لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 56

موضوع: معرفی اساتید و مدرسین ویلن

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض معرفی اساتید و مدرسین ویلن

0 Not allowed! Not allowed!
    خدمت دوستان عزیز عرض سلام و ادب دارم.

در این تاپیک قصد داریم مدرسین و اساتید ویلن که در کشور عزیزمون فعالیت دارن رو معرفی کنیم. (تاپیک به پیشنهاد مسئول بخش ویلن ایجاد شده)

پس دوستان عزیز لطف کنن و استاد خودشون رو با عنایت به بخش هایی که در ذیل عرض میکنم، معرفی کنن:

1- بیوگرافی مدرس محترم. مدرس گرامی در چه شهر یا شهرهایی و در کدام آموزشگاه ها تدریس میکنن.
    2- قرار دادن یک یا چند نمونه کار از مدرس محترم. (ترجیحا اگه عکس یا ویدئویی از ایشون هم در دسترس است لطفا قرار داده بشه)
    3- توضیحاتی در مورد روش تدریس استاد گرامی (کتاب های مورد استفاده و ...) و خصوصیات اخلاقی و فنی استاد (از دید هنر جو) و هر نکته ی مفید دیگه ای که امکان شناخت و معرفی بیشتری رو از استاد عزیز ارائه میده.

این نکته رو هم یادآوری میکنم که این کار میتونه به دوستانی که در جستجوی استاد هستن و سایر دوستان نوازنده کمک شایانی کنه. (سابق بر این هم اساتید در این سایت بصورت پراکنده معرفی میشدن و بنابر تصمیمات اتخاذ شده، قرار شد که در این تاپیک بصورت منظم به معرفی اساتید و مدرسین ویلن بپردازیم)

از همکاری شما دوستان عزیز کمال تشکر رو دارم.
    شاد و پیروز باشید
    ویرایش توسط virtuoso : Wednesday 17 July 2013 در ساعت 03:45 PM

2. 15 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مجددا خدمت دوستان محترم سلام عرض میکنم.

قصد دارم به عنوان مطلب اول استاد عزیز خودم رو معرفی کنم. استاد گرامی آقای فرشید فرهمند حسن زاده:

بیوگرافی: فرشید فرهمند حسن زاده در سال 1354 در تهران بدنیا آمد. وی از کودکی به موسیقی علاقمند شد و در سال 1369 آموزش ویلن را نزد مسعود حسنخانی آغاز نمود و بعد از گذشت سه سال خدمت شادروان اسدالله ملک رسید و تا پایان عمر استاد در مکتب ایشان کسب فیض نمود. وی در سال 1376 به دعوت اسدالله ملک به ارکستر همنوازان صدا و سیما که به سرپرستی خود ایشان بود همکاری خود را آغاز نمود، سپس در سال 1378 برای ادامه تحصیل در رشته ی موسیقی وارد دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در سال 1383 موفق به اخذ مدرک کارشناسی موسیقی از این دانشگاه گردید.

استاد فرهمند حسن زاده در آموزشگاه های مختلفی فعالیت دارن. (3 تا از آموزشگاه ها رو خدمتتون معرفی میکنم)
    - آموزشگاه ملک (آموزشگاه زنده یاد استاد ملک که در روزهای پایانی عمرشون عنان کار آموزش رو به آقای فرهمند حسن زاده دادن و ایشون از همون سال ها تا کنون یک روز از هفته رو در آموزشگاه ملک تدریس دارن... نشانی دقیق آموزشگاه رو در اختیار ندارم ولی کسی اگه خواست پیام خصوصی بده.)
    - آموزشگاه آوای صبا، واقع در منطقه ی شرق تهران (تهران پارس) شماره تلفن : 02177912247 - آقای حسن زاده روزهای شنبه در این آموزشگاه تشریف دارن
    - آموزشگاه گلپا (به مدیریت استاد حسن گلپایگانی) ، واقع در شمال شرقی تهران (مینی سیتی - نرسیده به بلوار اوشان). آقای حسن زاده روزهای 5 شنبه در این آموزشگاه تدریس دارن (بنده هم در همین آموزشگاه در خدمتشون هستم)

تصویر مربوط به کنسرت هنرجویی آموزشگاه گلپایگانی هست (بنده در کنار استاد فرهمند حسن زاده - آمفی تئاتر بیمارستان محک)

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

نمونه کار: (لطفا حق کپی رعایت شود)
    1- چهار مضراب حسینی

2- عاشق شدن (دیگه عاشق شدن فایده نداره - کورس سرهنگ زاده) با تنظیم و نوازندگی آقای بهنام خدا رحمی:
    توضیح: آقای حسن زاده در همون سال هایی که در محضر استاد ملک بودن یک روز با ویلن استاد این قطعه رو مینوازن و آقای خدارحمی بعد از سال ها این قطعه رو در قالب این آهنگ در میارن و در آلبومی به نام یاد ها و خاطره ها (دریا) قرار میدن.

3- قسمت هایی از آواز دشتی و چهار مضراب دشتی (گریه ی لیلی) از استاد ملک
    توضیح: کتاب دوره ی ردیف نوازی استاد اسدالله ملک توسط استاد فرهمند حسن زاده تالیف شده که سی دی همراه این کتاب به نوازندگی آقای فرشید فرهمند حسن زاده است. (این اجرا قسمتی از بخش آواز دشتی از این سی دی است)

4- دیگر کارها
    استاد قطعاتی رو هم بصورت دو نوازی با استاد فصل الله توکل ضبط کرده اند (شامل بداهه نوازی و ...) که متاسفانه این کارها بصورت رسمی منتشر نشده اند.
    در آخرین آلبوم استاد ایرج به نام قصه ی زندگی، تکنوازی ویلن چندتا از کارها به عهده ی استاد حسن زاده بود که در این بین میشه به آخرین قطعه ی آلبوم که آوازی هست اشاره کرد. (در این آلبوم ویلنیست های معروفی نوزاندگی کرده اند که تکنوازی استاد فرهمند در بین این نوازنده ها قابل تامله) پیشنهاد میکنم این آلبوم رو از فروشگاه های معتبر تهیه فرمایید.

کارهای دیگه ای هم بصورت صوتی و تصویری از استاد فرهمند حسن زاده در اختیاره که از معرفی اونا چشم پوشی میکنم.

...

جهت پرهیز از اطاله ی کلام، ادامه ی معرفی رو به زمان دیگه ای موکول میکنم.

شاد و تندرست باشید
    ویرایش توسط virtuoso : Thursday 18 July 2013 در ساعت 12:07 AM

4. 13 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    52642
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام و تشکر بخاطر زحماتتون
    من کارهای اقای فرهمندو دانلود کردم و به دقت گوش کردم با ادای احترام به این هنرمند عزیز باید بگم به نظر من متاسفانه کارهای ضعیفی بودن. من نظرم اینه استاد خوب کسیه که پنجش مال خودش باشه. اگر قرار باشه کسی سبک استاد ملک و یاد بگیره بهتره که کاست های خود ایشونو گوش بدن.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Hessames99 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام و تشکر بخاطر زحماتتون
    من کارهای اقای فرهمندو دانلود کردم و به دقت گوش کردم با ادای احترام به این هنرمند عزیز باید بگم به نظر من متاسفانه کارهای ضعیفی بودن. من نظرم اینه استاد خوب کسیه که پنجش مال خودش باشه. اگر قرار باشه کسی سبک استاد ملک و یاد بگیره بهتره که کاست های خود ایشونو گوش بدن.
    سلام خدمت شما دوست عزیز. ممنون که مطالب رو دنبال می کنید.
    اگه منظورتون استاد فرشید فرهمند حسن زاده است که باید بگم اتفاقا ‍‍بنجه ی ایشون منحصر بفرده. البته در نوازندگی ایشون اثراتی از شیوه ی استاد ملک بوضوح دیده میشه (به دلیل اینکه ایشون علاقه ی خاصی به روش استاد ملک داشتن) ولی خود ایشون هم همیشه به من و بقیه ی شاگردها میگن هدف تقلید کردن نیست. در بعضی از اجراها ایشون تعمدا از تکنیک های استاد ملک استفاده می کنن که دلیلش درخواست مخاطب هست. به هر حال مخاطب اومدن اجرای شاگرد استاد ملک رو ببینن. ولی اگه شما بیشتر دقت کنید تفاوت های بارزی رو میتونید ببینید. البته خب من کارهای زیادی رو از ایشون اینجا قرار ندادم. (ضمنا ایشون به کسی نمی گن که سبک استاد ملک رو تدریس می کنن. کتاب های استاد ملک و بدیعی رو در کنار ردیف استاد صبا آموزش می دن)
    من متوجه نشدم منظور شما از اینکه کارهای ایشون ضعیفه چیه... چون من کارهای زیادی از ایشون اینجا قرار ندادم. ولی فکر نمی کنم نوازنده ای که مورد تایید اساتید ملک خرم گلپا (حسن گلپایگانی) و توکل بوده و سال ها در ارکستر همنوازان حضور داشته و در حال حاضر از اقصی نقاط ایران شاگرد داره فکر نمی کنم کارهای ضعیفی ارايه بده. البته نظر شما هم محترمه

7. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

اون وقتها كه هنوز كاست بود و سي دي نيومده بود و تازه ايرج دوباره مجوز گرفته بود كه بخونه يه كاست داده بود به اسم غزلخوان. كارهاي آهنگ سازيش رو هم اسدالله ملك كرده بود. اسم آقاي فرهمند رو من اونجا اولين بار ديدم. پنجه شيريني داره.

9. 4 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

aftaban آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15063
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    536
    632 بار تشکر شده در 132 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 110/0
    Given: 294/1
    میزان امتیاز
    16

درود محمد عزیز. بسیار عالی و مفصّل به این تاپیک پرداختی و با شخصیتی شروع کردی که بسیار سزاوار است. مدت زیادی نیست که ویرایش استادانه ی کتاب های ساز تنهای استاد بدیعی را از ایشون در دست دارم و واقعن حظ می برم از کارش. موفق باشی دوست من.

11. 4 کاربر برای این پست از aftaban تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط aftaban [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود محمد عزیز. بسیار عالی و مفصّل به این تاپیک پرداختی و با شخصیتی شروع کردی که بسیار سزاوار است. مدت زیادی نیست که ویرایش استادانه ی کتاب های ساز تنهای استاد بدیعی را از ایشون در دست دارم و واقعن حظ می برم از کارش. موفق باشی دوست من.
    درود بر استاد خورشیدی عزیز. خواهش میکنم، شما هم خیلی خوب کار رو شروع کردین. امیدوارم این تاپیک با همکاری دوستان به اون چیزی تبدیل بشه که توی ذهن حضرتعالی هست. به هر حال همونطور که قبلا گفتم تا حد توانم در رکاب شما برای فعال تر شدن و پربار تر شدن بخش ویلن تلاش خواهم کرد.
    بله کتاب ساز تنها واقعا کتاب خوب و مفیدیست که حاصل زحمات استاد بوده و انشاا... در ادامه در مورد کتبی که استاد فرهمند حسن زاده گردآوری کرده اند و انشاا... در آینده خواهند کرد مطالبی رو خدمتت شما و دیگر دوستان عرض میکنم.
    شاد و پیروز باشید

13. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

ادامه ی معرفی استاد فرشید فرهمند حسن زاده:

روش تدریس:
    استاد فرهمند حسن زاده متناسب با شرایط سنی، تمایلات و خواسته ی هنرجو آموزش رو بر اساس کتب مختلف انجام میدن.
    ایشون معمولا با جلد 1 کتاب استاد خالقی شروع میکنن و در ادامه کتاب سوزوکی رو هم اضافه میکنن. (در مواردی در انتهای کتاب خالقی 1 ، ل ویلن 1 هم اضافه میکنن) در ادامه جلد دوم خالقی رو همراه با سوزوکی به عنوان کتب پایه پیش میبرن و در کنار اونا کتاب هایی که شامل آهنگ های پاپ و کلاسیک هست رو هم تدریس میکنن. یعنی متناسب با الگویی که در دروس وجود داره، قطعه ای آهنگین رو از کتب آهنگ های پاپ یا کلاسیک پیدا میکنن و تدریس میکنن. این روند تا انتهای کتاب 2 وجود داره. در صورتی که هنرجو توانایی داشته باشه کتاب های ل ویلن 2 و چند اتود از ولفارت رو هم باهاش کار میکنن...
    کمی که کار به سمت موسیقی ایرانی پیش رفت و دست هنرجو به گرفتن نت های سری و کرن عادت کرد در کنار کتاب های استاد خالقی کتاب های آوای سرور 1 و 2 هم تدریس میکنن. (متناسب با درس داده شده) ممکنه در این مرحله هنوز هم کتاب های کلاسیک تدریس بشه (برای تقویت آرشه کشی و انگشت گذاری)
    کم کم کار بیشتر به سمت نوازندگی سبک سنتی پیش میره و با شروع کتاب خالقی 3، آموزش ردیف استاد صبا شروع میشه... کمی که هنرجو به ردیف نوازی عادت کرد همگام با ردیف صبا کتاب ساز تنها 1 رو هم شروع میکنن (که به نظر من با شروع نواختن ردیف استاد صبا و ساز تنها 1، علاقه و شور و نشاط هنرجو دو چندان میشه.)... بعد از اون هم کتاب ساز تنها 2 و ... (اگه هنرجو در خواست داشته باشه کتاب دوره ردیف نوازی استاد ملک هم تدریس میشه. چون کوک های متنوعی داره باید جداگانه تدریس بشه)
    (استاد حسن زاده در بعضی جلسات با توجه به توانایی های شاگردان ممکنه بیش از حد معمول تدریس کنن و معتقد هستن که شاگرد باید به مرور در چند هفته قطعات رو یاد بگیره، نه بعد از یک هفته بدون نقص قطعه رو ارائه بده... البته این موضوع ممکنه از دیدگاه افرادی خوب باشه و از دیدگاه افرادی بد. ولی بطور کلی تدریس ایشون کاملا متناسب با استعداد و خواسته ی هنرجوست)

افرادی هم هستن که فقط برای یاد گرفتن ردیف یا فقط برای آموختن کتاب های استاد ملک و استاد بدیعی (ساز تنها) میرن پیش استاد. (آقای حسن زاده از شهرستان های مختلف هم شاگرد دارن)

استاد حسن زاده کتاب های گوناگونی رو در چند سال اخیر گردآوری کرده ان که تعدادی از آن ها عبارتند از:

دوره ردیف نوازی استاد ملک جلد 1 (با سی دی به نوازندگی استاد فرهمند حسن زاده)
    دوره ردیف نوازی استاد ملک جلد 2 (در آینده ای نزدیک انشاا... چاپ خواهد شد)
    ساز تنها 1، 2 و 3 (در چاپ های آینده همراه با این کتاب ها سی دی هم ارائه میشه که شامل نواخته های خود زنده یاد استاد بدیعی هست)
    در آینده کتاب هایی هم از مجموعه قطعات استاد ملک (آهنگ ها) و استاد محمد حیدری (آهنگ ها) چاپ خواهد شد که پیش بینی میشه مثل کتاب های قبلی مورد استقبال ویژه ای هم قرار بگیرن... (این کتاب ها تقریبا آماده هستن)

به نظر حقیر، استاد با گردآوری این کتاب ها خدمت بزرگی به ویلن نوازان سبک ایرانی کردن.

خصوصیات اخلاقی:
    استاد فرهمند انسانی مهربان، متواضع و بسیار صمیمی هستن. با همه ی شاگرداشون دوست هستن. هرکسی بخواد کار ایشونو ببینه به راحتی میتونه در کلاسشون حاضر بشه و نوازندگی و روش تدریسشونو ببینه. ایشون اعتقاد دارن که نوازنده باید به واسطه ی ساز و به کمک تکنیکش، درونیات خودشو بروز بده و گذشتگان به این دلیل ماندگار شدن که در نوازندگی به تقلید صرف نمی پرداختن و حرفی برای گفتن داشتن.
    استاد حسن زاده مهارت خاصی هم در بداهه نوازی دارن.

به هر حال رفتار و اخلاق متواضعانه و صمیمی استاد در درجه ی اول و تکنیک نوازندگی و پنجه ی شیرین ایشون (که هیچ وقت برای من تکراری نمیشه) در درجه ی دوم باعث شده که من و دیگر شاگرداشون ایشونو یه استاد تمام عیار بدونیم. به نظر حقیر و بسیاری از نزدیکان ایشون، آقای حسن زاده دارن راه گذشتگان رو طی می کنن.

شاد و پیروز باشید
    ویرایش توسط virtuoso : Thursday 18 July 2013 در ساعت 01:06 AM

15. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

mahgam آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    73735
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,559
    1,630 بار تشکر شده در 410 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 468/0
    Given: 343/0
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

تبریک میگم دوست خوبم
    تاپیک بسیار مفیدی رو شروع کردین و بسیار هم زیبا استاد فرهمند رو توصیف فرمودید، امیدوارم با همکاری بقیه دوستان این تاپیک رو در رده مفیدترین تاپیک های نت قرار بدبد.
    دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.

17. کاربران زیر از mahgam به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mahgam [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تبریک میگم دوست خوبم
    تاپیک بسیار مفیدی رو شروع کردین و بسیار هم زیبا استاد فرهمند رو توصیف فرمودید، امیدوارم با همکاری بقیه دوستان این تاپیک رو در رده مفیدترین تاپیک های نت قرار بدبد.
    خواهش میکنم. خیلی ممنون، نظر لطف شماست.
    انشاا... که همینطور باشه

19. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    52642
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از پاسختون ببخشید اگه من نظرمو راحت و رک میگم قصد بی احترامی ندارم ولی به عنوان 1 شنونده یا هر چیز دیگه. پنجه ایشون ضعیفه. و اگر دقت کنید ابتدای چهارمضراب گریه لیلی فالش میشه. کافیه همین جهارمضراب و اواز دشتی و با اونی که استاد ملک زده مقایسه کنید. نوازندگی ایشون در سطح دوستارموسیقی و 1 هنرمند معمولیه نه 1استاد قوی(با ادای احترام کامل) از طرفی زیاد بودن شاگردان یا داشتن شاگرد از نقاط مختلف ایران دلیل بر خوب بودن 1 استاد نیست چون متاسفانه خیلی ها موسیقی اصیل رو نمیشناسن و دنبال اسم میگردن و شاید براشون همین کافیه که استادمون شاگرد استاد ملک بوده. من اصلا دوس ندارم این حرفو بزنم اصلا اصلا چون واقعا عاشق ساز زدن ملک و توکلم و با اهنگهای خرم زندگی کردم ولی با وررود خود استاد ملک هم به رادیو مخالفت میشد چون سطح حرفه ای موسیقی خیلی فرا تر از اینه که کسی شیرین بنوازه. از طرفی استاد خرم نوازنده قوی نبودن اهنگساز بزرگی بودن.
    نظرم کاملا بی طرفانه و بی منظوره فقط دوس دارم سطح توقع جامعه موسیقی از استاد و نوازنده بره بالا و به هر کس موسیقی کار میکنه نگیم استاد
    در ضمن من کارهای اقای فرشید فرهمندو برای تمام دوستانم گذاشتم و بدون اینکه حرفی از اسم ایشون بزنم همه گفتند که نوازنده ضعیفه و کار مبتدی هست

21. کاربران زیر از Hessames99 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Hessames99 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام ممنون از پاسختون ببخشید اگه من نظرمو راحت و رک میگم قصد بی احترامی ندارم ولی به عنوان 1 شنونده یا هر چیز دیگه. پنجه ایشون ضعیفه. و اگر دقت کنید ابتدای چهارمضراب گریه لیلی فالش میشه. کافیه همین جهارمضراب و اواز دشتی و با اونی که استاد ملک زده مقایسه کنید. نوازندگی ایشون در سطح دوستارموسیقی و 1 هنرمند معمولیه نه 1استاد قوی(با ادای احترام کامل) از طرفی زیاد بودن شاگردان یا داشتن شاگرد از نقاط مختلف ایران دلیل بر خوب بودن 1 استاد نیست چون متاسفانه خیلی ها موسیقی اصیل رو نمیشناسن و دنبال اسم میگردن و شاید براشون همین کافیه که استادمون شاگرد استاد ملک بوده. من اصلا دوس ندارم این حرفو بزنم اصلا اصلا چون واقعا عاشق ساز زدن ملک و توکلم و با اهنگهای خرم زندگی کردم ولی با وررود خود استاد ملک هم به رادیو مخالفت میشد چون سطح حرفه ای موسیقی خیلی فرا تر از اینه که کسی شیرین بنوازه. از طرفی استاد خرم نوازنده قوی نبودن اهنگساز بزرگی بودن.
    نظرم کاملا بی طرفانه و بی منظوره فقط دوس دارم سطح توقع جامعه موسیقی از استاد و نوازنده بره بالا و به هر کس موسیقی کار میکنه نگیم استاد
    در ضمن من کارهای اقای فرشید فرهمندو برای تمام دوستانم گذاشتم و بدون اینکه حرفی از اسم ایشون بزنم همه گفتند که نوازنده ضعیفه و کار مبتدی هست
    واقعا حرف شما درست و قابل قبوله البته نه در مورد نظر شما در مورد استادی که فرمودید چون اولا من اصلا ایشون را نمیشناسم دوما در حد تخصص حرفه ای نرسیدم که بخوام نظر بدم با اون قسمت حرف شما موافقم و صد در صد قبول دارم که فرمودید صرف شاگرد این و ان بودن شرط خوب بودن یک استاد نیست چون من دقیقا تجربه کردم فردی بود که در بیوگرافی هنریش فقط یک صفحه از شاگرد این و ان بودن گفته بود که همشون هم اساتید مطرح حال و گذشته بودن و منم فریب این بیوگرافی را خوردم و ماه ها وقت عمر و پولم را هدر دادم پیش ایشون من حتی می خوام فراتر از شما برم و بگم حتی مهارت و چیره دستی در نوازندگی هم دلیل لازم برای یک استاد خوب است ولی قطعا کافی نیست چون استاد باید توانای و قدرت انتقال مطلب را هم داشته باشد که این مورد هم متاسفانه خود من شخصا تجربه کردم
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

23. 2 کاربر برای این پست از majid55 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    52642
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دقیقا اینطوریه که می فرمایید. منم مثل شما مدت زیادی از عمرمو پیش استاد نماها تلف کردم. و الان واقعا ناراحت میشم وقتی میبینم کسایی که موسیقی دوست دارن به علت عدم تجربه یا عدم اگاهی تو راهی قدم بر میدارن که اخرش نفرت و پشیمونیه.
    چه خوب میشه اگه موسیقی خوب گوش کنیم و به کسی بگیم استاد و به دیگران معرفیش کنیم که واقعا استاد باشه

25. کاربران زیر از Hessames99 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

دقیقا اینطوریه که می فرمایید. منم مثل شما مدت زیادی از عمرمو پیش استاد نماها تلف کردم. و الان واقعا ناراحت میشم وقتی میبینم کسایی که موسیقی دوست دارن به علت عدم تجربه یا عدم اگاهی تو راهی قدم بر میدارن که اخرش نفرت و پشیمونیه.
    چه خوب میشه اگه موسیقی خوب گوش کنیم و به کسی بگیم استاد و به دیگران معرفیش کنیم که واقعا استاد باشه
    متاسفانه چیزی که باب شده بعضی از استاد نماها به عناوین مختلف هنرجو را تحت فشار میذارند که مبدای برای تبلیغ و جذب هنرجو برای انها باشند و هنرجو حال یا از روی حجب یا رودروایستی یا ترس از اینکه عدم تبلیغ وجذب هنرجو برای استاد نما باعث کم کاری استاد شود نمونش خود من که نیمساعت کلاس ناچیز استاد هفت هشت دقیقه از گرانی و هزینه اندک دریافتی ناله می کرد و از سایتش میپرسید که چند دفعه سر زدم کسی را معرفی کردم یا خیر منم چون پول یک ترم را متاسفانه پرداخته بودم باوجودی که میدانستم بهره ای از استادی نبرده اند مجبور بودم به دروغ به به چه چه کنم از اموزشش و معرفی دیگران که خوب البته هیچ وقت وجدانم قبول اینکار را نکرد و کسی را معرفی نکردم تا در منجلابی که من فرو رفتم یکی دیگر هم برود اصولا من از واژه به من ربطی نداره من بدبخت شدم بذار اونم بشه متنفرم و همیشه در حد تجربه ام تو این وادی سعی در روشنگری داشته و دارم به نظر من پس از معرفی استادی به شما اصلا هزینه کل ترم رانپردازید یک یا دو جلسه بروید اگر دیدید با معیارهای استاندارد حداقل مطابقتی دارد مبادرت به پرداخت کنید
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

27. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

خواهش می کنم. شما انتقاد نمی کنید بلکه نظر شخصی میدین. که کاملا قابل احترامه. من هم ناراحت نشدم. توی همین سایت، کسی به عنوان استاد معرفی شده که به طور مخفیانه نزد آقای فرهمند (چون شما اصرار دارین که ایشون استاد نیستن من هم همون آقای فرهمند ایشون رو صدا می کنم ) میاد تا کتاب های استاد ملک رو کار کنه (افراد زیادی این کار رو می کنن که من اجازه ندارم اسمشونو ببرم). اما من در موردشون نظر نمیدم چون در اون جایگاه خودم رو نمی بینم. ولی اگه کسی سوال پرسید در حد اطلاعاتم جواب میدم و نظر شخصی خودمو میگم. اما سلیقه ی شما کاملا محترمه و در فرمایشتون به نکات بسیار خوبی اشاره کردین.
    به چند مورد اشاره کردین که به ترتیب در موردشون توضیح میدم.
    1- من متوجه فالش شدن در ابتدای چهارمضراب نمیشم، البته ممکنه دلیلش این باشه که سطح درک بنده پایینه. ولی به هر ضورت فالش اجرا کردن یک نت (یا یه لحظه خراب شدن صدای ویلن در یک لحظه) نشان از ضعیف بودن پنجه نیست (در خیلی از قطعاتی که ایشون اجرا کردن هیچ نت فالشی شنیده نمیشه. مثل همون چهارمضراب حسینی). نیاز به مقایسه با کار استاد ملک نیست، قطعا پنجه ی استاد ملک خیلی خاص بود و مطمئنا هیچکس گریه ی لیلی رو مثل ایشون نمی نوازه (ضمنا ساز ایشون هم فوق العاده بود)
    2- من هیچ جای صحبتم ایشون رو به عنوان یه استاد قوی خطاب نکردم. اما به تایید خیلی از اساتید و هنرمندان ایشون نوازنده ی قوی ای در سبک موسیقی سنتی هستن.
    3- تا همین یک سال پیش خیلی ها نمیدونستن ایشون شاگرد استاد ملک هستن. بعد از اینکه کتاب های استاد بدیعی و ملک رو نوشتن چون بیوگرافیشون توی کتاب بود خیلی ها این قضیه رو فهمیدن و انصافا اجرای کتاب استاد ملک رو بسیار شیوا انجام دادن و این نکته باعث شد خیلی ها بیان و از نزدیک اجرای این نت ها رو یاد بگیرن. خود من بعد از چند ماه که شاگرد ایشون بودم فهمیدم ایشون شاگرد استاد ملک هستن.
    4- اگه استاد ملک رو به عنوان یه استاد قبول ندارین که صحبت کردن کاملا منتفیه چون در اینصورت من و شما روی اصول با هم تفاهم نداریم. اگه استاد ملک رو فقط به عنوان یک شیرین نواز خطاب می کنید که یه شیرین نواز ِ صرف، نمیتونه تا این اندازه آهنگ های متنوع بسازه و ساعت ها بداهه نوازی کنه. شیرین نوازهای زیادی توی ایران داشتیم که به شهرت نرسیدن. در مورد اینکه با ورود استاد ملک در ایتدا به رادیو مخالفت میشد که اطلاعات دقیقی ندارم ولی خروج ایشون از رادیو باعث ایجاد لطمات زیادی به بخش موسیقی ملی رادیو شد (که بحث در موردش مفصله) و این اواخر ایشون فقط ارکستر همنوازان رو به اصرار فراوان اهالی موسیقی و مدیران وقت صدا و سیما همراهی و سرپرستی می کردن.
    5- در مورد نوازندگی استاد خرم صحبت زیاده که جاش اینجا نیست. اما فقط اینو بگم که سطح فهم و شعور ایشون از موسیقی ایرانی خیلی بالا بود. بنابراین مهر تایید به کار هرکسی نمیزدن.
    6- راستش من دوستای شما رو نمیشناسم که تا چه حد صاحب نظر هستن و یا از اساتیدی که نام بردم بالاتر هستن یا نه و تا چه میزان تحصیلات و سواد موسیقی دارن ولی بکار بردن لفظ ضعیف و مبتدی در مورد کارهای ایشون-حتی به عنوان نظر شخصی- اصلا زیبا نیست.
    اگه انتقادی داشتین با گوش جان میشنوم و به ایشون منتقل می کنم.

به هر حال من اینجا فقط خواستم ایشون رو معرفی کنم و هدفم تبلیغ برای آقای فرهمند نیست. چون فکر نمی کنم بتونن هنرجوهای جدید زیادی قبول کنن. اما صرفا این مطلب رو گذاشتم که از کسی که داره به موسیقی سنتی ایرانی، با نوشتن کتاب، نوازندگی و تدریس خدمت می کنه قدر دانی کنم و به دیگران ایشون رو معرفی کنم.

ضمنا بنده خودم هم نسبت به کار ایشون و نحوه ی تدریسشون، نظرات مخالفی رو دارم ولی حق استاد و شاگردی این اجازه رو به من نمیده که اونا رو مطرح کنم و ضمنا این نظرات فقط برای خودم محترمه.
    خیلی ممنون.

29. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    52642
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اولا اجازه بدید من مجددا عذرخواهی کنم چراکه ظاهرا از حرفای من برداشت توهین و بی احترامی کردید. من کاملا حق میدم که روی استادتون متعصب باشید . چیزی که واسه من اهمیت داره به عنوان 1دوستدار موسیقی اینه که توقع جامعه موسیقی از استاد و نوازنده خوب بالا بره. حالا چند تا نکته که باید مجددا بگم
    1_ جهارمضراب گریه لیلی و اواز دشتی که من شنیدم واقعا نمیدونم چه کلمه ای بجز ضعیف رو در موردش بکار ببرم. درسته توقعی نیست به زیبایی استاد ملک زده بشه ولی از کسی که چندین سال شاگرد ایشون بوده و این همه سال ویولن میزنن بیشتر ازینها انتظار میره
    2_تا این انتقاد ها یا بقول شما نظرات شخصی مطرح نشه سطح موسیقی پیشرفت نمیکنه. چراکه معمولا ماها عادت داریم روی چیزهایی که داریم متعصب باشیم. مخصوصا در مورد معلم و استاد، ادم تا وقتی بالاتر و بهترشو از نزدیک نبینه فکر میکنه استاد خودش خوبه. و این در مورد ویولن خیلی مهمه جون عمر زیادی میذاریم و بعد از مدتی میبینیم پیشرفتیو که باید میکردیم نکردیم
    3_من در سطحی نیستم که از نوازندگی استاد ملک بد بگم و هیچ وقت این جسارتو نمیکنم چراکه بی شک همه میدونن نوازنده بزرگ و خوبی بودن ومنم به شخصه عاشق ساز ایشون هستم. ولی به دلایلی که اینجا جاش نیست بگم،استاد بدیعی و استاد یاحقی با حضور ایشون تو رادیو مخالف بودن و بعداز ورود ایشون تو رادیو هیج وقت سلو نمیزدن(برنامه روزهای 1 شنیه اگه اشتباه نکنم ساعت 1 تا 1و 3دقیقه که مخصوص سلو ویولن بود)
    4_همچنان تاکیید میکنم که تعداد شاگرد مشخص کننده خوب بودن 1 استاد نیست بلکه کیفیت شاگردا مهمه. مثلا من بعید میدونم تعداد شاگردای استاد بدیعی از انگشتان دست بیشتر بوده باشه
    5_ نمیدونم چرا شما سعی دارید حرفهای منو 1جور دیگه جلوه بدید یا شاید بد برداشت میکنید. در سطح فهم و درک استاد همایون خرم از موسیقی ایرانی هیچ شکی نیست و دلیل اشکارش اهنگهای فوقالعاده ایشونه. ولی به اعتقاد اهل فن ایشون نوازنده خیلی قوی نبودن
    6_ عنوان پست معرفی اساتیده اکه عنوان تشکر از استاد بود من هیچوقت جسارت نمیکردم نظر بدم. وظیفه تمام اعضای این سایته که توی ساز تخصصی خودشون به هم کمک کنن و تجربیاتشونو در اختیار هم قرار بدن
    خواهشی که دارم اینه که همیشه دنبال بهترین باشد و هیچوقت به کم قانع نشد. بجه ها بخدا سطح موسیقی اصیلمون داره میاد پایین تورو خدا انقد راحت از کنارش رد نشید. به بهترین شکل و از بهترینها یاد بگیریدو حفظش کنید.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)