لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 25

موضوع: کدام ساز؟

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    16 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 15/1
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض کدام ساز؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام من میخواستم بدونم برای شروع موسیقی باید کدوم ساز رو انتخاب کنم؟ خودم بیشتر ویولون و پیانو رو دوست دارم ولی کدوم یکیش؟ چرا؟ در ضمن اگه کسی بخواد خوانندگی رو شروع کنه کدوم ساز بیشتر به دردش میخوره؟ و کلا الان پرچم کدوم ساز بالاست؟ چون من قصد دارم خوانندگی رو شروع کنم حالا چه موفق بشم یا نشم میخوام شروع کنم.
    ویرایش توسط MahdiPLus : Sunday 13 January 2013 در ساعت 03:10 PM

2. # ADS

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21189
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,590
    1,720 بار تشکر شده در 574 پست

شبکه های اجتماعی من

Add MA_Happy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

دوست عزیز سوالاتتون خیلی کلی است.
    اولین نکته اینکه ساز انتخابی شما خیلی به سلیقه، شخصیت و توانایی های جسمانیتان باز می گردد.
    پیشنهاد میکنم برای انتخاب درست ساز، ابتدا کمی تحقیق کنید و سپس در یک زمانی سعی کنید یک بار در جایی یک دستی به این سازهای انتخابیتان ببرید تا ببینید آیا واقعا دوست دارید این ساز را دوست دارید یا نه.
    ترجیحا از یک موزیسین و یا یک استاد موسیقی در این مرحله کمک بگیرید، صد درصد می توانند کمک های چشمگیری بکنند.
    و حالا؛ سوال های بنیادینی است که باید پاسخ دهید:
    1- سبک مورد علاقه تان چیست؟
    2- هدفتان از موسیقی چیست؟
    تموم شد رفت....
    الآن که این متن رو میخونید، من دیگه اینجا نیستم
    اگر بدی ای از من دیدید، ببخشید
    دوستتان دارم، خدانگهدار
    مسعود....

4. کاربران زیر از MA_Happy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز یعنی اگرمن بگم تار شما میری یاد بگیری؟
    خوب ساز یک چیز سلیقه ای هست از هر سازی شروع کنین بعد چند وقت بسته به علاقه پشتکار استعداد یاد میگیرید

6. کاربران زیر از ac120 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

هدف من از موسیقی خواننده شدن هست. میخوام خواننده بشم. البته اینکه موفق بشم یا نه مهم نیست فقط میخوام خواننده بشم و در کنارش یکی از ساز ها رو هم انتخاب کنم. این هدفم بود. در ضمن منظورتون از سبک مورد علاقه من چیه؟ در ضمن منظور من بیشتر سلیقه خودم نبود، منظورم اینه الان تو این شرایت فعلی یادگیری کدوم ساز در کنار خوانندگی ممکنه به من بیشتر کمک کنه و کلا بدون در نظر گرفتن سلیقه یاد گیری کدوم ساز رو پیشنهاد میکنین؟ کدوم بیشتر به دردم میخوره؟
    ویرایش توسط MahdiPLus : Sunday 13 January 2013 در ساعت 06:36 PM

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiPLus [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هدف من از موسیقی خواننده شدن هست. میخوام خواننده بشم. البته اینکه موفق بشم یا نه مهم نیست فقط میخوام خواننده بشم و در کنارش یکی از ساز ها رو هم انتخاب کنم. این هدفم بود. در ضمن منظورتون از سبک مورد علاقه من چیه؟ در ضمن منظور من بیشتر سلیقه خودم نبود، منظورم اینه الان تو این شرایت فعلی یادگیری کدوم ساز در کنار خوانندگی ممکنه به من بیشتر کمک کنه و کلا بدون در نظر گرفتن سلیقه یاد گیری کدوم ساز رو پیشنهاد میکنین؟ کدوم بیشتر به دردم میخوره؟
    گیتار معمولا اکورد میزنن میخونن ازین چیزا . البته من خودم تازه واردم
    ولی کلا زدن ساز دانش موسیقیایی انسان رو میبره بالا کم کم به سمت مطالعه و تئوری و ... درنهایت کسی که صداش خوب باشه استعداد خوانندگی داشته باشه با اطلاعات کامل موسیقی فکر نکنم کم و کسر بیاره

9. کاربران زیر از ac120 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21189
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,590
    1,720 بار تشکر شده در 574 پست

شبکه های اجتماعی من

Add MA_Happy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

مقصود از سبک کاری این بود که آیا شما مثلا میخواهید خواننده پاپ شوید؟ یا خواننده اپرا؟
    ببینید؛ برای خواننده پاپ شدن هم شما باید دانش خوبی داشته باشید تا یک موسیقی پاپ قوی ارائه دهید.
    این دوستمان هم پیشنهاد خوبی در مورد ساز گیتار داد. ولی دوست من؛ اگر مایل هستی که گیتار یاد بگیری، هیچگاه در اول کار سراغ آموزش گیتار پاپ نرو!
    ببین دوست من، شما که هدفت نوازندگی نیست، بنظرم شاید تو 2 سال، نوازندگیت رو به اندازه کافیت برسونی، ولی با برنامه!
    من یک برنامه پیشنهادی ارائه می کنم که بیشتر یک برنامه کلی است و برای یک برنامه دقیق تر، باید اطلاعات کامل تری از شرایط و استعداد های شما داشت.
    پیشنهادم این است که برای ساز گیتار، شروع کنید به آموختن سبک کلاسیک نه سبک پاپ!
    و 1 سال اول، در کنار نوازندگی(چون میخواهید خواننده شوید اجباریست) با یک استاد، تئوری و سلفژ و کمی صدا سازی کار کنید.
    از سال دوم، در کنار نواختن گیتار در سبک کلاسیک، میتوانید پیش استادی، آموختن گیتار پاپ(البته حقیقتا این یک اصطلاحی است که خیلی غلط است! شما در 1 سالی که کلاسیک میزنید، کلی با نت و ... آشنا می شوید، حالا در این دوره آموزش پاپ، اگر بتوانید استاد خوبی پیدا کنید، باید با ریتم های مختلف، آرپژ ها، آکورد ها و کمی پیک نوازی و ... آشنا شوید که البته آموختن اینها با توجه به پیشینه 1 سال نوازندگی کلاسیک، خیلی آسان و سریع خواهد بود)
    و از سال دوم، یک استاد آواز حرفه ای پیدا کنید و پیش ایشون درس ببینید. (پیشنهاد میکنم اگر وقت داشتید، چون تئوری آموخته اید، کمی هم دروس آهنگسازی در این سال دوم بیاموزید)

*شاید این راه کمی سخت و یا زمان بر به نظر برسد، ولی اینگونه به امید خدا شما یک خواننده قوی خواهید شد(البته اگر خوب تمرین کنید) و درصد موفقیتتون بیشتر خواهد بود، و از طرفی، چون یک نوازنده نیمه قوی خواهید داشت، و از طرفی تئوری بالا، گاهی اوقات خودتان هم میتوانید برای خودتان آهنگ بسازید و اجرا کنید و ... .
    از طرفی، این را فراموش نکنیم که شما، اگر بخواهید خواننده پاپ بشوید، یک رسالتی دارید و آنهم اینکه موسیقی ضعیف پاپ ایران را با کارهایتان اعتلای بخشید، به همین دلیل، لزوم دارد که حداقل این 2 سال اول را با این برنامه بصورت خیلی جدی کار کنید و علاوه بر آن، پس از این 2 سال، دوره های آواز و ... را ادامه دهید. چون اگر این کار را نکنید، با دانش پایین، شما نیز عاملی برای ضعف موسیقی خواهی شد!
    پیشنهاد می دهم اگر قصدتان خوانندگی هست، کمی هم با شعر و ادب پارسی و قواعد فنی اش آشنا شوید.
    تموم شد رفت....
    الآن که این متن رو میخونید، من دیگه اینجا نیستم
    اگر بدی ای از من دیدید، ببخشید
    دوستتان دارم، خدانگهدار
    مسعود....

11. 3 کاربر برای این پست از MA_Happy تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

حرف شما درست. یعنی شما میگید که گیتار بهترین ساز برای شروع خوانندگی هست دیگه؟ درسته با هیچ کدوم از ساز ها اصلا کار نکردم و باهاشون آشنایی ندارم ولی دلم میخواست پیانو یا ویولون یاد بگیرم یعنی از ساز ها این دو رو دوست داشتم. البته گفتم هدف اصلی من خوانندگی هست و اگه لازم باشه براش ترومپت هم یاد میگیرم! در ضمن قیمت گیتار چطور هست؟ از پیانو گرون تره؟ راستش رو بخواید زیاد به گیتار علاقه ندارم. یه جوری به نظرم سنتی میاد. یعنی زیاد علاقه ندارم بهش ولی اگه برای خوانندگی بیشتر خواننده های سبک های مختلف با گیتار شروع کردن ما هم حرفی نداریم! در مورد سبک مورد علاقه هم راستش من در مورد اپرا اطلاعات زیادی ندارم، اما سبک پاپ رو خیلی دوست دارم. اما سبک رپ چی میشه که شما بهش اشاره نکردین؟ مثلا Eminem یکی از خواننده های رپ (رپر) هست در ضمن سبک راک چی! ؟ اگه میشه از سبک های مختلف خواننده هایی مثال بزنین تا بیشتر آشنا بشم مخصوصا با اپرا چون از بقیه سبک ها زیاد شنیدم از اپرا هیچی گوش ندادم! در ضمن به نظرتون اگه کسی تافل داشته باشه و انگلیسیش عالی باشه و با اصطلاحات کامل آشنا باشه میتونه انگلیسی هم بخونه؟ چون من خودم خیلی دوست دارم انگلیسی هم بخونم. یه نکته هم هست اینه که نمیشه حالا بدون استاد کار کرد! ؟ چه میدونم خودت صداتو تقویت بدی و اینجور چیزا.

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز مهدی جان گلم شما که پیشنهاد پذیر نیستی چرا سوال کردی؟ خوب شما مسیرتو مشخص کردی >>>>>>>>> خوانندگی >>>>>>>> مام میگیم واسه اینکار گیتارم ضروری نیست یعنی شما بدون گیتارم میتونین برین سلفژ و تئوری و کلاس آوار و ... یاد بگیرین!
    ولی به عنوان یه مدل دوست گیتار مناسبه ولی من دوستی داشم که خوننده بود پیانیسته! حالا در کل هرجور راحتی داداش ولی این حرفای آقای عادلی واقعا کامله اگه ازین طریق بری„خواننده” میشی نه ازینایی که از ننشون قهر میکنن میرن یه چی میخونن (شوخی)

14. کاربران زیر از ac120 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Milad_Ghorbani آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68693
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    71 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 23/7
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiPLus [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من میخواستم بدونم برای شروع موسیقی باید کدوم ساز رو انتخاب کنم؟ خودم بیشتر ویولون و پیانو رو دوست دارم ولی کدوم یکیش؟ چرا؟ در ضمن اگه کسی بخواد خوانندگی رو شروع کنه کدوم ساز بیشتر به دردش میخوره؟ و کلا الان پرچم کدوم ساز بالاست؟ چون من قصد دارم خوانندگی رو شروع کنم حالا چه موفق بشم یا نشم میخوام شروع کنم.
    این مونده به علاقه خودتون اما نباید این مساله رو فراموش کنید که برای کار خوانندگی اول باید دوره سلفژ رو گذرونده باشین پس برای کار کردن سلفژ نیاز به یک کیبورد یا پیانو خواهید داشت!
    There is life on the MUSIC

16. 2 کاربر برای این پست از Milad_Ghorbani تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

ممنون از همتون فقط میشه یه ذره در مورد سلفژ و اینجور چیزا که اصلا باهاشون آشنایی ندارم توضیح بدین؟ آخه راستش رو بخواین من کسی رو پیدا نمیکنم که ازش سوالامو بپرسم. سوالایی رو که در مورد خوانندگی دارم.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

البته حیطه ی کاری بنده خوانندگی نیست و صاحب نظر هم نیستم ولی در حدی که میدونم مطالبی رو عرض می کنم. مطالب دوستان هم کاملا ارزنده بود و میتونه به شما خیلی کمک کنه.
    اول از همه شما باید سبک مورد علاقتون رو مشخص کنید. آقای هومن خلعتبری اعتقاد داره که „هر کسی که میخواد خواننده بشه باید اول از آواز کلاسیک شروع کنه”. (در واقع آواز کلاسیک اون اوازی هست که دارای اصول اولیه ی خوانندگی هست هست مثل موسیقی کلاسیک که از اصول خاصی پیروی می کنه. حالا میتونه آواز کلاسیک ایرانی باشه یا آواز کلاسیک غربی) این علتش اینه که شما بتونید آوای نت ها رو بصورت صحیح با حنجره تون اجرا کنید (به خواندن نت ها، یا همون در آوردن صدای نت ها میگن سلفژ. البته این تعریف دقیق نیست... در ادامه توضیح میدم.) و اصطلاحا „خارج” نخونید. ریتم ها و نوانس ها رو یاد بگیرید و خیلی چیزهای اولیه ی دیگه. بعد از اون میتونید سبک خودتون رو با توجه به علاقه و استعدادتون انتخاب کنید. هر کدوم از سبک ها تمرین ها و تکنیک های خاص خودش رو داره. برای انتخاب سبک هم عجله نکنید همه ی سبک ها رو بشنوید. (خیلی از آموزشگاه ها هم دوره ی آواز کلاسیک دارن)
    اگه بخواین پاپ بخونید، طبیعتا گیتار میتونه توی یاد گرفتن ریتم ها و آکوردهای مختلف و همینطور آشنایی با صدای نت ها به شما کمک کنه. همینطور پیانو هم میتونه توی همون تمرینات سلفژ خیلی به شما کمک کنه. (مثلا برای خوندن فاصله های موسیقایی دوم و سوم و چهارم و ...) البته معمولا گیتار رو پیشنهاد می کنن چون آدم زودتر ریتم ها رو یاد میگیره و زودتر میتونه راه بیفته. ولی چیانو هم میتونه کمکتون کنه. ولی ویلن اصلا برای خوانندگی مناسب نیست و کمک زیادی نمیتونه به خواننده شدن شما بکنه. (اگه دلیلشو خواستین توضیح میدم)
    خوانندگی اپرا کلا سیستمش فرق می کنه و به تمرین زیادی نیاز داره. البته هر کسی نمیتونه خواننده ی اپرا بشه. مثلا خانم دریا دادور یه خواننده ی اپراست. یکی از معروفترین خواننده های اپرا لوچیانو پاواروتی هست که پیشنهاد می کنم آهنگ Ave maria رو که ایشون روش خوانندگی کردن گوش بدید. (Ave maria - luciano pavarotti) تا با خوانندگی اپرا هم آشنا بشید.
    در مورد بقیه ی سبک ها هم اگه خواستین خیلی کوتاه توضیح میدم.
    تعریف سلفژ: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این صفحه هم بخونید بد نیست: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

- - - Updated - - -

یه جمع بندی هم بکنم:
    1- دانش عمومیتون رو از طریق اینترنت و کتاب ها و ... در مورد موسیقی بالا ببرید (تئوری موسیقی و...)
    2- با شناخت کافی از ساز ها و با توجه به علاقتون یک ساز رو انتخاب کنید (به نظر من پیانو یا گیتار)
    3- بعد از اینکه یه مقدار توی ساز زدن راه افتادین (در حد اجرای نت ها و ریتم ها و آهنگ های ساده) یه دوره کلاس سلفژ رو بگذرونید.
    4- اگه امکانش رو داشتین یه دوره هم کلاس آواز کلاسیک رو بگذرونید.
    5- در نهایت سبکتون رو انتخاب کنید و کلاس خوانندگی سبک مورد نظرتون رو برید تا با تکنیک های اون سبک آشنا بشید
    البته این ها نظر بنده بود. هر سوالی هم داشتین مطرح کنید (در مورد اصطلاحات و ...) انشاا... دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن، مثل دوستانی که قبل از من راهنماییتون کردن، به شما کمک می کنن.
    ضمنا پشتکار و تمرین مهم ترین چیزه. موفق باشید.

19. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

آخه من یه جایی دیده بودم میگفتن برای آموزش سلفژ قطعا به پیانو یا کیبورد احتیاج پیدا خواهم کرد. میدونین یه جوری گیتار به نظرم سنتی میاد یا نمیدونم زیاد ازش خوشم نمیاد. ویولون رو هم که گذاشتیم کنار. این برام خیلی مهمه که گیتار رو انتخاب کنم یا پیانو رو الان بین این دو تا موندم (اگه دوستان نظری در رابطه با این دو دارن ممنون میشم ارائه بدن مستفیض بشیم!) در ضمن در مورد سبک رپ و راک چرا حرف نمیزنین؟ مثلا برای رپر شدن چیکار باید کرد؟

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

آخه من یه جایی دیده بودم میگفتن برای آموزش سلفژ قطعا به پیانو یا کیبورد احتیاج پیدا خواهم کرد. میدونین یه جوری گیتار به نظرم سنتی میاد یا نمیدونم زیاد ازش خوشم نمیاد. ویولون رو هم که گذاشتیم کنار. این برام خیلی مهمه که گیتار رو انتخاب کنم یا پیانو رو الان بین این دو تا موندم (اگه دوستان نظری در رابطه با این دو دارن ممنون میشم ارائه بدن مستفیض بشیم!)
    بین گیتار و پیانو... به هر کدوم که بیشتر علاقه دارین. (گیتار اصلا سنتی نیست... باهاش معمولا آهنگ های کلاسیک، پاپ و فلامنکو و ... میزنن. ضمنا کسی بعدا نمیگه شما چون فلان ساز رو انتخاب کردین توی خوانندگی موفق نشدین! ساز فقط وسیله ی آشنایی با یه سری ملزوماته برای یک خواننده!) در زمینه ی ویلن، برای اجرا کردن دقیق نت ها نیاز به زمان و تمرین نسبتا زیادی هست و اصولا کسی که میخواد خواننده بشه نمیره دنبال ساز ویلن. ضمنا شما نمیتونید همزمان با ویلن زدن آواز هم بخونید و خیلی دلایل دیگه.
    کسایی که سلفژ درس میدن خب قطعا با کیبورد یا پیانو راحت تر میتونن صداها، گام ها و ... رو به شما یاد بدن. ولی انتخاب این سازها اجباری نیست. بنده با پیانو و سنتور و ویلن (چون ساز خودم بود) در حد خیلی مبتدی و فقط در جهت آشنایی، سلفژ رو تمرین کردم که با پیانو و سنتور (برای تمرین ربع پرده ها) خیلی راحت بودم. مخصوصا با پیانو و تمرین فواصل موسیقایی.
    (البته اگه از انتخاب ساز، هدفتون نوازندگی باشه قضیه فرق می کنه. من فرض کردم که شما هدفتون خوانندگیه)

22. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

در ضمن در مورد سبک رپ و راک چرا حرف نمیزنین؟ مثلا برای رپر شدن چیکار باید کرد؟
    در مورد سبک راک، دقیقا نمیدونم که چه جاهایی آموزش میدن. ولی فکر نمی کنم مراکز آموزشی این سبک تعدادشون زیاد باشه. البته بعضی از کسایی که پاپ آموزش میدن شاید یه مقدار به سافت راک تسلط داشته باشن. سبک متال بیشتر بصورت زیر زمینی هست که اونجا هم خیلی آکادمیک آموزش نمیدن...
    رپ هم چون توی کشور ما به رسمیت شناخته نمیشه و اصولا سبک غیر مجاز محسوب میشه، جایی آموزشش نمیدن (بصورت رسمی) ولی رپر ها در جاهای خاصی (مثل پارک ها و زیر زمین ها و ...) توی شهر تهران آموزش هم میدن. که فکر نمی کنم آموزششون اصولی باشه. (تا اونجایی که من دیدم علمی و اصولی کار نمی کنن) به هر حال خیلی از سبک های موسیقی در کشور ما یا آموزش داده نمیشن و یا خیلی غیر اصولی و غیر رسمی آموزش داده میشن. حتی در مورد خوانندگی اپرا هم شاید مراکز خیلی کمی فعالیت کنن. معمولا مراکز موسیقی یا خوانندگی رو به سبک پاپ کار می کنن و یا سنتی ایرانی.
    شما اگه به سبک رپ علاقه دارین اول باید سلفژ رو کار کنین و بعد هم احتمالا باید یا بصورت تجربی و یا با استفاده از فیلم های موجود در اینترنت آموزش ببینید. فقط به عنوان یه کوچکتر به شما پیشنهاد می کنم خیلی خوب سبک ها و ماهیتشون رو بشناسید و راهی رو که میخواید انتخاب کنید با شناخت کامل انتخاب کنید.

24. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

منظورتون دقیقا در مورد آواز کلاسیک چی بود؟ شما گفتین آواز کلاسیک حالا این انگلیسی نداره فقط عربی یا فارسیه؟ مثلا آواز کلاسیک ایرانی همونیه که بعضی وقتا تو تلویزیون هم نشون میده؟ میشه یه نمونه از آواز کلاسیک فارسی رو بزارین؟ کلا من دلم بیشتر میخواد هر چی که هست حالا میخواد پاپ باشه رپ باشه کلاسیک باشه میخوام انگلیسی بخونم. آواز کلاسیک انگلیسی هم داریم دیگه! ؟ اگه هست یه نمونه بزارین ممنون میشم. در مورد انگلیسی خوندن هم اگه یه نفر انگلیسیش خوب باشه میتونه انگلیسی بخونه دیگه؟ در ضمن آهنگ پاپی که تو ایران آموزش میدن همونیه که تو آهنگ های خارجی هست؟ باهاش فرقی که نداره؟
    در مورد شروع موسیقی پاپ من باید شعر بگم؟ آخه مثلا برای خواننده های مختلف نوشته: تا فلان سال شعر میگفت و بعد شعر هاش تبدیل شد به آهنگ! اون آهنگی هم که تو همه ی شعر ها وجود داره از کجا میاد؟! ؟ باید آهنگ سازی یاد بگیرم؟ کلا فکر میکنم فقط پیانو و سلفژ و تقویت صدا کافی نیاشه. اینطور نیست؟ در ضمن من از اینترنت هم آموزش سلفژ و هم آموزش پیانو و هم آموزش آواز رو پیدا کردم. میشه بدون رفتن به کلاس اینا رو یادگرفت؟ (البته در مورد آواز طرف یه چیزی دستش هست مثل گیتار ولی اون قسمت بالاییش بلندتره و پایینش هم یه دایره هست باهاش میخونه حالا نمیدونم این کلاسیکه یا نه شما یه نمونه بزارین متوجه میشم)
    در ضمن شما ه کدوم سبک رو برای خوندن پیشنهاد میکنین؟ کدوم سبک در ایران و جهان بیشترین طرفدار رو داره؟

ببخشید دیگه سوالا خیلی زیاد شد... ممنون از همه.
    ویرایش توسط MahdiPLus : Tuesday 15 January 2013 در ساعت 10:49 AM

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سبک رپ اصلا ریشش اصولی نیست!
    از خیابون شروع شده و جوش خیابونی و زیر زمینیه.
    و اینکه دوست عزیز شما به نظر میاد هنوز 0 هستید توی موسیقی و این خودش باعث به وجود اومدن ابهامات زیادی در شما شده ! شما اول برو تئوری موسیقی روکامل کن و سبک شناسی . و ... بعد تصمیم بگیر که بری کدوم سمت و در اون راستا خودت رو تقویت کنی! این جوری کسی نمیتونه به اون شکل راهنماییتون کنه!
    تاکید میکنم „اول اطلاعات خودتون رو از موسیقی توی هر زمینه ای تئوری و ... کامل کنید بعد سبک خاصی انتخاب کنید و در اون راستا پیشرفت کنید”

27. کاربران زیر از ac120 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)