لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 104

موضوع: مقایسۀ 16 نوع فلوت کلیددار توسط Sir James Galway

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    41 بار تشکر شده در 39 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 15/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام مجتبی جان، ممنون از راهنمایی. میخواستم سوال کنم این هدجوینتهای چوبی که ازشون تعریف کردی از چه نوع چوبی برای ساخت اونها استفاده میکنن و توی جنس ومرغوبیت صدا واقعا انقدر تاثیر گذاره؟ صدا بم میشه یا خش دار؟ واینکه به غیر از استاد عابدی سازنده هدجوینت دیگه ای هم سراغ داری؟ سازهای مورد نظر هم هنوز باهاشون جدی راجع به قیمت صحبت نکردم چون تنوع زیاده حدود قیمت میده مثلا میگه ارمسترانگ از دوتومن شروع میشه تا الا ماشاا... حالا هفته بعد قراره خرید کنم که قیمت تموم شده رو بهت میگم. ادرس تلفنم چشم منتظرم یک ادرس رو که بهم گفت وارد کننده تخصصیه فلوته و تو میدان محسنی هستش رو بهم بده تا اونو برات بفرستم.. چون قیمت دلالی نمیاد روش.. یاماها 571 هم ظاهرا خیلی کمیابه! مدل584،774 رو پیشنهاد داده، نظر شما راجع به این مدلها چیه؟ اون سه گزینه رو دارن؟ ممنون و پیروز باشی

- - - Updated - - -

سلام مجتبی جان، ممنون از راهنمایی. میخواستم سوال کنم این هدجوینتهای چوبی که ازشون تعریف کردی از چه نوع چوبی برای ساخت اونها استفاده میکنن و توی جنس ومرغوبیت صدا واقعا انقدر تاثیر گذاره؟ صدا بم میشه یا خش دار؟ واینکه به غیر از استاد عابدی سازنده هدجوینت دیگه ای هم سراغ داری؟ سازهای مورد نظر هم هنوز باهاشون جدی راجع به قیمت صحبت نکردم چون تنوع زیاده حدود قیمت میده مثلا میگه ارمسترانگ از دوتومن شروع میشه تا الا ماشاا... حالا هفته بعد قراره خرید کنم که قیمت تموم شده رو بهت میگم. ادرس تلفنم چشم منتظرم یک ادرس رو که بهم گفت وارد کننده تخصصیه فلوته و تو میدان محسنی هستش رو بهم بده تا اونو برات بفرستم.. چون قیمت دلالی نمیاد روش.. یاماها 571 هم ظاهرا خیلی کمیابه! مدل584،774 رو پیشنهاد داده، نظر شما راجع به این مدلها چیه؟ اون سه گزینه رو دارن؟ ممنون و پیروز باشی

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم هدجوینت چوبی و جداگانه نداره اما گفت چند مدل ساز دارم که هرکدوم پنج تا هدجوینت جدا دارن که هرکدوم یک صدای خاص و جداگانه دارن.

2. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

راستی یادم رفت بگم هدجوینت چوبی و جداگانه نداره اما گفت چند مدل ساز دارم که هرکدوم پنج تا هدجوینت جدا دارن که هرکدوم یک صدای خاص و جداگانه دارن.

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط reza5469 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام آقا علیرضا

ببین علیرضا جان یک قاعدۀ کلی رو بگم.
    هدجوینت های فلزی صدای شبیه به هم دارند، در یک فاز هستند. اصلا صدای metal یعنی صدای سرد و فلزی معروفه.
    منتهی توی این صداهای متال یه تفاوت های جزئی هست که رخی فلزات مثل پلاتین صداشون سردتره و فلزی مثل طلا یه کمی صداش گرم تره.

اما چوب چون اساسا یک جنس دیگه هست و دارای چگالی و فاصلۀ مولکولی متفاوت هست، جنس صداش فرق داره.

کلا هرچه قطر هدجوینت بیشتر باشه صدا تیره تر یا بنوعی بم تر میشه و بالعکس.

هدجوینت های چوبی رو از چوب های مختلفی می سازند. شاید ارزون ترینش چوب بامبو باشه.
    اما چوب های رایج دیگه چوب گراندیلا، آبنوس، عناب، فوفل و کهور و ... هست.
    البته این چوب ها غیر از دو تای اولی عمدتا توی ایران رایجه.

توی کشورهای دیگه یه چوب های دیگه ای رایج هست که اینجا گیر نمیاد و حتی بعضا نام اون چوب معادل فارسی نداره.
    حالا من خودم از استاد عابدی نپرسیدم از چه چوبی هدجوینت میسازه. قطعا ایشون در این زمینه اطلاعات خیلی بهتری دارن.

اما صدای خش دار.
    چوب صداش گرم تر و نرم تر هست. یه خورده باصطلاح Airy هست.
    البته با فلوت سر فلزی هم میشه Airy یا خش دار زد اما نه خش دار بمعنی صداش خش دار نی یا اون حالت دوصدایی بین بم و اوج. نه اونطوری نمیشه.
    اصلا فرق فلوت و نی توی همینه که معمولا صدای فلوت به صاف تر بودن معروفه.
    اگر کارهای عماد رام رو گوش کرده باشین متوجه منظورم میشین.
    گرچه فلوت ایشون تمام چوبی بود. اما خب باز صدا یک شفافیت و خلوص خاصی داشت.

اما در مورد اون دو مدل فلوت یاماها

YFL_774 H
    این مدل هر سه تای اون آپشن هایی که گفته داره و تمام نقره هست.
    فقط حواست باشه حتما H داشته باشه چون YFL_774 بدون H مدلی هست که B foot نداره.

این مدل از جنس نقرۀ استرلینگ هست یعنی 92/5 درصدش نقره هست و بقیه مابقی فلزات عموما مس.
    گفته میشه اون مس موجود در این آلیاژ باعث میشه که نقره تغییر رنگ نده و سیاه نشه.

اما مدل YFL_584 H

این مدل هدجوینتش نقرۀ استرلینگ هست اما بدنه و کلیداشه ترکیب نیکل و نقره هست که گفته میشه صدای تیره و گرم تری داره.
    این مدل هم B foot داره اما Offset G نداره.
    البته Offset G یک الزام نیست اما بنظر من انگشت ها روی Offset G راحت تر هستند اما خیلی ها Inline G رو حرفه ای تر و خوشگل تر می دونند.

دوباره حواست به اون H باشه اگه H نداشت یعنی C foot هست نه B foot.

B Foot ها علاوه بر اینکه نت سی زیر دو رو اجرا می کنند، به نسبت صدای گرم تر و عمیق تری دارند و نت های اکتاو دوم و سوم تیز تری هم دارند.

مدل YFL-684H هست مثل همین مدل 584 فقط lip plate یا اون قسمت دهنیش از جنس طلا هست.

خلاصه آقا علیرضا دنیای فلوت دریاییه آدم میره توی بحر این برندها و انواع و اقسام مدل ها توش غرق میشه بس که زیاد و متنوع هستند.

در کل این دو سه مدل یاماها هم سازهای خیلی خوبی هستند.

موفق باشی
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

5. کاربران زیر از M_T به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مجتبی جان سلام، ممنون از راهنمایی کاملت، ساز میازاوا رو زنگ زد قیمتشو گفت که یک چند دقیقه ای هنگ کردم.. سه هزارو چهارصد دلار.. برای خریدش با چندتا از اساتید نی مشورت کردم که همونطور که فکرشو میکردم همگی متفق القول گفتند خرید این ساز با این قیمت جنبه موسیقایی نداره.. بلکه جنبه تشریفاتی و ظاهری و.. داره و به جای متحمل شدن این هزینه گزاف که جیب دلالا و حضراتو پرمیکنه وقت وسرمایه را جهت تمرین و ممارست و یادگیری قرار بده.. نتیجه اینکه قرار شد یکی ازهمین سه مدل یاماهایی که صحبتشوکردیمو بگیرم ،فکر کنم به اندازه کافی تحقیق راجع بهشون کرده باشم فقط میخواستم بپرسم نظر شما چیه راجع به این سه مدل یعنی اگه قرار باشه بین اینها یکیشو انتخاب کنی کدومو برمیداری و به چه علت؟774،584 یا 684 ؟ واخر اینکه اینطور که به نظر میاد باید یک هدجوینت چوبی سفارش بدم.. معمولا بعداز سفارش چند روز میکشه اماده بشه واینکه فرقی میکنه از چه نوع چوبی بسازه یانه اصلا همین استاد عابدی عمده کاراش از چه نوع چوبیه،خودت تا به حال سفارش دادی؟ سازنده دیگه ای رو هم به غیر از عابدی میشناسی؟ ممنون و سلامت و پیروز باشی.

7. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط reza5469 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مجتبی جان سلام، ممنون از راهنمایی کاملت، ساز میازاوا رو زنگ زد قیمتشو گفت که یک چند دقیقه ای هنگ کردم.. سه هزارو چهارصد دلار.. برای خریدش با چندتا از اساتید نی مشورت کردم که همونطور که فکرشو میکردم همگی متفق القول گفتند خرید این ساز با این قیمت جنبه موسیقایی نداره.. بلکه جنبه تشریفاتی و ظاهری و.. داره و به جای متحمل شدن این هزینه گزاف که جیب دلالا و حضراتو پرمیکنه وقت وسرمایه را جهت تمرین و ممارست و یادگیری قرار بده.. نتیجه اینکه قرار شد یکی ازهمین سه مدل یاماهایی که صحبتشوکردیمو بگیرم ،فکر کنم به اندازه کافی تحقیق راجع بهشون کرده باشم فقط میخواستم بپرسم نظر شما چیه راجع به این سه مدل یعنی اگه قرار باشه بین اینها یکیشو انتخاب کنی کدومو برمیداری و به چه علت؟774،584 یا 684 ؟ واخر اینکه اینطور که به نظر میاد باید یک هدجوینت چوبی سفارش بدم.. معمولا بعداز سفارش چند روز میکشه اماده بشه واینکه فرقی میکنه از چه نوع چوبی بسازه یانه اصلا همین استاد عابدی عمده کاراش از چه نوع چوبیه،خودت تا به حال سفارش دادی؟ سازنده دیگه ای رو هم به غیر از عابدی میشناسی؟ ممنون و سلامت و پیروز باشی.
    سلام دوست من

خواهش می کنم.

آره میازاوا ساز تشریفاتیه.
    همین یاماها خریدش معقول تر هست.
    غیر از استاد عابدی کسی دیگه رو سراغ ندارم.
    تا حالا خودم بهش سفارش ندادم ولی بهم گفته اگه دوست داری یکی برات بسازم.
    خودش می گفت برای یه کسی ساخته و صدای سازش یه چیز دیگه شده.
    یادم هم نبود بپرسم چوب مورد استفادۀ ایشون واسۀ ساختن هدجوینت چی هست. هزینه ش هم فکر نکنم از چند صد هزار تومن بیشتر باشه.

اما در مورد اون سه تا یاماها

خب توی پست قبلی که توضیحاتی دادم.
    انتخاب من YFL_774 LPGP که دهنیش طلائیه.
    اگه این مدلو نداشت 774h.
    بعدش 684.
    خلاصه ببین اگه قیمت مدل دهنی طلائی خیلی بیشتر نیست اونو بگیر.
    اگه خیلی تفاوت داره همون 774h خوبه.

این نظر من.
    می تونی با خود فروشنده و اساتید هم مشورت کنی.

موفق باشی.
    میان شعله هم پا می گذارم

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

راستی یه چیزی آقا علیرضا

اون فلوت یاماها مدل 774h هم ممکنه مثل میازاوا گرون باشه.
    پیشنهاد من با همون 3 تا آپشن و قیمت کمتر: 574h هست.
    فقط فرقش اینه که 774 تمام فلوت نقره استرلینگه اما این 574 فقط هدجوینتش نقرۀ استرلینگه.
    دیگه هیچ فرقی با هم ندارند، قیمتش هم خیلی کمتر هست.
    باز مدل 481h هست که ارزون تره فقط offset G نیست که زیاد مهم نیست.
    هدجوینت و بدنه نقره استرلینگه و قیمت پایین تری داره. ا
    این شکلیه:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

من خودم دوست ندارم یه مدلی پیشنهاد کنم که زیادی گرون و هزینه بر باشه.

ارادتمند
    مجتبی
    میان شعله هم پا می گذارم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مجتبی جان سلام، بازم ممنون از راهنماییت. قیمت این چند مدل و دراوردم، راستش اون مدل 774 لب طلایی تفاوت خیلی زیادی با ارمسترانگ 800bef نداره به همین خاطر انتخاب یکم مشکل شد.. ضمنا اکه زحمتی نیست یک توضیح مختصری راجع به فلوت التو و جنس صداش و کاربردش بده حقیقتش دوسه تاشو توی فروشگاه دیدم واز ظاهرش خیلی خوشم اومد.. ازاونجایی که من صدای بم و یک نمه خش دارو خیلی دوست دارم حدس میزنم این مدلها به این صدا نزدیک باشن ،اینطور نیست؟ دوم اینکه اجازه بده استاد عابدی یک هدجوینت جوبی برات بسازه ،مشروط براینکه بپرسی از چه نوع چوب یا چوبهایی استفاده میکنه تا بتونی جنس صدای جدید رو برای ما توضیح بدی. برقرار باشی.

11. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مجتبی جان سلام، بازم ممنون از راهنماییت. قیمت این چند مدل و دراوردم، راستش اون مدل 774 لب طلایی تفاوت خیلی زیادی با ارمسترانگ 800bef نداره به همین خاطر انتخاب یکم مشکل شد.. ضمنا اکه زحمتی نیست یک توضیح مختصری راجع به فلوت التو و جنس صداش و کاربردش بده حقیقتش دوسه تاشو توی فروشگاه دیدم واز ظاهرش خیلی خوشم اومد.. ازاونجایی که من صدای بم و یک نمه خش دارو خیلی دوست دارم حدس میزنم این مدلها به این صدا نزدیک باشن ،اینطور نیست؟ دوم اینکه اجازه بده استاد عابدی یک هدجوینت جوبی برات بسازه ،مشروط براینکه بپرسی از چه نوع چوب یا چوبهایی استفاده میکنه تا بتونی جنس صدای جدید رو برای ما توضیح بدی. برقرار باشی.
    سلام

خواهش می کنم.
    بله از لحاظ ساختار و مشخصات هم تفاوت خاصی بین 774 و 800bef نیست.
    دیگه انتخاب بین این دو یه کمی سلیقه ای میشه.

اما در مورد فلوت آلتو.

فلوت آلتو بم ترین نتش نت سل زیر نت دوی میانی هست یعنی یه چیزی مثل نی دو کوک بلند! تیونر G3 نشون میده.
    بله صدای خیلی جذابی داره! اگه دوست داری فلوت آلتو بخر. آلتو دیگه open hole یا closed hole نداره یعنی همشون closed hole هستند. فقط خیلی بلنده، دیدی دیگه. اگه قدت بلنده و دستات کشیده هست مشکلی نیست.
    البته بعضی آلتو ها دو تا هد جوینت دارند یکی راست یکی خمیده.
    اون هدجوینت خمیده باعث میشه طول ساز کمتر بشه و برای افراد با قد متوسط یا کوتاه کارو راحت تر می کنه.

فلوت باس هم داریم که دقیقا یک اکتاو بم تر از فلوت معمولی هست. یعنی نت پایینش C3 هست.

لینک چندتا ویدئو رو بهت میدم که خودم توی سایت آپارات آپلود کردم.

این فلوت آلتو هست: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این فلوت باس هست: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این هم دوباره فلوت باس هست: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

حالا ببین از کدوم بیشتر خوشت میاد همونو بخر.

اما در مورد استاد عابدی.
    حقیقتش من خودم ساکن تهران نیستم، قم هستم.
    یه کمم گرفتار درس و امتحان دانشگاهم.
    شما می تونی تلفنی ازش در مورد هدجوینت چوبی و قیمتش و چوبش سوال بکنی البته اگه در دسترس باشه.
    راستی برای فلوت آلتو هم میشه هدچوبی ساخت.
    توی سایت های خارجی سایت هایی هست مختص هدجوینت چوبی.
    البته خیلی گرون هستند.
    عکس هدجوینت های چوبی رو می تونی اینجا ببینی: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

راستی یه فیلم از فلوت با هد چوبی و البته کل فلوت چوبی هم آپلود کردم، اینجا می تونی تماشا کنی: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

راستی سوال کن ببین فلوت ایرلندی هم دارند؟ Irish Flute
    فلوت ایرلندی تمام چوبیه و بی کلید البته برخی مدل هاش چند تا کلید دارند.
    توی این تاپیک روبرو کاملا توضیح دادم: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

این هم یه فیلم از صدای فلوت ایرلندی: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

موفق باشی
    میان شعله هم پا می گذارم

13. 2 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مجتبی جان سلام، از راهنمایی و لینکهای قشنگت ممنون. اقا در قم هروقت رفتی حرم و مسجدجمکران از دعای خیر مارو بی نصیب نذار.. خدمتت عرض کنم فلوت ایرلندی رو پرسیدم که گفتن ندارن ولی تو جمهوری یادمه یکی دو تا مغازه تو ویترینشون چندتا فلوت بود که زیرش نوشته بودن ساخت ایرلند، درمورد ساز هم فعلا قرار شد همین 774 رو بگیرم ولی قطعا یدونه التو رو باید بگیرم چون صداشم اونجا یک نوازنده دراورد که جدا فوق العاده بود.. کلا سازهای بادی رو به شدت دوست دارم یک ساکسیفونم دارم که کمو بیش باهاش مشغولم ولی نی راس این هرم قرار داره... استاد عابدی رو دو بار تماس گرفتم که یکبارش خاموش بود یکبارم جواب نداد.. راجع به فلوت التو هر توضیحی که به نظرت رسید لطف کن وبرام بگو ، مثلا اینکه تفاوتشون فقط تو ساختار وصداشونه؟ بی فوت هستند؟ تمامی این برندهایی که صحبتشونو کردیم فلوت التو هم میسازن؟ کدوم برند و مدل رو برای خرید پیشنهاد میدی؟ ضمنا اگه قطعه هایی از اجرای فلوت سرجیمز رو داری لطف کن و چندتاییشو برای گوش دادن قرار بده. واخر اینکه با ساز فلوت تا چه حدی میشه دستگاه های موسیقی ایرانی رو اجرا کرد ،تواناییش چقدره؟ممنون، برقرار باشی.

15. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مجتبی جان سلام، از راهنمایی و لینکهای قشنگت ممنون. اقا در قم هروقت رفتی حرم و مسجدجمکران از دعای خیر مارو بی نصیب نذار.. خدمتت عرض کنم فلوت ایرلندی رو پرسیدم که گفتن ندارن ولی تو جمهوری یادمه یکی دو تا مغازه تو ویترینشون چندتا فلوت بود که زیرش نوشته بودن ساخت ایرلند، درمورد ساز هم فعلا قرار شد همین 774 رو بگیرم ولی قطعا یدونه التو رو باید بگیرم چون صداشم اونجا یک نوازنده دراورد که جدا فوق العاده بود.. کلا سازهای بادی رو به شدت دوست دارم یک ساکسیفونم دارم که کمو بیش باهاش مشغولم ولی نی راس این هرم قرار داره... استاد عابدی رو دو بار تماس گرفتم که یکبارش خاموش بود یکبارم جواب نداد.. راجع به فلوت التو هر توضیحی که به نظرت رسید لطف کن وبرام بگو ، مثلا اینکه تفاوتشون فقط تو ساختار وصداشونه؟ بی فوت هستند؟ تمامی این برندهایی که صحبتشونو کردیم فلوت التو هم میسازن؟ کدوم برند و مدل رو برای خرید پیشنهاد میدی؟ ضمنا اگه قطعه هایی از اجرای فلوت سرجیمز رو داری لطف کن و چندتاییشو برای گوش دادن قرار بده. واخر اینکه با ساز فلوت تا چه حدی میشه دستگاه های موسیقی ایرانی رو اجرا کرد ،تواناییش چقدره؟ممنون، برقرار باشی.
    سلام آقا علیرضا

خواهش می کنم، قابل باشیم چوم دعاگوئیم.

فلوت آلتو توی کنسرت ها و ارکسترهای استاندار خیلی رایج نیست.
    اما خب کاربردهای خودش رو داره، گرچه نت های زیادی مخصوص اون نوشته نشده اما میشه نت های فلوت معمولی رو با فلوت آلتو زد چون انگشت گذاریش فرقی با فلوت معمولی نداره و ساز انتقالی حساب میشه. در واقع چند پرده بم تر هست فقط.
    B foot مال فلوت معمولیه که یعنی بم ترین نتش نت B یا سی هست.
    C foot هم یعنی بم ترین نتش نت C یا دو هست.
    در فلوت آلتو دیگه اینا مطرح نیست یه مدله که اونم بم ترین نتش نت سل هست.

اما اینکه چقدر با فلوت کلیددار میشه ایرانی نواخت بستگی به مهارت نوازنده داره.
    خب این فلوت ها واسۀ نواختن ربع پرده ساخته نشده اما به لطایف الحیلی میشه باهاش ربع پرده زد که خب البته آسون نیست.
    اما خب خیلی ملودی های ایرانی ربع پرده نداره و میشه اجراشون کرد.
    اما اگه میخوای باهاش ردیف ایرانی بزنی کار سخت میشه.

اگه کلا میخوای ایرانی کار کنی استاد عابدی یه فلوت آنتیک داشت که برای ربع پرده ها کلید داشت. فکر کنم فروشی بود.
    فکر کنم بازم داشته باشه.
    اینو گفتم که اگه کلا دنبال شرقی نواختن هستی برو دنبال اون.

همۀ برندها فلوت آلتو ندارند اما خب این برندهای معروفی که نام بردم همشون فلوت آلتو و باس هم دارند.
    همشون هم در سطح بالای کیفیت قرار دارند، تو می تونی همین یاماها یا آرمسترانگ رو بخری.

اما در مورد سر جیمز گالوی توی همون صفحۀ من در سایت آپارات اگه نگاه کنی چند جلسه از کلاس های استاد گالوی رو گذاشتم.
    حالا سر فرصت بازم ویدئو ازش آپلود می کنم.

اون فلوت ها هم که زیرش نوشته ساخت ایرلند اگه چوبی و بی کلید هست همون فلوت ایرلندی هست. عکساشو توی تاپیکش گذاشتم دیدی دیگه و راحت می تونی تشخیص بدی.

موفق باشی
    میان شعله هم پا می گذارم

17. کاربران زیر از M_T به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجتبی جان، ممنون از راهنماییت. فلوت یاماهارو گرفتم حالا مونده تا یک استاد باوجدان پیداکنم که کارشم خوب باشه، متاسفانه سازهای کلاسیک به خصوص از نوع بادی داخل ایران اساتید چندان شاخصی ندارن، من ادرس ناصر رحیمی رو تو کرج پیدا کردم شناختی روی این استاد داری؟ میشه باهاش تا مراحل بالا هم کار کرد؟ اگه نتونم کسی رو پیداکنم مجبورم برم پیش فواد حجازی که درس ساکسیفونم ازش میگیرم ولی تو ساز فلوت خیلی متبحر نیست.. راستی اون هدجوینتهای چوبی که لینکشونو فرستاده بودی تو ایران هم پیدا میشن.. ؟ چقدر قشنگ بودن.. فکر نکنم پیدابشن.. در صورت منفی بودن جواب تو کشورهای همسایه ایران و حوزه خلیج فارس مثل دبی پیدا میشن یا فقط تو اروپا سیر میکنن؟ بهترین نوعشون از چه چوبی ساخته میشه؟ فکر کنم اگه یکی از اینارو روی فلوت قرار بدن صداش محشر بشه.. فلوت و کلارینت ابنوس یادمه چند سال پیش بچه ها میگفتن پیدا میشه الان به نظرت هست یا نسلشون ور افتاده؟ واخر اینکه فلوت ایرلندی و التوی خوب رو یک ادرس از فروشگاه گرفتم فردا از دانشکده یک سر میرم جمهوری اگه پیدا کردم ادرسشو برات مینویسم. برقرار باشی

19. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام مجتبی جان، ممنون از راهنماییت. فلوت یاماهارو گرفتم حالا مونده تا یک استاد باوجدان پیداکنم که کارشم خوب باشه، متاسفانه سازهای کلاسیک به خصوص از نوع بادی داخل ایران اساتید چندان شاخصی ندارن، من ادرس ناصر رحیمی رو تو کرج پیدا کردم شناختی روی این استاد داری؟ میشه باهاش تا مراحل بالا هم کار کرد؟ اگه نتونم کسی رو پیداکنم مجبورم برم پیش فواد حجازی که درس ساکسیفونم ازش میگیرم ولی تو ساز فلوت خیلی متبحر نیست.. راستی اون هدجوینتهای چوبی که لینکشونو فرستاده بودی تو ایران هم پیدا میشن.. ؟ چقدر قشنگ بودن.. فکر نکنم پیدابشن.. در صورت منفی بودن جواب تو کشورهای همسایه ایران و حوزه خلیج فارس مثل دبی پیدا میشن یا فقط تو اروپا سیر میکنن؟ بهترین نوعشون از چه چوبی ساخته میشه؟ فکر کنم اگه یکی از اینارو روی فلوت قرار بدن صداش محشر بشه.. فلوت و کلارینت ابنوس یادمه چند سال پیش بچه ها میگفتن پیدا میشه الان به نظرت هست یا نسلشون ور افتاده؟ واخر اینکه فلوت ایرلندی و التوی خوب رو یک ادرس از فروشگاه گرفتم فردا از دانشکده یک سر میرم جمهوری اگه پیدا کردم ادرسشو برات مینویسم. برقرار باشی
    سلام آقا علیرضا

به به، مبارکت باشه. ساز خوبی خریدی. امیدوارم ازش لذت ببری.
    راستی چند خریدی؟ lip plate ش که طلائی نیست؟

اما در مورد استاد خوب

استاد خوب که توی تهران هست گرچه من اساتید رو درست نمی شناسم اما همین استاد عابدی فلوت یاد میده اما خصوصی.
    استاد ناصر رحیمی رو هم از نزدیک شناخت ندارم.
    بنظرم همونجایی که ساز رو خریدی می تونه یه استاد خوب معرفی بکنه.

اما هدجوینت های چوبی
    بعید می دونم اینجا گیر بیاد مگه اینکه سفارش بدی واست بیارن.
    توی دبی هم بعیده گیر بیاد.
    بهترین چوب نمیشه واسۀ هدجوینت معرفی کرد چون هر چوبی خصلت خودش رو داره.
    گرچه میگن آبنوس بهترینه اما شاید این حرف بخاطر شهرت و گرن قیمت بودن خود آبنوس باشه.
    آبنوس خیلی چوب سنگینی هست و صدای فلوت آبنوس خیلی Dark هست. بم و تیره.
    گرچه خیلی سازها رو که میگن آبنوسه در واقع آبنوس اصلی نیست، گراندیلا هست که شبیه آبنوسه. آبنوس بدلیه در واقع.

الان کلارینت چوبی پیدا میشه توی بازار هست.

ارادتمند
    مجتبی
    میان شعله هم پا می گذارم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجتبی جان. سلامت باشی، فلوت رو با یک سری لوازم جانبی و یک هدجوینت اضافه که به قول خودش سورپرایز بود سه و پانصد حساب کرد که به گفته خودش قیمت سابق هم حساب کرده.. ! البته از چند جا سوال کردم بالاتر از این حرفا بود، نه طلایی نیست ولی نقره کامله هدجوینت یدکشم مسی رنگه .. ، قشنگه بد نیست. فروشنده میگفت اصل ژاپنه روشم زده ساخت ژاپن به نظزت اصله یا اندونزیه.. ؟ فلوت التو همین یاماها خوبه به نظرت ، مارک دیگه ای به نظرت نمیرسه؟ فلوت ایرلندی هم فقط یکی دو جا داشت که هردو تو جمهوری نبش پاساژ شرکا بودن قیمتاشم نزدیک دوتومن بود.. ولی به نظرم خیلی باکیفیت نیومدن حالا چون من شناختی ندارم اینطور به نظر م اومد. برقرار باشی

22. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام مجتبی جان. سلامت باشی، فلوت رو با یک سری لوازم جانبی و یک هدجوینت اضافه که به قول خودش سورپرایز بود سه و پانصد حساب کرد که به گفته خودش قیمت سابق هم حساب کرده.. ! البته از چند جا سوال کردم بالاتر از این حرفا بود، نه طلایی نیست ولی نقره کامله هدجوینت یدکشم مسی رنگه .. ، قشنگه بد نیست. فروشنده میگفت اصل ژاپنه روشم زده ساخت ژاپن به نظزت اصله یا اندونزیه.. ؟ فلوت التو همین یاماها خوبه به نظرت ، مارک دیگه ای به نظرت نمیرسه؟ فلوت ایرلندی هم فقط یکی دو جا داشت که هردو تو جمهوری نبش پاساژ شرکا بودن قیمتاشم نزدیک دوتومن بود.. ولی به نظرم خیلی باکیفیت نیومدن حالا چون من شناختی ندارم اینطور به نظر م اومد. برقرار باشی
    سلام

به به چه عالی! هد جوینت اضافی، خییییلی خوبه. مبارکت باشه.
    آره قیمت قدیم حساب کرده. الان تو دنیا نزدیک 6000 هزار دلار قیمت داره.
    آره ساخت ژاپنه شک نکن، اندونزی نیست.
    احتمالا باید یه شمارۀ سریال هم داشته باشه.

حالا اگه خواستی آلتو بخری برای تنوع هم که شده یه برند دیگه بخر. مثل آرمسترانگ. آلتو داره.

اون ایرلندی ها رو هم باید خودم ببینم یا لا اقل عکسشو ببینم تا بگم خوب هست یا نه.

اگه تهران یا کرج بودم اصلا با هم می رفتیم خرید و غیره، خودمم بهت یاد می دادم.

موفق باشی

- - - Updated - - -

راستی یه فیلم دیگه از استاد گالوی برات آپلود کردم!

Danny Boy by Sir James Galway

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

میان شعله هم پا می گذارم

24. کاربران زیر از M_T به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78041
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجتبی جان،سلامت باشی. 6000 دلار...!! اگه قیمتش این باشه که یا بهم کادو داده یا اصل چینه.. اشتباه نمیکنی؟ موراماتسوی دست ساز حرفه ای رو داره میده 3800 دلار! اگه این که تو میگی باشه یا کلاهبرداره یا خیلی فرشته است! که تو این دور و زمونه اولیش پیدا میشه.. ولی با عکس تو سایت یاماها هم که مقایسه کردم تفاوتی ندیدم به فواد حجازیم نشون دادم گفت بعیده قلابی باشه ، دیگه گرفتمش توکل به خدا... اره اگه اینجا بودی خیال منم راحتتر بود.. التو ارمسترانگ خیلی گرونه دوسه مارک داره ببینم قسمت چی میشه.. هدجوینت چوبی هم یکجا گفت سفارش بدی میاریم برات که البته قیمتش اندازه یک فلوت کامله... منتها من شناختی روی چوبی ندارم چند مدل جلوم ردیف کرد که از هیچکدومم سر در نیاوردم گفت هرکدوم میخوای بگو بیاریم برات مدل یا جنس خاصی به نظرت نمیرسه تا بهش بگم ؟ برقرار باشی

26. کاربران زیر از reza5469 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

M_T

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام مجتبی جان،سلامت باشی. 6000 دلار...!! اگه قیمتش این باشه که یا بهم کادو داده یا اصل چینه.. اشتباه نمیکنی؟ موراماتسوی دست ساز حرفه ای رو داره میده 3800 دلار! اگه این که تو میگی باشه یا کلاهبرداره یا خیلی فرشته است! که تو این دور و زمونه اولیش پیدا میشه.. ولی با عکس تو سایت یاماها هم که مقایسه کردم تفاوتی ندیدم به فواد حجازیم نشون دادم گفت بعیده قلابی باشه ، دیگه گرفتمش توکل به خدا... اره اگه اینجا بودی خیال منم راحتتر بود.. التو ارمسترانگ خیلی گرونه دوسه مارک داره ببینم قسمت چی میشه.. هدجوینت چوبی هم یکجا گفت سفارش بدی میاریم برات که البته قیمتش اندازه یک فلوت کامله... منتها من شناختی روی چوبی ندارم چند مدل جلوم ردیف کرد که از هیچکدومم سر در نیاوردم گفت هرکدوم میخوای بگو بیاریم برات مدل یا جنس خاصی به نظرت نمیرسه تا بهش بگم ؟ برقرار باشی
    سلام آقا علیرضا

طرف نه کلاهبراداره نه فرشته، اینجا رو ببین، قمیت این ساز توی سایت معتبر آمازونه: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نزدیک 6000 دلاره دیگه...

این طرف که 3/5 برات حساب کرده باید ببینی این فلوت رو چند سال پیش وارد کرده و خریده و با چه قیمتی؟
    البته همین که نامردی نکرده و نون به نرخ روز نخورده باید ازش تشکر کرد، یجورایی فرشته است.
    آدرس و تلفن اینجا رو هم بهم بده وقت کردم یه سر به این آقا فرشته بزنم...

خیالت راحت اصله...

آلتو که گلا گرون هست اونم آرمسترانگ.
    آلتوی چینی هم داریم الان باید حدود یک میلیون باشه، مطمئن نیستم.
    همچنین آلتوی ژوپیتر قطعا ارزون تر از آرمسترانگ هست، ژوپیتر هم بد نیست، تایوانیه.

هد چوبی رو هم عجله نکن یه کم صبر کن...
    تو باید استاد عابدی رو ببینی و همینطور هد های چوبی ایشون رو، قطعا برات ارزون تر هم تموم خواهد شد...

من الان نمی تونم بگم هد چوبی چه جنسی و مدلی بخری، سر فرصت البته باز اولویت با استاد عابدیه بعد من شاگرد کوچولو که اصلا عددی نیستم...

موفق باشی
    میان شعله هم پا می گذارم

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)