لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 34

موضوع: تاپیک طرفداران ابی

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Leon آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    726
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    960
    7,753 بار تشکر شده در 1,683 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/9
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    19

0 Not allowed! Not allowed!
    ابی و 'شب نيلوفری'

مطلب از بهزاد
    جديدترين عکسهای ابی از نويد سهيليان

ابی : تا دو سال ديگه با آخرين آلبومم بازنشسته خواهم شد !

اين خبر رو ابی در مصاحبه ای که باهاش کردم داد. گفت که آلبوم آخرش رو هم با ايرج جنتی عطائی و سياوش قميشی می سازه. حالا ببينيم چی ميشه!

آلبومی که سه سال بود قولشو شنيده بوديم بالاخره چند هفته پيش بيرون اومد.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ۷ تا آهنگ داره . درخت ، تحمل کن ، وقتی تو گريه می کنی ، شب نيلوفری ، چيزی بگو ، تنديس ، سياهپوشها.

همه اشعار از ايرج جنتی عطائی هستش و آهنگها از سياوش قميشی.

بعد از آلبوم ستاره های سربی که هفت سال پيش بيرون اومد اين دومين آلبوميه که از همکاری مشترک ابی و ايرج و سياوش ساخته شده.

با ابی که الان تو آمريکاست و چند روزی بيشتر از کنسرتش نمی گذره در باره آلبوم جديدش و کنسرتش تو گريک تياتر لس آنجلس حرف زدم.

ابی: "کنسرت تو سالن سر باز گريک تياتر رو خيلی دوست دارم چون طبيعت زيبائی اطرافشه وآدم وزش نسيم رو حس ميکنه.
    اونجا با تماشاچپا احساس نزديکی ميکنم ، احساس صميميت. حالا بعد از ۵ سال دوباره اونجا کنسرت دادم."

ابی ادامه ميده که " تو اين کنسرت مردم با من همصدا می خوندن. تعجب کردم که آهنگهای جديدم که چندهفته ايه که بيرون آمده رو مردم حفظ بودن و با من می خوندن . واقعأ تحت تأثير قرار گرفتم.

تو اين کنسرت سعی کردم که سی و خورده ای سال سابقه خوانندگيم رو مرور کنم. آهنگهائی رو خوندم که سابقه کاريم رو برای خودم و مردم زنده کرد.

از کارهای اولم مثل شب ، عطش ، تا آهنگ عسل و بعد يکسری از آهنگهای ۱۵ سال گذشته و بعد ۱۰ سال گذشته و بالاخره آلبوم جديدم شب نيلوفری ."

توضيحات ابی در مورد آهنگهای آلبوم جديدش „شب نيلوفری” :

درخت

احساس من در مورد اين آهنگ اينه که ، درخت سمبل کسی يا چيزيه که وقف آدمهاست. درخت می تونه يک زن ستمديده باشه و يا يک مرد زندانی.

درخت می تونه مملکت ما باشه که هزاران ساله که بی هيچ دريغی به مردم خودش بهره ميرسونه و ما بادستهای خودمون با کارهای خودمون می افتيم به جون اين درخت و بهش صدمه ميزنيم .
    منظور ايرج جنتی هم همين بوده. خود من هم اين درخت رو داستان خودم می دونم که بی جهت تو اين يکساله افتادن به جون من و به بهانه های مختلف تيشه به ريشه ام می زنند.

سياهپوشها

ما آهنگ سياهپوشها رو يکبار کامل با ريتم رنگی ۶ و ۸ ضبط کرديم. ولی از سياوش خواهش کردم که ريتم رو عوض کنيم تا موقع خوندن بتونم بهتر معنای کلامات رو ادا کنم. سياهپوشها داستان مملکت ماست. شعر يک قسمت داره که مورد علاقه من هست. . .
    "هنوزم ميشه اسير شب و اسير کابوس نشد
    هنوزم ميشه عاشق شد و از ستاره مأيوس نشد"

داستان اين آهنگ مصيبت هائيه که مردم ما در اين چندين دهه قربانيش بودن. هنوزم ميشه قربانی اين وحشت منحوس نشد.

آلبوم „شب نيلوفری”

اين آلبوم بيشتر از دو سال ساخته شدنش طول کشيد.
    ابی ميگه که بارها و بارها هم دراشعار و هم در آهنگهای اين آلبوم تجديد نظر کردن.
    ايرج جنتی عطائی با اينکه از بيماری رنج ميبرد در تمام مراحل ضبط با ابی و سياوش قميشی تو استوديو بوده تا تغييرات لازم رو موقع ضبط به کلام ترانه ها بده. خود ابی ريتم دو تا از آهنگهای شب نيلوفری رو بکل عوض کرده.

ابی ميگه :„ايرج برای هيچکس به اين اندازه زحمت نکشيده. شبهای متمادی با من تو استوديو بود و اشعار چند ترانه رو چندين بار عوض کرد و بيماريش به هيچ وجه باعث نشد که در ضبط آلبوم کوتاهی کنه. آلبوم در لس آنجلس ضبط شده.”

شب نيلوفری

ابی :"اين آهنگ يک آهنگ عاشقانه است و اگر من خودم عاشق نباشم نمی تونم عاشقانه بخونم. شب نيلوفری به زندگی خصوصی خودم مربوط ميشه. واقعأ با دل و جون اين اهنگ رو خوندم. يک پندی هم برای همه دارم . عشق در نهايت زيبائی خطرناک هم هست ولی بدون عشق زندگی ما هيچ پايه اساسی نداره و به خطرش می ارزه و چه بخوايم چه نخوايم دامنمونو ميگيره. خطر شيرينيه. وقت گل کردن روياست. نيستی اما يادت اينجاست. به تو ميرسم از اين شب نيلوفری بتو ميرسم من از اين راه خاکستری. به تو که خاطره هام رو به هميشه ميبری. ميرسم به تو دوباره . . .

هدف من و ايرج اين بوده که ترانه اعتراضی باشه ولی شعاری نشه. ترانه بايد شعر باشه نه شعار. نبايد از اين حالت بيرون بياد.
    ايرج هميشه سفارشش اينه که اگر در ترانه اعتراضی بيان ميشه بايد حالت زيبای ترانه رو داشته باشه و آلوده شعار نشه . . ."

ابی چند کنسرت ديگه در اروپا اجرا خواهد کرد. حتی برای اولين بار قراره که در ايتاليا روی صحنه بره. ۱۳ اکتبر هم در لندن روی صحنه خواهد آمد و ما اميدواريم که بتونيم از نزديک ببينيمش . . .

2. 6 کاربر برای این پست از Leon تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)