لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 39 از 62 نخستنخست ... 2935363738394041424349 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 609 به 624 از 977

موضوع: مشاوره خرید گیتار الکتریک

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475
    690 بار تشکر شده در 240 پست

شبکه های اجتماعی من

Add siavash34 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 43/2
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    داش علی اگه از فروش ESP پشیمون نشدی هر چی خواستی بیا اینجا به من بگو.

2. کاربران زیر از siavash34 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

raysoul آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72433
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    50 بار تشکر شده در 22 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 17/1
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط raysoul [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام خدمت برو بچ گل نت آهنگ .
    چند وقته یکی از دوستام دنبال یه ساز خوب و ارزون ! میگرده .
    من خودم سمیک ic20 دارم که کره ایه و الان 3 ساله که واسم عالی کار کرده .
    2،3 ماه پیش که میخواستم بفروشمش ازم 300 میخریدن ولی من خودم اینو زیر 1میلیون نمیدم .
    نمیدونم این شانسی اینجوری در اومده که اینقدر خوبه ، یا اینکه کلا سازای کره ای عالی ان .
    ازتون میخواستم یه همچین ساز کره ای که دست دوم باشه و تر و تمیز تا حدود 600 تومن بهم معرفی کنید .

اصلا پیک آپ هاش مهم نیست چی باشن ، فقط جنس چوبش مهمه و اینکه سالم و تر و تمیز باشه .
    ساز اول من (همون سمیک) تا حالا آخ نگفته ، نه تراس رود ، نه اینتونیشن داشته و نه هیچ مشکل دیگه ای .
    اگه کسی یه همچین سازی سراغ داره ، بگه که این دوست ما هم بتونه به جرگه متال بازان بپیونده ...
    دوستان اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم .

4. کاربران زیر از raysoul به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    85961
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    37
    10 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    تشکر بابت سایت خوبی که ترتیب داده شده تا مشتاقان ساز گیتار ازش استفاده کنند.
    من کلا تو موسیقی دستی ندارم و اصطلاحا پاک هستم .
    می خواستم با گیتار الکتریکی وارد موسیقی شم و برای شروع کارم به راهنماییتون برای خرید گیتار نیاز دارم.
    بودجه ای که دارم نزدیک 5 تومن (کمتر یا بیشتر) هستش و دنبال سبک خواص هم الان نیستم. (چون اشنایی کاملی ندارم و
    از طرفی هم می دونم که تو این رنج قیمت سبک تو انتخاب گیتار زیاد مهم نیست.)
    لطف کنید من رو برای خرید گیتاری با این فیمت راهنمایی کنید.

در ضمن لوازم جانبی واسه شروع کار (امپ و افکت) در بازار الان ایران چطوره و با چقدر هزینه میشه بدون مشکل اونها رو تهیه کرد؟

6. کاربران زیر از amirhabibi18 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26986
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    146
    68 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 22/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhabibi18 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.
    می خواستم با گیتار الکتریکی وارد موسیقی شم و برای شروع کارم به راهنماییتون برای خرید گیتار نیاز دارم.
    بودجه ای که دارم نزدیک 5 تومن (کمتر یا بیشتر) هستش و دنبال سبک خواص هم الان نیستم. (چون اشنایی کاملی ندارم و

در ضمن لوازم جانبی واسه شروع کار (امپ و افکت) در بازار الان ایران چطوره و با چقدر هزینه میشه بدون مشکل اونها رو تهیه کرد؟

مشالا... بودجتون خوبه!! به نظره من حدود 1-1.5 رو بذار برای آمپ و افکت. بقیشم یه گیتار خیلی خوب میتونی بخری

8. 4 کاربر برای این پست از aminya تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhabibi18 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.

آقا شما نیاز به گیتار، آمپ و تعدادی افکت داری...
    اما این که فرمودین هیچ سبکی رو مد نظر ندارین یکم آدم رو نگران میکنه. بالاخره باید یک سبک (یا گروه یا نوازنده...) شما رو به این موسیقی جذب کرده باشه دیگه. البته واسه شروع سبک مهم نیست، اما من نگران شدم که ممکنه بدون اطلاع این ساز رو انتخاب کرده باشین و بعد بخواین ول کنین... به هر حال،،،
    ۱: واسه گیتار ، به نظرم حداقل با یک گیتار کره ای شروع کنید. اما اول گیتار نخرین! در مورد ۲ متوجه میشین منظورم رو.
    ۲: بهتره یکم وقت بذارین و بگردین یه آمپ tube (یعنی لامپی) وات پایین پیدا کنین. مثلا من دیدم یه نفر یه آمپ laney پانزده وات تیوب واسه فروش گذاشته بود یک و نیم میلیون. این خرید یک خرید عالی در ایران محسوب میشه.
    بعد که آمپ رو گرفتین میتونین ببینین چقدر باقی مونده و واسه گیتار و احیانا افکت برنامه ریزی کنین.
    این مطالبی که عرض کردم رو کمی جدی بگیرین.
    این تاپیک رو هم چند بار بخونین، لازم نیست همه رو متوجه بشین. فقط واسه اینکه یک سری اسامی و ... به گوشتون خورده باشه.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

10. 4 کاربر برای این پست از siavash34 تشکر کرده اند:

arash_gh آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32280
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    97
    310 بار تشکر شده در 85 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

سلام.

5
    تومن خیلی خوبه.

12. 3 کاربر برای این پست از arash_gh تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash34 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا شما نیاز به گیتار، آمپ و تعدادی افکت داری...
    اما این که فرمودین هیچ سبکی رو مد نظر ندارین یکم آدم رو نگران میکنه. بالاخره باید یک سبک (یا گروه یا نوازنده...) شما رو به این موسیقی جذب کرده باشه دیگه. البته واسه شروع سبک مهم نیست، اما من نگران شدم که ممکنه بدون اطلاع این ساز رو انتخاب کرده باشین و بعد بخواین ول کنین... به هر حال،،،
    ۱: واسه گیتار ، به نظرم حداقل با یک گیتار کره ای شروع کنید. اما اول گیتار نخرین! در مورد ۲ متوجه میشین منظورم رو.
    ۲: بهتره یکم وقت بذارین و بگردین یه آمپ tube (یعنی لامپی) وات پایین پیدا کنین. مثلا من دیدم یه نفر یه آمپ laney پانزده وات تیوب واسه فروش گذاشته بود یک و نیم میلیون. این خرید یک خرید عالی در ایران محسوب میشه.
    بعد که آمپ رو گرفتین میتونین ببینین چقدر باقی مونده و واسه گیتار و احیانا افکت برنامه ریزی کنین.
    این مطالبی که عرض کردم رو کمی جدی بگیرین.
    این تاپیک رو هم چند بار بخونین، لازم نیست همه رو متوجه بشین. فقط واسه اینکه یک سری اسامی و ... به گوشتون خورده باشه.
    خوب سیاوش جان اومدیم و تا دو سه سال این آمپی که شما میگی‌ رو گیرش نیومد. این بابا چیکار کنه؟ بدون گیتار سر کنه که اول آمپ بخره؟ تازه آمپ تو این وات پایین، زیاد فرقی‌ نمیکنه لامپی باشه یا نباشه. کنسرت که نمیخواد بده که. اگه لامپی گیرت اومد دوست عزیز، بگیر. ولی‌ شما نهایتاً تو یه اتاق ۶ در ۴ میخوای بزنی‌ والا غیر. حالا کو تا بخوای اونقدر خوب بشی‌ که بری روی Stage. شاید هم هیچ وقت این اتفاق نیفته. بنظر من یه گیتار خوب بگیر. شما که میتونی‌، تو این زمینه کم نگذار. یه مولتی افکت هم بگیر (که به نظر من فعلا بیشتر باید از صدای Clean‌اش استفاده کنی‌) یه آمپ هم بگیر. حالا لامپی بود یا ترانزیستوری، یا حتی نفتی‌. وقتی‌ صدا رو نمیتونی‌ بیشتر از یک یا دو بذاری، هیچ فرقی‌ نمیکنه.
    ویرایش توسط FMETAL : Tuesday 3 September 2013 در ساعت 10:35 AM
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

14. 7 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

فرشاد جان این چه حرفیه...
    عرض به حضور شما که :
    ۱: آمپی که گفتم گیر میاد. حالا نمیخواستم تبلیغ کنم. خودم هم یکی سراغ دارم که اشاره کردم. این از این
    ۲: آمپ تیوب اگه وات پایین باشه با ترانزیستور فرق نمیکنه؟! دقیقا چرا؟! اگه واسه وولوم میگین، شما میتونین از یک آمپ مثلا ۵ یا یکوات ، با صدای خیلی کم ، پاور تبوب رو کرنک کنید. یه نگاهی به مارشال ها، بلک استارها، اورنج ها و ... بندازین.
    بودجه ایشون بودجه خوبی بود. ایشون اگه یک میلیون هم غفقط خرج آمپ کنند و بقیه رو گیتار، باز مجبورن گیتار کره ای بخرت احتمالا (بحق نو اگه باشه). یعنی همون میشه که همون اول من گفتم. چرا برن یه افکت مولتی بگیرن با یک گیتار متوسط و یک آمپ بد؟ بهتر نیست آمپ خوب و گیتار متوسط و در صورت نیاز افکت بگیرن؟

ادیت: این که گفتم سراغ دارم معنیش این نیست که خودم دارم واسه فروش! یعنی جایی سراغ دارم توی تهران که داره در این لحظه. کسی رو هم سراغ دارم از بچه های همین جا که میاره.

16. 3 کاربر برای این پست از siavash34 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سیاوش جان، اون‌جوری که شما نوشتی‌ „اگه گیرت اومد” آدم فکر میکنه که کمیابه. در ثانی‌، همه این آمپ‌ها که گفتی‌ درست، ولی‌ شما به من یه گیتاریست معروف معرفی‌ کن که قبل از اینکه „گیتار” خوب بخره، رفته یه آمپ خوب خریده. (مصاحبه Ritchie Blackmore رو تا اونجاییش که ترجمه کردم رو یه بار دیگه بخون. آمپش داشته از هم „وا” میرفته). کی‌ گفته با پنج میلیون یه مولتی افکت و گیتار „متوسط” و آمپ بد بره بخره؟ مولتی افکت بخاطر اینکه هزینه پائین تری داره و بنظر من اصلا خیلی‌ بهتر از یه سری افکت برای ایشون کار میکنه (تازه کار هستند ایشون). تازه می‌تونن با هد فون هم کار کنن باهاش. گیتار هم که حدود ۲ - ۲ و نیم، مابقیش هم می‌تونن برن آمپ بخرن (نخواستن هم می‌تونن پولش رو نگهدارن یکم دیگه هم جمع کنن بعد یه آمپ خوب بخرن. فعلا با همون هد فون سر کنن). شما یه جوری میگی‌ که انگار اگه آمپ خوب نباشه، طرف گیتاریست نمیشه. خوب مثلا این آمپ‌های Micro چی‌ دارن؟ کسی‌ که میخره، وقتی‌ گیتارش رو به یه آمپ ترانزیستوری ۱۰۰ وات وصل کنه، کدوم رو ترجیح میده؟ موجودی بازار ایران رو نمیدونم، ولی‌ آمپ اصلی‌ بنده یه مارشال Half Stack ترانزیستوریه (نه اینکه لامپی نداشته باشم ها. یه هفت تائی Full Stack گوشه و کنار پیدا میشه). اسمش روشه، گیتاریست. یعنی‌ قبل از هر چیز باید گیتار زدن رو یاد بگیره طرف. بعدا میتونه آمپ بخره خدا. بیاد بره یه گیتار دگوری از بازار ایران بخره، که نفهمه صدای درست نت چیه، خوبه (و صدایی که مثلا از تو آمپ درمیاد مثه شیشه صافه) ؟ و یا اینکه یه گیتار بخره که نت درست بره تو گوشش؟

اینکه اگر آمپ هم مال خودت بود، به من ربطی‌ نداشت که میخوای به ایشون بفروشی. مگه بنده بخیلم که بخوام جلوش رو بگیرم (من که اصلا آمپ برای فروش ندارم در حال حاضر) ؟ شما نظرت رو گفتی‌، بنده هم نظرم رو گفتم.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

18. 7 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

آقا فرشاد من قصد مباحثه با دوست و پیشکسوتی چون شما رو ندارم، اما واسه اینکه حس میکنم پاسخ شما قدری منظور من رو متفاوت میکنه، یه اشاره ای میکنم.
    شما اگر مثلا یک آمپ تیوب وات پایین مثل بلک استار بگیرین که هدفون هم ساپورت میکنه مساله حله ازین نظر؟
    شما یک افکت مثلا باس جی تی ۱۰ دست دوم میتونین بگیرین ۹۰۰ تومن، یک اپیفون هم دو و نیم، یا یک پی آر اس کره ای سه و نیم، (اما با پی آر اس دیگه پول واسه افکت نمیمونه).
    آمپ ریچی بلک مور هم آمپ خوبی بوده، فقط ازش کار زیاد کشیده بود. این فرق میکنه با اینکه شما از روز اول آمپ بد بخری، جدا ازین مساله، کاری که ریچی بلک مور کرده ملاک نیست. بهترین خرید با بهترین قیمت با توجه به بودجه ملاک عمل است. گیتاریست شدن و بعد تجهیزات خوب خریدن رو هم که میفرمایید اگر ملاک بگیریم، میشه این طور هم برداشت کرد که پس بهتره ساز خوب هم نخرن.
    مخلص کلام، با توجه به قیمت سازهای موجود در ایران، من این حرف رو زدم.
    اگر خرید ساز خوب ملاک باشه، یعنی مثلا خرید یک esp hprizon, خب، کل پول ایشون به دست دوم این ساز میرسه. یا مثلا به زور میتونن یک فندر امریکن استاندارد بگیرن، خب؟ اگر سازهای بالای کره ای رو هم از خوب ها حساب کنیم نتیجه این میشه که میتونن بیش از ۴ میلیون بدن یک شکتر مثلا هل رایزر بگیرن. که خب ساز خوبیه. ولی از نظر کلی متوسطه.
    میمونه کره ای یک لول ارزون تر. مثل پی آر اس کره ای... که حدوده ۳ و نیم قیمتشه.
    که این هم خب، خوب محسوب نمیشه... اما متوسط خوبیه. با بقیه پولش هم یه آمپ خوب میگیرن (یعنی متوسط خوب). این پکیج پیشنهادی منه.

...
    پ ن : آقا کسی نگفت کسی بخیله. اما چون خرید و فروش در انجمن حلاف مقرراته عرض کردم که قصد این کار رو ندارم. جدا ازینکه اصلا من کارمندم و فروشنده نیستم!
    دیگه اینکه در خصوص گیتاریست شدن یا نشدن با آمپ و بی آمپ و یا گیتار و ... من اصلا نظری ندادم. من فقط با توجه به بودجه پیشنهاد خرید اجناس یه زعم خودم مناسب رو دادم. این رو نمیدونم چرا به من نسبت دادید.
    و از همه مهم تر: آمپ های وات پایین مثلا ۱۵ وات یا ۱۰ وات تیوب ، میکرو نیستند برادر. آمپ های تیوب خانگی هستن.
    همین الان یک آمپ ۵ وات تیوب من دارم (۵۰ وات اورنج راکورب هم دارم که ازش استفاده نمیکنم ، حالا شما ببین چند تا راکورب توی ایران پیدا میشه :دی)
    که روی هر درامی که خواستین صداش رو سوار میکنم. آمپ ترانزیستور، چه مدلر باشه چه آنالوگ سیرکویت، اصلا آمپ نیست که بخواد حتی به یک آمپ ۱ وات تیوب ترجیح داده بشه. کافیه ریویو ها ، یا ویدیوهای این ها رو ببینید. نقطه قوت این آمپ ها ، ضعیف بودن پاور تیوبشونه قربان. این فاکتور باعث میشه که شما از این آمپ ها ، حداکثر گین رو در وولوم های حتی پایین بگیرین. این مقایسه بین آمپ های مورد بحث ، از اساس قیاس مع الفارق است. این که میگین این آمپ ها چی دارن که ترانزیستور نداره، جوابش یک کلمه است : صدا
    ویرایش توسط siavash34 : Wednesday 4 September 2013 در ساعت 05:56 AM

20. 6 کاربر برای این پست از siavash34 تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    2,659 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

با احترام نسبت به نظر بقیه دوستان، ولی اگه من جای این دوستمون بودم و میخواستم 5 تومن هزینه کنم، حداقل 4 تومن (شاید هم بیشتر) برای خود گیتار هزینه میکردم و بقیه اش رو هم میدادم برای امپ. حتی مولتی افکت هم از نظر من فعلاً میتونه حذف بشه و افکت های خود امپ تا مدتها جوابگوی کار فرد مبتدی هست. ایشون بعداً میتونن بر حسب نیاز یونیت افکت تهیه کنن یا یه مولتی افکت خوب بگیرن. ساز در درجه اول اهمیت قرار داره و بیش از هر اکوئیپمنت دیگه ای ارزش هزینه کردن داره.
    نکاتی که عرض کردم در مورد شخصی هست که واقعا بخواد بصورت جدی ساز یاد بگیره وگرنه دوستانی هم هستند که قبل از هر چیز به خفن بودن دم و دستگاهشون اهمیت میدن که اون دیگه داستانش جداست (کلاً میگم؛ منظورم هیچ شخص خاصی نیست)
    ویرایش توسط shahram201 : Wednesday 4 September 2013 در ساعت 09:16 AM
    ... And God Made the Blues ...

22. 6 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سیاوش جان، مباحثه که چیز بدی نیست. به تجربه هم ربطی‌ نداره. ممنون که بنده رو جزو پیشکسوت‌ها حساب کردی (جای قدر دانی‌ داره). ولی‌ همین لقب هم دلیل نمیشه که „بحث” صورت نگیره. اصولا توی بحث، چیزی به عنوان درست و غلط وجود نداره. بنده هم اصلا قصد „تصحیح” حرف‌های شما و نظراتت، و یا هیچکس دیگه‌ای رو نداشتم و اصولا به خودم این اجازه رو نمیدم که جسارت کنم. این از این.

خرید آمپ لامپی همیشه بهترین انتخابه. حرفی‌ نیست. ولی‌ این دوستمون تازه کاره. بیشتر از هر چیزی یه گیتار خوب لازم داره. تو ایران از همین آمپ‌های لامپی کوچیک (که من بهشون هنوز‌م میگم Micro. من به Half Stack خودم هم میگم Micro. آمپ باید از قد آدم بلند تر باشه!) همیشه بوده، هست و خواهد بود. ولی‌ خودت که دست به سازی میدونی‌ که گیتار خوب کمیابه. پس اگر این دوستمون الان بذاره و یه گیتار خوب بخره، سالها براش میمونه. گوشش به صدای درست „عادت” میکنه. دغدغه اینکه وقتی‌ Bend میکنه صدا عوضی‌ میشه رو نخواهد داشت.

اون آمپ Ritchie Blackmore به گفته خودش حتی Reverb هم نداشته!

بدون آمپ هم میشه گیتاریست شد. گفتن نداره (ما که خودمون رو گیتاریست حساب نمی‌کنیم) ولی‌ بنده وقتی‌ شروع کردم، تا یک سال و نیم دو سال، اجازه کار با آمپ برادرم رو نداشتم. تازه بنده با „باس” شروع کردم! Go Figure! باس بدون آمپ! چی‌ میشه؟ ولی‌ سازم ساز بود. یه باس Fender Mustang (که سایزش کوچیک بود) ، یه Music Master, یه Precision Bass که مال برادرم بود (یعنی‌ بنده اجازه داشتم بهش دست بزنم). الحمدلله اونموقع همه چی‌ هم اصل بودن و دغدغه Fake بودن ساز آدم رو عذاب نمی‌داد.
    ویرایش توسط FMETAL : Wednesday 4 September 2013 در ساعت 01:14 PM
    Rockers Nation

24. 8 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251
    1,852 بار تشکر شده در 539 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Scourge On Twitter Add Scourge on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 343/5
    Given: 180/2
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

بدون آمپ هم میشه گیتاریست شد. گفتن نداره (ما که خودمون رو گیتاریست حساب نمی‌کنیم) ولی‌ بنده وقتی‌ شروع کردم، تا یک سال و نیم دو سال، اجازه کار با آمپ برادرم رو نداشتم. تازه بنده با „باس” شروع کردم! Go Figure! باس بدون آمپ! چی‌ میشه؟ ولی‌ سازم ساز بود. یه باس Fender Mustang (که سایزش کوچیک بود) ، یه Music Master, یه Precision Bass که مال برادرم بود (یعنی‌ بنده اجازه داشتم بهش دست بزنم). الحمدلله اونموقع همه چی‌ هم اصل بودن و دغدغه Fake بودن ساز آدم رو عذاب نمی‌داد.
    با چه gear مناسبی هم شروع کردی فرشاد جان :) واقعأ وضعیت اون موقع بهتر بوده! ما که هنوز فندرمان آرزوست!

البته برای دور نشدن از موضوع بحث، بنده هم کار و تمریناتم بدون امپ بوده، تا همین الانشم. درسته که دردسر داره (هدفون صدای مناسب نمیده، برای کار کردن با یک برنامه جدا برای ریتم یا هرچیز دیگه ای مشکل پیش میاد) ولی در هر صورت داشتن ساز بهتر از همون اول گزینه خیلی بهتری هست به نظر من. این دقیقأ همون انتخابی هست که من وقتی بیس رو شروع کردم انجام دادم، که نرفتم یک بیس Aria با یه امپ 15وات بگیرم، بلکه بیشتر روی بیس گذاشتم تا وقتی که امکان امپ گرفتن باشه.
    ...?Cannot the Kingdom of Salvation take me home

26. 7 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Scourge [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با چه gear مناسبی هم شروع کردی فرشاد جان :) واقعأ وضعیت اون موقع بهتر بوده! ما که هنوز فندرمان آرزوست!

البته برای دور نشدن از موضوع بحث، بنده هم کار و تمریناتم بدون امپ بوده، تا همین الانشم. درسته که دردسر داره (هدفون صدای مناسب نمیده، برای کار کردن با یک برنامه جدا برای ریتم یا هرچیز دیگه ای مشکل پیش میاد) ولی در هر صورت داشتن ساز بهتر از همون اول گزینه خیلی بهتری هست به نظر من. این دقیقأ همون انتخابی هست که من وقتی بیس رو شروع کردم انجام دادم، که نرفتم یک بیس Aria با یه امپ 15وات بگیرم، بلکه بیشتر روی بیس گذاشتم تا وقتی که امکان امپ گرفتن باشه.
    آقا ما هنوز‌م که هنوزه، روزی ۴۰ - ۵۰ بار خدا رو شکر می‌کنیم که اونموقع برادرهام زدن تو سرم که بشینم و بجای ولگردی تو کوچه و خیابون، تمرین کنم. ساز هم نگرانش نباش. ایشالا کار‌ها درست میشه و خودم برات یه Fender Jazz Bass یا حتی یه Rickenbacker 4003 از اونور میارم.

Rockers Nation

28. 6 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251
    1,852 بار تشکر شده در 539 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Scourge On Twitter Add Scourge on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 343/5
    Given: 180/2
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا ما هنوز‌م که هنوزه، روزی ۴۰ - ۵۰ بار خدا رو شکر می‌کنیم که اونموقع برادرهام زدن تو سرم که بشینم و بجای ولگردی تو کوچه و خیابون، تمرین کنم. ساز هم نگرانش نباش. ایشالا کار‌ها درست میشه و خودم برات یه Fender Jazz Bass یا حتی یه Rickenbacker 4003 از اونور میارم.

آرزو بر جوانان عیب نیست! Rickenbacker رو به جرأت میتونم بگم جزء زیباترین بیس هاییه که تا حالا دیدم! (اونم نه از نزدیک!) از لحاظ tone هم که شهره خاص و عامه! تا اونجایی که میدونم Cliff Burton هم Rick استفاده میکرده اون اوایل، مخصوصأ اون صدای دیستورتش هم با همین گرفته. یا همین Chris Squire از Yes، که کلأ به Tone برایت و پرش معروف بوده rick داشته بیشتر... ای بابا بحث این سازا که میشه دیگه کاریش نمیشه کرد...:)
    دوستان معذرت که تاپیک منحرف شد! بفرمایید ادامه بدید بحث رو
    ...?Cannot the Kingdom of Salvation take me home

30. 6 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

meysam-lamster آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23871
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    413
    288 بار تشکر شده در 95 پست

شبکه های اجتماعی من

Add meysam-lamster on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 50/1
    Given: 70/1
    میزان امتیاز
    15

سلام کلا من کرم بحث دارم هرجا بحثی بشه زود واردش میشم :))) والا منم با گفته فرشاد جان بیشتر موافقم به نظرم ساز خوب تو مرحله اول خیلی مهمتر از تجهیزات جانبیه من تو مدت 7 8 سالی که گیتار الکتریکو شروع کردم تا الان انواع مختلف یونیت ها رو گرفتم و فروختم و تقریبا 3 مدل آمپ (vox, marshall, line6) گرفتم و بعضی از این وسایلو هنوزم دارم شاید به نظرتون مسخره بیاد ولی یک سال پیش به این نتیجه رسیدم که همه این کارهام (خرید تجهیزات مختلف) تقریبا فنای مطلق بود دی: راستش من 700 تومن دادم یه کارت صدای اکسترنال گرفتم به جرات میتونم بگم به جرات میگم هیچ موقعی از دوره نوازندگیم نتونسته بودم این کیفیت از صدا رو داشته باشم حتی هیچ کدوم از دوستای دورو برم که بعضیاشون آمپ لامپی هم دارن هم نمیتونن صدایی که من با یه لپ تاپو یه کارت صدا میگیرم بگیرن شاید فکر کنین دارم اغراق میکنم ولی من اگه الان 10 میلیون پول اضافه داشته باشم 7 تومنشو میدم یه گیتار 7 سیم خفن میگیرم (نا جور تو کف گیتار 7 سیمم) 3 تومن اینا هم میدم سیستم مانیتورینگ میگیرم بازم با کارت صدا و نرم افزار گیتار ریگ کار میکنم هر کی هر چی میخواد بگه :|
    ویرایش توسط meysam-lamster : Wednesday 4 September 2013 در ساعت 11:15 AM

32. 9 کاربر برای این پست از meysam-lamster تشکر کرده اند:

صفحه 39 از 62 نخستنخست ... 2935363738394041424349 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)