لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 6 از 21 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 96 از 335

موضوع: تعمیرگاه گیتار الکتریک و لوازم جانبی مربوط به آن

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    224 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/0
    Given: 60/1
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkfall [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    برادر چرا اطلاعات غلط میدی ؟
    این چیزی که شما میگین intonation ه و با رگلاژ طول سیم تغییر میکنه
    کار اصلی fine tune ها هم اینه که وقی پیچای تاپ لاک بسته شد همیشه یه مقداری کوک تغییر میکنه که با اونا تنظیم میشه
    کاملا موافقم
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkfall [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پروسه انجام کار شما اینه: هیچ جایی رو میون بر نزن
    تمام سیمارو باز کن
    تراس رادتو تا ته بدون فشار سفت کن -3/4 دور شل کن
    پیچای فاین تیون رو تا ته باز کن-تا ته ببند-دورشو بشمار-همشونو وسط میزون کن
    سیمای سازو همشونو عوض کن
    سیمارو سفت کن تا جایی که کوک بشه-ومی بارو وصل کن چنتا دیپ و دایو برو (بدون اینکه تاپ لاکا بسته باشن)-دوباره کوک کن-اکشنو تنظیم کن که مقدارش بستگی به کیفیت و سلامت سازت داره عدد خاصی نمیتونم بهت بدم-اکشن رو روی فرت 14 سیم یک و شیش با خط کش فلزی اندازه بگیر-اکشن سیم شیش حدود 0.5 میل باید بیشتر از سیم یک باشه
    چنبار اینارو بکن تا جایی که دیگه کوک خالی نکنه(دیپ و دایو و کوک)
    از کنار به بریج نگاه کن-باید با بدنه ساز موازی باشه-اگه بریجت به طرف داخل متمایل بود پیچای فنراشو شل کن-اگه به طرف بیرون متمایل بود پیچ فنراشو سفت کن-باید به یه تعادل نسبی بین کشش فنرای بریج و کشش سیمات برسی طوری که هم ساز کوک باشه و هم بریج موازی با بدنه باشه
    تنظیم اینتونیشن -اکشن-ارتفاع پیکاپ و تراس راد هم جای خود داره که شاید بعدا کامل توضیح دادم
    مرسی دوست عزیز بابت وقتی که گزاشتین نصف کارایی که گفتین تا حالا انجام دادم و بعد نوشتن اینجا میرم دقیق بررسی میکنم
    تا حالا به طور کامل مشکلم با راک اسمیت حل شده و دقیقا فرتهارو میشناسه
    یه کار دیگم کردم فنرارو جوری بستم فشار بیشتری به بریجم بیاره و بریج موازی بشه قبلا خیلی به سمت بالا بود
    نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    برای گیتار هایی که قفل سر دسته ندارن مثل فندر stratocaster اون پیچ هایی که در انتهای بریج هستن برای تنظیم intonation هست. وگرنه این مدل گیتارها که نیاز به تنظیم دقیق کوک ندارن. با عقل آدمیزاد هم جور در نمیاد که تنظیم دقیق کوک از طریق پیچ گوشتی باشه :)) ... از همون سردسته میشه کوک کرد.
    من گیتارم قفل سر دسته داره و پیچای فاین تیونو وقتی استفاده میکنم که تیونر 1 یا دو عدد جلو یا عقب باشه اسمش روشه دیگه فاین تیون ولی خیلی جاهام خوندم برا تنظیم اینتونوشن استفاده میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این „ولاغیر” تون کشته من رو. نه عزیزم، اون موقعی که Floyd Rose ی وجود نداشت، همون پیچ‌های Saddle رو میگفتن Fine Tune. پس این „ولاغیر” شما اینجا کار برد نداره عزیزم.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

محض اطلاع شما اون پیچا اسمش „fine tuning” نیس..
    من کوچیک شما و همه بچه های اینجا هستم
    ولی اینکه شما عادت دارین به پیچای سدل بگین فاین تیون دلیل نمیشه که من حرفامو پس بگیرم که!
    من نه جایی دیدم نه شنیدم و نه جایی خوندم که به پیچای اینتونیشن بگن فاین تیون!
    من با هیچ کس دعوا ندارم و الانم سر حرفم هستم پیچی که اسمش „فاین تیونه” کارش همونه که گفتم و بس.
    راستی دوست عزیز من پیچای تنظیم بریجو اصلا دست نزدم مگه مرض دارم از ریگلاژ خارجش کنم
    ویرایش توسط 0Nima0 : Sunday 4 August 2013 در ساعت 10:26 PM

2. کاربران زیر از 0Nima0 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

من کوچیک شما و همه بچه های اینجا هستم
    ولی اینکه شما عادت دارین به پیچای سدل بگین فاین تیون دلیل نمیشه که من حرفامو پس بگیرم که!
    من نه جایی دیدم نه شنیدم و نه جایی خوندم که به پیچای اینتونیشن بگن فاین تیون!
    من با هیچ کس دعوا ندارم و الانم سر حرفم هستم پیچی که اسمش „فاین تیونه” کارش همونه که گفتم و بس.
    حالا کی‌ حرف از دعوا زد؟ اینکه شما نشنیدین رو من نمیدونم. گیتاریستهای قدیمی‌ رو پیدا کنین ازشون بپرسید. البته اگه هوش و حواسی واسشون مونده باشه (جوون ترینشون خودمم. دیگه ببین اونا چه فسیل‌هایی‌ هستن) من هم راستش رو بخوای از لفظ „اطلاعت غلط چرا میدی برادر” تون خوشم نیومد. والا دعوایی تو کار نبود که.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

4. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خوبه یا باید موازی تر باشه ؟
    اینجوری فنرارو استفاده کردم مورد نداره ؟
    باز بخوام بیشتر فشار بیاد موازی شه فنر اضاف کنم یا پیچو سفت کنم؟

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا کلا ما دچار سوء تفاهم شدیم.

شما از اول مدل گیتارت رو میگفتی خب تا این مسائل پیش نیاد :)

حالا مهم نیست. امیدوارم با کمک دوستان، مشکلت حل بشه.

ولی من خودم یه حدس هایی میزنم. اینکه گیج سیم گیتار شما برای این کوکی که انتخاب کردی مناسب نیست (اگه گیتار رگلاژ باشه). به احتمال زیاد باید از سیم با گیج بالاتر استفاده کنی. در غیر اینصورت باید گیتارت رو دقیق رگلاژ کنی.
    ببخشید درسته ولی تو پست دوم گفتم
    از اولشم این داداش بزرگترمون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] فقط داره منو دعوا میکنه چرا این کارو کردی چرا اون کارو کردی یاد بچگیام افتادم البطه ایشون به فکر گیتار بنده بودن :)
    ولی منم حدسم اینه سیم b کشسانیشو از دست داده و خراب شده چون شلش میکنم رو فلت میره قشنگ تون میشه
    ویرایش توسط 0Nima0 : Sunday 4 August 2013 در ساعت 10:10 PM

6. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

من گیتارم قفل سر دسته داره و پیچای فاین تیونو وقتی استفاده میکنم که تیونر 1 یا دو عدد جلو یا عقب باشه اسمش روشه دیگه فاین تیون ولی خیلی جاهام خوندم برا تنظیم اینتونوشن استفاده میشه
    آقا کلا ما دچار سوء تفاهم شدیم.

شما از اول مدل گیتارت رو میگفتی خب تا این مسائل پیش نیاد :)

ولی اینکه گفتی این پیچ های برای تنظیم اینتونیشن هست درست نیست.

چون در گیتار های فلوید رز تنظیم اینتونیشن با تنظیم پیچ های صدل درست میشه. عکس زیر رو نگاه کن. این پیچ ها رو میگم.

حالا مهم نیست. امیدوارم با کمک دوستان، مشکلت حل بشه.

ولی من خودم یه حدس هایی میزنم. اینکه گیج سیم گیتار شما برای این کوکی که انتخاب کردی مناسب نیست (اگه گیتار رگلاژ باشه). به احتمال زیاد باید از سیم با گیج بالاتر استفاده کنی. در غیر اینصورت باید گیتارت رو دقیق رگلاژ کنی.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Sunday 4 August 2013 در ساعت 10:21 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

8. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

darkfall آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    62558
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    5
    315 بار تشکر شده در 85 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 14/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حالا کی‌ حرف از دعوا زد؟ اینکه شما نشنیدین رو من نمیدونم. گیتاریستهای قدیمی‌ رو پیدا کنین ازشون بپرسید. البته اگه هوش و حواسی واسشون مونده باشه (جوون ترینشون خودمم. دیگه ببین اونا چه فسیل‌هایی‌ هستن) من هم راستش رو بخوای از لفظ „اطلاعت غلط چرا میدی برادر” تون خوشم نیومد. والا دعوایی تو کار نبود که.
    پستی که ازش خوشتون نیومد ویرایش شد.
    در ضمن دیدین که حق با من بود و بریج ایشون با گفته های من کاملا مطابقت داره

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط 0Nima0 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوبه یا باید موازی تر باشه ؟
    اینجوری فنرارو استفاده کردم مورد نداره ؟
    باز بخوام بیشتر فشار بیاد موازی شه فنر اضاف کنم یا پیچو سفت کنم؟

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ع[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

از اولشم این داداش بزرگترمون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] فقط داره منو دعوا میکنه چرا این کارو کردی چرا اون کارو کردی یاد بچگیام افتادم البطه ایشون به فکر گیتار بنده بودن :)
    ولی منم حدسم اینه سیم b کشسانیشو از دست داده و خراب شده چون شلش میکنم رو فلت میره قشنگ تون میشه
    عکس از کنار باید بگیری تا بشه نظر داد
    کارایی که گفتمو انجام دادی؟

10. 2 کاربر برای این پست از darkfall تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط 0Nima0 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همیشه میخواستم تراس رود رو تنظیم کنم ببینم چی به چیه اکشنو باهاش بالا پایین کنم که کردم و دیدم همچین کار شاخی نبود همه هشدار میدن بابت اون نگران نباشید سالمه
    یه ویدئو تو یوتیوب دیدم گفت تراس رود داغون نمیشه مگه آماده داغون شدن باشه بگزریم
    گیتارم cort KX5 Fr هستش
    سیمها یه یک سالی هست عوض نشدن اصلا مشکل نداشتم سیم b یه مدته اذیت میکنه حالا بدجور داره لگد میندازه
    برا دقیق تر کوک کردن همیشه از fine tune استفاده میکنم اینم تو آموزش دیدم پس فک نکنم مشکلی داشته باشه داره ؟
    بله گیتارم Tremolo هست ولی اصلا تا امروز چیزیشو دست نزده بودم غیر کوک و ...
    رگلاژ نیاز داره به نظرتون ؟
    خودم میتونم یا باید ببرم تغمیرگاهی جایی
    تو rock smith هم فقط سیم E بیس هست که درست تشخیص داده نمیشه
    ببینید که ایشون نوشته بودن Tremolo نه Floyd Rose. خوب وقتی‌ خودش نمیدونه گیتارش چی‌ داره، اشتباه از من نمیشه. اگر میگفت Floyd Rose حرف منهم بر همون اساس میشد. شما هم احتیاجی نبود که پستت رو ویرایش کنی عزیز. من گفتم خوشم نیومد. نگفتم ناراحت شدم. ولی‌ بازم مرسی‌ که خودت این کار رو کردی.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

12. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ببینید که ایشون نوشته بودن Tremolo نه Floyd Rose. خوب وقتی‌ خودش نمیدونه گیتارش چی‌ داره، اشتباه از من نمیشه. اگر میگفت Floyd Rose حرف منهم بر همون اساس میشد. شما هم احتیاجی نبود که پستت رو ویرایش کنی عزیز. من گفتم خوشم نیومد. نگفتم ناراحت شدم. ولی‌ بازم مرسی‌ که خودت این کار رو کردی.
    ببخشید من نمیدونم ؟
    این کاتالوگ گیتارمه ببینید چی نوشته بریجو !
    من خیلی وقت نیس گیتار میزنم و جسارت نمیکنم لطفا راهنمایی کنید
    عکس از کنار باید بگیری تا بشه نظر داد
    کارایی که گفتمو انجام دادی؟
    هنوز وقت نکردم چشم انجام میدم اما نمیتونم فعلا سیم عوض کنم دستو بالم خالیه راستی تراس رودو به چپ سفت کنم یا راست ؟
    ویرایش توسط 0Nima0 : Sunday 4 August 2013 در ساعت 10:23 PM

14. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

darkfall آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    62558
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

Some [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] use a (somewhat misnamed) device called a „tremolo” or „[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]” that allows a performer to lower or raise the pitch of a note or chord, which is known as [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید].

معمولا از لفظ ترمولو برای کلیه بریجای متحرک استفاده میشه نه نوعش .
    اگه کاتالوگ ساز دوستمون رو هم ببینید نوع بریجش رو نوشته ترمولو پس اسمشو اشتباه نگفته..

- - - Updated - - -

ببخشید من نمیدونم ؟
    این کاتالوگ گیتارمه ببینید چی نوشته بریجو !
    من خیلی وقت نیس گیتار میزنم و جسارت نمیکنم لطفا راهنمایی کنید

هنوز وقت نکردم چشم انجام میدم اما نمیتونم فعلا سیم عوض کنم دستو بالم خالیه راستی تراس رودو به چپ سفت کنم یا راست ؟
    ساعت گرد سفت میشه پاد ساعت گرد شل
    در ضمن یادت باشه هیچ وقت اون پیچو با زور سفت نکن و همین طور هیچ وقت تا ته بازش نکن-محدوده تنظیمش نهایتا یک دوره مگر اینکه کسی قبلا بی مورد دستکاریش کرده باشه

- - - Updated - - -
    ویرایش توسط darkfall : Sunday 4 August 2013 در ساعت 10:35 PM

16. 3 کاربر برای این پست از darkfall تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

Some [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] use a (somewhat misnamed) device called a „tremolo” or „[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]” that allows a performer to lower or raise the pitch of a note or chord, which is known as [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید].

- - - Updated - - -

ساعت گرد سفت میشه پاد ساعت گرد شل
    در ضمن یادت باشه هیچ وقت اون پیچو با زور سفت نکن و همین طور هیچ وقت تا ته بازش نکن-محدوده تنظیمش نهایتا یک دوره مگر اینکه کسی قبلا بی مورد دستکاریش کرده باشه

- - - Updated - - -
    ممنون از توضیحاتتون مرسی پس طبق گفته عمومی من بگم بریجم فلوید روزه
    وفردا خبر میدم چی شد حالا بخوام سرو صدای گیتارو در بیارم همه شاکی میشن
    این دوتا عکسم نگاه کنید امیدوارم زاویه درستو انداخته باشم و راهنمایی کنید
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

18. کاربران زیر از 0Nima0 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خوب این نوشته Locking Tremolo. این نوع Tremolo همون Floyd Rose هست (یعنی‌ سیستمش همونه). شاید بخاطر قوانین Copy Right و اینا نمیتونستن از اسم Floyd Rose استفاده کنن. ولی‌ وقتی‌ از یکی‌ کمک میخوای و گیتارتون رو هم کسی‌ ندیده، خوب حداقل می‌تونستین کامل بنویسین تا آدم دستش بیاد. Double Locking می‌نوشتین این همه بحث و حدیث پیش نمیومد. در ضمن، من کجا شما رو دعوا کردم که چرا اینکار رو کردی، اون کار رو کردی. من اگه چیزی گفتم از روی تعجبم بود. والا مگه من سر پیازم یا ته پیاز که بیام کسی‌ رو دعوا کنم؟ حالا فکر نکنی دارم دعوات می‌کنم ها، ولی‌ همون که گفتی‌ „تنظیم Truss Rod کار شاخی نبود” مشخص میشه یه هوا تجربه تون کمه. در ضمن. بله یک سال و نیم دوره اون کلاس طول می‌کشه و خنگ هم نیستن هیچ، بسیار آدمهای باهوشی‌ هستن. در ضمن بعدی اینکه، اگه هر گیتاریستی می‌تونست گیتار خودش رو خودش تعمیر کنه، گیتاریست‌های معروف دنیا یه „تیم” تنظیم گیتار دنبالشون راه نمیانداختن پول‌های آنچنانی بهشون بدن که موقع کنسرت گیتاراشون کوک باشه. فکر میکنی‌ وقتی‌ بعد از دو تا آهنگ گیتارشون رو عوض می‌کنن واسه „پز” دادنه؟ نخیر گیتار کوک در کرده باید بره زیر دست تکنسین. البته از اینکه اینجا دارین مشکل گیتارتون رو حل می‌کنین معلومه که اون ویدئو‌ها کارایی لازم رو نداشتن.
    Rockers Nation

20. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

darkfall آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    62558
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

ممنون از توضیحاتتون مرسی پس طبق گفته عمومی من بگم بریجم فلوید روزه
    وفردا خبر میدم چی شد حالا بخوام سرو صدای گیتارو در بیارم همه شاکی میشن
    این دوتا عکسم نگاه کنید امیدوارم زاویه درستو انداخته باشم و راهنمایی کنید
    یکم باید پیچاشو سفت تر کنی
    یه مقداری به بیرون متمایله

22. 2 کاربر برای این پست از darkfall تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

اگه کاتالوگ ساز دوستمون رو هم ببینید نوع بریجش رو نوشته ترمولو پس اسمشو اشتباه نگفته..
    بله درسته. ولی‌ Tremolo با Lockingh Tremolo فرق میکنه، کارکردش فرق میکنه، تنظیمش هم فرق میکنه. Tremolo فقط صدا رو Flat میکنه یعنی‌ Action ش رو به شل کردن سیم هاست. در حالی‌ که Locking, Double Locking, Floyd Rose یا هرچی‌ شما اسمش رو بذارین، نه تنها Flat میکنه که Sharp هم انجام میده. چون زیرش خالیه و شما میتونید به سمت عقب هم بکشین دسته‌اش رو. ولی‌ Tremolo (مثل Bridge گیتار‌های Stratocaster) زیر Bridge به بدنه گیتار چسبیده. در نتیجه این دو با هم بسیار تفاوت دارن. حتی در سبک نوازندگی. بخاطر همین هم هست که میگن Locking Tremolo که تفاوت این دو تا رو نشون بدن.
    Rockers Nation

24. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

خوب این نوشته Locking Tremolo. این نوع Tremolo همون Floyd Rose هست (یعنی‌ سیستمش همونه). شاید بخاطر قوانین Copy Right و اینا نمیتونستن از اسم Floyd Rose استفاده کنن. ولی‌ وقتی‌ از یکی‌ کمک میخوای و گیتارتون رو هم کسی‌ ندیده، خوب حداقل می‌تونستین کامل بنویسین تا آدم دستش بیاد. Double Locking می‌نوشتین این همه بحث و حدیث پیش نمیومد. در ضمن، من کجا شما رو دعوا کردم که چرا اینکار رو کردی، اون کار رو کردی. من اگه چیزی گفتم از روی تعجبم بود. والا مگه من سر پیازم یا ته پیاز که بیام کسی‌ رو دعوا کنم؟ حالا فکر نکنی دارم دعوات می‌کنم ها، ولی‌ همون که گفتی‌ „تنظیم Truss Rod کار شاخی نبود” مشخص میشه یه هوا تجربه تون کمه. در ضمن. بله یک سال و نیم دوره اون کلاس طول می‌کشه و خنگ هم نیستن هیچ، بسیار آدمهای باهوشی‌ هستن. در ضمن بعدی اینکه، اگه هر گیتاریستی می‌تونست گیتار خودش رو خودش تعمیر کنه، گیتاریست‌های معروف دنیا یه „تیم” تنظیم گیتار دنبالشون راه نمیانداختن پول‌های آنچنانی بهشون بدن که موقع کنسرت گیتاراشون کوک باشه. فکر میکنی‌ وقتی‌ بعد از دو تا آهنگ گیتارشون رو عوض می‌کنن واسه „پز” دادنه؟ نخیر گیتار کوک در کرده باید بره زیر دست تکنسین. البته از اینکه اینجا دارین مشکل گیتارتون رو حل می‌کنین معلومه که اون ویدئو‌ها کارایی لازم رو نداشتن.
    شما همه پیازی داداش بزرگ مایی راستش خواستم بنویسم Double Locking گفتم شما حرفه ای هستی دیگه کشش ندم تقصیر من بود ولی شمام بهم گفتی مدل گیتارتو بنویس نوشتم شمام یه نیگا بهش ننداختی
    بله من تجربم واقعا کمه اما دوسدارم بیشتر بشه
    داستان گیتاریستای معروف و تکنسیناشون ! دوست من آیا مدیریو پیدا میکنی منشی نداشته باشه ! کشش نمیدم بحث وقت و... اونا وقت اینچیزارو ندارن...200 نفر باید بدون یه کنسرت 1 ساعته جور شه
    اما چرا اینجا دارم مشکلمو حل میکنم جسارت نشه خواستم دوباره به فرومای ایرانی اعتماد کنم و به بچههاش که دیگه داشتم نا امید میشدم که دوستمون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] شد و امیدی دادن و بعدش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یه راهنمایی کردن اگه بازم پستامو به دقت خونده باشین متوجه میشن تا اونموقع گفتم نصف مشکلو حل کردم
    حالام ناراحتین میرم پیش همونایی که هم زبونم نیستن

26. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

شما همه پیازی داداش بزرگ مایی راستش خواستم بنویسم Double Locking گفتم شما حرفه ای هستی دیگه کشش ندم تقصیر من بود ولی شمام بهم گفتی مدل گیتارتو بنویس نوشتم شمام یه نیگا بهش ننداختی
    بله من تجربم واقعا کمه اما دوسدارم بیشتر بشه
    داستان گیتاریستای معروف و تکنسیناشون ! دوست من آیا مدیریو پیدا میکنی منشی نداشته باشه ! کشش نمیدم بحث وقت و... اونا وقت اینچیزارو ندارن...200 نفر باید بدون یه کنسرت 1 ساعته جور شه
    اما چرا اینجا دارم مشکلمو حل میکنم جسارت نشه خواستم دوباره به فرومای ایرانی اعتماد کنم و به بچههاش که دیگه داشتم نا امید میشدم که دوستمون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] شد و امیدی دادن و بعدش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یه راهنمایی کردن اگه بازم پستامو به دقت خونده باشین متوجه میشن تا اونموقع گفتم نصف مشکلو حل کردم
    حالام ناراحتین میرم پیش همونایی که هم زبونم نیستن
    کجا میخوای بری؟ تازه اومدی. خوش هم اومدی. تجربه رو هم بدست میاری نگرانش نباش.
    Rockers Nation

28. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

کجا میخوای بری؟ تازه اومدی. خوش هم اومدی. تجربه رو هم بدست میاری نگرانش نباش.
    ممنون. ایشالا بدست میارم
    امروز داشتم پل گیتارو خوب نگاه میکردم دیدم حدود یک میل سمت راست پل طرف سیم 1 از سمت چپ طرف سیم 6 پایینتره تو کوک کامل این طبیعیه ؟ اگه نه چطور تنظیم کنم جفتش هم طراز شه

30. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

0Nima0 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    85354
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

همه چيز درست شد
    راستي سيم b رو سرو ته کردم مشکل حل شد از اولم حدسم درست بود سيم کشسانيشو از دست داده بود
    بعد از ظهر ميرم بخرم
    ولي خداييش باعث شد همه گيتارو ببندم دوباره باز کنم
    تنها چيزي که جرات نکردم دست بزنم سدلا بود
    intonation هم توضيح بدين بد نيست

32. 2 کاربر برای این پست از 0Nima0 تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 21 نخستنخست ... 234567891016 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)