لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 17 از 23 نخستنخست ... 7131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 257 به 272 از 366

موضوع: هر سوالی راجع به هارمونیکا دارین بپرسین.

mostafa_fz آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69113
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    9
    72 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash34 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محسن جان ما واقعا البته باید تلمذ کنیم خدمت شما. ولی شما اینقدر با ایهام جواب دادی که ما آخرش نفهمیدیم!

حالی از لطف نیست یعنی بد نیست آدم بدونه... یا؟؟؟؟
    آخه هر جا رو میبینیم تاکید کردن بر تانگ بلاک. من هم الان حس خوبی دارم با این روش... واسه کروماتیک هم مشکلی نیست. ولی عملا حتی یک اپسیلون هم نمیتونم روی دیاتونیک بند کنم.
    حالااگه ممکنه خیلی بی ایهام و روشن به من راه رو نشون بده. تانگ بلاک واسه دیاتونیک و یا هم دیاتونیک و کروماتیک رو بذارم کنار؟
    ممنون از لطف همیشگی شما.
    والا نظر شخصی آقا محسن اینه که میگه من میخوام سولسیست باشم و تکنیک تانگ بلاک بیشتر برای آکورد گیری و همراهیه و اینکه میگن که این تکنیک باعث میشه آب دهن شما بیش از حد داخل ساز بره و عمر سازت رو کم میکنه و خلاصه دردسر آفرینه
    حالا چرا من جسارت کردم و بجای آقا محسن اینو جواب دادم اینه که این دقیقا نظر خودم هم هست و مضاف برینکه به نظر من تانگ بلاک کلا تکنیک جالبی نیست و آنچنان هم به درد نمیخوره
    شما همون پاکر رو بلد باش میتونی باهاش حماسه خلق کنی...
    FIGHT FOR YOUR IDEAS

2. کاربران زیر از mostafa_fz به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mohsen741 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    43479
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,317
    1,941 بار تشکر شده در 794 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 92/4
    Given: 195/18
    میزان امتیاز
    14

با تشكر از توضيحات دوست عزيزمون...
    سياوش جانم...
    من فقط نظر شخصيم رو گفتم برادر...
    و اگه دقيق بخوام بگم اينه كه شما لبهات در حالت كلي غنچه هست... و مثلا بجاي اينكه 4 سوراخ به سمت راست بري گوشه ي سمت چپ لب رو نگه ميداري و دهان رو باز ميكني تا به 4 سوراخ اونطرفتربرسي. اما براي نواختنش سوراخهاي مابين رو با زبون ميبندي و باز برميگردوني به حالت غنچه و بند كردن... اين تكنيك درواقع تكميلي هست. نه اينكه كلا زبون رو بگذاري روي ساز و شروع به نواختن كني...
    اميدوارم تونسته باشم درست توضيح داده باشم..
    و بعد از مدتي دستت مياد كه فلان نت ها كه بند داره بايد يك طرف لب روش بمونه تا سريع بشه غنچه كني لب رو دورش و بند كني...
    در واقع نوازندكي با لبهاي غنچه و در صورت لزوم براي گريز سريع زدن دهان باز ترميشه و زبان در يك آن حد فاصل رو ميپوشونه... مسدود كردن سوراخها با زبان يك تكنيكه... نه يك روش نوازندگي!!!... درصورتي كه ما كلا 2 روش داريم..
    لب غنچه دور تك سوراخ...
    لب باز تر دور چند سوراخ!...
    اما مسدود كردن با زبان يك تكنين دررررر روش نوازندگيه(نه به خوديه خود يك روش نوازندگي) كه ميتونه نواختن بازه ايه نتها رو به تك نوازي نت يا دو و چند نوازيه نتهاي نا متوالي(از نظر سوراخ) تبديل كنه اون هم در يك لحظه هست و بسته به نت!...

اين نظر بنده ي حقير نسبت به منطق نوازندگيه صحيح هست... نه نظر سليقه اي... (هرچند كه سليقه ام هم اين رو تاييد ميكنه...)

تا باز ببينيم نظر اساتيد چي هست...
    ...صدايي تو جهانم نيست.فقط تصوير ميبينم...

http://www.noteahang.com/Content.aspx?PageId=24
    آلبوم موسيقي بيكلام.
    غوغاي قميش

4. 2 کاربر برای این پست از mohsen741 تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475
    690 بار تشکر شده در 240 پست

شبکه های اجتماعی من

Add siavash34 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 43/2
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    12

با تشکر از مصطفی و محسن گرامی.

...
    آقا محسن یکم عجیب شد. آخه همه مقاله ها و ... اینطور نوشتن که مسدود کردن با زبان یک روش ثابت است. همه هم کلی توضیح که این روش (نه این تکنیک) یک روش برتر است. من هم از آنجایی که به چیزهای برتر علاقمندم کلا پاکر را بوسیدم گذاشتم کنار. در کروماتیک که خیلی راحت بودم... فقط دیاتونیک اون مشکل را داشت که عرض کردم.

6. 2 کاربر برای این پست از siavash34 تشکر کرده اند:

mostafa_fz آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69113
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    9
    72 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash34 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

...
    آقا محسن یکم عجیب شد. آخه همه مقاله ها و ... اینطور نوشتن که مسدود کردن با زبان یک روش ثابت است. همه هم کلی توضیح که این روش (نه این تکنیک) یک روش برتر است. من هم از آنجایی که به چیزهای برتر علاقمندم کلا پاکر را بوسیدم گذاشتم کنار. در کروماتیک که خیلی راحت بودم... فقط دیاتونیک اون مشکل را داشت که عرض کردم.
    دوست عزیز اینکه همه یه چیز رو میگن دلیل بر درست بودن اون نیست. اگه به این باشه که از نظر خیلیا سازدهنی (هارمونیکا) یه ساز بچگونه هست و خیلیا اصلا این ساز رو نمیشناسن
    شما هم اگه به دنبال چیزای برتر هستی سعی کن اینو هم به تکنیک هات اضافه کنی نه اینکه یکی رو جا نشین دیگری کنی
    FIGHT FOR YOUR IDEAS

8. کاربران زیر از mostafa_fz به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mohsen741 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    43479
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,317
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

...
    ببينيد.. ما هيچكدوممون... استاد نيستيم.. كه حالا دنبال مستر كلاس باشيم و بحث در راس قرار دادن فلان روش رو بكنيم!

شما مشكلت اين بود كه مثلا چطور يك 2 لا چنگ رو سريع بند كني.. درسته؟؟؟
    نسبت به اين سطح نوازندگي. آيا ميتوني در دياتونيك كه اصلي ترين تكنيكش بندينگه. تماما با مسدود كردن بنوازي و خيلي سريع بند كني؟؟؟ (الان نه!)
    و يا در كروماتيك. مگه نوك زبون چقدره كه مثلا 3 سوراخ بزرگ هارمونيكا رو ببندي باهاش و 2 سوراخ اطراف رو بدمي. ؟هوم؟؟
    و آيا جمع كردن اين زبون پهن برتون انقدر راحته كه 2 پارت نت با حد اگثر نتهاي 1 لا چنگ گرو بدون مشگل بنوازين؟؟؟!!!
    اول شما بند رو مستر شو با لب غنچه و گريزي مسدود كن...
    بعد ها ميتوني مبني رو بگذاري بر مسدود كردن و يك گريز سريع به بند كردن بزني...
    اما... الان وقتش نيست..
    و نكته اينكه شما خودت فرمودي مقاله. نظريه. متد!!!
    مقاله و نظريه و متد آيا تاييد شده؟...
    اگر تاييد شده براي چه سطحي از نوازندگيه؟؟!!!
    اصلا سطح بندي شده؟
    اوني كه مقاله رو نوشته سليقه اي عمل كرده.. ؟.
    روش جايگزين ارائه داده يا در كنار ديگر روش ها مطرحش كرده؟!!!
    اساتيدي كه اين روش رو تاييد كردن دنبال صاحب سبك شدن بودن آيا؟؟؟
    يا به فكر منطقي و درست نواختن بودن؟؟؟...
    و آيافدراسيون بين الملليه هارمونيكا اين رو پذيرفته؟. اگر پذيرفته تحت چه عنواني؟. به عنوان يك روش؟... در كنار روش ها؟... يا برتر.. يا پايين تر از ديگر روشها؟؟؟
    تمااااااااااااااااااااااا ااااااااام اين مسائل رو . و ده ها مساله ي ديگر رو بايد در مورد چيزي كه ميخونيم بررسي كنيم سياوش عزيز...

وخب اولش عرض كردم.. با منطق بنده ي حقير اينطور درست مياد...
    ویرایش توسط mohsen741 : Friday 31 May 2013 در ساعت 03:50 PM

آلبوم موسيقي بيكلام.
    غوغاي قميش

10. 4 کاربر برای این پست از mohsen741 تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_fz [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز اینکه همه یه چیز رو میگن دلیل بر درست بودن اون نیست. اگه به این باشه که از نظر خیلیا سازدهنی (هارمونیکا) یه ساز بچگونه هست و خیلیا اصلا این ساز رو نمیشناسن
    شما هم اگه به دنبال چیزای برتر هستی سعی کن اینو هم به تکنیک هات اضافه کنی نه اینکه یکی رو جا نشین دیگری کنی

مصطفی جان من صخن از هر کسی هر چه بگوید کردم برادر؟ جدا از همه متدها و ... از فرانس اشمل هم چنین چیزی خوانده ام. فرموده بودند که نوازندگی به این سبک بر روش پاکر برتری دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen741 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببينيد.. ما هيچكدوممون... استاد نيستيم.. كه حالا دنبال مستر كلاس باشيم و بحث در راس قرار دادن فلان روش رو بكنيم!

شما مشكلت اين بود كه مثلا چطور يك 2 لا چنگ رو سريع بند كني.. درسته؟؟؟
    نسبت به اين سطح نوازندگي. آيا ميتوني در دياتونيك كه اصلي ترين تكنيكش بندينگه. تماما با مسدود كردن بنوازي و خيلي سريع بند كني؟؟؟ (الان نه!)
    و يا در كروماتيك. مگه نوك زبون چقدره كه مثلا 3 سوراخ بزرگ هارمونيكا رو ببندي باهاش و 2 سوراخ اطراف رو بدمي. ؟هوم؟؟
    و آيا جمع كردن اين زبون پهن برتون انقدر راحته كه 2 پارت نت با حد اگثر نتهاي 1 لا چنگ گرو بدون مشگل بنوازين؟؟؟!!!
    اول شما بند رو مستر شو با لب غنچه و گريزي مسدود كن...
    بعد ها ميتوني مبني رو بگذاري بر مسدود كردن و يك گريز سريع به بند كردن بزني...
    اما... الان وقتش نيست..
    و نكته اينكه شما خودت فرمودي مقاله. نظريه. متد!!!
    مقاله و نظريه و متد آيا تاييد شده؟...
    اگر تاييد شده براي چه سطحي از نوازندگيه؟؟!!!
    اصلا سطح بندي شده؟
    اوني كه مقاله رو نوشته سليقه اي عمل كرده.. ؟.
    روش جايگزين ارائه داده يا در كنار ديگر روش ها مطرحش كرده؟!!!
    اساتيدي كه اين روش رو تاييد كردن دنبال صاحب سبك شدن بودن آيا؟؟؟
    يا به فكر منطقي و درست نواختن بودن؟؟؟...
    و آيافدراسيون بين الملليه هارمونيكا اين رو پذيرفته؟. اگر پذيرفته تحت چه عنواني؟. به عنوان يك روش؟... در كنار روش ها؟... يا برتر.. يا پايين تر از ديگر روشها؟؟؟
    تمااااااااااااااااااااااا ااااااااام اين مسائل رو . و ده ها مساله ي ديگر رو بايد در مورد چيزي كه ميخونيم بررسي كنيم سياوش عزيز...

وخب اولش عرض كردم.. با منطق بنده ي حقير اينطور درست مياد...

محسن شما که از درجه ارادت من مطلعید چرا ناراحت میشوید؟
    همان طور که در پاسخ به مصطفی عزیر عرض کردم این مطلب را از هر کسی نقل نکرده ام.
    در خصوص رفع مشکل نوازنذگی پاسخ دادید و استفاده هم کردم و ممنونم.
    اما پاسخ شما پرسش های جدیدی برای من پیش آورد که مجددا پرسیدم.
    و فکر نمی کردم موجب ناراحتی شود.
    ..
    اما در خصوص نقدی که در خصوص مقاله و رفرنس و ازین قبیل فرمودید هم تشکر میکنم و البته عرض میکنم که به دلیل علاقمندی بیش از حد اینجانب به مقوله فلسفه اطمینان داشته باشد که به سبک عوامانه به چیزی استناد نمیکنم برادر...
    ویرایش توسط siavash34 : Saturday 1 June 2013 در ساعت 01:49 AM

12. کاربران زیر از siavash34 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ehsan_sharifi آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    62355
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    47 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

درود بر همگی...
    از اون جایی که این بحثی الان پیش گرفته شده، بحث خیلی مهمی توی نوازندگی هارمونیکا محسوب میشه، لازم می دونم که نظرم و تجربه های محدودم تو این زمینه رو عرض کنم... ممکنه یه کمی طولانی بشه اما شاید بتونه به دوستانی که دچار سردرگمی شدند، کمک کنه...

اگه از روش لیپ بلاکینگ بگذریم، دو تا روش برای اجرای single not ها داریم...
    همیشه این بحث بین نوازنده های هارمونیکا وجود داشته که کدوم روش کارایی بهتری داره... تانگ بلاکینگ یا پاکر؟

میشه اینو پذیرفت که روش تانگ بلاکینگ هم برای خودش یه روش نوازندگی به حساب میاد، اما نه یه روش کلی؛ بلکه این روش، یه زیر مجموعه برای روش پاکر محسوب میشه...

با وجود این که نوازنده های کلاسیکی مثل لری آدلر و تامی رایلی و همین طور نوازنده های شیکاگویی مثل سانی بوی ویلیامسون و لیتل والتر از روش تانگ بلاکینگ استفاده می کردند، اما چیزی که توی نوازندگی روز دنیا، توسط مسترهایی مثل هاوارد لیوی، برندان پاور، استیو بیکر، توتس تیلمان و غیره داره در سطح وسیعی استفاده میشه، روش پاکر هست...

اجرای تکنیک بندینگ با روش تانگینگ، اصلا کار غیرممکنی نیست اما برای استفاده از این تکنیک توی تمپوهای بالا حتما بایستی از پاکر استفاده کرد...

برای یه توصیه کلی که صرفا براساس تجربه شخصی به دست آوردم، پیشنهاد می کنم که پاکر رو به عنوان یه استایل ثابت نوازندگی انتخاب کنید و از تانگ بلاکینگ برای اجرای تکنیک های: ومپینگ، تانگ سوییچ، فلاتر تانگ و اجرای فواصل اکتاو و فیک اکتاو استفاده کنید.

این که یه نوازنده به بهانه این که از روش تانگینگ استفاده می کنه، از اجرای تکنیک هایی مثل: Bent Vibrato، تانگ رول، دیپ بند، بندهای مخصوص آیریش میوزیک و اجرای تمام آرتیکولیشن ها شانه خاله بکنه، از لحاظ حرفه ای توجیه قابل قبولی نیست...

هارمونیکا یه ساز با قابلیت های بسیار بالاست و یه نوازنده برای این که بتونه به تمام این قابلیت ها دست پیدا کنه باید با تمام محدودیت های ذاتی این ساز دست و پنجه نرم کنه ...

نوازنده ای مثل فرانز اشمل اگه می خواست دنباله روی نوازندگان سبک خودش باشه، بایستی به طور محض از روش تانگ بلاکینگ استفاده می کرد، در صورتی ایشون از روشی اختصاصی که چیزی بین تانگ بلاکینگ و پاکر هست استفاده می کنه... چرا که اگه دست به چنین کاری نمی زد، شاید هرگز نمی تونست وایبریش های مخصوص سبک کلاسیک رو به کار ببره و ناچار بود همون استایل نوازندگان قدیمی رو، که استفاده از hand vibrato بود به کار ببنده (در صورتی که اصلا hand vibrato، از لحاظ موسیقیایی ویبراتو به حساب نمیاد و چیزی بیش تر از یه ترمولو نیست)...

در کل من چون خودم مدت های زیادی از تانگ بلاکینگ به صورت محض استفاده می کردم، پیشنهاد می کنم این روش رو به هیچ عنوان به برای استایل ثابت نوازندگی انتخاب نکنید... چون من خودم عواقب بد این کار رو دیدم و چشیدم...

در آخر تصمیم نهایی با خودتون هست...
    ویرایش توسط ehsan_sharifi : Saturday 1 June 2013 در ساعت 02:33 AM
    مدرس هارمونیکا

14. 5 کاربر برای این پست از ehsan_sharifi تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_sharifi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود بر همگی...
    از اون جایی که این بحثی الان پیش گرفته شده، بحث خیلی مهمی توی نوازندگی هارمونیکا محسوب میشه، لازم می دونم که نظرم و تجربه های محدودم تو این زمینه رو عرض کنم... ممکنه یه کمی طولانی بشه اما شاید بتونه به دوستانی که دچار سردرگمی شدند، کمک کنه...

اگه از روش لیپ بلاکینگ بگذریم، دو تا روش برای اجرای single not ها داریم...
    همیشه این بحث بین نوازنده های هارمونیکا وجود داشته که کدوم روش کارایی بهتری داره... تانگ بلاکینگ یا پاکر؟

میشه اینو پذیرفت که روش تانگ بلاکینگ هم برای خودش یه روش نوازندگی به حساب میاد، اما نه یه روش کلی؛ بلکه این روش، یه زیر مجموعه برای روش پاکر محسوب میشه...

با وجود این که نوازنده های کلاسیکی مثل لری آدلر و تامی رایلی و همین طور نوازنده های شیکاگویی مثل سانی بوی ویلیامسون و لیتل والتر از روش تانگ بلاکینگ استفاده می کردند، اما چیزی که توی نوازندگی روز دنیا، توسط مسترهایی مثل هاوارد لیوی، برندان پاور، استیو بیکر، توتس تیلمان و غیره داره در سطح وسیعی استفاده میشه، روش پاکر هست...

اجرای تکنیک بندینگ با روش تانگینگ، اصلا کار غیرممکنی نیست اما برای استفاده از این تکنیک توی تمپوهای بالا حتما بایستی از پاکر استفاده کرد...

برای یه توصیه کلی که صرفا براساس تجربه شخصی به دست آوردم، پیشنهاد می کنم که پاکر رو به عنوان یه استایل ثابت نوازندگی انتخاب کنید و از تانگ بلاکینگ برای اجرای تکنیک های: ومپینگ، تانگ سوییچ، فلاتر تانگ و اجرای فواصل اکتاو و فیک اکتاو استفاده کنید.

این که یه نوازنده به بهانه این که از روش تانگینگ استفاده می کنه، از اجرای تکنیک هایی مثل: Bent Vibrato، تانگ رول، دیپ بند، بندهای مخصوص آیریش میوزیک و اجرای تمام آرتیکولیشن ها شانه خاله بکنه، از لحاظ حرفه ای توجیه قابل قبولی نیست...

هارمونیکا یه ساز با قابلیت های بسیار بالاست و یه نوازنده برای این که بتونه به تمام این قابلیت ها دست پیدا کنه باید با تمام محدودیت های ذاتی این ساز دست و پنجه نرم کنه ...

نوازنده ای مثل فرانز اشمل اگه می خواست دنباله روی نوازندگان سبک خودش باشه، بایستی به طور محض از روش تانگ بلاکینگ استفاده می کرد، در صورتی ایشون از روشی اختصاصی که چیزی بین تانگ بلاکینگ و پاکر هست استفاده می کنه... چرا که اگه دست به چنین کاری نمی زد، شاید هرگز نمی تونست وایبریش های مخصوص سبک کلاسیک رو به کار ببره و ناچار بود همون استایل نوازندگان قدیمی رو، که استفاده از hand vibrato بود به کار ببنده (در صورتی که اصلا hand vibrato، از لحاظ موسیقیایی ویبراتو به حساب نمیاد و چیزی بیش تر از یه ترمولو نیست)...

در کل من چون خودم مدت های زیادی از تانگ بلاکینگ به صورت محض استفاده می کردم، پیشنهاد می کنم این روش رو به هیچ عنوان به برای استایل ثابت نوازندگی انتخاب نکنید... چون من خودم عواقب بد این کار رو دیدم و چشیدم...

در آخر تصمیم نهایی با خودتون هست...

جناب شریفی سپاس از توضیحات مبسوط شما.
    در این خصوص د ماه گذشته سعی کردم خیلی ویدیو از یوتیوب بگیرم. هر چند استفاده از ویدیو بسیار کار سختی است ازین نظر که ساز پیدا نیست. (به دلیل ابعاد).
    اما همانطور که گفتین استفاده ا روش پاکرینگ توسط برندان پاور خیلی مشهود بود.
    دیگه اینکه نکته مهمی رو شما اشاره کردی. این که در یک بازه زمانی فقط از روش تانگ بلاک ستفاده کردین حتما به این علت بوده که دلایلی مثل تبلیغات برای این تکنیک رادیده بودید (که من هم در پرسش اولم همین مساله را عرض کردم).
    فقط میماند اینکه اگر بفرماید آن عواقب بد که دیده اید چه بوده به معلومات من بسیار افزوده اید.

16. کاربران زیر از siavash34 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ehsan_sharifi آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    62355
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    47 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

درود به شما
    بله-عواقب بد استفاده از تانگ بلاکینگ اینه که اگه شما مدت زیادی از این روش استفاده کنید و بعدها تصمیم به یادگیری سبک مدرن بلوز بکنید، نیاز دارین که حتما از پاکر استفاده کنید. در غیر این صورت یادگیری بلوز (مدرن بلوز) برای شما اگه غیرممکن نشه، بی نهایت سخت میشه.

سوییچ کردن از پاکر به تانگ بلاکینگ کار زیاد سختی نیست، اما از تاگینگ به پاکر سوییچ کردن (اگه بهش عادت کرده باشین) ، کار عذاب آوریه (این تجربه من بوده).
    مدرس هارمونیکا

18. 3 کاربر برای این پست از ehsan_sharifi تشکر کرده اند:

mohsen741 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    43479
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,317
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

محسن شما که از درجه ارادت من مطلعید چرا ناراحت میشوید؟
    همان طور که در پاسخ به مصطفی عزیر عرض کردم این مطلب را از هر کسی نقل نکرده ام.
    در خصوص رفع مشکل نوازنذگی پاسخ دادید و استفاده هم کردم و ممنونم.
    اما پاسخ شما پرسش های جدیدی برای من پیش آورد که مجددا پرسیدم.
    و فکر نمی کردم موجب ناراحتی شود.
    ..
    اما در خصوص نقدی که در خصوص مقاله و رفرنس و ازین قبیل فرمودید هم تشکر میکنم و البته عرض میکنم که به دلیل علاقمندی بیش از حد اینجانب به مقوله فلسفه اطمینان داشته باشد که به سبک عوامانه به چیزی استناد نمیکنم برادر
    نه!
    ناراحتي ميبينين تو جواب من؟...
    بحث استناد نيست. ادم با خودش كه نميتونه بحث فلسفي كنه آخه!... نكته اينجاست كه فقط گاهي اوقات ممكنه بعضي چيزا يادمون بره.. از اون جهت عرض كردم...

خب خداروشكر مدرس هارمونيكا (هم) داريم تو انجمن كه اينقدر تجربه بالا دارند و اينقدر موشكافانه مسائل روبررسي ميكنن...

گفته بودم از وجودشون استفده كنين!!

ویرایش توسط mohsen741 : Sunday 2 June 2013 در ساعت 06:10 PM

آلبوم موسيقي بيكلام.
    غوغاي قميش

20. 4 کاربر برای این پست از mohsen741 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80266
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض راهنمایی خیلی کامل

نوازندگان و اساتید عزیز سلام:
    من چند وقت پیش با ساز هارمونیاک آشنا شدم و امروز یه هارمونیکا SWAN 10 سوراخه با سه جلد کتاب استاد منصور پاکنژاد خریدم .
    چون 3 ساله دارم ویلن کار میکنم با ضرب پا ، ریتم و نت خوانی آشنایی کامل دارم ولی برای شروع کار با این هارمونیکا چند تا مشکل دارم ؟
    1- نتها روی ساز به چه شکل قرار گرفته ؟
    2- این اهرم کشویی برای چیه ؟
    3- روی کتاب استاد نوشته ساز ترمولو ، من درست گرفته ام ؟
    4- سایت یا کتاب آموزشی خوبی میشناسین چون نمیخوام برای این ساز کلاس برم ؟(بابام کله مو میکنه)

با تشکر وسپاس فراوان برای پاسخهای آینده شما دوستان

mohsen741 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    43479
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,317
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

با سلام خدمت شما...
    ببينيد دوست عزيز..
    شما بهتر بود قبل از خريد سري به چند فوروم و سايت مثل اينجا ميزدين و تحقيقي انجام ميدادين...
    تماميه اين انجمن براي همين سوالاي شما شكل گرفته...
    جواب تك تك اونها تو بخشهاي مختلف هست!
    كم لطفي نفرماييد و مطالب رو مطالعه بفرماييد...

كتابهاي آقاي پاكنژاد هر جلد مخصوص يك نوع هارمونيكاست:
    كتاب اول: هارمونيكاي دياتونيك تريموله(همون ترمولو)
    كتاب دوم:هارمونيكاي كروماتيك
    كتاب سوم:هارمونيكاي دياتونيك 10 سوراخه

ساز شما اگر يك كليد داره در گوشه. پس كروماتيك هست.. وقتي اون اهرم رو فشار ميدهيد و فوت يا مكش انجام ميدين . نتها نيم پرده بالا تر ميان... (از اسمش معلومه... اين ساز قابليت اجراي فواصل كروماتيك رو دارد)
    كتاب دوم براي سازي كه تهيه كردين نوشته شده!!!
    اگر حتي توضيحات اول 3 كتاب رو بخونيد تمام سوالاتتون بر طرف خواهد شد!!!

(دوستان بسيار كم لطف و حوصله شده اند اين روز ها...)
    همين 3 كتاب خود آموز مناسبي براي شماست و سوالاتتون رو ميتونيد در بخش مربوطه مطرح كنيد...

بهتر هست كه يك هارمونيكاي دياتونيك تريموله تهيه كنيد و از كتاب اول شروع به نواختن كنيد..

با آرزوي موفقيت براي شما..

آلبوم موسيقي بيكلام.
    غوغاي قميش

23. 2 کاربر برای این پست از mohsen741 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    56330
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    11
    45 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    13

دوست عزیز سلام
    میبخشید شما با ویلن چکار میکنید ؟
    در ضمن اگرم قرار بود پدر محترمتون سر مبارک رو به خاطر کلاس هارمونیکا بکنن تا الان باید به خاطر خریدش کنده بودن ، بله
    من یک ساله سنتور میزنم و به ساز بادی علاقه دارم بعد از تحقیق و شنیدن تک نوازی ساز هارمونیکا و فلوت ریکوردر و سایر سازهای بادی دیدم که ساز هارمونیکا صداش برای من دلنشین تره و باز با صحبت و مشورت با بچه های انجمن بلاخره یه ساز و سه جلد کتاب استاد پاکنژاد رو دیروز تهیه کردم .
    منم مثل شما کمی ذوق و عجله برای یادگیریش دارم واسه همین دیشب شروع کردم جلد اول کتاب (
    ترمولو) متن هاش و خوندم که به نظر من نکات کلیدی و مهمی داره که برای شروع حتما باید مطالعه بشه و امروز صبح مقدمات کتاب دوم رو خوندم که راهنمایی برای نحوه اجرای نتهای ساز ترمولو با ساز کروماتیک رو توضیح داده بود و البته اون هم بسیار شیوا و الان میخوام نتهای کتاب اول رو شروع به تمرین با ساز کروماتیک کلید دار کنم . شما هم این روش رو یه امتحانی کن شاید واست جواب داد

25. 2 کاربر برای این پست از DIN تشکر کرده اند:

BabakNps آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42756
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    118
    174 بار تشکر شده در 73 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    14

سلام و عرض ادب خدمت همه بچه های هارمونیکایی.
    دوستان با تجربه در زمینه هارمونیکا لطفا به من کمک کنید من با هارمونیکا نت چنگ به بالا رو نمیتونم بنوازم یعنی نت های دولا چنگ رو نمیتونم بنوازم اگر میشه راه کاری یا اتدی برای تند نوازی با این ساز بهم معرفی کنید.

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب خدمت همه بچه های هارمونیکایی.
    دوستان با تجربه در زمینه هارمونیکا لطفا به من کمک کنید من با هارمونیکا نت چنگ به بالا رو نمیتونم بنوازم یعنی نت های دولا چنگ رو نمیتونم بنوازم اگر میشه راه کاری یا اتدی برای تند نوازی با این ساز بهم معرفی کنید.

27. 2 کاربر برای این پست از BabakNps تشکر کرده اند:

mohsen741 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    43479
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,317
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام بر بابك عزيز...

!!!

چرا نميتوني؟؟
    با كروماتيكت؟
    سوراخاش گرده يا مربع؟

آلبوم موسيقي بيكلام.
    غوغاي قميش

29. کاربران زیر از mohsen741 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

BabakNps آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42756
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    118
    174 بار تشکر شده در 73 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    14

سلام آقا محسن گل. ممنون که جواب دادی بهم. والا با کروماتیک ام سوراخاش هم گرده. پاکر میزنم. اگر میشه یک راهی چیزی بهم پیشنهاد کن برای تند نوازی. ممنون

31. کاربران زیر از BabakNps به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 17 از 23 نخستنخست ... 7131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)