لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: ردیف صبا برای کمانچه ( آموزشی )

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

Smile ردیف صبا برای کمانچه ( آموزشی )

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام. خب از اونجا که کمانچه ساز ملی ماست و خیلی نسبت به ویولن برای اجرای موسیقی خودمون کاربرد داره و از اونجا که اقبال عمومی مردم به یادگیری این ساز خیلی زیاد شده ، منم تصمیم گرفتم بهترین مرجع یادگیری ردیف برای کمانچه که همین ردیف ابوالحسن صبا هست رو اینجا به آموزش بذارم. البته همه میتونن مشارکت کنن ولی چون باید یه گرداننده برای کار باشه من این کار رو انجام میدم.
    اگر چه بعضی فکر می کنن که ردیف صبا برای ویولن هست ولی در اصل از آموخته های صبا از حسین خان اسماعیل زاده نوشته شده که بر می گرده به شیوه کمانچه نوازی حسین خان. مدتی پیش یه سی دی از نواخته های اسماعیل زاده بیرون اومد که مثلا قسمت شورش تا حدودی دقیقا با ردیف صبا برابری می کرد. و از اون گذشته خود سی دی هایی که از صبا الان تو بازار هست رو اگه خوب بررسی کنیم میبینیم که شیوه نوازندگی معمول این دوره بر گرفته از همین ردیف هست. چون اساتید امروزی از روی همین ردیف آموزش میدن.
    به هر حال هر کس بخواد میتونه بیاد مشارکت کنه اما چیزی که هست اینه که بحث های جانبی خواهش می کنم راه نیفته. چون شیرازه کار از هم میپاشه و برای کسانی که بعدا میان این تاپیک رو میبینن خیلی جستجوی مطالب سخت میشه. هر کس میتونه هر گوشه از ردیف رو که تاپیک به اونجا رسیده رو ارا کنه و بذاره و بقیه هم میتونن نقدش کنن. اگه تشکری هم هست خوشبختانه مسئولین سایت فکرش رو کردن و میتونید با کلیک بر روی دکمه تشکر مراتب سپاسگذاریتون رو اعلام کنید البته از سایر پست ها . پست های من که انچنان نیستن که بشه ازشون تشکر کرد هر چند که توی تاپیک آموزشی ویولن که راه انداختم دوستان حسابی منو شرمنده کردن.
    از همه اینا که بگذریم من یه مسافرت در پیش دارم که وقتی برگردم بیشتر این ار رو جدی پیش میگیریم با هم .
    ولی خب اگه بتونم تو همین چند روزه یه چند جا از ردیف رو میذارم روی سایت.
    دو تا نکته دیگه هم که مهم به نظرم میاد ایناست :
    اول اینکه ترتیب آموزش همون چیزی هست که توی ردیف صبا نوشته شده و اونم کتاب قدیمی ردیف هست نه اون چیزی که رحمت الله بدیعی نوشته که البته به اون هم در جاهای خودش اشاره کنیم یا کنید خوبه. فقط اگه پستی واقعا چیز درخوری نداره از نوشتنش اجتناب کنید چون بی خودی تعداد صفحه ها رو میبره بالا.
    دوم این که خب از اونجا که یه حجمی از آپلود سنتر برای استفاده کاربر ها نیست تا اونجایی که این فضا اجازه بده پیش میریم و شاید هم بعدش قسمت های قدیمی رو حذف کنم. شاید هم تا همون جا در خدمتتون باشم.
    اونا که میخوان همکاری و مشارکتی داشته باشن این کار رو حتما با کمانچه انجام بدن. پیشاپیش از ویولن نوازای محترم عذر خواهی می کنم.
    حالا اگه شرایطی پیش اومد بعدا که مطلبی لازم به توضیح باشه حتما میگم.
    پس فعلا با چهار مضراب دشتی و گوشه هاش شروع می کنیم.

2. 3 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)