لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: درخواست کمک و راهنمایی درمورد نت خوانی

Melika64 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    19065
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    363
    79 بار تشکر شده در 39 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Melika64 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض درخواست کمک و راهنمایی درمورد نت خوانی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به دوستان،من مدت کوتاهی هست که شروع به یادگیری سه تار کردم اما مشکلی که دارم در یاد گرفتن نت هاست ، واقعا متوجه نمیشمشون و نمیتونم یاد بگیرم و به همین دلیل یادگیری ساز هم برام کسل کننده شده،میشه راهی برای آسون تر شدن نت خونی بهم پیشنهاد بدین؟احساس میکنم استادم هم اونطور که باید نمیتونه بهم یاد بده ، ممنون میشم به من تازه کار کمک کنین.

چه شد شاعر که در باغم گلی دیگر نمیروید
    به آهنگ قدمهایم کسی شعری نمیگوید
    چه بیهوده,گل آلوده,که باران هم نمیشوید
    ببین حتی گل شب بو , شب مارا نمیبوید

2. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام. معمولا در ابتدای راه نوازندگی نت خوانی یه مقدار مشکل هست. (قطعا شما بعد از مدتی میتونید به راحتی نت ها رو بخونید)
    روال کار به این شکل هست که ابتدا هنرجو باید بتونه تمامی نت ها رو برروی خطوط حامل تشخیص بده. (یعنی بدونه جای هر نت دقیقا کجاست) که این کار نیاز به حفظ کردن دقیق جایگاه نت ها داره. بعد از اون باید به کشش ها و ارزش زمانی و یا دیرند نت ها واقف شد. (تعداد ضرب نت های گرد، سفید، سیاه، چنگ و ...). در مرحله ی بعد هنرجو با ریتم ها و علائم مختلف (میزان،خط میزان و ...) آشنا میشه. با تلفیق مراحل گفته شده هنرجو میتونه با کمک پاضرب (ضرب گرفتن با پا) یا مترونوم یه قطعه ی موسیقی رو بخونه. (به نوعی میشه گفت باید ابتدا با کمک این آموخته ها قطعه رو „دشیفر خوانی” کنه)
    بعد از این مراحل هنرجو یاد میگیره که چجوری با سازش صدای انواع نت ها رو ایجاد کنه و با کمک نکات تئوری نت خوانی که قبلا یاد گرفته میتونه قطعه رو بنوازه.
    اساتید همیشه در ابتدای نوازندگی به هنرجو تاکید میکنن که قطعات رو حفظ کنه. چون با حفظ کردن قطعه تمرکز هنرجو روی نگه داشتن ریتم و درست نواختن هست نه خواندن نت.
    بعد از مدتی که هنرجو در نت خوانی روان تر شد میتونه همزمان هم نت رو بخونه و هم ساز بزنه. (البته در اکثر سازها پیشنهاد میشه که ترجیحا قطعه حفظ بشه) در این حالت چشم باید جلوتر نت ها رو بخونه.
    امیدوارم مطالبم مفید بوده باشن و بدردتون بخورن. البته خوشحال میشم نظرات دوستان و اساتید عزیز هم بدونم و ازشون یاد بگیرم.
    موفق باشید.

4. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Melika64 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    19065
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    363
    79 بار تشکر شده در 39 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Melika64 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییتون ، لطف کردین .

چه شد شاعر که در باغم گلی دیگر نمیروید
    به آهنگ قدمهایم کسی شعری نمیگوید
    چه بیهوده,گل آلوده,که باران هم نمیشوید
    ببین حتی گل شب بو , شب مارا نمیبوید

6. کاربران زیر از Melika64 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

MrAmirreza آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72556
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    206
    40 بار تشکر شده در 15 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow MrAmirreza On Twitter Add MrAmirreza on Facebook Add MrAmirreza on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 11/0
    میزان امتیاز
    0

علاوه بر گفته دوست عزیز [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] که کل آموزش رو شرح دادن به نظر من یکار که خیلی کمکتون میکنه،اینکه وقتی دارین تمرین می کنین نت هارو هم بلند بخونین!
    همه این مشکلات رو اول دارن ولی بسته به شخص روش تمرین هم فرق میکنه و باید خودتون پیدا کنین، به شخصه این متد تمرین روی من خیلی تاثیر گذاشت و در نت خوانی خیلی روونتر شدم!
    به هر حال انتظار این رو نداشته باشید که وقتی شروع به تمرین میکنین تمامی نت هارو به محض دیدن تشخیص بدین!
    گام به گام پیش برین و تمرین کنین حل میشه!
    همین امر مقابله با مباحث کسل کننده و موارد دلسرد کننده هست که نوازنده حرفه ای رو از یک نوازنده ساده جدا میکنه!
    تمرین کنین، موفق میشید!
    خدایا، ممنونم از همه خوبی ها و مهربونیات، امیدوارم لیاقت اینهمه لطف و مهربونیاتو داشته باشم...

8. 2 کاربر برای این پست از MrAmirreza تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

چیزی که همیشه گفتم و بازم میگم... چرا هنوز هیچی نشده در وهله ی اول استادت رو زیر سوال میبری و دنبال 1 راه حل دیگه هستی؟؟؟ فکر میکنی در جایگاهی هستی که استادتو الان زیر سوال ببری؟؟ 1 درصد شده تاحالا فکر کنید که ممکنه مشکل از خودتون باشه؟؟؟عقیده ی شخصی من اینه که اشخاصی که دم به دقیقه میخوان از جاهای مختلف اینترنتی مشکلشون رو حل کنن (ممکنه شیوه ای که خیلی از دوستان میگن با شیوه ی تدریس اون استاد متفاوت باشه) هرگز به نتیجه ی مطلوب نمیرسن...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

highland آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    62475
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    147
    193 بار تشکر شده در 93 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/0
    میزان امتیاز
    12

melika64 نگران نباش، دوستان خیلی نکات خوبی رو گفتن که البته من شاگردشون هستم وپا فراتر نمیذارم،ولی همین طوریه خوب ولش برای همه سخته،ولی سعی کن اول نت کل قطعه رو بخونی،مثلا بخونی دو لا ر وتا اخر،بعد با یه ریتم اروم شروع کن به زدن از همون اول نباید سریع نواخته بشه تا زمانی که حس کنی نت و با انگشتات دارن یکنواخت میشن،تمرین ذهن،مطمئنم موفق میشی،
    اون دوست کاربری هم که میگم نباید استاد رو زیر سوال برد،کاملا حق دارن،ولی خوب باید خودمون رو در شرایط قرار بدیم،شاید واقعا استاد این دوست عزیز نمیتونن خوب مطلب رو ادا کنن،همه تو کار تدریس موفق نیستن،و البته خیلی وقتا هم زمان کلاس خیلی پایین میشه واقعا استاد برای اینکه یه وقت بیشتری بذاره نداره و اینطوری کم کاری و مشکل پیش میاد،
    ولی دوست عزیز دلسرد نشو،همه چیز با تمرین حل میشه،موفق باشی

11. 2 کاربر برای این پست از highland تشکر کرده اند:

MrAmirreza آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72556
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    206
    40 بار تشکر شده در 15 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow MrAmirreza On Twitter Add MrAmirreza on Facebook Add MrAmirreza on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 11/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چیزی که همیشه گفتم و بازم میگم... چرا هنوز هیچی نشده در وهله ی اول استادت رو زیر سوال میبری و دنبال 1 راه حل دیگه هستی؟؟؟ فکر میکنی در جایگاهی هستی که استادتو الان زیر سوال ببری؟؟ 1 درصد شده تاحالا فکر کنید که ممکنه مشکل از خودتون باشه؟؟؟عقیده ی شخصی من اینه که اشخاصی که دم به دقیقه میخوان از جاهای مختلف اینترنتی مشکلشون رو حل کنن (ممکنه شیوه ای که خیلی از دوستان میگن با شیوه ی تدریس اون استاد متفاوت باشه) هرگز به نتیجه ی مطلوب نمیرسن...
    دوست عزیز گفته شما تا حدودی درست هستش!
    ولی جا داره بگم که بنده نزدیک به 2ترم (6ماه) نزد 2استاد معروف شهر و یکیشون شاید در حد کشوری باشه کار کردم که دوره مقدماتی رو بگذرونم و برای دوره مقدماتی به بعد نزد اساتید بزرگ کشور برم؛ بعد از این دوره ها وقتی نزد استاد ناظم پور اومدم ایشون گفتن یه قطعه بنوازم تا پنجه و استیل بنده رو ببینن بعد از 30ثانیه گفتن که کلا استیل نوازندگیتون برای عود نیست و باید خیلی تغییر بدین!
    متئسفانه اساتید که در آموزشگاه ها تدریس میکنن بیشترین درصدشون صلاحیت تدریس ندارن! نه از نظر بنده، بلکه از نظر قانونی کارت صلاحیت تدریس ندارن! بعد شما چطور انتظار دارین این شخص بیاد و چند هنرجو رو به طور صحیح و درست آموزش بده؟! ؟! ؟! ؟!
    گاهی اوقات بعضی اساتید (که اسمشون استاد هست) میان و یه آدمی که در موسیقی در حد صفر هست رو عوض بالا کشیدن به زیر صفر میکشن و برای درست کردن اون جریان باید کلی انرژی گذاشت تا هنرجو رو از منفی به صفر رسوند و بعد به سمت مثبت برد!
    خدایا، ممنونم از همه خوبی ها و مهربونیات، امیدوارم لیاقت اینهمه لطف و مهربونیاتو داشته باشم...

13. 2 کاربر برای این پست از MrAmirreza تشکر کرده اند:

highland آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    62475
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    147
    193 بار تشکر شده در 93 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط MrAmirreza [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز گفته شما تا حدودی درست هستش!
    ولی جا داره بگم که بنده نزدیک به 2ترم (6ماه) نزد 2استاد معروف شهر و یکیشون شاید در حد کشوری باشه کار کردم که دوره مقدماتی رو بگذرونم و برای دوره مقدماتی به بعد نزد اساتید بزرگ کشور برم؛ بعد از این دوره ها وقتی نزد استاد ناظم پور اومدم ایشون گفتن یه قطعه بنوازم تا پنجه و استیل بنده رو ببینن بعد از 30ثانیه گفتن که کلا استیل نوازندگیتون برای عود نیست و باید خیلی تغییر بدین!
    متئسفانه اساتید که در آموزشگاه ها تدریس میکنن بیشترین درصدشون صلاحیت تدریس ندارن! نه از نظر بنده، بلکه از نظر قانونی کارت صلاحیت تدریس ندارن! بعد شما چطور انتظار دارین این شخص بیاد و چند هنرجو رو به طور صحیح و درست آموزش بده؟! ؟! ؟! ؟!
    گاهی اوقات بعضی اساتید (که اسمشون استاد هست) میان و یه آدمی که در موسیقی در حد صفر هست رو عوض بالا کشیدن به زیر صفر میکشن و برای درست کردن اون جریان باید کلی انرژی گذاشت تا هنرجو رو از منفی به صفر رسوند و بعد به سمت مثبت برد!
    گفته شما کاملا درسته،اولین استاد ویلون من اقای صادقی نژاد همیشه اعتراض داشتن به تدریس عده ای که واقعا صلاحیت تدریس نداشتن،حتی ایشون برای شاگردانی که در زمینه نواختن حرفه ای بودن به طور جداگانه طرز تدریس ویلون رو ارائه میدادن چون معنقد بودن تدریس چیز دیگه ایه و نواختن چیز دیگه،خیلی مهمه که استاد به نکات فنی هنرجو آگاه باشه،خداروشکر که هردو استاد من تا حالا واقعا اساتید خوبی بودن،به هیچ عنوان به سادگی عبور نمیکنن تا وقتی که کار درست بشه،ایشالله بقیه هم بتونن استاد مناسبشون رو پیدا کنن
    ویرایش توسط highland : Saturday 16 March 2013 در ساعت 11:01 PM

15. 3 کاربر برای این پست از highland تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)