لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 70

موضوع: اوج صدای شجریان کدوم نوته؟

habibonline آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    50
    49 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    چی میگید واسه خودتون؟؟
    قبل از اینکه این بحث محدوده های صوتی رو راه بندازم همه داشتن در مورد اوج و آسمون و اینجور چیزا حرف میزدن و یکی اسمی از این چیز ها رو نمیاورد
    میگم سواد خوانندگی تو ایران پایینه میگید نه
    حتی با استاد های موسیقی هم که حرف میزنی میبینی اطلاعاتشون نصفه و نیمه و غلطه و این اطلاعات غلط همینجوری توی موسیقی ما ریشه دوانده
    مشکل ما ایرانیا اینه که در مورد چیزی که نمیدونیم هم میخوایم یه جورایی نظر بدیم
    چیز غیر عادی اینه که بتونید این کارها رو در محدوده ی صوتی انجام بدین که دیگران نمیتونند
    کدوم محدوده؟؟ مثلا نت ر توی محدوده ابتدای صدای سره و اگه ایشون با صدای سینه!! اینکارو میکنه که هنر نیست و یه کار غیر عادی نیست و یه کار غیر فنی هست و اگه با صدای سر اینکارو میکنه که دمش گرم و بازم برای یک خواننده چیز طبیعی هست
    چیز غیر عادی شجریان زیبایی صداش و احساس بینظیر آهنگاش و تسلط روی خوندنه و صد البته پرستیج این کار که کار هر کسی نیست
    و گرنه نت خونی برای یک خواننده یه چیز طبیعیه و اینکه خارج از محدوده صوتی که شما گفتی یه چیز الکیه(مگه داره فراصوت میخونه)
    از دوست بسیار خوبم تشکر میکنم که ایقد باحوصله جواب بعضی از بی اطلاعی های دوستان عزیزو میدن
    کدوم بی اطلاعی؟؟
    حبیب جان: مثلا وقتی می گیم یارو سه اکتاو می خونه در موسیقی ایرانی منظور نت هایی هست که به صورت صدای سر و سینه ادا میشه فولستو رو کاری نداریم چون فولستو خارج از محدوده ی صوتی و میره جز محدوده ی سوتی! برای مثال همین شجریان ایشون تا نت ر رو با صداهای سینه و سر می خونه و بعد از اون میشه فولستو که در موسیقی اصیل کاربرد نداره یا مثلا فریدون فروغی تا لا می خونه با صدای سر وسینه بعد از اون میشه فولستو اخواننده های سبک راک هم مثلا تا سل می تونن با صدای سر وسینه بخونن اما لا رو نمی تونن مجبورن فولستو بخونن فقط چند خواننده در جهان هستن ک می تونن اینقدر با صدای سر وسینه برن بالا نمونش اقای شجریان و پاواروتی و... الان این g6 که می گید فولساتو هست گریگوری لوپز تا چه نتی رو با صدای سینه و سر میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قطعا اقای شجریان هم بلدند فولستو 4 تا اکتاو برن بالا
    شما اصلا میدونی محدوده های صدای سر و سینه و میکس و سوت چه نت هایی هستند؟؟
    و میدونی اصلا فالستو یعنی چی
    میدونم شما هم حرف های اشتباه به اصطلاح اساتید موسیقی رو دارید تکرار میکنید
    مثلا یکی از حرف های اشتباهی که همه اساتید موسیقی میگن اینه که فسه(فالستو) یعنی اینکه بخوای خارج از محدوده صوتی بخونی و نتونی اونوقت صدا فسه میشه!!!
    این در صورتی درسته که شما بخوای محدوده صدای سر رو مثلا با صدای سینه بخونی که در این صورت صدا فسه میشه یعنی سیب گلو بالا میاد و فشار بین وکال کورد ها به مینیمم میرسه و باعث به وجود اومدن صدای فسه میشه که صدایی بی طنین و بی قدرته
    ولی اگه نت های صدای سر رو با سر(البته با رزونانس کافی و درصورتی که صدای میکس رو داشته باشی) بخونی اصلا صدا فسه نمیشه یعنی وکال کورد ها(تار های صوتی) فشار مناسب رو دارند(رزونانس)
    و اینکه شما صدای فسه رو سوت میدونید نشون میده واقعا بی اطلاع هستید و همینجوری یه چیزی میگید
    باز هم طبق تعریف قبل منطقه سوت رو اگه با صدای سوت بخونید و رزونانس کافی و میکس مناسب به اون بدید به هیــــــــــــــــــــــچ عنوان به اون فسه نمیگن و این حرفتون خیلی خنده داره
    و یک چیزی که باز هم نشون میده در مورد این امر اطلاعات ندارید اینه که میگید خواننده های راک نمیتونند نت سل رو بدون فسه خوندن بالا بروند!!! پس لابد فردی مرکوری و متالیکا و ... کشکند
    همین گریگوری تا نت g6 رو بدون فسه شدن میره بالا خوب که نمونش هم هست!!!
    من هم با حرفای دوست عزیزم موافقم اولا فولستو تو موسیقی اصیل ایرانی کاربرد نداره دوما تعداد کسایی که با صدای سروسینه میرن بالا
    به انگشتای دستم نمیرسن نمونش در آقایون شجریان و پاواروتی و در خانم ها حمیرا
    در مورد اینکه فالستو توی موسیقی ایرانی کاربرد نداره موافقم
    ولی چیزی که بعدش گفتید همون حرف های اشتباهییه که عرفان جان میزنه
    .
    .
    .
    هنوز هم اگه در مورد صدای سر و فالستو و میانی و سینه مشکل دارید تا خودم براتون بخونم اینهارو
    ویرایش توسط habibonline : Monday 24 June 2013 در ساعت 02:11 AM

habibonline آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    50
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان راجع به بالاترين نت اشاره كردن. برام سوال پيش اومد كه پايين ترين نت رو چه كسي اجرا كرده ؟ تا جايي كه من ذهنم ياري ميكنه ايوان ربروف تا f1 رفته. پايين تر هم سراغ دارين دوستان؟
    بفرما
    نت e1!!!
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط habibonline [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چی میگید واسه خودتون؟؟
    قبل از اینکه این بحث محدوده های صوتی رو راه بندازم همه داشتن در مورد اوج و آسمون و اینجور چیزا حرف میزدن و یکی اسمی از این چیز ها رو نمیاورد
    میگم سواد خوانندگی تو ایران پایینه میگید نه
    حتی با استاد های موسیقی هم که حرف میزنی میبینی اطلاعاتشون نصفه و نیمه و غلطه و این اطلاعات غلط همینجوری توی موسیقی ما ریشه دوانده
    مشکل ما ایرانیا اینه که در مورد چیزی که نمیدونیم هم میخوایم یه جورایی نظر بدیم

کدوم محدوده؟؟ مثلا نت ر توی محدوده ابتدای صدای سره و اگه ایشون با صدای سینه!! اینکارو میکنه که هنر نیست و یه کار غیر عادی نیست و یه کار غیر فنی هست و اگه با صدای سر اینکارو میکنه که دمش گرم و بازم برای یک خواننده چیز طبیعی هست
    چیز غیر عادی شجریان زیبایی صداش و احساس بینظیر آهنگاش و تسلط روی خوندنه و صد البته پرستیج این کار که کار هر کسی نیست
    و گرنه نت خونی برای یک خواننده یه چیز طبیعیه و اینکه خارج از محدوده صوتی که شما گفتی یه چیز الکیه(مگه داره فراصوت میخونه)

کدوم بی اطلاعی؟؟

شما اصلا میدونی محدوده های صدای سر و سینه و میکس و سوت چه نت هایی هستند؟؟
    و میدونی اصلا فالستو یعنی چی
    میدونم شما هم حرف های اشتباه به اصطلاح اساتید موسیقی رو دارید تکرار میکنید
    مثلا یکی از حرف های اشتباهی که همه اساتید موسیقی میگن اینه که فسه(فالستو) یعنی اینکه بخوای خارج از محدوده صوتی بخونی و نتونی اونوقت صدا فسه میشه!!!
    این در صورتی درسته که شما بخوای محدوده صدای سر رو مثلا با صدای سینه بخونی که در این صورت صدا فسه میشه یعنی سیب گلو بالا میاد و فشار بین وکال کورد ها به مینیمم میرسه و باعث به وجود اومدن صدای فسه میشه که صدایی بی طنین و بی قدرته
    ولی اگه نت های صدای سر رو با سر(البته با رزونانس کافی و درصورتی که صدای میکس رو داشته باشی) بخونی اصلا صدا فسه نمیشه یعنی وکال کورد ها(تار های صوتی) فشار مناسب رو دارند(رزونانس)
    و اینکه شما صدای فسه رو سوت میدونید نشون میده واقعا بی اطلاع هستید و همینجوری یه چیزی میگید
    باز هم طبق تعریف قبل منطقه سوت رو اگه با صدای سوت بخونید و رزونانس کافی و میکس مناسب به اون بدید به هیــــــــــــــــــــــچ عنوان به اون فسه نمیگن و این حرفتون خیلی خنده داره
    و یک چیزی که باز هم نشون میده در مورد این امر اطلاعات ندارید اینه که میگید خواننده های راک نمیتونند نت سل رو بدون فسه خوندن بالا بروند!!! پس لابد فردی مرکوری و متالیکا و ... کشکند
    همین گریگوری تا نت g6 رو بدون فسه شدن میره بالا خوب که نمونش هم هست!!!

در مورد اینکه فالستو توی موسیقی ایرانی کاربرد نداره موافقم
    ولی چیزی که بعدش گفتید همون حرف های اشتباهییه که عرفان جان میزنه
    .
    .
    .
    هنوز هم اگه در مورد صدای سر و فالستو و میانی و سینه مشکل دارید تا خودم براتون بخونم اینهارو
    سلام دوست عزیز ..

من تقریبا با هیچکدام از صحبت های این پستتون موافق نیستم ..

کدوم محدوده؟؟
    مثلا نت ر توی محدوده ابتدای صدای سره و اگه ایشون با صدای سینه!! اینکارو میکنه که هنر نیست و یه کار غیر عادی نیست و یه کار غیر فنی هست و اگه با صدای سر اینکارو میکنه که دمش گرم و بازم برای یک خواننده چیز طبیعی هست
    و گرنه نت خونی برای یک خواننده یه چیز طبیعیه و اینکه خارج از محدوده صوتی که شما گفتی یه چیز الکیه(مگه داره فراصوت میخونه
    )
    دوست من .. از این چند سطر بالا من اینطور برداشت می کنم که شما با محدوده های صوتی هرنوع جنس صدا آشنا نیستین ..

استاد شجریان صدای تنور دارند .. میدونید یک تنور عادی از کجا تا کجا میخونه ؟؟

اگر میدونید این بازه ی صوتی رو با بازه ی صوتی که استاد شجریان میخونه مقایسه کنید ..

من به این میگم یک چیز غیر عادی .. یعنی کاری که کمتر کسی قادر به انجام دادنش هست..

مساله به همین سادگیه .. چرا سعی می کنید اینقدر پیچیده اش کنید ؟؟

در کارهای شجریان حتی به اندازه ی یک ثانیه هم فالستو نشنیدم .. پس هر صدایی که از شجریان میشنوید صدای طبیعی سر و سینه و یا ترکیب این دو هست..

4. 2 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Sampler [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

اگر میدونید این بازه ی صوتی رو با بازه ی صوتی که استاد شجریان میخونه مقایسه کنید ..

من به این میگم یک چیز غیر عادی .. یعنی کاری که کمتر کسی قادر به انجام دادنش هست..

در کارهای شجریان حتی به اندازه ی یک ثانیه هم فالستو نشنیدم .. پس هر صدایی که از شجریان میشنوید صدای طبیعی سر و سینه و یا ترکیب این دو هست..
    من فکر میکنم، دقیقا مسئله ی اصلی همینه که بازه ی صدای تنور از کجا تا کجاست و چه خواننده هایی میتونن از این بازه بالاتر بخونن...
    البته مطالبی که احمد آقا (Sampler) و دوستان دیگه بیان کردند بسیار آموزنده بود... بخصوص صحبت های احمد آقا که خودشون هم تجربه های عملی دارن و هم اطلاعات خوبی دارن، باعث میشه که ما به نکات مهم و ریزی دقت کنیم.
    امیدوارم که در این بحث خوب علمی، صرفا به بیان مطالب علمی پرداخته بشه و قضاوت به عهده ی خواننده ها گذاشته بشه.
    خیلی ممنون... موفق باشید

6. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

habibonline آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    50
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز ..

من تقریبا با هیچکدام از صحبت های این پستتون موافق نیستم ..
    چرا؟؟؟؟
    دوست من .. از این چند سطر بالا من اینطور برداشت می کنم که شما با محدوده های صوتی هرنوع جنس صدا آشنا نیستین ..

خسته شدم از بس توضیح دادم
    خوب مگه مجبورید نظر اشتباه بدید
    البته میدونم که به نظر خودتون دارید حرف درست میزنید
    چون علم صدا سازی به هیچ عنوان در ایران وجود نداره و تنها اطلاعات خوانندگی در ایران همین تنور و باریتون و ... هست که اساتید بی اطلاع موسیقی ایران میگن که هرکه محدوده صداش مثلا باس باشه بخواد تنور بخونه مجبوره فالستو بخونه(اینم تعریف ایرانیا از فالستو :)))))))
    ما ایرانیا هنوز نمیدونیم که دوره ای که به باریتون و تنور و سوپرانو وسعت صدا!!! میگفتن گذشته و این نوع صدا سازی مربوط به 70 سال پیشه که علم صدا سازی وجود نداشت و خواننده ها فقط با صدای سینه ای میخوندند(در اپرا هم میبینید که کسی که c5 رو میخوند یه تنور فوق العاده شناخته میشد در حالی که امروز بالاتر از این هم ممکن شده)
    طبق صدا سازی نوین(که ایران استثناء هست ) تنور و باریتون و باس و ... رنگ صدا هستن نه وسعت صدا
    یعنی یه باس میتونه تنور یا حتی سوپرانو هم بخونه و به تدریج که به سمت تنور میاد صداش حالت تنور به خودش میگیره و در سوپرانو هم رنگ سوپرانو به خودش میگیره(نه اینکه هر کسی میتونه فقط یکی از این محدوده هارو بخونه)
    بدون اینکه فالستو بشه!!!
    که این از عهده صدای میکس بر میاد و شرط لازمه اون اینه که صدای میکس رو داشته باشی و سر و سینه رو با هم میکس کنی که صدات هم قدرت سینه ای رو بگیره و هم وسعت سر
    در مورد شجریان هم همینه و چیز عجیبی نیست
    درسته که یک تنور با صدای سینه میتونه تا c5 بالا بیاد ولی اگه بخواد نت های ر می فا و ... رو بخونه باید از صدای سر استفاده کنه(البته صدای سر میکس شده) و در غیر این صورت توی صدا سازی نوین هنر نیست و چیز عجیبی هم نیست (شاید قبلا همچین چیزی هنر محسوب میشده)
    خود من یه خواننده باریتون هستم ولی تا لا5 هم به راحتی میخونم(بدون فالستو)
    پس لابد کار خیلی عجیبی کردم خودمم نمیدونستم
    من فکر میکنم، دقیقا مسئله ی اصلی همینه که بازه ی صدای تنور از کجا تا کجاست و چه خواننده هایی میتونن از این بازه بالاتر بخونن...
    البته مطالبی که احمد آقا (Sampler) و دوستان دیگه بیان کردند بسیار آموزنده بود... بخصوص صحبت های احمد آقا که خودشون هم تجربه های عملی دارن و هم اطلاعات خوبی دارن، باعث میشه که ما به نکات مهم و ریزی دقت کنیم.
    امیدوارم که در این بحث خوب علمی، صرفا به بیان مطالب علمی پرداخته بشه و قضاوت به عهده ی خواننده ها گذاشته بشه.
    خیلی ممنون... موفق باشید
    همونطور که گفتم این نوع صدا سازی خیلی کم تو ایران وجود داره و تجربه عملی ملاک نیست
    هومن خلعتبری ما که میگه خواننده های پاپ بعضی موقع ها نت سل4 رو میخونند دیگه باید فاتحه موسیقی ایران رو خوند
    ویرایش توسط habibonline : Monday 24 June 2013 در ساعت 03:28 PM

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط habibonline [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چرا؟؟؟؟

خسته شدم از بس توضیح دادم
    خوب مگه مجبورید نظر اشتباه بدید
    البته میدونم که به نظر خودتون دارید حرف درست میزنید
    چون علم صدا سازی به هیچ عنوان در ایران وجود نداره و تنها اطلاعات خوانندگی در ایران همین تنور و باریتون و ... هست که اساتید احمق موسیقی ایران میگن که هرکه محدوده صداش مثلا باس باشه بخواد تنور بخونه مجبوره فالستو بخونه(اینم تعریف ایرانیا از فالستو :)))))))
    ما ایرانیا هنوز نمیدونیم که دوره ای که به باریتون و تنور و سوپرانو وسعت صدا!!! میگفتن گذشته و این نوع صدا سازی مربوط به 70 سال پیشه که علم صدا سازی وجود نداشت و خواننده ها فقط با صدای سینه ای میخوندند(در اپرا هم میبینید که کسی که c5 رو میخوند یه تنور فوق العاده شناخته میشد در حالی که امروز بالاتر از این هم ممکن شده)
    طبق صدا سازی نوین(که ایران استثناء هست ) تنور و باریتون و باس و ... رنگ صدا هستن نه وسعت صدا
    یعنی یه باس میتونه تنور یا حتی سوپرانو هم بخونه و به تدریج که به سمت تنور میاد صداش حالت تنور به خودش میگیره و در سوپرانو هم رنگ سوپرانو به خودش میگیره(نه اینکه هر کسی میتونه فقط یکی از این محدوده هارو بخونه)
    بدون اینکه فالستو بشه!!!
    که این از عهده صدای میکس بر میاد و شرط لازمه اون اینه که صدای میکس رو داشته باشی و سر و سینه رو با هم میکس کنی که صدات هم قدرت سینه ای رو بگیره و هم وسعت سر
    در مورد شجریان هم همینه و چیز عجیبی نیست
    درسته که یک تنور با صدای سینه میتونه تا c5 بالا بیاد ولی اگه بخواد نت های ر می فا و ... رو بخونه باید از صدای سر استفاده کنه(البته صدای سر میکس شده) و در غیر این صورت توی صدا سازی نوین هنر نیست و چیز عجیبی هم نیست (شاید قبلا همچین چیزی هنر محسوب میشده)
    خود من یه خواننده باریتون هستم ولی تا لا5 هم به راحتی میخونم(بدون فالستو)
    پس لابد کار خیلی عجیبی کردم خودمم نمیدونستم

همونطور که گفتم این نوع صدا سازی خیلی کم تو ایران وجود داره و تجربه عملی ملاک نیست
    هومن خلعتبری ما که میگه خواننده های پاپ بعضی موقع ها نت سل4 رو میخونند دیگه باید فاتحه موسیقی ایران رو خوند
    به هر حال نظر شما کاملا محترمه ..

9. 2 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    41845
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    81 بار تشکر شده در 27 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

جناب habibonline این سایت یک محیط دوستانه هست و اکثر اعضا برای شناخته بیشتره به موسیقی این هستن. من لحن و الفاظ شما را نه دوستانه و نه آموزنده خطاب می‌کنم. با عرضه پوزش باید شما را ناامید کنم که اینطور که شما فکر می‌کنید هم نیست. اساتید مجرب در ایران بسیار زیاد هستند. من مطمئن هستم که کم سعادتی شما بود دوست عزیز. بنابرن سعی‌ بر این نداشته باشید با احمق فرض کردن اساتید ایرانی‌ خودتون را بالا ببرید.
    در مورد اراضی‌ که شما داشتید بعضی‌ چیزها بسیار سطحی تعریف شدند. بله در حال حاضر برای شناسایی صدا وسعت صدا عامل اصلی‌ نیست. ولی‌ من نمیدونم کدام صدا سازی نوین رو شما میگوید. آنچه من از مقالات و منتقدین می‌خونم و از اساتید می‌شنوم این هست که بسیار عوامل دیگر دخیل در شناسایی صدا هستند از جمله رنگ که شما نیز فرمودید، که باز مقولهٔ پیچیده‌ای هست، ولی‌ مهم‌ترین اینها رنج صدایی هست که شما در اون راحت هستید تاکید می‌کنم رنج صدا که در اون راحت هستید (صدایی که با اون حرف می‌زنید). رنگ عامل اصلی‌ برای تشخیص نوع صدا نیست، رنگ صدا یا Timbre به تعریف گونهٔ مشخص صدا می‌گویند برای اینکه منظورم را کامل بگم مثل میزنم، برای مثل ما برای اینکه یک گونه صدا را شاخه بندی کنیم از timbre اون کمک میگیریم، مثلا در صدای تنور ما چندین رنگ داریم مثل dramatic, Lyric, Spinto که هر کدوم برای نقشهای متفاوتی استفاده می‌شه. حتا بعضی‌ موقع رنگ صدا را با نقش اون تعریف می‌کنن مثل Wagnerian baritone یا Wagnerian Soprano.
    ویرایش توسط taffy : Monday 24 June 2013 در ساعت 03:30 PM

11. 2 کاربر برای این پست از taffy تشکر کرده اند:

habibonline آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    50
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط taffy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب habibonline این سایت یک محیط دوستانه هست و اکثر اعضا برای شناخته بیشتره به موسیقی این هستن. من لحن و الفاظ شما را نه دوستانه و نه آموزنده خطاب می‌کنم. با عرضه پوزش باید شما را ناامید کنم که اینطور که شما فکر می‌کنید هم نیست. اساتید مجرب در ایران بسیار زیاد هستند. من مطمئن هستم که کم سعادتی شما بود دوست عزیز. بنابرن سعی‌ بر این نداشته باشید با احمق فرض کردن اساتید ایرانی‌ خودتون را بالا ببرید.
    در مورد اراضی‌ که شما داشتید بعضی‌ چیزها بسیار سطحی تعریف شدند. بله در حال حاضر برای شناسایی صدا وسعت صدا عامل اصلی‌ نیست. ولی‌ من نمیدونم کدام صدا سازی نوین رو شما میگوید. آنچه من از مقالات و منتقدین می‌خونم و از اساتید می‌شنوم این هست که بسیار عوامل دیگر دخیل در شناسایی صدا هستند از جمله رنگ که شما نیز فرمودید، که باز مقولهٔ پیچیده‌ای هست، ولی‌ مهم‌ترین اینها رنج صدایی هست که شما در اون راحت هستید تاکید می‌کنم رنج صدا که در اون راحت هستید (صدایی که با اون حرف می‌زنید). رنگ عامل اصلی‌ برای تشخیص نوع صدا نیست، رنگ صدا یا Timbre به تعریف گونهٔ مشخص صدا می‌گویند برای اینکه منظورم را کامل بگم مثل میزنم، برای مثل ما برای اینکه یک گونه صدا را شاخه بندی کنیم از timbre اون کمک میگیریم، مثلا در صدای تنور ما چندین رنگ داریم مثل dramatic, Lyric, Spinto که هر کدوم برای نقشهای متفاوتی استفاده می‌شه. حتا بعضی‌ موقع رنگ صدا را با نقش اون تعریف می‌کنن مثل Wagnerian baritone یا Wagnerian Soprano.
    جدا از این ها، این برای من جالب هست که شما خودتون را باریتون معرفی‌ می‌کنید و میگوید تا A۵ را به راحتی‌ میخونید بدون فالستو که برای من بسیار تعجب آور هست. تنور‌های حرفه‌ای هم حتا وقتی‌ C ۵ میخونن از کلمهٔ به راحتی‌ استفاده نمیکنن.
    شرمنده دوست عزیز
    کاملا حق با شماست در مورد اول کلمه خوبی به کار نبردم(ویرایش شد) و اساتید خودم رو میگم نه کس دیگه
    کلا من آدم تندی هستم
    به هر حال من از بس راجع به این مقوله با این به اصطلاح اساتید بحث کردم دیگه خسته شدم و این کلمه هم از روی عصبانیت بود(و به هیچ وجه منظورم شماها نبودید)
    بله اساتید خوب هم زیاد داریم
    اون چیزایی هم که فرمودید که اصلا ربطی به این موضوع نداشت
    اگه میخواید براتون تمام این نوع صدا ها رو یعنی سر و میکس و سینه و فالستو بخونم تا باورتون بشه که به راحتی میشه همچین کاری کرد
    ویرایش توسط habibonline : Monday 24 June 2013 در ساعت 03:43 PM

13. کاربران زیر از habibonline به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    41845
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    81 بار تشکر شده در 27 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

دشمنت شرمنده دوست عزیز،
    من واقعیتش پست آخر شما را خواندم، که در مورد گونه صداها بود(تنور، باریتون، باس) که نظر دادم، ولی‌ در باره‌ نوع صدا با شما موافقم، تعریفات شما از صدای سینه، سر، میکس و فالستو درسته به نظر من.

15. کاربران زیر از taffy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    54971
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    11
    16 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

اینطور ک شما می گید به راحتی می خونم پس معلومه استادید تو کارتون

- - - Updated - - -

اگه امکان داره برامون تا a5 بخونید (بدون فولستو) ما هم یاد بگیریم بسیار ممنون
    ویرایش توسط erfan212 : Monday 24 June 2013 در ساعت 04:34 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    54971
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    11
    16 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

چی میگید واسه خودتون؟؟ قبل از اینکه این بحث محدوده های صوتی رو راه بندازم همه داشتن در مورد اوج و آسمون و اینجور چیزا حرف میزدن و یکی اسمی از این چیز ها رو نمیاورد میگم سواد خوانندگی تو ایران پایینه میگید نه حتی با استاد های موسیقی هم که حرف میزنی میبینی اطلاعاتشون نصفه و نیمه و غلطه و این اطلاعات غلط همینجوری توی موسیقی ما ریشه دوانده مشکل ما ایرانیا اینه که در مورد چیزی که نمیدونیم هم میخوایم یه جورایی نظر بدیم کدوم محدوده؟؟ مثلا نت ر توی محدوده ابتدای صدای سره و اگه ایشون با صدای سینه!! اینکارو میکنه که هنر نیست و یه کار غیر عادی نیست و یه کار غیر فنی هست و اگه با صدای سر اینکارو میکنه که دمش گرم و بازم برای یک خواننده چیز طبیعی هست ...
    این پستتون رو الان دیدم اولا خیلی ممنون که با احترام(؟) حرف می زنید اصلا من بی سواد شما استاد میشه به من بگید تعریف شما از فولستو چیه؟ فایلی ک گذاشتید رو گوش دادم(g6) سوالم اینه که ایا گریگوری می تونه رو همین حوالی سل بخونه یا فقط جهت اشاره به نته؟ البته من خواننده نیستم نوازنده ام. ولی دوست دارم بدونم c5 رو میتونن با همین حجم و گیرایی اجرا کنن؟و بگید به نظر شما دلیل تفاوت چیه؟ (در ضمن من نگفتم فردی کشکه)

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

ببخشید بحث داغتون رو که دنبال میکردم سوالی برام پیش اومد
    صدای سر و صدای سینه به چه معناییه دقیقا ؟
    ویرایش توسط amir1055 : Tuesday 25 June 2013 در ساعت 02:02 PM
    .Applaud, my friends, the comedy is over

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80982
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    9 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نفس صدای سینه از دیافراگم(ازشکم) میاد ولی صدای سر از دیافراگم نیست از سینس

20. کاربران زیر از abtin218 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

habibonline آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    50
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اینم از صدای من که به راحتی نت c5 رو میخونم و به هیچ عنوان زور زدن یا فالستو یا صدای سینه رو بالا آوردن نیست (داد و بیداد) که شما شاید به دلیل اینکه حجم صدا بخاطر رزونانس بالاست فکر کنید که من دارم داد میزنم ولی اینطور نیست من فقط دارم نت c5 رو میخونم(در مورد شجریان هم همینه)
    و صدای دوم هم نت a5 هست که ابتدای اون رو فالستو و بدون رزونانس اجرا کردم و انتهاش رو رزونانس میدم که فرقش رو متوجه بشید
    این پستتون رو الان دیدم اولا خیلی ممنون که با احترام(؟) حرف می زنید اصلا من بی سواد شما استاد میشه به من بگید تعریف شما از فولستو چیه؟ فایلی ک گذاشتید رو گوش دادم(g6) سوالم اینه که ایا گریگوری می تونه رو همین حوالی سل بخونه یا فقط جهت اشاره به نته؟ البته من خواننده نیستم نوازنده ام. ولی دوست دارم بدونم c5 رو میتونن با همین حجم و گیرایی اجرا کنن؟و بگید به نظر شما دلیل تفاوت چیه؟ (در ضمن من نگفتم فردی کشکه)
    عزیز من شما سرورید این حرفا چیه
    فالستو یعنی اینکه فشار بین تار های صوتی کم باشه و رزونانتیک نباشه که در این صورت صدا هوا دار میشه
    نمیدونم ولی فکر کنم بتونه رو همین نت سل بخونه
    در مورد سوال سومتون هم آره چرا که نشه با رزونانس مناسب(c5 نمونش رو خوندم)
    و شما تفاوت چه چیزی رو میگید؟؟
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: mp3 c5 (2).mp3 (75.1 کیلو بایت, 183 نمايش)
    • نوع فایل: mp3 a5 (2).mp3 (69.8 کیلو بایت, 161 نمايش)

22. 2 کاربر برای این پست از habibonline تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

اینم از صدای من که به راحتی نت c5 رو میخونم و به هیچ عنوان زور زدن یا فالستو یا صدای سینه رو بالا آوردن نیست (داد و بیداد) که شما شاید به دلیل اینکه حجم صدا بخاطر رزونانس بالاست فکر کنید که من دارم داد میزنم ولی اینطور نیست من فقط دارم نت c5 رو میخونم(در مورد شجریان هم همینه)
    و صدای دوم هم نت a5 هست که ابتدای اون رو فالستو و بدون رزونانس اجرا کردم و انتهاش رو رزونانس میدم که فرقش رو متوجه بشید

عزیز من شما سرورید این حرفا چیه
    فالستو یعنی اینکه فشار بین تار های صوتی کم باشه و رزونانتیک نباشه که در این صورت صدا هوا دار میشه
    نمیدونم ولی فکر کنم بتونه رو همین نت سل بخونه
    در مورد سوال سومتون هم آره چرا که نشه با رزونانس مناسب(c5 نمونش رو خوندم)
    و شما تفاوت چه چیزی رو میگید؟؟
    صداتون رو شنیدم دوست عزیز

ولی شما هم همچین به راحتی اجرا نکردید که با این اعتماد به نفس دارید صحبت میکنید! ... ضمن اینکه فقط لحظه ای تونستید روی نت های مورد نظر، ثابت بمونید و چندین cent اینور و اونور بود!
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

24. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

habibonline آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59571
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    50
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در صدا سازی جدید تار های صوتی دقیقا مثل تار های گیتار عمل میکنند
    همونطور که شما در گیتار با انگشت گذاری روی قسمت های مختلف نت های مختلف تولید میکنید یک خواننده باید بتونه روی تار های صوتی کنترل داشته باشه و بتونه با نصف ،1/3 و.. تار صوتی بتونه بخونه که در اینصورت نت های مختلف رو درواقع با حنجره میتونه بنوازه
    صدای سینه یعنی با کل تار صوتی بخونی
    صدای میکس یعنی با نصف تار صوتی بخونی
    و صدای سر یعنی با یک سوم اون بخونی
    و صدای سوت یعنی با یک پنجم اون بخونی!!! که کار اساتید موسیقیه
    دقیقا مانند یک گیتار که با کوتاه و بلند کردن انگشت گذاری نت های مختلف رو میزنی که البته خیلی سخته تا این نوع صدا سازی رو یاد بگیری ولی اگه یاد بگیری به راحتی میتونی بخونی بر عکس صدا سازی کلاسیک
    و در صدا سازی کلاسیک که در کل دنیا منسوخ شده میگه که اگه بخوای نت های بالا یا پایین رو بخونی باید تار های صوتیت رو بکشی یا رها کنی که شخص در این نوع صدا سازی فقط با صدای سینه میخونه که باعث زور زدن و التهاب تار های صوتی میشه میشه(تو همین سایت هم خیلی از پست ها راجع به همین التهاب حنجره هست که بخاطر همین سبک خوندنه
    حالا خودتون قضاوت کنید کدومش بهتره
    یه استاد واقعیه موسیقی روش بالا رو بلده و یه خواننده معمولی روش کلاسیک

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    صداتون رو شنیدم دوست عزیز

ولی شما هم همچین به راحتی اجرا نکردید که با این اعتماد به نفس دارید صحبت میکنید! ... ضمن اینکه فقط لحظه ای تونستید روی نت های مورد نظر، ثابت بمونید و چندین cent اینور و اونور بود!
    میدونم صدام یه مقدار از نت خارج شد بخاطر اینکه همینطوری بدون آمادگی خوندم و همینطور پای کامپیوتر و فقط میخواستم مثال بزنم که نتی که میگید انقدر سنگینه که گلوت پاره میشه و اینها(تو بعضی سایتها میگن) به راحتی میشه اجرا کرد اونم همینطور ناگهانی بدون هیچ آمادگی
    ولی به هیچ عنوان سختی در کار نیست و میتونم هرچی بخوام رو این نت قرار بگیرم اگه میخواید دوباره با ویبره و همه چی اجرا کنم چون سخت نیست برام
    ویرایش توسط habibonline : Wednesday 26 June 2013 در ساعت 09:58 PM

26. 2 کاربر برای این پست از habibonline تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)