لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 35

موضوع: نام گذاری گام ها در موسیقی ایرانی بر اساس نت شروعه یا شاهد؟

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.52
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    آره کلا گفته میشه گام ها نمیتونن موسیقی ایرانی رو توجیه کنن و اومدن بر اساس دانگ ها تقسیم بندیش کردن.
    اونچه که من توی موسیقی مقامی عربی دیدم اینه که هم روی گام کار می کنند و هم روی دانگ. بنظرم هر دوش کنار هم لازمه و مفید.
    اونا یه چیزی فراتر از این دو تا هم دارند، یجور دانگ ثانویه هست.
    توی موسیقی ایرانی هم همچین چیزی هست؟
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

علی جون مگه میشه به گام کاری نداشته باشند؟؟؟خب این چه کاریه؟هر گام تشکیل شده از 2 دانگ دیگه. این که درش بحثی نیست. چیزی که مهمه فاصله هاست که رعایت شه. مثلا تو شور فاصله ها باید اینجوری باشه: 3/4 3/4 1 1 1/2 1
    حالا تو هر شوری می خای با این بنویس. درسته؟؟؟
    تو این کتابه حتی این فاصله رو هم رغایت نکرده. بعد از سل باید لا بشه که لاکرن ه. درسته داداش؟
    آخه سوالات یه جوریه که کلی پیش زمینه و توضیح و... میخاد.
    نه، اولا که هر دو دانگی تشکلیل دهنده ی یک گام نیست. مثلا اگر فاصله ی بین دو دانگ یک فاصله ی یک پرده ای باشه، ترکیبشون گام میشه، ولی این فاصله میتونه یک پرده ای نباشه و ترکیب دانگ ها گام تشکیل نده. دانگ یک فاصله ی چهارمه. که به تنهایی میتونه معنا داشته باشه، بدون اینکه به یک دانگ دیگه وصل شه و گام رو تشکیل بده.
    اما حالا اصلا بی خیال دانگ رو. فقط گفتم اون کتابی که میخونی بر اساس گام نیست برا همین دچار تناقض شدی.

آره، به قول تو فواصل مهم هستن. فواصل توی شور این شکلی اند:
    سه ربع پرده (سل تا لا کرن)
    سه ربع پرده (لا کرن تا سی بمل)
    پرده (سی بمل تا دو)
    پرده (دو تا ر)
    نیم پرده (ر تا می بمل)
    پرده (می بمل تا فا)
    پرده (فا تا سل)

حالا توی اون کتابی که تو داری، گفته می کرن هستش. چرا اینجوری گفته؟
    چون در یک قسمتی از شور می کرن هستش که بهش میگن درامد خارا. اون کتابه شور رو بر اساس این درامد خارا نوشته. که به نظر من کار اشتباهی کرده، چون مرسوم نیست و گیج کنندست.

- - - Updated - - -

جناب راز و نیاز من فکر میکنم حرف شما اشتباست. اگر من اشتباه میکنم بگید.

به جز سه گاه که بر اساس نت شاهدش نام گذاری میشه بقیه گامها بر اساس نت تونیک آن گام نام گذاری می شوند. گامی هم که نوشتی گام همایون سل هستش.
    فکر میکنم همایون هم مثل سه گاه تنیک و شاهدش متفاوت هستن. و همایونی که دوستمون گامش رو نوشت همایون لاکرن هست نه سل. قسمتی از کتاب خالقی رو مینویسم:
    ... چنانکه نمایان گام ر کوچک، لا ، تنیک همایون شده و درجه ی ششم گام ر کوچک، سی بمل ، در گام همایون یک ربع پرده بالا رفته است و سی کرن شده و همین نت در همایون شاهد است...

مثالی که خالقی دربارش صحبت میکنه همایون سی کرنه و اینجا هم مثل سه گاه نت تنیک و شاهد دو نت مجزا هستن. و شاهد درجه ی دوم گام هستش نه اول.

اونا یه چیزی فراتر از این دو تا هم دارند، یجور دانگ ثانویه هست.
    توی موسیقی ایرانی هم همچین چیزی هست؟
    نمیدونم منظورت از دانگ ثانویه چیه. ؟
    ویرایش توسط alireza_jafarian : Thursday 22 November 2012 در ساعت 11:16 PM
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

3. 2 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.52
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نمیدونم منظورت از دانگ ثانویه چیه. ؟
    این صفحه رو ببین: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

مثلا مقام نهاوند دو تا دانگ اصلی داره که البته اونا به دانگ میگ جنس که جمعش اجناس هست.
    اما یک جنس(دانگ) فرعی داره که عجم هستش.
    من اینو می دونم که از اجناس فرعی در مدولاسیون و بداهه نوازی استفاده میشه.

بنظم باید توی موسیقی ایرانی هم یه چنین چیزی باشه...
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

5. کاربران زیر از M_T به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

آره دقیقا توی موسیقی ایرانی هم چنین چیزی هست. البته فکر میکنم بهش نمیگن دانگ فرعی. بهش میگن ترکیب دانگها.
    آره ترکیب دانگ ها به مدولاسیون هم ربط داره... بوسیله ی ترکیبشون میشه رفت به گوشه های دیگه و گسترش داد...
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

7. 2 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946
    4,151 بار تشکر شده در 1,000 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 112/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب راز و نیاز من فکر میکنم حرف شما اشتباست. اگر من اشتباه میکنم بگید.

فکر میکنم همایون هم مثل سه گاه تنیک و شاهدش متفاوت هستن. و همایونی که دوستمون گامش رو نوشت همایون لاکرن هست نه سل. قسمتی از کتاب خالقی رو مینویسم:
    ... چنانکه نمایان گام ر کوچک، لا ، تنیک همایون شده و درجه ی ششم گام ر کوچک، سی بمل ، در گام همایون یک ربع پرده بالا رفته است و سی کرن شده و همین نت در همایون شاهد است...

مثالی که خالقی دربارش صحبت میکنه همایون سی کرنه و اینجا هم مثل سه گاه نت تنیک و شاهد دو نت مجزا هستن. و شاهد درجه ی دوم گام هستش نه اول.
    سلام آقا علیرضا عزیز
    در اینکه نت شاهد و نت تونیک در گام همایون متفاوت می باشند بحثی نیست. نت شاهد همانطور که گفتید درجه دوم تونیک هستش. ولی بحث این بود که گام همایون بر اساس نت تونیک نامگذاری میشه یا بر اساس نت شاهدش.
    متنی هم که از کتاب زنده یاد خالقی آوردید فقط تفاوت بین تونیک و نت شاهد را در همایون ذکر می کنه ولی ذکر نکرده که گامی را که اونجا ذکر کرده گام همایون سی کرن هستش.
    اگر به صفحه بعد کتاب دقت کنید درجات مهم گام همایون را بدین صورت ذکر می کنه:
    درجه اول یا همان تونیک
    درجه دوم یا نت شاهد و ...
    به هر حال اگر در دیگر کتب یا اینترنت جستجویی کنید می بینید که همایون را بر اساس نت تونیک آن نامگذاری کرده اند نه بر اساس نت شاهد.
    شاد باشید دوست من
    فقر شب را بی غذا به سر بردن نیست،فقر روز را بی اندیشه به سر کردن است!

9. 2 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

آهان... اشتباه متوجه شدم...
    اما دلیلش چیه؟
    شما گفتید به جز سه گاه بقیه دستگاه ها بر اساس تنیکشون نام گذاری میشن. اما میشه اینجوری گفت: به جز همایون بقیه ی دستگاه ها و آواز ها بر اساس شاهدشون نام گذاری میشن.
    چه دلیلی وجود داره که همایون رو بر اساس تنیکش نام گذاری کنیم؟
    اصلا اگر طبق نظریه های مخالف خالقی، برای موسیقی ایرانی تنیک قائل نباشیم، باز هم همایون رو سل ناگذاری میکنیم؟ چرا؟
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    25 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    13

آهان... اشتباه متوجه شدم...
    اما دلیلش چیه؟
    شما گفتید به جز سه گاه بقیه دستگاه ها بر اساس تنیکشون نام گذاری میشن. اما میشه اینجوری گفت: به جز همایون بقیه ی دستگاه ها و آواز ها بر اساس شاهدشون نام گذاری میشن.
    چه دلیلی وجود داره که همایون رو بر اساس تنیکش نام گذاری کنیم؟
    اصلا اگر طبق نظریه های مخالف خالقی، برای موسیقی ایرانی تنیک قائل نباشیم، باز هم همایون رو سل ناگذاری میکنیم؟ چرا؟
    اما بنده حقیر هم نظری بدهم:
    در کتاب مبانی موسیقی نظری علیزاده و دوستانش دقیقا در یک جمله به این موضوع اشاره شده که تمام دستگاه ها و اوازها بر اساس نت شاهدشون نامگذاری می شن. لطفا فایل زیر را چک کنید
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و اما در مورد همایون.. من فکر میکنم اینکه در سایت ها مثلا همایون لاکرن را نوشتن همایون سل، من فکر می کنم اشتباهه. کمااینکه اشتباهات به مراتب بیشتری در این سایت ها دیده شده و می شود چراکه یک نفر اشتباه می نویسسد و بقیه طبق قانون کپی پیست از ان مطلب استفاده می کنند. پس به نظر بنده دلیل خاصی دیده نمیشه و وجود نداره که همایون بر اساس تنیکش نامگذاری شه.
    حالا باز هم دوستان اگر دلیل قانع کننده ای دارند خوشحال می شیم بگن. با تشکر

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

دوستان خب همایون رو سل میگیم دیگه... همایونه لا کرن دیگه چیه
    سه گاه تنیکش کرنه... میگیم سه گاهه لا کرن... یا سه گاه می کرن... یا سه گاه سی کرن
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

13. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

دوستان خب همایون رو سل میگیم دیگه... همایونه لا کرن دیگه چیه
    سه گاه تنیکش کرنه... میگیم سه گاهه لا کرن... یا سه گاه می کرن... یا سه گاه سی کرن
    نه رامین، مثلا گام سه گاه لا کرن ، از فا شروع میشه و تنیکش فا هست.
    خب سوال اینه که چرا همایون رو میگیم سل. در حالی که شاهدش لا کرنه. حتی کسانی که بر اساس گام نگاه نکردند هم همایون رو سل نامگذاری کردند. چرا...
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

15. کاربران زیر از alireza_jafarian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکی جواب بده

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نه رامین، مثلا گام سه گاه لا کرن ، از فا شروع میشه و تنیکش فا هست. خب سوال اینه که چرا همایون رو میگیم سل. در حالی که شاهدش لا کرنه. حتی کسانی که بر اساس گام نگاه نکردند هم همایون رو سل نامگذاری کردند. چرا...
    نه دیگه علیرضا... فا که میشه شاهد مخالف سه گاه... شاهد خود سه گاه لا کرن... لا کرن میشه دیگه ببین لا کرن میشه شاهد درآمد... دو میشه شاهد زابل ... می بمل میشه شاهد مویه ... فا میشه شاهد مخالف ... لا اکتاو میشه شاهد مغلوب دلیل نامگذاریش هم سادست... گام فواصل سه گاه رو وقتی از تنیک لا کرن بسازیم فواصل سه گاه بدست میاد از راست به چپ3/4 ...1...3/4...3/4...1...1...3/4واسه همایون هم... فواصل همایون رو از سل که بسازیم گام همایون بدست میاد... واسه همایون سل میشه از راست به چپ 3/4...5/4...1/2...1...1/2...1...1حساب کنی میبینی درست میشه در مورد شاهد هم... در همایون در قدیم ما سه نوع فرود داشتیم یعنی در آنچه که به همایون سل معروفه... گاهی روی فا فرود میومدند... گاهی روی سل... و گاهی روی لا کرن هر سه ی اونا مرسومه... اما امروزه دیگه کسی روی فا فرود نمیاد
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Sunday 25 November 2012 در ساعت 05:25 PM
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نه دیگه علیرضا... فا که میشه شاهد مخالف سه گاه... شاهد خود سه گاه لا کرن... لا کرن میشه دیگه ببین لا کرن میشه شاهد درآمد... دو میشه شاهد زابل ... می بمل میشه شاهد مویه ... فا میشه شاهد مخالف ... لا اکتاو میشه شاهد مغلوب دلیل نامگذاریش هم سادست... گام فواصل سه گاه رو وقتی از تنیک لا کرن بسازیم فواصل سه گاه بدست میاد از راست به چپ3/4 ...1...3/4...3/4...1...1...3/4واسه همایون هم... فواصل همایون رو از سل که بسازیم گام همایون بدست میاد... واسه همایون سل میشه از راست به چپ 3/4...5/4...1/2...1...1/2...1...1حساب کنی میبینی درست میشه در مورد شاهد هم... در همایون در قدیم ما سه نوع فرود داشتیم یعنی در آنچه که به همایون سل معروفه... گاهی روی فا فرود میومدند... گاهی روی سل... و گاهی روی لا کرن هر سه ی اونا مرسومه... اما امروزه دیگه کسی روی فا فرود نمیاد
    آقا رامین این که نشد دلیل.. ما اصلا کاری به تن شاهد گوشه ها نداریم.. شما یکی یکی نت شاهد تک تک گوشه ها رو نام بردید... ببین عزیز.. صحبت سر نت شاهد خود دستگاهه.. اینکه شما میگی مال گوشه است.. مثلا در مورد ماهور کلا در دستگاه ماهور می گیم شاهد همون تنیکه. حالا درامد شاهدش درجه اوله.. گشایش درجه دومه.. شکسته و دلکش 5 امه و الی اخر... می بینی که تغییر می کنه ولی نام دستگاه ثابته مثلا می گیم ماهور دو..
    همایون هم همینطوره.. همایونی که از سل شروع شه همایون لا کرنه.. حالا گوشه هاش هر طوری می خان باشن... اگه اینجور که شما میگی باشه که مثلا همایون تو ردیف ها 28 تا گوشه داره.. یعنی 28 تا همایون مختلف داریم؟؟؟!!! یه کم فانه!!! به نظر من همایون لاکرن درسته

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalkhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا رامین این که نشد دلیل.. ما اصلا کاری به تن شاهد گوشه ها نداریم.. شما یکی یکی نت شاهد تک تک گوشه ها رو نام بردید... ببین عزیز.. صحبت سر نت شاهد خود دستگاهه.. اینکه شما میگی مال گوشه است.. مثلا در مورد ماهور کلا در دستگاه ماهور می گیم شاهد همون تنیکه. حالا درامد شاهدش درجه اوله.. گشایش درجه دومه.. شکسته و دلکش 5 امه و الی اخر... می بینی که تغییر می کنه ولی نام دستگاه ثابته مثلا می گیم ماهور دو.. همایون هم همینطوره.. همایونی که از سل شروع شه همایون لا کرنه.. حالا گوشه هاش هر طوری می خان باشن... اگه اینجور که شما میگی باشه که مثلا همایون تو ردیف ها 28 تا گوشه داره.. یعنی 28 تا همایون مختلف داریم؟؟؟!!! یه کم فانه!!! به نظر من همایون لاکرن درسته
    ممل خان عزیز... خط اول نوشته ی منو خوندی؟... نوشتم شاهد سه گاه لا کرن... میشه لا کرن... اون ها که اسم بردم فقط خواستم واسه علیرضا بگم که شاهد... فا... شاهد مخالفه... نه شاهد سه گاه... که البته علیرضا خودش میدونه... و احتمالا اشتباه کرده... نه ... من تا بحال به عمرم نشنیدم کسی بگه همایون لا کرن... همچین چیزی نداریم... آقا لطفا از خودتون چیز اختراع نکنید... همایونه سله دیگه... نظر شما هم کاملا محترم... اما اینها نظرات منه... بدون برو و برگرد هم نظرات من درسته...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalkhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا رامین این که نشد دلیل.. ما اصلا کاری به تن شاهد گوشه ها نداریم.. شما یکی یکی نت شاهد تک تک گوشه ها رو نام بردید... ببین عزیز.. صحبت سر نت شاهد خود دستگاهه.. اینکه شما میگی مال گوشه است.. مثلا در مورد ماهور کلا در دستگاه ماهور می گیم شاهد همون تنیکه. حالا درامد شاهدش درجه اوله.. گشایش درجه دومه.. شکسته و دلکش 5 امه و الی اخر... می بینی که تغییر می کنه ولی نام دستگاه ثابته مثلا می گیم ماهور دو.. همایون هم همینطوره.. همایونی که از سل شروع شه همایون لا کرنه.. حالا گوشه هاش هر طوری می خان باشن... اگه اینجور که شما میگی باشه که مثلا همایون تو ردیف ها 28 تا گوشه داره.. یعنی 28 تا همایون مختلف داریم؟؟؟!!! یه کم فانه!!! به نظر من همایون لاکرن درسته
    ممل خان عزیز... خط اول نوشته ی منو خوندی؟... نوشتم شاهد سه گاه لا کرن... میشه لا کرن... اون ها که اسم بردم فقط خواستم واسه علیرضا بگم که شاهد... فا... شاهد مخالفه... نه شاهد سه گاه... که البته علیرضا خودش میدونه... و احتمالا اشتباه کرده... نه ... من تا بحال به عمرم نشنیدم کسی بگه همایون لا کرن... همچین چیزی نداریم... آقا لطفا از خودتون چیز اختراع نکنید... همایونه سله دیگه... نظر شما هم کاملا محترم... اما اینها نظرات منه... بدون برو و برگرد هم نظرات من درسته...

20. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نه رامین، الکی یه کم به هم گره خورده شد موضوع. میدونم که شاهد سه گاه، لا کرن هست و فا شاهد مخالفه... اما خالقی و وزیری که میان دستگاه ها رو بر اساس گام معرفی میکنن بین شاهد و تنیک تفاوت قائل میشن. شاهد سه گاه لاکرنه، اما تنیکش فا هستش. (و دلیل اینکه توی سه گاه تنیکمون خود لا کرن نیست اینه که در این صورت دومینانت گام درجه پنجم درست نمیشه...)
    توی همایون هم همین ماجرا هست. شاهدش لا کرنه اما تنیکش سله.
    حالا موضوع اینه که به چه دلیلی سه گاه (و بقیه ی دستگاه ها) رو بر اساس شاهدشون نام گذاری میکنیم، اما همایون رو بر اساس تنیکش نام گذاری میکنیم.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

سلام آقايون. بابا بحث نكنيد با هم. اين موسيقي هزار تو اين قدر راه در رو داره كه هر كس از هر جاش ميخواد ميتونه وارد بشه و نظريه جديد بده. آخرش هم بعد از همه اينا ميري زير سي و سه پل ميبيني اين يكي به ديگري ميگي يه دهن همايون برو ... (حتي نميگه بخون)
    يه چيز عجيب ديگه هم كه قابل تامله اينه كه يه گوشه داريم توي ماهور به اسم ابوالچپ... تو رو خدا يكي به من بگه اين كلمه يعني چي ؟ ابو +ال + چپ. يه كلمه عربي با يه حرف تعريف عربي با يه كلمه فارسي غليظ كه اشاره به يه جهت مي كنه. اينا ربطشون با موسيقي چيه؟
    با پاسخ به اين سوال از سپيد شدن يكي ديگه از تار موهام جلوگيري كنيد.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

ممل خان عزیز... خط اول نوشته ی منو خوندی؟... نوشتم شاهد سه گاه لا کرن... میشه لا کرن... اون ها که اسم بردم فقط خواستم واسه علیرضا بگم که شاهد... فا... شاهد مخالفه... نه شاهد سه گاه... که البته علیرضا خودش میدونه... و احتمالا اشتباه کرده... نه ... من تا بحال به عمرم نشنیدم کسی بگه همایون لا کرن... همچین چیزی نداریم... آقا لطفا از خودتون چیز اختراع نکنید... همایونه سله دیگه... نظر شما هم کاملا محترم... اما اینها نظرات منه... بدون برو و برگرد هم نظرات من درسته...[/QUOTE]

داش رامین گل، من جسارت نکردم.. لطفا ناراحت نشید.. من کی باشم که بخام از شما اشکال بگیرم. هنوز در حد این صحبتا نشدم... ولی اصلا بحث این نیست..

- - - Updated - - -

نه رامین، الکی یه کم به هم گره خورده شد موضوع. میدونم که شاهد سه گاه، لا کرن هست و فا شاهد مخالفه... اما خالقی و وزیری که میان دستگاه ها رو بر اساس گام معرفی میکنن بین شاهد و تنیک تفاوت قائل میشن. شاهد سه گاه لاکرنه، اما تنیکش فا هستش. (و دلیل اینکه توی سه گاه تنیکمون خود لا کرن نیست اینه که در این صورت دومینانت گام درجه پنجم درست نمیشه...)
    توی همایون هم همین ماجرا هست. شاهدش لا کرنه اما تنیکش سله.
    حالا موضوع اینه که به چه دلیلی سه گاه (و بقیه ی دستگاه ها) رو بر اساس شاهدشون نام گذاری میکنیم، اما همایون رو بر اساس تنیکش نام گذاری میکنیم.
    دقیقا همینه... بحث همین جاست... ببین علی جون منم همینا میگم.. من فکر نمیکنم در مورد نامگذاری یه دستگاه استثنا وجود داشته باشه...
    اقا رامین داداش گلم تو این سایتا نگاه کن. http://fa. wikipedia. org/wiki/%D8%B3%D9%87%E2%80%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1
    دیگه اینا من ننوشتم. این ویکی پدیاست. احتمال 99% هم درسته.. تو اون جدولا که کوک های مختلف را برای دستگاه ها و اوازهای مختلف نوشته، از اون اولش که شوره تا اخریش که راست 5 گاهه، همه را بر اساس نت شاهد نامگذاری کرده. مثلا نوشته همایون لاکرن، ر کرن، می کرن و ...
    دیگه اینا که من نمیگم.. من کماکان می گم این دستگاه هم مثل بقیه دستگاه ها و اوازها، بر اساس شاهد نامگذاری میشه. و هیچ استثنایی در کار نیست

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)