لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 23456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 96 از 140

موضوع: پیانو در چهارچوب موسیقی کلاسیک آری یا نه؟

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pathetique [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر شخص بنده (هرچقدر هم که اشتباه باشه) موسیقی باید دسته بندی بشه .

به ترتیب :
    1 - موسیقی بتهوون
    2 - موسیقی باخ - موتزارت - شوپن - برامس و غیره
    3 - موسیقی لیگتی و از این دست
    4 - موسیقی متن فیلم
    5 - موسیقی یانی - ونجلیس و این این دست
    6 - پاپ و بقیه مزخرفات دیگه .
    * البته راک و متال قابل احترامند .

راستی هافمن میگه : به آخر راه فکر نکنید . بگذارید سرنوشت شما رو به چیزی که واقعأ باید بهش برسید ، برسونه !
    عجیب ترین دسته بندی بود که توی عمرم دیدم...
    کلا بتهوون در یک دسته... و کلا دوره ی باروک و کلاسیک و رومانتیک و قرن 20 هم در بک دسته ...
    بقیه هم در یک دسته...
    کلا جاز و بلوز و راک و بیباپ و غیره هم که کلا هیچی... مثلا کسی که سیتار گوش میکنه نمیدونم در کدوم دسته حضور داره

راستی لئوناردو داوینچی میگه : وای به حال شاگردی که بهتر از استادش نشود...
    فکر میکنید اینجا سرنوشت واقعا تاثیر گذاره؟ یا تلاش خودمون؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hopital [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

چرا نداریم جناب ac120 عزیز ! استاد خود من در سطح جهانی درس میده و استاد خودش هم یک پروفسور روسی بوده ! به جرات میگم پیانیستی مثل ایشون تو ایران نیست...
    این جراتتون منو میترسونه...
    الان در شرایطی زندگی میکنیم که علارغم اینکه سطح موسیقی کلاسیک ما از سطح استاندارد اروپایی خیلی پایین تره... اما با اینحال نمیشه اسم بهترین روی کسی گذاشت...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

2. 5 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط hopital [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اولن باید بگم که خواهشن درگیر الفاظ نشید ! من گفتم دلقک بازی ! منظورم اون شکلک های مضحکی هست که همش توی بحث های جدی میذارید ! موقع شوخی و خنده یه وقت دیگست! چه معنی داره اون شکلک کذایی ؟ (بگذریم)

اما موسیقی ایرانی ! به دیدگاه من اساتید موسیقی سنتی ایران (استــــــــــاد شجریان و ...) توی حصاری که دور خودشون کشیدن تنیدن و هیچوقت نمیخوان دور و بر خودشون رو نگاه کنند که چه خبره ! آقا بکشین بیرون از این موسیقی مونوفونیک مضحک سنتی لعنتی ! تا کی میخواین تو این توهمات بمونین ! استــــــــاد فلانی و فلانی !!! فرانتز لیست توی راسپودی شماره 2 و برخی از دیگر آثارش یک جا اصلن از موسیقی ایرانی و گام هارمونیک تاثیر گرفته و قشنگ ایرانی میشه پیشنهاد میکنم این راپسودی رو گوش بدین و دیگر بزرگان موسیقی غرب ! فرهنگ رو باید پاس نگه داشت ولی نه به شکل راکد و تهی و ... بلکه به شکل غنی ...
    کسی حصاری دور خودش نتنیده... حس موسیقی ما همینه... اینکه ازش لذت نمیبرید بخاطر مونوفونیک بودن اون نیست... بلکه بخاطر درک نکردن اون هست... وقتی شما نمیدونی همون استاد شجریان الان داره چه مدگری انجام میده یا از چه گوشه ای به چه گوشه ای میره... یا کلا داره از چه تکنیک های آوازی بهره میبره برای خوندن اون جمله ی موسیقی... مسلما لذت هم نخواهی برد...
    دلیل نداره همه ی موسیقی های دنیا پلی فونی بشن تا خوب باشن که... هرچیز در حیطه ی خودش...
    شما مثلا از موسیقی افریقایی ها چه انتظاری داری؟ انتظار داری ارکستر سمفونیک تشکیل بدن واستون.. ؟ اما همون افریقایی ها پیچیده ترین ریتمهای موسیقی رو در کارهاشون استفاده میکنن... منتها تک صدایی بودن یک موسیقی دلیل بر بد بودن اون نیست... ذات اون موسیقی اونجوریه و شما باید همونظور که هست اونو دوست داشته باشی... هرچند پیشنهاد میکنم کارهای علی قمصری رو گوش کنید تا بُعد هارمونیک موسیقی ایرانی رو هم بشنوید..
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Sunday 2 June 2013 در ساعت 08:47 AM
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

4. 4 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

ببینید کلاسیک یک معنای وسیع هست! و فقط در اینجا منظور من اون دوره ای که مد نظر شماست نیست!

راحت بگم کلاسیک در اینجا یعنی موسیقی زیبا و میتونه حالا امپرسیونیست یا باروک یا رمانتیک و ... رو در بر بگیره ! تقاضای من بار دیگر از شما اینه که درگیر الفاظ نشین ! بذار راحتتون کنم :

« موسیقی ای زیباست که توسط نوابغ نوشته بشه »

و تعمیم میدم به این :

« هنری زیباست که نوابغ و افراد برتر و حتی تا حدی فیلسوف اون رو خلق کنن »

موسیقی و هنری زیباست که توسط فردی که با سرچشمه های الهی (نه به اون معنی های مبتذل) در ارتباطه و مستقیمن از منشا الهی تاثیر و الهام می گیره خلق بشه !

موسیقی و هنر افراد برگزیده ی عالم و شایسته و نابغه قطعن زیباست و شایسته ی تقدیره و ما باید به یک چنین موسیقی هایی گوش بدیم ... اسکارلاتی ، باخ ، هندل ، ویوالدی ، هایدن ، موتسارت ، کلمنتی ، بتهوون ، شوبرت ، شوپن ، چایکوفسکی ، راول ، دبوسی و خیلی های دیگه و در زمینه ی هنرهای دیگه شکسپیر ، گوته و حافظ و سعدی و مولوی و عطار و فرودوسی ... ! اینها هستن نوابغ بشریت! کارهای نوابغی مثل پیکاسو و ... رو باید بررسی کنیم ! حالا شما بیاید بگید هی استـــاد مرتضی فلان ! استــــــاد فلان ! این خالتورها هیچ سرچشمه ی نبوغ و الهی ندارند ! خالتور خالتور خالتور همین !
    خیلی خیلی مخالفم...
    یک فرد عادی هم موتونه موسیقی خوب بنویسه...
    موتزارت اولین سمفونی خودش رو 7 سالگی نوشت... درسته که اون موقع به عنوان کودک نابغه شناخته شد... اما موسیقی اون جز در اتریش و چندجای دیگه مطرح نبود... و کسی زیاد گوش نمیکرد و مردم هنوز به موسیقی های اشخاص دیگه بیشتر اهمیت میدادن...
    امروز شما موتزارت مینوازی و گوش میکنی چون میدونی موتزارت اونو نوشته... نه چون اینکه میدونی موسیقیه خوبیه
    درکل منظورم اینه که وقتی بچه بود خیلی خوب موسیقی مینوشت اما چون هنوز (موتزارت بزرگ) نشده بود اهمیت چندانی برای عموم نداشت...
    تاره از اینها که بگذریم اکثر نوابغ بعد از مرگشون ... اهمیتشون اشکار شد...
    یعنی منظورم اینه که نباید منتظر باشی که طرف اسم و رسمش بزرگ باشه... بعد بری سمتش... بلکه اگه گوش موسیقایی داری باید فارغ از اینکه اسم و رسم طرف چیه... اون موسیقی رو بشناسی... و دنبال کنی
    قضیه ی اون ویلونیست مطرح شد (اسم خاطرم نیست الان) که صبح زود 1 ساعت توی متروی نیویورک داشته ساز میزده و همه یه پول خرد جلوش میندازن و میرن اما هیچکس متوجه نمیشه اون کسی بوده که 2 شب پیش توی بزرگترین سالن نیویورک بلیط های کنسرتش بالای 200 دلار بوده ...

- - - Updated - - -

حال بیاین بپردازیم به آهنگ های درپیت آقایان لاچینی و روحانی و ... ! به شدت توصیه میکنم اصلن سراغ این آهنگها نرین چون روح هنری انسان رو خراب میکنن ... طوری که همین دوستمون ac120 تحت تاثیر آرپژهای ابلهانه و نت های تزیینی پوچ و توخالی انوشیروان روحانی بقدری از خود بی خود شده بود که فقط یک تاپیک رو به اون اختصاص داد ! این واقعن ابلهانست که سر هیچ و پوچ تلاش کنیم ! من تو اون تاپیک به ایشون این رو تذکر دادم ... آقای Acoustic از کاربران عزیز این سایت هم که غرق در کارهای استــــــــاد لاچینی شده بودن به یک چنین سرنوشتی دچار شدن و توی همون آرپژهای ابلهانه و نت های تزیین گیر کردن ! ولی من خودم رو از این منجلاب پوسیده کشیدم بیرون و میخوام شما دوستان رو از این گرداب هولناک نجات بدن ! خواهش از سخنان من برداشت بد نداشته باشین ...

- - - Updated - - -

تفسیر قطعات انوشیروان روحان = هیاهوی بسیار برای هیچ (همون قضیه ی حباب)
    دوست خوبم اگه اوله جملاتتون چندتا کلمه اضافه کنید خوب میشه .. و اون کلمات اینها هستن : *به نظر من *

6. 5 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    منم همینو میگم ... میگم برای مثال شما اگه بخوای یک بچه رو با موسیقی اشنا کنی چه آهنگی براش میذاری؟
    یا بخوایم براش قصه تعریف کنیم فلسفه فلان رو نمیریم بخونیم درواقع یک قصه ساده تعریف میکنیم و تمام
    منم میگم افرادی که تازه به دنیای موسیقی وارد شدن یا اصلا وارد نشدن مثل اون بچهه میمونن اگه فلسفه براشون تعریف کنی سرخورده میشن باید از موسیقی ساده و با درک ساده برای مثال چرا دروغ من هنوز فلسفه موسیقی هایی از بتهوون و شوپن و باخ رو نفهمیدم نهایتش احساسی که بهم منتقل میکنن رو میتونم توصیف کنم درحالی که اهنگ های ساده تر رو بهتر درک میکنم

- - - Updated - - -

نمیدونم چرا منظوراتم رو اشتباه میرسونم من عبدا نگفتم سامان اهتشام الگومه (مگه اینقدر کم عقلم؟) فقط گفتم ارپژ زیاد مینوازه !
    اون ارپژ نواختنم درک موسیقی نیست فقط تمرین نواختن نت های دیگست شما وقتی اول موسیقی رو یاد گرفتی دو-ر-می-فا ... رو تمرین کردی درکی از موسیقی بهتون دست داد؟ یا دستتون برای زدن نت های دیگه روون تر شد؟
    ---------------------------------
    درمورد صحبت شما بله اگه بنده موسیقی دان شدم (اگر) حداکثر سعیم رو میکنم که کار هایی ارائه میدم فلسفی باشند . خواننده های مطرح ایرانی که اصلا اینا رو به عنوان موسیقی کودک هم قبول ندارم . و قبول دارم که به نوعی موسیقی ایرانی رو بد بخت کردند صد رحمت به انوشیروان روحانی و ...
    درود
    من اینجا با شما اختلاف نظر دارم...
    یجای دیگه هم گفتم... موتزارت 7 سالگی سمفونی نوشته... فکر میکنید وقتی 3 سالش بوده واسش آهنگ لالایی لالایی میخوندن؟
    مسلما نه... چون با متد دیگه ای بزرگ شده...
    پس میشه واسه یک آدم مبتدی هم آهنگ غنی پخش کرد... اما بشرطی که خودش ادامه دهنده ی راه باشه و سعی کنه اون موسیقیو بشناسه و درک کنه و ادامه بده
    یعنی راهشو انتخاب کنه یا اینوری یا اونوری... نمیشه بگیم بیا اول چهارگاه گوش کن بعد برو دو مینور بنواز
    مثل خرید ساز برای هنرجوی مبتدیه... که اگه ترجیحا مرغوب تر باشه در ابتدای کار بهتره...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal75 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    هركسي اول بايد ببينه چي ميتونه نيازاشو براوده كنه... چطوري ميتونه به ارامش برسه... درسته داشتن يه سازخوب لازمه يادگرفتن ولي ميشه باداشتن كمترين امكاناتم به هدف رسيد... استعداد امكانات محيط زندگي مهمن ولي داشتن پشتكار و اراده ازهمه چي مهم تره... درسته كه هركسي تلاش ميكنه كه به بهترين موقعيتا برسه تو هر زمينه اي ولي بايد درنظر گرفت كه ما توكشوري زندگي ميكنيم كه موسيقي جايگاهي كه بايد داشته باش رو نداره بخصوص سازي مثه پيانو... پس يكي مثه من ميتونه باداشتن يه پيانوي ديجيتال معمولي به هدفي كه داره برسه(حالا مشكل خريدن همون معموليشه)

100% مسلمه که پشتکار حتی از داشتن ساز هم مهمتره...
    من کسیو میشناسم که میره ساعتی پول میده تو اموزشگاه تمرین پیانو میکنه (چون ساز نداره)
    خب این آدم مسلما موفق خواهد بود چون پشتکارشو داره...
    یکنفر دیگه هم میشناسم... که یک پیانوی یاماها گرند c5 فکر کنم خرید... فکر کنم 3 سال پیش 30 ..40 تومن پول داد... اما 2 ماه بیشتر کلاس نرفت و بعدش به عنوان زیبایی خونه اون ساز رو توی پذیرایی رها کرد تا خاک بخوره...
    پس مسلمه که بین این 2 نفر خیلی تفاوت هست

8. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ac120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اره بهنام جان حرف شما صحیح منم منکر کلاسیک نمیشم ولی منکر سبک های دیگه هم نمیشم و میگم انسان باید هر سبکی رو که علمیه و حرفی برای گفتن داره رو گوش کنه و تحلیل کنه ... تاکید میکنم علمی باشه و حرفی برای گفتن داشته باشه نه اهنگ های امروزی ... که یه جورایی برگرفته از کار های کوچه خیابونی و کافه ای هستند و فقط برای جذب عامه ی مردمند که نهایتش ختم میشن به 4 دقیقه ای که خونده شدن و بعدش اصلا بدت میاد گوششون کنی
    البته برخلاف نظر شما... به نظر من هنرمند باید از همه ی صداهای پیرامون خودش الگو بگیره ... چه کوچه و خیابون چه جای دیگه... و همینطور هم هست و بسیاری از آهنگسازان از همه چیز الگو میگیرند در کارهاشون...
    تاره یک نوع موسیقی هم داریم بنام موسیقی تصادفی که اگه کارهای جان کیج آهنگساز آمریکایی رو گوش کنید بهتر متوجه میشید

10. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

kourosh_piano آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    59628
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    509
    642 بار تشکر شده در 287 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 29/1
    Given: 4/3
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Pathetique [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

از اون طرف همین آقا مطلبی رو شیر کرده از پیج طرفدارای چاوشی با این مضمونه که :

„ادمین : چرا چاوشی کنسرت نمیذاره ؟”

در کامنتها یکی نوشته خوب چون صدای خودش نیست میترسه تابلو بشه . بازتابش فحش و فحش کاری به این شخص از سوی طرفدارای چاوشی هست.
    حالا با این کاری نداریم .
    موضوع اصلی اینجاست که خود همون ادمین کامنتی گذاشته و نوشته :

„نمیدونم چرا کنسرت نمیذاره شاید به فکر یه کنسرت بزرگه شاید یه اپرا” !!!

اینجور جاها من کنترل خودمو از دست میدم . اگه جلوم باشه طرف 1 دونه میزنم بهش فقط !
    اون فحش و فحش کاری که چیز عجیبی نیست نمونش رو همینجا هم داشتیم .

ولی جالب میشه فکر کن چاوشی فیگارو رو اجرا کنه .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    الان در شرایطی زندگی میکنیم که علارغم اینکه سطح موسیقی کلاسیک ما از سطح استاندارد اروپایی خیلی پایین تره... اما با اینحال نمیشه اسم بهترین روی کسی گذاشت...
    به هر حال هاپیتال عزیز استاد خودش رو هم تبدیل به همون حباب کرده .
    اگر تنها ترين تنهاشوم بازهم خدا هست . اوجايگذين تمام نداشته هاست.
    وبلاگ من : http://koorosh-mandegar.blogfa.com/

12. کاربران زیر از kourosh_piano به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

این موضوع هم هست که اگر همه کلاسیک گوش بدن یعنی اینکه همه میشن خاص ؟! پس عام کی باشه ؟! تفاوتی نباشه ؟! بدون تفاوت جهان هستی مگه وجود خواهد داشت ؟ اصلأ اساس هستی با تفاوت شکل گرفته .
    کاملا موافقم با این جمله...
    قرار نیست ما کسیو تربیت کنیم... آقا اگه اونطوری لذت میبره بذار ببره چکارش داری... مثلا یه پیرمرد که عباس قادری گوش میکنه رو میخوای بهش بگی بیا استراوینسکی گوش کن؟ نمیشه... خب اونطوری لذت میبره .. بذار به حال خودش باشه...
    قرار نیست همه کلاسیک گوش کنن که...

14. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558
    1,632 بار تشکر شده در 630 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Pathetique on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 59/3
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عجیب ترین دسته بندی بود که توی عمرم دیدم...
    کلا بتهوون در یک دسته... و کلا دوره ی باروک و کلاسیک و رومانتیک و قرن 20 هم در بک دسته ...
    بقیه هم در یک دسته...
    کلا جاز و بلوز و راک و بیباپ و غیره هم که کلا هیچی... مثلا کسی که سیتار گوش میکنه نمیدونم در کدوم دسته حضور داره

راستی لئوناردو داوینچی میگه : وای به حال شاگردی که بهتر از استادش نشود...
    فکر میکنید اینجا سرنوشت واقعا تاثیر گذاره؟ یا تلاش خودمون؟

- - - Updated - - -

دوست من علت اینکه عجیبترین دسته بندی بوده از نظر شما رو هم بیان میکردید تا بتونم از خودم دفاعیه ای داشته باشم .
    در آخر لیست نوشتم که راک و متال قابل احترام هستند . ولی چرا در دسته بندی بنده جای ندارند ؟ چون نه گوش دادم نه اطلاعاتی دارم ازشون و نه میخوام که داشته باشم . این به این معنی نیست که مزخرف هستند و اصلأ جزو موسیقی محسوب نمیشن . بلکه برای من تعریف نشده هستند . اول پست هم اشاره کردم که این نظر من هست. در مورد کسی که به سیتار گوش میده هم به همین صورت هست. اصلأ چرا سیتار رو میگید و تا هند میرید ؟! چرا مثلأ نمیگید پس کسی که سنتور گوش میده چرا توی لیست نیست ؟ دلیلش هم چیزی هست که گفتم .

این که بتهوون رو در صورت نادیده گرفتن خیلی از شرایط باید بهترین آهنگساز دنیا دونست و این نه از طرف من بلکه از طرف محققین ثابت شدست ، توش شکی نیست. یکی از علت های مهمش اینه که تا زمان بتهوون و حتی بعد از اون هیچ کس نتونسته و نخواهد تونست به اون قله های عظیم بشری و فرابشری که بتهوون با موسیقیش بهش دست یافت ، دست پیدا کنه . تحلیلی از سونات هامرکلاویر یا سمفونی 9 مطالعه بفرمایید پیرو این صحبت های بنده .
    اینکه تمام آهنگسازان باروک تا نئورمانتیسم رو توی یه گروه قرار دادم این بود که اگر قرار بر جدا سازی اونها بود یه کار فوق العاده دشوار میشد . باخ بهترین کنتراپوانیست رو چطور با شوپن در مقام یکی از بهترین هارمونیست ها مقایسه کنم و بگم کدوم بهترن ؟ شدنیست ؟ یا مثلأ دبوسی که اصلأ از گام دیگری استفاده میکرده رو چطور با راخمانینف مقایسه کنم ؟ نمیشه که دوست من .

سرنوشت در اینجا به معنای این هست که شما تلاشی که در توانت هست رو بکن . اونجایی که در آخر بهش رسیدی سرنوشت توست.
    اینکه تصمیم بگیری بهترین مفسر شوپن بشی ولی خوب شرایط جوری نباشه که بشی ، بعدش چه اتفاقی میوفته ؟ سرخوردگی .
    پس راه رو با نهایت امید و تلاش بپیما و به آخرش فکر نکن .

- - - Updated - - -

کاملا موافقم با این جمله...
    قرار نیست ما کسیو تربیت کنیم... آقا اگه اونطوری لذت میبره بذار ببره چکارش داری... مثلا یه پیرمرد که عباس قادری گوش میکنه رو میخوای بهش بگی بیا استراوینسکی گوش کن؟ نمیشه... خب اونطوری لذت میبره .. بذار به حال خودش باشه...
    قرار نیست همه کلاسیک گوش کنن که...
    وظیفه چه کسی پیشرفت سطح موسیقی این مرز و بومه ؟ وزارت ارشاد اسلامی ؟!
    روبرت شومان : " آقایان کلاهتان را بردارید ، یک نابغه ( شوپن ) ظهور کرده است "

16. 2 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اخه بحث شهرت شده و پول مشکل مردم اییران اینه
    برای مثال طرف از منم کمتر موسیقی بلده ولی مایه داره میره یک کلیپ میده شما برای همینه روزی 1 خواننده که نه 10 خواننده جدید میاد رو کار هرکی از راه رسیده و خواسته معروف بشه یک موسیقی براش ساختن اینم روش خونده اسم خودشم گذاشته خواننده و ...
    متاسفانه مردم هم این موسیقی رو موسیقی میدونند و تنها راهش اینه که گرایش بچه پولدارا رو به موسیقی کم کنیم :دی وگرنه ...
    -------------------
    بنده نقشه ای دارم که درمورد موسیقی غربی و ایرانی تاپیکی بزنم ولی خداییش تاپیک امروز نفس گیر بود (ولی خیلی پر بار هم بود)
    یه کم این تاپیک سرد بشه بعد اون تاپیک رو میزنم ...
    خیر... ما برای اینکه مطرح بشیم نباید روی کله ی همدیگه پا بذاریم تا برسیم بالا... بلکه باید اگه کارمون خوبه تلاش خودمون رو بیشتر کنیم تا خودمون رو نشون بدیم... هنرمندی که فعال نباشه هنرمند مرده حساب میشه...
    فکر میکنید در دوره ی کلاسیک (1750 تا 1820) بجز موتزارت و بتهوون و هایدن دیگه موزیسینی نبود؟ چرا بود اما از بس اینها کارشون خوب بود اینها مطرح تر بودن...

18. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اشتباه ...
    ویرایش توسط Pathetique : Sunday 2 June 2013 در ساعت 08:47 AM

kourosh_piano آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    59628
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    509
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

یک قانون کلی هست.
    معمولا کسانی که تازه وارد موسیقی میشن .
    فکر میکنن موسیقی خوب فقط بتهوون اگه یه جا
    باباکرم بشنون ته دلشون بدشون نمیاد اما مخالفت
    میکنن که این موسیقی رو حوضی فلانه و بیساره
    بعد از مدتی به این نتیجه میرسن که
    فلان موسیقی هم از هر نظر حرفی برای گفتن داره
    و از این تعصب الکی بیرون میان . حالا بگذریم که در کنار بتهوون مانی رهنما هم گوش میدن .

- - - Updated - - -

خیلی جالبه صفحه های اخیر رو که میخونی میبینی :
    بله رضا صادقی و بتهوون رو اومدن با چاوشی و باخ مقایسه کردن .
    آخه محسن چاوشی چه سنخیتی با بتهوون داره بتهون خواننده بوده ؟!
    اون چیزی که از موسیقی ما که امروز در ایران ازش به عنوان پاپ یاد میکنیم دیگه بحث سر
    ملودی نیست امروز کلام مطرحه .
    آخه چاوشی که نباید با بتهون مقایسه بشه .

21. کاربران زیر از kourosh_piano به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Pathetique آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    42509
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    558

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اینکه کسی فکر میکنه موسیقی خفن فقط بتهوونه برای قبل از وارد شدنه به موسیقیه و تازه جو موسیقی گرفتتش و بدون هیچ اطلاعی از موسیقی این فکر رو میکنه چون توی موسیقی کلاسیک غربی از عموم به جز اسم بتهوون هیچی نشنیده .

من به شخصه آهنگساز مورد علاقم اصلأ شوپن هست. این مشخصه . و جالبه بدونید مدت زیادیه که حتی 5 ثانیه اعصاب این رو ندارم که پاپ یا new age یا از این دست گوش کنم . حتی خواننده ای که 10 سال طرفدار دو آتیشش بودم رو هم نمیتونم گوش کنم .

و هیچوقت بدون مطالعه هیچ چیزی نمیگم . اگر من از بتهوون یه غول بی شاخ و دم ساختم برای این هست که مقداری در موردش و همچنین در مورد اکثر آهنگسازان باروک تا مدرن مطالعه کردم . در این مورد هم حاضرم بحث مفصل داشته باشم .

با تمام عشقی که به شوپن دارم (و حتی به موسیقی امورسیون و اکسپرسون و مکاتب فرانسه) باید بگم بتهوون جدای از بقیه است. از رو هوا هم نمیگم .

--------------------

بحث چاوشی که من مطرحش کردم رو هرچی به پستم نگاه میکنم مقایسه ای ازش با باخ و مثل اون نمیبینم !
    ویرایش توسط Pathetique : Sunday 2 June 2013 در ساعت 09:09 AM

23. 2 کاربر برای این پست از Pathetique تشکر کرده اند:

kourosh_piano آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    59628
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    509
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

به قول بودا مهمترین چیز تفکر عمیق در خود هست و یکی شدن با جهان و خدا !
    و باز هم بودا میگه که به دیگران آزار نرسونید ! باید با تمام جانوران مهربان باشیم !
    باید با جهان و طبیعت یکی بشیم !
    به آواز طبیعت گوش بدیم !
    به خویشتن فرو بریم ...

و زندگی شرافتمندانه بدست نمی یاد مگر با تفکر خالصانه و ناب ! سقراط فقط با تفکر تونست به سعادت برسه ...

پس زمانی از روز رو به تفکر ناب اختصاص بدین !

در جمع های مبتذل شرکت نکنید ... چون روح انسان رو خراب میکنن ...
    موسیقی مبتذل به هیچ عنوان گوش ندید ...
    روح آدمی اگه لکه دار بشه سخت میشه اون رو پاک کرد !
    بله خیلی خوبه که از بودا یاد کردید .
    آیا اون یک خطی رو که میگه : "اگر کسی به واسطه ی یک تکه چوب هدایت بشه تو حق
    نداری به اون توهین کنی چون داره هدایت میشه ."

چه عیبی داره یک نفر به ماهیت هستی پی ببره فقط با گوش دادن به میرزا عبدالله؟

25. 2 کاربر برای این پست از kourosh_piano تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دوست من علت اینکه عجیبترین دسته بندی بوده از نظر شما رو هم بیان میکردید تا بتونم از خودم دفاعیه ای داشته باشم .
    در آخر لیست نوشتم که راک و متال قابل احترام هستند . ولی چرا در دسته بندی بنده جای ندارند ؟ چون نه گوش دادم نه اطلاعاتی دارم ازشون و نه میخوام که داشته باشم . این به این معنی نیست که مزخرف هستند و اصلأ جزو موسیقی محسوب نمیشن . بلکه برای من تعریف نشده هستند . اول پست هم اشاره کردم که این نظر من هست. در مورد کسی که به سیتار گوش میده هم به همین صورت هست. اصلأ چرا سیتار رو میگید و تا هند میرید ؟! چرا مثلأ نمیگید پس کسی که سنتور گوش میده چرا توی لیست نیست ؟ دلیلش هم چیزی هست که گفتم .

این که بتهوون رو در صورت نادیده گرفتن خیلی از شرایط باید بهترین آهنگساز دنیا دونست و این نه از طرف من بلکه از طرف محققین ثابت شدست ، توش شکی نیست. یکی از علت های مهمش اینه که تا زمان بتهوون و حتی بعد از اون هیچ کس نتونسته و نخواهد تونست به اون قله های عظیم بشری و فرابشری که بتهوون با موسیقیش بهش دست یافت ، دست پیدا کنه . تحلیلی از سونات هامرکلاویر یا سمفونی 9 مطالعه بفرمایید پیرو این صحبت های بنده .
    اینکه تمام آهنگسازان باروک تا نئورمانتیسم رو توی یه گروه قرار دادم این بود که اگر قرار بر جدا سازی اونها بود یه کار فوق العاده دشوار میشد . باخ بهترین کنتراپوانیست رو چطور با شوپن در مقام یکی از بهترین هارمونیست ها مقایسه کنم و بگم کدوم بهترن ؟ شدنیست ؟ یا مثلأ دبوسی که اصلأ از گام دیگری استفاده میکرده رو چطور با راخمانینف مقایسه کنم ؟ نمیشه که دوست من .

سرنوشت در اینجا به معنای این هست که شما تلاشی که در توانت هست رو بکن . اونجایی که در آخر بهش رسیدی سرنوشت توست.
    اینکه تصمیم بگیری بهترین مفسر شوپن بشی ولی خوب شرایط جوری نباشه که بشی ، بعدش چه اتفاقی میوفته ؟ سرخوردگی .
    پس راه رو با نهایت امید و تلاش بپیما و به آخرش فکر نکن .

- - - Updated - - -

وظیفه چه کسی پیشرفت سطح موسیقی این مرز و بومه ؟ وزارت ارشاد اسلامی ؟!

من شمارو مورد اتهام قرار ندادم که بخواید دفاع بکنید از خودتون... فقط احساس شخصیم رو از صحبتهای شما گفتم..
    آهان... من نمیدونستم شما تقسیم بندیتون براساس ذهنیت خودتونه و برای خودتون مورد استفادست... فکر کردم کلا از لحاظ علمی موسیقی رو تقسیم بندی میخواستید بکنید... که چون خیلی کلی تر از اینها است.. نمیتونه به نظر من تقسیم بندی مرجعی باشه
    * نه گوش دادم نه اطلاعاتی دارم و نه میخوام داشته باشم *
    این خیلی بده به نظرم که خودتونو محدود میکنید... این محدودیت خیلی جاها ممکنه جلوی پیشرفتتون رو بگیره... شما کار : گروه scorpions رو با ارکستر سمفونیک برلین گوش کنید... این 2 گروه هیچ ربطی به هم ندارن اما فوق العاده تر از این نمیشه این اجرا...

و بنظر من به هیچ وجه نمیشه گفت بتهوون بهترین آهنگساز تاریخ محسوب میشه...
    پس موتزارت که نابغه ی موسیقی بوده و استاده خوده بتهوون بوده چی؟ اصلا موتزارت هیچی... باخ چی؟ ایا باخ کمتر از بتهوونه؟باخ که تاره شرایطش خیلی سختتر بوده... معیارتون چیه؟ ایا بتهوون از شونبرگ و ایوز بهتر آهنگ میساخت؟ اصلا مقایسه ی خوبی نیست... هرکس در دوره ی خودش با توجه به امکانات زمان خودش مقایسه میشه... یا باخ اگر در زمان خودش موسیقی رو به اون حد نمیرسوند... ایا بتهوون میتونست هارمونی رو تا این درجه ارتقا بده؟
    اصلا مقایسه نمیشه کرد و نمیشه گقت بهترین کیه...
    مثلا میشه گفت در این سبک یا این مدل آهنگسازی یا اینگونه کار فلانی کارش بهتره... مثلا میگن بعد از بتهوون ... برامس بهترین کسی بوده که با استفاده از تم و واریاسیون اهنگسازی فوق العاده ای میکردن... (چون گفته با استفاده از تم و واریاسیون) میشه قبول کرد...
    ولی اینکه کلا بگیم فلانی بهترین در تاریخ بوده و هست فکر میکنم درست نباشه...

****اینکه تمام آهنگسازان باروک تا نئورمانتیسم رو توی یه گروه قرار دادم این بود که اگر قرار بر جدا سازی اونها بود یه کار فوق العاده دشوار میشد . باخ بهترین کنتراپوانیست رو چطور با شوپن در مقام یکی از بهترین هارمونیست ها مقایسه کنم و بگم کدوم بهترن ؟ شدنیست ؟ یا مثلأ دبوسی که اصلأ از گام دیگری استفاده میکرده رو چطور با راخمانینف مقایسه کنم ؟ نمیشه که دوست من *****

افرین کاملا درسته... پس در یک دسته قرار ندید... چون در یک دسته نمیگنجند

***اینکه تصمیم بگیری بهترین مفسر شوپن بشی ولی خوب شرایط جوری نباشه که بشی ، بعدش چه اتفاقی میوفته ؟ سرخوردگی .
    پس راه رو با نهایت امید و تلاش بپیما و به آخرش فکر نکن .****

بنظر من باید دید هدفت چیه... هرکاری که بخوای و هدف اصلیت باشه میتونی انجام بدی... میشه... میدونم میشه... حتی اگه شرایط جور نباشه اگه بخوای جور میشه

***وظیفه چه کسی پیشرفت سطح موسیقی این مرز و بومه ؟ وزارت ارشاد اسلامی ؟***
    شما اول موسیقی رو برای من تعریف کن... تا بعد برسیم به اینکه کی باعث پیشرفتش بشه...
    آیا موسیقیه خوب به موسیقیه کلاسیک میگن؟ آیا به موسیقی ایرانی میگن؟ به چی میگن؟
    ما چیو پیشرفت بدیم؟
    موسیقیو که به زور نمیشه وارد مغز یکی کرد...
    هرکس در حیطه ی خودش فعالیت کنه... هرکس خودش پیشرفت کنه... میتونه روی سطح موسیقی کشور تاثیر بذاره...
    شما اگه اونقدر خوب ساز بزنی که 4 نفر ... حتی فقط 4 نفر از سازت لذت ببرن... خود بخود باعث پیشرفت سطح موسیقی شدی... یا اگه اینقدر خوب آهنگسازی کنی که بازم فقط 4 نفر حتی ارش لذت ببرن... بازم باعث پیشرفت سطح موسیقی کشورت شدی...
    با ارائه کار با آهنگسازی با کنسرت با فعالیت موسیقی داشتن میشه اینکارارو کرد و هرکس هم در حیطه ی خودش جداگانه اینکارو بکنه...
    اما نیاز نیست به زور به کسی موسیقی تحمیل کنیم تا بهش نشون بدیم موسیقی ما خوبه و مال اون بده... خب اونم میاد میگه موسیقیه تو بده و مال من خوبه... تو فکر میکنی اون اشتباه میکنه و اونم فکر میکنه تو اشتباه میکنی... در نتیجه باز هرکدوم به رراه خودتون میرید و هیچی عوض نمیشه...

27. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

kourosh_piano آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    59628
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    509
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

اینکه کسی فکر میکنه موسیقی خفن فقط بتهوونه برای قبل از وارد شدنه به موسیقیه و تازه جو موسیقی گرفتتش و بدون هیچ اطلاعی از موسیقی این فکر رو میکنه چون توی موسیقی کلاسیک غربی از عموم به جز اسم بتهوون هیچی نشنیده .

من به شخصه آهنگساز مورد علاقم اصلأ شوپن هست. این مشخصه . و جالبه بدونید مدت زیادیه که حتی 5 ثانیه اعصاب این رو ندارم که پاپ یا new age یا از این دست گوش کنم . حتی خواننده ای که 10 سال طرفدار دو آتیشش بودم رو هم نمیتونم گوش کنم .

و هیچوقت بدون مطالعه هیچ چیزی نمیگم . اگر من از بتهوون یه غول بی شاخ و دم ساختم برای این هست که مقداری در موردش و همچنین در مورد اکثر آهنگسازان باروک تا مدرن مطالعه کردم . در این مورد هم حاضرم بحث مفصل داشته باشم .

با تمام عشقی که به شوپن داره (و حتی به موسیقی امورسیون و اکسپرسون و مکاتب فرانسه) باید بگم بتهوون جدای از بقیه است. از رو هوا هم نمیگم .

--------------------

بحث چاوشی که من مطرحش کردم رو هرچی به پستم نگاه میکنم مقایسه ای ازش با باخ و مثل اون نمیبینم !
    دقیقا تمام بحث ما محدود میشه به همین جا تعصبی رو که من نسبت به بتهوون دارم فقط و فقط بخاطر سمفونی نهمش
    اگر از شما بیشتر نباشه کمتر هم نیست و آهنگساز مورد علاقه ی من هم شوپن هست.
    وتمام بحث ما بر میگرده به اینجا که هیچکس هیچکس هیچکس هنوز به اون درجه نرسیده که موسیقی بتهوون رو نقض کنه
    و اگر ما میگیم موسیقی ایرانی یا موسیقی های دیگه دلیل بر این نمیشه که موسیقی بتهوون رو زیر سوال ببریم .
    مشکلی که نزدیک به 30 ساله داریم اینه که سلام رو در مقابل درود گذاشتیم و الله و اکبر رو در مقابل زنده باد ایران.
    در نهایت اینکه همه ی ما زمانی که به سمت موسیقی اومدیم همگی
    یک سری هدف اولیه و بنیادی داشتیم والان هم اگر داریم
    ادامه میدیم به خاطر اینه که داریم لذت میبریم .
    یاد یک دیالوگ از فیلم مارمولک افتادم : خدا فقط خدای انسان های خوب نیست
    خدای انسان های خلافکار هم هست.

ودر نهایت اینکه : در مثال جای هیج مناقشه نیست.

29. کاربران زیر از kourosh_piano به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    40597
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    2,051
    2,488 بار تشکر شده در 808 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/44
    Given: 5/10
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh_piano [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یک قانون کلی هست.
    معمولا کسانی که تازه وارد موسیقی میشن .
    فکر میکنن موسیقی خوب فقط بتهوون اگه یه جا
    کوروش جان با کنایه حرف نزنین ! من زندگیم بتهوون هست! شما اگر به عمق غمی که بتهوون داشت پی ببرین می فهمین که من چی میگم ! در ضمن من خیلی هم تازه نیست وارد موسیقی شدم باید عرض کنم از وقتی که با یه کیبورد لعنتی پیزوری شروع کردم و مثل بقیه تموم آلبوم های مزخرف یانی رو گوش میدادم ! و قبل از اون هم زندگیم حول آواز و خوانندگی و موسیقی و شعر و هنر می چرخیده ! من ساعتها درباره ی هنرها فکر کردم ! فکر نکنم کسی همچون من تفکر کرده باشه ! شما خودت میشینی از شب تا صبح به یک مسئله فقط فکر کنی ؟ اگه اینکارو میکنی به عمق تنهایی من پی میبری ! من مثل شماها و جناب رامین محافظه کار نیستم ...

- - - Updated - - -

آقایان سنتی کار که از اصل موضوع بی خبرن مثل اینکه بهشون برخورده ! عجیبه واقعن ...

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 23456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)