لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 22

موضوع: آموزش جامع بلوز

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Spiritual [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ولی من میگم بیاید مباحث پیشرفته تر رو هم بگید اجازه بدید دوستان ایمپروایز بزارن و شما ایراداشونو بگیرید. بزارید این حرکت پویایی شو حفظ کنه.
    امیدوارم از حرفای دوستان و یا خود من ناراحت نشده باشید. چون ما مشتاق هستیم و حرکت شما هم کمیابه. پس دست به کار شید. نمونه اش خودم یه برنامه کتابخونی رو 2 سال پیش با یه جمعی به پیشنهاد خودم استارت زدیم. خیلیها رفتن حتی خیلیها قهر کردن. ولی من هنوز پاش ایستادم تا کتاب به انتها برسه و هنوز داریم ادامه میدیم. این یه پیشنهاد دوستانه بود تصمیم با شماست.

دوست عزیز، تئوری، تئوریه و „پیشرفته نا پیشرفته” نداره. درواقع وقتی‌ پیش معلم میرین، استادتون وقتی‌ که این نوع تئوری‌ها رو یادتون میره که از حالت هنر جو „تازه کار” درآمده باشین. هر موقع که بخواین Blues یاد بگیرین، همین‌هایی‌ رو که این دوستمون به این خوبی‌ در این تاپیک گفتن رو بهتون درس میدن.

در رابطه با ارسال نمونه Improvise باید بگم که اصولا این بخش از نوازندگی گیتار بسیار „سلیقه” ایست و فقط نیازمند „از گام” (Scale) خارج نشدنه. تئوری، گامهای آکورد، نوع گام Improvise رو میشه درس داد، سلیقه رو هرگز نمیشه. بخاطر همینه که این‌همه آدم در دنیا گیتار میزنن، Blues هم میزنن، یکی‌ میشه B. B. King, یکی‌ میشه حسنقلی!!! نه اینکه حسنقلی „سواد” Blues رو نداره، بلکه سلیقه نواختنش رو نداره. Blues اتفاقا سبک بسیار ساده ایست، „اگر تئوری موسیقی‌ رو بخوبی بدونی”. بخاطر همینه که بیشتر اساتید خارجی‌، این سبک رو آخرین سبک برای آموزش می‌دونن. میگم سبک ساده ایست بخاطر اینکه یا Blues هشت میزانه داری، یا ۱۲ میزانه، فواصل آکوردهاتون هم که تو هردوش مشخصه، فقط میزانهای نواختن آکوردها متفاوته. گام Improvise هم که بیشتر از Pentatonic استفاده میشه. سلیقه؟ این رو هم میشه با گوش دادن „به مقدار متنابهی” از آثار بزرگان این سبک یه چیزایی‌ بدست آورد.

از روی کتاب زدن هم بد نیست. فقط خسته کننده است. و چون کسی‌ اونجا نبوده که درستش رو بگه، دوستان بواسطه „درک” خودشون (که احتمالا با درک دیگران متفاوت بوده) از مندرجات چاپ شده در اون کتاب، و مباحثی که احتمالا درگرفته، از هم دلخور شدن و به قهر منجر شده. بخاطر همین من همیشه گفتم، حضور استاد رفتن، بسیار بهتر و موثر تره تا از روی کتاب زدن. چون استاد، حداقل به „درک” درست از مقالات اون کتاب‌ها رسیده و میتونه راه و درک صحیح رو به شاگردش یاد بده.

البته الان در تمام دنیا، CD و DVD‌ های آموزشی هم هستن که در یادگیری „نوازندگی” ، کمک بسیار زیادی می‌کنن.

در جواب اون دوستمون که بخاطر „پیچیدگی‌” و „تئوریک” بودن مطلب، براشون سوال پیش آمده بود باید بگم که صاحب این تاپیک به نحو بسیار شایسته‌ای دارن این سبک رو تدریس می‌کنن. شاید برای خودشون و یا کسانی‌ که این سبک رو میزنن ۹۰ درصد این نوشته‌ها لازم نباشه، ولی‌ برای کسانی‌ که میخوان این سبک رو یاد بگیرن، از این بهتر نمی‌شد نوشت.
    ویرایش توسط FMETAL : Monday 8 July 2013 در ساعت 01:07 PM
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

2. 9 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)