لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 74

موضوع: کلاسیک برای آنهایی که از کلاسیک متنفرند.

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض کلاسیک برای آنهایی که از کلاسیک متنفرند.

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    مدتی است که انجام کاری زمانبر و شاید بزرگ رادر ذهن دارم. بگذارید از اینجا شروع کنم. بنظر من درصد بزرگی از مردم از موسیقی کلاسیک (1) بیزارند چون آن را نمیشناسند. منظور من از عدم شناخت، دانش تئوری موسیقی نیست (2). بلکه عدم شناخت ناشی از عدم دریافت بعد زیباشناختی موسیقی کلاسیک هست. شاید اگر به شخصی در بدو امر سمفونی های مالر ارائه شود و گفته شود موسیقی کلاسیک یعنی این - گرچه این یک موسیقی ناب و یک نمونه فوق العاده از موسیقی، بلکه از هنر باشد - اثر مذکور را شاید به سادگی رد کند. اما همین شخص را در شرایطی دیگر درنظر بگیرید. به او رقص مجار شماره 5 برامس را بعنوان گونه ای از موسیقی کلاسیک ارائه دهید. نوکتورن شماره 2 شوپن را نیز همینطور و از این دست قطعاتی که بعد زیباگونه آن بسرعت قابل دریافت است، شاید این شانس را داشته باشیم تا شخص مذکور فورا موسیقی را رد نکند. کمی بیاندیشد، گوش دهد و بعد آنرا بپذیرد یا رد کند. در صورت پذیرفته شدن میتوان به او برخی قطعات دیگر که دریافت آن کمی دشوارتر است را ارائه کرد. قطعات قبل شاید استعداد زیباجویی اش را تحریک کرده و حال خواهان بعد جدیدی از زیبایی است. مطمئنا بین این دو ممکن است زمانی طولانی سپری شود یا نشود. چه اهمیتی دارد؟!

حال کاری که در ذهن داشتم:
    من اشخاص زیادی را میشناسم که مطمئنم موسیقی کلاسیک میتواند مطلوبشان باشد. آنها از هر فرصتی استفاده میکنند تا این سبک را بهتر و بیشتر بشناسند، دنبال قطعات کلاسیک میگردند، ولی نمیدانند دنبال کدام اثر باشند تا به گوششان خوش باشد و برایشان قابل درک باشد، کسی چه میداند شاید هم در آخر سرخورده به این نتیجه برسند که سبک کلاسیک، سبکی کسالت آور و بی معنی است. چرا کسانی که آثار زیادی از موسیقی کلاسیک را شنیده اند و دستی در کار دارند،هیچگاه سعی در طبقه بندی آن بر مبنای مقدمه ای که عرض کردم، ننمودند؟ مثلا برای کسانی که خواستار گوش دادن به موسیقی کلاسیک هستند ولی در این زمینه مبتدی اند، لیستی از قطعات را آماده کنیم و در بخش های بعدی برای سطوح پیشرفته تر، لیست هایی جداگانه را فرهم کنیم. برای من شاید اینکار ماه ها زمان ببرد، ولی جالب است اگرکسانی که آمادگی این کار را در خود میبینند با همکاری هم این لیست ها را بسازیم.

پانوشت:
    (1) منظورم از موسیقی کلاسیک موسیقی، بطور عام هست. مثلا باخ هم کلاسیک حساب شود.
    (2) باعنایت به اینکه دانش تئوری تاثیری بسزایی در درک بهتر بعد زیباشناسانه هرگونه هنری دارد.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

2. 12 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)