لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 7 از 14 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 97 به 112 از 223

موضوع: کارگاه بداهه نوازی

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به به ببین کی اینجاست! استاد بزرگ کمونچه کش ! آره حتما. خیلی پیشنهاد خوبی هستش. اما فکر میکنم دو تا مشکل کوچیک در این زمینه داریم:اینکه این تاپیک کارگاه عملی برای بحث های تجزیه تحلیل ردیف باشه ، باعث میشه دوستانی که تجربه ی خیلی کمی در موسیقی دارن و چیزی از ردیف نمیدونن نمونه کار توی این تاپیک نگذارن به خاطر اینکه چیزی از مباحث تجزیه تحلیل متوجه نمیشن. در حالی که یکی از خوبی های این تاپیک میتونه این باشه که دوستانی که تجربه ی کمی دارند رو سر ذوق بیاره و تشویقشون کنه که موسیقی بسازن حتی با اطلاعات موسیقایی اندک. امیدوارم دوستان کم تجربه ترمون این نوشته رو خونده باشن و متوجه این موضوع شده باشن. برای حل این مشکل من هم در ادامه ی این تاپیک چند وقت یه بار این موضوع رو تاکید میکنم که بدون دونستن اون مباحث تئوری هم میشه توی این تاپیک شرکت کرد. و دومین مشکل هم فکر میکنم زمان بندی باشه. نمیدونم شیوه ای که قراره اون تاپیک داشته باشه چیه و تحلیل هر دستگاهی چقدر طول می کشه اصلا قراره خصوصیات کلی دستگاه ها تحلیل بشن یا وارد جزئیات گوشه ها میشی. و از این طرف این تاپیک هم همه ی زمان بندیش بستگی داره به تعداد افرادی که شرکت میکنن. اینجا حداکثر هفته ای سه نفر میشه کار بذارن (نمیشه همه توی یک هفته کار بگذارن چون شلوغ پلوغ میشه و کارها درست نقد نمیشن). پس مثلا وقتی روی دستگاه ماهور تاکید داریم اگه تعداد بچه های 6 تا باشه دو هفته طول میکشه. اگه 12 تا باشه یک ماه. پس در مورد زمان بندی باید با هم یه هماهنگی داشته باشیم...دوستانی که تا این لحظه اعلام همکاری کردند:_ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]_ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] _ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] _ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]_ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]_[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مرسی علیرضا. حرفات درسته نکته هاتم دقیقه. کاری که قراره من بکنم تحلیل جزیی گوشه ها و براساس مدهای موجود در هردستگاهه. فکری که من دارم اتفاقن پله پله هنرجوهای تازه کارو هم با ردیف بیشتر آشنا میکنه هم دید خوبی بهشون میده چیزی که شاید مجبور باشن با صرف هزینه زیادی یادش بگیرن. هم اینکه باعث میشه تفکر خلاق و نظام مندی رو هم بدست بیارن. در مورد زمانبندی هم حرفت درسته و تو ذهن من همین بود. خیلی مخلصیم
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

2. 2 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

javadsetar آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97733
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    138
    67 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/1
    Given: 38/0
    میزان امتیاز
    0

علیرضا فکر کنم هر کی مخواست شزکت کنه شرکت کرده دیگه!

پس کس دیگه نبووووووود؟؟

علیرضا برنامت را به سمع و نظر ما برسان!
    ویرایش توسط javadsetar : Saturday 10 May 2014 در ساعت 02:00 PM

4. کاربران زیر از javadsetar به خاطر این پست تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

آقا این برنامتون خیلی خوبه. دیگرانی مثل من هم وقت میکنن یه چیز تازه ای هم بشنون و هم یاد بگیرن. مطمئن همه کار ها رو دنبال می کنم. موفق باشید. اینم بگم که علی رغم تعداد بالای برنامه هایی با این نیت در سال های گذشته اگه این بار این تاپیک به سرانجامی برسه میشه برای بار اول. حد اقل من که یادم نمیاد قبلا کسی این کار رو کرده باشه. باز هم موفق باشید.
    ای پادشاه ، سایه ز درویش وا مگیر
    ناچار خوشه چین بود آنجا که خرمن است

6. 5 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

آقا این برنامتون خیلی خوبه. دیگرانی مثل من هم وقت میکنن یه چیز تازه ای هم بشنون و هم یاد بگیرن. مطمئن همه کار ها رو دنبال می کنم. موفق باشید. اینم بگم که علی رغم تعداد بالای برنامه هایی با این نیت در سال های گذشته اگه این بار این تاپیک به سرانجامی برسه میشه برای بار اول. حد اقل من که یادم نمیاد قبلا کسی این کار رو کرده باشه. باز هم موفق باشید.
    مرسی پرویز. ای کاش تو هم دست به آرشه میشدی. اما اگه فرصت ساز زدن نداشتی توی نقد ها شرکت کن. چاکریم.

طی صحبت هایی که با بچه ها کردم اکثرا روی دستگاه ماهور تسلط بیشتری داشتن برا همین کار رو از ماهور شروع میکنیم. با امیر هم برنامه ریزی کردیم و قرار شد توی هفته های آتی تحلیل گوشه های ماهور رو ارائه بده و این دو تا تاپیک موازی با هم پیش برن. توی هر هفته دو تا از دوستان کارشون رو ارائه میدن. زمان بندی رو توی پست بعدی مینویسم. دوستانی که با زمان بندی مشکل دارن میتونن به من پیام خصوصی بدن که جاشون رو عوض کنم.
    از اونجایی که هدفمون اینه که دور هم یه چیزی یاد بگیریم ، دوستانی که تجربه ی کمتری دارن میتونن همینجا از دوستان با تجربه تر سوال بپرسن و کلا میتونیم از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم. بحث هایی مثل اینکه یه تکنوازی توی ماهور از چه فضاهایی استفاده میکنه گوشه های اصلیش کدوما هستن و ...
    در این لحظه یه حرف مهم میخام بزنم: میزان بداهه بودن یک تکنوازی بستگی به سبک نوازندگی داره. یه نوازنده امکان داره کلا همه چی رو بداهه بزنه. یکی ممکنه حرکت های اصلیش رو مشخص کنه و بقیه رو بداهه بزنه. یکی ممکنه همه چی رو مشخص کنه اما تحریر ها و تزئیناتش بداهه باشه. یکی ممکنه همه چی ، حتی تحریر هاش هم مشخص شده باشن اما این آزادی رو به خودش بده که توی لحظه اگه چیزی به ذهنش رسید بداهه بهش اضافه کنه. مخصوصا به دوستان کم تجربه تر پیشنهاد میکنم که برای تکنوازیشون برنامه ریزی کنن و بداهه بودن به سمت هر چه پیش آید خوش آید حرکت نکنه.
    مرسی از همه.
    ویرایش توسط alireza_jafarian : Saturday 17 May 2014 در ساعت 12:36 AM
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

8. 6 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

برنامه ی شماره 1 کارگاه :

تکنوازی در دستگاه ماهور بدون مدگردی به دستگاه های دیگر.

جمعه دوم خرداد :
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

جمعه نهم خرداد:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

جمعه شانزدهم خرداد:

* دوستانی که علاقه دارن توی کارگاه شرکت کنن میتونن توی همین تاپیک اعلام کنن.

* با هر سطحی از نوازندگی (خیلی مبتدی یا خیلی حرفه ای) میشه توی فعالیت این کارگاه شرکت کرد.

* از همه ی دوستان ، چه کسانی که توی فعالیت کارگاه شرکت میکنن و چه کسانی که شرکت نمیکنن ، خواهش میکنم بیان درباره ی تکنوازی های بقیه نظر بدن.

* چاکریم
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

10. 11 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

مرسی علی . واقعا وقت نمی کنم. این ی هچند دقیقه هم که میام توی نت وقتی سر کار هستم می تونم انجام بدم. ولی چشم. واقعا اگه وقت کنم روی چشم. حتما. اما اگه وقتشو پیدا کنم. ولی با اجازه کار ها رو گوش خواهم کرد.
    ای پادشاه ، سایه ز درویش وا مگیر
    ناچار خوشه چین بود آنجا که خرمن است

12. 4 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

مرسی علیرضای عزیز
    بالاخره یه جوی اینترنت هم گیر ما اومد.
    آقا به لینک موجود در امضا هم توجه کنید امیدوارم مفید باشه :دی
    خیلی مخلصیم
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

14. 3 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

تکنوازی جناب خورشیدی : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تکنوازی من : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

منتظر نقد و نظر و تاویل و تحلیل و... هستیم.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

16. 8 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    146 بار تشکر شده در 87 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

علیرضای گرامی! شاید سوالات من با کار زیبایی که ارائه دادید بی ارتباط بنظر برسه، اما برای من بشخصه دونستنش واجبه! :)
    اول اینکه : سه تاری که باهاش نواختید، ساخته کدوم هنرمنده؟ و کاسه بزرگه یا کوچک و یا متوسط؟ جایی که معمولا زخمه می زنید کجاست؟... یعنی حدودا چقدر با خرک فاصله داره؟... و آخرین سوال اینکه با چه وسیله ای کار رو ضبط کردید؟!

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سه تار آقای جزایری. کاسه متوسط (کوک سیم اول B با فرکانس 430 بود)
    کمی پایین تر از گلوی ساز. حدود 10 سانت بالاتر از خرک
    mp3 پلیر iriver
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

19. 3 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سلام به همه
    یک عدد خاطره ی کوتاه: یه کلاس گروهی بود که توش آقای فرشاد توکلی ردیف رو تجزیه تحلیل میکردن. یه قسمت از برنامه ی کلاس این بود که بچه ها ردیف نوازی میکردن و همه باید برای کار همدیگه نظر میدادن. دفعه های اول وقتی زمان نظر دادن میرسید یا همه صمن بکن همدیگه رو نگاه میکردن و کسی نظر نداشت یا اینکه انقدر نظرشون رو بد بیان میکردن که منجر به دعوا و دلخوری میشد! اما بعد کم کم بچه ها یاد گرفتن که بتونن نظر بدن ، هرچی که به ذهنشون میاد بگن و از طرفی کم کم یاد گرفتن که چجوری نظرشون رو بیان کنن که به کسی بر نخوره.
    یک عدد نتیجه گیری کوتاه از یک عدد خاطره ی کوتاه: فکر میکنم این تاپیک از دو جهت میتونه خوب باشه. یکی از همون جهت نوازندگی. و دیگری از جهت گوش دادن به کار بقیه، مقایسه ، قضاوت و نظر دادن. به نظرم خیلی خوب میشه اگه همه توی نظر دهی شرکت کنن. لازم هم نیست نظر خیلی پیچیده و فنی ای بدیم. همین که چیزی که موقع گوش دادن موسیقی از ذهنمون گذشته رو بتونیم بیان کنیم ، میشه یه نظر خوب.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

21. 2 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام بر همه دوستان و بخصوص علیرضا جان.
    من چیز زیادی از ردیف نمی دونم و تسلطی هم روش ندارم (سابقه ی زیادی توی موسیقی و بخصوص ردیف ندارم) اما من شروع می کنم که ایشالا یخ تاپیک باز شه و بقیه هم بیان و نظرات کارشناسی بدن (مثل مسابقه مجازی ویلن )

این چیزایی که میگم صرفا نظر شخصی و بر اساس سلیقه اس و دفاع فنی و علمی براشون ندارم. (چیزی که احساس کردم رو می نویسم)

در مورد کار استاد خورشیدی عرض کنم که بسیار عالی بود و لذت بردم

آقا علیرضا شما هم دیگه نیازی به گفتن من نیست که هم تکنیک خوبی داری و هم تسلط خوبی به ردیف داری (در مورد کار شما هم درست نیست من نظری بدم اما برای اینکه تاپیک جون بگیره یه چیزایی می نویسم)

من دوست دارم قطعه مخصوصا وقتی بصورت بداهه اس بصورت آوازی شروع بشه و نه ضربی. این چهارمضرابی که باهاش شروع کردی خیلی زیبا و دلنشین بود.
    در 1:07 قطعه ی ضربی خیلی ناگهانی وصل میشه به آواز ... البته اینم به نوبه خودش جالبه و خودش هم یه تکنیک محسوب میشه.
    چند جا به نت فاینال فرود اومدی که من فکر می کنم بهتر بود از جملات مشابه یا نزدیک به هم برای این فرودها استفاده می کردی.
    از 4:10 تا 4:17 جمله ای نواخته میشه که من زیاد باهاش ارتباط برقرار نکردم اما بعد از اون یه جمله ی ملودیک و قشنگ (و آشنا به گوش) رو فکر می کنم به موقع آوردی که این قسمت رو زیبا کرده.
    قطعه ی ضربی دوم خیلی خوب شروع میشه اما جملات خیلی پر مفهومی نداره و بیشتر هیجان داره (که فکر می کنم به همین هدف هم در بداهه نوازی ها اینجور قطعات زده میشه) این تکنیک که بعضی از قسمت ها روی یک سیم و بلافاصله روی چند سیم مضراب زده میشه خیلی جالبه و فکر می کنم اینجا به موقع استفاده شده
    در 5:18 دوباره قطعه ناگهانی قطع می شه و احساس می کنم جملات بعدی حال و هواشون خیلی متفاوته و این تغییر رو زیاد نپسندیدم (یه حالت عرفانی پیدا می کنه)
    با جملاتی که از 6:32 تا 7:19 نواخته شدن ارتباط برقرار نکردم.
    در 8:03 خیلی بموقع و زیبا کار رو به اکتاو بم منتقل کردی.
    قبل از جمله ی فرود جملاتی که زده میشن حال و هوای فرود رو بوجود نمیارن اما خود جمله ی فرود که در دو هنگام نواختی خیلی خوبه و به خوبی کار به اتمام می رسه.

در کل بداهه ی خوبی بود

لطفا خودت هم تحلیل کن روی بداهه ها... ممنون

23. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

سلام
    تعریف از کار آقای خورشیدی رو که آقای احمدی فرمودند
    بسیار عالی بود و لذت بردم.
    حقیقتش بنده تقریبا از هر کسی انتقاد کردم ناراحت شده الان هم میترسم بازم دوستان ناراحت بشند. ولی خوب نظره دیگه
    قطعه خيلي طولانيه مخصوصا قسمت اول که متر آزاد زده ميشه و شنونده رو خسته ميکنه مخصوصا که هيچ ساز ديگه اي همراه ويولن نواخته نميشه (يازده دقيقه و چهل و پنج ثانيه بدون حتي يه چهار مضراب) بعد يه چهار مضراب دو دقيقه اي بعدشم که ديگه مرغ سحر نواخته ميشه که به نظرم دیگه به اون نمیشه بگی بداهه چون قبلا کس دیگه ای آهنگ رو ساخته.
    در مورد کار آقای جعفریان اون چهار مضراب که اول زده میشه بسیار زیباست و نکته دیگه این که دیگه مثل اون کار قبلی از واخون زیاد استفاده نکردند. جملاتی که در دقیقه سه و سی ثانیه تا دقیقه چهار نواخته میشه جملات قشنگی هستند و از اون قسمتی که آقای احمدی فرمودند حالت عرفانی پیدا میکنه ،دقیقه پنج و پنجاه ثانیه تا هفت دقیقه و سی ثانیه احساس میکنم این دوتار های خراسانی داره نواخته میشه. و کار شما هم تقریبا طولانی بود.

25. 5 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

خیلی خیلی ممنون محمد که انقدی برای کارم ارزش قائل شدی که نظر بدی. منم تقریبا با حرفات موافقم. و اکثر ایرادهایی که گفتی رو میپذیرم.

بعدشم که ديگه مرغ سحر نواخته ميشه که به نظرم دیگه به اون نمیشه بگی بداهه چون قبلا کس دیگه ای آهنگ رو ساخته.
    به نظر من ، وقتی یه قطعه از جایگاه خودش خارج میشه و توی یه جایگاه دیگه نواخته میشه دیگه اون قطعه ی قبلی نیست. مثلا اگه من آخر قطعم مرغ سحر میزدم دیگه این مرغ سحری نبود که جناب خورشیدی زد. مثل ترکیب رنگ هاست. رنگ سبز توی زمینه ی قرمز با رنگ سبز توی زمینه ی آبی فرق داره. و مثلا اگه من بیام تابلوی مونالیزا رو توی یه تابلو با زمینه ی قرمز قرار بدم، دیگه اون نقاشی مونالیزای داوینچی نیست ، نقاشیه منه.
    از طرفی به نظر من ، حتی اگه جناب خورشیدی میومدن فقط مرغ سحر رو میزدن، اما با شیوه ی نوازندگی خودشون و تزیین های بداهه ، باز هم ما نمیتونستیم بگیم این قطعه از پیش توسط یه نفر دیگه ساخته شده و این بداهه نیست. چون این نوازنده ی جدید قطعه رو با شیوه و تزییناتش مال خودش کرده.
    در مورد کار آقای جعفریان اون چهار مضراب که اول زده میشه بسیار زیباست و نکته دیگه این که دیگه مثل اون کار قبلی از واخون زیاد استفاده نکردند. جملاتی که در دقیقه سه و سی ثانیه تا دقیقه چهار نواخته میشه جملات قشنگی هستند و از اون قسمتی که آقای احمدی فرمودند حالت عرفانی پیدا میکنه ،دقیقه پنج و پنجاه ثانیه تا هفت دقیقه و سی ثانیه احساس میکنم این دوتار های خراسانی داره نواخته میشه. و کار شما هم تقریبا طولانی بود.
    ممنون از اینکه نظر دادی.
    اون ملودی ضربی که اولش زدم و وسطاش هم تکرار میشه ، به نظر خودم ملودی آشنایی بود و همش فکر میکردم این برای کیه؟؟؟ اولش احساس کردم از کارهای لطفی باشه. اما هر چی فکر کردم یادم نیومد. آخر سر نزدیک ترین ملودی ای که بهش پیدا کردم یه آهنگ بود که نمیدونم کی خونده. ترانش اینه: بیا بیا برقص واسم ، یه کم آب شه اون شیکم!!!
    خوشحال میشم اگه شبیه دوتار های خراسان شده باشه !
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

27. 3 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نظرم در مورد کار جناب خورشیدی:
    خیلی ممنونم که زحمت کشیدید و برامون ساز زدید.
    از اونجایی که مطمئنم جناب خورشیدی نیازی به تعریف و تمجید کسی مثل من ندارند ، سعی میکنم بد بینانه نظر بدم!
    به نظرم جملات ابتدایی قطعه سرگردان و بلا تکلیف بودن. دو تا مصداق مشخص تونستم پیدا کنم برای این سرگردانی. اگه فرض کنیم ماهور do زده شده ، توی اولین جمله ی قطعه بعد از نشون دادن شاهد ماهور روی نت la می ایستیم. فکر میکنم اگه ایستمون روی soL میبود جملمون قطعی تر میشد و نزدیک تر به اونچه که به اسم درامد ماهور میشناسیم. و مصداق دیگه اینکه توی یه اکتاو زیر تر یه کمی کرشمه زده میشه و دیگه رها میشه. یعنی تداومی نداره و آدم احساس میکنه جمله ها سرگردانن.
    اما دقیقه ی 1:30 یه جمله زده میشه که میشه گفت جمله ی اصلی و تم قطعه هستش. با اومدن این جمله دیگه احساس سرگردانی نمیکنیم. اسم این جمله رو بذاریم جمله ی اصلی. این جمله یا واریاسیون هایی از اون، یعنی شکل های یه کمی تغییر یافتش ، توی لحظات مختلف تکرار میشه: 1:30 ، 3:15 ، 4:20 ، 4:55 ، 5:10 ، 7:28 ، 8:20 و 11:15.
    توی دقیقه ی 1:30 با جمله ی اصلی از درامد وارد فضای داد میشیم. و بعد دقیقه 3:15 به زیبایی با همون جمله ی اصلی از داد خارج میشیم و به درامد برمیگردیم. به نظر من این دو دقیقه زیباترین قسمت قطعه بود.
    و بعد تا دقیقه ی شیش دوباره همون فضاهای درامد و داد رو میشنویم. این فضاها چند لحظه قبل به زیبایی نشون داده شده بودن و نیازی به این همه تکرارشون نبود. مثل اینکه اول گل هندونه رو بهت بدن بعد بقیه جاهای هندونه رو بدن بخوری!
    در ادامه توی دقیقه های 6 و 8:30 فضاهای شکسته و دلکش رو میشنویم.
    فکر میکنم در رابطه با عوض کردن گوشه ها توی یک دستگاه ، دو تا سبک وجود داشته باشه. یه سبک اینه که دستگاه مثل یه آپارتمان باشه و ما با عوض کردن گوشه ها به طبقات مختلف این ساختمون بریم. طبقه اول ، دوم ، سوم و شاید دوباره اول. توی این سبک وقتی ما میریم طبقه ی دوم دیگه تحت سیطره ی کامل طبقه ی اول نیستیم. هر چند که همیشه در آخر به طبقه ی اول برمیگردیم که از خونه خارج شیم... اما یه سبک دیگه اینه که دستگاه رو مثل یه سالن بزرگ فرض کنیم و با عوض کردن گوشه ها به قسمت های مختلف این سالن قدم بزنیم. توی این سبک ما به هر گوشه ای از سالن قدم بزنیم بازم تحت سیطره ی اون سالن بزرگ هستیم.
    فکر میکنم توی کار جناب خورشیدی ما شاهد سبک دوم هستیم. یعنی یه پس زمینه ی بزرگ داریم که خود فضای اصلی ماهور هست و وسطاش یه جاهایی یه سرکی به گوشه های دیگه میزنیم.
    تا نزدیکای اواخر قطعه تقریبا هیچ انگاره ی ریتمیکی زده نمیشه اما در انتهای قطعه سه تا ملودی ریتمیک پشت سر هم میان ، چهارپاره ، چهارمضراب و بعد مرغ سحر. شاید اگه این سه تا پشت سر هم نمیومدن و در خلال قطعه تقسیم میشدن بهتر بود.

در آخر باز هم ممنونم از جناب خورشیدی که برامون ساز زدن.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

29. 4 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

javadsetar آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97733
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    138
    67 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/1
    Given: 38/0
    میزان امتیاز
    0

اول تشکر میکنم از غلیرضا عزیز و جناب خورشیدی بابت نمونه کارهایی که گذاشتن

نظر در مورد نمونه کار علیرضا
    ضربی که اول میزنی خیلی ملودی خوبی هم داره با این ترانه ای هم گذاشتی خیلی همخونی داره مخصوصا قسمت دومش! ولی به نظرم برای شروع خوب نبود اگه مثلا بعد از درامد و داد که زدی اینو اجرا میکردی حس بهتری داشت یعنی بهترین قسمت این کار رو همون اول نشون دادی میذاشتی شنونده منتظر یه ضربی باشه بعد اینو شروع میکردی حس بهتری داشت از دقیقه 20"1 تا 45"2 خیلی خوب جملات پخته و کامل بود همون حس سرگردانی که خودت گفته بودی نداشت ، چند جمله بعدی که میزنی داری برای به ورود به شکسته اماده میشی اولش خوب حس این گوشه رو خوب القا نکردی ولی خیلی سریع از یه گوشه میری به گوشه بعد(10"4 تا 22"4 ) نغمه راست پنجگاه بود خیلی خوب بود خوشمان امد که یه لحظه منو یاد کنسرت همنوا با بم انداخت که میگه (به جفایی و قفایی نرود عاشق صادق) بر گردیم موضوع اصلی! دقیقه "40"4 هم چهارمضراب رو بد موقع اجرا کردی قبلش هم فرود بود در کل جمله بندیش هم خوب نبود فکر کنم از قبل برنامه ریزی برای این چهارمضراب نداشتی از دقیقه 5:20 اگه اشتباه نکنیم زنگوله رو داری میزنی نمیدونم جمله بندیش شبیه زنگوله بود این بهتر بود پخته تر بود مخصوصا با جملاتی که لحظه ای برگشت به ماهور رو نشون میداد
    که فرود میای به فضای اصلی به نظرم فرود زیاد به موقع نبود در دقیقه 9:20 فکر کنم جملاتی در دلکش میزنی خیلی کم بود سریع تموم شد از دقیقه 9:53 تا 10:03 جملات خوب بود بعنی مخاطب رو اماده یه ضربی میکنی ولی خیلی ساده ازش گذشتی فرود اخرین! متوسط بود! نه خوب بود نه بد(این هم یه جور نگاه هست!)

در مورد نمونه کار جناب خورشدی هر چی بود دوستای عزیز ما گفتن چیزی برای ما نذاشتن ،فقط سبک نوازندگی شما نزدیک به مهندس همایون خرم هست این نوازندگی شما منو یاد دوران دبستان مینداخت که مدرسه برمیگشتم پدر نوار گلها گوش مبداد که نوازندگان هم همایون خرم،مجید نجاحی و اواز هم با صدای ایرج بود در ماهور که پیش درامد ماهور از رکن الدین مختاری بود از بس پدر ما اینو تکرار میکرد تو خونه که در بچگی تمام قسمت هاش از بر یودم! یادم اومد گلهای 116 بود
    ویرایش توسط javadsetar : Wednesday 28 May 2014 در ساعت 04:41 PM

31. 4 کاربر برای این پست از javadsetar تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 14 نخستنخست ... 34567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)