لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 29

موضوع: شروع و یادگیری پیانو

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    68201
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    8
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض شروع و یادگیری پیانو

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    خیلی وقته علاقه به پیانو دارم و دوست دارم یادبگیرم.
    آیا با خوندن کتاب به صورت تنهایی میشه یاد گرفت یا نیاز به کلاس داره ؟ کتاب هایی که کمک میکنن چیه ؟
    و سوال دیگم اینه که فرق پیانو الکتیریک با پیانو کلاسیک چیه ؟ میشه برای یادگیری پیانو از پیانو الکتیریک استفاده کرد ؟ صداشون مثل هم هست ؟ کلا برای یادگیریش حدودا چه مقدار زمان میبره ؟
    ممنون.

2. کاربران زیر از sinamoradi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

راستش من به تنهایی یاد گرفتم و اعتقاد دارم استاد انسان تجربه + تمرین + تکرار!
    کتاب بیر خوبه ولی درکنارش یه کتاب اسون نت مثل ۴۰ نت از آقای جهان ارای بگیر که حوصلت سر نره موفق باشی

5. 2 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

Milad_Ghorbani آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68693
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    71 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 23/7
    میزان امتیاز
    12

اصلا با تنها شروع کردن موافق نیستم !

پیانو سازی نیست که بشه تنها و بدون استاد یاد گرفت !

اگه کمی تو لینک زیر تاپیک ها رو ببینی جواب باقی سوالاتم بدست میاری .

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

موفق باشی
    There is life on the MUSIC

7. 4 کاربر برای این پست از Milad_Ghorbani تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

کسی که تنها شروع میکنه نباید به فکر آینده خوبی برای ساز زدنش باشه . فقط میتونی بزنی و بس ...
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

9. 4 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    68201
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    8
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راستش من به تنهایی یاد گرفتم و اعتقاد دارم استاد انسان تجربه + تمرین + تکرار!
    کتاب بیر خوبه ولی درکنارش یه کتاب اسون نت مثل ۴۰ نت از آقای جهان ارای بگیر که حوصلت سر نره موفق باشی
    این کتاب از ابتدا تا انتهای پیانو رو یاد داده ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_Ghorbani [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

موفق باشی
    چرا نمیشه تنها یاد گرفت ؟
    لطف کنید پاسخ به سوالام رو بدین یکم مشکل اینترنت هست.
    ممنون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pathetique [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کسی که تنها شروع میکنه نباید به فکر آینده خوبی برای ساز زدنش باشه . فقط میتونی بزنی و بس ...
    برای یادگیری پیانو کلاس باید برم یا کسی میاد خونه یاد میده چون پیانو رو نمیشه جا به جا کرد میپرسم که آیا جایی هست به صورت گروهی و کلاس یاد بدن در تهران ؟
    ممنون.

Milad_Ghorbani آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68693
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    71 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 23/7
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sinamoradi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این کتاب از ابتدا تا انتهای پیانو رو یاد داده ؟

چرا نمیشه تنها یاد گرفت ؟
    لطف کنید پاسخ به سوالام رو بدین یکم مشکل اینترنت هست.
    ممنون.

برای یادگیری پیانو کلاس باید برم یا کسی میاد خونه یاد میده چون پیانو رو نمیشه جا به جا کرد میپرسم که آیا جایی هست به صورت گروهی و کلاس یاد بدن در تهران ؟
    ممنون.
    جواب سوالتون رو به این شکل پاسخ میدم !
    شما میتونستید بدون رفتن به مدرسه سواد خواندن و نوشتن یاد بگیرین ؟

اکثر آموزشگاه ها در کلاس هاشون پیانو دارن و یا میتونید به صورت خصوصی کار کنید و استاد به منزلتون بیان .

پیانو های دیجیتال همانطور که از نام آن پیداست از تکنولوژی دیجیتال برای تولید اصوات استفاده می کنند و از این منظر با پیانو های مکانیکی یا آکوستیک که از سیستم سیم و چکش بهره می گیرند کاملاً متفاوت هستند. صدای این نوع پیانو با الگو برداری از صدای پیانو های آکوستیک ساخته شده است که به این الگو ها که از همه نت های یک پیانو ساخته شده اند سمپل گفته می شود. این اصوات در هنگام نواختن به کمک بلندگوهای پیانو تقویت و پخش می شود. گرچه سیستم دیجیال تولید صوت هنوز نتوانسته جایگزین سیستم های آکوستیک که از ارتعاش سیم و انتشار صوت در هوا بهره می گیرند شود ولی به دلیل امکانات و شرایط آسانی که امروزه فراهم کرده اند این نوع پیانو توانسته جایگاه خود را در بازار پر رقابت پیانو تثبیت کرده و نظر بسیاری از کاربران پیانو را به خود جلب کند.

پیانوهای آکوستیک

مزایا:

کیفیت صدای عالی
    همانطور که گفته شود این پیانو ها به دلیل داشتن سیستم مکانیکی سیم و چکش صدایی آکوستیک زنده و زیبا دارند.

• زیبا و لوکس
    • کیفیت ساخت مناسب به دلیل استفاده از چوب در بدنه یا کابینت ساز
      معایب:

• قیمت بالا
    • وزن زیاد
    • حد صدای غیر قابل کنترل

گرچه پیانوهای آکوستیک از پدال مخصوص تمرین برای کم کردن صدای ساز بهره می برند اما این پدال صدای اصلی ساز را تحت تاثیر قرار می دهد به گونه ای که صدا را گنگ و خفه می کند.
    نیاز به کوک مداوم حد اقل ۲ بار در سال

پیانوهای دیجیتال

مزایا:

• قیمت ارزان
    • وزن کم
    • دارای کنترل حد صدا و همچنین امکان استفاده از هدفون
    • بی نیاز از کوک
    • دارای امکانات اضافی مانند ضبط صدا، مترونوم و صداهای متنوع
      معایب:

• زیبایی کمتر صدای ساز به نسبت پیانوهای آکوستیک
    • استفاده از مواد مصنوعی در تولید بدنه ساز
    • آسیب پذیری در مقابل شوک الکتریکی
    There is life on the MUSIC

12. کاربران زیر از Milad_Ghorbani به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21189
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,590
    1,720 بار تشکر شده در 574 پست

شبکه های اجتماعی من

Add MA_Happy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    میزان امتیاز
    15

با عرض ادب و احترام؛
    فارغ از اطلاع داشتن از پست های قبلی در این تاپیک، با توجه به موضوع تاپیک، نکته ای بسیار مهم به ذهنم آمد که جزئی از تجربه خودم هست و همواره آرزو کرده ام که ای کاش کسی زود تر این را به بنده میگفت.
    ببینید دوستان؛ خیلی از اوقات ما یک استاد را بر اساس حضورش در آموزشگاهی نزدیک به منزل، خوش اخلاقی، هزینه و ... انتخاب میکنیم.
    درسته که همه اینها مزیتی محسوب می شود، ولی مهمترین هدف از کلاس پیانو رفتن، آموختن است.
    طبق تحقیقی که 2 سال پیش کردم و با توجه به اینکه خودم هم چندین سال است که دارم از آموزشگاه های مختلف موسیقی بهره میبرم، خیلی از اساتید ایرانی، استاد نیستند.
    متاسفانه یک روش آموختن پیانو در ایران مد شده و آن هم اینکه از بیر شروع کنیم، دونه به دونه تمرین ها رو زده تا تمام بشود و ... .
    بله، درسته که این شیوه تو ایران جواب داده و نوازنده های زیادی را تربیت کرده، اما حقیقتا این شیوه یک شیوه منسوخ است، تمارین مکانیکی و ... جوابگوی همان 100 سال پیش بود، این متد ها در خیلی از اوقات جوابگوی قطعات مدرن نیست و مشکلات زیادی دارد.
    من پیشنهاد می دهم که برای شروع، حتما و حتما یک استاد خوب بیابید، برای اینکار حتما از موزیسین هایی که دور و اطرافتان هست کمک بگیرید تا بهترین را بیابید.
    اساتید خوب و هنرمند کم یافت می شوند، ولی یافت می شوند.

- - - Updated - - -

الآن پست اول دوستمان را دیدم، بقیه دوستان جواب های خوبی داده بودند، ولی علاوه بر اینها؛ خواستم نکته ای را ذکر کنم!
    اول باید ببینید مقصودتون از نواختن و آموختن پیانو چیست؟
    میخواهید در چه سطحی نوازنده شوید؟
    ولی در حالت کلی، بنده پیشنهاد میدهم که حتی اگر میخواهید بدون استاد پیانو بیاموزید، هیچگاه این کار را در ابتدای آموختن پیانو انجام ندهید.
    فرصتی 3-4 ساله بگذارید و در این مدت در کنار استاد خوبی، پیانو(و علاوه بر آن، تئوری موسیقی، سلفژ، فرم، شیوه های نوازندگی در دوره های مختلف، کمی هم تاریخ و فلسفه هنر و موسیقی) را بیاموزید.
    اگر همه این کار ها را بکنید، بعد از 3-4 سال، می توانید نوازندگی و در مجموع سطح و درک موسیقیایی خوبی داشته باشید، بعد از آن میتوانید پیانو را بدون استاد ادامه دهید.
    *نکته ای لازم بذکر است، حتما در کنار پیانو، وقتی برای آموزش تئوری، سلفژ و دیگر علومی که دربالا ذکر کردم بگذارید. (برخی از این علوم را با تمرین، میتوان بدون استاد یاد گرفت، در صورت نیاز به کمک در این زمینه ها، میتوانید به بنده پیغام خصوصی بدهید)
    تموم شد رفت....
    الآن که این متن رو میخونید، من دیگه اینجا نیستم
    اگر بدی ای از من دیدید، ببخشید
    دوستتان دارم، خدانگهدار
    مسعود....

14. 6 کاربر برای این پست از MA_Happy تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_Ghorbani [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

موفق باشی
    مخالفم!
    چون من بدون استاد یاد گرفتم

البته بعد از یک مدت نیاز پیدا میکنی در کل بسته به استعداد - پشتکار و علاقست
    آخه خیلی ها هم هستن با استاد چندین سال کار کردن من روی چند ماه اونا رو گرفتم بدون استاد
    حالا نمیدونم والا لابد نیاز داره که دوستان میگن
    پ. ن با پست آقای عادلی شدید موافقم اخه اگه استاد واقعا استاد نباشه از بی استاد بودن بدتره!
    خودم هم دنبال یه استاد معتبر توی شهرمون هستم
    سبک من درست یا غلطشو نمیدونم ولی من بیر کار نکردم از روی نت کارکردم الان تقریبا secret garden رو میتونم بزنم بعد 2 ماه پیانو (قبلش فقط یه مقدار کیبورد بلد بودم) به نظرم باید خود شما کوشش کنید و استاد جای رفع اشکال رو داره که من برای رفع اشکال اصولا ازدوستانی که بالاتر بودن پرسیدم
    ویرایش توسط ac120 : Sunday 13 January 2013 در ساعت 06:05 PM

16. 2 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    40597
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,051
    2,488 بار تشکر شده در 808 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/44
    Given: 5/10
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مخالفم!

دوست عزیز یاد گرفتن داریم تا یاد گرفتن ! شما باید برین پیش یک استاد حرفه ای پیانو (که واقعاً استاد باشه) بعد ببینه که آیا اصلاً فرم نواختنتون صحیح هست یا نه ...

18. 4 کاربر برای این پست از hopital تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hopital [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    [/LIST]
    دوست عزیز یاد گرفتن داریم تا یاد گرفتن ! شما باید برین پیش یک استاد حرفه ای پیانو (که واقعاً استاد باشه) بعد ببینه که آیا اصلاً فرم نواختنتون صحیح هست یا نه ...
    طبق دستوراتی که توی کتابانوشته بود مینوازم مگر اینکه اونا اشتباه گفته باشن که وضع فرق داره

20. کاربران زیر از ac120 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    40597
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,051
    2,488 بار تشکر شده در 808 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/44
    Given: 5/10
    میزان امتیاز
    0

طبق دستوراتی که توی کتابانوشته بود مینوازم مگر اینکه اونا اشتباه گفته باشن که وضع فرق داره
    اشتباه نکنین ! کتاب هیچ وقت جای یک استاد خوب و دلسوز رو نمی گیره ! هر چه زودتر با یه استاد حرفه ای کار کنین وگرنه عمری می گذره و بعد می فهمین که اصلاً حالت دستهاتون اشتباه بوده ! من تجربه دارم که میگم ...

22. 2 کاربر برای این پست از hopital تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hopital [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اشتباه نکنین ! کتاب هیچ وقت جای یک استاد خوب و دلسوز رو نمی گیره ! هر چه زودتر با یه استاد حرفه ای کار کنین وگرنه عمری می گذره و بعد می فهمین که اصلاً حالت دستهاتون اشتباه بوده ! من تجربه دارم که میگم ...
    درسته ولی فعلا هزینه ی نیم ساعتی 8 تومن رو واقعا ندارم و اینکه دانشجو هم هستم و وقت کافی هم ندارم فقط وقت 2-3 ساعت تمرین توی همین اطاق خودم رو دارم . اما از یک طرفم نمیتونم بخاطر این شرایط دست بکشم خوب اینم یه جور پشیمونی میاره میشه حالت دست ها رو درست کرد ولی خوب کلی انگشت گذاری و نت و گام و تئوری و ... رو که یاد گرفتیم خودش کلی از یک فرد 0 جلوتریم . البته من هم معتقدم بدون استاد به یه روزی به بن بست میرسیم و این رو نقض نمیکنم ولی میگم اینم درست نیست که مطلقا بدون استاد یاد گیری غیر ممکنه. و کاملا نا امید کردن یک فرد رو اشتباه میدونم و این باعث میشه که اشتیاق و دلگرمی (که مهم ترین عامل یادگیری هر علمی هست) رو از دست بده . با این جملات که خوندم خودمم نا امید شدم یهو تو دلم خالی شد
    ویرایش توسط ac120 : Sunday 13 January 2013 در ساعت 10:01 PM

24. 2 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    68201
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    8
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood_Adeli [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض ادب و احترام؛
    فارغ از اطلاع داشتن از پست های قبلی در این تاپیک، با توجه به موضوع تاپیک، نکته ای بسیار مهم به ذهنم آمد که جزئی از تجربه خودم هست و همواره آرزو کرده ام که ای کاش کسی زود تر این را به بنده میگفت.
    ببینید دوستان؛ خیلی از اوقات ما یک استاد را بر اساس حضورش در آموزشگاهی نزدیک به منزل، خوش اخلاقی، هزینه و ... انتخاب میکنیم.
    درسته که همه اینها مزیتی محسوب می شود، ولی مهمترین هدف از کلاس پیانو رفتن، آموختن است.
    طبق تحقیقی که 2 سال پیش کردم و با توجه به اینکه خودم هم چندین سال است که دارم از آموزشگاه های مختلف موسیقی بهره میبرم، خیلی از اساتید ایرانی، استاد نیستند.
    متاسفانه یک روش آموختن پیانو در ایران مد شده و آن هم اینکه از بیر شروع کنیم، دونه به دونه تمرین ها رو زده تا تمام بشود و ... .
    بله، درسته که این شیوه تو ایران جواب داده و نوازنده های زیادی را تربیت کرده، اما حقیقتا این شیوه یک شیوه منسوخ است، تمارین مکانیکی و ... جوابگوی همان 100 سال پیش بود، این متد ها در خیلی از اوقات جوابگوی قطعات مدرن نیست و مشکلات زیادی دارد.
    من پیشنهاد می دهم که برای شروع، حتما و حتما یک استاد خوب بیابید، برای اینکار حتما از موزیسین هایی که دور و اطرافتان هست کمک بگیرید تا بهترین را بیابید.
    اساتید خوب و هنرمند کم یافت می شوند، ولی یافت می شوند.

- - - Updated - - -

الآن پست اول دوستمان را دیدم، بقیه دوستان جواب های خوبی داده بودند، ولی علاوه بر اینها؛ خواستم نکته ای را ذکر کنم!
    اول باید ببینید مقصودتون از نواختن و آموختن پیانو چیست؟
    میخواهید در چه سطحی نوازنده شوید؟
    ولی در حالت کلی، بنده پیشنهاد میدهم که حتی اگر میخواهید بدون استاد پیانو بیاموزید، هیچگاه این کار را در ابتدای آموختن پیانو انجام ندهید.
    فرصتی 3-4 ساله بگذارید و در این مدت در کنار استاد خوبی، پیانو(و علاوه بر آن، تئوری موسیقی، سلفژ، فرم، شیوه های نوازندگی در دوره های مختلف، کمی هم تاریخ و فلسفه هنر و موسیقی) را بیاموزید.
    اگر همه این کار ها را بکنید، بعد از 3-4 سال، می توانید نوازندگی و در مجموع سطح و درک موسیقیایی خوبی داشته باشید، بعد از آن میتوانید پیانو را بدون استاد ادامه دهید.
    *نکته ای لازم بذکر است، حتما در کنار پیانو، وقتی برای آموزش تئوری، سلفژ و دیگر علومی که دربالا ذکر کردم بگذارید. (برخی از این علوم را با تمرین، میتوان بدون استاد یاد گرفت، در صورت نیاز به کمک در این زمینه ها، میتوانید به بنده پیغام خصوصی بدهید)
    درسته ولی فعلا هزینه ی نیم ساعتی 8 تومن رو واقعا ندارم و اینکه دانشجو هم هستم و وقت کافی هم ندارم فقط وقت 2-3 ساعت تمرین توی همین اطاق خودم رو دارم . اما از یک طرفم نمیتونم بخاطر این شرایط دست بکشم خوب اینم یه جور پشیمونی میاره میشه حالت دست ها رو درست کرد ولی خوب کلی انگشت گذاری و نت و گام و تئوری و ... رو که یاد گرفتیم خودش کلی از یک فرد 0 جلوتریم . البته من هم معتقدم بدون استاد به یه روزی به بن بست میرسیم و این رو نقض نمیکنم ولی میگم اینم درست نیست که مطلقا بدون استاد یاد گیری غیر ممکنه. و کاملا نا امید کردن یک فرد رو اشتباه میدونم و این باعث میشه که اشتیاق و دلگرمی (که مهم ترین عامل یادگیری هر علمی هست) رو از دست بده . با این جملات که خوندم خودمم نا امید شدم یهو تو دلم خالی شد
    ممنون از راهنمایی هاتون. خیلی کمکم کرد
    من واقعا به پیانو علاقه دارم و خیلی دوست دارم یاد بگیرم
    من هم سال دیگه دانشجو هستم و از سال دیگه میخوام شروع کنم. امیدوارم بتونم با کمک شما دوستان و کتاب یاد بگیرم
    تنها موردی که منو از یادگیری پیانو منصرف میکنه قیمت بالای پیانو رویال و آکوستیک هست.
    سعیم بر این هست بتونم یادگیری رو شروع کنم ببیتیم چی جوری میشه.
    ممنون کمکتون.

26. 3 کاربر برای این پست از sinamoradi تشکر کرده اند:

LiOneL999 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    61154
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    3,082
    1,648 بار تشکر شده در 782 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 143/12
    Given: 235/4
    میزان امتیاز
    12

مخالفم!

البته بعد از یک مدت نیاز پیدا میکنی در کل بسته به استعداد - پشتکار و علاقست
    آخه خیلی ها هم هستن با استاد چندین سال کار کردن من روی چند ماه اونا رو گرفتم بدون استاد
    حالا نمیدونم والا لابد نیاز داره که دوستان میگن
    پ. ن با پست آقای عادلی شدید موافقم اخه اگه استاد واقعا استاد نباشه از بی استاد بودن بدتره!
    خودم هم دنبال یه استاد معتبر توی شهرمون هستم
    سبک من درست یا غلطشو نمیدونم ولی من بیر کار نکردم از روی نت کارکردم الان تقریبا secret garden رو میتونم بزنم بعد 2 ماه پیانو (قبلش فقط یه مقدار کیبورد بلد بودم) به نظرم باید خود شما کوشش کنید و استاد جای رفع اشکال رو داره که من برای رفع اشکال اصولا ازدوستانی که بالاتر بودن پرسیدم
    سلام میتونم بدونم چه کتاب هایی؟
    از تنها بودنم راضی نیستم اما خوشحالم که با خیلی ها نیستم...

برای همیشه رفتم

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

والا سخته اخه بگم چون من میشه گفت اول نت خوانی و تئوری یاد گرفتم از یک کتاب رایج بعد بقیشو از یک کتاب تو مایه های بیر تونستم نواختن دو-ر-می و ... رو یاد بگیرم
    بعدش هم که یه مقدار همین نت های رایج رو برای دست راست یاد گرفتم وقتی کاملا راه افتادم دیگه رفتم سمت بیر و پیانو البته همراه با بیر 30 نت از آقای جهان آرای رو با هم کار کردم
    ولی دیگه بقیش همش تمرین و تمرین و تمرین

29. 2 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

uns3d آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    58312
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    19
    17 بار تشکر شده در 15 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    0

سلام ...
    کارت سخت میشه اما کار نشد نداره. وقتی بخوای تا اونجایی که توانایی فردیت اجازه میده میتونی جلو بری ... اونوقته که تو یه جایی از مسیر یا استاد میشی یا به استاد احتیاج پیدا میکنی : دی
    اما اگه میخوای خودت یاد بگیری: اول خوب دنبال منابع آموزشی بگرد. این خیلی مهمه که از روی چی داری یاد میگیری. باید یک مسیر برای خودتون مشخص کنید و تعیین کنید دقیقا چه سر فصل هایی رو باید یاد بگیرید. چقدر باید تمرین کنید.
    اگه با انگلیسی مشکل نداری منابع خیلی زیادی میتونی تو اینترنت پیدا کنی. کلیپ های آموزشی زیادی هم رو اینترنت هست. نرم افزار ها(موبایل و لبتاب)
    شما باید از همه ی منابع استفاده کنی و چیز یاد بگیری

مثلا Pianozap سایتی هست که خیلی از آهنگ های روز رو برای پیانو آموزش میده(تصویری). میتونی دوسه تا شو ببینی به انگشتاشون دقت کنی. به توضیحاتشون در مورد آکورد ها و گام ها گوش کنی. البته این سایت صرفا فقط آهنگ یادت میده و این خوب نیست و بیشتر به درد یاد گرفتن نحوه نواختن خوبه. و باید حواست باشه که بد عادت نشی و اصولی یاد بگیری. چون تو این سایت هیچی از سیستم نت یاد نمیگیری
    در عوض خیلی از کتاب ها و کتاب های مولتیمدا به همراه کلیپاشون هستن که نت رو خیلی خوب راحت و ساده یاد میدن و ...

اما در نهایت استاد خوب داشتن چیز دیگه ایه
    موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)