لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 177 به 192 از 223

موضوع: کارگاه بداهه نوازی

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109503
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    86
    102 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/1
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    10

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خدا به داد برسه ببین چه انتقادهایی میخواد بکنه که از الان داره اینجوری اخطار میده.
    نه بابا، این حرفا رو زدم فقط یه کم انجمن فعال شه :)

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

در ضمن یه پیشنهاد برای اینکه برای افراد مبتدی هم مفید بشه گوش دادن به کارا:
    هر کسی که کار بداهه نوازی خودش رو اینجا قرار میده، خودش اعتراف کنه که کدوم گوشه ها رو در نظر داشته. تا ما هم بتونیم از رو کتاب ببینیم اون گوشه توی ردیف چطوری بوده و الان که بداهه نوازی شده چی شده. (البته شاید این جمله من خیلی احمقانه بود، نمیدونم). اینطوری فکر می کنم برای شخص من خیلی مفید باشه.
    البته اینجا یه آقایی به اسم فکر کنم „پرویز” میاد و همه گوشه های نواخته شده رو کامل میگه و نقد می کنه که جا داره همینجا تشکر کنم ازش.
    چرا که نه. پیشنهاد خوبیه. هر کسی بعد از اینکه بقیه کارش رو تحلیل کردن خودش هم بگه چی توو ذهنش بوده و چی میخاسته بزنه.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

3. کاربران زیر از alireza_jafarian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109207
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    110
    103 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

سلام به دوستان عزیز
    یه چند وقت نی کار میکردم . به دلایلی آموزشگاهمون تعطیل شد و دیگه نشده ادامه بدم ولی خیلی علاقه دارم به یاد گرفتنش. کلاسمون به اونجا نرسید که چیزی از گوشه و دستگاه و آواز یاد بگیرم فقط اسمشون رو شنیدم. مشتاق شنیدن کارای دوستان و یاد گرفتن هستم

5. 3 کاربر برای این پست از doday تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سلام به دوستان عزیز
    یه چند وقت نی کار میکردم . به دلایلی آموزشگاهمون تعطیل شد و دیگه نشده ادامه بدم ولی خیلی علاقه دارم به یاد گرفتنش. کلاسمون به اونجا نرسید که چیزی از گوشه و دستگاه و آواز یاد بگیرم فقط اسمشون رو شنیدم. مشتاق شنیدن کارای دوستان و یاد گرفتن هستم
    سلام
    خوش اومدی به اینجا. کار بچه ها رو بشنو و نظر هم بده حتما.
    چاکریم
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

7. 3 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

دوستان مگه قرار نبود امروز آقای جعفریان نمونه کار خودشون رو قرار بدند؟
    پس چرا خبری نیست؟

9. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109503
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پس چرا خبری نیست؟
    بله، امروز نوبت ایشون بود که آپلود کنه نمونه بداهه نوازیش رو.

11. کاربران زیر از hamed8624 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

پس چرا خبری نیست؟
    بله امروز نوبت ایشون بود. عجب آدمایی پیدا میشن. خودشون برنامه ریزی میکنن خودشون هم میزنن زیرش!

توضیح: تقصیر من نیست. نت آهنگ قاطی کرده بود انگار، پسووردم رو قبول نمیکرد. دیگه الان با هزار زحمت تونستم وارد اکانتم بشم. زیاد هم دیر نشده. فقط سه و نیم ساعت تاخیر داشتم!

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

توضیح: وقتی داشتم این فایل رو ضبط میکردم در کشاکش دلکش بودم که حضرت مادرمان حضور به عمل آوردند و فرمودند „چایی میخوری؟” منم با دست و پا و سر و ابرو گفتم که نه نمیخورم. یه جاهایی از کار هم کثیف شده بود و وزنش به هم ریخته بود، گفتم یه بار دیگه ضبط کنم. اما بعد پیشمون شدم دیدم عبارت „چایی میخوری؟” با حال شده و میشه به عنوان یه فرامتن برای یک اثر هنری تصادفی در نظر گرفتش! اصلا اسم این اثر رو دراین لحظه میذارم „چایی خورها”.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

13. 6 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله امروز نوبت ایشون بود. عجب آدمایی پیدا میشن. خودشون برنامه ریزی میکنن خودشون هم میزنن زیرش!

توضیح: تقصیر من نیست. نت آهنگ قاطی کرده بود انگار، پسووردم رو قبول نمیکرد. دیگه الان با هزار زحمت تونستم وارد اکانتم بشم. زیاد هم دیر نشده. فقط سه و نیم ساعت تاخیر داشتم!

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

توضیح: وقتی داشتم این فایل رو ضبط میکردم در کشاکش دلکش بودم که حضرت مادرمان حضور به عمل آوردند و فرمودند „چایی میخوری؟” منم با دست و پا و سر و ابرو گفتم که نه نمیخورم. یه جاهایی از کار هم کثیف شده بود و وزنش به هم ریخته بود، گفتم یه بار دیگه ضبط کنم. اما بعد پیشمون شدم دیدم عبارت „چایی میخوری؟” با حال شده و میشه به عنوان یه فرامتن برای یک اثر هنری تصادفی در نظر گرفتش! اصلا اسم این اثر رو دراین لحظه میذارم „چایی خورها”.
    واقعا نت آهنگ قاطی کرده بود. دیروز اکانت بنده هم همینطوری شده بود.
    ولی فکر کنم باید اسم اثر رو بذارید چایی نخورها چون چایی رو نخوردید

15. 5 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    93883
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,043
    1,379 بار تشکر شده در 443 پست

شبکه های اجتماعی من

Add farhood72 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 285/6
    Given: 378/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان سلام... اولین باریه که میام توی این تاپیک
    ببخشید محفل گرمتان را آشفته میکنم
    فقط خواستیم بگیم ما که لذت بردیم...
    با اینکه وسط شور و حال نوازندگی بودی، ولی من اگه جای تو بود، چایی رو از دست نمیدادم
    موسیقی از فکر تراوش می کند و به قلب می نشیند "بتهوون"

17. 6 کاربر برای این پست از farhood72 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109503
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

من چون گوشه ها رو بلد نیستم زیاد از گوشه ها صحبت نمی کنم. عفو کنید. من فقط کرشمه ماهور رو بلدم که اون هم نزدید. نکنه زدید و نفهمیدم :))
    شاید من اشتباه می کنم که احتمالا هم با در نظر گرفتن تجربه بالای شما همینطوره و من اشتباه می کنم. ولی احساس می کنم صدای سیم واخوانتون رو خوب در نمیارید موقع مضراب زدن. یعنی صداش بعضی جاها جالب نیست. در حالی که تو کارهای اساتیدی که از شما باتجربه تر هستند (مثل استاد علیزاده و استاد ذوالفنون :)) صدای سیم واخوان خیلی هم گوشنوازه.
    2:15 مقدمه داد رو دارید مینوازید؟ 2:40 که رفتید روی سیم بم اولش خوب درنیومد صدای سیم بم.
    3:20 تا 4:30 رو من خیلی دوست داشتم. (این همون داد بود که مقدمشو رو قبلا زده بودید؟) البته یه تیکه 3:31 تا 3:45 زدید که من نفهمیدم برای چی بودن اینا؟ وقت تلف می کردین که جمله های قشنگ بسازید؟
    4:53 اینا چی هستن دقیقا؟ که هی هم تکرار میشن؟ ناجالبترین قسمت کار شما برای من همینجاش بود فکر کنم.
    6:40 خیلی قشنگ بود . احسنت :) کلا از اینجا به بعد این کار شما رو من خیلی دوست داشتم. اون الگویی که از روش اون بخش رو ساختید که فکر کنم یه چیز مثل (-لا-سل-لا-سل-لا-سل-لا-سل-لا-سل-دو-دو-دو-دو (خیلی پرت گفتم؟)) هست من رو یاد یه اهنگ اذربایجانی انداخت به اسم „لب-لب” که استاد رشید بهبوداف یه اجرای خیلی زیبا ازش دارند.
    مضراب ریزتون در پایین دسته احساس می کنم گیر می کنه یه جاهایی. درست احساس کردم؟

در مجموع خدا ازتون راضی باشه که بار دیگر به من نشان دادید که چقدر سه تار بلد نیستم. من واقعا صدای ساز زدن بچه های اینجا رو میشنوم از خودم ناامید میشم (البته اولش ناامیدیه بعدش انگیزه میشه که بیشتر تمرین و تلاش کنم).
    باشد که روزی من هم بتوانم مانند شما از ساز سه تار ، صداهای زیبایی تولید کرده و در همین سایت در معرض انتقاد عموم قرار دهم. الهی آمین.
    ویرایش توسط hamed8624 : Saturday 26 July 2014 در ساعت 04:41 PM

19. 5 کاربر برای این پست از hamed8624 تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

دوستان سلام... اولین باریه که میام توی این تاپیک
    ببخشید محفل گرمتان را آشفته میکنم
    فقط خواستیم بگیم ما که لذت بردیم...
    با اینکه وسط شور و حال نوازندگی بودی، ولی من اگه جای تو بود، چایی رو از دست نمیدادم
    به محفل گرم ما خوش اومدی فرهود !
    میدونم تخصصت موسیقی ایرانی نیست، اما گوشت موسیقی رو میشناسه. بیا نظر بده راجع به کارها. بگو کجاهاش بهتر شده کجاهاش بدتر شده و...

چایی رو که عمرا از دست بدم! بعدش رفتم با زولبیا نوش جان کردم.

حامد جان ممنونم از اینکه گوش کردی و نظر دادی.
    شاید من اشتباه می کنم که احتمالا هم با در نظر گرفتن تجربه بالای شما همینطوره و من اشتباه می کنم. ولی احساس می کنم صدای سیم واخوانتون رو خوب در نمیارید موقع مضراب زدن. یعنی صداش بعضی جاها جالب نیست. در حالی که تو کارهای اساتیدی که از شما باتجربه تر هستند (مثل استاد علیزاده و استاد ذوالفنون :)) صدای سیم واخوان خیلی هم گوشنوازه.
    والا فکر میکنم به خاطر نوع ضبط صدا باشه (توی قسمت های بم یهو حجم صدا چند برابر میشه مخصوصا توی واخون های آخر قطعه این مشخص تر هست و فکر میکنم از اونجا میشه فهمید که سیم بم سه تار چنین صدایی نمیده، این صدا غیر طبیعیه و به خاطر ضبط صداست.) شاید هم از نابلدی من باشه. تا نظر بقیه دوستان چی باشه...

2:15 مقدمه داد رو دارید مینوازید؟
    بله. گوشه ی داد هستش.

3
    :20 تا 4:30 رو من خیلی دوست داشتم. (این همون داد بود که مقدمشو رو قبلا زده بودید؟) البته یه تیکه 3:31 تا 3:45 زدید که من نفهمیدم برای چی بودن اینا؟ وقت تلف می کردین که جمله های قشنگ بسازید؟
    نه. اینا توی گوشه ی دلکش بودن (اگه فرض کنیم ماهور do بوده، نت la کرن میشه).
    والا هدف من وقت تلف کردن نبوده! اما اگه اینطوری به نظرت اومده لابد من توی هدفم ناموفق بودم. قصدم این بود که روی شاهد دلکش که نت سل هست، یه ریتم بگیرم و وقتی وارد دلکش میشم از ریتم خارج بشم و دوباره وقتی به سل میرسم ریتم بگیرم.

4:53 اینا چی هستن دقیقا؟ که هی هم تکرار میشن؟ ناجالبترین قسمت کار شما برای من همینجاش بود فکر کنم.
    مقدمه چینی هستن برای ورود به گوشه ی راک. فکر میکنم این سلیقه ی شماست، برای خود من اتفاقا از جالبترین قسمت های کارم بود
    6:40 خیلی قشنگ بود . احسنت :) کلا از اینجا به بعد این کار شما رو من خیلی دوست داشتم. اون الگویی که از روش اون بخش رو ساختید که فکر کنم یه چیز مثل (-لا-سل-لا-سل-لا-سل-لا-سل-لا-سل-دو-دو-دو-دو (خیلی پرت گفتم؟))
    نه پرت نگفتید همیناس تقریبا نت هاش.

مضراب ریزتون در پایین دسته احساس می کنم گیر می کنه یه جاهایی. درست احساس کردم؟
    درست احساس نکردی!!! یه بار دیگه رفتم قسمت های پایین دسته رو گوش دادم نمیدونم چه صدایی باعث شده اینطوری به نظر بیاد.

البته اولش ناامیدیه بعدش انگیزه میشه که بیشتر تمرین و تلاش کنم
    چه روحیه ی تحسین برانگیزی!

بازم مرسی که نظر دادی.
    راستی قرار شد این دفعه درباره ی فرم کارها صحبت کنیم. یه بار دیگه قطعه رو گوش بده و جمله ها و فضاهای تکراری رو توش کشف کن و حدس بزن فرمش چیه. اگه نمیدونی فرم چیه، توی پست شماره 162 یه توضیحات مختصری دادم.
    چاکریم.
    ویرایش توسط alireza_jafarian : Sunday 27 July 2014 در ساعت 01:12 AM
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

21. 7 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

اولش که کار شروع ميشه درآمد به نظرم يه مقدار مبهمه و ثانيه 29 تا 35 صداي يه سيم که فکر ميکنم خيلي بم کوک شده اصلا خوب نيست که تو دقیقه 6 و 27 تا 6 و34 هم همین صدا به گوش میرسه و خوشمان نيامد. درآمد ماهور از ثانيه 45 خيلي خوب و مشهوده و اصلا کار از اونجا اگه شروع ميشد به نظرم بهتر بود.
    دقيقه 3 و 15 ثانيه تا دقيقه 4 و سي ثانيه خيلي قشنگ بود فقط کاش اون جمله تکراري که فکر ميکنم همون فرم مورد نظر بود انقدر زود نميومد وسطش.
    کلا فرمي که فکر ميکنم مد نظر بوده تغيير از فضاي ماهور به گوشه های دیگه بخصوص دلکش... همراه با یه جمله ي تکراري بوده که تو چهار مضرابها ریتم هم بهش اضافه شده
    فقط تو چهار مضرابها یه حرکتی هست که تو گیتار هم اجرا میشه که همه سیمها رو با هم یه ضربه میزنند ... شدت اون ضربه هاتون زیاده ... مثل اینکه یه هو میخوای همه سیمها رو بکنی ... به نظرم یه مقدار از شدت اون ضربه ها کم کنی بهتر میشه
    و در آخر هم جمله اي که آقا پرويز خيلي بهش علاقه داره: „دستت در نکنه برامون ساز زدي”

23. 4 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

اولش که کار شروع ميشه درآمد به نظرم يه مقدار مبهمه و ثانيه 29 تا 35 صداي يه سيم که فکر ميکنم خيلي بم کوک شده اصلا خوب نيست که تو دقیقه 6 و 27 تا 6 و34 هم همین صدا به گوش میرسه و خوشمان نيامد.
    در مورد صدای بم توضیح دادم. مشکل ضبط صداست. اون سیم هم سیم بم سه تار هستش که خیلی بم کوک نشده، کوک معمولش در ماهور همین هست و صدای طبیعیش اینطوری بم نیست اما توی ضبط اینطوری شده.

درآمد ماهور از ثانيه 45 خيلي خوب و مشهوده و اصلا کار از اونجا اگه شروع ميشد به نظرم بهتر بود.
    درآمد ماهور از ثانیه 45 شروع میشه. قبلش در فضای درآمد نیست. آره شاید کار از اونجا شروع میشد بهتر بود. منم شک داشتم که اون جملات قبل از درآمد رو بزنم یا نه.

دقيقه 3 و 15 ثانيه تا دقيقه 4 و سي ثانيه خيلي قشنگ بود فقط کاش اون جمله تکراري که فکر ميکنم همون فرم مورد نظر بود انقدر زود نميومد وسطش.
    کلا فرمي که فکر ميکنم مد نظر بوده تغيير از فضاي ماهور به گوشه های دیگه بخصوص دلکش... همراه با یه جمله ي تکراري بوده که تو چهار مضرابها ریتم هم بهش اضافه شده
    حامد هم از این قسمت خوشش اومده بود.
    درمورد فرم یه اشاره هایی کردی. اما ای کاش بیشتر دربارش حرف بزنی و واضح تر بگی فرمش چیه. با حروف لاتین.

فقط تو چهار مضرابها یه حرکتی هست که تو گیتار هم اجرا میشه که همه سیمها رو با هم یه ضربه میزنند ... شدت اون ضربه هاتون زیاده ... مثل اینکه یه هو میخوای همه سیمها رو بکنی ... به نظرم یه مقدار از شدت اون ضربه ها کم کنی بهتر میشه
    باز هم معتقدم به خاطر ضبط صداست! چون توی اون قسمت ها هم به این سیم بم کذایی مضراب زده میشه!

و در آخر هم جمله اي که آقا پرويز خيلي بهش علاقه داره: „دستت در نکنه برامون ساز زدي”
    دستت درد نکنه برامون نظر دادی.
    مرسی.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

25. 5 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

جمله فرم که دقیقه 1 و 33 ثانیه شروع میشه تا دقیقه 1 و 40 ثانیه و همچنین از دقیقه 2و 48 تا دقیقه 2 و 55 ثانیه(که جمله اصلی و فرم چهارمضرابها هم همین جمله است)
    از دقیقه 2 و 56 ثانیه هم تا دقیقه سه و 9 ثانیه هم یه جمله وجود داره که داره تکرار میشه که بعد اون جمله وارد فضای دلکش میشه و مجددا برمیگرده به همون جمله و فضای درآمد... بعد دوباره وارد فضای دلکش میشه و مجدد برمیگرده به فضای درآمد
    فکر کنم میشه A B A B A
    بعد هم اگه اشتباه نکنم وارد فضای راک میشه و مجدد برمیگرده به درآمد و دوباره همون جمله ای که دقیقه 1 و 33 ثانیه شروع میشه و تا دقیقه 1 و 40 ثانیه ادامه داره... تکرار میشه
    فرم تا اینجا با درنظر گرفتن راک میشه :
    A B A B A C A که A فضای درآمد ماهوره و B فضای دلکش و C هم فضای راک

27. 5 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

javadsetar آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    97733
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    138
    67 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/1
    Given: 38/0
    میزان امتیاز
    0

نظر ما در مورد نمونه کار علبرضا:

خب با شروع نمونه کار شروع کنیم! من شخصا در این ثانیه ها سر در نمیارم چی داری میزنی حتما یه منظور داشتی که زدیش ولی شبیه به درامد ماهورنیست و حتی شبیه ماهور هم نیست یه چیز عجیبیه(ثانیه 1 تا 40) اگه این 40 ثانیه اصلا نمیزدیش و از همون ثانیه بعد از 40 شروع میکردی خیلی بهتر میشد اصولا بعد از ثانیه 40 به ماهور نزدیک میشیم تا دقیقه 1:40 تو درامد میلولیدی (دوستان بد برداشت نکنین منظور اینه جملاتی در درامد زده میشه) خب فضای درامد معرفی شد ببینیم بعدش چی برامون داری _بله_داد رو داریم که خیلی خوب اجراش کردی، شبیه خسروانی هم شده ، خسروانی هم مثل داد هست ولی ملودی خاصی داره که خوب در اوردیش بعدش یه ضربی شروع میکنی فکر کنم 5 ضربی باشه خوشمان آمد اون دوستمون که گفته بود وقت تلف کردی که از نظر بنده وقتی تلف نکردی پس از این لحاظ خیالت راحت باشه! حرکت، حرکت خوبی بود که روی سل ریتم میگرفتی و جملاتی در دلکش میزدی ویبره هایی هم که میدی گوش نوازه و در تمام قطعه این ویبره ها شنیده میشه ، به نظرم بعضی جاها دیگه از دست در میره و زیادی میشه البته این نظر منه شاید بگی نه خیر هم، خیلی هم قشنگ ویبره میدم! و جملاتی در دلکش زدی پسندم نبود یعنی میشد بهتر اجراش کرد، تا دقیقه 4:30 این دلکش ادامه داره و البته باز هم ادامه داره ولی در دقایق بعد. که فرودی میای ،دقیقه 4:51 جملاتی آشنا به گوشمان میخورد_بله_راک به گوش ما میخورد دوست عزیزی گفته بود که این ناجالب شده که بنده با ایشون موافقم،البته دخولت به راک خوب بود ولی به قول اون اقاهه(میتونه پرویز باشه) چند تا جمله درست درمون نداره و از نظر من در این چیزی که برامون زدی ضربی هاش به مراتب از غیرضربیاش بهتر بود . در آلبوم اهنگ وفا استاد شجریان با تار بهروز همتی راک کامل اجرا میشه با این مطلع (گرم باز آمدی محبوب سیم اندام سنگین دل) برای آشنایی با این گوشه چیز خوبیه. راک ها رو من زیاد ازش سر در نمیارم فقط میدونم چیزی که زدی راک بود و خیلی خوب این ضربی رو شروع کردی انگار اینجا همان موقعی که میگی اها الان وقت شنیدن یه ضربیه و بهترین قسمت این نمونه کار همین ضربیه که جملات رو دو برگشت دارن همون فضای اصلی ماهور و دقیقه 6:50 تا 7:3 جملاتی میزنی، در طول قطعه باز هم تکرار میشه که برای رسیدن فرم مد نظرت کار درستی بود از دقیقه 7:10 تا 7:23 شبیه چهارگاه شده نمیدونم عمدی بوده یا همینجوری در اومده جواب پس بده! بعد هم فضای راک رو داریم و با همون جمله معروف قطعه رو به دلکش میچسبونی و چایی میخوری پیش میاد واین چایی میخوری که پیش میاد چند تا فرضیه هم پیش میاد که تو اون لحظه به چه شکل ساز میزدی1. رو تخت2. صندلی 3. نشسته فرضیه من بر اینه یا رو تخت بودی یا رو صندلی که تخت یحتمل تره به این دلیل که خودت گفته بودی با دست و پا و تمام اجزای بدن گفتی نه نمیخورم و همینجور که مشخصه در نشسته تمام اجزای بدن قابل حرکت نیست و اگر تکان هم بخوره زیاد جالب نمیشه و غیر از این تکان دادن پا هم خیلی خطرناک محسوب میشه تعادل ساز به هم میخوره و معلومه به هم نخورده جونکه بدون هیچ مشکلی ادامه میدی پس ما هم ادامه میدیم و باز از دلکش اون جمله تکرار میشه و به راک میره بعدش باز اون(اسمشو دیگه نمیرم) تکرار میشه و قطعه ما به پایان میرسه و فرود

صدای واخوان هم که دوستان عرض کردن، منم فکر کنم از ضبط باشه که با موبایل ضبط شده و احتمالا گوشی سامسونگ! ،علیرضا سبک نوازندگیت بیشتر نزدیک به استاد علیزادست و ردپای مسعود شعاری هم توش هست قبول داری؟

خب میرسیم به قسمت جذاب این نمونه کار یعنی فرم، من فقط تغییر فضایی که در این قطعه بود رو به عنوان فرم حساب میکنم کاری با ریتم و این جور چیزا هم ندارم.

A: درامد و فضای اصلی ماهور
    B:داد
    C:راک
    D:دلکش
    E:چایی میخوری!
    به نظر من فرم اینجوری بود:

ABADACACADEACA

ممنون که برامون فرم زدی!
    ویرایش توسط javadsetar : Thursday 31 July 2014 در ساعت 11:51 AM

29. 5 کاربر برای این پست از javadsetar تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

ممنون جواد.

علیرضا سبک نوازندگیت بیشتر نزدیک به استاد علیزادست و ردپای مسعود شعاری هم توش هست قبول داری؟
    فکر میکنم علیزاده تقریبا روی همه ی نوازنده های نسل ما سایه انداخته.
    ترجیح میدم رد پای شعاری رو پاک کنم، اگر که واقعا دیده میشه توی نوازندگیم. میتونی مصداق هایی بیاری برای رد پای شعاری توی ساز زدنم؟

خب طبق پیشنهادی که دوستمون „حامد” داد، خودم هم میگم چی توو ذهنم بوده و چی میخاستم بزنم:

یه جمله ای وجود داره که مثل ترجیع بند توی شعر عمل میکنه. و دوستانی که فرم نوشتن هم بهش اشاره کردن. به چنین جمله هایی توی موسیقی ترکی میگن „ملازمه” و توی موسیقی ایرانی میگن „پروانه”.
    کل کار از دو قسمت تشکیل شده. قسمت اول بدون متر هستش و قمست دوم متریک هست. قسمت دوم تقریبا همون فرم قسمت اول رو داره. با این تفاوت که ریتمیک شده و یه جایی هم وارد چهارگاه میشه.
    ابتدای کار میتونست با پروانه شروع بشه و میتونست از درامد شروع بشه. انتخاب من این بود که با پروانه شروع بشه، که از دید این سه نفری که نظر دادن جالب نشده و نامفهوم بوده. A:پروانه.
    ثانیه 45 اولین جملات در درآمد زده میشن. B: درآمد
    1:17 پروانه زده میشه.
    1:42 وارد داد میشه. c: داد
    2:35 پروانه.
    2:57 دلکش: D
    4:30 پروانه.
    4:53 فضای راک اجرا میشه: E
    6:16 پروانه.
    پس فرم قسمت اول اینطوری میشه: A B A C A D A E A

6:40 قسمت دوم با پروانه شروع میشه. اسم پروانه ی ریتمیک رو بذاریم *A
    7:10 وارد چهارگاه میشه. اسم این قسمت رو بذاریم F
    8:00 پروانه.
    8:24 وارد دلکش میشیم. اسم دلکش ریتمیک رو بذاریم *D
    8:48 پروانه.
    9:7 راک: *E
    10:00 پروانه.
    پس فرم قسمت دوم اینطوری میشه: A* F A* D* A* E* A
    و خصوصیت کلی کار اینه که تند شونده هستش. قسمت اول متر نداره. قسمت دوم متر داره و توی خود قسمت دوم هم متر تندشونده هستش.

پس فرم کل قطعه این شکلی میشه: A B A C A D A E A A* F A* D* A* E* A

امیر کجایی که بد قول شدی رفت!!! ؟
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

31. 4 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)