لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: 2 سوال فنی در مورد تکیه و دستگاه سه گاه

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    25 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض 2 سوال فنی در مورد تکیه و دستگاه سه گاه

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان...
    از دوستان می خواستم اگر میشه در مورد اجرای تکنیک تکیه روی تار یا 3تار یه توضیحی بم بدید. اگه میشه یه کم راجع به موقعیت انگشتان دست چپ توضیح بدید که بفهمم چجوری اجرا کنم.
    یه سوال دیگه.. فواصل گام سه گاه چی هستند؟؟؟؟تو هر سایتی هر کتابی یه چی زده.
    تو سایت ها زده: از راست به چپ: 1 3/4 3/4 1 3/4 3/4 1
    تو بعضی کتاب ها: 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4
    تو بعضی کتابای دیگه: 3/4 1 3/4 3/4 1 1 3/4
    بالاخره کدوم درسته؟؟؟؟

2. کاربران زیر از mamalkhan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalkhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان... از دوستان می خواستم اگر میشه در مورد اجرای تکنیک تکیه روی تار یا 3تار یه توضیحی بم بدید. اگه میشه یه کم راجع به موقعیت انگشتان دست چپ توضیح بدید که بفهمم چجوری اجرا کنم. یه سوال دیگه.. فواصل گام سه گاه چی هستند؟؟؟؟تو هر سایتی هر کتابی یه چی زده. تو سایت ها زده: از راست به چپ: 1 3/4 3/4 1 3/4 3/4 1تو بعضی کتاب ها: 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 تو بعضی کتابای دیگه: 3/4 1 3/4 3/4 1 1 3/4بالاخره کدوم درسته؟؟؟؟
    درودآخری درستهاز راست به چپ ...3/4...1...3/4...3/4...1...1...3/4تکیه هم یعنی رویس نتی که علامت تکیه گذاشته... نت بعدی اون رو با دست چپ فقط اشاره میکنیم و واسش مضراب نمیزنیم... یعنی به نت اول مضراب میزنیم... اما واسه نت دوم فقط انگشت میذاریم... این تکیه میتونه به فاصله ی سوم هم باشه... یعنی نت اول رو مضراب میزنیم... و 2 نت بعد رو انگشت میذاریم
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

اقا دمت گرم... علامت تکیه چیه؟؟؟و چجوری مشخص می کنن که به نت بعدی باید اشاره کرد یا 2 نت بعد؟؟؟
    در مورد اون گام سوم هم نظر شما درسته. الان تو کتاب ردیف میرزاعبدالله علامت های ترکیبی کلید بر اساس این فواصل به وجود اومدند. حتی تو کتاب های تئوری هم نوشته که امروزه این فواصل باب شدن برای سه گاه.
    اما از طرفی به اون فاصله دومی یعنی 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4هم در کتابها اشاره شده. و جالبه تو کتاب سوم ذولفنون فواصل سه گاه بر این اساس هستند. چک کردم. مطمئنم.
    ولی قضیه اون گام اولی چیه؟؟؟چرا تو هر سایتی چک می کنی سرچ می کنی گام سه گاه اینا میاره/؟؟؟قضیه اش چیه؟؟؟کلا غطه؟؟؟یا اینم بعضی جاها درسته؟؟؟

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalkhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اقا دمت گرم... علامت تکیه چیه؟؟؟و چجوری مشخص می کنن که به نت بعدی باید اشاره کرد یا 2 نت بعد؟؟؟
    در مورد اون گام سوم هم نظر شما درسته. الان تو کتاب ردیف میرزاعبدالله علامت های ترکیبی کلید بر اساس این فواصل به وجود اومدند. حتی تو کتاب های تئوری هم نوشته که امروزه این فواصل باب شدن برای سه گاه.
    اما از طرفی به اون فاصله دومی یعنی 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4هم در کتابها اشاره شده. و جالبه تو کتاب سوم ذولفنون فواصل سه گاه بر این اساس هستند. چک کردم. مطمئنم.
    ولی قضیه اون گام اولی چیه؟؟؟چرا تو هر سایتی چک می کنی سرچ می کنی گام سه گاه اینا میاره/؟؟؟قضیه اش چیه؟؟؟کلا غطه؟؟؟یا اینم بعضی جاها درسته؟؟؟
    هرکتاب یک علامت داره... در کتب استاد علیزاده با دایره کوچک... در ساکت... (علامت کندن رو 90 درجه به جهت بالا بچرخونی میشه اون) و غیره
    اگه 3 گذاشته بود بالاش یعنی به فاصله ی سوم... اگه هیچی نذاشته بود یعنی فاصله دوم
    عزیز هیچ سه گاه دیگه ای نداریم... اونی که من گفتم درسته...
    هیچ سه گاهی نداریم که فواصلش چیز دیگه ای باشه... هرچی هرکی هرجا گفته غلطه
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هرکتاب یک علامت داره... در کتب استاد علیزاده با دایره کوچک... در ساکت... (علامت کندن رو 90 درجه به جهت بالا بچرخونی میشه اون) و غیره
    اگه 3 گذاشته بود بالاش یعنی به فاصله ی سوم... اگه هیچی نذاشته بود یعنی فاصله دوم
    عزیز هیچ سه گاه دیگه ای نداریم... اونی که من گفتم درسته...
    آفا در مورد سه گاه ردیفه... ولی تو کتاب ذولفنون علامت های ترکیبی سرکلیدشا نگاه کن.. بر اساس 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 ساخته شده. مطمئنم. چک کردم. این فواصل هنوز منسوخ نشده ولی کمتر از اون یکی به کار میرن. بیشتر امروزه اون گام 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 به کار میره..
    در مورد تکیه یه سوال؟؟؟ این که میشه همون لگاتو. نه؟؟؟پس چرا با علامت لگاتو یا همون اتصال نشونش نمیدن؟؟این اشاره است. اونم اشاره است. فرقشون چیه پس؟؟؟
    و اینکه تو کتابا نوشته اشاره تکیه معمولا با انگشت سوم انجام میشه. چرا؟فرقش چیه؟این چه کاریه؟؟؟چرا با همون انگشت دوم اشاره نمیکمم؟راحت تره که!!!

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

آفا در مورد سه گاه ردیفه... ولی تو کتاب ذولفنون علامت های ترکیبی سرکلیدشا نگاه کن.. بر اساس 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 ساخته شده. مطمئنم. چک کردم. این فواصل هنوز منسوخ نشده ولی کمتر از اون یکی به کار میرن. بیشتر امروزه اون گام 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 به کار میره.. در مورد تکیه یه سوال؟؟؟ این که میشه همون لگاتو. نه؟؟؟پس چرا با علامت لگاتو یا همون اتصال نشونش نمیدن؟؟این اشاره است. اونم اشاره است. فرقشون چیه پس؟؟؟و اینکه تو کتابا نوشته اشاره تکیه معمولا با انگشت سوم انجام میشه. چرا؟فرقش چیه؟این چه کاریه؟؟؟چرا با همون انگشت دوم اشاره نمیکمم؟راحت تره که!!!
    عزیز... سه گاه ردیف و سه گاهه ذوالفنون هردو... لا کرن هستن... پس فواصل هم همونهنه لگاتو یعنی پیوسته که در سازهای کششی و بادی بیشتر مرسومه... فرقش خیلییههمیشه نباید راحتی رو در نظر گرفت... دو تا نت متفاوته... با فاصله سوم یک صدا میده و فاصله دوم یک صدای دیگه... امتحان کن... من فکر میکنم شما میخوای ساز رو بدون معلم یاد بگیری... فقط نصیحتم بهتون اینه که اینکار غیر ممکنه... یعنی غیر ممکن نیست... اما هرگز اینطوری نوازنده ی خوبی نمیشید...

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

رامين تو رو خدا يه كم جا بذار براي اين محققين مبتكرو نو آور. شايد بخوان اختراعي چيزي بكنن.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رامين تو رو خدا يه كم جا بذار براي اين محققين مبتكرو نو آور. شايد بخوان اختراعي چيزي بكنن.
    عزیز من، منم که از خودم نمی گم. یا تو خوابم نیومده که.. ولله منم کتاب خوندم.. از رو یه کتابی اینا دیدم. هر 2ش رو نوشته بود. منتها گفته بود که امروزه از 3/4...1...3/4...3/4...1...1...3/4 بیشتر استفاده می شه و اون یکی گام تقریبا منسوخ شده. ولی باز هم دیده می شه.

در مورد سه گاه ذولفنون کتاب سوم درس اول پیش درامد درویش خان: علامات عرضی بکار رفته: لاکرن-سی بمل-ر کرن-می کرن
    که متناسبه با این فواصل 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 بین این میشه چک کن:
    سه گاه دو: لاکرن- 3/4 -سی بمل- 1 -دو- 3/4 -ر کرن- 1 -می کرن- 3/4 -فا- 1 -سل- 3/4 -لاکرن
    اکیه داش من؟؟؟
    ولی از درس دوم به بعد می میشه بمل که گام عوض میشه میشه 3گاه لاکرن
    علامات عرضی: لاکرن-سی بمل-ر کرن-می بمل
    سه گاه لاکرن: فا - سل-لاکرن- سی بمل-دو-رکرن-می بمل- فا

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا چی بگم...

- - - Updated - - -

عزیز من، منم که از خودم نمی گم. یا تو خوابم نیومده که.. ولله منم کتاب خوندم.. از رو یه کتابی اینا دیدم. هر 2ش رو نوشته بود. منتها گفته بود که امروزه از 3/4...1...3/4...3/4...1...1...3/4 بیشتر استفاده می شه و اون یکی گام تقریبا منسوخ شده. ولی باز هم دیده می شه. در مورد سه گاه ذولفنون کتاب سوم درس اول پیش درامد درویش خان: علامات عرضی بکار رفته: لاکرن-سی بمل-ر کرن-می کرنکه متناسبه با این فواصل 3/4 1 3/4 1 3/4 1 3/4 بین این میشه چک کن: سه گاه دو: لاکرن- 3/4 -سی بمل- 1 -دو- 3/4 -ر کرن- 1 -می کرن- 3/4 -فا- 1 -سل- 3/4 -لاکرناکیه داش من؟؟؟ولی از درس دوم به بعد می میشه بمل که گام عوض میشه میشه 3گاه لاکرنعلامات عرضی: لاکرن-سی بمل-ر کرن-می بملسه گاه لاکرن: فا - سل-لاکرن- سی بمل-دو-رکرن-می بمل- فا
    هرجا دیدی می کرنه... حتما اشاره ای یه مخالف داشته که می کرن شده... وگرنه همون کتاب ... ما شاهد دستگاه رو براساس شاهد درآمد میسنجیم... که درس دوم می بمل میشه و فواصلی که من میگم درسته

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا چی بگم...

- - - Updated - - -

هرجا دیدی می کرنه... حتما اشاره ای یه مخالف داشته که می کرن شده... وگرنه همون کتاب ... ما شاهد دستگاه رو براساس شاهد درآمد میسنجیم... که درس دوم می بمل میشه و فواصلی که من میگم درسته
    داش رامین دمت گرم. از همه دوستان ممنون. خیلی حال دادید. بحث خیلی خوبی بود... ممنوووووووووووووووون

- - - Updated - - -

والا چی بگم...

- - - Updated - - -

داش رامین دمت گرم. از همه دوستان ممنون. خیلی حال دادید. بحث خیلی خوبی بود... ممنوووووووووووووووون

13. کاربران زیر از mamalkhan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)