لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 11 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 163

موضوع: طرح سوالات شما {گیتار پاپ}

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    17 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان خوبم !
    من تو یکی از دور ترین نقاط ایران زندگی میکنم و یکسال پیش از تهران یه گیتار گرفتم و از روی علاقه ایی که به این ساز دارم به وسیله اینترنت تونستم به مرحله ایی برسم که تقریبا تمام اکورد هارو بگیرم و چند تا ملودی هم بزنم و تقریبا بتونم از رو نت های ساده هم ملودی بزنم !
    اما خیلی دوست دارم بداهه بنوازم اما دسترسی به استاد ندارم نمیدونم باید چه تمیریناتی انجام بدم که به این مرحله برسم !
    میشه منو کمک کنید !

2. کاربران زیر از htcboy2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    3,372 بار تشکر شده در 974 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 445/2
    Given: 787/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط htcboy2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان خوبم !
    من تو یکی از دور ترین نقاط ایران زندگی میکنم و یکسال پیش از تهران یه گیتار گرفتم و از روی علاقه ایی که به این ساز دارم به وسیله اینترنت تونستم به مرحله ایی برسم که تقریبا تمام اکورد هارو بگیرم و چند تا ملودی هم بزنم و تقریبا بتونم از رو نت های ساده هم ملودی بزنم !
    اما خیلی دوست دارم بداهه بنوازم اما دسترسی به استاد ندارم نمیدونم باید چه تمیریناتی انجام بدم که به این مرحله برسم !
    میشه منو کمک کنید !
    سلام ...
    بداهه نوازی نیاز داره که شما :
    1- گامها رو بشناسین ... و باید الگوری گامها رو روی گیتار با تمرین مناسب حفظ بشین
    2- آکوردهای موجود در هر گام رو در بیارید و تا حدودی با هارمونی ها آشنایی پیدا کنین ...
    3- تسلط روی گام در پوزیسیون های مختلف گیتار خیلی مهم هستش... حتما نیاز به تمرین داره ..
    4- اجرای گامها به شکل نت های با فاصله معین .. مثلا نتهای فاصله 3 در یک گام .. و حرکت روی سیمهای گیتار از بالا سیم 6 به پایین و از پایین سیم 1 به بالا ... و حرکت روی پوزیسیونها ... اینکه اجرا ها رو روی پوزیسیون های مختلف بیارید ..

از همه این حرفا گذشته .. خیلی خوشحالم که شما رو میبینم .. که با این سختی و بدون استاد دارید برای علاقتون تلاش میکنید .. اولا آفرین میگم بهتون ... و دوما تبریک میگم بابت این پشتکار...

موفق و پیروز باشید

شاد زی
    ویرایش توسط hdhamid : Saturday 6 April 2013 در ساعت 05:41 PM
    خداحافظ .. همین حالا.. همین حالا که من تنهام
    خداحافظ... به شرطی که .... ببینی تر شدن چشمام

4. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیزم
    ممنون از راهنمایی هات! ام من نمیدونم باید از چه الگویی تمرین کنم و چطور تمرین کنم که به نتیجه مطلوب برسم ! تو سایتهای دیگه رو هم برسی کردم اما مطالبشون خیلی برای من گنگ بودن ! میتونم از شما خواهش کنم تمریناتی رو به من معرفی کنی که من از روی اونها تمرین کنم ! ممنون میشم هموطن خوبم

6. کاربران زیر از htcboy2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط htcboy2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیزم
    ممنون از راهنمایی هات! ام من نمیدونم باید از چه الگویی تمرین کنم و چطور تمرین کنم که به نتیجه مطلوب برسم ! تو سایتهای دیگه رو هم برسی کردم اما مطالبشون خیلی برای من گنگ بودن ! میتونم از شما خواهش کنم تمریناتی رو به من معرفی کنی که من از روی اونها تمرین کنم ! ممنون میشم هموطن خوبم
    سلام عزیز...
    امیدوارم خسته زندگی نباشی...
    یه کتاب بهت معرفی میکنم .. این کتاب رو فک کنم بتونی راحت گیر بیاری چون معروفه ... تو سایتها هم این فروشگاه مجازیا فک کنم داشته باشنش ...

کتاب گامهای کلاسیک امیر جاویدان .. و از روش اساسی تمرین کن ...
    این کار چند ماهی وقت میخواد ... تمرین و تمرین و تمرین ... تو این چند ماه باید انقدر تمرین کنی و مسلط بشی که بهت گفتم گام سی بمل ماژور رو بزنی.. راحت شروع کنی به زدن! .. این کتاب خیلی برای شروع تمرینات گام نوازی خوبه ...

برای شروع بعد از اینکه که گام اول که گام دو ماژور و لامینور هست رو تمرین کردی من بهت میگم چیکار کنی!! ...

شاد زی رفیق

8. 2 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیزم
    سلام به دوست عزیزم که استاد من هم هست!
    یکی از دوستانم لطف کرد و این کتاب رو برام ایمیل کرد و من تا به همین الان که دارم این پست رو تایپ میکنم داشتم تمرین میکردم ! با توجه به مطالبی که نسبت به فواصل نتها میدونستم الان با تمپو 200 مترو نورم میتونم گام دو ماژور و لا مینور که هیچ دیز و بمل هم نداره رو راحت حداقل تا سه اکتاو بزنم و متوجه شدم که هر گام در مینور ها و ماژورها چندتا بمل و و چندتا دیز داره !
    کتاب عالی هستش
    من قدم به قدم به دستورات شما گوش میکنم دوست عزیز و استاد مهربانم !
    منتظر ادامه راهنمایی های شما هستم

10. کاربران زیر از htcboy2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام دوست عزیزم
    سلام به دوست عزیزم که استاد من هم هست!
    یکی از دوستانم لطف کرد و این کتاب رو برام ایمیل کرد و من تا به همین الان که دارم این پست رو تایپ میکنم داشتم تمرین میکردم ! با توجه به مطالبی که نسبت به فواصل نتها میدونستم الان با تمپو 200 مترو نورم میتونم گام دو ماژور و لا مینور که هیچ دیز و بمل هم نداره رو راحت حداقل تا سه اکتاو بزنم و متوجه شدم که هر گام در مینور ها و ماژورها چندتا بمل و و چندتا دیز داره !
    کتاب عالی هستش
    من قدم به قدم به دستورات شما گوش میکنم دوست عزیز و استاد مهربانم !
    منتظر ادامه راهنمایی های شما هستم
    سلام ..
    خواهش میکنم ... نفرمایید ... من هیچی نیستم جز یه دوست که میخواد به رفیق دیگش کمک کنه ... و راهنمایی کوچیکی کرده باشه ...
    خوب خیلی خوبه کتابشو دارین الان ... دم دوست شما گرم ...
    مترونوم خودتونو روی دولا چنگ تنظیم کنین ... و بعد تمپو رو اعلام کنین ... ینی مثلا دفعه بعدی به من بگین دارین با نت دولا چنگ چه تمپویی مینوازین!!! ... مرسی...

و اماااااااااااااا ...
    تا مدت 1 هفته ... گام دو ماژور و لا مینور و لا مینور هارمونیک و لا مینور ملودیک رو تمرین کنین ...
    و با تحقیق سوالاتی که میپرسم رو بهم ج بدین ...

1- گام مینور مربوط به یک گام ماژور چگونه بدست میاد ؟! ؟!..
    2-گام لا مینور هارمونیک چطور بدست میاد؟؟!!...
    3- گام لا مینور ملودیک چطور بدست میاد؟!...
    4- مراحل رفت و برگشت در گام ملودیک چه تفاوتی با هم دارن ... ینی حرکت از بم به زیر با حرکت از زیر به بم فرقشون چیه! ؟! ؟!..

بعد از اینکه 1 هفته تمرین کردین .. و تلاش کردین با سرعت بالا بزنین ... به من بگین آخر هفته .. با نت دولا چنگ .. چه تمپویی... نواختین ...

تا بعدش بهتون بگم آکوردهای هر گام رو چطوری میتونین در بیارین .. تا برای بداهه نوازی در گام دو ماژور و لا مینور آماده بشین

شاد زیییییییییییییی

12. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد
    چشم من تمرینات رو انجام میدم و بعد تا اخر هفته درسمو پس میدم !
    ممنون از اینکه به فکر شاگردان هستی ! امیدوارم که خدا همیشهدر هر شرایطی کمک حالت باش !

14. کاربران زیر از htcboy2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24953
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    15 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت دوستان. قصد خرید یکی از گیتار ها را دارم.

Fender CN-240SCE
    cort cec 5
    cordoba c5
    Ibanez AEG10N
    به نظر شما کدام یک را بخرم؟ آیا اینها در بازار موجود هستند ؟
    قیمت حدودی alhambra C1 رو هم میخواستم.

16. کاربران زیر از saminem به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام استاد
    چشم من تمرینات رو انجام میدم و بعد تا اخر هفته درسمو پس میدم !
    ممنون از اینکه به فکر شاگردان هستی ! امیدوارم که خدا همیشهدر هر شرایطی کمک حالت باش !
    سلام برو ماهت داداش... این حرفا چیه؟!... استاد کدومه؟؟!... اینجا همه رفیقیم و تلاش اینه که با هم به تکامل برسیم تو راهی که عاشقشیم ...
    چشمتون بی بلا ... شما شاگرد نیستی ... کسی که داره خودش تنهایی این راهو میره به نظر من خودش ختم استاده!! .. استاد اعتماد بنفسی .. و حرکت برای اونچه که میدونه دوست داره .. و این مهمترین هنره ... من لذت میبرم از آدمای اینچنینی...

سلام خدمت دوستان. قصد خرید یکی از گیتار ها را دارم.

Fender CN-240SCE
    cort cec 5
    cordoba c5
    Ibanez AEG10N
    به نظر شما کدام یک را بخرم؟ آیا اینها در بازار موجود هستند ؟
    قیمت حدودی alhambra C1 رو هم میخواستم.
    مرسی دوست من که اینجا مطرح کردین ادامه بحثو .. خیلی ممنونم که توصیه حقیر رو عمل کردین .. امیدوارم دوستانی که اطلاعاتی از بازار دارن بتونن کمکتون کنن ...

شاد زی همگیییییییییییییییییییییی ی

18. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد
    امیدوارم حالت خوب باشه !
    استاد من به فرمایش شما هروز تمرینات رو انجام میدم روزی 5 ساعت و تو این مدت به جواب سوالات رسیدم که امیدوارم درست باشه !
    جواب سوال اول :
    در گام مینور اگر الگو رو نت لا قرار بدیم و سپس بین درجات دوم و سوم و سپس بین درجات پنجم و ششم را به صورت نیم پرده قرار دهیم گام های مینور بدست می اید .
    در گام ماژور اگر الگو رو نت دو قرار بدیم و سپس بین درجات سوم و چهارم سپس بین درجات هفتم و هشتم را به صورت نیم پرده قرار دهیم گام های ماژور بدست می اید .
    جواب سوال دوم :
    گام لامینور هارمونیک : اگر در گام لامینور تئوریک درجه هفتم را نیم پرده کروماتیک بالا ببریم گام لامینور هارمونیک بدست می اید .
    جواب سوال سوم :
    گام لامینور ملودیک : اگر در گام لامینور لامینور هارمونیک درجه ششم و هفتم را نیم پرده کروماتیک در حالت از بم به زیر بالا ببریم (دیز) و در حالت زیر به بم درجه ششم و هفتم را نیم پرده کروماتیک به پایین ببریم (بکار) گام لامینور ملودیک بدست می اید .
    جواب سوال چهارم :
    در این گام در حالت رفت نت های فا و سل به صورت دیز میباشد و در برگشت نتهای فا و سل بکار می شوند .
    ضمیمه :
    استاد الان این گام هارو در حالت دولاچنگ با تمپو 120 راحت میزنم ولی تمرین روزانه که شما به من گفتید رو با 100 دارم تمرین میکنم !
    تو این چند وقته کروماتیک زیاد تمرین کردم تا دستم به جای سیم ها عادت کنه !

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام ..
    هروز تمرینات رو انجام میدم روزی 5 ساعت
    عالیه که انقدر تمرین دارید .. آفرین.

در مورد جواب سوال 1...
    جوابتون به عنوان یه متن درسته ولی جواب این سوال من نبود!!! ... من در ادامه سوالمو طوری طرح میکنم که بهتر متوجه منظور سوال بشید ولی در مورد الگوی ساختاری گامهای مینور و ماژور درست فهمیدین ... این الگو ها رو به این شکل نمایش میدن
    از چپ به راست بخونید... علامت - رو یک پرده و علامت ^ رو نیم پرده بدونید.

ماژور: ^ - - - ^ - -
    مینور: - - ^ - - ^ -

جواب سوال دوم کاملا درسته... آفرینت باد

جواب سوال سوم و چهارم رو یکباره میگم ... : بهتره اینطور بگیم ... اگر در گام لا مینور تئوریک نتهای 6 و 7 رو در حرکت از بم به زیر .. دیز کنیم و در برگشت بکار ... لا مینور ملودیک حاصل میشه ...

نکته
    .. گامهای ملودیک به ما لهجه عربی میدن!!! ... تو بداهه نوازیت در نظر داشته باش!! .. میتونی یکباره با یه حرکت ملودیک زیبایی و لهجه جالبی رو یکباره به کارت که اگر تو اون لحظه نوازندگی رو سریع و با تمپوی بالا اجرا کنی شنونده رو میتونی اساسی به وجد بیاری و ملودیهای جذابی تولید کنی!! ...

نکته .. تمام موارد مذکور در سوال 1 و 2 و 3 قابل تعمیم هستند.. یعنی اینها اصولا قانون هستن!! یعنی برای ر مینور هم همینه ... و غیره!..

طرح سوال 1 به صورت دیگه ...
    گام مینور وابسته به گام سل ماژور چیست و اون رو از چه راهی بدست آوردید؟!...

سوال 2
    گامهای مترادف چه گامهایی هستند؟!

ضمیمه :
    الان این گام هارو در حالت دولاچنگ با تمپو 120 راحت میزنم ولی تمرین روزانه که شما به من گفتید رو با 100 دارم تمرین میکنم !
    تو این چند وقته کروماتیک زیاد تمرین کردم تا دستم به جای سیم ها عادت کنه !
    آفرین ...
    الگوی نوازندگی رو دقیقا طبق کتاب پیش برید ... برای قویتر شدن انگشتان در نوازندگی با همون تمپوی 90 تا 100 کار کنید ولی مداوم ... تمرینات سرعتی رو بعدا خودتون خواهید فهمید با توجه به تسلط و قدرت دستتون کی شروع کنید!! ...
    انگشت گذاری مهم هستش... که الان روی مثلا این الگوی گام ملودیک دو اکتاوه ... روی مثلا سیم 3 که 2 تا نت هست اونا رو با کدوم انگشتان بگیرم میتونم سریعتر و بدون وقفه به سیم بعدی و نت بعدی حرکت کنم .. ..
    این تفاوت شما و دوستانیه که کلاس و استاد دارن!! ... کار سختیه ولی بهتون تجربه های بزرگی میده ... از ذهن باز و پشتکاری که دارین بهره و لذت ببرین ...

--------------------------------------------------------------

آکوردهای موجود در یک گام:
    آکوردها زیادن ... در یک تحقیق شخصی من برای هر گام .. حدود 31 آکورد متفاوت رو استخراج کردم .. که تازه این تحقیقم نصفه کاره موند!! .. ولی در اینجا من یه شیوه و راه بهتون میدم که شما بتونین تو گامهای مختلف چند تا آکورد رو که معروفترین آکوردهای هر گام هستند استخراج کنید .. معمولا آهنگها رو با ترکیبی از همین آکوردها ... بسته به هارمونی مورد نظرشون میسازند (البته از دید من کشف میکنند) ..

آکوردهای ماژور:
    Tonic ... فاصله اول (در اینجا C) ... یعنی آکورد دو ماژور در این گام قرار داره...
    Sub Dominant... فاصله چهارم (در اینجا F) ... یعنی آکورد فا ماژور در این گام است...
    Dominant... فاصله پنجم (در اینجا G) ... یعنی آکورد سل ماژور هم در این گام هست...
    برای آکورد 7 .. مجدد فاصله پنجم (در اینجا G) ... یعنی آکورد سل7 هم در این گام هست...
    اسپل دومینانت رو مطمئن نیستم درست نوشته باشم!!

آکوردهای مینور: (مینور رو از روی گام مینور باید بدست بیارید)
    Tonic ... فاصله اول (در اینجا Am) ... یعنی آکورد لا مینور در این گام قرار داره...
    Sub Dominant... فاصله چهارم (در اینجا D) ... یعنی آکورد ر مینور در این گام است...
    Dominant... فاصله پنجم (در اینجا E) ... یعنی آکورد می مینور هم در این گام هست...
    و باز هم بدونین که Em7 هم در این گام قابل استفادس!! ... فاصله 5 مهمه ... تو مدولاسیون و تغییر به گامهای دیگه هم مورد پر استفاده ایه!! ...

نکته آب زیرکاهانه!! ... که اونو هم به عنوان سوال 3 امروز میپرسم!!! ... چرا من میتونم تو اجراهام از آکورد می ماژور هم تو گام لامینور راحت استفاده کنم و شنونده احساس فالش نمیکنه؟! ؟!. ...

شاد زی و موفق باشی رفیق...

21. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    29486
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    7 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد
    من سبک فلامینکو کار کردم حالا خسته شدم چون با اینهمه تمرینی که کردم و تاکتیکهای زیادی را یاد گرفتم بعد از نواختن دوستان و اطرافیان میگن ای چه زدنیه !!!
    میخواستم سبک پاپ رو یاد بگیرم آکوردها را تقریبا حفظ کردم و بعضی ریتم ها سوالی داشتم که فکر کنم خیلی برای مبتدی ها اساسی باشه:
    توی همه سایتها آکورد یه آهنگ را با شعرش مینویسند ولی طریقه نواختن ان را نمیگن فقط اشاره کوچکی میکنن حال مثلا اهنگ... را با ریتم 4و4 را چگ. نه بزنیم تا اون جایی که من میدونم 20 مدل یا بیشتر 4و4 وجود داره خواهشا پاسخ این سوال را بفرمایید متشکرم

23. کاربران زیر از farid40 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام استاد
    من سبک فلامینکو کار کردم حالا خسته شدم چون با اینهمه تمرینی که کردم و تاکتیکهای زیادی را یاد گرفتم بعد از نواختن دوستان و اطرافیان میگن ای چه زدنیه !!!
    میخواستم سبک پاپ رو یاد بگیرم آکوردها را تقریبا حفظ کردم و بعضی ریتم ها سوالی داشتم که فکر کنم خیلی برای مبتدی ها اساسی باشه:
    توی همه سایتها آکورد یه آهنگ را با شعرش مینویسند ولی طریقه نواختن ان را نمیگن فقط اشاره کوچکی میکنن حال مثلا اهنگ... را با ریتم 4و4 را چگ. نه بزنیم تا اون جایی که من میدونم 20 مدل یا بیشتر 4و4 وجود داره خواهشا پاسخ این سوال را بفرمایید متشکرم
    سلام وقت بخیر.. .
    برای اینکه بتونین ریتمی رو اجرا کنین ... باید یا اون موزیک رو شنیده باشین و گوش قوی داشته باشین برای تحلیل و اجرای اون ریتم .. یا خود ریتم رو در قالب نت به شما داده باشند ... وگرنه صرف نوشتن 4/4 فقط یه راهنمایی سادست... شما به عنوان گیتاریست میتونی در هر کسر میزانی به اندازه خلاقیت آدما ریتم مختلف داشته باشی... اینکه کدومش باشه ... یا مث فلامنکو نوازا اسم داره ریتماش... یا مث پاپ نوازا و راکیستا و کلاسیکا نتش رو باید داشته باشید ...
    به عنوان بهترین راهنمایی بهتره چند باری خود اون موزیک رو گوش کنین و گوشاتونو قوی کنین... و مثل اون ریتمی که میشنوید رو اجرا کنید
    هرچند تو ایران عزیزمون هنرمندایی که مطرحند خیلی چیز پیچیده ای اجرا نمیکنند .. شما هر 4/4 ای اجرا کنی ماشالا جواب میده!! ... ...

شادزی
    ویرایش توسط hdhamid : Friday 12 April 2013 در ساعت 04:40 PM

25. 2 کاربر برای این پست از hdhamid تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد
    واقیعت اینه که سوال یک برام قابل درک نیست یا شاید نمیدنم سوال از من چی میخواد !
    در رابطه با سوال دوم اینکه من یه اطلاعاتی راجب نت های مترادف داشتمکه گفتم شاید همین در رابطه با گام ها هم صدق کنه !
    اطلاعات من در رابطه نت مترادف به این صورت که : یک نت با دو اسم Gb, #F! نیم پرده کروماتیکدو نت که هم اسم نباشد و نیم پرده باهم فاصله داشته باشند G تا Fa# و F تا Me!
    نیم پرده های دیاتونیک : دو نت که هم اسم باشند و نیم پرده فاصله داشته باشند F تا F#
    سوال سوم :
    با توجه به اینکه فرمول بدست اوردن آکورد های گام مینور با استفاد از الگوی : مینور + دیمینیش + ماژور + مینور + مینور + ماژور+ ماژور میباشد اما اگه گام ما لا مینورتئوریک باشه که شما گفتید در واقع اکورد می به صورت مینور باشه !
    استاد بزگوار بخدا سطح علمی من خیلی کمه تور خدا یکم ساده تر منو راهنمایی کن !
    راستی میشه من شماره تماسی از شما داشته باشم تا در صورت امکان بعضی اوقات وقتتون رو بگیرم و سوالاتم رو تلفنی بپرسم !
    مرسی

27. 2 کاربر برای این پست از htcboy2 تشکر کرده اند:

hdhamid آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    13143
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,965
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام استاد
    واقیعت اینه که سوال یک برام قابل درک نیست یا شاید نمیدنم سوال از من چی میخواد !
    در رابطه با سوال دوم اینکه من یه اطلاعاتی راجب نت های مترادف داشتمکه گفتم شاید همین در رابطه با گام ها هم صدق کنه !
    اطلاعات من در رابطه نت مترادف به این صورت که : یک نت با دو اسم Gb, #F! نیم پرده کروماتیکدو نت که هم اسم نباشد و نیم پرده باهم فاصله داشته باشند G تا Fa# و F تا Me!
    نیم پرده های دیاتونیک : دو نت که هم اسم باشند و نیم پرده فاصله داشته باشند F تا F#
    سوال سوم :
    با توجه به اینکه فرمول بدست اوردن آکورد های گام مینور با استفاد از الگوی : مینور + دیمینیش + ماژور + مینور + مینور + ماژور+ ماژور میباشد اما اگه گام ما لا مینورتئوریک باشه که شما گفتید در واقع اکورد می به صورت مینور باشه !
    استاد بزگوار بخدا سطح علمی من خیلی کمه تور خدا یکم ساده تر منو راهنمایی کن !
    راستی میشه من شماره تماسی از شما داشته باشم تا در صورت امکان بعضی اوقات وقتتون رو بگیرم و سوالاتم رو تلفنی بپرسم !
    مرسی
    سلام .. خوب شما نسبت به شرایطی که داری از نظر درک این مفاهیم از خیلی از هنرجوهایی که بعضیشون مبالغ زیادی رو صرف استاد میکنن بهتری!! ..
    جئاب این سوالا رو بذارین برای بعد ... ایرادی نداره .. فقط خواستم سطح تحقیق و درکتون رو از این مباحث بسنجم ... بعدا خودتون همه چیز رو میفهمین ...
    الان تمرکز رو صرفا بذارین روی تمرین ... تا بیش از این مسئله براتونیچیده نشه ... صرفا سوالا رو پرسیدم که خودم بفهمم شما در چه سطحی میتونید به جواب سوالای بعدی خودتون برسید.. چقدر تحقیق میکنید و ...

فعلا با تمرینات عملی و فرمها و الگوها پیش برید..

شادزی

29. کاربران زیر از hdhamid به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    73121
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

استاد عزیزم
    اول اینکه از شما بسیار سپاس گزارم که سریع به سوالاتم پاسخ میدید بعد خواستم راهنماییم کنید که الان من دارم به راحتی گام دو ماژو و لامینور ملودیک و هارمونیک رو میزنم میشه تمرین جدید تری بدید که بشه بااستفاده از این تمرینات اهنگ هایی که ساده هستن و تو این گام ها اجرا میشن رو ملودیشون رو دربیارم !
    البته شما استاد ما هستی و هرطوری صلاح بدونید من همون کارو انجام میدم ! از وقتی هم که شما به کمکم اومدید تمریناتم رو بیشتر کردم !
    ممنون

31. کاربران زیر از htcboy2 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 11 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)