لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: صدای انواع عود

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    86 بار تشکر شده در 40 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 18/0
    میزان امتیاز
    0

Question صدای انواع عود

0 Not allowed! Not allowed!
    _ عرض سلام خدمت دوستان. میدونید که عود و امکانات و اطلاعاتش کمی صعب الحصوله. امید دارم حوصله کنید موضوع این تاپیک کسالت بارو بخونید و اگه اطلاعات لازمو داشتید ازم دریغ نکنید. بخصوص عزیزایی که سروکار و آشنایی نزدیکتری با این ساز دارن. تعدادشونم انگشت شماره. پس اگه شمام یکی ازونایی با دانشت خوشحالمون میکنی.
    _ میدونید عود گستره وسیع جغرافیایی و قومی و فرهنگی رو پوشش میده. توی ساختشم هرجا شیوه ای مختلف رایجه. به این سلیقه شخصی سازنده و نوازنده رو هم که اضافه کنی. (همونطور که تو سازایی مثه تار و سه تار واسمون محسوسه) تازه روشن میشه که نسبت به هم چه جنس صدای متنوعی دارن. عود ترکی با دسته بلند و کاسه کوچک که صدای زیر تری داره به کنار (چون صداش به خوبی قابل تفکیکه). عود ایرانی که بربط صداش میکنیم هم به کنار (چون کنسرتا و آلبومای صوتی و تصویری موجود روشن کنندن). میمونه همون عودی که دنیا به عود میشناسه با دسته کوتاه و کاسه بزرگ. نقاط تاریکی از جنس صدا دهی انواع همین عود واسم سواله !
    _ کدوماشون صدای طنین بیشترو دارن و کدومان که صدای لرزش سیمو بیشتر میشنویم؟ کدوماشون صدای گرم و نرم دارن و کدوما صدای خشک و خشن؟ کدوما انقد جنس صدایی نزدیک به گیتار کلاسیک دارن که مال عصری تازه تره و کدوماشون همون صدای غریبی رو که انگار از پشت هزاره ها زنده شده میدن؟
    ... ...
    + نکته اول اینکه سوال از چرایی و چگونگی و روایت تاریخ موسیقی نیست. اونچه جاهای دیگه وب پیدا میشده بارها خوندم. صرفا" دانش موجود نزد شما که جای دیگه گیر نمیومد دامن شمارو به دستم مبتلا کرده!
    + نکته دوم اینکه با گوش دادن به آلبومای نوازنده های کشورای مختلف جدای تکنیک از بابت خواص صدا بازم نتونستم تفکیک مشخصی واسه خواستگاهاشون پیدا کنم.
    + نکته سوم در مورد سواد کم خودم از موضوعه که شاید سوالو مشکل دار کرده باشه. هر اشتباهاتی توش می بینید بگید که از هم صحبتی با دوستانی مثل شما به دونسته های مام کم کم اضافه شه.
    ... ...
    (اگه پیاما با جزئیاتی مثه اسم سازنده ها, نوازنده ها, نواحی, آلبوما, نمونه کاری خودتون, عکس, ویدیو, لینک مرتبط و... که در دسترس دارین همراه باشه کاربردی تره. حتی فرستادن ویژگی های ساز خودتون مفید واقع میشه.)
    درآخر فقد بخاطر حوصله ای که برای خوندن متن به خرج دادین هم ازتون سپاسگذارم. حق یارتون
    ویرایش توسط smmj : Thursday 20 June 2013 در ساعت 03:54 PM

2. 6 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

3. # ADS

MrAmirreza آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72556
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    206
    40 بار تشکر شده در 15 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow MrAmirreza On Twitter Add MrAmirreza on Facebook Add MrAmirreza on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 11/0
    میزان امتیاز
    0

سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز، از اونجایی که 2هفته از ارسالتون گذشته و هیچ ارسالی در تاپیکتون نبود،
    گفتم حداقل به عنوان یک نوازنده و علاقمند به ساز عود اطلاعاتی که دارم رو بگم! شاید اطلاعات ارزشمندی برای شما نباشه ولی حداقل این تاپیک به این صورت خالی نمونه!
    بنده نزدیک به 1.5سالی هست که نوازندگی میکنم
    با استاد ناظم پور فعلا کار می کنم
    فعلا یک ساز مدل ترکیه دارم که کاسه ی نسبتا بزرگ ولی کم عمقی داره! از صداش خیلی راضیم و دنبال سازی با همین صدا ولی با کیفیت بیشتر هستم که متأسفانه فعلا موفق به پیدا کردنش نشدم.
    اگه نیاز بود بفرمایین تا نمونه صدا و عکسش رو بفرستم!
    خدایا، ممنونم از همه خوبی ها و مهربونیات، امیدوارم لیاقت اینهمه لطف و مهربونیاتو داشته باشم...

5. 3 کاربر برای این پست از MrAmirreza تشکر کرده اند:

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MrAmirreza [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز، از اونجایی که 2هفته از ارسالتون گذشته و هیچ ارسالی در تاپیکتون نبود،
    گفتم حداقل به عنوان یک نوازنده و علاقمند به ساز عود اطلاعاتی که دارم رو بگم! شاید اطلاعات ارزشمندی برای شما نباشه ولی حداقل این تاپیک به این صورت خالی نمونه!
    بنده نزدیک به 1.5سالی هست که نوازندگی میکنم
    با استاد ناظم پور فعلا کار می کنم
    فعلا یک ساز مدل ترکیه دارم که کاسه ی نسبتا بزرگ ولی کم عمقی داره! از صداش خیلی راضیم و دنبال سازی با همین صدا ولی با کیفیت بیشتر هستم که متأسفانه فعلا موفق به پیدا کردنش نشدم.
    اگه نیاز بود بفرمایین تا نمونه صدا و عکسش رو بفرستم!
    سلام امیررضا جان
    عود ترک رو از نزدیک دیدم نه اینکه خیلی از جنس و کیفیتش سر در بیارم
    ولی به نظر میاد عزیزای وارد کننده چندان تمایلی به آوردن مدلهای مرغوب تر عود ترکی ندارن
    همین باعث شده این عودا به عنوان شروع کار برای هنرجوا پرکاربرد باشه
    ولی در عوض اسم عود ترکم تحت همین نگرش تو بازار ایران قضاوت میشه
    اینکه حالا سربزنگاه که میخوای سازتو عوض کنی باهات آشنا شدم باعث خوشحالیه
    اگر لطف کنی صدای سازو بذاری و از انتخاب بعدیتم با خبرمون کنی با نمونه صوتیش, عالی میشه
    فقد اگه تونستی ضبطو طوری انجام بده که به صدای خالی و اصلی ساز نزدیکتر باشه
    با تشکر از توجهت
    ویرایش توسط smmj : Sunday 7 July 2013 در ساعت 06:36 PM

7. 4 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پرسیدن این سوال آسون ولی دادن جوابش خلاف سوال کاملن سخته حتی اگه آدم اطلاعاتشم داشته باشه
    واسه همین قابل حدس زدن بود که ممکنه جوابی نیاد
    ولی من کم نیووردم و با چنتا از سایتای مربوط به عود و نوازنده هایی که وبلاگی داشتن هم مطرحش کردم
    بازم هیچ کدوم جواب ندادن
    اما روم کم نشد حالا دنبالشم یکیو پیداکنم وارد, جدی و سرحوصله ته توشو درارم
    در صورت موفقیت جوابو اینجا میذارم تا اگه کس دیگه ای ام دنبالش بود کار براش ساده تر شه
    روش کار میکنم و مشغولشم
    تو این مرحله فقد „خانه عود ایران” رو پیدا کردم و چند باری بهش سر زدم
    برای آشنایی بیشتر با موسسه مشخصات اجمالیشو تو یه تاپیک جداگونه در انجمن عود میذارم
    و همچنان گوش به زنگ دوستانی هستم که مایلن با دانششون کمکی به جمع آوری این اطلاعات کنن
    ویرایش توسط smmj : Tuesday 6 August 2013 در ساعت 02:45 PM

9. 3 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدتی پیش سوال این تاپیک رو از سایت „عود ایرانی” به آدرس iranianoud. com در بخش -تماس با ما- پرسیدم. مدیریت سایت لطف کردن و با جوابی مختصر و مفید گره گشایی بخشی از سوالو انجام دادن. بهتر میدونم اینجا هم از ایشون دوباره تشکر کنم. متن این ایمیل رو میذارم که شاید به درد دیگری هم بخوره:

راستش خیلی کوتاه میتونم بگم عودهایی که صدای گیتار میدن سازهایی هستن
    که از خرکهای متحرک استفاده میکنن. مثل خرک سه تار و سیم ها بعد از عبور از
    خرک به پشت کاسه وصل میشن. از این عودها بیشتر نوازنده هایی مثل منیربشیر
    و نصیر شمه استفاده کردن ولی توی ایران خیلی خواهان ندارن. (البته به شخصه
    دوست دارم) عودهایی که بم هستند همه جا ساخته میشن هم توی ایران و هم
    کشورهای عربی. اما خب توی کشورهایی عربی بیشتر میشه عودای خیلی بم با
    طنین بالا مشاهده کرد.
    در کل ولی یک سازنده ی خوب عود میتونه همه مدل سازی بسازه.
    و هیچ سازی صرفاً خاص یک کشور نیست.
    باز هم اگه سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید
    مجید یحیی نژاد
    ویرایش توسط smmj : Tuesday 24 September 2013 در ساعت 12:58 PM

11. 4 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

سلام
    پیگیریت برای سوالی که چندان ربطی به ساز تخصصی خودت نداره تحسین برانگیزه! ادبیات کاوشگرانت مجبورم کرد بخونم همه ی نوشته ها رو و موضوع کم کم جذاب شد برام. هرچند که خودم اطلاعاتی ندارم اما این تاپیک رو دنبال میکنم اگه اطلاعات جدیدی داشتی.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

13. 2 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

سلام

با اجازۀ دوستان

اول اینکه از مطالب خوبتون استفاده کردم.
    حالا میخوام با اجازۀ از اطلاعات اندک خودم مطالبی بگم.

من چون وارد عالم موسیقی عربی شدم، یه چیزایی هم در مورد انواع عودهای عربی می دونم...

ببینید آقا مجید از عود منیر بشیر عراقی گفتن...
    اول بگم که موسیقی عراقی شباهت های زیادی به موسیقی ایرانی داره، مثلا توی کارای همین منیر بشیر یه جاهاییش رو اگه کسی بشنوه میگه صد در صد ایرانیه درحالیکه عربیه اما نه عربی شمال آفریقا مثل مصر یا خاور میانه ای مثل سوریه...
    بعدش اینکه اصلا منیر بشیر عودش مخصوص خودش بود، آقا مجید کاملا درست گفتند. منیر بشیر خیلی با نت های بم و دیوان قرار (اکتاو پایین) کار نداشت، بخاطر همین عودش کوچکتر بود و صدا و لحنش خیلی با عود مصری فرق داشت.

حالا در ادامه جالبه بدونید باز بین عود مصری، با عود سوریه ای و یا ترکی فرق داره، هم در پرده بندی هاشون و هم جنس ساز و اندازۀ کاسه و ... .
    یه اشاره بکنم، ببینید مثلا مصری نت می کرن رو خیلی نزدیک به می بمل می زنند، سوری ها زیر تر می زنند، در ترکیه می کرن رو تقریبا کاملا می بکار می زنند. اینی که میگم منبعش موثقه، در یک کنفرانس بین المللی موسیقی عربی بررسی شده، منبعش توی سایت مایک عودز هست.

راستی یه نکته دیگه که فکر کنم اشاره نشد در مورد صدای انواع عود، خودتون می دونید، جنس سیم هست، مثل گیتار دیگه، خودتون استادین، بیشتر از این بی ادبی نمی کنم.

ارادتمند
    مجتبی
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

15. 3 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

Arrow

نقل قول نوشته اصلی توسط M_T [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

با اجازۀ دوستان

اول اینکه از مطالب خوبتون استفاده کردم.
    حالا میخوام با اجازۀ از اطلاعات اندک خودم مطالبی بگم.

من چون وارد عالم موسیقی عربی شدم، یه چیزایی هم در مورد انواع عودهای عربی می دونم...

ببینید آقا مجید از عود منیر بشیر عراقی گفتن...
    اول بگم که موسیقی عراقی شباهت های زیادی به موسیقی ایرانی داره، مثلا توی کارای همین منیر بشیر یه جاهاییش رو اگه کسی بشنوه میگه صد در صد ایرانیه درحالیکه عربیه اما نه عربی شمال آفریقا مثل مصر یا خاور میانه ای مثل سوریه...
    بعدش اینکه اصلا منیر بشیر عودش مخصوص خودش بود، آقا مجید کاملا درست گفتند. منیر بشیر خیلی با نت های بم و دیوان قرار (اکتاو پایین) کار نداشت، بخاطر همین عودش کوچکتر بود و صدا و لحنش خیلی با عود مصری فرق داشت.

حالا در ادامه جالبه بدونید باز بین عود مصری، با عود سوریه ای و یا ترکی فرق داره، هم در پرده بندی هاشون و هم جنس ساز و اندازۀ کاسه و ... .
    یه اشاره بکنم، ببینید مثلا مصری نت می کرن رو خیلی نزدیک به می بمل می زنند، سوری ها زیر تر می زنند، در ترکیه می کرن رو تقریبا کاملا می بکار می زنند. اینی که میگم منبعش موثقه، در یک کنفرانس بین المللی موسیقی عربی بررسی شده، منبعش توی سایت مایک عودز هست.

راستی یه نکته دیگه که فکر کنم اشاره نشد در مورد صدای انواع عود، خودتون می دونید، جنس سیم هست، مثل گیتار دیگه، خودتون استادین، بیشتر از این بی ادبی نمی کنم.

ارادتمند
    مجتبی

در تایید حرفای آقا مجتبی در مورد رابطه موسیقی عراقی و ایرانی میتونین به این فایل تکنوازی عود گوش بدید که „مقام دشت” عراقی اجرا شده و شاید شما رو یاد „ابوعطا” بندازه: (
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ویرایش توسط smmj : Saturday 9 November 2013 در ساعت 11:57 AM

17. 3 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دلیلای زیادی برای تنوع صدای سازا هست که خیلیاشو میدونین و بعضیاشم دوستان گفتن.

منم تو این مدت به عنوان یه علاقه مند به این ساز به خانه عود مراجعه کردم و با کمک گرفتن از آقای ناظم پور و راهنماییای دلسوزانشون جواب بعضی سوالامو گرفتم. در مورد „انواع عود” و „مکاتب نوازندگی عود” اطلاعات اولیه ای که شاید واسه کس دیگه ای هم جالب باشه پیدا کردم، که هم از منبع مطمئن و هم طبقه بندی شدس. فعلن دنبال نمونه های صوتی که به تفهیمش کمک میکنه برای ضمیمه کردنم. که با عنوان مستقل در انجمن عود در دسترس دوستان میذارم.

سوال این تاپیکم از ایشون پرسیدم ولی چون به صورت گفتگوی غیر مدون پیش اومد، فقط در ادامه سعی در ثبت چیزیکه خاطرمه میکنم:
    ملت های مختلفی که ساز میزنن اونو بر اساس فرهنگ موسیقی خودشون استفاده میکنن. باید متوجه تکامل ساز برای تطبیق بیشتر با موسیقی هر قوم بود. سادش میشه اینکه... صدای ساز نوازنده آفریقایی با صوت خواننده آفریقایی، ساز نوازنده عربی با خوانندگان عرب، نوای عود سوری با لحن سوری هماهنگ شده. (آواز اینجا به عنوان نماینده ملموسی از صفات و خصایص هر موسیقیه)

در مورد نقش خرک تو صدای سازم از آقای ناظم پور پرسیدم. داستانی که در ادامه میخونید نتیجه گیری خودم ازین گفتگوه. امیدوارم جنبه قصه پردازی که بهش اضافه کردم آزارتون نده! اگه بازم فرصتی دست داد از ایشون درخواست میکنم نگاهی به داستان بندازن تا جمع بندیم اشتباه فاحشی نداشته باشه:

در روزگاری نه چندان دور یه نوع خرک در ساخت تمام عودا استفاده میشد. سر سیما میومد روی صفحه ساز و همینجا به قطعه ای منتهی میشد که نقش خرک و سیم گیرو با هم داشت. که بهش خرک ثابت میگن.
    تو سرزمینای زیادی عود ساز اصلی بود و هست. امروزم که به بازارا و فروشگاهای این مناطق برای قدم زدن بری بیشتر عودا از همین نوعن. احتمالن چون خیلی از نوازندگان این کشورا همراه نواختن خودشونم میخونن، استقبال عموم مردم هم از سازوآواز با هم بیشتره. عود خرک ثابت صداش بلندتره و جنسی نزدیکتر به صدای آدم داره، پس برای همراهی آواز مناسب تره. واسه همین بهش „عودالغنا” هم میگن. این نوع خرک کلاسیک به حساب میاد.

بالاخره گردش روزگار به عصر حاضر رسید. ستاره ای پرنور تو آسمون چشم همه رو خیره کرد. نوازندگان بنام برای تاج گذاری پادشاهی بی همتا گرد اومدن. به اتفاق „منیر بشیر” رو بر تخت نشوندن. او پیشنهاد ساخت عودی داد که سیم هاش از روی خرک و صفحه عبورکنه و به سیم گیری مجزا که در لبه فوقانی کاسه قرار داره بسته شه. سفارش سلطان عود بدست „محمد فاضل” محقق شد. این همون خرک متحرکه.

حجم صدای خرک متحرک کمتره ولی صدای شفاف تری داره. در اجرای قطعات تکنیکی عکس العمل بهتری به مضرابای ظریف و حساس نشون میده. برای همین بیشتر از طرف سولویست ها که سازشون با صدای خود یا خواننده یا حتی سازای دیگه همراه نبود، مورد استقبال قرار گرفت.

درین بین سرزمینی بود که برای قرن ها عودو از خاطرش پاک کرده بود. با وجودی که آثار تاریخیش بیش از 3500 سال قدمت رو نشون میداد ولی اگه به بورس آلات موسیقیش میرفتی به سختی عودی به چشمت میخورد. چه برسه به اینکه دست بازی در انتخاب انواع عود و امکاناتش داشته باشی!
    اونجا عود خرک متحرک مرسوم نبود و تهیه کردنشم دشوار بود. غریب به اتفاق نوازندهاشم به نوع خرک کلاسیک علاقه داشتن.
    ویرایش توسط smmj : Tuesday 19 November 2013 در ساعت 08:30 PM

19. 3 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط smmj [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

در تایید حرفای آقا مجتبی در مورد رابطه موسیقی عراقی و ایرانی میتونین به این فایل تکنوازی عود گوش بدید که „مقام دشت” عراقی اجرا شده و شاید شما رو یاد „ابوعطا” بندازه: (
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دستت درد نکنه دقیقا منظور من همین قطعه بود.
    یک قطعه دیگه از همین آلبوم هست، مقام کرد هست. خیلی شبیه موسیقی غرب کشور خودمون هست.
    مقام کردی که مصری ها و در حقیقت شمال افریقایی ها می زنند خیلی با این مقام کردی که منیر بشیر میزنه فرق داره...

ارادتمند
    مجتبی
    من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

21. 2 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

smmj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    73163
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اینجا بریده های کوتاهی از تکنوازی عود با فرمت MP3 به تفکیک نوع خرک برای دانلود هست.

نمونه های زیر با خرک ثابتن:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

بین آلبومایی که تا حالا رسمی منتشر شدن با خرک متحرک فقد آثار نوازندهای زیر پیدا میشه:

البته سازایی ام هستن که خرک ثابت دارن ولی استاد کار سازنده مهارت و کیفیت ایده آلی در آفرینش به خرج داده.
    به طوری که شفافیت صدای ساز بیشتر از سازی عادی با خرک ثابته. نمونه ها:

تصاویر عودای خرک ثابت:

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

تصاویر عودای خرک متحرک:

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

با کلیک روی عکسا میتونید در سایز بزرگتری ببینیدشون.
    ویرایش توسط smmj : Tuesday 19 November 2013 در ساعت 08:29 PM

23. 5 کاربر برای این پست از smmj تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    161992
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز.
    برای تهیه این سازی که فرمودین پیشنهاد میکنم با استاد حریری حرف بزنین. سازِ منم ایشون ساختن. خیلی راضیم. قیمتشونم نسبت به بقیه مناسبتر بود.
    پیج اینستاشونم اینه:
    @[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ririi
    توی گوگل و آپاراتم بزنین کلیپاشون میاد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)