لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: کدام ساز را برای شروع خوانندگی باید انتخاب کنم؟

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    16 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 15/1
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض کدام ساز را برای شروع خوانندگی باید انتخاب کنم؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به همه ی دوستان. ضمن تبریک نوروز 92، یه سوال داشتم؛
    قبل از طرح سوال بگم که من تو یه تاپیک دیگه با عنوان „کدام ساز؟” یه سوال مشابه این پرسیدم اما این سوال کمی فرق میکنه و ترجیح دادم اینجا بپرسم.
    من میخوام خواننده بشم. هر چه زودتر. نمیخوام دیر بشه. اصلا هم فکر نمیکردم باید برای شروع خوانندگی یه ساز رو هم یاد بگیرم (اینطوری میگن، درسته! ؟ چرا؟) ولی میگن ضروریه، مخصوصا برای من که خیلی مبتدی هستم. حالا که مجبورم یه ساز رو انتخاب کنم، میخوام بدونم باید کدوم یکیش رو انتخاب کنم. قبلا شما منو راهنمایی کرده بودین و گفته بودین که بیشتر به علاقه خودم بستگی داره و منم رفتم سراغ پیانو. میخواستم بخرمش اما نخریدم. چون هدف من فقط خوانندگی هست و اصلا به چیز دیگه ای فکر نمیکنم و ساز رو هم فقط برای این که ضروری هست میخوام یاد بگیرم. از خیلی ها هم شنیدم که پیانو زیاد طول میکشه یاد گرفتنش و نسبت به ساز های دیگه خیلی سخت تره. به خاطر همین پیانو رو گذاشتم کنار. میدونید من اصلا نمیدونم دلیل اینکه باید یه ساز رو هم یاد بگیرم چیه، ولی فکر میکنم علاقه مهم نباشه. من به همشون علاقه دارم بجز چند تا! حالا سوال اینه که اگه برای شروع خوانندگی ساز هم باید یاد بگیرم، کدوم ساز علاوه بر این که نیاز من رو برای خوانندگی برطرف میکنه یاد گرفتنش خیلی زود تموم میشه؟ یعنی خیلی راحت هست و مثل پیانو چند سال وقت نمیخواد؟ چون هدف من خوانندگی هست اصلا برام مهم نیست ساز چی باشه، فقط میخوام خواننده بشم و هر چه زود میخوام برم سر کلاس های خوانندگی. حالا میخوام یه ساز راحت رو تو تابستون براش وقت بزارم یاد بگیرم. کدوم ساز مناسبه؟ (قیمت رو در نظر نگیرید)
    ممنون از تمامی شما دوستان که منو راهنمایی میکنید.
    دوباره سال نو مبارک!

2. کاربران زیر از MahdiPLus به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سلام دوست عزیز ..

ممنونم .. سال نو شما هم مبارک باشه و سال خوبی براتون آرزو می کنم ..

ببینید .. اگر اصلا به هیچ سازی علاقه ندارید و فقط و فقط هدفتون خوانندگی هست بهتره قبل از شروع کلاس های آواز حتما یک دوره سلفژ و تئوری موسیقی بگذرونید ..

دوستانی که یادگیری ساز رو پیشنهاد می کنند به این دلیل هست که گوش شما قوی بشه و همینطور در بخش های مختلف موسیقی مانند ریتم و تئوری تقویت بشین ..

اما همه ی این ها رو می تونید در کلاس سلفژ بیاموزید ..

اما اگر هنوز هم فکر می کنید که دوست دارید یک ساز خوب و راحت رو در مدت کوتاهی بیاموزید پیشنهاد می کنم گیتار پاپ (که شامل ریتم و آکورد) هستش رو بیاموزید .. چون به خوندنتون هم میتونه خیلی کمک کنه ..

موفق باشید.

5. 3 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

توی گروه گیتار ها، گیتار پاپ از همشون بهتر هست؟
    در ضمن شما مطمئن هستید که اگر دوره های سلفژ و پپرورش گوش رو بگذرونم نیازی به ساز نیست؟
    چند سال باید دوره های سلفژ رو بگذرونم؟
    بعدش که میرم سر کلاس آواز، چند سال باید دوره های اونو بگذرونم؟
    در ضمن برای گیتار پاپ چقدر وقت نیاز هست؟
    من میخوام برم آموزشگاه ارک تو تبریز. آخه الان ساکن تبریز هستم.
    منظور از کلاس های سلفژ این هست؟؟: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و منظرو از کلاس های آواز هم اینه؟؟: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در ضمن راهی هست که از همین اول خوانندگی انگلیسی رو یاد بگیرم؟ یا باید اول فارسی رو یاد بگیرم؟
    باتشکر از همه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    48799
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    5
    46 بار تشکر شده در 28 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز، اگه بخواید به اجبار یک ساز رو یاد بگیرید هیچ وقت موفق نخواهید شد به چندین دلیل که خودتون میدونید.
    قضیه ی بعد اینه که جای دست دست کردن بهتون پیشنهاد میکنم که آموزش رو شروع کنید، چون اگه دست دست کنید میبینید یک سال گذشته و من هنوز هیچی رو شروع نکردم و بعد پشیمون میشید که مثلا اگه پیانو رو شروع کرده بودم الان خیلی چیزا رو یاد گرفته بودم و ...

هیچ سازی ساده یا سخت نیست، مثلا دوستان میگن گیتار پاپ راحته،اما به این فکر کردید که وسعت کاری که با اون میتونید انجام بدید چقدره؟ اگه به گیتار علاقه دارید بهتره از اول برید سمت کلاسیک چون هدفتون حرفه ای شدنه. از طرفه دیگه هم شاید اگه پیش یه استاد باتجربه ی پیانو هم برید نتونه یه سری از قطعات رو بزنه و این کاملا طبیعیه چون یک نوازنده ی حالا هر سازی و یا حتی یک خواننده تا آخرین روز عمرش مشغول تمرین و تمرین و تمرینه!

و آخرین مساله هم اینه که شما خیلی عجله دارید که توی هنر هیچ معنی نمیده! نمیدونم شما چند سالتونه ولی به حتم جوان هستی که وقت بسیاری داری برای پیشرفت! به نظر شخص خودم اگه به طور درست پیش برید خیلی بهتره و شایدم چندین سال بگذره، اما در این شرایط شما اولین کار رسمیتون که شناسنامه ی خوانندگیتون محسوب میشه بسیار حرفه ای از آب در میاد و مشخص کننده ی سطح خوانندگیتون میشه.

شما پیانو رو اگه علاقه دارید شروع کنید و کلاس های خوانندگی و آواز رو هم همزمان باهاش بعد از یک سال شروع کنید. بهترین کاری هست که میتونید انجام بدید و هیچ عجله ای برای یادگیری نکنید.

8. 2 کاربر برای این پست از CyberHD تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

آخه شرایط من کمی فرق میکنه و وقت زیادی ندارم. یه شرایط خاصی هست. نمیخوام اینجا توضیح بدم ولی هدفم این بود که خیلی سریع کلاس های سلفژ و بعد آواز رو شروع کنم در زبان انگلیسی. میخوام از تابستون شروع کنم. با حرف هایی که شما زدید من بهتر میبینم برم کلاس سلفژ برای مدت یک سال. بعد هم کلاس آواز رو شروع کنم در سبک پاپ (چون خوب رپ که تو ایران معنایی نداره از نظر آموزش) آخه من تا چند سال دیگه میرم آمریکا و دیگه هم بر نخواهم گشت و میخوام اونجا خواننده بشم. میخوام تا اون موقع دیگه کلاس آواز رو شروع کرده باشم. واسه همینه عجله دارم. وگرنه منم دلم میخوامد اول گیتار یاد بگیرم ولی حالا که فهمیدم کلاس سلفژ جای اونو میده، گفتم یه سال کلاس سلفژ بعد چند سال که بشه کلاس آواز در سبک پاپ و زبان انگلیسی. به نظرتون این جواب میده که من به جای ساز یاد گرفتن برم کلاس سلفژ؟ در ضمن، من که زبان مادریم فارسی هست، اگه تافل بگیرم تو زبان مشکلی که نخواهم داشت تو خوانندگی انگلیسی؟
    ببخشید دیگه زیاد سوال میپرسم!

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiPLus [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    توی گروه گیتار ها، گیتار پاپ از همشون بهتر هست؟
    در ضمن شما مطمئن هستید که اگر دوره های سلفژ و پپرورش گوش رو بگذرونم نیازی به ساز نیست؟
    چند سال باید دوره های سلفژ رو بگذرونم؟
    بعدش که میرم سر کلاس آواز، چند سال باید دوره های اونو بگذرونم؟
    در ضمن برای گیتار پاپ چقدر وقت نیاز هست؟
    من میخوام برم آموزشگاه ارک تو تبریز. آخه الان ساکن تبریز هستم.
    منظور از کلاس های سلفژ این هست؟؟: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و منظرو از کلاس های آواز هم اینه؟؟: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در ضمن راهی هست که از همین اول خوانندگی انگلیسی رو یاد بگیرم؟ یا باید اول فارسی رو یاد بگیرم؟
    باتشکر از همه
    سلام ..

1 - گیتار پاپ از همشون آسون تره و در حداقل زمان می تونید یاد بگیرید (با توجه به اینکه گفتین در مدت زمان کوتاهی می خواهید یاد بگیرید و به درد خوانندگیتون هم بخوره من این ساز رو پیشنهاد کردم .. چون خودتون هم گفتین هدفتون نوازندگی و نوازنده شدن نیست)

2 - بله مطمئنم .. اگر سلفژ و تئوری رو خوب کار کنید نیازی به ساز ندارید و در واقع سازتون همون حنجره تون هست..

3 - بستگی به خودتون داره که چقدر تمرین روزانه داشته باشید .. سلفژ بحثی هست که نیاز به تمرین بسیار زیاد داره و فقط سر کلاس رفتن کافی نیست اصلا .. اما معمولا دوره ی سلفژ بین 6 ماه تا یک سال طول میکشه ..

4 - بله .. باز هم بستگی به خودتون ، تمرین روزانتون و میزان پیشرفتتون داره ..

5 - گیتار پاپ رو شاید بتونید در 2 3 ماه یاد بگیرید ..

6 - بله ..

7 - این کلاس ها برای آواز پاپ و کلاسیک هستش .. اگر قصدتون خوانندگی به زبان انگلیسی هستش بهتره سبک مورد نظرتون رو مشخص کنید .. (مثلا جز ، راک ، کانتری ، بلوز و ..) بعد از مشخص کردن سبک به سراغ انتخاب استاد تخصصی در همون سبک برید ..

اگر کلاس های آواز کلاسیک رو کار کنید حنجره و سیستم تنفسی شما برای سبک کلاسیک پرورش پیدا می کنه .. برای همین تاکید می کنم که از همین ابتدا سبکتون رو مشخص کنید و در همون سبک آموزش ببینید ..

موفق باشید.

11. 2 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    48799
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

انگلیسی خوندن بستگی به لهجه و مهارت خودتون بستگی داره و نمیشه اینطور نظر داد.
    این همه خواننده هست که ساز بلد نیستند، در واقع در خوانندگی ساز بلد بودن تاثیر انچنانی نداره. خیلی فاکتور ها هست تو این زمینه، یکی اینکه استعداد در خوانندگیتون به چه شکله؟ آیا گوشتون موقع خوانندگی میتونه عمل شنیدن آهنگ رو به خوبی انجام بده و صدها آیا ی دیگه که اگه برید پیش یه استاد تمام نیازهایی که بهش احتیاج دارید رو بهتون اموزش میده و با تمرین این ویژگی هارو در خودتون پرورش میده. اینکه یه مدت برای خودتون تعیین کنید مثلا 1 سال سولفژ کار کنم بعد برم کلاس آواز هم کاملا اشتباس. وقتی شما برید پیش یه استاد دیدتون نسبت به این تفکرات تغییر پیدا میکنه و همه چی بستگی به خودتون داره. فقط وقت رو تلف نکنید، از همین امروز شروع کنید بهتر از فرداست و همینطور فردا بهتر از پس فرداست.

13. کاربران زیر از CyberHD به خاطر این پست تشکر کرده اند:

MahdiPLus آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68543
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خیلی ممنون از همتون. به جواب همه ی پاسخ هام رسیدم. فقط یه سوال دیگه مونده: شما گفتین باید سبک خودم رو مشخص کنم. من هم مشخص کردم سبک پاپ. میخواستم بدونم پاپ فارسی با انگلیسی فرقی داره؟ یعنی اگه پاپ فارسی رو یاد بگیرم و انگلیسیم خوب باشه میتونم با سبک پاپ انگلیسی بخونم؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    48799
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

استاد هایی که تو ایران اموزش میدن که تقریبا میشه گفت هیچ کدوشون انگلیسی بلد نیستن، پس جز زبان فارسی نمیتونن باهاتون انگلیسی کار کنند. اصلا هم فرقی نداره، شما اگه برای خوانندگی آماده باشید، اسپانیایی هم بخواید بخونید مشکلی پیش نمیاد چون میدونید برای خوندن باید به چیا دقت کرد، کجاها نفس گیری کرد، چجوری تحریر داد و کلی چیز دیگه...
    پس بستگی به لهجه ی انگلیسی حرف زدنتون داره. اینکه کاملا تسلط داشته باشید بهش.

16. کاربران زیر از CyberHD به خاطر این پست تشکر کرده اند:

saeedd آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36809
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    222
    86 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

دوستان من هم سوالم مشابه این دوست عزیز هست وبه پیانو و آواز پاپ هم علاقه دارم.. اما چند جا خوندم که برای شروع میشه از کیبورد الکتریک هم شروع کرد . چون در حال حاضر هم توانایی خرید یه پیانوی دو میلیونی به بالا رو ندارم ! نظر شما چیه ؟ برای شروع با کیبورد میتونم اهنگی که مد نظرم رو هست بسازم و همراش بخونم ؟
    (تا بعدا که حرفه ای شدم برم سراغ پیانو)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)