتری زده باشه اما همون کتابه رو جوری می زنه که می خوای همه کارات ول کنی بشینی یکبار دیگه بهش گوش کنی
    فردا میری تو یک گروه میبینی که بقول ماریا اونی که ل ویولن یک رو زده داره به چه خوبی و کاملا ژوست ویولن می زنه اما شما رو بخاطر فالش بودن سازت جواب می کنن
    نمی دونم چقدر وقتت کمه اما وقت یه چیزیه که هر چی از عمر می گذره کمتر و کمتر هم میشه
    نمی دونم ازدواج کردین یا نه؟ اما اگه نه فردا ازدواج می کنی وقتت کمتر میشه
    نمی دونم بچه داری یا نه؟ اما اگه نداری فردا بچه هم میاری وقتت بازم کمتر میشه
    به نظر من اصلا نگران سخت بودنش نباش چون راه سختی (ویولن) رو انتخاب کردی و چاره ای نیست
    سعی کن از فرصتت استفاده کنی
    حرفهای ماریا رو هم یکبار دیگه بخون که میگه „البته یه دورانی سختی کشیدم ولی الان کاملا راضی هستم”
    تئوری هم چیزی نیست که به مرور زمان و بدون مطالعه جانبی و خود به خود یاد بگیری ولی همه مردم سوادت رو فقط از روی تئوری می سنجند
    اما در نهایت تصمیم با خودته که می خوای چیزی یاد بگیری یا نه فقط می خوای خودت رو گول بزنی و سرت رو گرم کنی
    به هر حال موفق باشی
    :)

24. کاربران زیر از ap300261 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    33064
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    93 بار تشکر شده در 40 پست

شبکه های اجتماعی من

Add spi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان یه کم پیچیده کردین قضیه رو :)
    سلفژ برای همه لازمه در هر سطحی چه یک نوازنده ی ویرتئوز چه یک نوازنده ی آماتور چه یک آهنگسازِ حرفه ای یا ...
    اما مطمئنا برای هر کس طبقِ سطحِ موسیقیاییش متفاوته ...
    سلفژ شامل بخشِ های پارلاتی (نت خوانی) کانتاتی (آوازی) و دیکته ی موسیقی (شنوایی) میشه و همینطور ریتم و وزن خوانی
    و من پیشنهادم به شما اینه که سلفژ رو پیشِ استادِ سلفژ کار کنی اگر احساس میکنی چیزی که الان بلدی کمتر از چیزیه که بهش احتیاج داری مخصوصا این که گفتی یک ساله کار میکنی و هنوز نمیتونی در حدِ گام های ساده صداهارو تشخیص بدی ..
    در موردِ تئوری هم تقریبا داستانش مثلِ سلفژه اما باز هم بستگی به سطحِ شما و هدفِ شما در موسیقی نیاز به یادگیریِ تئوری متفاوته.. مطمئنا در طولِ این مدت اون قدری که در این سطح احتیاج داری باید یاد گرفته باشی :)
    اما با عرضِ احترام برای استادِ محترم شما این روشی که در پیش گرفتن ایشون راه به جایی نخواهد برد :) من پیشنهاد میکنم استادتون رو عوض کنید و برای نوازنده شدن بیشتر از هرچیزی ساز بزنید و ساز بزنید و ساز بزنید و ساز بزنید و ساز بزنید :)

26. 2 کاربر برای این پست از spi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    33064
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    93 بار تشکر شده در 40 پست

شبکه های اجتماعی من

Add spi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

این که استادِ شما بشینه و فقط تئوری رو به شما ریاضی وار درس بده صد در صد غلطه! بحثِ تئوری و همه ی دروسِ نظریِ موسیقی از بقیه ی تئوری ها جداست! تئوریِ موسیقی تنها راهِ درک کردنش اینه که همراه با عمل (موسیقی) باشه نه ریاضی وار ... وگرنه حفظ کردنِ فواصل و علامات ترکیبی گام ها و ... فکر نمیکنم به هیچ دردِ شما بخوره اینجوری که گفتین استادتون داره درس میده! و اینکه شما چند جلسه ساز نبری و بیشینی فقط تئوری و سلفژ کار کنی واقعا کارِ غیر منطقی ایه حتا اگر یک جلسه باشه چه برسه به چند جلسه .. !
    با عرضِ احترام برای استادتون پیشنهاد میکنم هرچه سریعتر استاد رو عوض کنید! و ترجیحا پیشِ یک استادِ معتبر کار کنید شخصی که رزومه ی کاریِ مشخصی داشته باشه .. و علاوه بر اون در زمینه ی تدریس هم موفق باشه که این رو میشه از شاگرداش فهمید :)

28. 2 کاربر برای این پست از spi تشکر کرده اند:

ماریا آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    2935
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    6,965
    1,843 بار تشکر شده در 491 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    17

می تونم بپرسم شما چند ساله هستین و هدفتون از ساز زدن چیه؟ اینو که می پرسم واسه اینه که می خوام بدونم تو چه شرایطی هستین وروزی چند ساعت وقت تمرین کردن رو دارید؟ آخه من قبلا هم توضیح دادم که الان 27 سالمه و متاسفانه می دونم دیگه دیر شده برای حرفه ای کارکردن من اونم با توجه به اینکه من از 8 صبح تا 6 سر کارم. من سازم و کلا موسیقی رو خیلی دوست دارم و به خصوص این مدت انس خاصی هم پیدا کردم با ویولنم. واسه همین نمی خوام طوری بشه که علاقم رو از دست بدم و زده بشم ازش... این درسته که من چند جلسه ساز نبرم سر کلاس و فقط سلفژ و تئوری کار کنم؟ خسته کننده میشه خوب و آیا تئوری موسیقی هم لازمه که از الان یاد بگیرم و یا در حین درس ها باشه؟ آخه این کتاب پورتراب منو خسته کرده خیلی.
    من از حرفاتون به این نتیجه رسیدم که شما حرفه ای کار می کنید. درسته؟
    و یه سوال دیگه. آیا از کار با خانم جامه گرمی راضی هستین؟ من خیلی دوست دارم با ایشون یا یکی از افرادی که تو ارکستر سمفونیک یا ملی هستن کلاس داشته باشم.

من 25 سالمه لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار دارم دو ساله که دارم کار میکنم و الان هم از 8:30 تا 5 بعد از ظهر سر کار هستم و برنامه نویسی می کنم . هدفم اینه که از زندگی به جز کار و رشته خودم از چیزی لذت ببرم که دوسش دارم وقتی شما از ساز زدن خودت لذت ببری دیگران هم لذت می برند که خوب یه مقدار باید زمان بزاری و حوصله کنی الان اگه خسته نباشم روزی 2 تا 3 ساعت البته 5 شنبه ها که تعطیل هستم قبل از کلاس و تمرین گروه شاید به 4 یا 5 ساعت هم برسه

والا حرفه ای که میشه نوازنده های معروف جهان ، نه من در ان حد نیستم کلا 7 سال بدون وقفه ویلن می زنم از پیشرفتم راضیم

اره من از کار تینا راضی هستم استاد خوبی اگه ببینه که بها می دی بیشتر بهت بها می ده
    ارامش دنیا مال اون کسی است که با وجدان صادق زندگی می کند

30. 4 کاربر برای این پست از ماریا تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)