لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 74

موضوع: کلاسیک برای آنهایی که از کلاسیک متنفرند.

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض کلاسیک برای آنهایی که از کلاسیک متنفرند.

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    مدتی است که انجام کاری زمانبر و شاید بزرگ رادر ذهن دارم. بگذارید از اینجا شروع کنم. بنظر من درصد بزرگی از مردم از موسیقی کلاسیک (1) بیزارند چون آن را نمیشناسند. منظور من از عدم شناخت، دانش تئوری موسیقی نیست (2). بلکه عدم شناخت ناشی از عدم دریافت بعد زیباشناختی موسیقی کلاسیک هست. شاید اگر به شخصی در بدو امر سمفونی های مالر ارائه شود و گفته شود موسیقی کلاسیک یعنی این - گرچه این یک موسیقی ناب و یک نمونه فوق العاده از موسیقی، بلکه از هنر باشد - اثر مذکور را شاید به سادگی رد کند. اما همین شخص را در شرایطی دیگر درنظر بگیرید. به او رقص مجار شماره 5 برامس را بعنوان گونه ای از موسیقی کلاسیک ارائه دهید. نوکتورن شماره 2 شوپن را نیز همینطور و از این دست قطعاتی که بعد زیباگونه آن بسرعت قابل دریافت است، شاید این شانس را داشته باشیم تا شخص مذکور فورا موسیقی را رد نکند. کمی بیاندیشد، گوش دهد و بعد آنرا بپذیرد یا رد کند. در صورت پذیرفته شدن میتوان به او برخی قطعات دیگر که دریافت آن کمی دشوارتر است را ارائه کرد. قطعات قبل شاید استعداد زیباجویی اش را تحریک کرده و حال خواهان بعد جدیدی از زیبایی است. مطمئنا بین این دو ممکن است زمانی طولانی سپری شود یا نشود. چه اهمیتی دارد؟!

حال کاری که در ذهن داشتم:
    من اشخاص زیادی را میشناسم که مطمئنم موسیقی کلاسیک میتواند مطلوبشان باشد. آنها از هر فرصتی استفاده میکنند تا این سبک را بهتر و بیشتر بشناسند، دنبال قطعات کلاسیک میگردند، ولی نمیدانند دنبال کدام اثر باشند تا به گوششان خوش باشد و برایشان قابل درک باشد، کسی چه میداند شاید هم در آخر سرخورده به این نتیجه برسند که سبک کلاسیک، سبکی کسالت آور و بی معنی است. چرا کسانی که آثار زیادی از موسیقی کلاسیک را شنیده اند و دستی در کار دارند،هیچگاه سعی در طبقه بندی آن بر مبنای مقدمه ای که عرض کردم، ننمودند؟ مثلا برای کسانی که خواستار گوش دادن به موسیقی کلاسیک هستند ولی در این زمینه مبتدی اند، لیستی از قطعات را آماده کنیم و در بخش های بعدی برای سطوح پیشرفته تر، لیست هایی جداگانه را فرهم کنیم. برای من شاید اینکار ماه ها زمان ببرد، ولی جالب است اگرکسانی که آمادگی این کار را در خود میبینند با همکاری هم این لیست ها را بسازیم.

پانوشت:
    (1) منظورم از موسیقی کلاسیک موسیقی، بطور عام هست. مثلا باخ هم کلاسیک حساب شود.
    (2) باعنایت به اینکه دانش تئوری تاثیری بسزایی در درک بهتر بعد زیباشناسانه هرگونه هنری دارد.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

2. 12 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

3. # ADS

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

بحث فوق العاده جالب و همچنین مهمی هست. منم افرادی رو دیدم که با افتخار موسیقی خاطوری گوش میدن و لذت هم میبرن . در حالی که واقعأ به جز 3 دقیقه „دووپ تییسس” چیز دیگه ای نداره . همین افراد به هیچ وجه حاضر نیستن یه موسیقی که با نبوغ ساخته شده گوش کنن .
    سر رشته این مشکل شاید رسانه باشه . البته میدونم توی رسانه موسیقی خوب هم گذاشته میشه و کم هم نیست ولی باید انقدر بها داده بشه که واقعأ روی طرز فکر مردم اثر بگذاره . باید انقدر زیاد باشه که پسند مردم فرق کنه . واقعأ به جز چنتا قطعه خیلی معروف مثل سمفونی 5 بتهوون دیگه چیزی تو تلوزیون پخش میشه ؟ حتی موسیقی سنتی خودمون هم کم پخش میشه !!

مطمئنأ لیست اول باید از معروفترین قطعه های دوران باروک تا مدرن باشه - لیست دوم از احساسی ترین ها و یا والس های معروف ...
    همینطور که به لیست آخر نزدیک میشیم موسیقی سنگینتر و عمیقتری قرار داده باشه .
    موسیقی فیلم میتونه کمک بزرگی باشه برای آمادگی در زمینه گوش دادن به موسیقی دقیق و خوب ...
    یکی از بهترین افرادی که میشه پیدا کرد در این زمینه فرهاد مدیری پسر مهران مدیری هست که واقعأ توی فیلم قهوه تلخ گل کاشته ...

من آماده ام برای این کار ...
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

5. 7 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

Favilla آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    24749
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,695
    1,347 بار تشکر شده در 360 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Favilla on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/8
    Given: 47/13
    میزان امتیاز
    15

دوستان ... متاسفانه این امر از قدیم وجود داشته و خواهد داشت ، حتی در دوره ی بروک و تمام دوره های کلاسیک هم موسیقی قشر متفکر با موسیقی قشر عوام فرق داشته . البته اون زمان چون آموزش عالی بیشتر مخصوص اشراف بوده قشر متفکر همون اشراف بودن.

الآن هم هیچ فرقی نکرده و نمیشه فردی رو که حداقل در گوش دادن و انتخاب موسیقی آزاد هست رو به سمت گوش کردن به تجلی علم وسیع موسیقی سوق داد چون اگر علم نهفته در فاگ ها ، کنترپوان ها و ... برای هر فرد عادی بدون ذوق و علم تئوری قابل درک باشه دیگه اون علم نیست و یه امر معمولی شهودی هست...
    کسی که روحیاتش در طی روزگارش با آهنگ های لیدی گاگا و دیوونه بازی های متال سنگین سازگار هست به سختی توانایی گوش کردن به حتی 1 دقیقه ی اول آثار پیچیده ی باخ رو داره . چون اول شاید کمی خوشش میاد اما بعد چون ذوق و علم درک تئوری نهفته پشت اون نت ها رو نداره فورا در پیچیدگی اثر غرق میشه و حس پریشانی بهش دست میده. باور نمیکنید؟ بلد شماره 2 فرانتز لیست رو برای یه فرد که به موسیقی کلاسیک آشنا نیست باز کنید ..! حتی درکش واسه یه فرد متوسط در امر موسیقی هم سخته چه برسه به یه فرد عادی. باید اون فرد به اختیار از یه جایی شروع کنه و خودش دنبال هنر و علم واقعی بره . ما هم وقتی از شکم مادر زائیده شدیم کلاسیک گوش نمیکردیم ... شاید تا همین 5 سال پیش با کارای ابی حال میکردیم ...

باید ارگان ، پیانو ، ویولن ، گیتار ، ساز های بادی و همه چیز موسیقی کلاسیک رو شناخت تا بیشترین لذت رو ازش برد ... باید حدافل یک بار یه ارگانیست رو وقتی مینوازه از نزدیک ببینی تا وقتی فاگ لا مینور 2 اثر 543 باخ رو میشنوی از صدای نت های اجرا شده توسط پدال های اون ارگان لذت ببری و با تنین عجیب و پر قدرتش موهات سیخ بشه .

من شخصا نظرم اینه که سبک های بی معنی عوام پسند که اخیرا از متال ، رپ ، هیپ هاپ و پاپ عوام پسند و ... نشات گرفتن فقط سرگرمی صدایی هستن و از علم موسیقی هنری نیستن . و سزاوار نیست که با به کار بردن کلمه ی موسیقی هنری در باره ی اونا روح باخ و فرزندانش و موتزارت و پکلبل و البینونی و ویوالدی و بتهوون و اسکارلاتی و شوپن و شوبرت و بکسدهد و دوورک و فروبرگر و استراوس و لیست و داگوئین و چایکووسکی و سر الگار و ... رو آزرده کنیم .
    ویرایش توسط Favilla : Sunday 7 October 2012 در ساعت 04:22 PM

7. 6 کاربر برای این پست از Favilla تشکر کرده اند:

The_blue_marble آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    52427
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,815
    2,013 بار تشکر شده در 586 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/0
    Given: 44/0
    میزان امتیاز
    13

ببخشید استاد گرانقدر با استناد به چه منبعی سبک های جدید و به قول خودتون عامه پسند رو فقط سرگرمی صدایی میدونید؟
    Goodbye my friend
    Love will never die

9. 7 کاربر برای این پست از The_blue_marble تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251
    1,852 بار تشکر شده در 539 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Scourge On Twitter Add Scourge on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 343/5
    Given: 180/2
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Favilla [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان ... متاسفانه این امر از قدیم وجود داشته و خواهد داشت ، حتی در دوره ی بروک و تمام دوره های کلاسیک هم موسیقی قشر متفکر با موسیقی قشر عوام فرق داشته . البته اون زمان چون آموزش عالی بیشتر مخصوص اشراف بوده قشر متفکر همون اشراف بودن.

الآن هم هیچ فرقی نکرده و نمیشه فردی رو که حداقل در گوش دادن و انتخاب موسیقی آزاد هست رو به سمت گوش کردن به تجلی علم وسیع موسیقی سوق داد چون اگر علم نهفته در فاگ ها ، کنترپوان ها و ... برای هر فرد عادی بدون ذوق و علم تئوری قابل درک باشه دیگه اون علم نیست و یه امر معمولی شهودی هست...
    کسی که روحیاتش در طی روزگارش با آهنگ های لیدی گاگا و دیوونه بازی های متال سنگین سازگار هست به سختی توانایی گوش کردن به حتی 1 دقیقه ی اول آثار پیچیده ی باخ رو داره . چون اول شاید کمی خوشش میاد اما بعد چون ذوق و علم درک تئوری نهفته پشت اون نت ها رو نداره فورا در پیچیدگی اثر غرق میشه و حس پریشانی بهش دست میده. باور نمیکنید؟ بلد شماره 2 فرانتز لیست رو برای یه فرد که به موسیقی کلاسیک آشنا نیست باز کنید ..! حتی درکش واسه یه فرد متوسط در امر موسیقی هم سخته چه برسه به یه فرد عادی. باید اون فرد به اختیار از یه جایی شروع کنه و خودش دنبال هنر و علم واقعی بره . ما هم وقتی از شکم مادر زائیده شدیم کلاسیک گوش نمیکردیم ... شاید تا همین 5 سال پیش با کارای ابی حال میکردیم ...

باید ارگان ، پیانو ، ویولن ، گیتار ، ساز های بادی و همه چیز موسیقی کلاسیک رو شناخت تا بیشترین لذت رو ازش برد ... باید حدافل یک بار یه ارگانیست رو وقتی مینوازه از نزدیک ببینی تا وقتی فاگ لا مینور 2 اثر 543 باخ رو میشنوی از صدای نت های اجرا شده توسط پدال های اون ارگان لذت ببری و با تنین عجیب و پر قدرتش موهات سیخ بشه .

من شخصا نظرم اینه که سبک های بی معنی عوام پسند که اخیرا از متال ، رپ ، هیپ هاپ و پاپ عوام پسند و ... نشات گرفتن فقط سرگرمی صدایی هستن و از علم موسیقی هنری نیستن . و سزاوار نیست که با به کار بردن کلمه ی موسیقی هنری در باره ی اونا روح باخ و فرزندانش و موتزارت و پکلبل و البینونی و ویوالدی و بتهوون و اسکارلاتی و شوپن و شوبرت و بکسدهد و دوورک و فروبرگر و استراوس و لیست و داگوئین و چایکووسکی و سر الگار و ... رو آزرده کنیم .
    من در اینجا یک سوال برام پیش اومده. به نظر شما اگر استادان باخ و فرزندانش و موتزارت و پکلبل و البینونی و ویوالدی و بتهوون و اسکارلاتی و شوپن و شوبرت و بکسدهد و دوورک و فروبرگر و استراوس و لیست و داگوئین و چایکووسکی و سر الگار و ...دراین عصر زندگی میکردند باز هم به موسیقی کلاسیک به معنایی که ما آن رو میشناسیم روی می آوردند؟
    دوست عزیز، این موسیقی که شما ازش صحبت میکنید از لفطی که براش به کار برده میشه کاملآ میشه این موضوع رو درک کرد، „موسیقی کلاسیک” . یعنی این موسیقی برای دنیای کلاسیک و دربارهای سلطنتی و کاخ های مجلل اشراف جواب میداده، و نه برای دنیای سرد و بی روح امروزی. ببینید، اساسأ تمامی پدیده های خلاق در زندگی بشری که هنر سرآمد آنهاست حاصل دیالیکتیک بین واقعیت زندگی هنرمند و ذهنیت اون هست. چطور میشه عصر اجتماعی ای را در نظر گرفت با پدیده های کاملآ صنعتی، صداهای فلزی چرخ دنده ها، خشک و بیروح که یک موسیقی کاملآ آرام و رمانتیک همچون موسیقی کلاسیک هنر نماینده اجتماع و یا هنر پیشرو آن باشد؟ هنر هنرمدانی مثل باخ و ... طبیعتآ زاده ی شرایط اجتماعی و ذهنیت آنها که خود آن هم تحت تآثیر شرایط اجتماعی به وجود آمده بوده هست. موسیقی کلاسیک در دنیای امروز چیزی فراتر از یک مدرسه خوب برای یادگیری تئوری موسیقی نیست و نخواهد بود.
    با تمام احترامی که برای تمامی عقیده های موسیقیایی در اینجا قائلم، هیچ دلیل منطقی و علمی ای نمیبینم که شما با استناد به اون بتوانید موسیقی امروزی رو سرگرمی صدایی و موسیقی کلاسیک رو هنری خطاب کنید. امروزه از تمامی تکنیک های موجود در موسیقی کلاسیک استفاده میشه، و شاید هم در شکل هایی که آهنگساز های آن دوران تصورش رو هم نمیتوانستن داشته باشند. من شخصآ با گوش کردن به قطعه ی Requiem موتزارت درش Doom متال رو حس میکنم، و فکر میکنم اگر موتزارت امکانات امروزی رو در اختیار داشت از خشونت و تاریکی هر چه تمام تر متال در این قطعه استفاده میکرد. فکر میکنید اگر در Moonlight Sonata از سازهای الکتریک و افکت های امروزی استفاده میشد نمیتونست قطعه ی کاملتری باشه؟
    لطفآ کمی دیدتون رو بازتر کنید، و خودتون رو به یک شکل خاص از هنر، و در اینجا موسیقی محدود نکنید، چون این خودش برخلاف رسالت هنر بوده و هست.
    ویرایش توسط Scourge : Sunday 7 October 2012 در ساعت 09:08 PM
    ...?Cannot the Kingdom of Salvation take me home

11. 10 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

LORD-LUCIFER آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    18694
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    901
    3,341 بار تشکر شده در 949 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Favilla [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سالار عزيز من احترام زيادي براي شما و سواد موسيقاييتون قائل هستم اما پستت جاي نقد بسيار داره.
    اما بعد چون ذوق و علم درک تئوری نهفته پشت اون نت ها رو نداره فورا در پیچیدگی اثر غرق میشه و حس پریشانی بهش دست میده.
    اين مسئله رو همه ميتونند به هم تعميم بدن! مثل اين ميمونه كه منم بيام يه آهنگ Folk/Doom Metal به شما بدم و شما خوشت نياد و بعدش هم من بيام همون دليل يعني عدم ذوق رو بگم كه به همين دليل شما خوشتون نيومده! شما از متال فقط سطحش رو ديدي كه ميگي همش جيغ و فرياده و...

من جا داره همينجا شفاف سازي كنم كه هرجا اسمي از متال ميبرم منظور متال Noble و خالص و غيرتجاري هست! نه گروههايي مثل كورن و اسليپنات و...

توي متال مگه كم Virtuosity هست؟ اصلا سبكي به نام نئوكلاسيكال متال داريم كه تاثيرات و الهام هاي خودشون رو از نوازندگان بزرگ كلاسيك گرفتند و از فيلتر مدرنيته رد كردن و چيزي جديد و بديع ارائه كردن.
    حتما انگوي مالمستين هم يه دلقك عوام سرگرم كن هست نه؟

ريشه موسيقي هوي و سنگين به هوي متال برنميگرده. من تعجب ميكنم از شما كه حرفه اي هستي اين حرفو ميزني. موسيقي هوي و سنگين از بدو وجود اين هنر وجود داشته.
    به قول لوكا گيتاريست رپسودي باخ و پاگانيني از اولين متال بازهاي تاريخ بودن. درسته نام هوي متال جديد هست اما موسيقي هوي چيز جديدي نيست.

سبك سمفونيك متال گاثيك متال دوم و... اينا همه ريشه هاي عميقي در موسيقي و فرهنگ Medieval و فرهنگ اروپاي قديم دارن.

اينا فقط بخشي از متال هستند!

كه متاسفانه شما از متال فقط اونايي رو كه توي ماهواره پخش ميشه رو ديدي و قضاوتت هم براساس اوناست.

مسئله بعدي اينه كه موسيقي هر عصر آينه اي از بشر همون عصره. هيچ قانون نوشته اي هم در موسيقي وجود نداره كه بگه مني كه توي عصر حاضر زندگي ميكنم بايد از رفلكشن احساسات و فضاي حاكم بر اطرافم دست بكشم و اونا رو پايمال كنم و طوطي وار بخوام موسيقي كس ديگري رو تكرار كنم!
    ویرایش توسط LORD-LUCIFER : Monday 8 October 2012 در ساعت 05:40 AM

13. 9 کاربر برای این پست از LORD-LUCIFER تشکر کرده اند:

LORD-LUCIFER آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    18694
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    901
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

اضافه ميكنم كه با استارتر محترم بسيار موافقم و اين كار درسته كه شايد كمي زمانبر و سخت باشه اما تاثير بسيار خوبي خواهد داشت

براي امثال من كه دوست داريم نگاه مبتديانه مون رو به كلاسيك ارتقا بديم و عميق تر بهش نگاه كنيم.

15. 6 کاربر برای این پست از LORD-LUCIFER تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

با نظر همتون تقریبا موافقم
    در هر سبکی میشه آثاری فاخر رو پیدا کرد. نمیشه صریح راجع به یک سبک خاص سخن گفت. این تاپیک مربوط به مسائل موسیقی کلاسیک هست بنده شخصا خودم رو در سطحی نمیدونم که راجع به همه سبک های دیگه که شاید شناخت خاصی ازش ندارم نظری بدم.
    اما در حال حاضر من منتظر پیشنهاد لیست اول هستم.
    دوستامون جناب pathetique ایده موسیقی فیلم رو مطرح کردند که بنظرم ایده خیلی خوبی اومد. ولی مطمئن نیستم این کمکی به سمت و سو بخشیدن سلیقه شخص به گوش دادن موسیقی کلاسیک بیانجامه.
    یادآوری میکنم اینجا فقط موسیقی کلاسیک مطرح هست، نه هیچ سبک دیگه ای.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط LORD-LUCIFER [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اضافه ميكنم كه با استارتر محترم بسيار موافقم و اين كار درسته كه شايد كمي زمانبر و سخت باشه اما تاثير بسيار خوبي خواهد داشت

براي امثال من كه دوست داريم نگاه مبتديانه مون رو به كلاسيك ارتقا بديم و عميق تر بهش نگاه كنيم.
    دوست من برامون بگو از آهنگ کلاسیکی که قراره بهش گوش بدی چه انتظاری داری؟ البته مطمئنا شما فردی مبتدی در موسیقی نیستی شاید ملاک مناسبی نباشید. ولی دونستن این امر جالب هست که برای کسانی از بیرون موسیقی کلاسیک چطور دیده میشه و از طرف شما انتظار میره دقیقا چه باشه این سبک؟

- - - Updated - - -

پس علاقه مندی وافری که بین برخی اشخاص بگونه هایی خاص از موسیقی کلاسیک وجود داره رو چطور توجیح میکنید.
    من دوستی دارم که کوچکترین اطلاعاتی راجه از موسیقی ساز فرم های موسیقی و... نداره اما موقع شنیدن برخی آثار لیست واقعا از خود بیخود میشه. این رو چطور توجیه میکنین؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Pathetique [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بحث فوق العاده جالب و همچنین مهمی هست. منم افرادی رو دیدم که با افتخار موسیقی خاطوری گوش میدن و لذت هم میبرن . در حالی که واقعأ به جز 3 دقیقه „دووپ تییسس” چیز دیگه ای نداره . همین افراد به هیچ وجه حاضر نیستن یه موسیقی که با نبوغ ساخته شده گوش کنن .
    سر رشته این مشکل شاید رسانه باشه . البته میدونم توی رسانه موسیقی خوب هم گذاشته میشه و کم هم نیست ولی باید انقدر بها داده بشه که واقعأ روی طرز فکر مردم اثر بگذاره . باید انقدر زیاد باشه که پسند مردم فرق کنه . واقعأ به جز چنتا قطعه خیلی معروف مثل سمفونی 5 بتهوون دیگه چیزی تو تلوزیون پخش میشه ؟ حتی موسیقی سنتی خودمون هم کم پخش میشه !!

مطمئنأ لیست اول باید از معروفترین قطعه های دوران باروک تا مدرن باشه - لیست دوم از احساسی ترین ها و یا والس های معروف ...
    همینطور که به لیست آخر نزدیک میشیم موسیقی سنگینتر و عمیقتری قرار داده باشه .
    موسیقی فیلم میتونه کمک بزرگی باشه برای آمادگی در زمینه گوش دادن به موسیقی دقیق و خوب ...
    یکی از بهترین افرادی که میشه پیدا کرد در این زمینه فرهاد مدیری پسر مهران مدیری هست که واقعأ توی فیلم قهوه تلخ گل کاشته ...

من آماده ام برای این کار ...
    موسیقی فیلم بنظر من آمیزه ای از بسیاری از سبک هاست و بقولی شاید بهش سبکی تلفیقی رو اتلاق کرد. شاید علاقه مندی شخص رو به هر سبک دیگه ای هم مایل کنه البته این بد نیست ولی هدف علاقه مند کردن شخص به موسیقی کلاسیک هست.

شما از سبک باروک جه قطعاتی رو پیشنهاد میدید. و چرا ؟

17. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Favilla آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    24749
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,695
    1,347 بار تشکر شده در 360 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Favilla on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/8
    Given: 47/13
    میزان امتیاز
    15

اولا از همه ممنونم چون حرفای بنیاد گرایانه ی منو تحمل کردین و جوش نیاوردید که دعوا و فلان شه ، و خوشبختانه این بحث جای تبادل ایده شده تا جای دعوا ... که در نت آهنگ امریست نادر !!!

I) برادر امیر هواسی دقت کنید موسیقی کلاسیک در کاخ ها و اشرافی گری ها ساخته نشده هرچند در متفکران اونها رایج بوده . متفکران دربار نه برای خوشگذرانی بلکه برای اعتقادات اون رو پیشرفت دادن ، هرچند از موسیقی دانان بزرگ کلاسیک مطمئنا هندل رو میشناسید که ایشون بیشتر در خدمت شاه جرج اول و دربار بوده و منم زیاد با هم عصرانش که باخ و اسکارلاتی هستند مقایسش نمیکنم ، چون خلقیات و نیاز هندل به پشتیبانی دربار با دیگران متفاوت بوده ... موسیقی کلاسیک و اصلا بیخ و بن مد های گرگورین کلیسا و مذهب و اعتقادات بوده . من خیلی این حرف رو تکرار کردم که واژه ی کلاسیک امروزه معنی جدیدی گرفته ولی در رابطه با „موسیقی کلاسیک” معنی قدیمیش سر جاش هست که ورود ایده های اجتماعی یونان باستان و مذهبی مسیحیت در یک بعد فعالیت بشر هست.

II) برادر LORD-LUCIFER خودتون میدونید من با گیتار و گیتار الکتریک و افکتها به هیچ وجه غریبه نیستم و اصلا فکر نکنید که متال گوش نکردم و اصولش رو نمیشناسم ؛ من فقط ایدئولوژی برتر رو انتخاب کردم . گیتار الکتریک با دامنه ی اجرای خارق العاده ای که داره در سال های آینده جایگاه خودش رو از این هم که هست مستحکم تر خواهد کرد اما فقط در صورتی که عنصر قانون و اصول در اون ثبات دائم بگیره . الان میبینیم یه نفر با پا یه سازو میزنه یکی با دندون یکی میرقصه یکی ... هرکی از یه طرف یه سبک معرفی کرده و جز خودش و مریدان اندکش هیچکس اون سبک رو جلو نخواهد برد . اصلا عاملی که موسیقی کلاسیک الآن به اینجا رسیده وجود استادانی مثل هایدن و شاگردانش بوده که با وجود نوآوری و خلاقیت از آرمان اصلی موسیقی کلاسیک جدا نشدن ، همون Virtuosity که میفرمایید آیا شامل پاگانینی نبوده ؟ مگر این نیست که خود مالمستین میاد فقط تحت تاثیر چند میزان از آثار پاگانینی به این حد در نوازندگی گیتار میرسه؟ پس چرا پاگانینی که نماد Virtuosity هست از آرمان های اصیل موسیقی کلاسیک و پیچیدگی خاص تئوریک و علمی اون جدا نشد درحالیکه اشراف زاده هم نبود ؟
    در رابطه با موسیقی سنگین درست میفرمایید که از اول وجود داشته اما منظور من اون سنگینی نیست. منظور من ناهماهنگی و عدم وجود علم و هنر در آثار جدید امروزیه که تنها عامل به وجود آورنده ی اون پایین تر اومدن سطح و سریع به وجد اومدن مردم هست. مطمئنا در تم دائم اثر 582ام باخ پاساکاگلیا در cمول هیچ اثری از مهربانی و فضای شاد وجود نداره ؛ فضایی تاریک و بهتره بگم ترسناک و پر از درد ناشی از گناه داره.

III) برادر امیر هزار و پنجاه و پنج این ذوق اون فرد رو نشون میده اما نمیشه به استقرا گفت همه اینجورین ... اما اگر اون فرد اطلاعاتش رو بالا ببره حتی از این هم بیشتر لذت خواهد برد . ضمنا نمیشه در وسعت موسیقی کلاسیک فقط چند اثر رو نماینده ی کل اون دونست و لیست سازی غیر اصولیه اما به نظر من اولین گام سبکی که میشه برداشت :
    اینها خودشون زیادن و کلی گوش کردن دارن ولی دیگه گام اول باید محکم باشه .

- مس در سی مینور اثر
    232 ، کانتاتا های 140 و ویولن پارتیتا های 1004 تا 1006 باخ ...
    - سونات های 17 و 28 و 14 بتهوون برای پیانو با تمام موومنت هاشون ...
    - کنون در ر ماژور و ciaconna فا مینور پکلبل ...
    - فصل ها ، ویولن کنسرتو های 1 تا 4 ویوالدی ...
    - بلد 1 و 4 شوپن و اتود اپوس 25 ...
    - فصل ها ، سوان لیک چایکووسکی ...
    - بلو دانوب استراوس ...
    - سوناتای K9 اسکارلاتی در ر مینور ...
    ویرایش توسط Favilla : Monday 8 October 2012 در ساعت 02:05 PM

19. 3 کاربر برای این پست از Favilla تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

با توجه به اینکه علاقه و اطلاعات اندکی نسبت به باروک دارم فعلأ فقط فوگ پرلود 1 باخ که معروف هم هست رو پیشنهاد میکنم .
    در مورد موسیقی فیلم هم به نظرم برای آمادگی خیلی میتونه مفید باشه . درسته که هدف کلاسیک هست ولی مثلأ شما موسیقی متن فیلم Schindler List یا Love Story یا Gladiator رو گوش کنید کمی شبیه به موسیقی کلاسیک هست. این شباهت میتونه زمینه ساز علاقه مندی به موسیقی کلاسیک باشه . بله درسته که در موسیقی متن همه نوع موسیقی میشه پیدا کرد ولی من منظورم از اون قطعه هایی هست که شبیه به کلاسیکه . اونایی که یه ارکستراسیون قوی داره . اونایی که سولوهای ویولن یا پیانو یا یه ساز قدیمیه .
    برای اولین لیست به نظرم بتهوون یا لیست نمیتونه زیاد موفق باشه . تقریبأ همه موزیسین های دنیا Moonlight Sonata رو از بهترین و عمیقترین ساخته های بشر میدونن ولی افراد عادی آیا میتونن درکش کنن ؟ من که فکر نمیکنم .
    به نظرم اول باید موسیقی های معروف که رسانه بارها گذاشته رو بذاریم مثل همون سمفونی 5 بتهوون یا 40 موتزارت بعد بریم سر وقت موسیقی هایی که احساس و غم توشون هست چون میدونید که سلیقه های امروزی این رو بیشتر میپسنده و بعد بریم دنبال سنگینتر ها .
    واقعأ چند نفر حاضرن بالاد 1 شوپن رو گوش کنن ؟ حتی 10 ثانیه ؟ حتی افرادی که اسم خودشونو میذارن پیانیست ؟
    ما هم که وقتی به دنیا اومدیم بالاد 1 شوپن گوش نکردیم که رفته رفته علاقه مند شدیم . به شخصه خودم 3 ساله که رو آوردم به موسیقی خوب . اون هم وقتی شروع شد موسیقی در حد یانی و این ها بود و حالا سونات های بتهوون ...
    منظور اینکه خیلی آهسته باید جلو رفت. به نظرم مثلأ سونات مهتاب یا قطعه های شوپن یا ... برای لیست اول زیاد مناسب نیست. من باز هم پیشنهادم اینه که قطعه های معروف و قوی موسیقی متن - بعد بریم سراغ سبک ترین و احساسی ترین کارهای کلاسیک و کم کم بریم سمت بتهوون و راخمانینف .
    ویرایش توسط Pathetique : Monday 8 October 2012 در ساعت 09:17 PM
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

21. 2 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

LORD-LUCIFER آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    18694
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    901
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

دوست من برامون بگو از آهنگ کلاسیکی که قراره بهش گوش بدی چه انتظاری داری؟ البته مطمئنا شما فردی مبتدی در موسیقی نیستی شاید ملاک مناسبی نباشید. ولی دونستن این امر جالب هست که برای کسانی از بیرون موسیقی کلاسیک چطور دیده میشه و از طرف شما انتظار میره دقیقا چه باشه این سبک؟
    به نظر من ابتدا يه تاپيك ديگه هم بايد باز بشه و شما اساتيد اين سبك يه سري اطلاعاتي رو كه حتما بايد بدونيم رو توشون قرار بديد كه بشه يه تاپيك مرجع. مثلا معرفي دوره هاي مختلف و هنرمندهاشون و اينكه كه هركدوم چه تاثيري گذاشتند بر موسيقي كلاسيك رو ميشه به طرز ساده اما جامعي در اختيار مخاطب گذاشت.

من براي شروع تقاضا دارم يه آهنگ تاريك و غمگين بشنوم چون اين بعدي از كلاسيك هست كه آشنايي ندارم باهاش.

II) برادر LORD-LUCIFER خودتون میدونید من با گیتار و گیتار الکتریک و افکتها به هیچ وجه غریبه نیستم و اصلا فکر نکنید که متال گوش نکردم و اصولش رو نمیشناسم ؛ من فقط ایدئولوژی برتر رو انتخاب کردم . گیتار الکتریک با دامنه ی اجرای خارق العاده ای که داره در سال های آینده جایگاه خودش رو از این هم که هست مستحکم تر خواهد کرد اما فقط در صورتی که عنصر قانون و اصول در اون ثبات دائم بگیره . الان میبینیم یه نفر با پا یه سازو میزنه یکی با دندون یکی میرقصه یکی ... هرکی از یه طرف یه سبک معرفی کرده و جز خودش و مریدان اندکش هیچکس اون سبک رو جلو نخواهد برد . اصلا عاملی که موسیقی کلاسیک الآن به اینجا رسیده وجود استادانی مثل هایدن و شاگردانش بوده که با وجود نوآوری و خلاقیت از آرمان اصلی موسیقی کلاسیک جدا نشدن ، همون Virtuosity که میفرمایید آیا شامل پاگانینی نبوده ؟ مگر این نیست که خود مالمستین میاد فقط تحت تاثیر چند میزان از آثار پاگانینی به این حد در نوازندگی گیتار میرسه؟ پس چرا پاگانینی که نماد Virtuosity هست از آرمان های اصیل موسیقی کلاسیک و پیچیدگی خاص تئوریک و علمی اون جدا نشد درحالیکه اشراف زاده هم نبود ؟
    در رابطه با موسیقی سنگین درست میفرمایید که از اول وجود داشته اما منظور من اون سنگینی نیست. منظور من ناهماهنگی و عدم وجود علم و هنر در آثار جدید امروزیه که تنها عامل به وجود آورنده ی اون پایین تر اومدن سطح و سریع به وجد اومدن مردم هست. مطمئنا در تم دائم اثر 582ام باخ پاساکاگلیا در cمول هیچ اثری از مهربانی و فضای شاد وجود نداره ؛ فضایی تاریک و بهتره بگم ترسناک و پر از درد ناشی از گناه داره.
    اصلا فکر نکنید که متال گوش نکردم و اصولش رو نمیشناسم ؛ من فقط ایدئولوژی برتر رو انتخاب کردم .
    سالار عزيز ميشه بفرماييد شما چه سبكها و چه گروههايي از متال رو گوش و مطالعه دقيق كرديد كه به نظرتون متال موسيقي پست تري نسبت به كلاسيك به نظر مياد؟؟ اگه از ريشه متال رو مطالعه كرده باشيد به موسيقي كلاسيك خواهيد رسيد! اين يك امر غير قابل انكاره!
    كه بعد در دهه هاي بعد متال با موسيقي فولكلور گاثيك و مديوال و... تركيب شد و سبكهاي جديدي ايجاد شدند. موسيقي متال نزديك به 30 سبك و زير سبك داره شما همه اينا رو عميقا درك كرديد كه ميگيد موسيقي ضعيفيست؟

فقط در صورتی که عنصر قانون و اصول در اون ثبات دائم بگیره . الان میبینیم یه نفر با پا یه سازو میزنه یکی با دندون یکی میرقصه یکی ...
    مشكل اينه كه شما توي بخش تجاري متال به دنبال اون اصول و برتري موسيقايي ميگردي كه پيدا نميشه! و ما هم پيدا نميكنيم و به همين خاطر هم هست كه بنده موسيقي متال تجاري رو قبول نداشتم و گوش هم نميدم هيچوقت!

هرکی از یه طرف یه سبک معرفی کرده و جز خودش و مریدان اندکش هیچکس اون سبک رو جلو نخواهد برد .
    اين كه در متال سبكهاي زيادي هست رو من اتفاقا نقطه قوت اين سبك ميدونم. يه نكته مهم كه در پديدآورندگان سبك هاي متال وجود داره مبحث كليدي Individuality هست. يعني هيچكس قرار نيست كار ديگري رو تكرار كنه! يك من گرايي خاصي هست كه باعث ميشه هيچوقت كار تكراري نشنويم!
    اگه اينطوري نبود كه متال همش يه نواخت ميشد. متال اينهمه زيرشاخه داره كه همشون زمين تا آسمون با هم فرق دارن و تفاوت در برخي سبكها به گونه اي هستش كه آدم از اينكه هر دو به يك نام يعني متال خونده ميشن تعجب ميكنه.

من كه هيچوقت موسيقي كلاسيك رو انكار نكردم و دليلي براي اينكار وجود نداره. موسيقي كلاسيك پدربزرگ موسيقي متال هست و خدمتي كه موسيقي كلاسيك به بشريت كرده تا ابد موسيقي رو تغذيه خواهد كرد.

- - - Updated - - -

اين تاپيك براي انتشار موسيقي كلاسيك هست و مطمئنا در اين راستا فعاليت خواهد كرد.

اما من ميخوام ببينم امكانش هست كه كلاسيك بازهاي عزيز اين آهنگ رو گوش كنند و نظرشون رو بدن؟

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اين اثر در اصل سمفونيك هست اما اين نسخه Unplugged هست كه نويسنده اين آهنگ يعني ماستيس با پيانو اجرا كرده.

ميخوام ببينم آيا فكر ميكنيد اين موسيقي يك موسيقي چيپ و عوام پسند و فاقد ارزش هنري و احساسي هست؟

(كيفيت آهنگ پايين هست شرمنده و نسخه تصويريش رو تبديل كردم چون هيچ نسخه ديگه اي از اين ورژن آهنگ نيست!)

نسخه اصلي آهنگ رو هم خواستيد براتون ميذارم.
    ویرایش توسط LORD-LUCIFER : Tuesday 9 October 2012 در ساعت 04:13 AM

23. 6 کاربر برای این پست از LORD-LUCIFER تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دوستان تقاضا دارم بحث مقایسه سبک ها رو در مکانی مناسب تر دنبال کنید چون هیچ ارتباطی با هدف تاپیک نداره.

25. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Pathetique [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با توجه به اینکه علاقه و اطلاعات اندکی نسبت به باروک دارم فعلأ فقط فوگ پرلود 1 باخ که معروف هم هست رو پیشنهاد میکنم .
    در مورد موسیقی فیلم هم به نظرم برای آمادگی خیلی میتونه مفید باشه . درسته که هدف کلاسیک هست ولی مثلأ شما موسیقی متن فیلم Schindler List یا Love Story یا Gladiator رو گوش کنید کمی شبیه به موسیقی کلاسیک هست. این شباهت میتونه زمینه ساز علاقه مندی به موسیقی کلاسیک باشه . بله درسته که در موسیقی متن همه نوع موسیقی میشه پیدا کرد ولی من منظورم از اون قطعه هایی هست که شبیه به کلاسیکه . اونایی که یه ارکستراسیون قوی داره . اونایی که سولوهای ویولن یا پیانو یا یه ساز قدیمیه .
    برای اولین لیست به نظرم بتهوون یا لیست نمیتونه زیاد موفق باشه . تقریبأ همه موزیسین های دنیا Moonlight Sonata رو از بهترین و عمیقترین ساخته های بشر میدونن ولی افراد عادی آیا میتونن درکش کنن ؟ من که فکر نمیکنم .
    به نظرم اول باید موسیقی های معروف که رسانه بارها گذاشته رو بذاریم مثل همون سمفونی 5 بتهوون یا 40 موتزارت بعد بریم سر وقت موسیقی هایی که احساس و غم توشون هست چون میدونید که سلیقه های امروزی این رو بیشتر میپسنده و بعد بریم دنبال سنگینتر ها .
    واقعأ چند نفر حاضرن بالاد 1 شوپن رو گوش کنن ؟ حتی 10 ثانیه ؟ حتی افرادی که اسم خودشونو میذارن پیانیست ؟
    ما هم که وقتی به دنیا اومدیم بالاد 1 شوپن گوش نکردیم که رفته رفته علاقه مند شدیم . به شخصه خودم 3 ساله که رو آوردم به موسیقی خوب . اون هم وقتی شروع شد موسیقی در حد یانی و این ها بود و حالا سونات های بتهوون ...
    منظور اینکه خیلی آهسته باید جلو رفت. به نظرم مثلأ سونات مهتاب یا قطعه های شوپن یا ... برای لیست اول زیاد مناسب نیست. من باز هم پیشنهادم اینه که قطعه های معروف و قوی موسیقی متن - بعد بریم سراغ سبک ترین و احساسی ترین کارهای کلاسیک و کم کم بریم سمت بتهوون و راخمانینف .
    تقریبا باهاتو موافقم شاید برای شروع علاقه مندی به سبک کلاسیک باید از سبکی غیر از کلاسیک شروع کرد به تعبیر جناب LORD_LUCIFER راهی هست که ازش به موسیقی کلاسیم میرسیم. البته این جای بحث بیشتری داره.
    با love story موافق نیستم. با اینکه اثری قوی محسوب میشه ولی تناسبی با موسیقی کلاسیک نداره بنظرم. اما با موسیقی فیلم متن فهرست شیندلر یا گلادیاتور کاملا موافقم. شاید بشه موسیقی متن فیلم پاپیون رو هم اضافه کرد. یا برخی آثار کلاسیک بکار رفته در موسیقی متن فیلم های بزرگ. مثل اثر سترگ باربر که در فیلم پلاتون بکار گرفته شد و ...
    ولی جناب Favilla به فهرست خیلی خوبی اشاره کردند که من با خیلی هاشون موافقم مثل دانوب آبی و برخی از موومان های چهر فصل یا برخی قسمت های باله دریاچه قو و حتی باله های دیگر چایکوفسکی. اینها ایده های خوبی هستند. درحال حاضر من مشغول لیست کردن این ایده ها و یافتن قطعات مرتبط هستم.

- - - Updated - - -

- مس در سی مینور اثر
    232 ، کانتاتا های 140 و ویولن پارتیتا های 1004 تا 1006 باخ ...
    - سونات های 17 و 28 و 14 بتهوون برای پیانو با تمام موومنت هاشون ...
    - کنون در ر ماژور و ciaconna فا مینور پکلبل ...
    - فصل ها ، ویولن کنسرتو های 1 تا 4 ویوالدی ...
    - بلد 1 و 4 شوپن و اتود اپوس 25 ...
    - فصل ها ، سوان لیک چایکووسکی ...
    - بلو دانوب استراوس ...
    - سوناتای K9 اسکارلاتی در ر مینور ...
    فکر نمیکنید همه موومان های یک سونات ممکن هست برای شنوده تازه کار خسته کننده باشه ؟ ویلن پارتیتاهای 1004 تا 1006 با اینکه از جمله زیباترین آثار نوشته شده برای این ساز هستند اما بنظر نمیاد باز هم برای یک تازه کار کمی خسته کننده باشه؟ اینطور فکر نمیکنید؟
    من از فهرستتون با کنون، چهارفصل،دریاچه قو و دانوب آبی کاملا موافقم. دقت کنید فعلا درحال تهیه لیست اول هسیتم و لیست های دیگری هم وجود خواهد داشت که برای شنونده های ارتقا یافته مناسب است.
    اگر آثار دیگه ای هم از این دست مد نظر دارید دریغ نفرمایید لطفا.

27. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط LORD-LUCIFER [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر من ابتدا يه تاپيك ديگه هم بايد باز بشه و شما اساتيد اين سبك يه سري اطلاعاتي رو كه حتما بايد بدونيم رو توشون قرار بديد كه بشه يه تاپيك مرجع. مثلا معرفي دوره هاي مختلف و هنرمندهاشون و اينكه كه هركدوم چه تاثيري گذاشتند بر موسيقي كلاسيك رو ميشه به طرز ساده اما جامعي در اختيار مخاطب گذاشت.

من براي شروع تقاضا دارم يه آهنگ تاريك و غمگين بشنوم چون اين بعدي از كلاسيك هست كه آشنايي ندارم باهاش.
    از ایده شما دوست من حتما استفاده خواهم کرد.
    آهنگی رو هم که زحمت کشیدین و آپلود کردین رو گوش دادم. بسیار زیبا و عالی بود.
    شاید برا شما جالب باشه که آثاری از این دست که از تغییرات هارمونیکی اینچنین استفاده میکنند وام دار آثار دراماتیک واگنر هستند که در بسیاری از اپراهای خودش از این تکنیک استفاده میکرد. اگه براتون مقدوره چهارگانه معروف حلقه نایبلونگن (نایبلونگ-نیبلونگ) رو گوش کنید احتمالا براتون بسیار جالب خواهد بود. بگذریم. اگر ایده دیگه ای راجع به این تاپیک دارید همه خوشحال میشم که با ما درمیون بگذارید. و تمنا دارم از بحث راجع به مقایسه سبک ها خودداری کنید.

29. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

LORD-LUCIFER آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    18694
    میانگین پست در روز
    0.18
    تشکر از پست
    901
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    از ایده شما دوست من حتما استفاده خواهم کرد.
    آهنگی رو هم که زحمت کشیدین و آپلود کردین رو گوش دادم. بسیار زیبا و عالی بود.
    شاید برا شما جالب باشه که آثاری از این دست که از تغییرات هارمونیکی اینچنین استفاده میکنند وام دار آثار دراماتیک واگنر هستند که در بسیاری از اپراهای خودش از این تکنیک استفاده میکرد. اگه براتون مقدوره چهارگانه معروف حلقه نایبلونگن (نایبلونگ-نیبلونگ) رو گوش کنید احتمالا براتون بسیار جالب خواهد بود. بگذریم. اگر ایده دیگه ای راجع به این تاپیک دارید همه خوشحال میشم که با ما درمیون بگذارید. و تمنا دارم از بحث راجع به مقایسه سبک ها خودداری کنید.
    از اين كه تاپيك منحرف شد من عذر ميخوام. بحث غير مرتبط از الان تعطيل!

اين آهنگي كه فرمودين اسم انگليسيش رو بفرماييد تا سرچ كنم و گوش بدم.

براي خودم هم خيلي جالبه كه كشف كنم موزيسين هاي مورد علاقه تاثيراتشون رو از كجا ميگرفتن.

31. کاربران زیر از LORD-LUCIFER به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نام اصلی اثر Der Ring des Nibelungen هست و نام انگلیسی اون The Ring of the Nibelung .
    یک اپرای بسیار طولانی ولی فوق العاده. برای واگنر ساخت این اثر 26 سال طول کشید.

منتظر ایده های جدیدتون هستیم.

33. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)