لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 28

موضوع: DNA و موسیقی؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!

youtab_f آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30910
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    324
    306 بار تشکر شده در 118 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 46/0
    Given: 22/0
    میزان امتیاز
    14

Lightbulb DNA و موسیقی؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام و هزار درووووود.

توی جامعه ی مجازی در حال جست و جو در رابطه ی موضوعی بودم که توی سایت خوزنیوز به مطلبی برخوردم که از بس که جالب بود برام سخت شگفت زده شدم و کلی ذوق کردم! خلاصه سلول سلولم از خوندن این مطلب اظهار شگفت زدگی کرد! گفتم شما دوستان رو هم توی این شگفت زدی شریک کنم! اصلا فکرشو نمیکردم که توی بدن خودمون هم بشه ردپای هنر موسیقی رو پیدا کرد!

اینک مطلب مورد نظر:
    کلمه Universeبه معنای جهان که در زبان انگلیسی برای توصیف بی‌نهایت و فضای لایتناهی به کار می رود ازدو جزء UNI به معنی یک و Verseبه معنی آواز ساخته شده است؛ جهان یعنی یک آواز. به تازگی دانشمندانعلم ستاره‌شناسی، بعد از تحقیقات وسیع و طولانی، به این نتیجه رسیده‌اند که آفرینش نه با یک انفجار عظیم (به نام بیگ بنگ) که با نوایی آرام آغاز شده است. نوایی که به تدریج منتشر شده و اکنون در تمام فضا جریان دارد. محققان در دانشگاه کمبریج نیز دریافته‌اند که خورشید کهکشان پرسیوس آوازی خاص و ریتمیک می‌خواند. اصوات و نواها نه تنها در اعماق فضا، بلکه در مولکولها و اتمها نیز یافت شده‌اند. دکتر دیوید دیمر زیست شناس و سزوان ژاندر موسیقی دان، سراغ شگفت‌انگیزترین مولکول حیات یعنی DNA رفته‌اند.این ایده کهDNA و موسیقی ممکن است با یکدیگر مرتبط باشند برای اولین بار توسط دکتر سوسومو اوهنو مطرح شد DNA نردبانی مارپیچ است که از یکسری رمز تکرار شونده تشکیل شده است. رمزهایی که با ترجمه بخش اندکی از آن، پروتئین‌ها و در نهایت موجودات زنده شکل می‌گیرند. DNA زبان رمز مشترک در بین تمامی موجودات زنده روی کره زمین می‌باشد.
    دکتر دیمر و ژاندر، در طی آزمایشات علمی و با ثبت ارتعاشات مولکول DNA به وسیله اسپکترومتر مادون قرمز و تبدیل فرکانسها به نت موسیقی، سعی کردند این زبان مشترک را به صوت ترجمه کنند و حالا سؤال این است: آیا این اصوات و نتها، ملودیک و آهنگین هستند و یا DNA تنها مجموعه‌ای نامنظم و تصادفی از صدا و فرکانسهاست؟(حالا ببین خدا چه ساخته؟)
    آنها فرکانسهای DNA یک سلول را به نت ترجمه کرده و شروع به نواختن کردند. نتیجه شگفت‌انگیز بود، یک موسیقی بسیار زیبا!
    ژاندر در این رابطه می‌گوید: «برخی از این ترکیبات فرکانسها، بسیار حیرت‌انگیز بودند. با شنیدن آنها من به موسیقی زندگی خودم گوش می‌دادم.
    بسیاری از افرادی که به موسیقی DNA گوش دادند، کاملاً هیپنوتیزم و مسحور شده‌اند و بسیاری دیگر نیز ساعتها گریسته‌اند. برخی دیگر اذعان کرده‌اند که این موسیقی نوایی از درون آنهاست و آنهایی که با موسیقی کلاسیک آشنایی داشتند به شباهت موسیقی DNA با آثار نوابغی چون باخ، برامز، شوپن و…اشاره کرده‌اند.
    دکتر اوهنو در این باره می نویسد: «ملودی های DNA با عظمت و الهام بخش می باشند. بسیاری از افرادی که برای اولین بار این موسیقی را می شنوند، شروع به گریه می کنند. آنها نمی توانند باور کنند که بدنشان – که تا حالا اعتقاد داشتند فقط تجمعی از مواد شیمیایی است – شامل چنین هارمونی های معنوی و الهام بخشی باشد!
    نه تنها می توان با DNA موسیقی ساخت، بلکه حتی امکان معکوس کردن فرایند نیز ممکن است. یعنی: شما یک بخش از موسیقی را برداشته و نت ها را به واحدهای سازنده DNA نوکلئوتیدها برمی گردانید . در پایان نتیجه شبیه یک رشته از DNA می شود. اوهنو تلاش کرد تا با قطعه شوپن این کار را انجام دهد. در پایان نتیجه شبیه یک ژن سرطانی شد!
    دانشمندان از نتایج این یافته ها در تحقیقات پزشکی نیز استفاده کرده اند. اگر شما هم اهمیت دنبال کردن این آواها را بدانید ممکن است به این نتیجه برسید که با بررسی دی ان ای در تریلیونها سلول بدن و دانستن نوسانات آنها شاید راهی برای بیش از پنج میلیون نفری که از سال ۱۹۹۰ مبتلا به سرطان تشخیص داده شده اند، پیدا شود. فابین مامن یک متخصص بیوانرژی است که با کمک هلن گریمال بیولوژیست و موسیقی دان، بیش از یک و نیم سال بر روی افکت های سلولهای سرطانی در مرکز ملی فرانسه که یک مرکز معتبر تحقیقات اند است کار کرده اند. آنها به این نتیجه رسیده اند که سلول های بافتهای سرطانی صداهای مغشوش و ناهنجاری تولید می کنند.
    و علاوه بر این در آزمایشات بسیاری ثابت شد که قرار گرفتن سلولهای سرطانی در معرض صداها و امواج صوتی، تغییراتی اساسی در آنها ایجاد می کند،صداهایی که آوادرمانی را به عنوان یک پتانسیل قوی درمانی برای این نوع بیماریها و موارد بسیار دیگری مطرح می کند. مامن همچنین تحقیقاتی را بر روی دو بیمار مبتلا به سرطان سینه دنبال کرده است. هر خانم به مدت سه ساعت در روز در طول دوره یک ماهه تحت آوادرمانی (موسیقی درمانی) قرار گرفتند. پس از اتمام دوره درمان، تومور یکی از آنها کاملا ناپدید شد، اما بیمار دوم مجبور شد تومور را جراحی کند. جراح او گزارش می دهد که اندازه تومور کاملا کوچک شده بود و تا حد بسیار زیادی هم تحلیل رفته بود.
    از این یافته ها به این نتیجه می رسیم که وقتی اندامهایمان بصورت هماهنگ آواز می خوانند ما سلامت هستیم و وقتی که آنها خارج از تنظیمشان آواز می خوانند ما احساس بیماری می کنیم.
    نکات جالب توجه دیگری نیز در این تحقیقات و یافته‌ها وجود دارد. هر چه موجود از نظر تکاملی (تکامل در زیست‌شناسی) پیشرفته‌تر بوده، موسیقی DNA آن نیز پیچیده‌تر شده است. یک جاندار تک سلولی با داشتن DNA کمتر و پروتئین‌های محدودتر، موسیقی ساده‌تری ایجاد می‌کند. در حالیکه در انسان، هر ژن (و پروتئین مربوط به آن) خود، آهنگی پیچیده می‌سازند و بدین سان، هر انسان تبدیل به کنسرت باشکوهی می‌شود، در حالیکه خود در کنسرت آفرینش یک آهنگ است
    .

این عکس ها هم نشان دهنده ی تهیه ی نت های موسیقی از مشخصات DNA
    هست.این عکس مرتبط با انگشت نگاری ژتی هست و این هایی که الان میبینیدچند شکلی های توالی هستند. ساختار شیمیایی دی ان ای هممون یه شکله اما این توالی هاست که با هم فرق میکنه و آهنگ متفاوت خودشو میزنه!
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اینجا هم که یه نفر داره زحمت میکشه و این مشخصات رو نمیدونم چه شکلی با مغز دانای خودش به نت تبدیل میکنه:خدا حفظش کنه!

اینم یه DNA music متعلق به یه بنده خدایی:از سایت 20ist. comدانلود شده.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 85849662151910684473.png  
    ویرایش توسط youtab_f : Sunday 31 March 2013 در ساعت 06:39 PM دلیل: فونتشو بزرگتر کردم.
    حرف دلتو امروز بزن.اگر امروز گفتی...اسمش حرف دلِ....اگر نگفتی فردا میشه دردِ دل...اون وقت درد داره هــــــا درد!

2. 15 کاربر برای این پست از youtab_f تشکر کرده اند:

3. # ADS

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

بله مطلب بسیار جالب و پیچیده ای هستش .. نشان دهنده ی قدرت و هنر بی انتهای خالق هستی ..

پ. ن : قبلا این مطلب رو در همین سایت خونده بودم اگر اشتباه نکنم (یکی دو سال پیش بود فکر می کنم)

5. کاربران زیر از Sampler به خاطر این پست تشکر کرده اند:

youtab_f آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30910
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اصلا سال 1983 دکتر دیمر که متخصص بیولوژی هست دو آثار با نام های DNA Music و DNA suit منتشر کرده.

خلاصه پیوند علم و هنر و کلی سروصدا...
    حرف دلتو امروز بزن.اگر امروز گفتی...اسمش حرف دلِ....اگر نگفتی فردا میشه دردِ دل...اون وقت درد داره هــــــا درد!

7. کاربران زیر از youtab_f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

مرسی ازت یوتاب جان .
    این قسمت رو میشه توضیح بدی ؟
    در پایان نتیجه شبیه یک رشته از DNA می شود. اوهنو تلاش کرد تا با قطعه شوپن این کار را انجام دهد. در پایان نتیجه شبیه یک ژن سرطانی شد!”
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

9. کاربران زیر از Pathetique به خاطر این پست تشکر کرده اند:

youtab_f آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30910
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مرسی ازت یوتاب جان .
    این قسمت رو میشه توضیح بدی ؟
    در پایان نتیجه شبیه یک رشته از DNA می شود. اوهنو تلاش کرد تا با قطعه شوپن این کار را انجام دهد. در پایان نتیجه شبیه یک ژن سرطانی شد! ”
    مچکرم بهنام جان.
    تا قبل از این فقط رمزهای DNA رو به قطعات موسیقی تبدیل کرده بودن و وقتی که از روی ژن های سرطانی موسیقی ای ساختند نتیجه یک موزیکی درهم و برهم بوده.
    حالا این کار رو برعکس انجام دادند و خواستند موسیقی های در دسترس رو به رمزهای DNA ترجمه و تبدیل کنند و نتیجه ای که بدست میاد شبیه به یک رشته از DNA هست که همین هم باید باشه دیگه.
    که حالا برای این کار قطعه ای از شوپن رو این دکتر انتخاب کرده و آهنگی که بدست آورده شبیه یک ژن سرطانی بوده و ژن های سرطانی هم غالبا جهش یافته هستند که باعث تکثیر بیش از اندازه ی سلول میشن و مشخصات اونها با مشخصات ژن های سالم ومعمولی متفاوته.
    در نتیجه آهنگ به دست آمده از قطعه ی شوپن آهنگ به نظر مطلوبی نبوده! البته من که موسیقی مربوط به سلول های سرطانی رو نشنیدم و نمی دونم تا چه حد غیر معمول هست ولی در کل به این نتیجه می رسیم که وقتی اندامهای بدنمون بصورت هماهنگ آواز می خونن ما سلامت هستیم و وقتی که خارج از تنظیم آواز می خونن ما احساس بیماری می کنیم!
    اگر توضیحاتم اونچه که می خواستید نبود بگید.

11. 2 کاربر برای این پست از youtab_f تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    633 بار تشکر شده در 292 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 516/81
    Given: 452/2
    میزان امتیاز
    12

برام خیلی جالب شد اخه من کتاب ارباب حلقه ها رو که خونده بودم میگفت جهانشون به وسیله ی آواز آینور ساخته شد و ...
    ولی ظاهرا این فقط یک افسانه نیست!
    کاش منم میتونستم موسیقی دی ان ای رو گوش بدم
    البته خدا زیباست و زیبایی ها را دوست دارد ... هم جهان رو با رنگ بندی شکیل و زیبا آفریده هم روح انسان رو (اگر انسانیتش رو حفظ کنه) زیبا آفریده این هم یکی از افریده های زیباش
    متشکرم از مطلبتون

- - - Updated - - -

اگر اشتباه نکنم اینم یکی از ام پی تری هاش

- - - Updated - - -

صداش شبیه هارمونیکای شیشه ای هستش ...
    بسیار جالب و در حد درک ما بود ... شاید اون دنیا توی بهشت بشنویم :دی
    بیاین درست کار بشیم بریم بهشت
    ویرایش توسط ac120 : Saturday 30 March 2013 در ساعت 12:33 AM

13. کاربران زیر از ac120 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

youtab_f آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30910
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

برام خیلی جالب شد اخه من کتاب ارباب حلقه ها رو که خونده بودم میگفت جهانشون به وسیله ی آواز آینور ساخته شد و ...
    ولی ظاهرا این فقط یک افسانه نیست!
    آره ه ه ه ه ه ه،کفمونو برید!
    کاش منم میتونستم موسیقی دی ان ای رو گوش بدم
    لینک دانلود یک نمونه رو گذاشتم که! دانلود نکردید؟
    متشکرم از مطلبتون
    خواهش میکنم.

15. کاربران زیر از youtab_f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

روی من خیلی تاثیر گذاشت موسیقیش واقعا اون چیزیه که خدا توی بدن ما قرار داده و به همین صورته؟

17. 2 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    روی من خیلی تاثیر گذاشت موسیقیش واقعا اون چیزیه که خدا توی بدن ما قرار داده و به همین صورته؟
    سلام ..

فکر می کنم با توجه به یکسان نبودن DNA انسان ها ، موسیقی بدن هرکس با دیگری متفاوت باشه ..

مثلا به شخصه فکر می کنم اگر بررسی کنن موسیقی بدن من ترنس باشه

پ. ن : فقط دوقلوها هستند که DNA مشابه دارند ..

19. کاربران زیر از Sampler به خاطر این پست تشکر کرده اند:

LiOneL999 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    61154
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    3,082
    1,648 بار تشکر شده در 782 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 143/12
    Given: 235/4
    میزان امتیاز
    12

موقع گوش دادنش یه حس ترس تموم وجودمو گرفته بود! احساس می کردم یخ زدم!
    مرسی یوتاب. خیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییلی ممنونم ازت
    از تنها بودنم راضی نیستم اما خوشحالم که با خیلی ها نیستم...

برای همیشه رفتم

21. 2 کاربر برای این پست از LiOneL999 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71596
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    83
    145 بار تشکر شده در 61 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    12

سلام دوستان

با تشکر از مطلب زیبا و جدید دوستمون ذکر چند نکته رو لازم میدونم تا مطلب روشن بشه برای من سوال از اینجا شروع شد که با پیشینه ای که در الکترونیک دارم مطمئن بودم که دی ان ای ارتعاشی نداره که بخواد صوتی تولید کنه. پس با کلمه لرزش به مشکل خودم. پس شروع به نوشتن و سرچ کردن کردم. امیدوارم بتونم مطلب زیبای دوستمون را با احترام تکمیل کنم.

چند وقت پیش برای درک یه موضوع فکری با یکی دیگر از دوستانم مجبور شدیم بریم حسابی سر از کار این دی ان ای و خواهر خوانده اش آر ان ای در بیاریم.
    بزارید یه کم در مورد مبحث بررسی کنیم.
    1- متاسفم که در سایتهای ایرانی با اینکه ما خودمونو پدر علم دنیا میدونیم مخصوصا در زمینه پزشکی با وجود ابو علی ... و الی آخر حتی یه مطلب فارسی در زمینه DNA PROFILE نمیتونم پیدا کنم. در صورتیکه توی ویکی پدیا حتی ترجمه عربی و توضیحاتشم هست.

اینم لینکش

اما داستان همینه که توی یه آزمایش که از خون یا هر چیزی که سلول موجود زنده توش باشه میتونن مشخصات ژنتیکیا نسان رو به صورت اون نوارهای جالب که شبیه یه طیف هست رو بدست بیارن

این یه عکس از چیزی که عرض کردم

اما اینکه این دوستمون فرموده بودن و باعث شد بنده برم و یه سرچی بکنم ببینم منظورشون از لرزش دی ان ای چی هست متوجه شدم این چیزی که شبیه طیف هست رو چون میتونه به اشکال طیف سنج شبیه بشه پس با توجه به فشردگی اون نوارها یا عدم فشردگیشون یه فرکانس نسبت میدن و اون. به صوت نسبت میدن.

راستش یه قسمتی از چیزی که دوستمون فرمودن که کف خودمم برید و خیلی هم عالی بود رو اصلا درک نکردم و اونم اینه که دی ان ای چطور میلرزه و فرکانس تولید میکنه درستش اینه که دی ان ای نمیلرزه بلکه پروفایل دی ان ای به چیزی شبیه میشه که مثل یه طیف میمنونه حالا اینو میشه به صدا و هر فرکانسی شبیه کرد میشه اونو به نور هم شبیه کرد. البته دقت کنیم که دی ان ای نمیلرزد تا بخو. اهد فرکانس تولید کنید بلکه داستان از این قرار است

"Translating DNA into Music

By Stuart Mitchell

…As the tape passes through the head of the recorder it is 'read' and converted into music or other sounds. Thus magnetic markings are 'translated' into notes.

When a 'tape' of mRNA passes through the 'playing head' of a ribosome, the 'notes' which are produced are amino acids, and the 'pieces of music' which they make up are proteins. Thus DNA as the base code provides the structural framework, thus the notes of amino acids are formed into are proteins or 'pieces of music'.

Douglas Hofstadter. Godel, Escher, Bach: An Eternal Golden Braid. (New York: Vintage Books Edition, (1980)

This simple analogy explains very well the reason for DNA utilizing sound and vibration as its primary tool for building proteins into cells then into living biological structures.

Music in its simplest form, as we know it, could be termed as 'The organisation of sound into a definable audible expression' and DNA employs this very principal to operate its complex and delicate genetic function. In fact, im sure you have heard of the term ‘Gene expression', Gene expression is the process by which information from a gene is used in the synthesis of a functional gene product. These products are often proteins which prove that the entire DNA system uses these 2 functions (sound and expression) as an aesthetic interpretation of its data.

Wave genetics has successfully proven that without sound, DNA could not function and it is at this point that musicians and composers step in to provide an artistic expression to this data purely to bring these elements into the range of human hearing for a greater appreciation of the workings of creation.

It really is like looking over a music score of life, the DNA score has an orchestra of players (amino acids) it has a conductor (Gene expression) and collectively the entire system communicates together to build the dynamics of sound and colour that combine together into a structured biological Symphony. Namely our bodies and all its constituent parts.

In the same way as a score of Mozart is a sequence of instructions for violins and cellos to combine together into a symphonic expression, our genetic score is a sequence of amino acid's compiled in the DNA data and impeccably expressed into a symphonic structure. No wonder we are so close to music, form and structure.

The idea that DNA and music might be connected originates 30 years ago with the work of Dr. Susumu Ohno, a geneticist at the Beckman Institute of the City of Hope Hospital in Duarte, California. Dr. Ohno has notated more than fifteen songs based on the DNA of a variety of living organisms. Dr Ohno's wrote about authentically connecting the DNA code to musical composition.

'… the principle of repetitious recurrence pervades both the construction of coding sequences in the genome, which can be regarded as being representative of nature and musical composition which can then be regarded as the most abstract and therefore the most intellectual expression of nature.'

So nature has already discovered that the principals of sound and sequence are the perfect tools to build biological entities efficiently, expressively and musically.

All we have to do is understand and express its properties to benefit this language of sound and sequence that appears to have been composed a very very long time ago... but by who or what?

For a musician the process is simple, the score already exists within ourselves and is there to be read and interpreted using simple genetic software, one can take a sequence of DNA data directly from an internet database, translate its amino acid sequence into music tone by assigning relative pitches to the amino acid's measured by their molecular weight and salt, acid content. 22 amino acids become a 22 note scale of music in which an infinite amount of melodic structures can be revealed and the artistically expressed into a piece of music direct from The Library of Helixandria.

DNA Music

DNA music takes several different forms. My own company Your DNA Song Ltd focuses on the ‘Unique Identifiers' within our DNA where we can amplify the most individual sequence of amino acids that are completely unique to one individual. From this data we can then translate and produce a melodic piece of music wholly specific to that individual, designed and produced to the owner's personal musical taste and style.

Ancestral DNA

Another form of DNA we translate into music is MTDNA (Mitochondrial) which is better known as Ancestral DNA and is used by Family Tree companies worldwide to trace the roots of our and many species genetic heritage. Because this particular form of DNA hardly changes except for a few variations over long periods of time, millions of years in fact, it is possible to track these variations and make a map of the lineage of every species that has existed on Earth to the present day. It also appears to a musical ear that mtDNA holds the most melodic musical sequences of all, which is why I am producing three symphonies expressing selected mtDNA music from the 3 environments on our planet, The Sea, The Earth and The Sky.

DNA Variations I - The Sea was completed in 2010 | [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

DNA Variations II - The Earth is currently under completion to be released in June 2011.

If there is a creator of DNA, he/she must have a clear understanding of the laws, principals and expression of the universal art form known to us, as music…
    "

که از لینک زیر برداشته شد

بهتر توضیخ بدهیم اینشکلی میشود

در پروفایل دی ان ای هر شخص که از طریق سلولهای بدن او (مثل خون) گرفته میشود . طیف مانندی بدست می آید که حاوی کد های آمینو اسیدهایی است که در واقع سازنده ژنوم یا همون زنجیره دی ان ای هستند و اونها در واقع نتهای این موسیقی رو میسازند. و شکل و ترکیب این نتها اون موسیقی رو خلق میکنند.

خدائیش کار مونده این خارجیا نکنن؟همین مونده با همین ژنها برن خواننده مادر زاد تولید کنند بعدشم هممون باید جمع کنیم بریم خونه هامون

بازم دستت درد نکنه رفیق با این مطلب چالش بر انگیزی که گذاشتی. این شد یه چیزی ! آدم بره از قبلش چهار تا مطلب جدید دیگه هم یاد بگیره.
    خدا خیرت بده
    ویرایش توسط Spiritual : Saturday 30 March 2013 در ساعت 08:30 AM

23. 3 کاربر برای این پست از Spiritual تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71596
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    83
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

راستی اون طیف مانندی که عرض کردم ترجمه انگلیسیش DNA fingerprint میشه

25. کاربران زیر از Spiritual به خاطر این پست تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

جالب بود. اما من ترجیح میدم به این موضوع بیشتر از دید هنر نگاه کنم تا علم. به نظر من این یه نوع جالب و خاص از موسیقی تصادفیه.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

27. کاربران زیر از alireza_jafarian به خاطر این پست تشکر کرده اند:

ac120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    62514
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    490
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

من یه دید احساسی راجع به این موضوع دارم و میگم که این آهنگ حالا هرچی که هست رو خداوند ساخته انگار و نشانه ای از زیبایی رو توی اتم ها خلق کرده ...
    آقای A_O البته شاید شوخی کرده باشید :دی
    ولی اگر عقیده ی من درست باشه اصولا هنری که الهی هست آرامش بخشه نه محرک ... و الی دی ان ای منم ساسی مانکن میخوند

29. 2 کاربر برای این پست از ac120 تشکر کرده اند:

youtab_f آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30910
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

spiritualمچکرم ازت برای رفع ابهامی که انجام دادی. چقدر جالبه. با دید الکتونیکی ای تون این موضوع رو دیدید. فرنگی ها هم همین مهم ترین عامل پیشرفتشونه که توی تحقیقاتشون از متخصصانی با رشته های متفاوت بهره میگیرن.
    متاسفانه در مورد این موضوع توی شبکه ی مجازی ما منابع زیادی در دسترس نیست و تقریبا میشه گفت اصلا نیست! منم pdf این متن ENG رو که گذاشتید dlکرده بودم.
    راستی اون طیف مانندی که عرض کردم ترجمه انگلیسیش DNA fingerprint میشه
    انگشت نگاری ژنی... اون بالا هم با رنگ آبی نوشتم و عکسش هم هست. به دلیل تخصص متفاوت دوستان سعی کردم اصطلاحات بین الملی توی متن رو به فارسی بگم.
    جالب بود. اما من ترجیح میدم به این موضوع بیشتر از دید هنر نگاه کنم تا علم. به نظر من این یه نوع جالب و خاص از موسیقی تصادفیه.
    مرسی... این دیدگاه جالبه... به خصوص اینکه با این موسیقی تصافی تونستن به نوع جدیدی موسیقی درمانی دست پیدا کنن.

31. کاربران زیر از youtab_f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71596
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    83
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من یه دید احساسی راجع به این موضوع دارم و میگم که این آهنگ حالا هرچی که هست رو خداوند ساخته انگار و نشانه ای از زیبایی رو توی اتم ها خلق کرده ...
    آقای A_O البته شاید شوخی کرده باشید :دی
    ولی اگر عقیده ی من درست باشه اصولا هنری که الهی هست آرامش بخشه نه محرک ... و الی دی ان ای منم ساسی مانکن میخوند
    خدمت دوست عزیزم عرض کنم که اتفاقا ایشون درست میگن الان شرکتهایی در خارج از کشور شروع کردن به تولید موسیقی خود شما از روی ژنوم منحصر بفردتون. توضیح اینکه ژنوم همه تا حدود خیلی زیادی با هم یکی هست ولی در جاهایی که مربوط به مشخصات وراثتی میشه با هم متفاوته.

جمله تکمیلی اگه الان اینی هستی که هستی مدیریش و مسئولش فقط ژن توئه که از پدر و مادرت به ارٍث بردی. و البته بایدم اینشکلی باشه . بیشتر توضیح نمیدم چون اونشکلی باید برم سراغ اینکه اصلا چرا ژن اینهمه اصرار داره که اینشکلی باشه و کروموزوم و .. تولید پروتئین و نهایتا میرسیم به داروین عزیز . یه جورایی

در پناه یزدان

33. کاربران زیر از Spiritual به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)