لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: ویالون برای تازه کار ها

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72394
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Post ویالون برای تازه کار ها

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام کسی میتونه منو واسه خرید یه ویالون راهنمایی کنه؟تازه میخوام شروع کنم و هیچ اطلاعی از مارک ها و قیمت های روز ندارم.

2. کاربران زیر از vahdani63 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام. به نظر من برای شروع میتونید از یه ساز با قیمتی حدود 300 تا 500 هزار تومن استفاده کنید. البته میشه از سازهایی با قیمت بالاتر مثلا 800-900 تومن و بالاتر استفاده کرد ولی چون تازه کار هستید و ممکنه نحوه ی نگهداری ساز رو ندونید و یا اینکه بعد از چند ماه ویلن رو کنار بذارید برای همین من فکر میکنم یه ساز با قیمتی حدود 400-500 تومن براتون مناسب باشه.
    ضمنا بنده مارک آماتی 220 رو بهتون پیشنهاد میکنم. ولی مارک هایی مثل ونوس و یا مارک های دیگه هم میتونه برای شما مناسب باشه که باید با استادتون در این مورد مشورت کنید.
    برای اینکه بنده و سایر دوستان بیشتر بتونیم کمکتون کنیم 2تا سوال ازتون میپرسم:
    حدودا چه مقدار میخواین هزینه کنین؟ ساکن چه شهری هستین؟
    (ضمنا اینم بگم که توی این سایت اطلاعات زیادی هست که میتونه توجه یه تازه کار رو جلب کنه از جمله مشاوره برای خرید ساز (تاپیک هایی مثل همین تاپیک) ، سبک های نوازندگی، آموزش تکنیک ها، معرفی استاد و ... . شما باید دقت کنید که مطالب صحیح و غلط با هم وجود دارن. اطلاعات علمی تر و مستدل تر رو یادداشت کنید یا به حافظه بسپارید و در موردشون تحقیق کنید و اگه مطمئن شدید بهشون عمل کنید.)

5. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72394
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

حدود200 تا 300هزار. راستش استادی رو تو خراسان شمالی نمیشناسم که تو ویالون سرشناس باشه. میتونین کسی رو معرفی کنید؟و دیگه این که ویالون های تی اف بهترن یا آماتی؟واسه منه آماتور؟

7. کاربران زیر از vahdani63 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

erfan_shoja آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    69922
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    171
    116 بار تشکر شده در 46 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    12

با سلام خدمت دوست گلم.
    من برای شما فعلا یک تی اف پیشنهاد میکنم با توجه به هزینه ای که می خواهید بکنید.
    اگر بتونید یک TF142 یا TF146 خوب پیدا کنید برای شما بهترین سازه.
    راجع به سوالتون باید بگم همه ساز ها و مارک ها خوب و بد دارن و شما هنوز نمیتونید تشخیص بدید کدوم ساز بهتره مگر یکی دیگه واقعا افتضاح باشه!
    ولی در کل ساز های آماتی کیفیت بهتری نسبت به تی اف دارند ولی رنج قیمتی ساز های آماتی از 400-500 بیشتره مگه بتونید یک ساز دست دو تمیز آماتی گیر بیارید.
    موقع خرید ساز هم یا از فروشگاهی که استادتون معرفی میکنند خرید کنید یا با استادتون برای خرید اقدام کنید چون به دلیل زیاد بودن قیمت ساز ها و تازه کار بودن شما فروشنده میتونه یک ساز به درد نخور بد صدا رو به قیمت گرونی بهتون بفروشه!
    برای استاد هم اگر بتونید به مشهد بیاید برای کار کردن ساز من استاد غنی زادگان رو معرفی میکنم که استاد خودم هستند در غیر اینصورت من در خراسان شمالی متاسفانه کسی رو سراغ ندارم.
    موسیقی، سرزمینی است که روح من در آن حرکت می‌کند، در آنجا همه‌چیز گل‌‌های زیبا می‌دهد و هیچ علف هرزه‌ای در آن نمی‌روید، اما کمتر هستند اشخاصی که بفهمند در هر قطعه از موسیقی چه شوری نهفته‌است.

9. کاربران زیر از erfan_shoja به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

من همیشه به دوستانی که میخوان تازه شروع کنن پیشنهاد میکنم که یه ویلن با قیمت تقریبی 400-500 تومن بخرن. (البته الان که قیمت ها خیلی رفته بالا)... یعنی مثلا اگه بشه یه ویلن آماتی 220 پیدا کرد خیلی بهتر از تی اف هست. به این علت که بشه حداقل 2-3 سال بخوبی ازش استفاده کرد. (ترجیحا اگه بشه خرک آلمانی هم روی ساز بذارید خیلی بهتره- موارد دیگه مثل تعویض سیم ها و خرید کلیفون خوب و ... به نظر من برای شروع خیلی ضروری نیست)
    حتما سازی که میخواید بخرید رو به استادتون نشون بدید. اگه یه فروشنده گفت که امکان این کار وجود نداره و امکان اینکه استادتون باهاتون برای خرید ساز بیاد هم وجو نداشت، اصلا از اون فروشگاه خرید نکنید. (متاسفانه در زمینه ی خرید و فروش ساز کلاهبرداری های زیادی انجام میشه)
    بنده استاد ویلن توی استان خراسان شمالی نمیشناسم.
    شاد و پیروز باشید.
    ویرایش توسط virtuoso : Tuesday 26 February 2013 در ساعت 06:08 PM

11. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

erfan_shoja آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    69922
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    171
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من همیشه به دوستانی که میخوان تازه شروع کنن پیشنهاد میکنم که یه ویلن با قیمت تقریبی 400-500 تومن بخرن. (البته الان که قیمت ها خیلی رفته بالا)... یعنی مثلا اگه بشه یه ویلن آماتی 220 پیدا کرد خیلی بهتر از تی اف هست. به این علت که بشه حداقل 2-3 سال بخوبی ازش استفاده کرد. (ترجیحا اگه بشه خرک آلمانی هم روی ساز بذارید خیلی بهتره- موارد دیگه مثل تعویض سیم ها و خرید کلیفون خوب و ... به نظر من برای شروع خیلی ضروری نیست)
    حتما سازی که میخواید بخرید رو به استادتون نشون بدید. اگه یه فروشنده گفت که امکان این کار وجود نداره و امکان اینکه استادتون باهاتون برای خرید ساز بیاد هم وجو نداشت، اصلا از اون فروشگاه خرید نکنید. (متاسفانه در زمینه ی خرید و فروش ساز کلاهبرداری های زیادی انجام میشه)
    بنده استاد ویلن توی استان خراسان شمالی نمیشناسم.
    شاد و پیروز باشید.
    سلام خدمت محمد آقا اگر درست گفته باشم.
    خدمتتون عارض شم که الان با حدود 400 تا 500 تومن بهترین سازی که میشه خرید TF هستش چون من حدود دو ماه پیش برای خرید ساز اقدام کردم و ویولن قبلی من که TF 142 3/4 بود رو با قیمت 200 تومن از من خریدند. حالا قیمت 4/4 نو ش فک کنم همون نزدیکای 400 باشه.
    اون موقع من یک آماتی 220 نو با قیمت 570 تومن خریدم وفک نکنم دوستمون یتونن با مقدار هزینه ای که میخوان بکنن آماتی بخرن.
    در نتیجه یا باید دنبای یک ساز دست دو خوب بگردند یا مقدار هزینه ای که می خوان بکنن رو بالا ببرن.
    موسیقی، سرزمینی است که روح من در آن حرکت می‌کند، در آنجا همه‌چیز گل‌‌های زیبا می‌دهد و هیچ علف هرزه‌ای در آن نمی‌روید، اما کمتر هستند اشخاصی که بفهمند در هر قطعه از موسیقی چه شوری نهفته‌است.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_shoja [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت محمد آقا اگر درست گفته باشم.
    خدمتتون عارض شم که الان با حدود 400 تا 500 تومن بهترین سازی که میشه خرید TF هستش چون من حدود دو ماه پیش برای خرید ساز اقدام کردم و ویولن قبلی من که TF 142 3/4 بود رو با قیمت 200 تومن از من خریدند. حالا قیمت 4/4 نو ش فک کنم همون نزدیکای 400 باشه.
    اون موقع من یک آماتی 220 نو با قیمت 570 تومن خریدم وفک نکنم دوستمون یتونن با مقدار هزینه ای که میخوان بکنن آماتی بخرن.
    در نتیجه یا باید دنبای یک ساز دست دو خوب بگردند یا مقدار هزینه ای که می خوان بکنن رو بالا ببرن.
    سلام آقا عرفان عزیز. بله درست گفتین.
    من چند ماهی هست که از قیمت ها خبر ندارم. پس با این اوصاف خیلی قیمت ها بالا رفته...
    قطعا حق با شماست. البته من فکر میکنم ویلن های مارک ونوس از تی اف بهتر باشه، اینطور نیست؟

14. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

erfan_shoja آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    69922
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    171
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا عرفان عزیز. بله درست گفتین.
    من چند ماهی هست که از قیمت ها خبر ندارم. پس با این اوصاف خیلی قیمت ها بالا رفته...
    قطعا حق با شماست. البته من فکر میکنم ویلن های مارک ونوس از تی اف بهتر باشه، اینطور نیست؟
    بله. ویولن های ونوس صد البته از تی اف بهترن ولی بهترین ساز ونوس که تو رنج قیمتی مناسبی قرار داره VENUS E7 هستش که متاسفانه خیلی وقته وارد نشده و تو بازار موجود نیست مگه بشه دست دو گیر آورد که من اون رو هم بعید میدونم چون کسی ساز خوبی مثل اون رو به این راحتی ها نمیفروشه!

16. کاربران زیر از erfan_shoja به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72394
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان یه چیز دیگه هم هست. اون اینه که من چپ دستم. ببخشیدا ولی اطلاع ندارم امکان داره یه چپ دست بتونه ویالون بزنه؟

18. کاربران زیر از vahdani63 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

بله. بنده هم چپ دست هستم. هر دو دست در نوازندگی ویلن نقش پر رنگی دارن. در سبک کلاسیک تقریبا میشه گفت هر دو به یک اندازه نقش دارن. (شاید در سبک سنتی ایرانی نقش دست چپ یه مقدار پررنگ تر باشه. به دلیل انگشت گذاری و تکنیک های مربوط به اون)
    معمولا راست دست ها در شروع یاد گیری یه مقدار از نظر انگشت گذاری بیشتر از آرشه کشی مشکل دارن و چپ دست ها بر عکس. که این هم با تمرین کردن به مرور زمان حل میشه.

20. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72304
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

عزیزان سلام، خیلی عذر میخوام، من برای پسر 6 ساله ام قراره که یه ویولن 4/1 بخرم. البته 2سال و نیم دوره عرف و بلز و فلوت ریکوردر رو توی آموزشگاه پارس (استاد نظر) تمام کرده و با صلاحدید استادهاش ساز ویولن انتخاب کرده. میخوام ساز خوبی براش بخرم قیمتش خیلی مهم نیست. میشه راهنمایی بفرمایید چه ساری بخرم و ترجیحا" اگه مغازه خوبی هم تو تهران مشناسید بهم معرفی بفرمایید . ممنون از شما.

22. کاربران زیر از hosseinak به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinak [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عزیزان سلام، خیلی عذر میخوام، من برای پسر 6 ساله ام قراره که یه ویولن 4/1 بخرم. البته 2سال و نیم دوره عرف و بلز و فلوت ریکوردر رو توی آموزشگاه پارس (استاد نظر) تمام کرده و با صلاحدید استادهاش ساز ویولن انتخاب کرده. میخوام ساز خوبی براش بخرم قیمتش خیلی مهم نیست. میشه راهنمایی بفرمایید چه ساری بخرم و ترجیحا" اگه مغازه خوبی هم تو تهران مشناسید بهم معرفی بفرمایید . ممنون از شما.
    سلام قربان. شما دنبال ویلن 2/4 هم باشید. با توجه به فیزیک بدنی فرزندتون میتونید یه ویلن 2/4 یا 1/4 براشون تهیه کنید. ایشون تا 3-4 سال دیگه احتمالا باید یه ویلن 3/4 داشته باشن، بنابراین نیازی نیست که زیاد هزینه کنید. فروشگاه درویش خان که توی بهارستان هست سازهای نسبتا خوبی داره. آقای رمضانی هم که پیچ شمیران هستن کارشون خوبه. البته بنده پیشنهاد میکنم اول یه استاد خوب برای فرزندتون انتخاب کنید بعد با مشورت با استادشون یه ساز با قیمت مناسب پیدا کنید. در سازهای 2/4 و 1/4 خیلی باید دقت کرد که ساز کاملا سالم باشه. (ترک نداشته باشه و خطوط دور صفحه ی بالایی ساز، نقاشی شده نباشه)
    البته بنده در اندازه ای نیستم که به شما توصیه ای داشته باشم ولی پیشنهاد میکنم که ایشون ساز „بلز” یا فلوت ریکوردر رو کنار نذارن تا صداهای صحیح از یادشون نره. مسئله ی بعدی انتخاب استاد مناسب هست که باید توجه بفرمایید که استادشون کاری کنن که علاقه ی ایشون به موسیقی و ویلن روز به روز بیشتر بشه. (البته قطعا خودتون این نکات رو میدونستین و امیدوارم جسارت نکرده باشم...)
    برای شما و پسر گلتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

- - - Updated - - -

البته منتظر نظرات و راهنمایی های اساتید و دوستان دیگه هم هستیم

24. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

erfan_shoja آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    69922
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    171
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinak [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام خدمت دوست عزیزم.
    همونطور که آقا محمد فرمودند شما الان اگر یک ساز TF یا ساز win bach اگه درست نوشته باشم میتونید تهیه کنید ولی حتما برای خرید همراه با استاد قدام کنید تا استاد هم صدای ساز رو بررسی کنند و هم بدنه ساز رو تا بتونید بهترین خرید رو داشته باشید.

26. 2 کاربر برای این پست از erfan_shoja تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72304
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

عزیزان سلام، بسیار ممنون از راهنمایی های مفید شما. عرض به حضورتون که استاد ویولنش رو تو همون آموزشگاه انتخاب شده و از فروردین ماه کلاس ویولونش شروع میشه، خود استادش یه جایی رو برای خرید ساز معرفی کرده که وب سایت هم داره یه نگاه که به وب سایت فروشنده کردم گویا دوتا مارک ویولن داره یکی: hofner و اون یکی: roderich paesold که احتمالا" آلمانی هستن. به نظر شما عریران این مارک ها خوب هستن؟؟؟بازم ممنون از شما.

28. کاربران زیر از hosseinak به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

خواهش میکنم. مارک هافنر که یکی از مارک های شناخته شده است. البته هافنر هایی که قیمتشون کمتر از یک میلیون تومنه تحت لیسانس آلمان هستن و چینی هستن. ولی به هر حال برای شروع خوبن. اون مارک دوم رو هم نمیشناسم.

30. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72888
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

س. یه سری به فروشگاه آلیک حوالی جمهوری سی تیر بزنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)