لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 33

موضوع: احیا کننده سه تار

hamed777 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    63701
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    45
    93 بار تشکر شده در 52 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/0
    Given: 30/2
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض احیا کننده سه تار

0 Not allowed! Not allowed!
    باسلام انچه دراینجا مطلب عرض میکنم حاصل مطالعات گفته های اساتید و سازندگان ساز میباشد.

1340تا50شمسی را بحق میتوان دوران ساز ویلون دانست زیرا در این زمان میدان دار موسیقی ایرانی شاگردان حسین یاحقی و ابوالحسن صبا بودند در این دوران باظهور کتب تار هنرستان به کوشش اساتید خالقی زرین پنجه و معروفی و عدم توجه به ساز سه تار به عنوان ساز ارکستری وپایین بودن حجم صدا تحت سایه تار قرار گرفت و استقلال خود را از دست ایا به این خاطر بود که این زمان استاد ارزنده ای در زمینه سه تار نبود؟اگر چنین گوییم کم لطفی بزرگی در حق استاد احمد عبادی کردهایم ایشان استادی برجسته در این زمان بودند اما هرگز کتابی را برای این ساز تالیف نکردند علیرغم اقایان خالقی که کتاب های مختلف برای ویلون نوشتند یا کلنل وزیری به هر حال دوران انزوای تار بسیار پر رنگ نبود بعد ها باظهور اساتید جلیل شهناز و فرهنگ شریف این دوران شکسته شد ودوران طلایی تار اغاز گردید اما این دوران برای سه تار تا زمانی که جناب استاد زنده یاد ذوالفنون کتابی در این باره بنویسند ادامه داشت اری استاد ذوالفنون با برگرداندن سه تار به مسیر اصلی خود این ساز را احیا کرد وشاید اگر زحمات او نبود سه تار نواختن به شیوه قدما منسوخ شده بود ایشان بااستفاده از دانش اساتید مختلف زمان خود موسی معروفی* صبا *تهرانی* و هم کاری و استفاده از دانش ردیفی این اساتید و جناب دوامی* و نورعلی برومند* دانش ردیفی خود را به حد غیر قابل تصوری اعتلا داد وحاصل این تجربیات اثار مکتوب و نواخته هایشان است اگراستاد جلیل شهناز خداونگار تار دانیم یقیقنا مرحوم استاد ذوالفنون خداوندگار سه تار بود یادش گرامی باد
    ویرایش توسط hamed777 : Saturday 13 October 2012 در ساعت 03:16 PM

2. 4 کاربر برای این پست از hamed777 تشکر کرده اند:

3. # ADS

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

سه تار كي از بين رفته بود كه كسي بخواد احياش بكنه؟ در حقيقت احمد عبادي يك نوازنده بر جسته در عصر خود بود. اگر چه از نظر سه تار نوازي با ترحم و دلسوزي صبا روبرو شد وگرنه در اين عرصه هم توانايي صبا خيلي محرز و اشكاره. ميشه يه سي دي ازش گوش كرد و پي برد. و البته نوازندگي عبادي هيچ ربطي هم به ميرزا عبدالله نداره. چون از خواهرش ياد گرفته و اونم از عموش و اونم از عموش كه ميشه فراهاني بزرگ. خلاصه خيلي در همه. ولي صبا از خود ميرزا ياد گرفته بود و در مكتب درويش هم كامل كرده بود. از حق كه نميشه گذشت. عبادي نوازنده اي بزرگ بود. ولي نميشه بهش گفت احيا كننده. در ثاني ساز دوم همه تار نواز ها سه تاره. به قول عليزاده سه تار براي دوران پيريه تار نوازهاست. چون سه تار اصلا ساز اركستر نيست. يكي حجم كم صدا و يكي اون صداي واخوان كه بي خود همش به صدا در مياد. اصلا قابل مقايسه با ساز تار نيست كه بخواد حتي برابري بكنه با تار. اگه هم گاهي مشاهده ميشه كه تو آموزشگاه ها مشتري زياد داره اولا كه بالاي 70 درصد هنرجوهاش دخترا هستن . چون ظريفه و دخترا فكر ميكنن كه هر چيز ظريفي براي اونا ساخته شده كه البته حد اقل در اين رشته اشتباه مي كنن. چون هنوز يه دختر نتونسته اين سه تار رو در حد خيلي حرفه اي به صدا در بياره. دوم اين كه قيمت ساختش (آموزشي هاش) خيلي پايين در مياد. مثلا شما ميتوني با 50 تومن يه اسباب بازي كه اسمش سه تاره رو بخري اما حتي نميشه يه عكس از تار باهاش خريد !!! . ازهمون روز ازل تا الان هم كه حساب كني ميبيني كه نوازندگان تار در هر دوره اي خيلي مهمتر و بيشتر از سه تار نوازا بودن. بنابر اين هميشه تحت سايه تار بوده و البته با توجه به حجم كارايي تار شايسته و به جا هم هست. كلا سه تار ساز شب و تنهاييه.
    در مورد احيا هم اصلا نميشه اون كاري كه بهاري در حق كمانچه كرد رو با اون كاري كه عبادي كرد قابل قياس دونست. من كلمه احيا رو براش مناسب نميدونم. تو همون دوره سعيد هرمزي و يوسف فروتن و صبا و خيلي هاي ديگه هم سه تار ميزدن. صبا كه به درخواست خود عبادي ساعت هاي برنامه اش توي راديو رو به حرمت اينكه عبادي پسر ميرزا عبدالله هست كم كرد و بعدا هم فقط ويولن زد.
    خلاصه آقا من واژه احياگر رو براش اشتباه ميدونم. بهتر بود ميگفتي نوازنده مطرح يا صاحب سبك يا شيرين نواز يا هر چيز ديگه اي تو اين مايه ها.

5. 2 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

hamed777 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    63701
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خواهشا حضرات اول تایپیک و بخونن بعد نظر بدن. بنده عرض کردم جناب ذوالفنون سه تار رو احیا کردن نه جناب عبادی در ضمن جناب عبادی از مرحوم صبا بالاتر نبوده باشن پایین تر نیستن درسه تار بنده نگفتم از بین رفته بود سه تار عرض کردم منزوی شده بود ومنظورم از ساز ارکستری نبودن این بود که در ارکستر های هنرستان ملی که مدیر هنرستان و رهبرش روح ا... خالقی بود جایی نداشت همه اینو میدونن تایپیک درست بخونید نظر بدین با تشکر
    ویرایش توسط hamed777 : Sunday 14 October 2012 در ساعت 12:11 PM

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

خب منم با قسمت ذوالفنونش مشكلي نداشتم. ولي به هر حال همون ذوالفنون هم در جايگاه خيلي شاخصي قرار نمي گيره. كلا بيشتر ذهن ملودي پرداز داشت وگرتنه از نظر تكنيكي خيلي ... .
    اينكه احياگر باشه هم درست نيست. اما اين كه تو يه دوره اي ويولن و تار رو كنار گذاشت و فقط سه تار زد درسته. وگرنه عطا جنگوك و حسين عليزاده و بيشتر جنگوك تو همون دوره سه تار ميزدن. به هر حال روحش شاد . به موسيقي خدمت كرد.

8. کاربران زیر از m_rv_2008 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hamed777 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    63701
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

من خودم محضر استاد جنگوک رو درک کردم و افتخار تلمذ ایشون وشاگردیشونو داشتم اما هیچکس به سه تار به اندازه استاد ذوالفنون
    خدمت نکرد حتی علیزاده

بزرگش نخوانند اهل خرد که نام بزرگان به زشتی برد
    ویرایش توسط hamed777 : Sunday 14 October 2012 در ساعت 03:25 PM

10. کاربران زیر از hamed777 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    55272
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    42
    51 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

این قسمت : „اگراستاد جلیل شهناز خداونگار تار دانیم .” پس بیگجه خانی را چه بنامیم ؟ علی اکبر شهنازی و ...
    البته وقتی یکی بیاد بگه ردیف تکراریه و ریزهاش زیاده(سخنان کاربر ramin) نمیشه ازین جمله ها ایراد گرفت. چون اون اساتید و سازندگان حتما بزرگان رو نمیشناسند.

12. 2 کاربر برای این پست از sol_do تشکر کرده اند:

hamed777 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    63701
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

باتشکر از جنابsol_doاگر بنده عرض کردم ایشان خداونگار تارن بخاطر این بود که هیچ کاربری عده ای که میشناسید نتونن ردش کنن. یادم میاد وقتی تار نوازی مرحوم بیگجه خانی رو با اواز اقبال اذر گوش میدادم بی اختیار گریه میکردم درباره استاد شهنازی همین بس که جناب هوشنگ ظریف در مستند زخمه نامیرا دربارشون چنین میگن:((بنده فکر میکنم در ساز تار همتای استاد شهنازی رو نداشتیم)) و اساتید لطف ا... مجد یا بیگجه خانی شهنازی بی بدیلا صرفا بخاطر اینکه کسی نگه فلانی بهتره استاد شهناز رو نام بردم چون نسل جوان بیشتر اشنا هستن با هاشون باز هم از شما متشکرم که انتقادی موشکافانه بسزا دقیق نمودید

14. 2 کاربر برای این پست از hamed777 تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

البته با توجه به حجم كارايي تار شايسته و به جا هم هست. كلا سه تار ساز شب و تنهاييه.
    من چقدر همیشه با مقایسه ی سازها و اینکه این بهتره اون بدتره مشکل داشتم... اگه بخای طبق همون دوران میرزاها و خان ها فکر کنی آره، سه تار ساز شب و تنهاییه. اما الان تموم شده اون دوران و همونطور که کاربردهای اسب در جامعه متفاوت شده کاربردهای سه تار هم متفاوت شده.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

16. کاربران زیر از alireza_jafarian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    63670
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    12
    7 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

دمsol_do گرم اونایی ک میگن ردیف تکراریه ریزه زیاد داره خب اونا برن ردیف خودشون بنوازن سر به سر ردیف تکراری نذارن دربارشم حرف نزن ما این ردیف تکراری و دوست داریم
    ویرایش توسط kjls : Monday 15 October 2012 در ساعت 11:38 AM

18. کاربران زیر از kjls به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sol_do [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این قسمت : „اگراستاد جلیل شهناز خداونگار تار دانیم .” پس بیگجه خانی را چه بنامیم ؟ علی اکبر شهنازی و ... البته وقتی یکی بیاد بگه ردیف تکراریه و ریزهاش زیاده(سخنان کاربر ramin) نمیشه ازین جمله ها ایراد گرفت. چون اون اساتید و سازندگان حتما بزرگان رو نمیشناسند.
    دوست عزیز من از ردیف ایراد نگرفتم... بلکه ایرادی که گرفتم از آنچه بود که امروزه به نام ردیف میرزاعبدالله مینامیم... بحثش بسیار مفصل و طولانیه و در حوصله ی یک فضای مجازی نمیگنجهلطفا برداشتهایی که میکنید رو با کمی تامل بیشتر انجام بدید.. با تشکر

- - - Updated - - -

از همه ی اینها گذشته به نظر من لغت خداوندگار تار برای یک شخص بکار بردن یک چیز مضحکه... ما خیلیا رو داریم که کسی نمیتونه زیر سوال ببردشون... اصلا کلا کسی که سرشناس بشه رو نمیشه به این راحتی زیر سوال برد چون حتما یک خلاقیتی داشته که معروف شدهاز اینها گذشته اگرم روزی روزگاری کسی بخواد از این لغت ها به کسی بده باید به علی نقی وزیری بده نه کسه دیگه (گفتم اگرررررر)
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

20. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    55272
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    42
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز من از ردیف ایراد نگرفتم... بلکه ایرادی که گرفتم از آنچه بود که امروزه به نام ردیف میرزاعبدالله مینامیم... بحثش بسیار مفصل و طولانیه و در حوصله ی یک فضای مجازی نمیگنجهلطفا برداشتهایی که میکنید رو با کمی تامل بیشتر انجام بدید.. با تشکر

- - - Updated - - -

از همه ی اینها گذشته به نظر من لغت خداوندگار تار برای یک شخص بکار بردن یک چیز مضحکه... ما خیلیا رو داریم که کسی نمیتونه زیر سوال ببردشون... اصلا کلا کسی که سرشناس بشه رو نمیشه به این راحتی زیر سوال برد چون حتما یک خلاقیتی داشته که معروف شدهاز اینها گذشته اگرم روزی روزگاری کسی بخواد از این لغت ها به کسی بده باید به علی نقی وزیری بده نه کسه دیگه (گفتم اگرررررر)
    دوست عزیز واقعن بحث پیرامون قضیه در فضای مجازی نمیگنجه. اما اینکه از ردیف ایراد بگیریم هم مضحکه . با توجه به اینکه این تاپیک هم جاش نیست. اما میشه بگید ایرادات ردیف رو ؟ اگه مشکل شما اینه که یه جا ریز داره و نباید داشته باشه (با توجه به اشارات قبلیتون) _این که نشد ایراد . همیشه که یه گوشه رو به یک شکل نمیزنن. کلنل وزیری هم کار اساتید زمان خودشو نفی میکرد. جناب ساکت الان. همچنین رو شما اثر گذاشته. ردیف طی سالیان سال از گزند زمان محفوظ مونده . به نظرم قطعه نوازان با اسامی ناملموس بهتره تمرکزشون رو تو کار خودشون بذارن . هویت فرهنگی ما در ردیف نهفته هست. نه در پشتک و بند بازی و ملق زدن با ساز. پس اگه از درک ردیف ناتوانیم لااقل کار خودمون رو بکنیم.
    کسی نمیگه موسیقی ساکت بده. همه نوع سبک باید باشه اما اینکه ردیف ایراد داره پسندیده نیست.
    ویرایش توسط sol_do : Monday 15 October 2012 در ساعت 07:47 PM

22. 3 کاربر برای این پست از sol_do تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط sol_do [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز واقعن بحث پیرامون قضیه در فضای مجازی نمیگنجه. اما اینکه از ردیف ایراد بگیریم هم مضحکه . با توجه به اینکه این تاپیک هم جاش نیست. اما میشه بگید ایرادات ردیف رو ؟ اگه مشکل شما اینه که یه جا ریز داره و نباید داشته باشه (با توجه به اشارات قبلیتون) _این که نشد ایراد . همیشه که یه گوشه رو به یک شکل نمیزنن. کلنل وزیری هم کار اساتید زمان خودشو نفی میکرد. جناب ساکت الان. همچنین رو شما اثر گذاشته. ردیف طی سالیان سال از گزند زمان محفوظ مونده . به نظرم قطعه نوازان با اسامی ناملموس بهتره تمرکزشون رو تو کار خودشون بذارن . هویت فرهنگی ما در ردیف نهفته هست. نه در پشتک و بند بازی و ملق زدن با ساز. پس اگه از درک ردیف ناتوانیم لااقل کار خودمون رو بکنیم.
    کسی نمیگه موسیقی ساکت بده. همه نوع سبک باید باشه اما اینکه ردیف ایراد داره پسندیده نیست.
    شما گویا دوست داری کج و کوله برداشت کنی کلا
    100 بار عرض کردم... باز هم میگم
    من نگفتم ردیف بده... و نمیتونم هم بگم... پایه و اصول بنیادی موسیقیه ایرانی ردیفه
    اتفاقا همین الانشم استاد ساکت داره ردیف با من کار میکنه...
    شیوه ی ردیف نوازی قدما هم با امروزی ها متفاوته
    من گفتم آنچیزی که ما امروزی بخ عنوان ردیف میرزا عبدالله میشناسیم... (همون کتاب ژان دورینگ) آنچنان شایسته ی این نیست که بخواد منبع ردیف نوازیه ما قرار بگیره... چون یک سری ایرادات و جملات اضافی و تکراری داره ... و گاهی این جملات اضافی باعث شده هنرجو اصلا نتونه اون گوشه رو خوب درک کنه... شیوه ی نگارشش هم جالب نیست... و و و و
    وزیری هم در زمان خودش قوی بود... همین الانشم کمتر کسانی داریم که بتونم نواخته های ایشون رو خوب بزنن
    قطعه نوازان با اسامی ناملموس؟؟؟؟ اصلا نمیدونم این یعنی چی
    پشتک و بندبازی و ملق زدن؟ احتمالا شما این حرکات رو در مجالس عروسی به سبک قدما یا همون بساطهای خالتوری مشاهده کردید
    دقیقا این وسط کی از درک ردیف ناتوانه اونوقت؟
    موسیقیه ساکت؟ اصلا چیزی به عنوانه موسیقیه ساکت وجود نداره
    لطفا اگه میخواید نقد کنید اول آشنایی لازم با همون موسیقی ایرانی رو داشته باشید بعد نقد کنید
    شما در تمامیه کارهای کیوان ساکت گوشه های ردیف رو میشنوید... تقریبا همه جا داره جملات ردیف رو میزنه... اگه گوش شما با گوشه ها آشنایی نداره و نمیتونید اینهارو در کارهاشون بشنوید... دلیل نمیشه اینطوری نظر بدید...
    اینکه سونوریته ی سازش با دیگران متفاوته دلیل بر این نیست که داره کلاسیک مینوازه...
    ایشون حدود 12 تا آلبوم یا شاید بیشتر دارن... که فقط دو آلبوم اون کلاسیکه... بقیه کاملا در دستگاههای ایرانی نواخته شده
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

24. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    55272
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    42
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

من گفتم آنچیزی که ما امروزی بخ عنوان ردیف میرزا عبدالله میشناسیم... (همون کتاب ژان دورینگ)

احتمالا شما این حرکات رو در مجالس عروسی به سبک قدما یا همون بساطهای خالتوری مشاهده کردید
    نمیخوام جواب تک تک حرفاتو بدم . این مورد رو بهتر دیدم یه توضیخی راجبش بدم...
    کی گفته کتاب زان دورینگ رو به عنوان ردیف میرزا عبدالله میشناسیم ؟ یک جمله ی سر تا پا غلط
    مطلب دوم هم همیین بس خرده فرمایشات حناب ساکت داره موج میزنه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    63670
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    12
    7 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

موسیقی شناس ایرانی مگه نداریم ک کتاب دورینگ برای ما شاخص باشه؟مرحوم موسی معروفی ام این ردیف ها رو نوشتن مرحوم صبا نوشتن از همه مهمتر اقای داریوش طلایی از ساز استاد شهنازی نوشتن حالا بازم لازمه کتاب یه اقای خارجی ک شاید درک درستی ام از ردیف ندارن شاخص باشه؟جالب تر از همه شخص کلنل هم اینارو نوشته

27. کاربران زیر از kjls به خاطر این پست تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

آقايون و خانوما سلام. ميبينم كه دوران جنگ سرد اين بار در فضاي مجازي داره بروز مي كنه ... .
    عرضم به حضورتون همه چيز از اونجا شروع شد كه من گفتم نه عبادي و نه ذوالفنون احيا كننده نبودن. آخه كلمه احيا كه اسمش روشه. يعني زنده كننده. زنده كردن چيزي كه نمرده كه خيلي بي معني ميشه. مگه سه تار و سه تار نواز از دنيا رفته بودن كه اين عمل بخواد دوباره صورت بگيره. اصلا در همه موسيقيدانان معاصر اين واژه فقط مصداقش علي اصغر بهاريه. حرفي هست؟
    نظرات من راجع به دعواهاي بقيش هم اينه كه رديف يا غير رديف. چيزي كه به گوش قشنگ مياد اسمش دقيقا هنره. هنر هم كه يعني پيدا كردن زيبايي هاي طبيعت. مثل صداها يا رنگها و غير از اينها. حالا ميخواد هر چي باشه. منتها قديميها يه كم روي اين فواصل و اينا كار كردن و حماقته كه هر گروهي كه مياد بخواد از اول روي تجربه اي كه به دست اومده تلاش مجدد بكنه. اگه بره رديف رو بزنه بعد از ادامه اون شروع كنه دنيا گلستان ميشه و ديگه هيچ كس مجبور نيست زمستونا بره تو غار.
    روي اون حرفم هم هستم كه سه تار ساز شب و تنهاييه و از اقبال عمومي كمتري در گروه ها بر خورداره (به دليل حجم كم صوتي و اون سيم واخوان كه بيخودي صداش مياد.)

- - - Updated - - -

آهان. فهميدم. اي sol do ناقلا. منظورت از قطعه نوازان با اسامي ناملموس يعني استاد ساكت؟ ديدي فهميدم.

29. کاربران زیر از m_rv_2008 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    55272
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    42
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

آهان. فهميدم. اي sol do ناقلا. منظورت از قطعه نوازان با اسامي ناملموس يعني استاد ساكت؟ ديدي فهميدم.
    خیر _ کاملن در اشتباهید. و انگار ذهن ها رو به این فکر سوق دادید که من به آقای ساکت توهین کردم.
    اسامی ناملموس منظور اسم همین قطعه ها بود.. مثلن شرق اندوه ... نه فامیلی اشخاص
    ویرایش توسط sol_do : Thursday 18 October 2012 در ساعت 02:09 PM

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)