لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 50 از 56 نخستنخست ... 40464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 785 به 800 از 891

موضوع: صــندلی داغ V1.1

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام محمد خوبی؟
    فکر کنم توی عکس قبلیت لاغر تر بودی ماشالله تپل شدی
    یه اطلاعات کلی از سن و محل زندگی اگه دوست داشتی بده (برای اینکه بچه ها اشنا شن)
    چی شد با نت آهنگ اشنا شدی؟
    محمد چند ساله که به طور اکادمیک و حرفه ای ویولن مینوازی؟
    ساز های دیگه ای هم کار میکنی؟
    سبک پایت چی هست؟(کلاسیک - ایرانی - و ...)
    فعلا اینا رو داشته باش تا بعدا :دی

سلام سجاد جان. خوبم، ممنون.
    عکس قدیمیه... فکر میکنم مربوط به 2-3 سال پیش باشه... اینجا صبح بوده تازه از خواب بیدار شدم، یه کم پف کرده بودم... ولی کلا تپلم :)

متولد 1368 هستم. بچه ی اهواز. چند سالی هست که ساکن تهران هستم. مهندسی شیمی خوندم و مدرس شیمی دبیرستان (بطور غیر رسمی) هستم (البته چند ماهی هست که تدریس نمیکنم و ضمنا خودمو معلم نمیدونم.)... اوایل شهریور ماه هم باید برم خدمت سربازی.

با نت آهنگ تقریبا بصورت اتفاقی آشنا شدم، یادم نمیاد دقیقا چه مطالبی بود که میخوندم و جذبشون شدم... ولی یکی از بهترین تاپیک هایی که منو به خودش جذب کرد، „یانی به روایت لاکشمی” بود... واقعا مطالب بسیار عالی و جالبی بود که به جرات میتونم بگم ذهن منو تا مدت ها به خودش مشغول کرد... البته قبل از اون هم به یانی علاقه داشتم ولی این تاپیک مطالب ویژه ای برای من داشت. (جا داره همینجا از خانم لاکشمی هم بصورت ویژه تشکر کنم)... یکی دیگه از تاپیک های خوب هم „بیاین تو تا استایل ویلن زدن رو یادتون بدم” بود که از آقای آزاده هم متشکرم... و حالا خیلی خوشحالم که در جمع نت آهنگی ها هستم و فعالیت های مرتبط با این سایت هم زیاد انجام میدم... دوست دارم فعالیت ها بیشتر و بهتر بشه و فضای سایت از نظر محتوا، قوی تر بشه.

تقریبا 3 سال هست که ویلن میزنم و از همون اول هم زیر نظر استاد کار کردم. با تئوری موسیقی و مطالب علمی هم حدودا 1 سال، یا 1 سال و نیم هست که آشنا شدم. البته هنوز حرفه ای نیستم و یه هنرجوی آماتور محسوب میشم ولی به گفته ی اساتید پیشرفتم خوب بوده و بزرگترین سرمایه ای که دارم، علاقه ی من به موسیقی و ویلن هست...

مطلقا توانایی نواختن سازهای دیگه رو ندارم ولی با شیوه ی نوازندگی بسیاری از سازها تا حدودی آشنایی دارم.

سبک پایه ی من، سبک کلاسیک ایرانی (سنتی) هست... خیلی تصادفی هم با این سبک شروع کردم و خلاف نظر خودم بود (خودم سبک کلاسیک رو دوست داشتم) البته بعدا فهمیدم که توفیق اجباری بوده و الان عاشق سبک سنتی هستم ولی از همون اول نگاه جدی هم به سبک کلاسیک داشتم و در کنار ویلن سنتی یه مقدار کلاسیک هم کار کردم...

سجاد جان خیلی لطف کردی... باز هم منتظر سوالای خوبت هستم.

2. 9 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

محمد کارای کدوم آهنگ ساز بهتر احساسات بهت منتقل میکنه؟
    خودت به نظر خودت احساس رو توی کدوم نمونه کارت بهتر منتقل کردی؟
    اصلا به نظرت احساس مهم تره یا اینکه طرف مهارت رو به رخ دیگران بکشونه؟

4. 8 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

سلام آقا محمد

امیدوارم شاد و سلامت باشی.

با اجازۀ شما و دوستان من هم چند تا سوال دارم:

1- چرا رفتی به سمت ویولن؟ مشوق و انگیزۀ اصلیت چه کسی و چه چیزی بوده؟

2- بیشتر چه اوقاتی رو برای ساز زدن ترجیح میدی؟

3- حالا که ایرانی کار می کنی بگو با کدوم دستگاه یا گوشه بیشتر انس داری؟

4- اهواز رو بیشتر دوست داری یا تهران؟ چرا؟

5- آیا دوست داری سازهای دیگه هم یاد بگیری بنوازی؟ مثلا چه سازی؟

6- چند تا اسم میگم نظرت رو سعی کن در یک کلمه یا عبارت بیان کنی:

* استاد صبا
    * رنگ بنفش
    * اهواز
    * تهران
    * شیمی
    * سربازی
    * ازدواج
    * آرشه

در آخر پیشاپیش ازت بخاطر حوصله کردن و جواب دادن به سوالاتم تشکر می کنم.

ارادتمند
    مجتبی
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

6. 6 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمد کارای کدوم آهنگ ساز بهتر احساسات بهت منتقل میکنه؟
    خودت به نظر خودت احساس رو توی کدوم نمونه کارت بهتر منتقل کردی؟
    اصلا به نظرت احساس مهم تره یا اینکه طرف مهارت رو به رخ دیگران بکشونه؟
    بطور کلی با کارهای یانی خیلی خوب ارتباط برقرار میکنم. قبلا یانی هر کنسرتی که برگزار میکرد، با تعدادی از دوستام یه جا جمع میشدیم و کنسرت رو تماشا میکردیم و من روی اون کنسرت تحلیل و تفسیر میکردم و احساساتمو بیان میکردم که به نوعی تفریح برای ما محسوب میشد... از میان آهنگسازهای کلاسیک که به اکثرشون علاقه دارم بیشتر به ویوالدی و بتهوون علاقه دارم (گرچه که نمیتونم انتخاب کنم و اکثرشونو دوست دارم)... و بالاخره در جمع آهنگسازان موسیقی ایرانی بیشترین ارتباط رو با کارهای زنده یاد استاد خرم برقرار میکنم هرچند که به کارهای استاد ملک، یاحقی، تجویدی، بدیعی، انوشیروان روحانی و ... هم بسیار علاقه دارم. ضمنا علاقه ی خاصی هم به آهنگ های قدیمی ایرانی دارم (کارهای استاد بنان و ...) ...

راستش من نمونه کار توی این سایت فقط همون یه دونه رو گذاشتم که انشاا... به زودی باز هم نمونه کار قرار میدم. اون نمونه کار، رقص بهار اثر استاد شهرداد روحانی هست که خیلی دوستش دارم. ولی از قطعاتی که خودم مینوازم علاقه ی خاصی به „گریه ی لیلی” (استاد ملک) ، قطعات استاد بدیعی و بخصوص قطعات استاد خرم (شهزاده رویا، موج آتش و ...) دارم... دیگران میگن گریه ی لیلی رو خیلی با احساس اجرا میکنم، امیدوارم اینجوری باشه

تکنیک و احساس در کنار هم زیبا هستن. مثلا من در میان نوازنده ها علاقه ی خاصی به سمول یروینیان (نوازنده ی ویلن گروه یانی) دارم. چون ترکیبی از احساس و تکنیکه. اگه تکنیک صرفا برای به رخ کشیدن توانایی باشه، تاثیر منفی داره ولی اگه تکنیک درخدمت ملودی و با هدف باشه قطعا تاثیر خیلی زیادی در جهت تعالی موسیقی داره.

خیلی ممنونم بابت سوالات خوبت. باعث شد خودم هم به نکات زیادی فکر کنم.
    ویرایش توسط virtuoso : Sunday 16 June 2013 در ساعت 10:55 AM

8. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط M_T [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا محمد

امیدوارم شاد و سلامت باشی.

با اجازۀ شما و دوستان من هم چند تا سوال دارم:

1- چرا رفتی به سمت ویولن؟ مشوق و انگیزۀ اصلیت چه کسی و چه چیزی بوده؟

2- بیشتر چه اوقاتی رو برای ساز زدن ترجیح میدی؟

3- حالا که ایرانی کار می کنی بگو با کدوم دستگاه یا گوشه بیشتر انس داری؟

4- اهواز رو بیشتر دوست داری یا تهران؟ چرا؟

5- آیا دوست داری سازهای دیگه هم یاد بگیری بنوازی؟ مثلا چه سازی؟

6- چند تا اسم میگم نظرت رو سعی کن در یک کلمه یا عبارت بیان کنی:

* استاد صبا
    * رنگ بنفش
    * اهواز
    * تهران
    * شیمی
    * سربازی
    * ازدواج
    * آرشه

در آخر پیشاپیش ازت بخاطر حوصله کردن و جواب دادن به سوالاتم تشکر می کنم.

ارادتمند
    مجتبی
    سلام آقا مجتبی. خیلی ممنون. خواهش میکنم دوست عزیز، در خدمتم.

1- تا سن 20 سالگی هیچی از موسیقی نمیدونستم (همین الان هم چیز زیادی نمیدونم). با دیدن کنسرت یانی (2006 - لاس وگاس) به موسیقی بی کلام علاقه مند شدم و تازه فهمیدم تا حدودی به زیبایی های موسیقی پی بردم. با دیدن نوازندگی سمول یروینیان، شوق زیادی در من برای نواختن ویلن پیدا شد. بعدها با دیدن نوازندگی ایتژاک پرلمن و ... بسیار به نوازندگی علاقه مند شدم و البته تاثیر اساتید ویلن هموطنمون رو هم نمیتونم نادیده بگیرم... جالبه بدونید خیلی از افرادی که با من در ارتباط هستن هم به موسیقی علاقه مند شدن...
    تقریبا هیچ کسی مشوق من نبود و مسیری رو که تا الان طی کردم با رنج و مشقت زیادی همراه بوده. انگیزه های زیادی مثل حفط و اشاعه ی هنر، بیان احساسات و زیبایی ها و ... دارم.

2- معمولا در روزهای تعطیل یکی دو ساعت قبل از ظهر، و بعد از ظهر و بخصوص شب رو برای نوازندگی انتخاب میکنم. در روزهایی که بیرون از خونه باشم، فقط بعد از ظهر و شب

3- به آواز دشتی و دستگاه اصفهان علاقه ی خاصی دارم ولی به چهارگاه هم خیلی علاقه دارم. (سخته نمیتونم انتخاب کنم). گوشه های زیادی رو دوست دارم مثلا گوشه ی خسرو و شیرین در ابوعطا، عشاق در دشتی و اصفهان (در آمد سوم دشتی کتاب 2 صبا رو هم خیلی دوست دارم) ، شکسته، دلکش و ...

4- سوال خیلی سختیه... تعلق خاطر خاصی به اهواز و خوزستان و مردم خونگرمش دارم ولی صمیمی ترین دوستانم در تهران هستن. برای محل زندگی تهران رو انتخاب میکنم. من دوران کودکی و نوجوانی رو در شهر اهواز سپری کردم و به نظر من مردم اونجا بسیار مردم کم توقعی هستن که هیچوقت (نه قبل از انقلاب و نه بعد از انقلاب) به حقشون نرسیدن. از طرفی هم تهران برای من یادآور پیشرفت، علم، موسیقی و تفریح به همراه دوستان هست... از میان شهرهایی که در اونا زندگی کردم (تهران، اهواز، اراک و مدت کمی اصفهان) خاطرات زیادی از تهران دارم.

5- به ساز پیانو فوق العاده علاقه دارم. وقتی میخواستم ویلن رو شروع کنم، استادم پیشنهاد کردن که اول از یه ساز دیگه شروع کنم. جالبه بدونید فلوت و ساکسیفون انتخاب های اول و دوم من بودن (فلوت کلید دار) ولی به دلیل اینکه آموزشگاهشون از خونمون دور بود با همون ویلن شروع کردم.

6- استاد صبا: کسی که موسیقی ایران بهش مدیونه
    رنگ بنفش: (در حال حاضر) انتخابات ریاست جمهوری سال 92 :)
    اهواز: شهر عشق و نستالژی
    شیمی: از تدریس کردنش خسته نمیشم
    سربازی: شتری که حالا در خونه ی من نشسته
    ازدواج: (سکوت)
    آرشه: سمول یروینیان

آقا مجتبی خیلی لطف کردی و افتخار دادی... ازت خیلی ممنونم

10. 7 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

LiOneL999 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    61154
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    3,082
    1,648 بار تشکر شده در 782 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 143/12
    Given: 235/4
    میزان امتیاز
    12

سلام

1. یکی از آهنگ های کلاسیک غمناک که دوسش دارید

2. یه ترکیب متفاوت از دوئت ویولن با یه سازی غیراز پیانو بسازین... ویولن در کنارِِِِِ... ؟

3. به تئوری موسیقی و هارمونی چقدر اهمیت میدید و چه مدت برای یادگیریش وقت گذاشتید

4. یکی از مسائل و مشکلات اصلی آموزش موسیقی در دانشگاه ها و اجرای کنسرت در ایران

5. موفـ ـق باشیـ ـد
    از تنها بودنم راضی نیستم اما خوشحالم که با خیلی ها نیستم...

برای همیشه رفتم

12. 6 کاربر برای این پست از LiOneL999 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط LiOneL999 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

1. یکی از آهنگ های کلاسیک غمناک که دوسش دارید

2. یه ترکیب متفاوت از دوئت ویولن با یه سازی غیراز پیانو بسازین... ویولن در کنارِِِِِ... ؟

3. به تئوری موسیقی و هارمونی چقدر اهمیت میدید و چه مدت برای یادگیریش وقت گذاشتید

4. یکی از مسائل و مشکلات اصلی آموزش موسیقی در دانشگاه ها و اجرای کنسرت در ایران

5. موفـ ـق باشیـ ـد
    سلام به حورا خانم.

1- سرناد شوبرت و چندتا کار دیگه خیلی روی من تاثیر میذاره (متاسفانه حضور ذهن ندارم) - از موسیقی های فیلم هم موسیقی فیلم فهرست شیندلر رو خیلی دوست دارم و از سبک مدرن عاشق آهنگ Until the last moment اثر یانی، هستم.

2- در سبک های غربی: ویلن و ساکسیفون (شاید ویلن و گیتار یا ویلن و چنگ هم خوب باشه)
    سبک های محلی شرقی (مثلا موسیقی ارمنی و آذربایجانی): ویلن و آکاردئون (یا گارمون) یا کلارینت یا دودوک
    موسیقی سنتی ایرانی: ویلن و سنتور یا نی یا قانون
    (من این دوئت ها رو میپسندم)

3- به تئوری خیلی اهمیت میدم. از روی کتاب استاد پورتراب و یه جزوه مطالعه میکنم. چند ماهی هست که بطور جدی دارم تئوری رو یاد میگیرم و به تازگی برای تئوری کلاس هم میرم. تئوری موسیقی ایرانی شامل دستگاه ها، آواز ها و گوشه ها رو هم از روی یه جزوه میخونم که خیلی گسترده اس و هنوز چیز زیادی یاد نگرفتم. بسیار علاقه دارم که کنتر پوان رو یاد بگیرم ولی هنوز فرصتش پیش نیومده.
    در مورد هارمونی، چون من فعلا فقط ویلن میزنم و در نواختن ویلن هم اگه اشتباه نکنم دونستن هارمونی خیلی موثر نیست و کارایی نداره، فعلا سراغش نمیرم تا انشاا... بعد از اینکه یه مقدار توی تئوری راه افتادم، سراغ هامونی هم میرم.

4- یکی از بزرگترین مشکلات دانشگاه ها، کمبود امکانات هست (شاید دلیل کم بودن ظرفیت پذیرش هم همین باشه)
    برای اجرای کنسرت هم مشکلاتی مثل وجود نداشتن حامی مالی، کم توجهی مسئولان به هنر موسیقی، مشکلات اخذ مجوز و ... وجود دارن

5- امیدوارم شما هم تندرست و موفق باشید.

خیلی ممنون که در این بخش شرکت کردید
    ویرایش توسط virtuoso : Sunday 16 June 2013 در ساعت 02:46 PM

14. 7 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست گرامی، محمد آقا. امیدوارم خوب باشید و تا اینجا به شما خوش گذشته باشه! من چند تا سوال می پرسم که پیشاپیش از شما برای جواب دادن بهشون تشکر می کنم:1- کدامیک از گزینه های زیر رو ترجیح می دید؟ الف) بلیط کنسرت باله یا پاتیناژ ب) تیشرت و کلاه یانی پ) نواختن با ویولون استاردیواریوس ت) بازدید از مرکز تحقیقاتی ویوالدی واقع در ایتالیا ث) خریدن یک شاکوهاچی (فلوت بومی ژاپن) ج) ملاقات کوتاه با استاد سارا چانگ2-پیشنهاد شما برای بهتر شدن روند این تاپیک؟3- امروزه می دانیم که موسیقی تلفیقی از هنر و علم است. اما به عقیده ی شما کدام جنبه بیشتر روی موسیقی نمود دارد؟4-کدام شکل موسیقی رو دوست ندارید؟5- یک نقد که به موسیقی امروز ایران (در کلیه ی سبک ها) وارد است؟6- اگر وزیر فرهنگ و هنر ایران بودید اولین اصلاحات شما برای موسیقی چه بود؟7- احساس و تفکر شما راجع به آکاردئونیست دوره گرد سر چهارراه؟8- کدامیک رو دوست دارید؟ جیوه - روی- متان - آرگون - کاغذ تورنوسول - سدیم - آلومینیومممنونم. خوش رهونا
    هوش، به ارث برده می شود، دانش، آموخته می شود، بصیرت، کسب می شود،
    اما حماقت، تا ابد ادامه می یابد!

16. 5 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

نظرت راجع به کارهای بابک بیات چیه؟
    و توی موسیقی فیلم ایران کدوم آهنگساز رو قبول داری؟

- - - Updated - - -

18. 5 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    59858
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    156
    164 بار تشکر شده در 84 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 20/0
    Given: 8/0
    میزان امتیاز
    12

آقای احمدی ازتون تشکر میکنم
    به خاطر همه کمک هایی که بهم کردید
    من فقط یه سوال دارم
    شما چطوری انقدر با صبر و حوصله هستید؟؟؟؟؟

20. 5 کاربر برای این پست از melika1377 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست گرامی، محمد آقا. امیدوارم خوب باشید و تا اینجا به شما خوش گذشته باشه! من چند تا سوال می پرسم که پیشاپیش از شما برای جواب دادن بهشون تشکر می کنم:1- کدامیک از گزینه های زیر رو ترجیح می دید؟ الف) بلیط کنسرت باله یا پاتیناژ ب) تیشرت و کلاه یانی پ) نواختن با ویولون استاردیواریوس ت) بازدید از مرکز تحقیقاتی ویوالدی واقع در ایتالیا ث) خریدن یک شاکوهاچی (فلوت بومی ژاپن) ج) ملاقات کوتاه با استاد سارا چانگ2-پیشنهاد شما برای بهتر شدن روند این تاپیک؟3- امروزه می دانیم که موسیقی تلفیقی از هنر و علم است. اما به عقیده ی شما کدام جنبه بیشتر روی موسیقی نمود دارد؟4-کدام شکل موسیقی رو دوست ندارید؟5- یک نقد که به موسیقی امروز ایران (در کلیه ی سبک ها) وارد است؟6- اگر وزیر فرهنگ و هنر ایران بودید اولین اصلاحات شما برای موسیقی چه بود؟7- احساس و تفکر شما راجع به آکاردئونیست دوره گرد سر چهارراه؟8- کدامیک رو دوست دارید؟ جیوه - روی- متان - آرگون - کاغذ تورنوسول - سدیم - آلومینیومممنونم. خوش رهونا
    سلام خانم لاکشمی. بله تا الان خوب بوده و خوش گذشته، ممنون از همه ی دوستان... عجب سوالای چالش برانگیزی پرسیدن. معلومه که میخواین شعله ی زیر صندلی رو ببرین بالا... :)

1- این سوال خیلی سخته... گزینه های الف و ث رو میتونم در مقابل بقیه حذف کنم، ملاقات کوتاه با سارا چانگ هم چون کوتاهه نمیشه زیاد بهره برد ازش... و اما بقیه... تیشرت و کلاه یانی هم میتونم امید داشته باشم که یه روزی بدست بیارم... نوازندگیم هم تعریفی نداره... همون گزینه ی ت رو انتخاب میکنم (البته خیلی سخته ولی خب حالا که هیچکدومو ندارم راحت انتخاب میکنم )

2- البته این تاپیک داره روند خوبی رو پشت سر میذاره و زهرا خانم بخوبی دارن مدیریت میکنن... پیشنهاد خاصی ندارم، ممکنه اگه یه کسی که نظراتش یه مقدار چالش برانگیز باشه روی صندلی قرار بگیره شاید تاپیک داغ تر بشه... یه مقدار فعالیت بعضی از کاربرهای سایت کمه و این باعث شده یه مقدار بعضی از تاپیک ها حالت رکود داشته باشن.

3- به نظر من نمود بخش هنری بیشتره. چون به نظر من بخش مهمی از موسیقی، آهنگسازی هست و آهنگ هایی که صرفا بدون استفاده از تکنیک ها و روابط علمی و بصورت ناگهانی بوجود میان قوی تر از دیگر آهنگ ها و قطعات هستن. یعنی منظورم اینه که آهنگ باید هسته ای الهام گرفته از طبیعت، معنویات (عشق و ...) داشته باشه. البته نقش علم هم انکار ناپذیره و موسیقی غیر علمی همیشه یه نقطه ی ضعف همراه خودش داره.

4- موسیقی های صرفا تجاری رو نمیپسندم. موسیقی هایی که آهنگساز سعی میکنه با هر ترفندی موسیقی بسازه تا بتونه گذران زندگی کنه (البته شاید چاره ی دیگه ای) هم نداره... از بین سبک های مختلف هم، با سبک رپ نمیتونم زیاد ارتباط برقرار کنم

5- موسیقی ایران به دلیل شرایط اجتماعی، یه مقدار تجاری شده . اهداف هنری کمرنگ شدن. بابت همین قضیه تولیدات موسیقایی هم کمتر شدن و هم تا حدودی بی کیفیت تر شدن. به دلیل حمایت نشدن از هنر و موسیقی، موسیقی ارکسترال ما بشدت تضعیف شده (یه نگاهی به ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی اگه بندازیم تا حدودی این گفته ی بنده رو تصدیق میکنه) ... از یه طرف متاسفانه اهالی موسیقی ما اونطور که باید و شاید فعالیت نمی کنن و از طرف دیگه هم مسئولین رسیدگی نمیکنن که متاسفانه شاهد این مسائل هستیم.

6- وزیر فرهنگ و هنر در اولین اقدام باید بودجه ی بخش موسیقی رو مشخص کنه و خانه ی موسیقی رو فعال کنه. بعد از اون باید به دنبال جمع کردن اساتید و تحصیل کرده های این زمینه باشه. در قدم بعدی باید با تعامل با وزارت علوم در بخش آموزش، فعالیت های مفیدی رو براساس تحقیقات و مطالعات گشترده انجام بده... بر روی کار آموزشگاه ها باید نظارت باشه و باید بودجه ی مخصوصی به ارکسترها اختصاص داده بشه... (این هایی که عرض کردم شاید بخشی از اقدامات اولیه ای باشه که وزیر فرهنگ و هنر باید در رابطه با موسیقی انجام بده)

7- نسبت به نوازنده های دوره گرد حس خوبی دارم، بخصوص اینکه بعضیاشون خیلی خوب مینوازن... قبلا یه آکاردئونیستی بود که میومد زیر پنجره ی خونه ی ما آهنگ سلطان قلب ها رو خیلی عاشقانه میزد و میخوند... نزدیک عید خیلی بازار این نوازنده های دوره گرد خوب میشه. یادمه شب عید میدون تجریش بودم، روی پل عابر پیاده دوتا نوازنده ی ویلن داشتن همنوازی میکردن... کمی اونطرف تر یه خانم داشت ملودیکا میزد که واقعا هم خوب میزد... توی ورودی ایستگاه مترو دو نفر داشتن گیتار میزدن و یکیشون به زبان انگلیسی میخوند که واقعا کارشون جالب بود.

8- همه رو دوست دارم. جیوه رو انتخاب میکنم. (هرچند که بخاراتش سرطان زا هست) ... البته آرگون هم خوبه، بخاطر نجابتش
    سدیم هم جالبه (یه تیکه کوچیکشو بندازین توی آب اتفاق جالبی میفته)

از سوالای فوق العاده جالب و متنوعتون متشکرم و ممنونم که افتخار دادین و از من سوال پرسیدین.

22. 7 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

کارهای زنده یاد بابک بیات واقعا دلنشین هستن... به نظر من ایشون یکی از بهترین آهنگسازای موسیقی پاپ ایران بودن. آهنگ های ایشون بسیار ریشه دار و زیبا هستن. اهالی هنر هم ارادت خاصی به ایشون داشتن و به نیکی از ایشون و توانایی ایشون در آهنگسازی یاد میکنن... یکی از آهنگ های ایشون که من خیلی بهش علاقه دارم، آهنگ „عاشقانه” با صدای ابراهیم حامدی است که معمولا اگه من بخوام موسیقی پاپ گوش کنم یکی از آهنگ هایی هست که حتما انتخابش میکنم... ایشون برای فیلم های زیادی هم موسیقی ساختن.

از بین آهنگسازهای موسیقی فیلم، به استاد مجید انتظامی علاقه ی خاصی دارم. موسیقی فیلم هایی مثل از کرخه تا راین، بوی پیراهن یوسف، بازمانده و ... رو ساختن ولی من به موسیقی فیلم دوئل بخصوص قطعه ی „جشن روستا” علاقه ی زیادی دارم... برای من بسیار خاطره انگیز و دلنشینه (مخصوصا بخش اولش...) حتی بعضی وقتا میتونه منو تا آستانه ی اشک ریختن هم ببره... (مسائل زیادی رو به یاد من میاره)
    اینم لینک آلبوم دوئل ساخته ی مجید انتظامی (البته رعایت حق کپی فراموش نشه):
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سجاد جون ممنون بابت سوالای خوبت

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط melika1377 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقای احمدی ازتون تشکر میکنم
    به خاطر همه کمک هایی که بهم کردید
    من فقط یه سوال دارم
    شما چطوری انقدر با صبر و حوصله هستید؟؟؟؟؟
    خواهش میکنم ملیکا خانم. کاری نکردم
    حوصله... ... چی بگم والا :)
    به هر حال بعضی از مسائل زندگی و کار به من یاد داده که صبور باشم. (بخصوص دوران تحصیل و دوری از خانه)
    تدریس، نواختن ویلن و خیلی چیزای دیگه هم باعث شده که تا حدودی آدم صبوری باشم... البته بعضی وقتا هم بدجوری از کوره در میرم

24. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Padma آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    35211
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    2,148
    945 بار تشکر شده در 340 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 417/2
    Given: 318/1
    میزان امتیاز
    14

سلام به همه ی دوستان عزیز و خصوصا محمد آقا. خیلی از سوالاتی که تو ذهنم بود رو دوستان لطف کردن پرسیدن اما سوالها...

1. موسیقی رو با چه هدفی دنبال میکنید؟

2. تاثیر کدوم یک از گزینه های تکنیک،حس و درک موسیقایی رو تو نوازندگی بیشتر میدونید؟

3. دوئت با کدوم ساز رو بیشتر از همه می پسندید اجرا کنید؟

4. آیا از اون دسته از افرادی هستید که تکنیک رو به خودی خود زیبا میدونن؟دلیلتون برای بله یا خیر بودن جواب؟

5. از شنیدن چه قطعه ای هیچوقت خسته نمیشید؟

موفق باشید.

26. 5 کاربر برای این پست از Padma تشکر کرده اند:

Brilliant آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    28337
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    2,970
    5,097 بار تشکر شده در 1,457 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 766/4
    Given: 336/1
    میزان امتیاز
    15

سلام اقا محمد ! خسته نباشید... بریم سراغ سوالا..!...1 - چرا علوم پایه انقدر جذابه ؟؟!...2 - انیشتن میگه علم دین و هنر شاخه هایی از یه درختن... این عبارتو قبول دارین ؟ برداشتتون چیه ازش ؟... ... 3 - هدفتون از موزیک کار کردن چیه ؟... .4 - بنان یا ادیب خوانساری ؟...5 - بزرگترین و مهمترین هدفتون توی زندگی چیه ؟البته اگه تمایل به گفتنش دارین...6 - زیبا ترین آوا ؟؟...7 - حاضرین استعدادتون توی موسیقی رو با چه استعدادی عوض کنید ؟؟...8 - „انسان همانی میشود که در فکر و اندیشه ی اوست” و „انسان میزان همه چیز است, نگاه انسان است که به همه چیز معنا می بخشد”... نظرتون راجه به این عبارات چیه ؟... موفق باشید :)
    ! ... Let it go

28. 5 کاربر برای این پست از Brilliant تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Padma [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به همه ی دوستان عزیز و خصوصا محمد آقا. خیلی از سوالاتی که تو ذهنم بود رو دوستان لطف کردن پرسیدن اما سوالها...

1. موسیقی رو با چه هدفی دنبال میکنید؟

2. تاثیر کدوم یک از گزینه های تکنیک،حس و درک موسیقایی رو تو نوازندگی بیشتر میدونید؟

3. دوئت با کدوم ساز رو بیشتر از همه می پسندید اجرا کنید؟

4. آیا از اون دسته از افرادی هستید که تکنیک رو به خودی خود زیبا میدونن؟دلیلتون برای بله یا خیر بودن جواب؟

5. از شنیدن چه قطعه ای هیچوقت خسته نمیشید؟

موفق باشید.
    سلام به خانم padma.

1- در درجه ی اول یه سری اهداف شخصی دارم: موسیقی رو برای آرامش درونی و تعالی روح دنبال میکنم. در عین حال موسیقی به آدم یه نظم فکری خیلی خوب میبخشه. (میتونم بگم موسیقی هنریه که نظم توی اون بیشتر از بقیه ی هنرها دخالت داره. مثلا شما در تئاتر یا نقاشی حد و مرز رعایت نظم خیلی مشخص نیست، ولی در موسیقی اگه فقط یه کم از نظم خارج بشیم کاملا تاثیرشو نشون میده)... به هر حال من معتقدم ما در زندگی فعلیمون اکثر چیزها جنبه ی مادی دارن... کار کردن ها، درس خوندن ها، فعالیت ها و حتی „دوست داشتن ها” هم تا حدود زیادی جنبه ی مادی پیدا کردن و به نظر من موسیقی چیزی هست که تا حدود زیادی میتونه به روح و معنویات بپردازه و کاملا آدم رو از مادیات جدا کنه... من با موسیقی، عشق رو تجربه کردم (من میخوام بگم: از صدای سخن عشق شنیدم خوشتر)
    در درجه ی دوم اگه یه روزی حرفه ای شدم و تونستم آهنگسازی کنم، امیدوارم بتونم همین احساسات رو به دیگران منتقل کنم و هنر ناب رو به دیگران ارائه بدم...

2- سوال بسیار خوبی کردین... قطعا این سه تا، سه رکن اصلی و اساسی اجرای موسیقی هستن... ولی من اگه بخوام انتخاب کنم به نظر من در درجه ی اول درک موسیقایی مهمه. چرا که کسی اگه نتونه درک درستی از موسیقی داشته باشه، احتمالا احساسی که میخواد منتقل کنه هم تا حدودی „مصنوعی” میشه و تکنیک رو هم نمیدونه در چه جایی باید استفاده کنه... یه مقاله در سایت هارمونی تاک (گفتگوی هارمونیک) هست که نوشته: اصولا هرچقدر که نوازنده با حس بنوازه ولی اگه تکنیک نداشته باشه، حسش به مخاطب منتقل نمیشه... اصولا نوازندگی با حس نداریم... (البته من خیلی موافق نیستم)

3- خودم بیشتر دوست دارم با ساز پیانو دوئت داشته باشم (البته تجربه ی دوئت با سازهایی مثل آکاردئون و ساکسیفون هم میتونه جالب باشه)... تجربه ی اجرای دوئت فقط با ساز سنتور رو دارم که اتفاقا دوئت با این ساز رو هم دوست دارم.

4- نه، من معتقدم تکنیک باید در خدمت ملودی باشه و هرکسی به مقدار درکی که از موسیقی داره میتونه از تکنیک های مختلف استفاده کنه... استفاده بی جهت و بی موقع از تکنیک میتونه به بدنه ی اصلی قطعه ی موسیقایی ضربه بزنه... در مورد تکنیک باید نوع تکنیک مورد نیاز، و زمان استفاده از تکنیک به دقت مشخص بشه و این دو مسئله نشون دهنده ی سطح هنرمند هستن. (نوازنده هایی مثل یاشا هایفتز ،ایتژاک پرلمن ، یهودی منوهین و ... به همین دلایل هست که بسیار مشهور شدن... نه صرفا به دلیل توانایی در نواختن تکنیک های مختلف)
    هر تکنیک در خودش پیامی داره و استفاده از هر تکنیک یه حس خاص رو منتقل میکنه

5- قطعات اینچنینی زیاد هستن... از میان قطعات کلاسیک: بعضی از موومان های چهار فصل ویوالدی
    سبک مدرن: خیلی از آهنگ های یانی مثل Untill the last moment ، Reflection of passion و ...
    موسیقی فیلم: موسیقی فیلم فهرست شیندلر
    موسیقی سنتی: بعضی از کارهای زنده یاد استاد خرم مثل شهزاده ی رویا

خیلی از شما دوست عزیز تشکر میکنم بخاطر سوال های خوب و پر مغزتون... امیدوارم تونسته باشم جواب هایی در سطح سوالات بدم
    شاد و تندرست باشید... (این „موفق باشید” رو که دیدم یاد انتهای برگه ی سوالات امتحان افتادم )

30. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Cannibal [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام اقا محمد ! خسته نباشید... بریم سراغ سوالا..!...1 - چرا علوم پایه انقدر جذابه ؟؟!...2 - انیشتن میگه علم دین و هنر شاخه هایی از یه درختن... این عبارتو قبول دارین ؟ برداشتتون چیه ازش ؟... ... 3 - هدفتون از موزیک کار کردن چیه ؟... .4 - بنان یا ادیب خوانساری ؟...5 - بزرگترین و مهمترین هدفتون توی زندگی چیه ؟البته اگه تمایل به گفتنش دارین...6 - زیبا ترین آوا ؟؟...7 - حاضرین استعدادتون توی موسیقی رو با چه استعدادی عوض کنید ؟؟...8 - „انسان همانی میشود که در فکر و اندیشه ی اوست” و „انسان میزان همه چیز است, نگاه انسان است که به همه چیز معنا می بخشد”... نظرتون راجه به این عبارات چیه ؟... موفق باشید :)
    سلام زهرا خانم (اوه ... اوه... صاحابش اومد )... ممنون، سلامت باشید.
    1- من فکر میکنم چون بصورت خالص به یه علم میپردازن و کاملا در اون عمیق میشن ولی مثلا رشته های مهندسی مجموعه ای از علوم مختلف هستن... البته رشته های مهندسی هم جذابیت خودشون رو دارن ... (من با اینکه رشته ی مهندسی شیمی خوندم ولی به خود شیمی و بخصوص مبحث پلیمرها بیشتر علاقه دارم... گرایش پلیمر خوندم)

2- تا حدودی بله... از یه دیدگاه اگه نگاه کنیم درسته، این ها مقولات جدایی هستن که میتونن در به تعالی رسوندن انسان ها بهشون کمک کنن... البته با یه دیدگاه هم میشه گفت: دین، برنامه ی زندگی هست که باید هنر و علم در اون لحاظ بشه... میتونم این برداشت رو بکنم که دین راه رو به ما نشون میده، علم در طی کردن مسیر به ما کمک میکنه و کمکمون میکنه که تصمیمات درست رو بگیریم و هنر در زیبا و پربار کردن مسیر زندگی تاثیر گذاره

3- این سوال رو در قسمت قبل پاسخ دادم (در سوال خانم padma)

4- راستش کارهای استاد خوانساری رو زیاد نشنیدم ولی عاشق کارهای استاد بنان هستم (همین الان دارم کاروان رو گوش میدم... نیمه های شب، قطعه ی کاروان خیلی میچسبه... منو میبره به روزهایی که... بگذریم)

5- بطور کلی دوست دارم انسان خوب و مفیدی باشم و در مسیر درست قدم بردارم. بتونم به مردم کمک کنم و عنصر مفیدی در جامعه باشم... کسانی که از نزدیک منو میشناسن میدونن چی میگم. زندگی اینقدر کوتاهه که آدم وقت نداره به بدی ها و زشتی ها و کدورت ها و دعواها و ... بپردازه... باید فرصت رو غنیمت شمرد و بزرگوارانه زندگی کرد... دوست دارم طوری زندگی کنم که در سال های آخر زندگیم شرمنده نباشم. (البته اهداف جزئی تری هم دارم... دوست دارم استاد دانشگاه بشم و ...)

6- آوایی که از دل برآید

7- به هیچ وجه حاضر نیستم همین یه مقدار استعدادی رو که در زمینه ی موسیقی دارم با چیزی عوض کنم... چون به شدت به مسائل غیر مادی در زندگیم اهمیت میدم.

8- بسیار عبارات فیلسوفانه و زیبایی هستن. نوع نگرش انسان هاست که به همه چیز معنا و مفهوم می بخشه. اصولا معنای خوشبختی هم از همین نوع نگرش گرفته میشه. ما برای بدست آوردن خوشبختی دنبال چیزهای زیادی در دنیای بیرون میگردیم در حالی که اساس خوشبختی در وجود ماست... قبل از اینکه با موسیقی آشنا بشم، با اینکه چیزهای زیادی داشتم ولی احساس خوشبختی نمی کردم ولی موسیقی باعث شد که نگاهم به یه سری از چیزها عوض بشه (از سمت مادیات بیشتر به سمت معنویات حرکت کنم) و همین باعث شد احساس خوشبختی بیشتری بکنم...

خیلی ممنونم بابت این سوال های خوبتون که باعث میشه من و خواننده های این مطالب برای لحظاتی به فکر فرو بریم و در مورد چیزهای خوب و مهمی فکر کنیم.

شاد باشید

32. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

صفحه 50 از 56 نخستنخست ... 40464748495051525354 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)