لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 56 از 62 نخستنخست ... 646525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 896 از 977

موضوع: مشاوره خرید گیتار الکتریک

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118863
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    خیلی ممنون از راهنماییتون

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط vinx [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید من کوچیک تر از اینم که اظهار نظر کنم ولی تو کتاب the art of Kirk Hammett هم تو قسمت artist gear گفته:
    Gibson Les paul Custum
    Gibson flying v 1958
    Gibson Les Paul standard 1958
    تو سایت متالیکا هم 5 تا ساز gibson گفته که 4 تاش les paul هستن
    حداقل کرک تو کنسرتا یه ترک با gibson flying v میزنه... ولی از les paul های کلاسیک کمتر استفاده میکنه.. جاش از Gibson Les Paul Black استفاده می کنه..
    درسته. من اسم سازهاشو نوشتم.
    البته اختیار دارید، کسی که اندازه اطلاعتش حرف میزنه کوچیک نیست کسی که بیشتر از اطلاعتش بدون تحقیق حرف میزنه کوچیکه و خوب با این کارها هم بزرگ نمیشه.
    حالا من هرچی هی هیچی نمیگم میبنم تو این گروپ یک چیزهایی نوشته میشه ادم خندش میگیره.
    طرف نوشته ESP بد نیست!!! یکی نیست بگه اخه تو امرت ESP دستت گرفته؟!
    تا دو سال پیش ارزون ترین ESP که تو جهان تولید میشد قیمتش 1600 دلار بود. (الان EII جاشو گرفته و ارزون ترین ESP که تو جهان تولید میشه 2750 دلاره) ... و میشه گفت الان گیتارهای ای اس پی تو رنج استاندارد قیمت بین 3200 تا 3700 دلار دارند. سینگچرهاش هم از این قیمت تا 5700 دلار هست. (که التبه یک اف خورده و مثلا میبنید گتاری که سال 2010 قیتش 10.500 دلار بوده به این قیمت رسیده)
    گرون ترین گیتار دنیا رو هم شرکت ESP کاستوم کرده و ساخته با قیت 162 دلار که فروخته شده. (بماند که یک گیتار 300 هزار دلاری یک نفر سفارش داده و سال 2016 اماده میشه به همین کپانی) اما پیش از این گرون ترین گیتار دنیا 140 هزار دلار قمیت داشت و سفارش داده شده بود به شرکت PRS امریکا و قبلش هم گرون ترین گیتار دنیا گیبسون کاستومی بود که برای شخص ریس جمهور ساخته و هدیه داده شده بود (که به همسر اوباما که بخاطرش یک مسئله ضد تبلغاتی هم راه افتاد و مدتی مجله ها دست گرفته بودند با قیمت 60 هزار دلار)
    حالا بریم تو شرکت ها بگردیم ببنم ESP چطوری بوده؟
    یک گیتار 1600 دلاری ESP ژاپن تو نمایشگاه 2005 با محوصلات برندهای دیگه مقایسه شد و مثلا من یادمه با یک مدل جکسون با قیمت 4500 دلار مقایسه شد و یک مقام رو گرفتند. و از اون طرف هم یک مدل ام تو با یک مدل ایبانز مقاسه شد که قیمت اون 1800 دلار و ایبانز قیمتش 5000 دلار بود و باز ای ای پس بهترین شد.
    و بعد اون این مسئله شایع شد که ESP سخاوتمند ترین برند گیتار سازی جهان هست.
    چون مثلا اون زمان هریزون بنده با قیمت 2100 دلار ارائه میشد. در حالی که اروجنال فلویدرز نیکل داشت با قیمت 370 دلار برای بریج. پیکاپ ای ام جی و بادی سویلد شده در فرایند 7 ساله. محصول مشابه یک مدل جکسون بود که قیمت 4700 دلاری داشت که مشخصات بادیش همین بود اما با مدت 4 ساله سویلد شده بود. بریجش هم اروجنال سری بلک بود که قیمتش 290 دلار بود. تیونرهای این گیتار قیمتش 20 دلار بود در حالی که مدل مشابه ای اس پی تیونر 120 دلاری استفاده کرده بود و خلاصه از هیچ طربقی نمیشد ااین دو رو با هم مقایسه کرد تو سخاوت قطعات مورد استفاده شده. فقط تو چوب با هم مقایسه میشدند که باز امکانات سوید کرد ای اس پی از تمام شرکت هیا جهان قوی تر هست و از نی رو محبوب ترین گیتارها متال جهان رو داره.
    حتی این شرکت به گونه ای بازار دنیا رو دست گرفت که برای رغابت با گیبسون و فندر طرهحهای مستقل ارائه کرد و لس پال به نام خودش با نام Eclips ارائه داد که احتیاجات هنرمند متال رو بیشتر از LP تامین میکرد. (التبه من خودم طرفدار لس پال سنتی هستم و خوب ترجیه میدم اگر خواستم ای اس پی بگیرم هم از سری ELP استفاده کنم که الان در ادروازد و کاستمو سری فقط تولید میشه و طبعیا قیمت بیشتری هم داره) ...
    خلاصه همه شواهد نشان میدهد که ESP با ابرو ترین کارخانه جهان است که هیچ سازی غیر از ابر ساز دست مخاطب نمیدهد و هیچ شرکتی با این قیمت نصف ای اس پی هم سازش حرفی برای گفتن نداره. بعد وقتی یکی میگه ESP بدک نیست شما دیگه تا تهش برو ببین این اقا کجا وایساده تو این جهان و این کره خاکی و چقدر راجب گیتار میدونه؟!
    این فقط حرف بنده نیست که نهایت 300 تا ساز دستم گرفتم و تو زنگیم 40 سال بیشتر عوض نکردم. این حرف افرادی مثل اقای جلال موسوی که کارش ساخت ساز و همین کارها بود و تو همین سایت هم فعالیت میکرد هم بود و یا اقای رضایی که کاری مشابه به ایشون انجام میدنند و التبه دیگه میشه سری به نتیجه رغابت های سالیانه نمایشگاه های گیتار هم ضد. ESP فقط متحمل به این بود که با یان برند گیتار اماتوری نداره که برای اون هم چاره گرس روت و ای تی دی رو انجام داد. و خوی ال تی دی داره از ساز 250 دلاری دست مردم میده تا قیمت استاندردش که برای یک ساز استاندارد حدود 600 تا 700 دلاره تا ابر سازها مثل ال تی دی های دلوکس که قیمتی بییشتر از 1300 تا 1500 دلار ندارند.
    از طرفی برای رغابت با کارگهای ژاپنی که گیتار های ارزون قیمتی مثل گرکو، تسکو و .. رو با قیمت خیلی خیلی کم اما امکانات خوب ولی تولید ژآپن ارائه میکنند هم ارائه داد و اون تاسس شرکت EDWARDS بود که فقط دخل ژاپن کار میکنه و دیگه از نظر قیمت واقعا قیمت ها رو شکسته. فقط محصول صادراتی نیتس که تو ایران خیلی باهاش اشنایی داشته باشند.

خلاصه به جرات میتوان گفت وقتی نام ESP در جایی میاد حتی شرکت هایی مثل گیبسون و BCRICH امریکا هم حرفی برای گفتن ندارند چه برسه به شرکت های ژاپنی دیگه مثل IBANEZ که بعد از 30 سال هنوز برای سولید کردن گیتارهای کاستوم خود از امکانات شرکت های دیگه استفاده میکنه و این بخش رو در کارگاه و کاخانه خود ایجاد نکرده و همیشه متهم به خصاصت و رعایت نکردن استانداردها بوده.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط GoJiRA_A [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بسیار ممنون از راهنماییتون من پست های دیگه تو سایت رو هم نگاه کردم و پاسخ های شما رو دیدم واقعا" اطلاعات کامل و مفیدی دارید
    در مورد Gary Moore درست فرمودید از اهنگ هایی مثل The Prophet 2001 خیلی لذت میبرم اون صدای جیغ گیتار و ریتمی که ادم رو میکشه..
    از یه طرف دیگه Metal رو برای روح واقعیش دوست دارم البته شاید خیلیا با دیدن این حرف ها فکر کنن من دیونم اما ...
    ببخشید از بحث کمی دور شدم
    میدونم که اصولا„عادت ندارید گیتار معرفی کنید اما اگه الان قصد داشتین یک گیتار که Floyd Rose باشه و قیمت هم حدودا” 4.5 تا 6 میلیون برای خودتون بخرین انتخابتون چی بود نظرتون برام ارزشمنده.
    پیغام قبلی بنده رو به دوست قبلیمون بخون تا یک سری مطلب روشن بشه.
    بعد از اون باید عرض کنم که شما گیتاری که بخوای صدای همه اینها رو بهت بده اصلا وجود نداره.
    در درجه اول باید تمصیم بگیری که صدای نسبی میخوای و یا میخوای دقیقا شبه یک نفر باشه.
    تازه مثلا خود گری میوری که گفتی یک جا با جکسون الدر بادی میزنه یک جا با گیبسون ماهون بادی. اصلا با هم قابل مقایسه نیست.
    یا همین متالیکا کرک یک جا با گیبسون میزنه یک جا با ای اس پی سینگرچر خودش که شبیه سازی شده از ESP MII هست که خود اون باز 5 مدال داره. بماند که الان DC هم امده که یک مدل SG هست و تو یک دنیای دیگیست. تازه صدای متالیکا رو ترکیب دو صدای متفاوت یعنی صدای گیتار و امپ جمیز با گیتار و امپ کرک تشکیل میده که صالا دو چیز به ربط به هم هستد. (یک بار لاین های گیتار رو به تفکیک گوش بدی کاملا متوجه میشی که هیچ اشتراک صدایی جز چکشی بودن صدای ای ام جی تو کارهای قدیمی نمیبنی که تازه رو مدل جدید سیگنچر EMG جمیز این مسئله هم تفاوت کره و صدا به صدای پسیو نزدیک شده)
    در کل این مدل سوالها رو که چی بخرم مثل خرید ماست نیست که بگی امروز یک بار ماست 7 رو امتحان میکنم و اگر حال نکردم فرا ماست کم چرب میگیرم.
    حتی برای یکی مثل من که تو بازار اشنا داره و گروپ خرید و فروش داره و به قیمت ها اشناست هم عوض کردن ساز پرژه ای دردسر سازه و حتی خیلی وقت ها که حوس میکنم سازی عوض کنم قبلش با 10 نفر (که کمتر از خودم ساز رو میشناسند باز مشورت میکنم به این علت که ممکنه چیزی تو نظر اونها ببنم که اصال هب مسئله فنی ربطی نداشته باشه و خوشم بیاد و یا چیزی سراغ داشته باشند و پا بده ادم بره دنبالش) شما هم که ارتیست نیستی مثلا بگی الان این برند رو خواستم فردا زنگ میزنم شرکتش برام کاستومش رو بیاره بیرون. یک وقت مینبی از یک ساز خوشت امده تو بازار ایران نیست و اگر بخوای بخری باید مثلا 5 میلیون پول بدی. بعد مینی یک گیتار دیگه هست مثلا در حد اکه اما دست دوم. و قیمت دلارش هم 1000 دلار بیتشر از همون سازه اما طرف پول لازمه و داره به این قیمت میفروشه و اگر بخوای این سازو بگیری از سازی که تو نظر داشتی خیلی هم برات بهتره.
    بعد هم مسئله روشن کردن تکلیفت با خودته و شناخت صدا. به جرات میتونم بگم من اکثر بچه های نت اهنگ رو میشناسم و به جز اقای جلال موسوی و رضا رنجبران کسی نیست تو این سایت که اصلا بدوتونه صدای ساز رو تشخیص بده. یعنی اون ادمی که به شما مشاوره میده اگر براش یک فایل پخش کنند که با بادی میپل زده شده باشه (که بردج ترین صدا رو داره) در کنار یک بادی ماهون (که وارم ترین صدا رو داره) باز هم نمفهمه کدوم میپل بود کدوم ماهون. بعد میاد راجب فرق اش و الدر که اختلاف صدایشون اندازه یک تر مو هست و باریک و سخت نظر میده.
    خلاصه اول برو دنبال شناخت صداها و دیدن تست ها تو نت و یا مشاوره گرفتن از افرادی که این مسائل ور میدونند بعد با جیب خودت یک دو تا دو تا چهار تا کن و بعد هم بازار رو بسنج و ببین کجا میتونی ساز 1000 دلاری رو 3 تومان بخری به جای اینکه همون رو تو جمهوری 5 تومان پول بدی. بعد تصمیم بیگر.
    یکی با 2 تومان یک کورت میگیره ویکی هم با 2 تومان بی سی ریچ مکین برد میگره. (یکی با 400 تومان اریا میگیره، یکی هم ایبانز جیو و یکی هم میره فتوژنیک چین میگیره که با اینکه چینیه جفت اینها رو میخوره) یکی هم هست میره بی سی ریچ ای اس ام رو 2500 پول میده و خیالش راحته ساز خوبیه اما وقتی یک سرچ تو نت میکنه مینه این ساز با تمام خبویاش 300 دلار بشتر نیست و بعد میخوره تو ذوقش با اینکه گیتار خوبی هم خریده. (اما نمیدونه که علت ارونی فلان ساز چیه و یا علت گرونی فلان ساز و خوب همین گمراهش میکنه و واقعا این نیست که یک گیتار ارزون همیشه بدتر از گیتار گرون ترش باشه. مثلا شما هیچ رغیبی برای BCRCI ASM تو ایران نمیتونی پیدا کنی از نظر قیمت تو اون سبک گیتار. حتی با 1 باربر و و نیم قیمت. اما اون ساز با همه شاخیش برای یک نوازنده معمولی سازی نستی که بشه باهاش رفت استیج خوب بنا به علتی که خودش رو در جای خاصی نشون میده. (بماند که هیچ سازی تو اون روج قیمت حتی برای تمرین هم خوب نیست چه برسه به استیج، اما زمانی که میگی خوب حالا که با این پول میشه ساز به این خوبی گرفت چرا طرف میره ASM PRO میگره با دو برابر قیمت جواب سوالت رو میگیری و بعد باز جایی که ESP Horzion طرف میگره با 6 برابر قیمت نسبت به این استاندرد سری باز یک جواب دیگه میگیری، اما باید ببنی تو هم همون توقع رو از ساز داری که فلان کسک داره؟ من بعد این همه سال فهمیدم هریزون زیادم بود و اگر با پولش مثلا دو تا ساز ارزون تر حرفه ای میداشتم بهتر بود و یا حتی سه تا. اما خوب میدونم که این حرف رو به اون اریتستی که رو استیج هریوزن دستش میگره نمیشه ضد. (من خودم رو مثال زدم بخاطر اینکه فهمیدم هیچ کس تو ایران مثل من به صدای ذات چوب اهمیت نمیده یا اگر میده حداقل شناخته شده نیست وگرنه اوازش به گوش ما میرسید و حتما میرفتیم دست بوسش چون همیشه جوینده بودم)

خلاصه اینکه چی بخری رو اگر فکر میکنی یکی تو یک پست میتونه جواب بده (تازه کسی که اطلاعتش کامل نیست) واقعا اشبتاهه. من به شخصه وقتی میخوام یکی رو برای خرید ساز حرفه ای تو فیس بوک راهنمایی کنم گای بین 1 تا 2 ساعت باهاش صحبت میکنم و سوال جواب میکنم و خیلی مسائل رو میگم و باز هم کلی حرف میمونه. حالا زدن یک پست 2 دقیقه ای نمیدونم چطور میتونه موجب راهنمایی اون هم برای خرید بشه. شاید فقط بتونه زمینه ایجاد کنه. اون هم اگر طرف این کاره باشه و صلاحت مشاوره رو داشته باشه.
    یک وقت هست یکی نظرش رو میگه که اون اشکالی نداره. اما یک وقت هست یکی نقش مشاور رو در حالی که صلاحتش رو نداره بازی میکنه که اون مسئله ای جداست و بنده هم از اول به این مسائل حساسیت نشون میدادم و در بودن اب اجازه تیموم به کسی نمیدادم. (تا زمانی که اقای جلال موسوی هم تو این سایت بود بنده به خودم اجزاه نمیدادم فراتر از اظهار نظر حق مشاوره بدم - اما خوب هم من ادم 4 سال پیش نیستم و تو این مدت بالای 200 تا ساز فقط برای دیگران امتحان کردم و هم بالای 35 تا ساز عوض کردم (که 5 تاش رو هم قبل اینکه به این تخصص برسم عوض کرده بودم و اتفاقا از یکی از همین بچه هایی که نمیدونست اما نشون میداد میدونه پسریدم تو اهعمین سایت و پولم دو بار دود شد و رفت هوا و چوب اشتباه دیگران رو هم خوردم اون هم تو همین سایت) ... خلاصه شما این اشتباه رو نکن. در بدون اب تیمم جایز نیست. من کم میام سایت اما نه من ستاره سهیل هستم در نت و نه اقای جلال موسوی از دسترس خارجه.
    دیگران هم میتونند نظرشون رو بگند اما شما فقط به عنوان نظر روش حساب کن نه مشاوره و موضوعی برای تصمیم گیری.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118949
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    دوستان کسی از این سازی که میگم خبری داره؟
    fener mustag kurt cobain
    خیلی تو کف این سازم. هم بدلیل علاقه به کرت کوبین هم به فندر.
    لطفاکمکم کنید

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120725
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان من حدود 1 سال میشه دارم الکتریک کار میکنم و الان میخوام گیتارم رو عوض کنم...
    سبکی که بیشتر باهاش حال میکنم هوی متال هستش...
    و اینکه الان یه گیتار دیدم و خیلی باهاش حال کردم (Cort CR250) بود که قیمتش حدود 1600000 تومان بود...
    می خواستم بدونم آیا تو این رنج قیمت یعنی حدود 1.5 تا 2 میلیون تومان این گیتار خوبه
    یا میشه بهتر از اینم پیدا کرد؟!
    (برای سبک هوی متال)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    34340
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    تفاوت دو گیتار کاملا مشابه
    یکی با بدنه ی ash
    و دیگری با بدنه ی ماهاگونی
    از نظر دوام و کیفیت چوب و نوع صدا چیه ؟
    آیا صدای گیتاری چوب ash به گرمای صدایی هست که چوب ماهاگونی تولید میکنه ؟
    وبرای ریف زدن شما کدومشو توصیه میکنید

مرسی
    ویرایش توسط james_joon : Friday 26 December 2014 در ساعت 03:01 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120753
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بنده مبتدی هستم بیس رو میخوام شروع کنم
    برای شروع این گیتارو انتخاب کردم
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    CORT action bass
    قیمتش هم تو یکی از فروشگاه ها زده 1070
    انتخاب خوبیه یا گزینه های دیگه هم هست؟
    سبک مورد علاقم هم alternative rock هست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120725
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

باسلام خدمت دوستان اهل فن...
    می خواستم یه مشاوره سریع بگیرم برای خرید گیتار در آخرین مرحله...
    دوستان بین گیتار های زیر با این قیمت ها برای سبک هوی متال کدوم گیتار از همه مناسب تره... یا حده اقل اگه جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردین؟!

1- jackson js22 =1600000 تومان
    2- jackson js32Q =2000000 تومان
    3-cort Evl-x6 =1600000 تومان
    4 - Cort CR250 = 1650000 تومان
    5 - Ibanez RG370DXL = قیمته اینو دقیق ندارم...

ولی خودم نظرم بیش تر از همه رویه cort CR250 و jackson js32Q هست...

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    66 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/2
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad_Hidden [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان بین گیتار های زیر با این قیمت ها برای سبک هوی متال کدوم گیتار از همه مناسب تره... یا حده اقل اگه جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردین؟!

دوست عزیز من به جای شما بودم تو این وضع بازار گیتار های به این گرانی که در بازار اکثرا تقلبی و چینی هستند نمی خریدم مخصوصا اگر مبتدی هستید بهتر هست یک گیتار کلاسیک و یا اکوستیک بخرید و با ان شروع کنید تا انگشتهای شما خوب فرم بگیره بعد یک گیتار الکتریک
    معمولی بخرید و بعد که خیلی حرفه ای شدید سراغ یک گیتار الکتریک گران قیمت بروید چون الان اگر گیتار گران بخرید و نتوانید خوب یاد بگیرید
    از گیتار دلسرد می شوید و بعد برای فروش گیتار به مشکل بر می خورید

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط james_joon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    تفاوت دو گیتار کاملا مشابه
    یکی با بدنه ی ash
    و دیگری با بدنه ی ماهاگونی
    از نظر دوام و کیفیت چوب و نوع صدا چیه ؟
    آیا صدای گیتاری چوب ash به گرمای صدایی هست که چوب ماهاگونی تولید میکنه ؟
    وبرای ریف زدن شما کدومشو توصیه میکنید

مرسی
    دو بادی متافوت هستند.
    ماهون گرم ترین و وارم ترین صدای ممکن رو داره. و اش خشک ترین صدای ممکن رو تقریبا. ASH در واقع چوبی شبیه به ALDER هست اما با خشکی صدا بیشتر. دوامش هم بسیار زیاده و بسیار هم گرونه. ماهون و همه چوبها اروزن قمیت و گرون دارند یعنی از 50 دلار تا چند هزار دلار. اما مثلا در حالت عادی ASH گرون تره و اش 50 دلاری دیگه نداریم. روی سازهای حرفه ای و خاص بشتر استفاده میشه. اما خوب باز کسایی که لید میزنند میرند سراغ الدر. نمیدونم چرا اش طرفدارانش کمه و این بادی رو نداشتم. ماهون هم که عشقه. من الان که ساز ماهون 800 دلاری دارم رغبت نمیکنم با ساز الدرم که بالای 2000 دلاره بزنم.
    ماهون همه سبکی رو جواب میده. اما الدر و اش برای برخی از سبک ها زیادی خشن هستند روی ساز متال. روی ساز فندر اگر بخوای حساب کنی و صدای تو دماغی کلین و اوردایو بخوای الدر و اش و میپل بهتر از ماهون جواب میدند.
    ریف اش شفاف تر هست و سرد تر و خشک تر. گاهی حجم صداش هم بیشتر میشه. اما صدای ماهون فت تر هست، گرم تر هست، و بیشتر به دل میشنه و کسایی که نوازنده ریف هستند 99 درصد گیتارشون بادی ماهون هست.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad_Hidden [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

هیچ کودمش جالب نیست. اما Cort باز چوبش بهتره و شیک تره.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز من به جای شما بودم تو این وضع بازار گیتار های به این گرانی که در بازار اکثرا تقلبی و چینی هستند نمی خریدم مخصوصا اگر مبتدی هستید بهتر هست یک گیتار کلاسیک و یا اکوستیک بخرید و با ان شروع کنید تا انگشتهای شما خوب فرم بگیره بعد یک گیتار الکتریک
    معمولی بخرید و بعد که خیلی حرفه ای شدید سراغ یک گیتار الکتریک گران قیمت بروید چون الان اگر گیتار گران بخرید و نتوانید خوب یاد بگیرید
    از گیتار دلسرد می شوید و بعد برای فروش گیتار به مشکل بر می خورید
    این راهنمایی کاملا غلط هست. من خودم این روش رو تجربه کردم و مدتهای طولانی صرف این شده که با تمیز ساز زدن روی الکرتیک کنار بیام. بعدم با یان پول که اکوستیک گیبسون بهش نمیدند که خوش دست تر از گیتار 1600 باشه و از این نظر باهاش تمرین مناسب تر باشه. کلاسیک هم که اصلا اسکایلش فرق داره و همه چیزش و اشبتاهه.

11. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121157
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان. من یک سالی هست که گیتار c70 یاماها دارم و باهاش روون ملودی و ریتم میزنم. حالا میخوام گیتار الکتریک بخرم ولی نه خیلی گرون و حرفه ای و نه خیلی ارزون و ساده که بعد مدت کوتاهی روی دستم بمونه. میشه دوستان و اساتید حرفه ای مشاوره درمورد قیمت و مارک و مدل بهم بدن و چندتا پیشنهاد بهم بدن . سبکی هم که کار میکنم پاپ هستش. در صورت امکان آدرس فروشگاه که قیمت مناسب و انصاف فروشنده خوب باشه رو هم در تهران بهم بدید. ممنونم.

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط aannaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان. من یک سالی هست که گیتار c70 یاماها دارم و باهاش روون ملودی و ریتم میزنم. حالا میخوام گیتار الکتریک بخرم ولی نه خیلی گرون و حرفه ای و نه خیلی ارزون و ساده که بعد مدت کوتاهی روی دستم بمونه. میشه دوستان و اساتید حرفه ای مشاوره درمورد قیمت و مارک و مدل بهم بدن و چندتا پیشنهاد بهم بدن . سبکی هم که کار میکنم پاپ هستش. در صورت امکان آدرس فروشگاه که قیمت مناسب و انصاف فروشنده خوب باشه رو هم در تهران بهم بدید. ممنونم.
    درود.

محدوده بودجه‌ای که در نظر گرفته اید رو اعلام کنید تا دوستان بتونن بهترین مشاوره رو بهتون بدن. „نه خیلی ارزون نه خیلی‌ گرون” ایده‌ای از میزان بودجه نمیده.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

14. کاربران زیر از FMETAL به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121157
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست گرامی . بودجه من در حدود یک تا دومیلیون تومن هست البته هرچقدر گیتار با قیمت پایینتر در عین اینکه عملکرد خوبی داشته باشه پیشنهاد بفرمایید بهتره. سپاسگزارم

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط aannaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست گرامی . بودجه من در حدود یک تا دومیلیون تومن هست البته هرچقدر گیتار با قیمت پایینتر در عین اینکه عملکرد خوبی داشته باشه پیشنهاد بفرمایید بهتره. سپاسگزارم
    پیشنهاد من VST هست تا خرید گیتار الکتریک... چون که برای pop می خوای میگم و واقعا یه vst خوب اگه ملودیت خوب باشه و طرف هم خوب تنظیم کنه و میکس و مستر و این حرفا... چیز بدی نمیشه...
    خودت باید بدونی که ساز چیزیه که همیشه گرونه.. یعنی ساز خوب منظورمه..
    نمیشه بگی من یه چیز می خوام در حد پراید پولش باشه ولی کارایش در حد نمیدونم بوگاتی!
    قطعا هر چی بیشتر پول بدی ساز بهتری گیرت میاد(در حالت استاندارد نه دزدی!!)
    خیلی سیستم اون ریتمی که pop کارا میزنن با این جا فرق داره... کلا اگه بخوای تو pop محدود شی به نظرم الکتریک ساز مناسبی نیست...!
    نه این که بحث این باشه که بخوام بگم راک بهتره و این جور حرفا یا متال بزن ... ولی حیفه چون به نظرم در اون حدی که بخوای کارت رو واقعا VST راه میندازه
    خیالت راحت البته با اون بودجه خیلی انتخاب نداری ... (واقعا زیر 3 تومن گیتار خوبی گیرت نمیاد..!)

اومدم کلی نوشتم ولی دیدم صداشون بیشتر متال در میاد تا pop... بهتره بقیه نظر بدن... مطمئن هم نیستم سر قیمتا چند ماه آپدیت نیستم دلار هم روز به روز گرون تر.. ولی در کل میدونی یه مولتی افکت خوب حداقل میخوای... یا یه کارت صدای خوب و استفاده از نرم افزار...
    به نظر من با صرفه نیست...
    نظر شخصی خودم برای pop گیتار آکوستیک و کلاسیک هست... چون با این بودجه ساز خوبی گیرت نمیاد... این بودجه قبلا تو تاپیک هم مطرح شده و اکثرا هم برای شروع بیشتر از 2 تومن خرج نمی کنن... پس نمی خوام بحث تکراری کنم... ولی شاید دست دوم بگردی بهتر باشه(اونم نه از مغازه که سود کنه-گرجه همین آدمای عادی هم کلی میخوان بخورن روش!)

17. 3 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

پیرو صحبت‌های امین، این رو اضافه کنم که اصولاً صدای گیتار در سبک Pop (با Pop Rock اشتباه نشه) مخصوصاً Pop ایرانی اونقدر کمه که بزور بگوش میرسه. و الی نوع و مارک گیتار اصلا مهم نیست چی‌ باشه. نمونه: گیتار Fender Stratocaster رو هم میتونید در دست Ritchie Blackmore ببینید، هم در دست Eric Clapton و هم در دست گیتاریست (؟) مثلاً گروه Modern Talking. اون دو تای اولی‌ با این ساز „مینوازند” این آخری فقط انداخته گردنش و مشت دست راستش رو هوا گرفته! یعنی‌ نوازندگی این ساز برای ایشون „صفر” محضه. باز هم یعنی‌ اگه „بیل” هم مینداخت گردنش فرقی‌ نمیکرد و باز هم مشتش رو هوا بود! یه سرچ ساده بکنید و عکس‌ها و ویدئو‌های این گروه رو ببینید، تا متوجه بشید چی‌ میگم.

سال ۱۳۵۵ یا ۵۶ بود که رفته بودم یه عروسی‌، یه گروه تو حیاط، آهنگ‌های Pop اون زمان رو میزدن و میخوندن (مثل همین روز‌های معاصر). فیش گیتار رو کرده بودن تو „گلدون” گوشه‌ حیاط!!! هیچ چیزی هم از آهنگ کم نشده بود. فقط یارو اونجا واساده بود خودش رو جر میداد که مثلاً داره گیتار میزنه.

بنظر بنده اگر هم میخواهید بجای VST خود ساز رو داشته باشید، یه گیتار آکوستیک‌-الکتریک و یا کلاسیک‌-الکتریک بگیرید. بیشتر به درد سبک Pop میخورند.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

19. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118949
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دوستان نظرتون راجع به این پکیج گیتار الکتریک چیه؟
    ibanez ijx200 usa jumpstart pack
    برای مبتدی چجوره؟
    راستی،کسی از این گیتار خبر و یا قیمت نداره؟
    fender mustang

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

صفحه 56 از 62 نخستنخست ... 646525354555657585960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)